Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56001) qnadam válasza FőDudu (#55996) üzenetére


qnadam
veterán

a generátornak biztos nem lesz semmi baja. annyi csak, hogy nagyobb akksiból később fogy el a delej, de nyilván tovább is tart teljesen feltölteni :) én még egyik autóban se méreteztem túl a gyárihoz képest az akksit, és sose hiányzott. az meg hogy kisebb, mint a tálca... hát istenem :) nem szokott probléma lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56002) npera válasza eattila (#55999) üzenetére


npera
újonc

És beszótá neki?

Dzsászt for gúd mezsör.......

(#56003) cyberde válasza JonesC (#55995) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nekem is van otthon. Takarításhoz. De mivel nem vízkőtlenítem a klotyót naponta, meg a tűzhelyet sem zsíróldózom minden tésztafőzés utan, ráadásul keveset helyszínelek, ezért a kb 3 éve vett 100as pakk, még majdnem tele van.

Az autóhoz, meg nyúlkáljon akinek az a munkája, pláne a koszos részekhez. :D

(#56004) cyberde válasza FőDudu (#55996) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ne csak a kapacitást nézd, hanem az indítóáramot is.

Én költséghatékonyan szoktam a 40+ezres -gyári méret- 100Ah/900A akku helyett, -méretben is feleakkora- 16-17ezres akciós 72Ah/600A darabokat venni. A 3.2literes benzinmotor még azzal is pöccre indul, max egy hosszú, éjszakai úton lámpázva, +szakadó esőben folyamatosan ablaktörlőzve, +fullklímával, +csutkára csavart zenével lehetne nagyobb a fogyasztás, mint a töltés, de az ilyen utakat általában kihagyom.

(#56005) zetor2000 válasza FőDudu (#55996) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismi Jászberényben melózik, akku gyárban.
A komoly márkákon kívül minden náluk készül. Ami kicsit is ismertebb, még az is, vagy ami egy kategória alatt van, az kábé ugyanaz, csak más a címke.
Azt mondta, Tescoban talán a Bosch meg a Varta, amit nem ők csinálnak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56006) npera válasza cyberde (#56004) üzenetére


npera
újonc

Ez valami békebeli V6-os erőforrás alacsony kompresszióval? Ott ha egy-két henger alkapja a gyújtást, akkor utána már öngerjesztő a folyamat.

A dízeleknél szokott lenni vicces az indítás, főleg ha hideg van. Ami mondjuk Duduéknál nincsen. Meg dízel se :C

Mercedes modernebb motorjaiban tetszik az a fajta stop-start indítás, hogy a motorvezérlő tudja hogy áll a motor (jeladóból kiderül), ezért elég egy kis befecskendezés a megfelelő hengerbe és odadurrantani a gyújtógyertyával és már indul is. Ezért kár tekergetni az önindítót, célzott gyújtással indít rá.

Ezzel már-már az elektromos gépek indítását utánozzák, ott is célzott "gyújtással" indítanak a megfelelő fázissal.

(#56007) eattila válasza npera (#56002) üzenetére


eattila
csendes tag

Áááá, nem vagyok ilyen vadállat. Kövér gáz, és reccs. Ahogy csilivilizált emberekhez méltó :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56008) cyberde válasza npera (#56006) üzenetére


cyberde
csendes tag

"békebeli V6-os erőforrás alacsony kompresszióval..."

...és ennek megfelelő 15+ literes fogyasztással. :U

Emiatt viszont (a hozzáértők szerint) a megtett ~200ezer kilométer, az -kb- csak bejáratási időszak vége. :K

(#56009) JonesC válasza cyberde (#56003) üzenetére


JonesC
csendes tag

Jaja. Hasonló. Csak ha fújni akarok a kerékbe, vagy tölteni ablakmosót, és nem otthon, akkor kell nekem js. Szerelgetni nyilván nem állok neki.

