Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) FőDudu válasza ncc1701 (#23000) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyat meg autos webshopban sem lattam...

FőDudu

(#23002) FőDudu válasza ncc1701 (#23000) üzenetére


FőDudu
addikt

1-2 heti kajapenz :)

FőDudu

(#23003) FőDudu


FőDudu
addikt

Kutya meleg van.

FőDudu

(#23004) zetor2000 válasza FőDudu (#22997) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tele van ilyennel a hardverapro.hu. Max annyi, hogy külön-külön veszed meg.
A nyelvi csomagokat önállóan lehet / kell telepíteni, és ezekért asszem csak egy szoftverkulcsot kapsz, semmi mást. Ha minden igaz, nem fogja kitiltani semmi / senki a licenszeidet, ha esetleg nem sikerülne az aktiválás, akkor kapsz másik kulcsot. Jellemzően van minden, ami szokott kelleni. Windows 10 (32/64) Office 201x Sima / Pro, most már láttam Photoshopot, meg Eset Nod32 antivírust, de biztos van egyéb cucc is jó árban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23005) npera


npera
újonc

Ma durván feltolódott a nap. Reggel elmentem vásárolni, aztán elkezdtem előkészíteni a délutáni grillezést és főztem brokkoli levest a gyereknek. Mire elkészült, addigra maradt 10 percem arra, hogy egyek ebédet és összeszedjem az úszócuccot. A kiscsajjal elmentünk úszni, most egy magasabb szintű osztályba jár már. Az egyik merülésnél valami elképesztő durván szemen rugott, azt hittem az úszószemüveg bemegy az agyamba. Mondjuk én voltam a hülye, minek kóricálok a holttérbe ahova olyanokat rúg, mint egy telivér paripa... :C

A háton siklás nagyon jól megy neki, de amikor merülni kell vagy beugrani a medence széléről akkor a kiscsaj másik dimenzióban mozog, mint a többi gyerek. Egyszerűen nincs semmi félelem benne, úgy beugrik vagy merül, mint a szél.

Volt olyan gyakorlat, hogy el kellett dobni egy kis gumikacsát, aztán a gyerek a hátamon kapaszkodott és víz alatt úszva kellett utána menni. Közben levegőt fújni orron át, hogy ne menjen az orrába a víz. Az elején még csalt és fél kézzel fogta az orrát, de aztán rájött az ízére és onnan két kézzel kapaszkodott a vállamba. Én meg lerúgtam magam a medence aljára és úgy úsztunk a kacsáért 2-3 métert víz alatt. Nagyon élvezte. Meg én is.

A grillezés alatt a család kiült a teraszra, a lemenő Nap odasüt. Kivittük a rollert és a műanyag motorkát, aztán ott zúzott a két gyerek, asszony napozott, én meg grilleztem. Nem panaszkodom.... :B

(#23006) Sipi- válasza FőDudu (#22997) üzenetére


Sipi-
tag

ebay.co.uk-n vettem már kétszer is (másik gépekre).

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#23007) FőDudu válasza Sipi- (#23006) üzenetére


FőDudu
addikt

Megvettem a goodofferen a W10+2016Pro kombot.
3 percen belul megjott a kulcs.
W10 azonnal aktivalva is lett.

De egyszruen agyrem, hogy a kibaszott office2016-ot szinte keptelenseg offline telepitokent (iso) letolteni.

Mindenhez regisztraciot ker vagy lepjen be a live accountjaval, de nyilvan a szomszed gepet nem akarom a magam accountjaba regisztralni.

Lekapom ceges VLSC account alol - ugyis PRO-t vettem.
Kapjakbe.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#23008) npera


npera
újonc

2019-es Cube Hyde már nem tekerős váltót kap, hanem MTB-jellegű fel-le kapcsolósat. Ha megjelenik belőle az akciós, akkor alighanem einstand lesz. 999 juró a normál ára, a kifutó modell pedig 850 pezeta. Akkor várok jól.

(#23009) FőDudu válasza FőDudu (#23007) üzenetére


FőDudu
addikt

Es persze a kapott kulcs Professional Plus - azaz a sima professional telepito panaszkodik ra.

