Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) Jahno válasza Gabibácsi (#34000) üzenetére


Jahno
őstag

Tell Vilmos :think:

(#34002) Gabibácsi válasza Jahno (#34001) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem, az lövöldözte az almákat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34003) npera válasza Gabibácsi (#34000) üzenetére


npera
újonc

Egy ilyen brexites gyerek....

(#34004) Bujdy81 válasza blueboi69 (#33953) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Garmin Connect! ;)

(#34005) Jahno


Jahno
őstag

Értem én, hogy utáljuk a fogyasztói társadalmat és ne dobjuk el, hanem javítsuk meg, de...

Elhasalt a beltéri tápja (legalábbis eddig jutunk). Kondik nincsenek túl jó állapotban, irány Lomex, megkondiztuk, nem jó. 5 volt ugrál, 12 volt sehol. Jajj, van benne egy zárlatos stabIC. Irány Lomex, veszek satbIC-t, de így sem jó. Akkor mérjünk tovább. Dióda kuka,vettem abból is egy marokkal és ugyanott tartunk, mint az elején. Közben elvileg 1ezer pénz egy hasonló tápegység, csak kicsit kell faragni.

https://lomex.hu/hu/webshop/#/search,24-02-34/stype,1

Ezen sem talájuk kifelé a 12 voltot, ez nem az én napom. És akkor nem túl bonyolult készülék, lehet a trafó lett menetzárlatos, vagy a jó ég tudja mi, de már fél napot hegesztettük és ugyanott tartunk, ahol az elején, beletolva 2ezer forintnyi alkatrészt. Ha hétvégén nem tudom PC táppal feléleszteni, akkor haver beltérijéből kilopm a tápot és azt vitetem vissza cserére :-P

(#34006) Jahno válasza eattila (#33967) üzenetére


Jahno
őstag

Háéstélleg.

(#34007) npera


npera
újonc

Nova, asszem pont nyaraltál amikor feltettem egy RC-kérdést. Aztán inkább gondoltam nem nyaggatlak vele, mert a nyaralás ennél azért fontosabb.

Ha van egy kis üresjárat, akkor meg tudod nézni? Kíváncsi vagyok, hogy jól állítottam-e be a feszültséghatárokat a Taranis Q7-ben.

(#34008) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

#en kerek elnezest

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#34009) Sipi-


Sipi-
tag

Túl sok a turista? - cikk
Mi próbálunk nyaraláskor olyan helyre menni, ami nem annyira turistaparadicsom, meg egyébként is túrázni szeretünk. Ennek ellenére elmentünk a Szalajka völgybe is idén. Rengetegen voltak, de egyszer azt is meg kell mutatni a gyerekeknek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#34010) eattila válasza Sipi- (#34009) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt en is terveztem. De a tomeg visszatart. Lehet inkabb osszel megyunk majd el.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#34011) npera válasza Samott (#34008) üzenetére


npera
újonc

Ez tényleg nagyon durva. De jó.

(#34012) npera válasza Sipi- (#34009) üzenetére


npera
újonc

Tornedalen és Pajala határába kell kimenni. Ott nincs sok turista.

(#34013) FőDudu válasza npera (#34012) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd kuldunk innen par hordat....

FőDudu

(#34014) zetor2000 válasza Jahno (#34005) üzenetére


zetor2000
senior tag

Péntek, 13. Telihold.
Ez ilyen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34015) zetor2000 válasza Samott (#34008) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34016) -NoVa- válasza npera (#34007) üzenetére


-NoVa-
őstag

Teljesen jónak tűnik. Röviden tömören:)

(#34017) Jahno válasza Sipi- (#34009) üzenetére


Jahno
őstag

Balatonfüred, sétány teljesen jó:

(#34018) npera válasza -NoVa- (#34016) üzenetére


npera
újonc

Kezdők szerencséje :R
Köszönöm :C :C

(#34019) npera válasza Jahno (#34017) üzenetére


npera
újonc

Tagóre? Ott som emlék van.