(#56010) Gabibácsi válasza cyberde (#56008) üzenetére


Gabibácsi
tag

mert mész mint a zállat
nekem 10 alatt van, mert tatterkedek (és városban a másikat használom) :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56011) JonesC válasza npera (#56006) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nagyon szofisztikáltnak hangzik, szinte már sajnálom, hogy reflexből kapcsolom ki indítás után :)

(#56012) Gabibácsi válasza JonesC (#56011) üzenetére


Gabibácsi
tag

pedig ha ilyen az még jófajta, én az önindítóst nem értem, az nagyon plusz karbantartásnak meg speckó akkunak tünik nekem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56013) Samott válasza eattila (#55823) üzenetére


Samott
addikt

Kicsit megkesve, de:

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56014) eattila válasza Samott (#56013) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, de keserédes az öröm, mert a forint is gyengül. Lassan gázolaj ár esés ellenére is ez lenne a helyzet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56015) Jahno válasza FőDudu (#55996) üzenetére


Jahno
őstag

Mitől ölné meg? Generátor kér amit kér és ad ami kijön belőle. Excide elvileg a legnagyobb márka, indítóáram legyen és férjen be a helyére.

(#56016) ncc1701 válasza FőDudu (#55996) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkorát vegyél, ami fizikailag belefér. Generátor tud tölteni x amperrel, max egy nagyobb akkut később tölt tele. Plusz egy nagyobb akku tovább bírja, mert ugye azoknak is folyamatosan konyul a kapacitása, csak nem mindegy, mekkoráról indul.

[ Szerkesztve ]

(#56017) Gabibácsi válasza ncc1701 (#56016) üzenetére


Gabibácsi
tag

én mondjuk akkorát nem tennék pl az astrába :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#56018) ncc1701 válasza Gabibácsi (#56017) üzenetére


ncc1701
veterán

Ok, az akku tálcára gondoltam. :) De Astrában asszem elég nagy, bár most nincs elöttem. Abba ilyen 55Ah körüli varta van most.

(#56019) FőDudu válasza cyberde (#56004) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy tunik most muzsikal az akku.
Ha egy het allas utan ismet nem indul, akkor majd cserelem.

A lenyeg, hogy 175mm szeles lehet. A tobbi (hossz es magassag) keplekeny.
Azt veszem ami jo markanak tunik es olcso is...

A mostani 52Ah 470A indito aramot tud(ott).

FőDudu

(#56020) FőDudu


FőDudu
addikt

Voltam vasarolni.

Gyogyszertarban megint sor volt. Vissza kellett mennem, mert rendeltem olyan D3 vitamint amiben K vitamin is van. Ilyen pumpas verzio, de csak megrendelni tudtak.

Lidl-ben viszonylag sokan vasaroltak - ugye a tobbseg mar fizut kapott, ilyenkor a tele kocsik szokasosak. Penztarnal volt is elottem kb. 5 tele kocsis vasarlo.

A padlora fel vannak festve a tavolsag jelzok. Bejaratnal kesztyu es pumpas fertotlenito kirakva.

Amugy minden volt, gyereknek vettem beyondmeat 'huspogacsat'.
Kivacsi milyen a muhus... Este grillezes - magamnak marha csevapcsicsat vettem.

Penztar kornyeken szagoltam, hogy mi az a durva labszag ami meg a rajtam levo ffp3 maszkon is atjut. Itthon jottem ra, hogy vettem Camembert sajtot - valami francia fajta. Utos szaga van az tuti.

Lidl leszokott a' jojjon vissza 2-3 nap mulva es kap 10-20% kedvezmenyt ' jelento bonokrol a nyugta aljan. Gondolom most nem hianyzik, hogy mindenki az akcios LED lampaert verekedjen az akcio reggelen.

