Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) #09908736


#09908736
törölt tag

Tegnap Crazy5k volt, 15 év alattiak csak benevezett felnőttel indulhatnak, a fiam meg mindenképpen menni akart.
Halott vagyok. De végigmentünk.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33002) qnadam válasza #09908736 (#33001) üzenetére


qnadam
veterán

arra én is akartam, de az itthoni pont egy esküvőfotós napon lesz, nyilván.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33003) FőDudu válasza #09908736 (#33001) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg Crazy is :)
Futni 5 kilometert es meg fizetni is erte?

Nooorrrmalis? Margit!!! :)

FőDudu

(#33004) FőDudu


FőDudu
addikt

Nyomtam egy system update-et a telefonomon.
407 alkalmazas van rajta.

Persze az altalam hasznaltak az kb 10-15 (maximum 20) lehet - a tobbi valoszinuleg a rendszer.
Durva szam, az tuti.

Japp. 15 app van a fo kepernyomon, azokat hasznalom kb napi/heti szinten.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#33005) #09908736 válasza FőDudu (#33003) üzenetére


#09908736
törölt tag

Néha elég hülyeségeket is megcsinálsz a gyerek miatt...
Tudom, te nem adod fel magad és az elveidet holmi kölyök jóléte miatt. :)

(#33006) Gabibácsi válasza #09908736 (#33005) üzenetére


Gabibácsi
tag

gyerekhorda miatt?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#33007) FőDudu válasza Gabibácsi (#33006) üzenetére


FőDudu
addikt

5km felesleges rohangalas utan te is hulla lennel. Meg meg a topik 95%-a.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#33008) FőDudu válasza #09908736 (#33005) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerencsere nekem eszembe sem jut futni az aktualis sulyommal.
Ez a legjobb amit tehetek a gyerek erdekeben :)

FőDudu

(#33009) Gabibácsi válasza FőDudu (#33007) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem értem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#33010) -NoVa- válasza FőDudu (#33007) üzenetére


-NoVa-
őstag

Biztos az a 95%? 5km az még nem extrém, max edzetlenül kicsit sok, + másnapi izomláz garantált.

(#33011) npera válasza qnadam (#32999) üzenetére


npera
újonc

Nagyon sokféle specifikáció lehetséges, ugyanis a különféle emissziós tesztek miatt elég sokfajta üzemanyag van a területen belül.

Az általános "transzport" kocsik többnyire valami egyszerűt kapnak, kivéve ha túl sok marad valamiből ami kezd lejárni. Olyankor ha nem ütközik törvényi előírásba vagy egyéb korlátozás alá akkor el lehet használni ott is. Ha nem szabad közúti forgalomban használni akkor viszont veszélyes hulladékként kell kezelni.

(#33012) FőDudu válasza -NoVa- (#33010) üzenetére


FőDudu
addikt

Te 99%-ra tenned?
Van mondjuk aktiv 200-300 felhasznalo, ebbol 5 tudna lefutni gond nelkul (szerintem).

A sok fotelhuszar altalaban puding, beleertve magamat is... :)
De en legalabb meg sem probalom, orvos is azt javasolta hogy eszembe se jusson a futas...

Uszas/biciklizes javasolt.

FőDudu

(#33013) FőDudu válasza npera (#33011) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalatok vannak ilyen mindenfele ethanollal (es egyeb nem publikus adalekokkal) kevert verziok is ami nem hivatalos, hanem teszt uzemanyag?
Meropadra meg tesztpalyara valo....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#33014) blueboi69 válasza FőDudu (#33013) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Vagy semmit nem kell mögégondolni, hanem szimplán egyszerűsített és nem írta ki, hogy gépjárműtesztelés céljára engedélyezett benzin mennyiség, vagy valami ilyesmi.

(#33015) FőDudu válasza #09908736 (#33005) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerekert sokmindent megtesz a szulo.
Mi peldaul kulfoldon elunk, mert neki igy jo.

Gondolod nem kapnek magyarorszagon munkat?
Meg lehet ugyanennyit is keresnek.

De per pillanat ugy iteljuk meg, hogy neki ez a leheto legjobb (a jovojet illetoen).

