Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) FőDudu válasza Sipi- (#30000) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom hogyan lesz, nem jartam ott.
Akivel megyunk az azt mondja kb 30 perc felerni.
Szoval szerintem nem lesz durva, de nem is kell, hiszen akkor nem delutan negykor vagnank neki, hanem a hajnali hidegben.

FőDudu

(#30002) Jahno válasza FőDudu (#30001) üzenetére


Jahno
őstag

Quaddal vagy túramotorral?

(#30003) FőDudu válasza Grillo (#29997) üzenetére


FőDudu
addikt

Nemet es svajci kollegakkal beszelgettem, altalanos trendkent jellemeztek, hogy a mai fiatalok nem akarnak dolgozni. Hiaba marad meg mondjuk tisztan 2000 Chf/Eur (mindenfele levonas/ado/tb/lakaskoltseg utan), az nem eleg, illetve nem akarnak dolgozni, mert ugyis eltart a csalad/allam/stb...

Mai fiatalok inkabb elmenyeket gyujtenek, utaznak, utazasok kozott esetleg dolgoznak.
Megvaltozott a vilag.

FőDudu

(#30004) FőDudu válasza Jahno (#30002) üzenetére


FőDudu
addikt

labbal, mint a bogarak....

FőDudu

(#30005) Jahno


Jahno
őstag

Nekem meg szembejött egy szimpi állásajánlat, aztán most kalapálnám össze a jelentkezést, csak nem tudom... Város közepén vannak, az bejárni jó. Pár 10 fős cég, közepes cégeknek szerveznek/összeraknak/üzemeltetnek, szóval érdekes is lehet. Sokat rohangálni állítólag nem kell, de azért ezeket az állítólagokat és egyebeket már kezdem másképp gondolni. 30%os fizu különbség kérdéses lehet, kiírás alapján a feladatot le bírom küzdeni, némi tanulási lehetőség adott, a szint lépés a következő érdekes kérdéskör, olyan a környékemen úgysem létezik.

(#30006) Jahno válasza FőDudu (#30003) üzenetére


Jahno
őstag

Legtöbb cégnél meg inkább azokat tudják szarrá szopatni. Lehet Svájcban már megjött az eszük és igazuk van. Gyakornokokkal itt is beszéltem, nagy része nem szeretne a cégnél maradni, mondván nem olyan sok az a pénz és főleg ez az északázós túlmunkás kavarós környezet, ami nem az igazi. Inkább kicsit lógnak a levegőben, körbenéznek, tájékozódnak. Ha így nézem, akkor igazuk van, ne nézzen a cég senkit palimadárnak...

(#30007) -NoVa- válasza FőDudu (#30003) üzenetére


-NoVa-
őstag

A birtokolt ingatlan, birtokolt autó meg egyéb harácsolt szarok igénye kényszerít bele a darálóba, ezeket elengedve pont igazuk van.

(#30008) Grillo válasza FőDudu (#30003) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem baj, gyerek is csinálhatja tőlem majd ezt.

Ha közben eltart:)

(#30009) FőDudu válasza Jahno (#30005) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyet tudok kispesten.
Cegeknek rendszergazdaskodnak.
Szolj ha erdekelnek a reszletek.

FőDudu

(#30010) Jahno válasza FőDudu (#30009) üzenetére


Jahno
őstag

Akár. Valamerre lehet nézelődnöm kellene, mert itt megint csak a mocsár lesz. Igaz ezek azt is sivatagi homokból csinálnák víz nélkül :-D

(#30011) Sipi- válasza Jahno (#30010) üzenetére


Sipi-
tag

Allianz? Volt félig-meddig kolléga ment oda valami fejesnek és láttam Linkedinen, hogy keresnek sokmindent. Dba-kat, vmware admint, linux admint, cloud architect for aws, data center facility coordinator, site reliability engineer. Ilyen pozíciókat írt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30012) FőDudu


FőDudu
addikt

Megvolt a maszas.
Inkabb seta. 45 perc eroltetett menetben felfele, ugyanaz lefele 30-35 perc volt.

Fent ittunk 1-1 sort, gyerek evett egy tisztesseges adag fott kolbaszt savanyu kaposztaval es kenyerrel.

Mas turisztok toltak a rumos teat, mert ofafent a tengerparti 28 helyett inkabb 20 fok volt.

Cipo kicsit feltorte a sarkam, de barmikor nekiallnek ujra. Szoval jo volt. Tolunk kb 18 kilometer, autopalyaval egyutt kb 35.

