Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119051) WiZARD


WiZARD
addikt

Megszületett Polli, 55cm 3400g, mindenki jól van.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119052) blueboi69 válasza Jahno (#119049) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azt írják, hogy H és B Geo tarifa nem számít bele a fogyasztásba és az a csökkentett áron megy tovább.
Ezek alapján egy olyan háztartás, ami hőszivattyúval fűt és azon felül kevés áramot használ, az most akár bármiféle emelés nélkül is megúszhatja.

A visszatáplálásnál jogszabály van arra, hogy kötelesek átvenni a túltermelést.
Viszont a szakcsoportokban az a hír járja, hogy sok egyidejűü0 termelésnél annyira megnövekszik a feszültség a hálózatban, hogy a trafó nem bírja, így szépen lekapcsolnak az inverterek. Nem akarok hülyeséget írni de valami 250V körüli limit van, nemtudom. Volt akinek emiatt ment tönkre hűtője, stb, mert rendszeresen túlfesz van.
Szóval a szolgáltató lehet genyó és fizikailag nem engedi az áramot folyni vissza, így azt mondják, hogy nem is volt termelés, az inverteren meg látod, hogy esetleg rengeteg volt.
Mástól azt olvastam, hogy az invertere jelezte a leállást a túlfesz miatt, szólt a szolgáltatónak, azok hőbörögtek, beraktak valami mérőt, ami logolja a dolgokat, aztán érdekes módon akkor pont nem volt leállás és túlfesz, majd elvitték x nap/hét után és mondták, hogy itt minden rendben, utána pedig az inverter megint kezdett döglődni, hogy túlfesz van.

Szóval nyilván fáj nekik, hogy visszatermelés van és nem pakstól vesszük az áramot. Itt felénk nemtudom hol van a trafo, de az új építésű házakon (elég sok van), mindenhol kezd napelem felkerülni.

(#119053) blueboi69 válasza WiZARD (#119051) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Grat :C jóegészséget mindenkinek :)

Akkor kezdődhet a móka! :D

(#119054) Phülöp válasza WiZARD (#119051) üzenetére


Phülöp
addikt

Gratulálok :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119055) Jahno válasza blueboi69 (#119052) üzenetére


Jahno
őstag

Paks így is csúcson termel és 2-3x annyi kellene, szóval annak tök mindegy.

(#119056) -NoVa- válasza WiZARD (#119051) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gratula!

(#119057) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#119051) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Gratulálok! Mint mindenkinek azt javaslom aludd ki magad előre :D

(#119058) Grillo válasza eattila (#119048) üzenetére


Grillo
senior tag

Ott csak az időzónás eltérés állítod. Állísd plusz 2re és fasza lesz. Sokat szenvedtem vele én is.

(#119059) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#szigetelés

A padláson jelenleg van üveggyapot szigetelés. Sajnos /szerencsére nem járható a padlásunk, tervben volt, hogy megcsinálom, de ez tolódott a növekvő fa árak miatt és nem is volt prioritás.

Eszembe jutott, hogy ennyit igazán megtehetnék, hogy borítok rá még egy réteg (15cm) üveggyapot szigetelést. A tetőtér felületének kb a fele az ami padlástér, de ezt csak úgy saccra mondom, nem tudom biztosan. És akkor a fogópár gerendák is be lennének burkolva. A jelenlegi üveggyapot szigetelés a házzal egy korú, helyenként a nyest tépte meg, helyenként pedig kicsit össze is tömörödött. Tehát erre ráborítanék egy összefüggő réteget új szigeteléssel.
Fogalmam sincs mennyit spórolnék vele, nem is ez a lényeg, hanem, hogy mégis megtennék valamit a hőmegtartás érdekében. Van ennek értelme?

(#119060) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#rezsiszámítás

Izé, ezt az éves átlagot mikortól kezdik el számolni? Vagy majd a következő számlázáskor?
Vagy a korábbiak alapján? Mert ezek szerint akkor én ha most elkezdek spórolni mint az állat, akkor az csak jövőre lesz hatással? Értem én, hogy aug 1-től vannak az új árak, de nekünk mindenből éves leolvasás és átalány van.