Facsen latom par horvat ismeros kezd megborulni. Azt linkelgetik, hogy oket korlatozzak, lesz majd forradalom, stb. Nem ertem, igazabol nincs is komoly korlatozas - annyit kertek, hogy maradjon otthon es ne jarkaljon ha halaszthato a dolog. Igazabol eleg jol ki lehet birni - itt Isztrian legalabb a termeszetbe ki lehet menni ugy, hogy senkivel nem talalkozol. Nem egy surun lakott varos ahol egymas szajaban jarkalnak a szerencsetlenek (elnezest ha serto lenne).

De kb 2 het utan mar forradalomrol irogatni kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56021) WiZARD válasza FőDudu (#56020) üzenetére


WiZARD
addikt

Azt a lidl műhúst pont tegnap próbáltam, hogy másnak ne kelljen.
Nem volt nagyon rossz, de amíg él tehén a bolygón addig én maradok az igazi húsnál.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#56022) hobizoli válasza FőDudu (#55996) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a meretuk szabvanyositott, a kapcitas valtozhat ha korszerubb a felepitese belul

regen 36Ah-s akksi merrteben ma 45Ah-s is van mar sok fele

több drón kell ;P

(#56023) qnadam válasza WiZARD (#56021) üzenetére


qnadam
veterán

valami hasonlóra jutottam én is. nem kötném fel magam, ha ilyet kellene ennem, de azért nagyon jónak nem mondanám.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56024) WiZARD


WiZARD
addikt

Kijött a heti új munkanélküliek száma USA-ban - 6.65 millió ember
Múlt héten "csak" 3.5 millió volt.
A 2008as válság legdurvább hetében 800ezer volt.

Jelenleg szerintem elképzelni se tudjuk hogy a gazdaságban milyen/mekkora hatásai lesznek.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#56025) eattila


eattila
csendes tag

Jól értem ezt?

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/olaszorszag-koronavirus-jarvany-idosek-elhalalozas.703426.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Azt mondja, hogy ha többen haltak volna bele most az influenzába, kevesebben haltak volna meg a corona vírusban? Kvázi a a gyenge influenza k_va anyját?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#56026) hobizoli válasza WiZARD (#56024) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kina majd szotyiert megvesz mindent

egyik Rotshield mondta anno: akkor vasarolj, amikor ver folyik az utcan

több drón kell ;P

(#56027) Frawly válasza zetor2000 (#55949) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben teljesen igazad van. Lehet nálunk magyaroknál tényleg ez számított ennyit, hogy mikor csak 1-2 eset volt, azonnal lezártak mindent, és nem vártak még vele heteket, mire elsúlyosbodik az egész. Jó, persze ez jó dolog, reméljük így is marad, globális átlaghoz képest is jobb szinten.

(#56028) FőDudu válasza WiZARD (#56024) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt nem tudom mi tortent, nem beszelunk ugye masokkal a stayathome miatt.
Ma beszelgettem az egyik HR-es csajjal, egyelore ok sem tudnak sokat.

Marciusi fizu tan 60-40%-ban megy az allam es a munkaltatotol, lassan meg a korabban emlitett 80% standby torvenyrol fognak szavazni ami Aprilisra lesz ervenyben (vagy amig tart a 3 milliard Euro).

Valami olyasmit magyarazott, hogy az allami resz nem szamit bele a jovedelembe es nem kell feltuntetni az adobevallason es nem is adokoteles. Meg szep, az allam csak nem adoztatja meg az altala adott segelyt...

FőDudu

(#56029) hobizoli válasza ncc1701 (#55964) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jajajaja, vmi miniszteriumi havertol
mi is bementunk 15.-n ejjel (22:00-ra, mert a MT szerint akkor az mar akkor nem szamit unnepnapnak) ujrainditani, hogy hetfo reggelre fel legyen futve mar minden, erre kaja kozben ott mondja, hogy: remelem reggel idoben jon a valtas, nehogy Bp tablanal mar katonak alljanak gepfegyverrel es se ki se be egy hetig, es meg 06:00 elott aterjek ott

egy ora mulva a dohanyzoban mar egy honap volt

kerdeztem is tole, hogy ha le is zarnak (...), akkor miert pont 06:00-tol zarnak le, es miert nem mar 00:00-tol?
de ezt ejjel fel ketto korul :DDD

több drón kell ;P

(#56030) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#56031) cyberde válasza FőDudu (#56019) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ólomakkumlátor gondozási percek! :U

A modern akkuknál leggyakoribb elhalálozási ok a szulfátosodás.