Amugy meg mindig durva sorok allnak a hataron ki es befele is. Kikerultuk oket, hazaertunk yooool.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30013) FőDudu válasza -NoVa- (#30007) üzenetére


FőDudu
addikt

Most en is igy vagyok vele. Annak az ara amiben lakunk pont megvan, de ha valamire kell akkor megsem kell hitelt felvenni.

Van egyfajta szabadsag erzete. Persze ehhez az is kellett, hogy a lakasunk tulaja 10 eve azt mondja, azt csinalunk amit akarunk. Ez most mar a tietek.....

Pedig csak kepek felfurasara kerdeztem ra....

De nem szolnak bele semmibe, kb evente egyszer latjuk oket.
Lanyat es unokajat mondjuk naponta, masik unokaja most is itt furdik a fiammal, pedig alig ertunk meg haza. Szoval jo a viszony, barati.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30014) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én meg berúgtam ebédfőzés közben :)
Kezdetben jó ötletnek tűnt egy pohár Ballanitines finest, aztán a többi is, meg egy sör mellé. Aztán kaja, kajakóma, alvás, azt most "másnapos" vagyok jól. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30015) Jahno válasza Sipi- (#30011) üzenetére


Jahno
őstag

Annál kisebb, meg mondom kiszervezős bedolgozós móka. Allianz meg határeset, de én már nem hiszek semmit. Idehaza a prímet szerintem a Unix viszi, az is évek óta keres embert ugyanarra, lehet nem véletlenül.

(#30016) npera


npera
újonc

A kérdés az, hogy mi lehet a valóság.

Túl sokan szálltak be túl nagy lendülettel a lítium bányászatába, ennek hatására pedig erősen és tartósan zuhan a villanyautó-gyártáshoz is szükséges alkálifém ára. Bő egy éve esnek az árak, de várhatóan marad a csökkenés a következő években.

(#30017) Sipi- válasza Jahno (#30015) üzenetére


Sipi-
tag

Azért kérdeztem, hogy érdekel-e, mert ha igen, akkor adok kontaktot.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30018) Sipi- válasza FőDudu (#30013) üzenetére


Sipi-
tag

Szoval jo a viszony, barati.
Ehhez gondolom erősen hozzájárul az, hogy nem amortizáljátok le a házat az átlagnál jobban és késedelem nélkül fizetitek a bérleti díjat :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30019) Jahno válasza npera (#30016) üzenetére


Jahno
őstag

Több gyerekmunka nagy tételben olcsóbb. Aztán majd ha fogy a cucc, akkor szívunk.

(#30020) npera válasza Jahno (#30019) üzenetére


npera
újonc

Ez egy elég durva oldala az egésznek, főleg a kobalt bányászata borzalmas állítólag. Vannak OEM-ek, ahol etikus nemesfémeket vásárolnak csak, a beszállítónak igazolnia kell (és auditálják), hogy nincs-e rabszolgamunka és gyerekmunka.

A teljes igazságot alighanem sosem fogom megtudni, de remélem, hogy vannak bányák ahol nem szétcincálják a szerencsétleneket.

(#30021) npera


npera
újonc

Ruszkik. Hozzák a formát. De a végén a "nemzetközi" (főleg amcsi) válogatás parádés.

(#30022) BobaHWSW válasza FőDudu (#30003) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Lehet. Penzt nem viszel sirba.

(#30023) npera


npera
újonc

(#30024) npera válasza BobaHWSW (#30022) üzenetére


npera
újonc

Fáraók vitték azt is.

(#30025) BobaHWSW válasza npera (#30024) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Probaltam rakeresni googleben, hogy kell faraova valni 2019ben de semmi ertelmeset nem dobott ki. Ehhez szerintrm ilyen nagyon benfentesnek kell lenni. Szabadkomuvesek stb szint.

(#30026) WiZARD válasza npera (#30020) üzenetére


WiZARD
addikt

Nagyobb és több akku kell egy elektromos autóba, de mobiloknál, notebookoknál, fényképezőknél, borotváknál és az összes többi liion akkus terméknél valahogy nem jött elő eddig (vagy csak én maradtam le róla), hogy az akkuhoz vajon honnan jön az alapanyag...

