Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118801) Sipi- válasza blueboi69 (#118780) üzenetére


Sipi-
tag

Kelleni fog nekik a kiépített 3fázis.

Köszi a válaszokat, privátban is :) 3 fázis van, régebben elég sokat ment a hegesztő meg minden más is az udvarban és a műhelyben. Apukám hisz a vas erejében és megbízhatóságában :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118802) blueboi69 válasza Sipi- (#118801) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És milyen igaza van! Akkor higgyen a napenergiában is :)
Én meg itt közben pakolom a fát és arra gondolok, hogy ez a valódi rezsicsökkentés. Megmértem 16-20% között a fák nedvességtartalma, szóval száraznak mondható. Van mostmár akác és csertölgy, talán nem fagyunk meg.

De amúgy tényleg micsoda kontraszt lesz, télen a napelem alatt fát hasogatni....

Picit távolabbi rokon, hithű fideszes, saját gyerekük katázik, vele jól kicsesztek ugyebár. Majd alkalomadtán megtudakolom, hogy mégis hogyan magyarázzák ezt be a gyereküknek, hogy valójában neki nem lett rosszabb.

(#118803) Grillo


Grillo
senior tag

Urak, akarok a kertbe a ház mellé egy kis tárolót, meg majd az udvarra pergola, stb, tehát lenne kis famunka. Kézi körfűrész típusra van valami jó tapasztalat? 10x10es oszlopokkal számolok, így az 55 mm-es vágásmélység jó lenne. De maradna azért a hobbi szint. 30-50k között valami ajánlott?

(#118804) Jahno válasza Grillo (#118803) üzenetére


Jahno
őstag

Háááát, utoljára az 50esbe mintha a legkisebb 55ös metabo még pont belefért volna. Csak azért mondanám, mert pont nem értek hozzá, de ismerősöknek van és jópofa. Ha olcsóbb kell, akkor Dewalt, csak mert az is szerszám és szép a színe :-D

Én tuti meglesném Extolból, hogy van-e olyan ami a követelménynek megfelel, aztán kész, ezt meg Güdét nagyobb felhasználóknál is látom, mint amire szerintem szükséged lesz, ár-értékben teljesen jók, wattal ne verjenek át, hogy hasonló árban van egy márkás 1200as, mint a Güde 1500, ami vagy jelent valamit vagy nem.

(#118805) blueboi69 válasza Grillo (#118803) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nekem egy aldis workzone van, már jó sokat vágtam vele és jól működik. Persze nem mindig kapható, de ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül kell nagyon márkásat választani.

(#118806) Samott válasza blueboi69 (#118805) üzenetére


Samott
addikt

Csak ezek ugye akkor kaphatoak ha eppen akcioban vannak. En is a parksideot ajanlottam volna, de ebben a 55mm vagasmelysegben nem vagyok biztos.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118807) Phülöp válasza blueboi69 (#118802) üzenetére


Phülöp
addikt

Nedvességet mivel mérted?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118808) Samott


Samott
addikt

Azert az valahol biztato ha a fideszes kepviselo mar csak rendori kiserettel mer az utcara menni...

En nem is ertem miert a hidon bohockodnak a futarok a parlament melygarazs behajtoit kellene blokkolni, meg a rakpartot a kepviseloi irodahaz meg a parlament kozt. Mindjart a borukon ereznek a felelosok a dolgot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118809) zetor2000 válasza Grillo (#118803) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én asztalira mennék rá, az szerintem vállalhatóbb opció. Vagy ilyen karos gérvágóra...

