Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) npera válasza eattila (#17988) üzenetére


npera
újonc

Ez remélem független az erőforrás jellegétől, tehát szívó vagy feltöltött, benzin vagy dízel, esetleg elektromos is ugyanúgy reagál és 233% lehetséges bárhol. Kellene cseppenteni a Jaguar i-Pace 3-fázisú gépére is, mivel az valahogy csirkének érződött. 400 lóerőből lehetne 932. Az közútra már éppen elégséges. Egy pótkocsis nehéz tehergépkocsit biztonságosan meg lehet vele előzni. Másra pedig minek kell a nagy teljesítméní, ugyebár...

(#18002) Sipi- válasza npera (#18001) üzenetére


Sipi-
tag

233%-al növeli meg, tehát nem 932 LE lenne, hanem plusz 932, tehát 1332 LE.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18003) Gabibácsi válasza Sipi- (#18002) üzenetére


Gabibácsi
tag

igazad van
akkor a vectrám több mint 800LE lenne
asszem elindulni nem lehetne vele :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18004) Jahno válasza Sipi- (#18000) üzenetére


Jahno
őstag

Ezeket a kajákat azért kezdem hiányolni a környékről. Menni kell megint Gömbibá felé.

(#18005) Sipi- válasza Gabibácsi (#18003) üzenetére


Sipi-
tag

300 LE-s Picasso-n az RS Octavia is meglepődne, amikor megpróbálna elkapni az autópályán száguldozva.
Téged a Vectrával meg el sem bírna kapni :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18006) FőDudu válasza eattila (#17998) üzenetére


FőDudu
addikt

lehet nem ettel meg jo olasz kajat. :)
Persze izlesek es pofonok - nem mindenki szereti ugyanazt.

Sokaig en is azt hittem humbug az egesz mediterran etrend - minnel jobban belemegy az ember annal jobban kitunik az egyszerusege es amellett a kifinomultsaga. Par alapanyagbol hozzak ki a maximumot - epp ellenkezoleg a magyar konyha minden legalabb 10-20 alapanyagbol keszulo 'mindent bele' stilusahoz kepest.

Nem mondanam jobbnak - mas, talan nem annyira nehez.
Az teny, hogy kevesbe zsiros, tobb a zoldseg.

En is utaltam peldaul a balzsamecetet amig nem talaltam olyat amiben 2 hozzavalo van osszesen es kurvajo. Nyilvan az egyszeru (es mindenutt kaphato) balcsamecetekben van mindenfele szemet amivel az eredetit leutanozzak... Pedig nem annyival dragabb a Modenai eredetvedett, hogy megerje a szart venni.

Olaszoktol 15 kilometerre szerencsere erzodik az a hatas, hogy ok nem veszik meg a szemetet.
Itt nincs olcso/szar parizsi, az ettermekben/bufekben adott kaja olyan, hogy abban nem csalodik a vasarlo.
Kulonben nem vennek meg es bezarhatna a boltot. Az olasz vasarlo tudatos, ha valami nem stimmel, akkor rogton reklamal.

Meg ilyenkor januar/februar is eros a vendeglatasban - sok a turista.
Durva, de Januar utolso hetvegejen 75% volt a foglaltsagunk.

Az teny, hogy magyarkent nem sok lehetoseg van igazi olasz kajat kiprobalni. Ahhoz gyakran utazni kell.
Nekem szerencsem van, tobb olasz kollegam jart mar nalunk vendegsegben, legtobb fozott is.
Meg a legtobb szomszed es ismeros altalaban olasz kajat foz, igy ha barhova meghivnak, akkor ott valami olaszos is van. Illetve eleg sokat jarunk at a kornyezo regioba (Trieszt es kornyeke), olyankor termeszetesen valahol megallunk kajalni. De altalaban a 'kurva olaszok' megjegyzessel elegedetten tavozunk.
Mert amit az olaszoknal elenk tettek eddig az mind jo volt.

Carbonara is erdekes dolog - meglepoen mas ahogy ok csinaljak. Bacon es tejszin peldaul nincs benne.
Guancale (az a feltekert (szerintem toka) szalonna), 2 fele fuszer (so/bors), 2 fele sajt(pecor romano es meg egy masik), tojas, teszta. Kb 15 perc alatt elkeszul.