Ha egy ólomakkun nincs fogyasztó, akkor egy "egészséges" akkun az önkisülés/elszulfátosodózás (nekifutottam vagy háromszor :U) akár évekig is eltarthat.

Ha gyakaran indítasz, és kis távokat mész, ill. ha gyakran kis fogyasztóval (riasztó, óra, ledes villogó, bármi) merül -töltés nélkül- az akku, akkor a lemezeken kialakuló ólomszulfát, nem tud -a töltőáram hatására- teljesen visszaalakulni ólommá és az akku elveszti a kapacitását. A névleges feszültséget tudja, de az áramleadási képességét elveszti.

Ezek az akkuk egyébként menthetők lennének (spéci töltővel, persze nem a 8ezer forintos, kamu szulfátozódás gátló obis cuccal), de minimális ismeretek hiánya miatt inkább mindenki cseréli.

Szóval, ha egy akku sokat áll, fogyasztóval/fogyasztó nélkül, néha (mondjuk havonta) tölteni kell, amire nem elég egy pár km-es sarokig meg vissza út, hiszen az alap szufátozódásra még rátesz az indítás is. Vagy jóval többet kell menni, vagy folyamatosan csepptöltőn tartani az akkut. (Ha valakinek van erre lehetősége, akkor ilyen intelligens csepptöltőket motorosboltokban lehet kapni, hiszen a motorosok a téli időszakban ilyenekre kötik az akkut.)

Egyébként a lemerült akkunak a legjobb, ha a töltés nagy árammal indul (a kapacitás 20-30%), majd néhány óra múlva (a túlmelegedési határ előtt, ahol a sav már elkezdene pezsegni) vissza van véve 10%ra.

(#56032) Bujdy81 válasza WiZARD (#56024) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A 2008-as válságban fokozatosan, hónapok alatt repültek az emberek, most eléggé hirtelen.

Arról van adatod, hogy szumma mennyi ember vesztette el az állását a válság első évében anno? Kíváncsi vagyok, hogy most mennyi jön össze!

(#56033) ncc1701 válasza FőDudu (#56020) üzenetére


ncc1701
veterán

Ők szerintem nagyon durván a turizmusból élnek. Majd akkor kezdenek igazán balhézni, mikor rájönnek, h ez a szezon offos. Nem akarok vészmadárkodni, de ott is marha sokan fognak éhen halni. És azt nem fogják csak úgy nyugodtan tűrni a népek.

(#56034) ncc1701 válasza Bujdy81 (#56032) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy hete besaccolták, h 30% lesz a munkanélküliség. Annyi szerintem itthon is lazán össze fog jönni. A komplett vendéglátó-turizmus ágazat, az őket kiszolgáló cégek jó része, a komplett autó gyártás, a beszállítói. Ha sokáig tart ez, akkor építőipar is beáll a földbe. Vittorék 4-500e munkanélkülit saccoltak anno, én ezt lazán dupláznám.

(#56035) ncc1701 válasza cyberde (#56031) üzenetére


ncc1701
veterán

Plusz. Kevesen tudják, de az akkuk matricája alatt ott van a dugó, amit ki lehet tekerni, és pótolni a desztillált vizet. Az uzukiban olyan akku van, amin ez nincs is leragasztva, és rendesen megfogható, majd meg is nézem a szinteket. Akkus embertől kérdeztem, h ez ilyen régi akku-e, vagy ennyire szar, de azt mondja, h örüljek neki, mert a gondozásmentes se gondozásmentes, a víz az képes fogyni a cellákból.