(ettől persze nem lesz jobb, vagy elfogadhatóbb, csak úgy eszembe jutott a témáról)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30027) zetor2000 válasza WiZARD (#30026) üzenetére


zetor2000
senior tag

És miért nem lesznek olcsóbbak a mobilok / laptopok / tabletek / szerszámok és egyéb akkus hordozható cuccok, amikor az egyik fő komponens ára eléggé zuhan?
És miért van az, hogy az egyik márka (Dell) akkuja ~10el drágább, mint a másiké? (Acer) Kapacitásra kábé egyformák, nagyjából ugyanaz a teljesítmény igény, amit ki kell szolgálni, de mégis drágább...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30028) Jahno válasza WiZARD (#30026) üzenetére


Jahno
őstag

Előjött ez és az összes hasonló mellékes. Egy időben szerintem az volt a menő, ha valami cég ilyen "botrányba" keveredett és szakított a beszállítóval, jól megmondta, példát mutatott, és.... És minden ment tovább :-D

AÍma-Foxconn sem volt meg?

Alapanyagra tessék, itt van ez, de bármilyen témában simán vissza lehet nyúlni 20 évre, ami Kína, Tájföld, Fülöpék, Indonézia és hasonló társaik.

https://index.hu/gazdasag/2016/01/19/gyerekmunka_van_a_telefonjaban/

Aztán az elnyomottabb országokon kívül még híres nagy Amerikában is csak hümmögtek, mikor gyerekmunka volt a dohányföldön.

(#30029) ncc1701


ncc1701
veterán

Dudu, asszony lányának adtuk az egyik üveg pisztácia krémet. Azt írta szó szerint, h ehhez képest a nutella egy szaros bödön. :)

(#30030) FőDudu válasza Sipi- (#30018) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan.
De van karacsonyi ajandek, szulinapi buli, stb...

FőDudu

(#30031) FőDudu válasza ncc1701 (#30029) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is fogy, van akik megeszik.
Ha kell meg szoljl es kuldunk.

FőDudu

(#30032) eattila


eattila
csendes tag

Fotós téma:

Több képet nem tolok be, de itt a komplett album. Már ami ki lett dolgozva: KATT

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#30033) Sipi-


Sipi-
tag

Fehér színű, porfestett acéllemez kellene nekem 60x250-es (vagy 245) méretben. Nem kell kazánlemez, mágnestáblának lenne lakásban, tehát kb. 2 mm-es is elég.
Merre induljak? Nem találtam még olyan céget, ahol lehetne ilyet venni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30034) FőDudu válasza Sipi- (#30033) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet kapni ontapados verziooban, mint a tapetat.
Igy ha nem feltetel a suly, akkor az is jo lehet.

https://e-shop.magsy.hu/magneses-foliak/

Fotobuziknak pedig van magneses fotopapir is :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30035) Phülöp válasza ncc1701 (#30029) üzenetére


Phülöp
addikt

Máltán a Lidl-ben vettünk rendszeresen kisüveges olasz pisztáciakrémet. Költözéskor 21 üveget csomagoltam be, kellett a tartalék. Találtam online olasz boltot, van nekik 5 kilós kiszerelésben is.:)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30036) WiZARD válasza Jahno (#30028) üzenetére


WiZARD
addikt

jogos, sorry nekem kimaradt a konkrétum, hogy a kobalt bányászat volt a téma akkor is. (csak a problémás gyárak rémlettek)

zetor2000: azért ezekben a cuccokban nem az akku a fő komponens, és az akkunak is csak az egyik alapanyagának áráról van szó (egy 85kwh Teslában ~7100x annyi akku van mint egy átlag mobilban.)

Mondjuk az akku összetétele se mind1, Tesla Model3 akkuban 2.8% a kobalt, VW ID3 akkuban 12-14% :Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30037) FőDudu válasza Phülöp (#30035) üzenetére


FőDudu
addikt

Eddig mi sem igazan ettunk ilyet. Azota nagy tetelben vesszuk.

FőDudu

(#30038) zetor2000 válasza Sipi- (#30033) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vizuál Kft, 1144. Bp. Vezér utca 53.
Asszem ők forgalmaznak japán fehértábla lemezt, ami zománcozott, és méretre is gyártják, ha kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30039) zetor2000 válasza WiZARD (#30036) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem a komplett gépre értem, hogy csökkenhetne az ára, hanem az akku árára.
De nem csak info eszközök akku árai nem mennek lejjebb, hanem a szerszámgéphez való akku árak se nagyon.

Az, hogy egy brand valami meg egy másik közt van árdifi, azt megértem. De két nagyjából azonos tudású akku közt is ennyi eltérés legyen...

