Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#109001) Grillo válasza Jahno (#108974) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, azért apám egerszeg széli almája, meg a szomszéd meggy pálesze azért elég jó a gyakorlottabbak szerint is, de nem vagyok én sem nagy fogyasztó, szerintem évi 10 felesnél kevesebbet iszom. Meg úgy rövidet is általában.

(#109002) zetor2000 válasza Grillo (#109000) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kávé az ilyen... :) Meg szerintem a csomagoláson feltüntetett dolgok is olyanok, hogy némi fenntartással kell kezelni.

Az hagyján, hogy mennyibe kerül... Facsén tagja vagyok egy ilyen ikea adok-veszeknek, és ott mesélik a népek, hogy áruhiány van, ami a konyhákat is érinti. Valamikor az ősszel vagy nyár végén vettem anyámnak egy szekrényt, és annak is voltak elemei, amiket "be kellett várni", azaz 1-2 hétig nem volt kapható semelyikben. Maga a szekrényváz az volt, csak ajtó / fiókelőlap / polc stb. nem feltétlen volt egyszerre.
Amikor a legtöbb egyben volt, akkor megvettük haverral, tesómmal meg összeszereltük, azóta van öröm.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109003) zetor2000


zetor2000
senior tag

Még tavalyelőtt meg tavaly vettem IKEA Symfonisk hangfalakat, amik tulajdonképpen a Sonos ökoszisztéma részei, és akkor szembesültem avval, hogy ez nem a szokásos PC hangfal, hanem kicsit más. Streamelni kell rá a hangot. Ezt lehet az alkalmazásából - cirka minden ismertebb streaming szolgáltatást ismer, vagy Apple AirPlay-jel egy eszközről lehet rá küldeni a hangot. Na, nekem minden van, csak Airplay / Apple cuccom nincs. (Közben kaptam céges telót, ami Apple, de azt munkára kéne használni...) Szóval ma reggel eszembe jutott, hogy Windowsról is meg lehet e hajtani ezeket?
Régebben volt a StreamWhatYouHear alkalmazás, de videónál botrányosan késett a hang. 3-5mp alapból.
Na, találtam egy fórumot, ahol hasonló nyomora volt az ottaniaknak. A megoldás egy alkalmazás, ami asszem sokplatformos, a neve TuneBlade by Breakfree Audio.
Ez megoldja a stream kérdését, kevés késleltetés mellett. Tulképp a lejátszóeszközt "tekeri" magára, ami azon szólna, azt streameli az AirPlay vevőkre, nem pont az én Symfoniskemre, hanem AppleTVre, meg akármire is. Az appban van videó indító gomb, meg YT videót indító gomb is, ez utóbbi valami YT linket várna. A videó meg a VLC-t indítja.
Jelenleg 1.8.0.0 van, az ingyenes próbaverzió 10 percig működik egyhuzamban, utána leállítja a streamet, de asszem 9€ a véterlára, nem egy költség.

Ha esetleg valaki Sonos cuccot használna PCről Apple dolgok nélkül, akkor neki ezek jól jöhetnek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109004) npera


npera
újonc

Ma végre rájöttem, hogy miért nem működik az 1-cellás akksikat sorosan (nem úgy!) tölteni tudó kis adapteremen a cellák számát limitáló kis pigtél.

Majdnem jól kötöttem be, de csak majdnem jó. Mind a két kis XT30-ast fordított polaritásra raktam... :W

Az eredeti tutoriál PH2 és BT2 csatikra készült, én meg XT30-ra építettem és alighanem megzavart, hogy a srác mindenre fekete drótot használt. Ma hosszas silabizálás után leesett az ejtőernyős tantusz végre.