FőDudu

(#33016) FőDudu válasza -NoVa- (#33010) üzenetére


FőDudu
addikt

Vegulis le lehet setalni is (ha soknak tunik a futas). :)
Nekem biztosan meg kellene allnom..

FőDudu

(#33017) Jahno válasza #09908736 (#33001) üzenetére


Jahno
őstag

Én is, de elsőre nem értettem mi ez, csak a kezdő kép volt jó, később lett rendes leírás. Amúgy amik a TVben vannak ilyen ügyességi vizes, ninjás, egyéb pályák, azokat kipróbálnám. Nem is értem a produkciót, forgatás után simán belépőt lehetne vele szedni vastag pénzért.

(#33018) Jahno válasza FőDudu (#33007) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem lehet 110 méter is elég lenne, de mivel itt a célban van sör, nem tudom mert ki van zárva. Itt legalább kiderülne mit nem tudok.

(#33019) Jahno válasza -NoVa- (#33010) üzenetére


Jahno
őstag

Különben sem felesleges rohangálás.

(#33020) #09908736 válasza FőDudu (#33016) üzenetére


#09908736
törölt tag

Én is párszor sétáltam, de mondtam, hogy akkor is végigcsinálom. :D

(#33021) #09908736 válasza Jahno (#33017) üzenetére


#09908736
törölt tag

Persze, mert a link lemaradt
[link]

(#33022) FőDudu válasza #09908736 (#33020) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi is voltunk turazni, ahol a cipo ugy feltorte a sarkamat, hogy jarni is alig tudtam.
Pedig elotte nem bantott.

FőDudu

(#33023) -NoVa- válasza FőDudu (#33012) üzenetére


-NoVa-
őstag

Futottam már 10km-t felkészületlenül kényszerből sílifthez, az másnap erősen érezhető volt. 5km nem akkora rettenet. Neked elképzelhetetlen, az ok, de nem egy átlagos túlsúlyos informatikus alkatod van.

(#33024) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Audi Quattro RS6 VS behajtani tilos:

(#33025) WiZARD válasza npera (#32854) üzenetére


WiZARD
addikt

PHEV lehetne jó rendes méretű akkuval.
Ha tudna 100km-t, az az átlaguser napi használatára, városba járására elég.
Új X5 kapott 24kWh akkut, annak már talán van értelme.

Ezek a 30-40km-t teljesítő phev-ek tényleg kevesek, már papíron is. Villámtölteni se lehet a többséget. Bár legalább arra jó, hogy a fékezési energiát visszanyerje.

(#33012) FőDudu:
5km annyira nem extrém

Lassan 1.5 éve nem edzek semmit, előtte se vittem túlzásba, de 5-6 km gond nélkül megy félévente 1x :D
(félévente eszembe jut, hogy jó lenne újra csinálni valamit, akkor elmegyek futni és utána félévig megint semmi)
Most épp 4 napja voltam, meglátjuk ma sikerül-e rávennem magam.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#33026) FőDudu válasza -NoVa- (#33024) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyet lattam.
Ha jol remlik a Petofi Sandor utcaban van a busznak ilyen (a budapesti Kempinski mellett).

Busz utan ki akart slisszolni valaki. Nem sikerult, Hamarabb kijott az uttestbol a bunteto, mint ahogy az auto atert rajta...

Ranezesre ez ott van, nem?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#33027) WiZARD válasza -NoVa- (#33024) üzenetére


WiZARD
addikt

Nálunk is van hasonló (najó 3x ekkora) olajfolt, nem tudom mi akadt fenn pár napja. Világos kövön szépen mutat.

pár utcával odébb is telepítettek ilyen oszlopokat. A teljes story-t nem hallottam, valami tesztüzem volt, user előtt 2 autó simán átment, a harmadik alatt meg feljött az oszlop, pont a motornál tolta telibe az autót. Még légzsák is nyílt a sofőr arcába, kórházba kötött ki.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#33028) FőDudu válasza WiZARD (#33025) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk volt X5 ilyen elektronyos verzioban.
Fel ev utan en vettem eszre, hogy van a vezeto ules elott egy tanksapka (az A oszlopon az ajto elott)

Kinyitottam, utana meg nem lehetett elindulni az autoval, mert ha nem zarodik be akkor nem lehet vele menni.
Fel kellett hivni a supportot, hogy mi a banatot lehet ilyenkor csinalni. Ajto szepen zarva volt, megis reklamalt, hogy csukjam be.