Scampi buzzara az erre a reszre jellemzo. Az is 4-5 osszetevo es ennyi.
Rizotto is, igaz az alaplevel indul (csirke vagy hal - attol fuggoen milyen rizotto lesz).
A rizs nagyon nem mindegy - a jo rizotto rizs eleg fontos ehhez. Olcso, de nem lesz jo sima rizsbol.

Ugyanigy a kagylo. Kimegy az ember a halpiacra, 2-3 euro egy kilo, vesz belole egy fel vodorrel (haloban adjak), megfozi a megfelelo leben es legtobbszor meg a levet is kimartogatja mindenki.

Hetvegere peldaul ezt tervezzuk - nejem mar jelezte, hogy szombat reggel irany a halpiac.
Vagy rak vagy kagylo a cel.

Nem tisztem senkit meggyozni - van erre porkolt is (gulyasnak hivjak), pacal is (wampi), paszuly is (babfozelek kolbasszal), sot toltott kaposzta is (sarma) - meg ugyanugy rantotthus/palacsinta ahogy mashol. Mi megsem ezeket esszuk, talan mert az olasz kaja konnyebb. Es talan mert joval hamarabb el is keszul.
10-20 perc alatt rendes kajat lehet rittyenteni.

FőDudu

(#18007) FőDudu válasza Sipi- (#18000) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez pont igy keszul. De lecso meg veletlenul se kerul ala.

Zsir, hagyma,fokhagyma,paprika - meg az ido.

FőDudu

(#18008) npera válasza Sipi- (#18002) üzenetére


npera
újonc

Valóban, nem figyeltem a nüanszra. Nem 233%-a, hanem annyival több. Akkor az i-Pace egész fickós lenne.

(#18009) eattila válasza FőDudu (#18006) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem ettem még eredeti olasz kaját. Szóval nem tudom. De az ízlésem is más.
Attól még lehet igazad. Sőt. :)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18010) Jahno válasza FőDudu (#18006) üzenetére


Jahno
őstag

"magyarkent nem sok lehetoseg van igazi olasz kajat kiprobalni. Ahhoz gyakran utazni kell."

Nekem mondjuk 2 metrómegállónyira van itt már minden. Ennyi utazás még bele is fér. Nyilván az az idill már nehezebben fér bele, hogy a kagylót hajnalonta innen merik ki a tengerből, de valamit valamiért. Emlegettem asszonynak is, hogy lassan elmehetnénk tésztázni. Ebből is Csepel közepén van az egyik teljesen jó olasz hely :-D

Szerencsére nálam a fehérnépek sem lusták és nem csak tésztás 10 perces kaják vannak hétvégente.

(#18011) Jahno válasza eattila (#18009) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi az eredeti, szinte tök ugyanazt meg lehet kapni sokszor egy sima vendéglőben is (:-

(#18012) FőDudu válasza Jahno (#18011) üzenetére


FőDudu
addikt

Sima ettermek tutira nem vesznek pl olyan minosegu oliva olajat amit itt kb mindenki termel maganak es mindenutt alap. Szoval legtobbszor mar a legalapabb dolog nem stimmel.

Persze van par dragabb etterem aki megveszi a dragabb alapanyagot vagy netan megrendeli kulfoldrol a lisztet es az osszes hozzavalot, de ez nem az atlag :)

Ahogy pl. a culinaris arai sem az utca emberenek szintjen mozognak.

Biztosan van jo olasz etterem, csak nem minden sarkon. Es nem is olcso, mert a jo kajahoz jo alapanyag is kell.

FőDudu

(#18013) Jahno válasza FőDudu (#18012) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem két napja írtam az olasz étteremről, hogy mennék én de mégsem mert nem olcsó. És igen, legtöbbször az alap is stimmel mert bármennyire is hihettlen, egy jobbféle helyen már itt vadkeleten sem ismeretlenek ezek a cuccok. A kifejezetten olaszról nem is beszélve, azon kívül, hogy Jamiét a legtöbben leszólták és arrafelé még nem is jártam, szerintem wikipédia nélkül 10+ rendes olasz helyet tudok itt mondani, ami bőven elég és a szomszéd országba sem kell utazni érte. Mondjuk a Vendetta nekem már túl nagy és turistás, és úgysem fogom kipróbálni tizedét sem :-D Igaz olasz sörrel szinte mindenhol szarul állnak, ha olyat keresünk akkor Veresegyházra kell lemenni a strand büfébe... Az olíva sorról meg tán képet is tudok előbányászni, már nem tudom hány féle bogyójuk volt, amiből csinálják a krémet/olajat és még ki tudja mit.

