Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65001) npera válasza Sipi- (#65000) üzenetére


npera
újonc

Szerintem pont ez a lényege az alapos tisztításnak, hogy ilyenek kijönnek belőle. De el tudom képzelni, hogy utána 1-2 napig a kocsi szárad és addig nem mehetsz vele.

(#65002) zetor2000


zetor2000
senior tag

Érdekes, ha ez igaz.
Vajon lehet gyorstölteni?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65003) Jahno válasza Sipi- (#65000) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt csuklóból :-D Nekem csoki volt belenyomva meg némi húsleves és ilyesmik. Ez még nem is folt, ha nem sav marta szét a szálakat.

(#65004) eattila válasza npera (#64999) üzenetére


eattila
csendes tag

Az enyem mar jarokepes. Es meg is all. Valtani meg nem tud :D Es mindjart megazik....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65005) Jahno válasza npera (#65001) üzenetére


Jahno
őstag

Volt amikor vizesen kaptam meg, de mostaninál ki volt száradva meg minden. Csávó azt mondta, hogy csak így tudja rendesen megmutatni, hogy milyen lett és nem foltos, mert sok folt a nedves kárpiton nem is látszik, csak száradás után. Vannak ám itt trükkök. Reggel leadtam, másnap reggel mehettem érte, teljesen jó volt. Mondjuk ez Mordor széle, itt bármi előfordulhat :-D

(#65006) Jahno válasza Gabibácsi (#64986) üzenetére


Jahno
őstag

Azt hiszem mi körömlakkal állunk jól, de ennyi kell is. Új most nem lesz, éppen írt a szépségipar, hogy egy darabig most ne rendeljünk.

(#65007) qnadam válasza Samott (#64995) üzenetére


qnadam
veterán

nem is rossz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65008) qnadam


qnadam
veterán

eljutottam a klímásig pont időben, már kezdett a napsütéssel együtt barátságtalanná válni az autó, ezúton is köszi Gabibácsi.
abban maradtunk némi vákuumos tesztelés után, feltöltjük gázzal az egészet (üres volt), megy bele némi uv festék, aztán két hét múlva megnézzük, hogy hol jön kifelé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65009) qnadam


qnadam
veterán

és elvittem nagyapám autóját, hogy másoljanak kulcsot hozzá, bár utóbb kiderült, hogy régi swifthez akkor se kell az autó, ha immos kulcsa van.
utána ha már alattam volt, lemosattam az autót. lehet nem kellett volna, így csodásan látszott a napfényben, hogy a garázsajtó nem elég nagy, de szerencsére a szakszerű javítás még megy.



istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65010) Wyco válasza Wyco (#64578) üzenetére


Wyco
tag

btw kb 70% kész van...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#65011) qnadam válasza Wyco (#65010) üzenetére


qnadam
veterán

kíváncsi vagyok, mit tudsz belőle kipiszkálni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65012) ncc1701


ncc1701
veterán

De legalább le lett fújva, ahol vasig lehúzta az ajtó, így nem kezdett el rohadni.

(#65013) Samott


Samott
addikt

Csak a szokasos nyari potlobuszozas: Felújítják a 4-6-os újabb szakaszát, hónapokig csak pótlóbusz lesz helyette

Csutortoktol nem jar, igy hetfon pont idoben szoltak. Arrol mar nem is beszelek, hogy a 3-as metro szet van verve mar egy eve, de hogy mikor adjak at azt nem kotik az orrunkra. Mintha valami kib.szott allamtitkok lennenek ezek.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65014) eattila válasza Samott (#65013) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha megmondanák, akkor magyarázkodni kéne, hogy miért csúszik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65015) npera válasza Samott (#65013) üzenetére


npera
újonc

Ha előbb szóltak volna, akkor mindenki tudott volna időben rendelni tökéletes városi kerékpárt. Így karcos lesz sajnos....

Egy jó kis városi rohangálós a Dafne Fixed csapattól.

(#65016) Samott válasza eattila (#65014) üzenetére


Samott
addikt

Igen, gyanitom ez van mogotte. Az nem letezik hogy tervek, utemezes sincs. Csak ugye ha meghirdetik akkor tartaniuk is kellene magukat hozza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65017) eattila válasza Samott (#65016) üzenetére


eattila
csendes tag

Olyan még sose vót, hogy minden menjen rendesen....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65018) eattila


eattila
csendes tag

Bringa update:

A markolat nem jött le, szóval levágtam. Új markolatváltók fent, csak be kell majd húzni. Viszont az első váltóm nem mozog, wd40 ellenére sem. Szóval cserélni kell. De akkor már a láncot is le kell venni és ha már leveszem, akkor kell új lánc is. Meg akkor már új hátsó váltó is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65019) Jahno válasza eattila (#65017) üzenetére


Jahno
őstag

Máshol sem (:- Ekkora melót azért nehéz centi pontosan megfejteni.