(#109005) zetor2000


zetor2000
senior tag

Izé, boldog Attila napot! :D
(utólag is)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109006) Vodike válasza zetor2000 (#108984) üzenetére


Vodike
tag

Tesomek malnapalinkaval seftelnek. Haverjuknak van valahol Cegled kornyeken nem kis malnasa, aztan csak palinkanak fozik. Nagyon jo anyag, csak egy idobe annyit ittunk belole, hogy nekem mar nagyon csajos. Ellenben a birs es oszibarack vagy a kajszija….hat utobbi ketto, mintha joghurtot innal :)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#109007) Vodike válasza Grillo (#109000) üzenetére


Vodike
tag

Matol lett aremeles. Asszony kinezett tegnap par gyerekbutort meg mittomen miket. Ma ment szemelyesen megnezni illetve venni par dolgot es 30%-al volt dragabb minden. Csak pislogott, de mondta az elado, hogy mara araztak at szinte mindent.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#109008) eattila válasza zetor2000 (#109005) üzenetére


eattila
csendes tag

Tenksz!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109009) Sipi- válasza Phülöp (#108998) üzenetére


Sipi-
tag

De lenne, csak elköltözött a világ végére. Meg egyébként is műanyagból kell. Azt is lehet CNC-vel megmunkálni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109010) zetor2000


zetor2000
senior tag

#vicces kép:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109011) zetor2000 válasza Sipi- (#109009) üzenetére


zetor2000
senior tag

CNCvel mindent IS meg lehet munkálni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109012) Sipi- válasza Phülöp (#108999) üzenetére


Sipi-
tag

Jó lesz ez. Teraszra lesz rakva, meg sarokba, ahol nem látszik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109013) npera


npera
újonc

Skyline hajtotta VW Beetle. Városi szaladgálós?

(#109014) npera válasza zetor2000 (#109011) üzenetére


npera
újonc

Ha pudingot eszel, akkor a kanállal munkálod meg például. Egy jó CNC-s az evést is megmunkálásnak tekinti. Vajat kened, van a késnek egy előtolása például.... :C

(#109015) zetor2000 válasza Vodike (#109006) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam.
Birs az egyik legjobb alapanyag, már ami az ízt illeti, pedig nyersen nem is szeretem. Aztán a körte / barack... ezekből lehet is volument csinálni.
Az ilyen apróbogyósok meg irgalmatlan munkával alig valamit. 100kg bodzabogyóból azt írja a szakirodalom, hogy ~2-3 liter pálinka lesz. Gyá... a virága sem jobb. De szedtem régebben kökényt, 6 kiló lett, és mindenem sajgott, mert annyira szúrós és szar helyen nő a bokor - és a bokron a bogyó - hogy jajj. Abból mondjuk világbajnok likőr lett... meg lekvár.
Ismi anyukája meg földieperből készültet hozott, az is adta... Aztán azt mondták, lehet, hogy aromából készült izé volt, de akkor is olyan illata volt, mint az epres rekeszben, amikor föléhajolsz. és ízre is patent volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109016) zetor2000 válasza npera (#109014) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hmmm... ebbe még nem gondoltam bele, de valóban. :)) :R :W

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109017) Grillo válasza Vodike (#109007) üzenetére


Grillo
senior tag

De jó. :DDD

(#109018) Jahno válasza Sipi- (#108986) üzenetére


Jahno
őstag

Műanyag villanyász dobozok, 3D nyomtatni bármit, ilyesmi. Kuglinak: installációs ésvagy műszerdoboz, polikarbonát, kötődoboz, ABS doboz.

(#109019) Jahno válasza Samott (#108982) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen ezt mondom, hogy annál lehet, hogy mind teljesen száraz volt és ha nem bírod a szárazat, akkor nyilván mind szar. Olyan, mint a kézműves sör, azzal meg nálam próbálkoznak, de mind szar, ahogy a száraz bor (kivétel fröccs, az más).

(#109020) Jahno válasza eattila (#108991) üzenetére


Jahno
őstag

Nem merek beszólni, de így szoktam obit tesztelni és aztán nem mutogatni. Meg mikor már nincs sehol semmi, de mindenáron alkotni szeretnék, akkor vakarózom idehaza a válogatásnál, hogy ezt meg minek csináltam, ááááá. Szóval van ez így na :N

(#109021) Jahno válasza Sipi- (#108996) üzenetére


Jahno
őstag

Elég ha letöltöd a tervet és beadod az első sarokra, ahol kb. 800-1200 pénz/óráért nyomtatnak.