Jobbakhoz van alulra láb is. Melóban valami Bosch van, nem tudom, mennyibe volt és milyen a típusa, de nem rossz.
Amiatt gondolnék ilyenre, mert ez precízebb tud lenni, mint egy kézi izé. Meg ezek asszem tudnak annyit "merülni", hogy átvágja a 10 centis gerendádat, ami csak jobb, mint 2-3 menetben bénázni...
Csak kell valaki hozzá, aki segít tartani. Márkára / típusra nincs ötletem, de néha a Parkside egész vállalható árban van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118810) zetor2000 válasza Phülöp (#118790) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az is járható, de a puha kábelekben sodrott a vezető (az "elemi szál", ami kék vagy kék fehér vagy ilyesmi színezetű), és a csatlakozók kései nem ilyenre szeretnek rámarkolni, hanem a tömör vezetékre. Persze nagy baj nem lesz így sem, szerintem, csak a kontakt biztosabb akkor, amikor a vezeték merev. Ha nem aljzatot, hanem dugót (azt az átlátszó, 8 vezetékes műanyag, patentes izét) nyomsz a végére, azért az talán jobb.
Azt a végén hívsz egy IT-s srácot, azt majd megoldja. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118811) blueboi69 válasza Phülöp (#118807) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nedvességmérő műszerrel. [link]
Még amikor beáztunk, akkor vettem, hogy a falnál mérjek, de tud fát is mérni.

(#118812) blueboi69 válasza zetor2000 (#118809) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Viszont ehhez kell asztal is. Nálam pl nincs, mert sajnos nincs hely rá.
A sima kézit viszont könnyebben is tudod hordozni, pláne nagyobb gerendákat nem mindig tudsz bevinni a műhelybe.

(#118813) hokuszpk válasza Samott (#118808) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

én azt nem értem, hogy a macskaköveket még miért nem szedték fel a hatos megállóiból, ugy, mint 2006 -ban.
esetleg egy kis tvszékház gyujtogatás ? a rosszhír hozójának az jár nem ? ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118814) -NoVa- válasza Samott (#118808) üzenetére


-NoVa-
őstag

Arra van valami parlament működését akadályozó terrortörvény amire eldurvul a büntetési tétel a végtelenségig.

(#118815) zetor2000 válasza Samott (#118784) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyenhez még nekem sem...
RDM cuccot kerestem volna, az olyan, hogy a kábel végére pattan, 2 féldarabból kell összenyomni. Erre lehet még színkód gyűrűt is tenni, asszem, hogy meg lehessen különböztetni a kábeleket, ha kéne. Persze nem találom a cikkszámát, a katalógusban meg nem ugrott elém :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118816) Bujdy81 válasza zetor2000 (#118809) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Parkside-ban 210-es korong van, az a 10x10-es gerendát maximum 60-65 mm mélyen tudja bevágni.
A 305-ös korong, vagy attól felfelé lehet elvágni vele a 10x10-es gerendát.

Az meg már Einhell-ből is 135 ezer körül van, sajnos. :(

Ha eleve tudott a méret, akkor én a fatelepen vágatnám méretre. Ha nem, akkor pedig vagy rókafarkú fűrésszel, vagy simán láncfűrésszel. Utóbbit pár vágás alatt megdöbbentően jól tud menni, könnyű begyakorolni. ;)

(#118817) Jahno válasza zetor2000 (#118815) üzenetére


Jahno
őstag

Előző cégnél gyári RDM patchkábeleket használtunk, pislogtam is, hogy honnan és micsoda és jajjdejó. Aztán meg az árfekvésén :-D

(#118818) Bujdy81 válasza Grillo (#118803) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Amúgy erre egy sima Hecht is jó lehet, 180-as koronggal.
Az már van egy huszasért is. Bevágod 50 mm mélyen és kicsapod vésővel. ;)

(#118819) Jahno válasza blueboi69 (#118791) üzenetére


Jahno
őstag

Sokszor nincs gond, de miért csinálnám drágább és lassabb megoldással? Mert mikor nyomtatásban is kérik az eredményeket akkor nem őszinte a mosolyom,miközben gyár egyenletes minőségben ad bármennyit, bármilyen színben és kivitelben.

(#118820) Phülöp válasza Bujdy81 (#118818) üzenetére


Phülöp
addikt

Vagy csak átfordítja a gerendát és ugyanúgy bevágja a feléig.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118821) Samott válasza -NoVa- (#118814) üzenetére


Samott
addikt

Setalni az utcan szabad. Ahogy a hidat le lehet zarni ugy a parlamenthez vezeto utakat is. Nem tud autoval bemenni, ki nem sz*rja le, szabadon besetalhat. Ha ki mer lepni a valsztok ele. Vagy a rendorok beviszik "sünben"... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118822) blueboi69 válasza Phülöp (#118820) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Neee az csalás. Akkor negyedakkora is elég lenne, merthát akár 4x is lehetne fordítani.