(#119061) Grillo válasza Jahno (#119042) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk vasárnapra virradóra behalt a szerver, legalábbis erősen akadozott a dolog. Aztán így mára kidrült, hogy talán délután 5re kiderül, hogy mi lesz, kár, hogy az egész miskulancia a szerverre dolgozik. Külsős üzemeltetőcég kamuzik, mert az illetékes szabadságon van, sajátok meg nem értenek hozzá.

Elvileg az új szerver halt meg, de nem tudni, hogy csak kicsit, vagy nagyon, és mivel minden össze van kötve mindennel, sehol nincs elég tárhely külön, meg a biztonsági mentés sem annyira biztos, így most megy a pingvinezés.

Mondjuk ebben a melegben, klíma nélkül, szar lapostető alatt már úgysem számít.

(#119062) Grillo válasza WiZARD (#119051) üzenetére


Grillo
senior tag

Gratula, sok boldogságot, kitartást!

(#119063) Sipi- válasza WiZARD (#119051) üzenetére


Sipi-
tag

Gratula! :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119064) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#119052) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A köteles visszavenni és a képes visszavenni nem ugyanaz...

(#119065) eattila válasza WiZARD (#119051) üzenetére


eattila
csendes tag

Gratula!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119066) eattila válasza Grillo (#119058) üzenetére


eattila
csendes tag

Megvan már :) Köszi! Próba is megvan. Kicsit böszme a kormányon középen, de majd ha megjön a karos tartó, akkor frankó lesz. :) Elsőre nehezen talált műholdat, meg is ijedtem, hogy szar. De nem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119067) Samott válasza blueboi69 (#119059) üzenetére


Samott
addikt

Van, es az a legegyszerubb szigetelesi mod. Ha leslie itt lenne mondana hogy a 15cm az semmi... :)

WiZARD: sok boldogsagot (es turelmet) a gyerekhez. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119068) Bujdy81 válasza blueboi69 (#119059) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nincs.

Az üveggyapot szívja a párát a padláson, össze fog esni, ahogy, leírásod szerint már össze is esett valamennyire. Plusz a nyest is tépi.

A kőzetgyapot elvileg kevésbé ízlik a nyestnek/egérnek és kevésbé is esik össze. Én vagy kidobnám az öreg üveggyapotot, vagy rátenném a kőzetgyapotot, de üveggyapotot semmiképpen! ;)

Szerk.: (a plusz szigetelésnek természetesen van értelme, födémen 2012-es ár/technológiai viszonylatban az jött ki, hogy 30-35 centi volt az a határ, ami fölött már többe kerül a leves, mint a hús. A mostani rezsi változtatással szerintem ez feljebb ment...)

[ Szerkesztve ]

(#119069) Jahno válasza blueboi69 (#119059) üzenetére


Jahno
őstag

Bárminek van értelme, Lezli is mindig magyarázta, hogy minden marha vékony szigeteléssel számol, holott 15 centitől kezdődik a zéélet és a sokkal vastagabb arányában nem sokkal drágább, viszont spórol. Na, most főleg bejött ez az elmélet.

(#119070) Jahno válasza blueboi69 (#119060) üzenetére


Jahno
őstag

Tavalyiból indul ki, szóval most előre majd tudni kellene az éves fogyasztást. De lehet, hogy nem.

Szerintem még túl sok kérdés van meg olyan, amit nem értünk, estére az Inderigó szerintem már összefoglalja.

(#119071) Bujdy81 válasza WiZARD (#119051) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Amikor kezedbe veszed először (remélem, már túl vagy rajta! ;) ) az első gyerekedet, akkor rájössz, hogy ami eddig jó dolog történt veled, az semmi! ;)

Ha még lány is a gyermek, akkor 8-10 évre be vagy biztosítva, hogy valaki tuti szerelmes beléd! :B

Ja, és a legfontosabb tanács egy négy gyerekestől a stresszes helyzetekre, amikor úgy érzitek, hogy ti vagytok a legszarabb/legbénább/leggonoszabb szülők:

"Úgy lesz jó, ahogy csináljátok!" ;)

(#119072) Jahno válasza Grillo (#119061) üzenetére


Jahno
őstag

Á, gyárban is éppen tákolok valamit, csomó minden fél lábon áll, pedig nem sok hiányzik hozzá. Most ezzel elég jól beszívtunk, hetek óta megy az egy helyben toporgás.

