Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118001) -NoVa- válasza Phülöp (#118000) üzenetére


-NoVa-
őstag

2-3 év és tárgyalhatják is gondolom, majd az eltelt idő miatt a tanúk pontatlanul idézik fel, hogy hány fok volt épp és hány csomós szél fújt merről, aztán emiatt talán kapnak valami büntetést is.

(#118002) blueboi69 válasza -NoVa- (#118001) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk itt a városban elindult egy harc a parton lévő Korzó és a polgármester között.
A polgi/önkormányzat, próbál tisztességes úton érvényt szerezni az igazának és akaratának, a Korzó üzemeltető, pedig mint bármilyen másik aljas vállalkozó, a saját módszereivel tesz keresztbe ott ahol tud.

Most épp a szabadstrand egy részét kerítették le és állították ki VIP résznek, ami annyiból VIP, hogy fizetős és egy kertrec, amibe a nagyon csóró pesti cigányok nem mennek be, egyébként tökugyanaz a strand.
Nemrég a parkolást tették fizetőssé, sorompókkal. Ez olyan jól sikerült, hogy még egy útszakazt is fizetőssé tettek, automatákkal, táblákkal, mindennel. Így kb 1.5hónappal később az polgi a napokban Fb-on tette közzé, hogy ott szabálytalanul szedik be a parkolódíjat. :W
Évek óta cicaharc megy. A Korzó üzemeltetője szintén fb-on időnként előadja a hattyúhalált, hogy nekik milyen nehéz éshogy ők csak minőségi szórakoztatást szeretnének és ezzel indokolják, hogy minden Is fizetős legyen. Cserébe az egyetlen dolguk az évek során az lett volna, hogy a Korzó épületét és környékét üzemeltessék és karbantartsák. Na ezt nem sikerült megugraniuk.
Én már válaszként többször írtam nekik, hogy a hangulatkeltős siránkozás helyett inkább tegyenek közzé egy listát arról, hogy mit és mennyiért javítottak meg vagy milyen állagmegóvásra ment el sok pénzük, de ilyet mai napig nem látni....

Szóval a polgi perli őket, ami szintén hasonló sebességgel megy, mint bármi más. Megoldás nincs.

Tavaly is húzott a cég kerítést egy sokkal nagyobb területre, a büfések sem tudtak bemenni kinyitni, mert persze a kerítést éjjel húzták fel.. Aztán egyik helyi lakos lebontott egy kerítéselemet, ami miatt meg a rendőrök vitték el és pár órán keresztül szopatták. Érdekes módon, amikor a kerítés illegálisan felépült, akkor senki nem akart közbelépni. Kb 1-3hónap után sikerült az önkorinak érvényt szereznie az igazának és szerezni valami bírói végzést, hogy a kerítést bontsák le. :U

És az a baj, hogy a köv választáson a polgit tuti lecserélik valami fideszesre, aki meg majd pártját fogja az idióta üzemeltetőnek és újabb 4évnyi csapás lesz :(

(#118003) Sipi- válasza blueboi69 (#117986) üzenetére


Sipi-
tag

Én egyébként nagyon elégedett vagyok egyelőre.
:C Ez a lényeg :)
Nem mondok azzal semmi újdonságot gondolom, hogy itt semmi sem változott :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118004) Sipi- válasza Jahno (#117996) üzenetére


Sipi-
tag

A helyzet az, hogy megfogott amit írt a fejvadász, sokkal érdekesebb és jobban is érdeklő terület, mint a mostani munkám. 1 hónap múlva lesz 7 éve, hogy itt vagyok a mostani helyemen, kihívás kevés van benne, viszont rugalmas a munkaidő, jó és értelmes kollégák, 100% home-office annak, aki akarja (de be is lehet menni), jó laptop, fizetés mindig megjön időben. Viszont előrelépés és fejlődési lehetőség kb. nulla, bónusz nulla, fizetésemelés nyögvenyelősen megy...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118005) WiZARD válasza blueboi69 (#118002) üzenetére


WiZARD
addikt

Tehát az üzemeltető nemzethy fideszes.
nincs több kérdésem

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118006) eattila válasza WiZARD (#118005) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt kb el is dőlt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118007) blueboi69 válasza WiZARD (#118005) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, az egész bagázs még az előző fideszes polgi idejéből van, gondolom ott már előre le volt minden osztva, csak közbejött az, hogy egy független egyesület le tudta őket nyomni a választásokkor.
Aztán persze jött a covid, az állami sarcok, meg az sem tett jót, hogy az előző fideszes polgi az iratokat félig megsemmisítve vagy szimplán összekeverve hagyott hátra. Tehát hónapok teltek el iratok rendezésével. :U
Szóval a mostani polginak az égvilágon semmi nem kedvez, én szerintem nem fognak rá szavazni legközelebb.
Mondjuk kampányában volt, hogy nem lesz EFOTT sem, úgyhogy tavaly valóban nem volt Velencén EFOTT, hanem kb 200m-rel arrébb rendezték Sukorón :C

(#118008) blueboi69 válasza Sipi- (#118004) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tényleg, végül sikerült kiharcolni fizuemelést?