(#18014) -NoVa- válasza FőDudu (#18012) üzenetére


-NoVa-
őstag

Út túloldalán a B52 sajnos bezárt, marad a Vapiano pizzás és salátás részlege kicsit arrébb olcsó jó olasznak. Meg a Pomo D'Oro jó olasznak, meg még vagy egy tucat szanaszét a városban, szóval ha nem is minden sarkon, de sokkal több van, mint Francia, Orosz, vagy egyéb nemzeti étteremből. Jó Thaiból is már többet tudok mondani, pár éve még nem volt választék, csak a Vásárcsarnokkal szemben lévő pince. A Culinaris árai a Budapesti utca emberének a szintjét azért leérik, persze nem egy átlag államigazgatási/egészségügyi fogvatartott keresetére lövik be a termékpalettát. Ellenben Lidl, Aldi, Spar is tart rendszeresen Olasz/Francia/stb napokat, olyankor egész minőségi izéket lehet kapni.

(#18015) Jahno válasza -NoVa- (#18014) üzenetére


Jahno
őstag

Én az alapanyagokra mondom, hogy annyira nem dráma és egy értelmesebb étterem is ezekkel dolgozik, csak egyfejű nem tudja elképzelni 600 kilométerrel odébbról. A kifejezetten olasz meg olyan, addig dumáltok róla, míg be fogok esni a Pippohoz egy bármire. Utoljára sok éve Rómában ettünk ilyen helyen a Trastevere közepén egy szicíliai családnál. Bár az biztos a gyagya turistáknak volt így az itteni másolata sem eredeti :-D Csak az volt a szívás, mikor nyitvatartási időn kívül jártam arrafelé akkor is drága volt a sör és személyzet el volt foglalva, nem nagyon bírtam kifaggatni dolgokról.

(#18016) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Glass cimu filmet megneztuk moziban. Aki latta az Unbreakablet es a Splitet annak kotelezo. A film nekem 8.5/10 legalabb. Nem gondoltam volna, hogy Bruce Willist fogom latni szineszkedni nem csak penztbehajtani. A foszereplo James McAvoy pedig legalabb egy oszkarjelolest erdemelhetne.

Novanak 100%ban ajanlom a tobbieknek meg csak nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#18017) -NoVa- válasza BobaHWSW (#18016) üzenetére


-NoVa-
őstag

Láttam már, de a Splitet magában többre értékelem.

James McAvoy Skót légiirányítóként durva csak igazán.

(#18018) Samott válasza -NoVa- (#18017) üzenetére


Samott
addikt

Bakker, pont ezt akartam linkelni... :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18019) -NoVa- válasza Samott (#18018) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából sokkal félelmetesebb ebben a szerepben, mint skizofrén gyerekrablóként.

(#18020) Jahno válasza -NoVa- (#18014) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, eredeti kínai meg itt van alattam, csak nem nyilvános. Be is kopogok, mert egyszer megígérték, hogy vendégként bemehetek, azt még idejében ki kellene használnom.

(#18021) Samott válasza -NoVa- (#18019) üzenetére


Samott
addikt

Siman lehet, nem nezek Shyamalan filmeket, szoval az kimarad nekem. :)

Mikor Londonban meloztam volt egy skot lakotarsunk, nem nagyon mukodott a kommunikacio vele, mondtam neki hogy kulfoldi vagyok ha lehet lassabban, akkor ertettem, de ket mondat utan elfelejtette es ujra ugy beszelt mint a fenti videoban. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18022) Gabibácsi válasza Jahno (#18020) üzenetére


Gabibácsi
tag

ott etted meg a derótot?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18023) Jahno válasza Gabibácsi (#18022) üzenetére


Jahno
őstag

Neeeeem, az a sarki kicsi kínai. Csak éppen "műszaki okok miatt zárva" van. Lehet többet ki sem nyit, majd megkérdezem a gyrosostól vagy valami jómunkástól itt a téren.

Ez másik kínai, ahol még nem voltam és nem nyilvános.

(#18024) FőDudu válasza Jahno (#18020) üzenetére


FőDudu
addikt

Toljad a Kacsanyelvet :)

FőDudu

(#18025) Jahno válasza FőDudu (#18024) üzenetére


Jahno
őstag

Megnézem mi a választék, szerintem kínai származású sertést sem ettem még, bár teljesen nincs kizárva, a napi gombás csirkém az bármi is lehet.