(#118823) eattila válasza blueboi69 (#118822) üzenetére


eattila
csendes tag

Attól a közepét még nem vinné át.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118824) blueboi69 válasza Samott (#118821) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyébként a kata szankciók és a rezsicsökkentés összeomlása mind mind érthető, mert van egy valós oka. Nade az, hogy a fizetésüket megemelték 650ezer nettoval??? Ezt most miért kellett? Talán rászorultak? Ez azért úgy jópár család komplett bevétele, amiből 2-4en megélnek valahogy, nekik meg ennyivel emelkedik az amúgy sem kevés fizetésük? Mirefel? :W
Mert ha olyan végeznék a munkájuka és dúskálna az ország a többletpénzben, hát akkor üsse kavics, lehetne mondani, hogy megérdemlik. Nade így???

(#118825) blueboi69 válasza eattila (#118823) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó azt az egy szálkát már elintézi a gravitáció

(#118826) Jahno válasza blueboi69 (#118824) üzenetére


Jahno
őstag

" Nade az, hogy a fizetésüket megemelték 650ezer nettoval???"

Hát de bammeg, ilyen áremelések és rezsi mellett csak kell egy normális fizu, amiből meg tudnak élni, nem?

(#118827) blueboi69 válasza Jahno (#118826) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, igen, másoknak meg nem ennyivel több lesz, hanem összesen van ennyi. Értem én, hogy kell nekik a lóvé a megemelkedett rezsire. Hát basszák meg magukat.

(#118828) Samott válasza Jahno (#118826) üzenetére


Samott
addikt

Két napja jelentette be az Aldi, hogy a növekvő infláció miatt az év eleji, egységes 8 százalékos béremelés után július elsejétől további 8-19 százalékkal emeli dolgozói fizetését. A gazdaságfejlesztési miniszter szerint ez hiba. Mert a magasabb bérből magasabb fogyasztás lesz, abból még magasabb infláció, ezt hívják ár-bér spirálnak. Az ár-bér spirál akkor tud megoldódni, és szomorú ezt mondani, hogyha a béreknek a növekedési üteme az az infláció növekedésétől elmarad.

Votma?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118829) Phülöp válasza blueboi69 (#118824) üzenetére


Phülöp
addikt

A 650 megvolt, de hogy még ráadásul nettó is?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118830) Samott


Samott
addikt


Denmark Is Cleverly Repurposing Old Wind Turbine Blades as Bike Shelters

Teccik... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118831) hobizoli válasza Samott (#118830) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a tetejere rakhatnanak mokuskerek szelturbinat meg napelemeket ;]

több drón kell ;P

(#118832) eattila válasza blueboi69 (#118824) üzenetére


eattila
csendes tag

A KATA szankció érthető lenne, ha értelmesen csinálták volna. Pl ha emelik, sávossá teszik, mittudomain. De a hozzáértő módosítás mellett felöntötték f_ssal, és megkeverték, hogy tessék, csokis shake.
Rezsivel is kb ez a helyzet, ködösítés, riogatás, másra kenés. Mint az oviban.

A fizuemelés, meg az aug 20 az már csak a cserkó a tejszínhab tetején.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118833) blueboi69 válasza Samott (#118830) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez de király!

(#118834) blueboi69 válasza eattila (#118832) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem csinálták értelmesen, ez biztos.
Emelték, csak máshogy hívják majd, átalányadónak. A lényeg, hogy többet fizess, ennyi.

(#118835) eattila válasza Samott (#118828) üzenetére


eattila
csendes tag

Aha.Nem vagyok közgazdász, és nem tudom, hogy van e valami valós elmélet, amit elferdítve ezt kihozták (mert feltételezem, hogy bullshit amúgy). Így csak simán a B.... K.....A.....-t neki.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118836) eattila válasza Samott (#118830) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert valahol gondolkodnak is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118837) eattila válasza blueboi69 (#118834) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem a többlet fizetéssel van bajom. Hanem a bonyolítással. Be kell vallani ezt-azt havonta, stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118838) Jahno válasza Samott (#118828) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ebbe pont belefutottam. Istentelen barma és ezt ki merte fejteni.