(#65020) Jahno válasza eattila (#65018) üzenetére


Jahno
őstag

Új lánchoz a fogaskoszorú is, nem?

(#65021) -NoVa- válasza npera (#65015) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, a tökéletes városi szaladgálóst tegnap mostam le, kapott kenést a lánc meg levegőt a kerék. A Slime belsők szelepét csak fogóval tudtam megmozdítani, defektmentes cucc, de tud azért szivatni.

(#65022) Samott válasza Jahno (#65019) üzenetére


Samott
addikt

Valami szerzodest csak kotottek ra, abban csak szerepel egy datum hogy mikor kell atadniuk a kesz termeket. :) Meg kotber meg ilyenek ha megse. Es van az a kotber, hogy idoben kesz legyenek. Persze ha ez szempont lenne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65023) eattila válasza Jahno (#65020) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt nem hiszem, annak nincs baja, nem kopott, nem futott sokat. De a lánc az rozsdás...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65024) halapidori válasza qnadam (#65009) üzenetére


halapidori
csendes tag

90 (80) év fölött én alapból megvonnám a jogosítványt. Vagy valami plusz vizsgához kötném, az automatikus hosszabbítás vérnyomásmérés alapján egyszerűen emberiségellenes.

(#65025) halapidori


halapidori
csendes tag

Megvan amúgy a böjtje a távoktatásnak. 3hétig be kell járnunk, gyerek nincs. (illetve van ügyeleti rendszer, minden nap két délelőttös és két délutános kolléga van kiírva a gyerekekhez, a többiek nem is találkoznak velük)

Júni15-júli 3 közt be vagyunk zárva az oviba úgy, hogy semmi, de semmi dolgunk nincs. ez számomra kínzás.

(#65026) eattila válasza halapidori (#65025) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálunk az oviban most kezdődik a szabadságolás. Én azt nem értem, hogy miért. Eddig csoportonként 1-3 gyerek volt csak. Most meg sokkal több.
Összevont csoport lesz, meg idegen óvónők.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65027) Jahno válasza Samott (#65022) üzenetére


Jahno
őstag

És nyilván benne vannak a halasztó hatályok is, kötbér nélkül.

(#65028) Jahno válasza halapidori (#65025) üzenetére


Jahno
őstag

Most néztem egy óvodapedagógusos prezentációt, lehetett tippelgetni, hogy a képzés elvégzése után 7.5 évvel (ezt meg ki találta ki pont ekkorára) vajon hány százalékuk maradt a szakmában vagy lett bolti eladó.

(#65029) Jahno válasza halapidori (#65024) üzenetére


Jahno
őstag

Néhánynak már alatta is. Anyámnak még van/volt jogsija, de nem is akarta használni. Mások ezzel nem egészen így vannak és jahh, néha félelmetes. Ezek orvosilag egyszerűen indokolhatók lennének, de aztán főleg vidéken ahol vérnyomást sem mérnek, csak aláírnak és mehet.

(#65030) npera válasza eattila (#65018) üzenetére


npera
újonc

Akkor ez egy olyan bringa lesz, mint az enyém? A következő alkatrészek eredetiek (még)

- váz
- kerék
- fékkar
- sárhányó
- macskaszem
- hajtómű maga, de a hajtóműcsapágy is cserélve lett. Meg az összes lánckerék és padál sem eredeti.

Szóval úgy eredeti, mint a nagypapa fejszéje.... :C

(#65031) eattila válasza npera (#65030) üzenetére


eattila
csendes tag

Bármi lehet belőle :D A fékkarok eredetiek. És a V fékek is. Még a lánckerekek és a lánc is, meg a váltók és a váz. De ezek sorsa is kérdéses :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65032) npera válasza halapidori (#65024) üzenetére


npera
újonc

Vannak kivételes emberek, akik még a hajlott kor ellenére is toppon vannak. Lásd Chuck Yeager.

De a legtöbb nyugger amit a kocsival művel az életveszély. Amikor 30 másodperc a reakcióidő és amúgy is csak padlóig tud nyomni bármilyen pedált a teljesen beállt végtagok miatt...

Ahol korábban laktam volt egy bácsika aki egy zöld Ford Fiestát mészárolt hetente egyszer. Kábé 4-5000/min körül fluktuáló fordulatszám és valamennyire csúsztatott kuplung kábé 200 méteren át, aztán utána bakkecskézés végig az utcán. És merev nézés előre. Gondolom a látás sem volt már rendben, tehát nézett erősen, csak nem látott.

Az utcában nagyon sok idős van, ahol most lakom. Amikor parkolnak vagy betolatnak a kis "utcába" a házak közé az ijesztő tud lenni.

Nem akarok élcelődni rajtuk, mert méltatlan dolog. Egyik-másik egyedül él, a partner meghalt és próbálja ellátni magát. És a vásárláshoz kell nekik az autó, mert kerékpár már nem menne, de gyalog nem bírják el a cuccot. Nehéz dió.