(#18026) Sipi- válasza Jahno (#18023) üzenetére


Sipi-
tag

Hogy-hogy nem nyilvános? Csak kínait engednek be, meghívóval?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18027) Sipi-


Sipi-
tag

Szemben ment a forgalommal az M5- autópályán
Egyszer velem szemben egy rendőrautó jött, szintén az M5-ösön, de az legalább a leállósávban, viszont sziréna és villogó használata nélkül.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18028) FőDudu válasza Sipi- (#18027) üzenetére


FőDudu
addikt

Az fotozni keszult eppen. :)

FőDudu

(#18029) Jahno válasza Sipi- (#18026) üzenetére


Jahno
őstag

Aha, kínai dolgozóknak kínai étterme.

(#18030) Jahno


Jahno
őstag

Na, változott A Terv, mégsem lesz AWS, hanem inkább helyi szerverek. Még hétvégét azért ki kellene várni, legkésőbb hétfőn úgyis benyögik, hogy mégsem helyi szerverek lesznek, hanem irány a fölhő. Lassan 1 éve témázgatunk rajt, ennyi idő alatt akár meg is lehetett volna csinálni. Közben jön a júzer, hogy nem megy a gépe és lehet kiírt valamit....

(#18031) FőDudu válasza Jahno (#18030) üzenetére


FőDudu
addikt

AWS az nagy szemetsegeket tud okozni.
AWS-en tarolt kepek miatt rendszeresen SPAM-be megy egy csomo uzenet.

Valamiert Google nem szereti az AWS-rol linkelt kepeket az alairasokban - sokszor a levelek a SPAM szuron is fenn akadnak. Nem igazan van rajuk magyarazat - csak annyi a kozos bennuk, hogy AWS-rol linkeltek oket.

FőDudu

(#18032) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Áhoj,

Korábban már itt is feldobtam és ismeretségi körben is sokszor előjött a kérdés:

Szabad-e zebrán előzni?

Nekem anno '99-ben úgy tanították, hogy a zebra önmagában nem zárja ki az előzést, ellenben ha nincsen a zebrára (csíkok közé) vonal festve, akkor folytatódik az előtte lévő jelzés hatálya. Külön felhívta a figyelmem az oktató, hogy nyugodtan könyveljem el, hogy zebrán tilos előzni, mert jó eséllyel záróvonalat festenek előtte.

Nos, 18 év és bő 300.000 km után találtam ma ezt:

https://www.google.hu/maps/@47.5719722,17.8748259,3a,75y,113.66h,99.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdJ6CGzZBcvc0IBqwahRv4g!2e0!7i13312!8i6656

Tehát ha Mezőörsön jártok a 81-esen, akkor már brahiból is előzzetek a zebrán! :D

(viccet félretéve, itt még ugyebár teljesülni kell a fokozott figyelemnek és a megfelelő lassításnak, ami - ha jól emlékszem egy cikkből a bírósági gyakorlatra kb. 30-33 km/h - nagyjából ki is zárja, hogy gyakorlatban előzhessünk, de maga a felfestés nem tiltja)

(#18033) Samott válasza Bujdy81 (#18032) üzenetére


Samott
addikt

34. § Elõzés
...
(8) Tilos elõzni:
a) kijelölt gyalogosátkelõhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelõhely elõtt;

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18034) Jahno válasza FőDudu (#18031) üzenetére


Jahno
őstag

Ez miatt remélhetőleg nem fogunk szopni, főleg mert nem AWS lesz, hanem Azure. Fileserver is megy Sharepoint alá. Bár még csak szerda van, ezeket nagyon megsütötte a nap.

(#18035) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Annak is megvan a diszkrét bája, amikor felhív a telesales-es emberke, hogy eladjon nekem valamit és szakadozik a vonal, alig hallani.
Viszont ezt ő is tudja, fel is hívja rá a figyelmem!

A csavar a sztoriban az, hogy a Telekomtól hívtak a Telekomos mobilomon, hogy az itthoni Telekomos előfizetésről tárgyaljunk...

(#18036) Atti777 válasza Samott (#18033) üzenetére


Atti777
senior tag

40. § Megállás

(5) Tilos megállni:

e) kijelölt gyalogosátkelőhelyen, valamint a gyalogosátkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül;

Ehhez képest nézd meg a Várfok utcát, ott a buszmegálló mindkét oldalán [link]

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#18037) -NoVa- válasza Bujdy81 (#18035) üzenetére


-NoVa-
őstag

Engem is hívtak tegnap a telekomtól, hogy az otthoni telekomos előfizetésről tárgyaljunk. Mondtam is, hogy rendkívül kiváncsi vagyok, hogy mit tudnak ajánlani, majd megnézte a rendszerükben, hogy semmit, és max elnézést tud kérni a zavarásért.