(#118839) Jahno válasza eattila (#118832) üzenetére


Jahno
őstag

Megemelték 18 millióra, ami azért nem kevés és nem egészen kisvállalkozó. Meg ez a kavarás, hogy cégeknek akkor nem számlázhatsz és nem lehet másodállás. Holott a bejelentett állással pont becsengetsz egy csomó mindent a kasszába.

Néha 1-2 Telexes troll alá odanézek, de jól elfoglalják egymást, valaki arc nélküli hülye mond valami bődületes baromságot, hogy ingyenélők, adócsalók, menjenek inkább dolgozni meg ilyesmi, erre ráugranak 2ezren de inkább nem folyok bele. Sokan mondjuk azt sem tudják mivel jár, sokan ki is használják, az is biztos.

Ez több ponton nagyon el lett baszva, kivitelezésben, határidőben és lehetőségekben is.

(#118840) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#118828) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Alapvetően igaza van, csak miért nem saját magukon mutatnak példát. Meg a rendőrökön, meg a határvadászokon, stb.

(#118841) Jahno válasza eattila (#118836) üzenetére


Jahno
őstag

Ezeket régen emlegettem, hogy csomó gördeszka, snowboard, kishajó meg mittoménminek hasonló az alapanyaga, csak nem tudom mennyire lehet megmunkálni. Valamit biztos ki lehet hozni belőle. Max. picit drágább, mint az eredeti megoldás, ellenben nem marad utána hulladék.

(#118842) eattila válasza Jahno (#118839) üzenetére


eattila
csendes tag

Úgy értem emelik a díját. Mert nem feltétlen az ára volt a vonzó (az is nyilván) hanem hogy nem kell rommá adminisztrálni. Kiszámítható, befizeted, évente 1x bevallasz, viszonlátás.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118843) eattila válasza Jahno (#118841) üzenetére


eattila
csendes tag

Tiszatónál pl padokat csináltak wakeboard-ból.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118844) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#118840) üzenetére


zetor2000
senior tag

A rendvédelem kap pár Ft aprót, azt hallottam.
Mondjuk a bruttó 117E az ~nettó 70-80. Ahhoz képest, hogy kezdő rendőr kap ~160 nettót, ez az átlag elég érdekesen fog alakulni :). Szomszéd csaj 1-2 éve még rendőr volt, ő mesélte, hogy ennyi az annyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118845) zetor2000 válasza Bujdy81 (#118816) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hmm... mindegy, egy időben szemeztem egy ilyennel :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118846) Jahno


Jahno
őstag

No, olvastam Novák Katalin posztját. Erre tényleg kell 30 milliárd, hogy ilyeneket valaki megfogalmazzon és bírja gyomorral.

(#118847) A. Crowley válasza zetor2000 (#118844) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Szembeszomszéd nyomozó százados. Szokott mesélni érdekeseket, de igazából az fogott meg, amikor mondta, hogy ha lenne itt valami pittyputty, akkor neki oda kéne állnia a nép elé és megverni őket? Úgy, hogy esetleg még igazat is ad nekik? Dilemma ez kéremszépen.

(#118848) hobizoli válasza Jahno (#118839) üzenetére


hobizoli
nagyúr

megnezed ezek profiljait, mindig vmi főődd sotet elet iskola-jas meg demens nyugdijas agytroszt, akirol kilometerrol sugarzik, hogy reggel bekapcsolja az M1-t es azt nezi egesz nap

több drón kell ;P

(#118849) Jahno válasza hobizoli (#118848) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy profilja sincs. Simán kinézem belőle, hogy a szerkesztők meg egyéb aktivisták hergelik a szarkavarást mert miért ne. Néha rálesek, vagy mikor sajátba/követettbe beesik 1-2 hasonló gyagya akkor azzal foglalkozunk, de inkább nem idegeskedem. Így is sok hülyeséget látok.

(#118850) Phülöp válasza Jahno (#118846) üzenetére


Phülöp
addikt

Mutassa.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.