Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) hobizoli


hobizoli
nagyúr

nemtom a haldoklo akksi miatt lehet-e ilyesmi ezeknel, de tultolteni -gondolom- akkor nem toltene tul az inditas utan, hogy 15V fole is felmegy

Alfa-knal akkor szokott ilyen fantom hibakat belokni, amikor az akksi megpusztul, akkor jon VDC ASR ABS error...

több drón kell ;P

(#15002) Jahno válasza BobaHWSW (#14972) üzenetére


Jahno
őstag

Idei naptár alapján május 4es szombaton pont nem lesz hold. Legfeljebb felhők és így jártunk, de a tervem az, hogy meglesem végre mit tudnak a nagyobb Olyk és mindenféle Laowak, egyéb 2.8as Pro szirszarok.

(#15003) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#14998) üzenetére


Jahno
őstag

Okés, ez így volt, de hát na. Ez jobban megoldotta, mint sógornőé, de mérnök vagyok, ki kellene próbálni mitől is volt baja, mert szerintem attól, hogy nem fogja fel milyen a leszedálós részegség. Aztán ahogy homályosodik a látás és nem működnek a lábai az pont elég okot adott a pánikra.

(#15004) FőDudu válasza Jahno (#14996) üzenetére


FőDudu
addikt

A 'Mindenhez IS' melyik resze nem vilagos? :)

FőDudu

(#15005) zetor2000 válasza Grillo (#14994) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért amilyen túrások vannak a városban, néha kelhet egy ilyen. Picit többet kajál, mint a dzsipp, de hát valamit valamiért. Ráadásul rá tudsz parkolni valamire, meg nem annyira kényes a fényezés, ha meghúzzák a bevásárlóközpont előtt. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15006) FőDudu


FőDudu
addikt

https://youtu.be/SnbRZJBt9uE
Tradicionalis ujevi uszas. Tengerben. Neopren nelkul :)

FőDudu

(#15007) Atti777 válasza zetor2000 (#15005) üzenetére


Atti777
senior tag

Akkor már inkább ilyet, ez kicsit dinamikusabb, a rugóút is megvan, és némelyik még négykerék-kormányzású is

Путин, иди нахуй!

(#15008) FőDudu


FőDudu
addikt

(#15009) BobaHWSW válasza Jahno (#15002) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Helyes!

En ma iccaka tejutat fotoztam. Rohadt bena vagyok vagy csak tapasztalatlan de a csillagokra fokuszalas nemmegy. Aszinne az ember egyszeru. Focus to infinity. De nem. Most megyek ki napfelkeltezni.

(#15010) Frawly válasza BobaHWSW (#15009) üzenetére


Frawly
veterán

Na, most fejeztem be a The Martian-t. Nem volt valami nagy szám, tele volt ráadásul tárgyi baromsággal. Ilyen hogy Marson meg űrben, ahol közel vagy majdnem vákuum van, ilyen leszigszalagozott ponyvával befedni az ablakokat, meg csak úgy űrruhát kiszúrogatni. Meg űrben majdnem szökési sebességnél kézfogással elkapni valakit, előtte meg mobil atomreaktornál vagy fűtőanyag vagy mi környezetében melegedni. Meg belégzsilipel 1 másodperc alatt (mert az olyan könnyen megy), és már veszi is le az űrruhát olyan helyen, ahol előtte -200 foknál hidegebb volt. Aki ezt írta, a fizikával nem volt tisztában, az hétszentség, legalább valami szakértőt megkérdezhettek volna. Mert azt értem, hogy egy bölcsész lefantáziálta izgalmasra, de nagyon tátongó baromságokat nem kellene benne hagyni.

Ehhez képest az előtte megnézett Gravity korrektebb volt, még ha csak 1-2 ember szenvedett is benne végig. Abban is volt baromság, de legalább kimagyarázható szint környékén még, vagyis nem volt annyira durván adagolva. Ott azért látszott, hogy alap pontokon a szakértés tisztességesen bele volt tolva, hogy az egész ne legyen totál nevetséges.

Közben elkezdtem nézni a Young Sheldont is. Írták előre, hogy jó, de nem volt igazuk, mert nem csak szimplán jó, hanem valami zseniális az egész, oda-vissza veri a TBBT-t. Csak az a félő, hogy amelyik sori ilyen erősen kezd, törvényszerűen leereszt egy idő után, és lemegy a színvonal, így volt a TBBT-vel meg még sok másik sorival is.