(#56036) qnadam válasza cyberde (#56031) üzenetére


qnadam
veterán

elszulfátosodózás (nekifutottam vagy háromszor :U)

lehet kellett volna egy negyedik nekifutás ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56037) cyberde válasza hobizoli (#56022) üzenetére


cyberde
csendes tag

A legújabbak a spirálcellás akkuk, azoknak sokkal nagyob a fajlagos kapacitásuk, de legalább sokkal drágábbak is. :K

(#56038) cyberde válasza ncc1701 (#56035) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ha jó a kupakon a tömítés, kvázi légmentesen zárt a z akku, akkor sehol nem tud elpárologni a víz. Ha mégis, akkor az egy selejtes darab.

(#56039) cyberde válasza qnadam (#56036) üzenetére


cyberde
csendes tag

Melyik lenne az? :F

szulfátosodik + sodózás = szulfátosodózás :K

(#56040) qnadam válasza cyberde (#56039) üzenetére


qnadam
veterán

szulfátos - szulfátosozódik - szulfátosozódás. szerintem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56041) cyberde válasza qnadam (#56040) üzenetére


cyberde
csendes tag

kicsapódnak a sav sói :D

(#56042) Frawly válasza Bujdy81 (#56032) üzenetére


Frawly
veterán

Erről nincs adat. Sem arról, hogy mennyi ember vesztette el máris, és hogy még mennyi fogja idővel. Meg sok cég ezzel spílerkedik is, hogy most megszünteti a munkaviszonyt, így a delikvens addig kaphat munkanélkülit, ha meg újraindulnak, akkor meg visszavesznek egy csomó embert. Ezt a kormányok támogatással próbálják megelőzni.

(#56043) zetor2000 válasza qnadam (#56040) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szulfátosodik, szerintem.

De nem vagyok nyelvtannáci, értem, amit írtok. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56044) zetor2000 válasza Frawly (#56042) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyat is hallottam, hogy fizetés nélkülire zavartak alkalmazottakat. Az is milyen már?
Mondjuk a semmitől jobb, mert ilyenkor járulékot azért fizetnek utánuk. Még ha minimálist, de akkor is kell, hisz alkalmazott. Persze, akit így küldenek el, az nem örül igazán, szívből.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56045) Jahno válasza hobizoli (#56026) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd enpera cégét is biztos jól megveszi. De ehhez miért kellett feldönteni a fél világot?

(#56046) zetor2000 válasza cyberde (#56037) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah, jók ezek, csak egyelőre űrhajókban meg hasonlóan olcsó dolgokban bukkannak fel, mert annyira azért nem olcsók.
Azt hallani, viszont, hogy elég zsír akkuk azok. Kis méret, térfogat, de relatíve nagy kapacitás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56047) Jahno válasza hobizoli (#56029) üzenetére


Jahno
őstag

Katonák már kódorognak, olvasni lehet róla hivatalosat is. Ilyenkor amúgy az a szokás, hogy először csak minimális jelenlét, aztán emelik a mennyiséget és a készültségi szintet, akkor nem lázadnak annyira a pógárok, ha hirtelen nagy korlátozás lesz.

(#56048) Bujdy81 válasza zetor2000 (#56044) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jó tudni, hogy fizetésnélküli szabi alatt NINCSEN biztosítva az ember. Azaz, ha nem fizet a cég utána biztosítást, akkor nincsen default...

(#56049) qnadam válasza cyberde (#56041) üzenetére


qnadam
veterán

az tiszta, csak a te verziódban a z és d fel volt cserélve szerintem (*sozódik vs *sodózik).
szulfátossá válik :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56050) qnadam válasza zetor2000 (#56043) üzenetére


qnadam
veterán

az lehet még a jó megoldás, kicsit már belegabalyodtam :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.