Az új helyen sokkal nagyobb hajtás van és várható is mégnagyobb hajtás, pont most nyáron azért hiányzik az E lazasága, most nincs délelőtt medencézés a gyerekekkel :(

Meg így itthon ülve sokkal sokkal nehezebb felvenni a fonalat és ismerkedni a dolgokkal, mint egy irodában. Minden más változás az csak pozitiv.

Szeptember1-én jár le a próbaidő, már vett fel meetinget a HR-es, aznapra :D

(#118009) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118011) Jahno válasza blueboi69 (#118010) üzenetére


Jahno
őstag

Erős.

"A remélt második évad koporsójába beverték az utolsó szöget"

Ellenben ez még akárhogy is lehet, kiadhatják máshol, vagy nem saját maguknak gyártják. Végén még más gyártja és eladja a HBOnak :-D

(#118012) hobizoli válasza blueboi69 (#118002) üzenetére


hobizoli
nagyúr

veletlenul egy dozer megjelenhetett volna a teruleten egy korabban tervezett tereprendezesre, mert elvileg nincs ott semmi, aztan ha meg ja megis, akkor az vegulis csak vmi illegalis teruletfoglalas lenne... :DDD

több drón kell ;P

(#118013) -NoVa- válasza Jahno (#118011) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez Magyar Nemzethy médiaadatfolyamszolgáltatót követelő problémának tűnik, azonnal küldetek sürgönyt az ispánnak a vármegyeházára hogy tüsténkedjék, hol van már az IndaStream? Tolhatnánk a minőségi hazai sorozatokat hajnali 4iG. Vagy legalábbis a párrtagok és akiknek a gyomra beveszi azt, ami egy ilyen előszűrőn átesik. Mi meg támogathatnánk az adónkból, hát nekem kell kreatív ötleteket adni, hol lehet még sokat lopni?

(#118014) Grillo válasza blueboi69 (#118008) üzenetére


Grillo
senior tag

Aztánnék működik-e a kandalló őre? Bárgondolom nem nagyon fűtetek mostanság...

(#118015) Samott


Samott
addikt

Biztos linkeltem mar a sractol, de bamulatos hol tart ma mar a tudomany es technika vilaga: Casting an Aluminum Souvenir | Scan, Print and Cast Aluminum

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118016) WiZARD válasza -NoVa- (#117999) üzenetére


WiZARD
addikt

Asszonynak mutattam, nem lett jobb kedve tőle :DDD
(júli 21-re van tervezve a szülés, közben már ő hívogatja a munkásokat mert én beleuntam)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118017) npera válasza blueboi69 (#118010) üzenetére


npera
újonc

Vivaldinak is vége lett 4 season után..... :(

(#118018) npera


npera
újonc

Teszteltem a svéd egészségügyet.

Volt a derekamon egy kinövés, ami egyre jobban zavart. Az angol neve skintag asszem, egy kis elvileg nem rosszindulató cucc. Pont az övmagasságban volt a jobb oldalon, néha egészen irritálta a nadrágom.

Mostanra elegem lett belőle, aztán bejelentkeztem levágásra. Neten foglaltam időpontot, aztán felhívtak hogy meséljem el mit is akarok (a biztonság kedvéért körül kellett írjam, hogy tutira arról van-e szó, amit gyanítottak, hogy próbálok elmesélni).

Utána kaptam időpontot. Ma 3-kor.

Odamentem, közel-keleti doki telefonált és késett. Aztán fogadott. Közben egy nővérke beinvitált a "műtőszobába". Levehettem a gatyámat, meg letolhattam félmagasságba az alsógatyámat, hogy hozzáférjenek. Ott feküdtem a szoba közepén, aztán vártam, hogy beadják az érzéstelenítőt.

A doki elkezdett panaszkodni, hogy nem készítettek elő semmit, nem voltak ott a sterilizációs cuccok neki. A nővérkék elkezdtek keresgélni, aztán odahívtak még 2 másik nővérkét, akik keresgéltek az épületben és végül találtak egy flakon fertőtlenítőt.