A lítium ára esik, biztos az ioné meg megy fel :DDD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30040) Sipi- válasza zetor2000 (#30038) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, rákérdezek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30041) npera válasza Sipi- (#30033) üzenetére


npera
újonc

(#30042) FőDudu válasza npera (#30041) üzenetére


FőDudu
addikt

Az asztal miert nincs perforalva? :F

FőDudu

(#30043) npera válasza FőDudu (#30042) üzenetére


npera
újonc

Írj nekik és kérdezd meg.

För dig som söker personlig service av oss medarbetare på IKEA utanför våra varuhus, sitter vi redo i Älmhult för att besvara dina frågor! Hur du vill nå oss bestämmer du - välj det alternativ nedan som passar dig bäst!

(#30044) Jahno válasza Sipi- (#30033) üzenetére


Jahno
őstag

250 az milliméter vagy cent? Klasszikus vizuál/flipchart táblának néz ki.

(#30045) Sipi- válasza Jahno (#30044) üzenetére


Sipi-
tag

Kimaradt, hogy centiméter. A konyhában van egy strangunk, aminek egyik oldalán konyhapult, másik oldalán keskeny szekrény és beépített hűtő van. A köztük lévő falra viszont pont jó lenne egy mágnestábla, mert az védne a leütésektől is (nem lenne csúnya a fal) és hasznos is lehetne.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30046) Sipi- válasza npera (#30041) üzenetére


Sipi-
tag

Nem, konyha. 60 cm széles, kb. 250 cm magas.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30047) npera


npera
újonc

Nova, megküzdöttem a polippal.

A kis 6 db AA-cellás akksitálcát megpróbáltam beüzemelni. A megfelelő polaritást rákötöttem egy 2S balansz csatira, aztán vártam a csodát. Jahnótól kaptam egy csodaszép multimétert, így elkezdtem méregetni a tálcát. Úgy néztem, hogy bizonyos rugók és terminálok között nem teljesen volt galvanikus kapcsolat. Ez egy lokális elektomos boltban árult 99 SEK-es tálca, vélhetően a legpocsékabb valami Kínából kábé 4x-es svéd áron. Alighanem kicsit naív voltam :B

Megpróbáltam átforrasztani a vezetéket közvetlenül a terminálra. Az egyik sikerült, a másiknál pedig gondatlanságból átolvadt a műanyagon a fém szem, amire a rugó kapcsolódik. Szóval kinyírtam.

De nem baj, mert korábban vettem egy Keystone Electronics tálcát, amibe 2 db 18650 cella mehet. Annak összekötöttem a lábait, + és - lábat egy oldalt.

Most még eléggé nullszaldós vagyok, mivel nem vettem mást. Ha 18650-irányba mennék, akkor kell 2, de inkább 4 db 18650-es cella és egy Voltcraft töltő. Utána viszont ereszd el a hajamat.

Ha szeretném használni a már meglévő IKEA Ladda 1000 mAh-s Eneloop cellákat, akkor lehetne venni egy minőségi Takachi MP36 AA-s tálcát a Conradból és arra forrasztani csatit.

Ha van letölthető PDF manual egy elektronikai cucchoz, akkor rögtön növekszik a bizodalmam.

(#30048) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Felébredtem. Fárasztó két orosz lánnyal élni. De a másik tök jó reggelit tud csinálni, és ez is ilyen rajongós típus, nem értem, nálunk minden pasi egy bunkó állat lehet?

Árok party jó volt, megittam egy fél üveg jamesont, pár pálinkát, néhány sört, 5-6 62%-es tátrateát pedig nem szeretem, meg amire még nem emlékszem.
Hangom nincs a lásztninnyától, jahno érteni fogja.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30049) ncc1701 válasza Gabibácsi (#30048) üzenetére


ncc1701
veterán

Vagy csak menekülnek otthonról, mert ott sokkal rosszabb, mint itt. De én alapvetően pesszimista vagyok.
Amúgy ja, több átlag feletti fiatal csajt ismerek, aki évek óta nem talál magának senkit. Akit meg talál, az már foglalt.

(#30050) Jahno válasza npera (#30047) üzenetére


Jahno
őstag

Pasztmek, 3ezer pénz az a cucc? Ha megemlíted, akkor ilyet is adtam volna egy fröccsért. Fröccsöt meg tudod, ott van a bőröndben :-D

Töltőből meg a Liitokala.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.