(#109022) Phülöp válasza npera (#109014) üzenetére


Phülöp
addikt

De nem ám.
Mindkét példád manuális megmunkálás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109023) npera válasza Phülöp (#109022) üzenetére


npera
újonc

Itt egy etetőrobot, a program még nincs teljesen jól megírva.... :C

Bár az örök kedvencem akkor is a ketchupnyomó lánctalpas robot.

(#109024) eattila válasza Jahno (#109020) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat ez ilyen viszket az ujjam dolog volt. Gyerek is volt velem. Erre futotta. Nekem mondjuk van benne ami jo. De a legtobb az ilyen atlag cucc.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109025) Jahno válasza Samott (#108994) üzenetére


Jahno
őstag

Párat összeraktunk, aztán ami tetszett volna az drága volt és persze túl sokat akartam, ha már "mindent" is tud, akkor legyen rajt C64 és pár apróság, csak ezzel ismét végtelen+1 hegesztős órát el lehet verni. Maradtak poénnak a beépített játékos kínai klónok, meg hiába megy rajta pld. a PS1 is és sok más, azokhoz hiányzott az analóg kar.

Ez egész értelmes lett volna, hátsó funkciókarokat nem teljesen értettem és pár éve nem néztem rá, hogy mennyire demóverziós a cucc, de a 3D ház tervezést feladtuk, nélküle meg elég ergya szegény.

Ebben Novának van igaza, lerakja a cuccát, bele a 2 akármilyen ízlés szerinti kontroller és letojja a világot. Azóta megszültem annak az olcsóbb, de kevésbé hordozhatóbb változatát. Viszont eredeti hardveren (:-

(#109026) Jahno válasza hobizoli (#108951) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt csinálják már évek óta buffernak. Jó drága, nem túl környezetkímélő, viszont nem lehet mit tenni, ha ennyire ingadozik a csoda megújuló energia. Kiegyenlítésre jó, másra nem nagyon. Persze egy atomerőműhöz képest ez az átlag 1.5-2 milliárd forint sehol nincs, de cellák élettartama gyártó szerint kb. 10 év, ennyire méretezik a többi gépészetet is és mindent. Ilyenből kellene nekünk saccperkábé nem kevés, de majd egyszer megszámolom. Szép lassan lehet építeni és folyamatos pénznyelő.

(#109027) Jahno válasza npera (#109014) üzenetére


Jahno
őstag

Ha ABB keni a vajat, akkor jó (:- Gyárban demó jelleggel terméket szolgáltunk ki, koktélt raktunk össze meg hasonló állatságok.

(#109028) npera válasza Jahno (#109027) üzenetére


npera
újonc

Protó műhelyben vannak naracsra festettek. Az a szemeteskukáról lett elnevezve :B

Az a méretét tekintve szerintem egy komplett kocsit fel tudna emelni, valami nagyon durva hegesztőcucc van rajta többnyire, amivel a biliacélt bóracélt varrják.

Nem megyek a közelébe, mert veszélyes dolgokat művelnek....

(#109029) Jahno válasza npera (#109028) üzenetére


Jahno
őstag

Fel is emel:

[link]

Na jó, ebben motor meg sok gépészet nincs, de megoldja amit meg kell. Talán csak Gyula mesterünk tudna ennél jobbat csinálni, természetesen kézműves munkával :C

(#109030) Phülöp válasza Jahno (#109025) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem bolti Anbernic RG3541MP jutott, amit a lyézuska hozott a lábadozás könnyebbé tételéhez.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109031) Phülöp válasza Vodike (#109007) üzenetére


Phülöp
addikt

Blekfrájdéj okán futottunk egy kört étkezőasztal dolgában (pont jól jött ki a hétvégi túlóra kifizetése).