Ez vagy 10 percen át ment, közben a folyosóra nyíló ajtó nyitva volt, így aki benézett az betekintést nyert a seggembe. Engem mondjuk nem zavar...

Végül az egyik nővérke odajött és átölelt, hogy ne aggódjak, lassan abbahagyják a rohangálást :C

Utána kaptam 3 szurit, az csípett mint állat. Aztán utána az orvos levágta a kinövést ollóval. Azt csak olyan szinten éreztem, hogy megtörtént, de kábé semmit. Szóval hatott a csillapító. Utána valami maratóval kezelte a sebet, majd kaptam egy tapaszt és mondták, hogy hagyjam 10 napig rajta és csak akkor menjek vissza ha belázasodok vagy gennyesedik.

Tapaszt vegyek magamnak, ha kell és mehetek amerre látok.

100 SEK volt a vizitdíj az elején, anélkül be sem engednek :B

(#118019) blueboi69 válasza npera (#118018) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Végül az egyik nővérke odajött és átölelt, hogy ne aggódjak, lassan abbahagyják a rohangálást "

Ez mondjuk szerintem nagyon király emberi gesztus. Erősen meglepődnék, ha egy kórházi dolgozó nekiállna ölelgetni, de egy ilyen fos helyzetben ez bizony jól tud esni az embernek. Még akár ha csak úgy simán kedvesen mondja is, hogy mindjárt rendeződik a helyzet, máris nem érzi magát úgy elveszve az ember.

(#118020) blueboi69 válasza Grillo (#118014) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó hogyne! Még aznap összeraktam, azóta ott áll és megállapítottuk, hogy feketében a legszebb vala. Azóta is emlegetem minden betévedő vendégnek, hogy milyen rendes voltál, hogy elhoztad. :R

Praktikus lesz, mindenképpen, de még kész sincs a kandalló. Mármint funkcionálisan már oké minden, csak a burkolás, párkány, szemöldökfa ami még nincs meg.

(#118021) Grillo válasza blueboi69 (#118020) üzenetére


Grillo
senior tag

Na jólvan akkor.

Holnap megyek a cangákért, majd dobok pokrócos képet. Már ha el tudom hozni.

(#118022) Samott


Samott
addikt

Aztan csak ovatosan a strandon... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118023) Jahno válasza Grillo (#118014) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégén emlegettem blubit mert két kályhát, sparheltet és minden vackot almoltunk. Jó nehéz volt, megbírta a konténer :-D

Ezt meg másnap találtam:

(#118024) qnadam


qnadam
veterán

a köpenyt nem viselő igazi hősök rovatban: az ember, aki április elseje alkalmával beüzemelte a város melletti vulkánt

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118025) Grillo válasza Jahno (#118023) üzenetére


Grillo
senior tag

Jónak tűnik, grillhelt, vagy sparhill.

(#118026) zetor2000 válasza Jahno (#118023) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fasza grill lap. Jófélének néz ki, csak idő, mire fel / lehűl. Cserébe kábé bármivel lehet fűteni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118027) Jahno


Jahno
őstag

Hoppá. Posta is emelte az ügyintézési díjait 400-ról 500ra?

Ráadásul már ritkán jönnek dolgok, de 6500 forintos cucc, ÁFA fizetve, szállítás benne van, erre sikerült egy 1957 forintos ÁFÁt kitalálni, 499 forintos akciós ügyintézési díjjal.

Világ legjobb csalása és sehol nem lehet orrbaveretni.

(#118028) blueboi69 válasza Jahno (#118023) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó igazán király! :)

Nemsemmi tákolmány, de ezen kb örökké tudsz főzni, meg még utána is. Panel liftben ha befér, mehet az erkélyre, szomszédok imádni fogják :D

(#118029) WiZARD válasza Jahno (#118027) üzenetére


WiZARD
addikt

szlovák posta is emelt
EU-n kívüli ajánlott
4.4€-ból 5.1€ lett (50g alatt) (itthon 2525 HUF)
5.1€-ból 6€ lett (50-100g) (itthon 3900 HUF)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118030) WiZARD válasza WiZARD (#118029) üzenetére


WiZARD
addikt

bár a mostani tempó mellett nem kell sokat várni és az 500as euro mellett olcsóbb lesz a kis csomag itthon mint kint :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118031) eattila


eattila
csendes tag

Járt valaki közületek Romániában? Net roaming hogy van? EUs ingyenesség vonatkozik rá? Milyen pénzt érdemes váltani?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118032) -NoVa- válasza eattila (#118031) üzenetére


-NoVa-
őstag

Net roaming megy kiválóan, aztán merrehogyan alapján vagy kell némi Lej, vagy kártyázol. Nekem az utóbbi mindenhol működik ahol járok arra a temetői virágosokat leszámítva, de azoknál asszony simán forintban fizet. Autóútdíjat igen hamar fizesd be a határnál az első lehetőségnél (Rovineta), arra harapnak.