(#34020) -NoVa- válasza npera (#34018) üzenetére


-NoVa-
őstag

Közben a mosó/szárítógép szűrőjét pucoltam ki, 20 ft-ot találtam benne a szmötyin kívül. Profit. Az unbalanced load hibaüzenetet nem oldotta meg, de a vízleeresztéssel csodát tett. Előbbire pedig ügyesen próbálkozik, forgásirányt vált, fékez, dobál, csak összetapadtak benne a szőnyegek.

(#34021) -NoVa- válasza -NoVa- (#34020) üzenetére


-NoVa-
őstag

És megoldotta, elrendezte. Jók ezek a direct drive motorok, lassan a mosógépgyártók is beszállnak az autógyártásba.

(#34022) Jahno válasza -NoVa- (#34021) üzenetére


Jahno
őstag

DD-s az a lemezjátszónál volt menő. Autókba visszatért a sebváltó és sok más is :-P

(#34023) Jahno válasza npera (#34019) üzenetére


Jahno
őstag

Szept 1 után zene állj és kész, sehol senki.

Tavaly 3 napot úgy voltunk szálláson, hogy hétköznapon rajtunk kívül csak a személyzet létezett. Kicsit feszengtem a teljes svédasztalos reggelinél, de hamar megszoktam a jót. Körülményekre való tekintettel a recepcióst haza is küldtem este, mert minek őrizzen feleslegesen. Szóval nem csak saját terasz járt, hanem minden is.

Vacsoránál megkérdezték mit szeretnénk és kettőnkre három félét összeütve kihoztak kondérban, aztán kértem egy üveg üveg bort az estére, mert így a jakuzzi sem zárt be, néztem a csillagokat (mókusok meg engem) aztán szomszéd borász alkotásából szívtam fel a fröccsöt, jó hideg szikvízzel. Kell több? Jahh, de legalább olcsó is volt :-D Kilépéskor olyan szemtelenül kicsi számot mondtak, hogy kész sértésnek vettem.

(#34024) eattila válasza Jahno (#34017) üzenetére


eattila
csendes tag

Az. Hangulatos, szep. Neha kicsit sokan vannak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#34025) zetor2000 válasza Jahno (#34023) üzenetére


zetor2000
senior tag

Exem nyert valami telefonos / újságban kitöltős akármin egy hétvégét.
Felmentünk északra, a szlovák határon innen, október elején. Rajtunk kívül még egy pár volt, meg a személyzet. Megkérdezték mindig, hogy mit szeretnénk, de ha valaki tojást kért, mint én, akkor ment a hünnögés, hogy nincs annyi, mert a másik pár is azt szeretett volna. Se virsli... Bolt nem volt a településen, a postán lehetett kapni a dolgok jelentős részét, de friss áruért menni kellett, vagy várni a mozgó boltra.
Ettől függetlenül jól éreztem magam, a környék gyönyörű volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34026) npera válasza -NoVa- (#34021) üzenetére


npera
újonc

Valami 200 kW-os automotive motort kellene rakni a mosógépbe, akkor a centrifugálás esetén a tranziens kábé 3 ns alatt lezajlana. Vagy teljesen megrakott dob forgásirányát meg tudná változtatni mondjuk 17 ms alatt +3000/min és -3000/min között. Mert az 1400/min centrifugálás annyira 2018, hogy már leírni is fájdalmat okoz.

Ez egy piaci rés. Annyi a fontos, hogy az egész mosógépet egy heavy-duty alapzatra kellene építeni, kábé mint egy durability riget. És bóracélból kellene a konzolokat csinálni, amit nem is lehet fúrni fúróval, hanem csak a lézer viszi át. Ettől függetlenül bring it on.

A mosógép invertere is mehetne mondjuk 900Arms-el 800V-on. Úgy kirántaná a koszt a ruhából, mint a huzat.