Szerencsere felejanlja, hogy 'Install this Product' azaz a vegen letolt mindent ujra es vegre fent van az aktivalt office Microsoft Account bejelentkezes nelkul.

FőDudu

(#23010) zetor2000 válasza npera (#23008) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez az egész canga ára (a 999 / 850€) vagy csak a váltóé?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23011) npera válasza zetor2000 (#23010) üzenetére


npera
újonc

Az egész bringa. De ha meg akarod toldani egy Rohloff váltóval, akkor az drágább...

(#23012) Jahno válasza BobaHWSW (#22991) üzenetére


Jahno
őstag

Prágában megpróbáltuk volna a napfelkeltét, de hajnal óta esik. Legalább megáztunk és ahogy felszálltunk a vonatra kisütött a nap is

(#23013) FőDudu


FőDudu
addikt

Nalunk meg ilyenek szaladgalnak:

Saccra valami szalamandra vagy gote lehet - a vizben lattunk olyan allatokat uszkalni aminek 4 laba van es hosszu farka. Szereintem ez azoknak valamelyike (vagy szuloje/gyereke).

Nejem lotte a kepet, ez a peldany mar halott volt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#23014) Grillo válasza FőDudu (#23013) üzenetére


Grillo
senior tag

Olyan, mint egy alpesi gőte, csak azon szerintem nincs csík.

(#23015) FőDudu válasza Grillo (#23014) üzenetére


FőDudu
addikt

https://en.wikipedia.org/wiki/Italian_crested_newt
Szlovenul: veliki pupek

https://hu.wikipedia.org/wiki/Alpesi_tarajosgőte

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#23016) FőDudu


FőDudu
addikt

Nova:
gyerek itt volt.

Nagyon jo, de nincs mozgo osszeallitas. Sajnos minden uveg mogott van.

FőDudu

(#23017) qnadam


qnadam
veterán

asszem nem volt rossz ötlet venni egy új ap-t (felfelé a netkapcsolat korlátoz már)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23018) zetor2000 válasza qnadam (#23017) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a ping egész jó. Ha online játszanál, értékelnéd, szerintem. :)
A sebesség meg kinek mi, de EU átlag felett van, szerintem így is. A hazai net azt mondják, egész európai. Illetve, sokak szeretnének ilyet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23019) qnadam válasza zetor2000 (#23004) üzenetére


qnadam
veterán

picit félek ezektől, mert több helyen meg azt állítják, hogy csak szerződéssel, számlával és tényleges matricával válik valóban legálissá. utána kell nézni, nem tudom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23020) qnadam válasza zetor2000 (#23018) üzenetére


qnadam
veterán

és ennek a nagy részét a wifin szedi össze, vezetéken inkább 1 körül szokott lenni :) de mivel nem játszom, a docsis hálók 20-30 ms-je se zavart.
vezetéken 800-850 mbps körül van a vége lefelé, de ott lehet, hogy a router a szűk keresztmetszet, és ez is inkább csak éjjel jön össze, de valahogy majd csak túlélem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23021) qnadam válasza zetor2000 (#22994) üzenetére


qnadam
veterán

na jó, azért kicsit több volt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23022) qnadam válasza Gabibácsi (#22996) üzenetére


qnadam
veterán

+1, most pont szezonja van. ősz elején adtam el a téliket az autómról, hamar jöttek érte.