Meg persze mikor költözik vissza a szupertitkos cuccom amihez csak én nyúlhatok? Ma, mikor asszonyért mentem kórházba és van egy csomó kavarás.

Nálunk klímá, dízel, mindenféle okosság van. Csak egy hálókártya kéne meg némi varázslat, akkor nyugodtabb lennék mert egy fél lábon dülöngélő valamit mentek egy máshonnan kiszuperált, fél lábon dülöngélő valamire, de sokat nem mondhatok.

Idehaza is nekilódultam, már nem teljesen tudom merre az előre, mert két hasonló mappát már összekevertem, megosztást is:

Synology cuccait átrkaom a nagyobb HDDre, arról akkor nem kell 2. mentés. Pár dolgot oda összerakok, megírom a scriptet és akkor a nagy HDD mentése kifér valami kisebbre.

(#119073) eattila válasza Bujdy81 (#119071) üzenetére


eattila
csendes tag

Amit hozzá tennék:

A gyereknevelési tanács, olyan, mint a s_gglyuk. Mindenkinek van, de nem sokan kíváncsiak a másikéra. Ez a filozófia hidd el, sok ideget megspórol :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119074) ezittketto válasza Bujdy81 (#119010) üzenetére


ezittketto
csendes tag

"Az egyes szám második személy a magyar nyelvtan szerint általános alany is lehet, nem direkt neked dedikáltam a feltételezést! ;)"
Bocs, de ez nekem teljesen új..

(#119075) Phülöp válasza ezittketto (#119074) üzenetére


Phülöp
addikt

Pedig de, bár mostanában ritkán hallani.
Talán legutóbb az egyik Friderikusz podcast során jött elő nálam, amikor egy fiatal sráccal ment a riport, aki megy vmi nagynevű amerikai egyetemre, ő beszélt így. Attól volt fura, hogy a beszélgetés amúgy végig magázódva ment (ez Friderikusznak szinte védjegye).

Friderikusz Podcast - 50 EZER DIÁK KÖZÜL FELVETTÉK A YALE-RE: Dörnyei Bendegúz / a Friderikusz Podcast 39. adása

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119076) ezittketto válasza Phülöp (#119075) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Úgy el tudom, képzelni, hogy ha úgy van megfogalmazva, hogy "amikor Te" (mint bárki más) és ezzel folytatódik a mondat akkor igaz. De a Bujdy féle "olyanok, mint Te", az szerintem már személyeskedés. Én is magamra vettem volna..

(#119077) blueboi69 válasza Bujdy81 (#119068) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi, a többieknek is!
Akkor kőzetgyapot lesz, annyi amennyi a gerenda. Aztán majd amikor a padlást deszkázom be, akkor majd kikerül az üveggyapot és helyére megy a kőzetgyapot.

(#119078) eattila válasza ezittketto (#119076) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is magamra vettem. De tisztáztuk, világbéke. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119079) blueboi69 válasza Bujdy81 (#119071) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Úgy lesz jó, ahogy csináljátok!"

+1

Alapvetően ha az első évben életben marad, akkor már jól csináljátok. Aztán nem sokkal utána jön a nevelés része, ott már érdemes 1-2 szakkönyvet is elolvasni. Fb csoportos okoskodástól mentsen meg a zukkerberg.