(#34027) npera válasza Jahno (#34023) üzenetére


npera
újonc

Ez az igazi nyaralás, nem a tömött tengerparton enni a 30 EUR-os mirelit pizzát :C

(#34028) FőDudu válasza npera (#34027) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig a sok turista meg mindig nyomul....

Igaz, hogy most kb 30 fok van (valoszinuleg a tenger is jo meg), de megy ezerrel a szuret, jo a hangulat.
Szarvasgombas szezon is indul. Szoval jo lesz ez.

Tavaly ilyenkor furodni voltunk, szoval az idovel nincs gond.
Gugli peldaul erre is jo, szepen feldobja mit is csinaltal a fotoid alapjan az elmult x evben. Ki a franc keresne vissza, igy meg szepen lehet tudni, hogy merre fotoztal vagy mi tortent azon a napon.

Azert a magyar virtus csak meglatszik. Asszony kocsijaval mentunk vasarolni, jovunk hazafele egy ketsavos emelkedos szakaszon, szepen harmasban hetven koruli tempoval. Swift nem egy versenyauto, emelkedot inkabb harmasban szereti.
Mellenk er egy magyar Bravo/Brava? IVS rendszam. Mi megyunk a kulsoben, o a belsoben. Jon a jobb kanyar, mi latszolag elhuzunk, de ugye csak a kisebb iv miatt tunik ugy, hogy lehagyjuk. Nem nyomta jobban senki, csak optikai csalodas. Hallatszott, ahogy visszaketto, padlogaz. Nehogy mar egy no lenyomja egy Suzukival....

Aztan a hatarnal amikor beallt a sorba szivni, mi szepen elkanyarodtunk es mellette elhaladva nezett mint a legy...

Amugy kinaim probalkozik, az ajanlat az jelenleg 'No return and no refund'. Azaz kapjam be amiert o rossz cuccot kuldott. Nyilvan nem fogadtam el. Meglatjuk Ali customer service mit szol hozza. Utolso uzenete az, hogy majd a gyarto kuld masikat (nekik), hiszen rossz termeket postaztak a gyarto hibajabol (elkepzelheto, hogy igazat mond, a zsugorfolian 'Silver with mic' felirat van, de ugye egy sima 3 polusu 3.5mm-es jack dugos kabel volt a dobozban ami sem nem mikrofonos sem nem fullhalgato), igy majd kapnak jot es akkor majd ujra kuldik. Majd, valamikor. Kozben ugye lassan jon a karacsonyi szezon....

Persze nem hiszem, mert a termek ara erosen emelkedik (EU-ban mar 110-140 Euro korul van ez meg volt 75 dollar akciosan), azaz neki mindenkeppen deficites a biznisz (ha korrekt akar lenni).
Max lesz egy fulesem pluszban.

Szoval erdekes a fules tortenet. Kozben ugye mar rendeltem 3 fulest, de nezegetve a meglevo fulesem adatait ez is BA, szoval azert szol ilyen kurvajol es azert ennyire kicsi. Par napja hallgatom ujra, es egyre jobban tetszik. Kicsit melyebbre kell tolni a fulben, az nagyon sokat dob a magasak kihallasan. Vagy csak kellene ra Comply parna es kesz - az allitolag eleg sokat dob az egeszen. Legalabbis a vajtfuluek szerint.

Max lesz egy csomo elado fulesem. Shure Se215 van es Klipsch X10 Image, Echobox Finder, Echobox Nomad, IMR R1 Zenith erkezik. Meg egy CCA C16, ha a kinai ujrakuldi es ideer.

Szoval erdekes osz lesz ez.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#34029) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nagyon szar a tengeröbölre a kilátás. Megyünk is feredni. :P

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34030) FőDudu válasza Gabibácsi (#34029) üzenetére


FőDudu
addikt

Minden nap unom ;)
Szar az elet, na....