mostanában nagyon elkezdték dicsérni a nexen gumikat, most vivicittán volt kirakva pár rönó, azokon már a gyári szerelés is az volt. zasszonynak úgyis kell vennie két nyárit, még az se kizárt, hogy ez lesz belőle.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23023) zetor2000 válasza qnadam (#23019) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elvileg az EU megengedte / lehetővé tette a fel nem használt liszenszek továbbértékesítését. Itt az eredeti tulajdonos kapott "valami" adathordozót, de ez sem biztos. Céges környezetben lehet, regisztrálni kellett valami Microsoft oldalon, és onnan lehet letölteni. Itt az eredetiséget a szerződés teszi lehetővé. Melóba is ilyen Windows cuccaink vannak. Ismerőséknél is volt valami Microsoft szerződés, ők kaptak akkoriban valami csomagot, ami tartalmazta az épp aktuális verziókat, és ha jött ki valami újabb, akkor küldték a CD-ket. Náluk se volt matrica a gépern, de mindenük legalizálva volt.
Számlát biztos ad, aki ilyet árul, én is tudok neked rajzolni hasonlót. :) De erre nem vennék mérget.
A matricát meg hogy? Az eredetinél se kapott a cég... Egy ~50-100 gépes gépparkot már b*zis matricázni. Meg milyen legyen rajta? Ha frissül a céges lörnyezet, vakarjam le a W95öt, tegyek rá XP-st? Aztán meg W7-est?
Minden bizonnyal megvannak a lehetőségek, hogy igazolja az ember a Windows eredetiségét az ilyen vásárlásokkor is. Meg kell kérdezni valami hivatalos partnert / viszonteladót / MS supportot, hogy mi merre, és olyat kell kérni az eladótól, ha van valami speckó kitétele a dolognak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23024) qnadam válasza zetor2000 (#23023) üzenetére


qnadam
veterán

lehet, hogy a matricára rosszul emlékszem, csak valami olyan maradt meg, hogy kevés, ha csak egy kulcsot küldenek emailben. de utána kell nézni, nem vagyok benne biztos egyáltalán.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23025) zetor2000 válasza qnadam (#23020) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha lesz kedvem feltépni a parkettaszegélyt (kábelcsatorna egyben), akkor kiszedem ezt a Cat5öt, és szerválok bele Cat6ot. Azzal elvileg a jelenlegi 450-600 felkúszhat 1Gbitre is. A szerződés olyan. Persze itt is lehet minden más hálózati eszköz a gátja, de a Gpon-t cserélték, hogy tuti tudjon mindent. Így van vendéghálózat, meg ács (AC-s) Wifi is, akár. De mire klattyintok, és frissül az nCore oldala, már lekapta a NAS a tartalmat. Szóval nem sietek a cserével. :D Az erkélyajtónál van gond, mert ott csináltam szép alu küszöböt, ami alatt megy a Cat5, és azt macera felszedni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23026) zetor2000 válasza qnadam (#23024) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én sem. A kód eléggé büdi nekem is, azt én sem fogadnám el, ha ilyennel foglalkoznék. Azt mellesleg le lehet nézni gépekről, régen gyűjtöttem ilyen kódokat. :) Azt a fene tudja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23027) zetor2000 válasza zetor2000 (#23026) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt leírják, hogy megunt, kiszuperált gépek licenszeit is értékesíthetik. Kérésre lefotózzák a matricát, vagy elküldik. Számlát adnak. Innen leltem rá, szóval hardveraprón is lehet venni frankót. Csak mégsem 2000Ft, hanem kicsit több. De szerintem ez a használt ár annyi, amennyibe megalkuszunk.
Mindenesetre a MS oldalán az van, hogy a p2p és aukciós weboldalakon történő MS lincenszek vásárlását lehetőleg kerüljük.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23028) Sipi-


Sipi-
tag

Olyan "kellemes" ilyen szövegeket olvasni egy hitelszerződésben: "... az Adós ennek a tűrésére kötelezi magát."

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#23029) qnadam válasza zetor2000 (#23025) üzenetére


qnadam
veterán

a lépcsőházi ont és a router között itt cat5e van, mindenhol máshol amit épp találtam :D most mértem egyet, asszem nem vészes. de 3-400 felett igazából nem is érdekel. anyóséknál ftth gigabit van, amin havi 10-15 gigabájtot át is zavarnak :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23030) Jahno válasza zetor2000 (#23023) üzenetére


Jahno
őstag

"Egy ~50-100 gépes gépparkot már b*zis matricázni. Meg milyen legyen rajta? Ha frissül a céges lörnyezet, vakarjam le a W95öt, tegyek rá XP-st? Aztán meg W7-est?"