Rendeltünk egy ilyet november végén:

[showroom]

asztal + 6 szék (bal oldali)

Ma megérkezett a pakk, a 6 széket hamar össze is dobtuk, aztán kinyitottuk az asztallapot rejtő dobozt:

[kép]
[kép]

Az nem gond, hogy ugyanazt az árnyalatot nem tudják még egyszer, de ez a barna alapon halványszürke-sötétszürke-zöld foltosság nem árnyalatbeli különbség.
Asztalos cimborával konzultáltam, megerősítette, hogy ez bizony penészes, ráadásul (a világos foltok alapján) a fának valami betegsége is volt. Azért felcsiszolták, lelakkozták ezek ellenére is.
És akkor a végére: ez egy 700 eurós asztal (BF 50% kedvezménnyel).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109032) Jahno válasza Phülöp (#109031) üzenetére


Jahno
őstag

Ejjjjj, kérdés az most minek számít. Nekem nem tetszene túlzottan. Ezek szerint a szembeszomszéd egész jól járt az IKEA asztallal, amit ingyé kapott tőlem :-D

(#109033) Phülöp válasza Jahno (#109032) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyelőre a bolt üzenget a gyártónak, de nem vagyunk túl türelmesek.
Ha szerintük nincs minőségi probléma, akkor kérünk egy szimpla cserét - a bemutatótermi darab pont jó lesz, azt márt tudjuk, hogy néz ki, és várni se kell rá. Ezt meg állítsák ki helyette...
Az, hogy a gyártó 6 hét múlva küld egy "bizonytalan" minőségű új darabot, az nem megoldás. Szerencsére itt erős a fogyasztóvédelem, van kinek a vállán elsírni a bánatunkat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109034) Jahno válasza Phülöp (#109033) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyenekre itt is egész jó a fogyvédelem, csak folyton átalakítják a hivatalt. Inkább azon elmélkedem, hogy kiárusítás-e vagy volt valami apróbetűs, amiért ennyivel olcsóbb a cucc, Minőségre elvileg jó, csak árnyalatban tér el, de azért penészes/foltos fa már minőségi anyázás. Főleg ott finneknél, akik a télről és a fáról is elég sokat tudnak...

(#109035) npera


npera
újonc

Nova, ez kicsit olyan, mint egy 3D-szkennelt IEM és egy nagyon durva hifi-rendszer és FPV goggle keresztezése. Ha jól emlékszem ebben van térhang, hogy a besugárzásjelző ténylegesen abból az irányból "szóljon" ahonnan radaroznak. És ez már nem is HUD, hanem a sisak vetíti a képet (HMD).

Tartalmaz némi karbont... :)

(#109036) npera válasza Phülöp (#109033) üzenetére


npera
újonc

Hú, ez nem túl szép történet.

Anttiina márkát néztétek? Az finn márka, egész jó cuccaik vannak.

Nekünk az ebédlőben Provinssi van.

(#109037) Phülöp válasza npera (#109036) üzenetére


Phülöp
addikt

Koszi, ha nem jutunk dulore a bolttal, es visszapenz lesz, megnezzuk ezeket is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109038) Phülöp válasza Jahno (#109034) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem volt aprobetus semmise, normal blekfrajdej: felaraztak, learaztak.
Rendelesre gyartott darab, nem a raktar sarkabol huztak elo - ahhoz nem kellett volna 6 hetet varni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109039) qnadam válasza Vodike (#109007) üzenetére


qnadam
veterán

ódejó. mondjuk ha ilyen tempóban vásárolok, mint eddig, lesz az még ennél is drágább :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109040) qnadam válasza Sipi- (#108911) üzenetére


qnadam
veterán

ennyiért még hirdetni is fogja egy darabig :DDD
ha beesik a meló, amihez kellene, akkor valószínűleg veszek egy mini 2-t, ha nem, akkor meg... akkor meg majd egyszer talán valamikor.
köszi azért :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109041) qnadam válasza zetor2000 (#108938) üzenetére


qnadam
veterán

ha úgyse veszed meg, akkor semennyit :)
hardverapró alapján 40 körül lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109042) qnadam válasza -NoVa- (#108980) üzenetére


qnadam
veterán

bort még senki nem tudott olyat mutatni, ami ízlik, viszont a zasszony whiskyk és ginek ügyében elég nagy jártasságot mutat, abban még lehet fantázia.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109043) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] ezt ismeri vki?