(#15011) Jahno válasza FőDudu (#15006) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ hány fokos. Itt is voltak ilyen marharépák, meg csomó haverom csak úgy szervezetlenül. Viszont meresztem a szemem, de ezek bele sem mernek menni a vízbe. Én újév után csak Tenerifén úsztam, az ér valamit?

(#15012) npera válasza hobizoli (#15000) üzenetére


npera
újonc

Ez a 2-literes DW10-es PSA dízel? Az egy iszonyatos motor volt.

A legtöbb szenzor és vezérlő simán kellene menjen 24V-ról is bizonyos ideig, de még rövidebb ideig a 40V-os tápfeszültséget is el kell viseljék.

(#15013) npera válasza FőDudu (#15006) üzenetére


npera
újonc

Apetoron sincsen neoprén. És nem mediterrán vízről van szó.

(#15014) Gabibácsi válasza Frawly (#15010) üzenetére


Gabibácsi
tag

Olvasd el a könyvet, a faszi nagyon jól ír, és utánanézett a fizikának.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15015) Gabibácsi válasza npera (#15012) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ki kell venni a motort, beletenni egy normális benzinest, és ha hiányzik, magnóról mehet valami teherhajómotor hangja hozzá

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15016) FőDudu válasza npera (#15013) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez guga imitator :)

FőDudu

(#15017) npera válasza Gabibácsi (#15015) üzenetére


npera
újonc

(#15018) npera válasza FőDudu (#15016) üzenetére


npera
újonc

Ez nem beszél, csak cselekszik.

(#15019) FőDudu válasza Jahno (#15011) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom, nekem eszembe sem jutna ilyen idoben tengerben furodni.
Levego olyan 10 fok korul volt.

FőDudu

(#15020) FőDudu válasza npera (#15018) üzenetére


FőDudu
addikt

akkor guga pantomim...

FőDudu

(#15021) hobizoli válasza npera (#15012) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1984ccm D5204T6 a motorkodja
V40 D3-s auto

az 1.6-s dizel a PSA eredetu szerintem

több drón kell ;P

(#15022) npera válasza hobizoli (#15021) üzenetére


npera
újonc

Sok dologhoz nem értek, az egyik az elektromosság. Ha feszültségszabályzó nem oldja meg, akkor vigyétek el egy komolyabb diagnosztikáshoz.

Volt egy DW6 és DW10-es is, mindkettő PSA volt elvileg. A 2-literes különösen problémás volt.

(#15023) hobizoli válasza npera (#15022) üzenetére


hobizoli
nagyúr

81-s furat 77-s loket ennek a ccm-e csak ugy jon ki, ha 5 hengeres a blokk

az meg PSA-ban nem vala :DDD

több drón kell ;P

(#15024) Jahno válasza BobaHWSW (#15009) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ milyen obi, én magas ISOn megnéztem hol a fókusz, mert ugye az automatákon kijelző skáláján látod, manuálisnál meg sajna tudni kell mikor van koppon a végtelen és mikor kell mennyit visszalépni. Pár expóból meg lehet oldani. Ezt én hamar megfejtettem, de szopok a panorámás kivitelezéssel és az utómunkával is. Ha tavaszra lesz mellette Sony és a 2.8as Tokina, akkor azzal komolyra veszem, egyéb esetben sörözni, szakérteni és hangulati elemnek megyek. Az átlag tejutas képek azért fél éjszaka készülnek, 6-10 képből összelegózva, meg "némi" utómunka.

(#15025) npera válasza hobizoli (#15023) üzenetére


npera
újonc

Még régi 5-hengeres cucc a Ford/PSA előttről? Akkor van remény, hogy jó lesz!

Kezdjétek a feszültségszabályzóval, aztán ha az nem oldja meg akkor nézzétek meg a földelési pontokat és ha az is rendben van, akkor egy komoly diagnosztika.

(#15026) Jahno válasza FőDudu (#15019) üzenetére


Jahno
őstag

Néha nekem sem, de azért pár napja elmentünk a termálba, az jó volt. Itt különben sincs tenger ahol fürdeni szabad, csak tavak meg a Balaton.

(#15027) npera válasza Jahno (#15024) üzenetére


npera
újonc

Nyáron viszek majd magammal valami mini állványt, hogy ne a terméskövön kelljen egyensúlyozni a vázzal (alátömködve a csuklópántot a célzáshoz), mert az már nagyon puruttya megoldás volt.

(#15028) npera válasza Jahno (#15026) üzenetére


npera
újonc

Mindegy, hogy milyen hideg a víz, ha a szanuából indulsz.