Kiszallni, bezarni, varni 1 percet, aztan ujra beszallni.
Ez csinal valami resetet amitol a bezart sapkat bezartnak erzi es nem szopat tovabb.

Azt hittem felrobbanok.
Amugy a kollegak fel sem fedeztek, hogy az auto elektronyikusan is tud menni, szepen tankoltak ahogy kell.

Szinvonal, ugyebar....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#33029) Jahno válasza WiZARD (#33025) üzenetére


Jahno
őstag

Arra elég. Pénteken
50-70 kilométer, este nem tudom tölteni, szombaton 500 kilométer kerülő, vasárnap 90 kilométer, ma 150 kilométer. Pár napot lehet áll az autó, és akkor újabb 200 kilométer, majd nem tudom tölteni és másnap vagy 2*30 vagy 50-70. Vagy valami lesz. Amúgy városba járni jó lenne, de mindig közbejött valami.

(#33030) Jahno válasza FőDudu (#33026) üzenetére


Jahno
őstag

Müpánál meg is szüntették, de itt is a tipikus paraszt júzer, egyiknél is anyáztak, hogy mekkora köcsög megoldás. Előtte több parkoló jobb oldalt, 2 kilométerrel előtte sok és nagy tábla, külön piros lámpa, Stop tábla, tábla erdő és fesztivál. Oszt a paraszt fennakad és anyázik. Ezeknek k. mindegy, megszokta, hogy a behajtani tilos az csak tájékoztató jellegű, nekimegy meg a tankcspadának is, mert mert.

(#33031) qnadam válasza Jahno (#33029) üzenetére


qnadam
veterán

nekem jellemzően egy ampera villanyos hatótávja is elég lenne nappal, nem vagyunk egyformák.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33032) Jahno válasza -NoVa- (#33023) üzenetére


Jahno
őstag

Esküvői fotózás, az érezhető volt. Mész, guggolás, hasal, feláll, de főleg a félig kitámasztott hülye pózok adták a lehetetlent.

(#33033) Jahno válasza qnadam (#33031) üzenetére


Jahno
őstag

Eredetileg én is ezt hittem, azért figyelem most rendesebben. Azért ha most egy jobb autóm is van, szombaton csak a "tankolás" 2 óra, ha 4szer megállok, de autópályán lehet több is. Annyira nem siettem, de villanyosnal ennyire sem lehetett volna. Igu azt mondta, hogy megér egy sört, ha próbálkozom. Próbálkoztam :-D Oszt fejben térkép alapján közelben lettem volna, amúgy meg nem, nahát. Az élet kemény és néha le kell nyomni.

(#33034) Phülöp válasza Jahno (#33033) üzenetére


Phülöp
addikt

Mondtam, hogy egy fröccs nem fröccs. Ha sokat panaszkodsz, akkor mégis.:)
Na jó, nem. Olyan cuccot lőttem, hogy sírni fogsz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#33035) Jahno válasza #09908736 (#33021) üzenetére


Jahno
őstag

Azóta már mindent is tudok, csak mikor először ott volt a pálya, akkor kaptam kevés infót.

(#33036) Jahno válasza Phülöp (#33034) üzenetére


Jahno
őstag

Mondom próbálkoztam :-P Szarvaspálinka? Csak a cuccod legyen jó, többi nem számít.

(#33037) npera válasza FőDudu (#33013) üzenetére


npera
újonc

Kábé. Az üzemanyag expertek kapcsolatban vannak az összes környéki finomítóval. Kell az összes lehetséges piacon létező összes üzemanyagból, hogy le lehessen tesztelni az extrémitásokat. Mint mondjuk a RON80 Angolában. Az jó móka volt.

(#33038) npera válasza -NoVa- (#33024) üzenetére


npera
újonc

Audisták? Szegények, nem tehetnek róla.

(#33039) npera válasza WiZARD (#33025) üzenetére


npera
újonc

Elég hamar eljutsz oda, hogy akkor már inkább ki lehet hagyni az egész belsőégésű részt és legyen BEV inkább. Nagyon komplex tud lenni a dupla hajtáslánc, iszonyatos meló összehozni jól.