(#18038) ncc1701 válasza Atti777 (#18036) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy rakat helyen így van, h ne tudd megelőzni a buszt. Ezt be fogom opni, mert ilyenkor én bizony kikerülöm azt a nyamvadt buszt, ha nem jön semmi szemből. A pesti útom a 31-es út felé is ez van, ha beállsz egy busz mögé, akkor 4-5x állhatsz meg, mert nincs beállója. Mit mondjak, nem sokan szokták végig kisérni hátulról.

(#18039) Samott válasza Atti777 (#18036) üzenetére


Samott
addikt

Van amikor nem adja ki. :) Mondjuk ilyen buszmegallo a sarkon a zebranal szerintem rengeteg helyen van. Az utas mar csak lyen nem szeret feleslegesen setalni igy is ugy is atmegy inkabb raknak zebrat is neki. (nem lehet hogy buszmegallora van valami kulon szabaly?)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18040) npera válasza ncc1701 (#18038) üzenetére


npera
újonc

Itt a kommün egyik nagy törekvése, hogy minden buszmegállót "behúzzanak" az út közepére és ott szűküljön le az út 1-sávosra. Így a busz blokkolja mindkét sávot amíg áll. Nagyon jó iszonyatosan idegesítő. Már láttam szirénázó mentőt állni a busz mögött, mivel ezeken a helyeken a padkát is felhúzzák aránytalanul magasra, nehogy kikerülje a nyűves autós a nyűves autójával.

Még egy plusz közlekedéstechnikai fejlesztés idiótizmus, hogy a buszok által frekventált utakra is raknak sima buta fekvőrendőrt, amin a busz döcög és szétnyekteti magát. Pedig lehetne olyan fekvőrendőrt rakni ami csak a személyautót döccenti, de a busz át tud libegni felette a szélesebb nyomtáv miatt. Nem, itt essenek szét a buszok inkább, csak lassíthassák a forgalmat vég nélkül.....

(#18041) -NoVa- válasza npera (#18040) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#18042) npera válasza -NoVa- (#18041) üzenetére


npera
újonc

Ide Ariel Nomad kell. Könnyű, de agilis és bírja a lyukakat.

(#18043) FőDudu válasza npera (#18042) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehetoleg feltoltve a 233% teljesitmeny novelovel. Aztan repul a buckak felett.

FőDudu

(#18044) Jahno válasza npera (#18042) üzenetére


Jahno
őstag

Tényleg, nyárra valami cipőt kellene vennem. Aztán télre is. És az előző modellek nem a legjobbak a megváltozott szokások miatt, így most keresgetem, hogy merre van esetelg nagyobb választékú polcon is fellelhető Cat, vagy hasonló. Ilyenkor szembesül az ember, hogy egy átlag webboltban úgy 85 ismeretlen márka közül lehet válogatni.

(#18045) FőDudu válasza Jahno (#18044) üzenetére


FőDudu
addikt

Sportsdirect arul CAT-et.

FőDudu

(#18046) FőDudu


FőDudu
addikt

A vak tacskonk valogat.

Almat ettem, szokasos zold Granny Smith.
Adtam neki egy szeletet, megette.

Belefutottam egy reszbe ami kicsit megutodott, ott kicsit megbarnult.
Kivagtam, azt is leraktam a kutyanak. Azt nem ette meg.
De csak ott topogott, kert meg. Adtam a hibatlanbol, azt ujra megette.

Letezik, hogy megerzi a illatan ha az alma megutodott?
Nem rohadt, csak siman utodott volt.

A kutya teljesen vak, a fenyt sem erzekeli.
Csak az orra van.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18047) Jahno válasza FőDudu (#18046) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy csak tudja, hogy átverés.

(#18048) FőDudu válasza Jahno (#18047) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem atveres. Egyebkent meg honnn tudna mit adok?

FőDudu

(#18049) Phülöp válasza FőDudu (#18046) üzenetére


Phülöp
addikt

simán
az ütődött részen megindul egy erjedési folyamat, kutya simán érzi a különbséget

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18050) Jahno válasza FőDudu (#18048) üzenetére


Jahno
őstag

De akkor miért barna?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.