Itt van idősek számára "flexlinjen" nevű szolgáltatás, amikor kisbusz begyűjti a nyuggereket és elviszi őket vásárolni. De nem mindenhol és nem mindenkinek működik vélhetően.

(#65033) npera válasza eattila (#65031) üzenetére


npera
újonc

Ha lehet javasolnom, akkor ne menj el Campagnolo irányba. Mámorítóan szépek a komponensek, de elképesztő szopás lehet alkatrészt találni hozzá később. Shimano mellőzi az olasz vérpezsdítést, de minden sarkon van hozzá alkatrész.

(#65034) qnadam válasza npera (#65030) üzenetére


qnadam
veterán

ha a váz ugyanaz, akkor azért nagyjából ugyanaz a bringa :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65035) Samott válasza Jahno (#65027) üzenetére


Samott
addikt

Miert, tortent barmi kulonleges, hogy ilyen kiskapukkal kell jatszani? A hirekben azt irtak a virus ellenere is szepen haladnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65036) -NoVa- válasza npera (#65033) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kivéve ha Campagnolo Pista szett, az örök életre túlépített csoda:)

(#65037) qnadam válasza npera (#65032) üzenetére


qnadam
veterán

hja, nagyapám azt is megkérdezte, hogy nincs-e 2 biciklim, mert akkor ő tudná használni az egyiket. szerintem 92 évesen ezt nem nagyon kellene feszegetni.

amúgy érdekes élmény volt vezetni a swiftet. lassan már nem bejáratós, 31e km van benne :)
a qp se egy nagy autó, de beleülve egészen elcsodálkoztam, hogy milyen kicsi, nyújtózkodás nélkül elértem a jobboldali ajtót, és szívesen toltam volna hátrébb még pár centit az ülést. a szervó hiánya egész meglepő volt, amikor kiálltam a garázsból :D ezres small block van benne, de igazából városi szinten teljesen jól lehet vele haladni, csak pörgetni kell. nagyon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65038) eattila válasza npera (#65033) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem megyek :D olcsó alkatrészeket keresek. A bringa is olcsó volt. És sosem lesz új, a váz is viseltes kicsit. Ha annyira működik, hogy 1-2-3 hetente tekerek egyet, akkor bőven jó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65039) Jahno válasza Samott (#65035) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem kiskapu, hanem múmúák és egyebek kérdéskköre. Mutattam már róla értekezést kerek 5 évvel ezelőtt, akkor sem érdekelt senkit, csak mindig bedobjátok ugyanazt, oszt lestek, mint Hz a LEDes kijelzőre, hogy mi kerül ezen a fotelen 20ezer forintba. Néha azér nem bonyolult.

(#65040) npera válasza qnadam (#65034) üzenetére


npera
újonc

Ja. Kék volt előtte. Most is kék. Ugyanaz...

(#65041) npera válasza -NoVa- (#65036) üzenetére


npera
újonc

Ezzel a velodróm paganínije lehetnék.... :C

(#65042) npera válasza qnadam (#65037) üzenetére


npera
újonc

Szervó nélküli autót szerintem kellemes vezetni. Sosem gond tekerni a kormányt, ha már gurulsz picit. Álló helyzetben szervós kocsiban sem tekergetem a kormányt, tehát igazából nincsen probléma.

A gyenge autók varázsa, hogy padlógázon lehet gyorsítani sokáig és csak utána mész 40-el. A száguldás élménye adott a sebességkorlátozások megsértése nélkül... :C

(#65043) Samott válasza Jahno (#65039) üzenetére


Samott
addikt

Ezektol fuggetlenul valami idopont meg tervezes biztos van. Azt nem ertem miert titkoljak?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65044) qnadam válasza npera (#65042) üzenetére


qnadam
veterán

álló helyzetben én sem, csak elszoktam attól, hogy lassan gurulva erősebben kell tekergetni.
a gyorshajtás a swifttel se gond :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65045) Jahno válasza Samott (#65043) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdezd meg Őket.

(#65046) Jahno válasza npera (#65041) üzenetére


Jahno
őstag

Szép a színe. Jól sejtem, hogy akár egy komolyabb objektív árfekvésébe is kerülhet?

(#65047) FőDudu válasza npera (#65042) üzenetére


FőDudu
addikt

Asszonynak volt egy szocskezold Matiz-a.
Abban valasztani kellett, hogy klima vagy szervo legyen benne.

A kenyelemert a klimat valasztotta.
Gyorsan be is szamittatta a Swiftjebe, meg tan 1 eves se volt az auto.

FőDudu

(#65048) ncc1701 válasza Jahno (#65020) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy hátsó sor általában elbír 2-3 csere láncot, mielött kuka lenne.

(#65049) -NoVa- válasza npera (#65041) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pár évet visszaugorva ilyenem van:

200 Euro környékén cserél mostanában gazdát egy ilyen szett, mert vintage :)

(#65050) WiZARD


WiZARD
addikt

lakcím (cég székhely) változás esetén kell új forgalmit csináltatni? :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.