Szerencsetek van, kurvajo ido van ma.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#34031) Gabibácsi válasza FőDudu (#34030) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, ma meg holnap strandidő, asszony idén csak a Balatonban strandolt egyszer, szóval ráfér.
Én már lassan unom :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34032) Jahno válasza Gabibácsi (#34031) üzenetére


Jahno
őstag

Most este nézek idehaza is naptárt, nézd meg október 19 szabad-e egy egész napos kockulásra. Borkuckós csóka múltkor kicsit megborult, kapott friss vadhúst aztán ház előtt megbográcsolta. Azóta basztatja mindenki, hogy bevezethetné állandó menüre :-)

(#34033) qnadam válasza blueboi69 (#33924) üzenetére


qnadam
veterán

pár hete lezúztam életemben az első okostelefonom (8 év és 7 készülék után a legtovább - 2,5 évet - használt legjobbat), egy újabb, önmagában sérülést nem okozó koppanás után elfeketedett és nem érzékelt az egyik sarka, majd utolérte az oled rot, amitől kevesebb mint egy nap alatt megszűnt a kijelző maradéka is.

nézegettem, hogy mit veszek helyette: ami kb kompromisszum nélkül tetszik, az drága (op7/op7pro 180e/230e), ami kompromisszummal, az használt és nem annyira olcsó (mate20pro 150e, és nehéz mint egy féltégla), ami meg papíron tökéletes lenne, az a fórumok szerint tele van bugokkal, és a kamerakezelése kínai ízlésre van hangolva, ezért minden részletet, ami kicsit is zajszerű vízfestménnyé konvertál (mi9/mi9t), esetleg csak egy, de nagyon jól hangolt kamerája van, nem egy hatcolos tepsi, viszont a két kártyából az egyik esim, és itthon nem kapható (pixel 3). szóval inkább marad ez, még mindig gyors, minden rendben van vele.

onepluséknál a szerviz úgy van, hogy intézik a szállítást, lengyelországban gyógyul, jön vissza, egy hét alatt lezavarják, 55€ az alkatrész, 100ból megvan az egész kompletten. szóval elindítottam a folyamatot, jött is a levél, hogy ide kattintva jönnek az átvevőpontok, oda kattintva jön érte a futár. néztem átvevőpontot, nyomtattam címkét, majd másnap telefon, hogy ő a futár, két percre van a címtől (én meg egészen máshol). mondtam, hogy nem kértem hogy jöjjön, szar a rendszer. örült. én is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34034) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34035) zetor2000 válasza qnadam (#34033) üzenetére


zetor2000
senior tag

Önerős kijelzőcserén nem gondolkodtál? Nem egy truváj, csak pár eszköz jó, ha van kéznél.

Én a Redmi Note 4em cserélem, egy Redmi Note 8 Pro-ra (8/128ast rendeltem, fehérben). Nem 55€, hanem kicsit több, de remélem, hamar ideér. A kínai eladó szerint nincs rajta csak kínai és angol nyelv, de nem hiszek neki. Elvileg Android van azon is, még ha a kínaiak agyon is mókolják a Miui felülettel, attól az még Android, elvileg nyelvi támogatással.
Meg remélem, a hazai közösség is nekiugrik a Miuihu-nak, és hamar kijön rá. Kíváncsi vagyok, milyen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34036) qnadam válasza zetor2000 (#34035) üzenetére


qnadam
veterán

nem árulnak hozzá gyári kijelzőt sehol. akkor se, ha pár eladó azt állítja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34037) Samott válasza qnadam (#34036) üzenetére


Samott
addikt

Ha mar ugyis szetszedik akksit nem csereltetsz? Az enyem most lett harom es fel eves, de lassan kezdi nem vegigbirni a napot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#34038) hobizoli


hobizoli
nagyúr

(#34039) qnadam válasza Samott (#34037) üzenetére


qnadam
veterán

de, azt a nettó 7,5 eurót mindenképp rászánom. de lehet hogy kap még egy új hangszórót is 2,5ért :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34040) npera válasza qnadam (#34039) üzenetére


npera
újonc

Ez milyen készülék? Valami OnePlus?