[link]

több drón kell ;P

(#109044) zetor2000 válasza qnadam (#109042) üzenetére


zetor2000
senior tag

A gin az egyik olyan ital, amit mindennel is lehet / szoktak ízesíteni. Szóval abban valóban van potenciál. Én azonban maradok ilyen esetben a gin-toniknál, mindkettőből valami jobbféle.
Dinlge-t kóstolj valami "táposabb" tonikkal. Fever-tree vagy J.Gasco indian toniccal. Kis citromkarika, és jég, ha van mellé, akkor úgy jobb tud lenni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109045) Samott válasza Jahno (#109019) üzenetére


Samott
addikt

Na de a bor az szaraz mufaj, a tokaji a maga edessegevel egy kivetel. Desszertbor vagy hogy hivjak. Rendes etelhez nem iszol edeset. Magaban meg vegkep nem fogyasztanam csak kajahoz (ugy a bort altalaban).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109046) Samott válasza Jahno (#109025) üzenetére


Samott
addikt

Ezek jopofak, de amit en linkeltem az gyarbol jon, osszeszerelve. Kicsi-pici hazban, szepen integraltan. Friss meg nagyon nem latszik mennyire fogja tamogatni a kozosseg, de nagyon tetszik a meret meg a formfaktor.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109047) npera


npera
újonc

Nova, szerintem ez lesz a következő goggle, ami számodra egy valós előrelépés lenne.
HDZero dolgozik egy saját fejlesztésű rendszeren.

Carl Zhou
Divimath HDZero Group

I am working on a goggle with an integrated HDZero:

- Unprecedented 4ms optimized glass-to-glass fixed latency
- Next generation ultra-thin optical engine (0.8in thick)
- 1920x1080p 2000 nits OLED
- 43° FOV (16:9), 38° FOV (4:3), software scalable to lower FOV
- HDMI Input
. Compatible with all alternative HDMI-based digital systems
. Excellent sharpness for simulator use
. So sharp, it works well as a PC monitor HMD (it's been fun to test with)
. Use as mobile phone external display for portable cinema
- HDMI Output to share HDZero feed with others
- Analog Input to be compatible with all existing analog modules
- Modular accessory mounting rail system
. Mount antennas
. Mount analog modules
. Use your imagination to customize the goggle for your use
- Power button (EDITED)
- ELRS Backpack support (EDITED)
- Microphone to record ambient sound in DVR (EDITED)
- DC (2S-6S)

The first batch will be ready for beta testers in May.

As I usually ask for, I need your input to make the best it can be. I am proud that HDZero is backed by the community. We make this goggle because we care about the FPV community deeply. This will be YOUR goggle.

Thank you.

(#109048) npera


npera
újonc

Patak. A Ford telekjáróról le is szakad valami "diffúzor" (ha-ha-ha, egy suvon) dekorpanel.

(#109049) eattila


eattila
csendes tag

Szerencsére még van hó. Így csapattunk a gyerekkel egy szánkós kört. A végén megforgattuk a corollát is, élvezte.

Amúgy tipp javítási árra? 4 gyertya, 1 trafó + munkadíj. (Saját, céges szervíz)

És elég nagy esély van rá, hogy én is megnyertem a következő sérvem. Mondjuk Finnországban lehet bártabban állnék hozzá, mint itt....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109050) Sipi- válasza eattila (#109049) üzenetére


Sipi-
tag

20ezer forint.

Itt egy sz hó sem esett...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.