[ Szerkesztve ]

(#118033) eattila válasza -NoVa- (#118032) üzenetére


eattila
csendes tag

Az autódíjról tudok. A fizetést ne m tudtam. Net is csak navigáció miatt kell....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118034) blueboi69 válasza eattila (#118033) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én ilyenkor a google maps térképet előre letöltöm és offline is használható. Aktuális forgalom adatok nyilván nem lesznek, de ha elkezdesz zoomolgatni, akkor nem pörgeti meg az adatokat. Ki tudod jelölni, hogy milyen területet szeretnéd offline használni és azt letölti neked a telóra, utána offline megy minden rajta. Minél nagyobb területet jelölsz ki, annál több adatot ment le, de sztem 1-2országnyi adat belefér párszáz Mb-ba.

(#118035) eattila


eattila
csendes tag

Hm, megnéztem a waze-t. Mintha nem ismerné az északi M0 útvonalat. Be akar vinni a városba M3-ról Esztergom felé....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118036) eattila válasza blueboi69 (#118034) üzenetére


eattila
csendes tag

iOS-en valahogy ez furán volt benne. Gondoltam erre én is, meg addigra valami offline navit is beszerzek (telóra), biztos ami biztos alapon. A MO térképet akkor kukáztam, mikor azt hittem, hogy azért bolondult meg a GPS menet közben :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118037) blueboi69 válasza eattila (#118036) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én többször is használtam így, ráadásul lehet romániában térerő sem úgy lesz, mint gondolnád, nekem bevált ez a módszer.

(#118038) Sipi- válasza eattila (#118035) üzenetére


Sipi-
tag

Waze-ban be van állítva nekem, hogy "Komp elkerülése". Tegnap mégis mindenáron kompoztatni akart. Azzal elvileg 15 perccel rövidebb lett volna az út, de fel sem ajánlott másik utat, hanem folyamatosan újratervezett. De nem hittem neki és így 15-20 km után már belátta a vereséget és normális úton tervezett utána.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118039) JonesC


JonesC
csendes tag

Romániában nem megy EU roaming?

(#118040) eattila válasza Sipi- (#118038) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem ki volt kapcsolva az autópálya elkerülése, de mégse tervezett rajta. A google tervez úgy. Azt hittem google térkép alapján megy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118041) Jahno válasza eattila (#118036) üzenetére


Jahno
őstag

Gtérképnek le lehet menteni a szelvényeket meg ott a Here.

(#118042) ezittketto válasza Grillo (#117966) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ha még aktuális, akkor én ezt használom. Egész stabilan tartja a mobilt és az ára is elég baráti.

(#118043) Phülöp válasza Phülöp (#117117) üzenetére


Phülöp
addikt

És tényleg van olyan, aki nem akarja lecserélni...

Amúgy üdv Koppenhágából. Ennyi biciklis nincs is...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118044) zetor2000 válasza eattila (#118031) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elvileg EUs ország, szóval kéne, hogy menjen a roaming adat és hang is, és még az ingyenességbe is be kéne esniük.

Jópár éve, amikor voltam, akkor vagy kártyáztam, vagy volt nálunk Lej, nem tudom már, mikor váltottuk, de nem sok KP kellett.

Medvékkel csak óvatosan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118045) Grillo válasza WiZARD (#118030) üzenetére


Grillo
senior tag

Pont délben néztem, a várban a Bistroban ki van rakva, hogy az eurot 330-on, a dollárt 280-on váltják...

(#118046) zetor2000 válasza eattila (#118036) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt a Speedzone YT csatornán egy csóka (legutolsó 2 Vasárnapi Csík adás vendége), aki valami Maps.me vagy milyen alkalmazást istenített. Igaz, ő kicsit keletebbre meg, Grúzia, 'isztánok, Irán, Bulgária, Törökország stb.
Azt mondta, mindig jó helyre tette a térképen, és jófelé tervezett utat.
Egy próbát megérhet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118047) zetor2000 válasza Grillo (#118045) üzenetére


zetor2000
senior tag

Venni is lehet? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118048) Grillo válasza ezittketto (#118042) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi, jónak tűnik, lementem, aztán majd rendelek, csak előbb oda kéne érni a bicikliért

(#118049) Sipi- válasza Grillo (#118045) üzenetére


Sipi-
tag

Mondtad, hogy vennél? :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118050) Samott


Samott
addikt

Na, meglesz a 410 ma?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.