1. igen
2. tökre másképp szokott lenni, ha kicsit nagyobb cég éves licenszet fizet

(#23031) zetor2000 válasza Jahno (#23030) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez megvan, csak a megunt licenszt ha eladja, milyen matricát ad hozzá, ha Ő sem kapott?
Van egy XY cég, 112 géppel. Leselejteznek 12-t, hardverapróra felpattintja az ITsük.10E/Windows, 64 bites. Számlát ad a cég, hogy honnan van. De matricát rajzol? Mert az neki sincs.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23032) zetor2000 válasza qnadam (#23029) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az már forgalom :) Persze, ha a szolgáltató ilyen rednes, hogy lassabb már nincs is.
Régen toltam 384/64K DSL-el, nem kívánom vissza. Pedig nekem érdekesebb volt a világ.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23033) ncc1701 válasza npera (#23008) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon csini! Kéne. :)

(#23034) ncc1701 válasza qnadam (#23019) üzenetére


ncc1701
veterán

Számlát kapsz, mikor megveszed online is. Matrica meg nem kő ahhoz, h legális legyen.

(#23035) ncc1701 válasza zetor2000 (#23025) üzenetére


ncc1701
veterán

A cat5e viszi a gbitet, ott valami más baj lehet. Illetve rövidebb távon a 2.5-5gbitnek is mennie kell majd rajta, már ha elterjednének végre az ehhez való eszközök.

(#23036) Gabibácsi válasza zetor2000 (#23018) üzenetére


Gabibácsi
tag

a hazai net szerencsére nem európai, hanem világviszonylatban is élvonalban van..
persze kivéve Nova :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23037) Gabibácsi válasza ncc1701 (#23033) üzenetére


Gabibácsi
tag

Csúnya azokkal a böszme kerekekkel , na :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23038) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Boldog Samantha Fox születésnapot!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23039) ncc1701 válasza Gabibácsi (#23037) üzenetére


ncc1701
veterán

Lehet rátenni rendes, 25mm-es gumikat is. :)

(#23040) -NoVa- válasza Gabibácsi (#23036) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy jól működő rendszerben kellenek fékek és ellensúlyok.

(#23041) Gabibácsi válasza -NoVa- (#23040) üzenetére


Gabibácsi
tag

értem én, vicc volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23042) Jahno válasza zetor2000 (#23031) üzenetére


Jahno
őstag

Az vassal együtt él is megy, jobb helyen meg éves mennyiségi licensz van. Szóval mást használ, mint ami a gépre van nyomva.

(#23043) FőDudu válasza Jahno (#23042) üzenetére


FőDudu
addikt

Eppen ezeket a fel nem hasznalt licenszeket adjak el a szemfules emberkek....

FőDudu

(#23044) FőDudu válasza -NoVa- (#23040) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalad van a fekete lyuk ahonnan nem jut ki a feny (sem).
:)

Most hetvegen volt egy kis 2e fos konferencia, erdekes modon nem nagyon cuppantak ra a nekik elokeszitett wifire. 2-300 eszkoz volt fent, max 2-30MB/s forgalommal.

Pedig ez ilyen kis reklamos tortenet volt, almas volt meg a taskajuk is :)
Ebbol is latszik, hogy tul olcso a mobilnet...

FőDudu

(#23045) FőDudu válasza qnadam (#23029) üzenetére


FőDudu
addikt

Cat5e siman atviszi a gigabitet.
Legalabbis a tapasztalatok szerint.

Legtobb esetben nem kell buzizni az arnyekolt csatlakozoval sem.
Cat5e es RJ45 sima csati oszt jovan...

FőDudu

(#23046) FőDudu válasza npera (#23008) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy erted nem grip-shift?
Az valoban gyerekeknek valo valto...

FőDudu

(#23047) npera válasza FőDudu (#23046) üzenetére


npera
újonc

Japp.

(#23048) Jahno válasza FőDudu (#23045) üzenetére


Jahno
őstag

Márka- és MHz függő.

(#23049) Jahno válasza FőDudu (#23043) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, de nem tudja, hogy nem használt és mire nem. A címke még ott a gépen, ível együtt elvitte a helyi nagyüzemi seftes kereskedő.

(#23050) Jahno válasza FőDudu (#23044) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet sokat szívtak már ilyennel, mert nem megy szakadozik, lassú, oldalak nem mennek, Face profilt kell megosztani aztán inkább be sem kapcsolja. Ha megy és van keret akkor igaza van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.