Ha fiú a gyerek, akkor meg sok csajt tud odavonzani, főleg kamaszkorban jó lesz ez, amikor alsógatyában és atlétában húzod be magad után a sörösrekeszt a nappaliba :D

(#119080) Samott válasza blueboi69 (#119077) üzenetére


Samott
addikt

Jol oltozz be hozza, azt hiszem az nagyon tud viszketni kesobb. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119081) blueboi69 válasza Samott (#119080) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az pont hogy az üveggyapot tudtommal. Amikor a gyerekszobákat csináltam, akkor dolgoztam a kőzetgyapottal, nem volt tőle bajom.
Most azon izélek, hogy nem fog felférni azon a szerelőajtón, mert az táblákban van.

(#119082) zetor2000 válasza blueboi69 (#119059) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha lehet, ne üveggyapotot, mert nem szeretsz nagyon vakarózni, asszem. Valami más szigetelő anyagot keress, kőzetgyapotot, amit már írtak mások is meg te is. Azzal eggyel jobb dolgozni. Amúgyis, ha mostanában csinálod, akkor jóidő van odafenn, amit félpucéran szeret csinálni az ember, de az üveggyapot az száll, meg belédmegy, meg amúgy is kellemetlen egy anyag.
Vastagsága szerintem pénztárcafüggő, de tuti megtérülő beruházás, főleg ilyen árak mellett.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119083) zetor2000 válasza WiZARD (#119051) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sok boldogságot nektek!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119084) zetor2000 válasza blueboi69 (#119081) üzenetére


zetor2000
senior tag

Némelyik van tekercsben is, le kell teríteni, abból lehet vágni. Legalábbis így magyarázta ki Árpi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119085) Bujdy81 válasza ezittketto (#119076) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha magadra vetted, akkor elnézést kérek!
Nem ismerjük egymást, semmi alapom arra, hogy konkrétan neked beszóljak/Téged hibáztassalak. Általánosságban akartam fogalmazni! :)

(#119086) Bujdy81 válasza blueboi69 (#119081) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Van zsákos gyapot is, de inkább a táblásat vegyed. Egy sima sniccerrel vágható, fel tudod vinni két darabban is.

Amúgy ahhoz nem elég az FFP-es maszk! És utána zuhanyozz egy nagyot, mert szerintem is nagyon viszketni fog mire végzel... :D

(#119087) ezittketto válasza Bujdy81 (#119085) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Dehogy vettem. Nem is nekem írtad. :)
De már tisztáztátok is. Peace :R

Amúgy ismerjük egymást ;)
chris77 voltam a hwswn-n ha ez még mond neked valamit

[ Szerkesztve ]

(#119088) blueboi69 válasza Bujdy81 (#119086) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na akkor valamikor felmászok a padlásra és megpróbálom lemérni, hogy mennyi is kell.

(#119089) zetor2000 válasza blueboi69 (#119060) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem rád a 9es pont vonatkozik:
"9. §
(1) A lakossági fogyasztó az e rendelet szerinti kedvezményes mennyiségeket időarányosan jogosult igénybe venni. Ennek érdekében az egyetemes szolgáltató naparányos elszámolást alkalmaz, amelynek alapján a felhasználó számára kiállított számlában a kedvezményes mennyiség 1/365-öd részének és a számlázási időszak napjainak szorzatát érvényesíti, és az e feletti rész számlázása történik lakossági piaci áron vagy versenypiaci költségeket tükröző áron. Földgáz felhasználói adatszolgáltatáson vagy elosztói leolvasáson, leolvasást helyettesítő becslésen alapuló számlázása, valamint az azonos mennyiségről kiállított részszámlákon kívüli egyéb részszámlák esetén az egyetemes szolgáltató üzletszabályzatában rögzített fogyasztási jelleggörbe alapú kedvezmény meghatározást
kell alkalmazni.
(2) E rendeletben előírtak alkalmazása nem minősül a Rezsitv. 7. § (1) bekezdése szerinti szerződésszegésnek."