(#34041) npera válasza hobizoli (#34038) üzenetére


npera
újonc

14 perc körül jön a lényeg. Hiányoltam egy micisapkás hózentrógeres szakit, aki gumikalapáccsal csapkodja az ajtó zárszerkezetét, hogy be lehessen rendesen csukni.

(#34042) FőDudu válasza npera (#34041) üzenetére


FőDudu
addikt

16 perc korul lathato bordas resz az valami vizhutesnek az utvonala?
Vizhuteses villanymotor eleg durva lenne.

Eleve jo hatasfokuak, azt meg vizzel huteni mar tenyleg extrem hasznalatra tervezest jelent.

Csak azert jutott eszembe, mert pont ilyen csigavonalat marattunk anno a peltier elem tetejere kerulo rez blokkba.... 300 wattos peltier eleg jo cucc volt.
50 literes akvarium melle es radiator se kellett.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#34043) Gabibácsi válasza Jahno (#34032) üzenetére


Gabibácsi
tag

Fogalmam sincs, most jöttem ki a tengerből :) az nem ilyen hosszú hétvégés nap lesz?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34044) npera válasza FőDudu (#34042) üzenetére


npera
újonc

Most szerintem nem árulok el nagy titkot, hogy az automotive elektromos gépek nagy része folyadékhűtéses. Nem feltétlenül víz, hanem folyadék.

Van hűtése a statornak és a rotornak is. Meg persze az inverternek. Az osztóművet többnyire nem hűtik, az elvan a saját olajával.

Sőt, még az OBC és a DCDC (ha nincs benne az inverterben) is kap hűtést.

(#34045) FőDudu válasza Gabibácsi (#34043) üzenetére


FőDudu
addikt

30 euros mirelit pizza megvolt?

FőDudu

(#34046) Jahno válasza FőDudu (#34042) üzenetére


Jahno
őstag

Írtam nem régen, hogy folyadék és aktív ventis hűtés is akad. Epera meg itt pár napja elemezte, hogy azért nem mindegy hidegben mennyi idő alatt mozdul meg a cucc az inverter/akku körül.

(#34047) npera válasza FőDudu (#34045) üzenetére


npera
újonc

És mindezt 800x digitális zoommal kell felvenni a kamkorderrel. Ja, most kicsit eltévesztettem a évszámot. De volt már "szerencsém" megnézni ilyen nyaralási videót még DV-kamerával felvéve. Amikor a zoom megbokrosodik és másik irányba zúmol a kamkorderek paganínije és izomból belemegy a digitális zúmba, aztán csak a pixelek lesznek 20-centisek. Jáj, irgalom atyja, ne hagyj el.....

(#34048) FőDudu válasza npera (#34047) üzenetére


FőDudu
addikt

30 Euros pizzahoz eddig csak Svajcban volt szerencsem.
Biztosan nem jartam eleg puccos helyen.

Van eleg sok onjelolt instahercegno aki amugy is mindent lefotoz - neha en is lefotozom a kajat, de csak magamnak. Amolyan dokumentalasi cellal, hol mi volt jo.

Ma olyan jo ido volt, hogy kb 2 orat medenceztunk, kozben gyerek 2-3 szolo szedo brigadot vegig latogatott.
Holnap jonnek a gyerekek medencezni, jol megneztuk a vizminoseget is, nehogy az elmult 1 het alatt elmenjen valami parameter. pH kicsit felment, azt kezeltuk, mas jo volt.

FőDudu

(#34049) Gabibácsi válasza FőDudu (#34045) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, sajnos.
Tenger gyümölcseis rizottó, tonhalsteak, meg marhahúsleves volt csak, bocsi. Ja és kunában fizettem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34050) FőDudu válasza Jahno (#34046) üzenetére


FőDudu
addikt

Teslanal lattam, hogy inverter es akku folyadek hutesu, de nem emlekszem a motor is az-e.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.