(#33040) WiZARD válasza Jahno (#33029) üzenetére


WiZARD
addikt

Nyilván az átlag autós szintén heti 1000 km-t megy...

(#33039) npera: persze, és a használat nagyrészében csak felesleges teher a füstös része.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#33041) qnadam


qnadam
veterán

Grillo?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33042) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Jóféle gumi érdekel valakit?

https://auto.jofogas.hu/fejer/Michelin_185_60R15_nyarigumi_szinte_uj_95469280.htm#xtor=EPR-9376

(#33043) Jahno válasza WiZARD (#33040) üzenetére


Jahno
őstag

Nem heti ezer, csak szombaton éppen dolgom akadt. Néha előfordul, ilyen ez a civilizáció :-D Most meg eljöttem nyaralni. Nem is túl messze (helyi utak hajó + tömegközzel lesznek). Aztán pld. most fejtődött meg, hogy új sógoréknál kellene vendégeskedni anyóssal, azt lehet következő hétre be is tervezzük. De ha későbbre, a kilométer akkor is fix. Ami azt jelent, hogy pénteken anyóshoz le, az 50.-70 kilométer, ott 1+ nap pihi, vasárnap viszont Budapest és vonzáskörzetében rögtön 250 kilométer befigyel. És csak egy laza vendégséget tervezek a szomszédba, mert "sógor" jó arc, bár ott szerintem bármilyen 3 fázist tudnék kunyerálni, de az meg milyen már?

Éves futásom kb. 35 kilométer / nap, de ez is csak egy paraméter, ha rendszeresen akadnak ilyen kiugró dolgok, amikkel eddig nem is foglalkoztam és rendre 4-5 napot áll a kocsi, hétvége alapban minimál, aztán pár hasonló kör javít az átlagon. És akkor sok éve szlovén/olasz/francia vonalon jártam nyaralni, dolgozni Szeged/Amszterdam irány. Ezek elmúltak és lefaragtam.

(#33044) Jahno válasza blueboi69 (#33042) üzenetére


Jahno
őstag

Pfúúú, ezt lehet megagyalom. Ha viszik, akkor vigyék, használt gumira alapban fújtam, de ez kb. új és így fejből a méretem is. Csak 4 évszakoson matekozom. Az Neked mennyre jött ki?

(#33045) Jahno válasza qnadam (#33041) üzenetére


Jahno
őstag

Drága. De kéne.

(#33046) blueboi69 válasza Jahno (#33044) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem nekem lett 4évszak, hanem anyámnak. Az ő autójáról van a gumi, de sztem tényleg 1-2ezer km lehet benne, éshát ő nem az a fajta, aki tépi a gumit, szóval ez tényleg kb új :)
Nekem nem jó a méret, különben megtartottam volna.

(#33047) Phülöp válasza WiZARD (#33040) üzenetére


Phülöp
addikt

700+ km-rel szerintem közel járok

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#33048) npera válasza WiZARD (#33025) üzenetére


npera
újonc

Én most be tudnék járni PHEV-el oda-vissza egy töltéssel. Simán beleférne egy ilyen 30 km-es hatótávba.

De leégne a pofámról a bőr, ha kerékpározás helyett egy kábé 2,5-tonnás batárba mereszteném a seggemet és ülnék a dugóban. Valahogy nagyon aránytalannak érezném, hogy egy ilyen nagy és nehéz géppel furikázok, miközben oda is tudok tekerni.

Számomra mondjuk teljesen akadémiai vita az egész elektromos autó. Egyszerűen nincs értelmes töltési lehetőség hozzá. Önszopató üzemmódban meg lehetne oldani, de akkor a kocsi tötési ciklusához kellene mindent igazítani. Családdal nem reális. Az, hogy a háztól maximum 100 méterre tudok tölteni egy utópia jelenleg.

(#33049) Jahno válasza npera (#33048) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam a háztól nem messze akad egy töltő. Ha...

(#33050) Jahno


Jahno
őstag

Áááá, hülyére ettem magam,. Gömbibának már küldtem peciális képeket, de majd holnap beszámolok. Vagy utána :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.