Ha jól tudom, nemrég lett napelem a házadon, azt gondolom, ott vagy havi, vagy éves elszámolás van/volt eddig is. Szóval az előző évedet veszik alapul, és a saccográf alapján napi bontással számolják ki. Gondolom:
(Éves fogyasztás/365) szorozva adott naptári hónap napjainak számával=havi számla alapja.
Ha ez főlémegy a kedvezményes árnak, akkor a kedvezményes mennyiség feletti kWh vagy Mj vagy m3 az "lakossági piaci áron" számolódik.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119090) blueboi69 válasza zetor2000 (#119089) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát ezt még mindig nem értem.... :U
Áramnál 0 az egyenleg, nem volt még leolvasás, csak az óracserekor.

Gáznál átalányt fizetünk, de engem az érdekelne, hogy most augusztustól már emelik-e ezt? Mert jelenleg még nem értük el a limitet, kb 1400-1500m3-nél járunk most az utolsó novemberi leolvasás óta.

(#119091) blueboi69 válasza blueboi69 (#119090) üzenetére


blueboi69
csendes tag

https://telex.hu/gazdasag/2022/07/21/a-legegetobb-kerdesek-az-oszi-energiaszamlainkrol

Itt elmagyarázzák, illetve találgatnak.

Akik távhővel fűtenek azoknak miért nem változik semmi? Ez full igazságtalan, hogy pl anyósoméknál a panelban megint 28fok legyen októbertől áprilisig. Totál pazarlás az is. Ők miért nem takarékoskodnak?

(#119092) eattila válasza blueboi69 (#119091) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert ML-nek nincs a távhőben érdekeltsége.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119093) Samott válasza blueboi69 (#119091) üzenetére


Samott
addikt

Gyanitom tavhovel se nagyon lesz 28 fok a jovoben. A tavhocegek mar az elozo telen is bajban voltak, mert ok a piacrol vettek mar akkor is a gazt. Ott lesz az igazi fazas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119094) zetor2000 válasza Phülöp (#119027) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem valami banki tranzakció.
De... ha eladta az ingatlanát, akkor itt elvben adóznia kéne utána, hacsak nem vesz 5 éven belül másik lakóingatlant. Akkor csak a vételár különbözet után kéne fizessen. Meg vagyonszerzési illetéket (ezt asszem mindenféleképpen kell), az új ingatlan után, hogy ne legyen annyira jó...
Szóval igazolnia kell(ene) a bankja felé, hogy honnan van a forintja (ezt valami pénzmosás elleni tv. írja elő), és ha a bank áldását adja rá, akkor átváltja.
Mezei pénzváltót nem merném javasolni, ott általában nincs túlontúl sok euró. Bár olyan 1,5-2M Ft-ig szerintem ott nincs akadálya, hogy átváltsa, csak egy személyit kérnek hozzá. Nemrég váltottam pénzt, tőlem is elkérték.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119095) zetor2000 válasza Samott (#119093) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is parázom kicsit, mert nálunk meg a társasháznak van 1 vagy 2 mérőórája, de inkább csak 1. Kazán van 2, egy melegvizet csinál, egy meg a fűtésnek való vizet melegíti.
Itt tuti, hogy ezek nem átlag alatt fogyasztanak, mert minden is van... de sok a kisgyerekes, meg a nyugger is a házban, ezek szeretnek meleget, meg fürdenek is rendesen. Szóval fogy a melegvíz rendesen.
Igaz, az lakások utáni költség alapterület, meg fogyasztás után is kalkulálódik, de az átlag feletti fogyasztást azért én azt hiszem, meg fogom érezni.

Villanyból tegnap néztem, jó vagyok, a leghúzósabb hónap volt eddig 210kWh. :) A többi mesze alatta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119096) qnadam válasza WiZARD (#119051) üzenetére


qnadam
veterán

igen erős gratula innen is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119097) Phülöp válasza ezittketto (#119087) üzenetére


Phülöp
addikt

:W

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119098) Phülöp válasza zetor2000 (#119094) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119099) A. Crowley válasza WiZARD (#119051) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Gratulálok, jó egészséget mindenkinek!

(#119100) A. Crowley válasza blueboi69 (#119088) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ja, nekem is lassan fel kéne menni, mert 26-27 fok van a tetőtérben...
Megnézni, rá lehet-e borítani egy adag kőzetgyapotot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.