(#15029) Jahno válasza npera (#15027) üzenetére


Jahno
őstag

Szóltál volna akkor hozok, csak nem jutott eszembe, másik meg haversrácnál volt, ezen ne aggódj külön. Úgyis tudod, hogy egy fröccsért fullszervíz. Ha nagyon kell még hajnal 2kor is kapsz forró vizet tának, csak a főnökasszony engedjen el fakultatívkodni és minden megennimeginni IS. Akkor baj nem lesz.

(#15030) Jahno válasza npera (#15028) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt kipróbáltam, nem is volt rossz. Eddig nem jött össze, de lehet nem voltam elég forrófejű. Most beálltam a zuhany alá és tök hidegen el voltam. Aztán ittam rá sört.

(#15031) ncc1701 válasza Gabibácsi (#15014) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, de azért az a nagy marsi vihar kicsit erős.

(#15032) npera válasza Jahno (#15029) üzenetére


npera
újonc

Á, ezért ne cipekedj. Nyárig valami kis állványt beújítok, aztán utána lehet művészkedni. Igazából alighanem a meglévő GorillaPod elég is, csak egy jó fej kell rá. Egy jobb gömbfej, aztán bódottá. Egy ilyen Manfrotto 494 talán.

Ha hotel csillagosra akarjuk lefordítani, akkor én szerintem a 2-csillagos témánál már teljes mértékben elégedett vagyok, a pompa és ragyogás távol áll tőlem :Y

(#15033) zetor2000 válasza FőDudu (#15016) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez nem jó Guga imitátor, neki Fuxtec-je volt, meg UAZ-a... Ez meg Husquarna.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15034) Jahno válasza npera (#15032) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, csak Te 2ezer kilométerről cipeled nekem meg itt van kb. mindig a zsákban (:-

(#15035) npera válasza Jahno (#15034) üzenetére


npera
újonc

Ez is egy perspektíva, de ha lehetőségeket látok benne, hogy néha velem legyen a mini állvány, akkor már nyertünk is. Talán Cápa Róbert mondta, hogy az a legjobb állvány ami éppen nálad van. Vagy legyél olyan közel az állványodhoz, amilyen közel csak tudsz. Valami hasonló :C

(#15036) npera válasza zetor2000 (#15033) üzenetére


npera
újonc

Igen, de látod rajta a neoprénet??? :Y

(#15037) zetor2000 válasza npera (#15036) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, a háta elég prémes :)
Amúgy jól bírja a hideget is, meg azt a vodkát is, amit iszik, szerintem nem víz az.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15038) Jahno válasza npera (#15035) üzenetére


Jahno
őstag

Cserélj állványt, használd a lábad? H Coelho után szabadon. Esetleg egy intelligens vezérlés azt is megoldja a Kickstarterről :-D

(#15039) zetor2000 válasza npera (#15032) üzenetére


zetor2000
senior tag

A témában pár perce dobtak fel egy anyagot Nkórra.... hátha érdekel:
"Teach Yourself Astrophotography" - Ebook.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15040) Jahno válasza zetor2000 (#15039) üzenetére


Jahno
őstag

Oszd meg valamerre máshol, és belenéznék :-P Bár legtöbb ilyen ócska és elnagyolt, meg nem ezzel van a baj, mert már mutattam, hogy kollégák milyen tartalmat bírnak előállítani. Ők is rájöttek hamar és szívesen át is adnák A Tudást. Inkább az, hogy sokat kell lenni terepen, szopni, van kb. 2 lehetőség gyakorolni, aztán másik 4, ahol ha nem sikerül akkor újabb 6hónap pihi, utómunka, elmélkedés. És biza elég sokat kell seggelni hozzá a gép előtt is. Aztán már csak technika kell hozzá, állványból nem is biztos, hogy drága, de az objektívvel már nem szórakozhatsz.

(#15041) BobaHWSW válasza Jahno (#15024) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igen, elmeletben vagom de valahogy megse jon ossze. A kicsit balra kicsit jobbraval elmegy az ido es marad a "good enough". Majd igyekszem kb 1-2 heten belul felpakolni. Szombat este erunk haza.

Samyang 16mm f2-rol van szo. Nappal jo fenviszonyok mellett brutal jo a lencse. Ejszaka vagyok bajban.

Majd meg gyakorlok. Alapvetoen az az elvem, hogy a rosszul megcsinalt kep jobb mint a meg se csinalt.

[ Szerkesztve ]

(#15042) Jahno válasza BobaHWSW (#15041) üzenetére


Jahno
őstag

Álj ki vele a prérire és nézd meg belenagyítós élő képen nappal. Már én is kíváncsi vagyok rá, de ezt jegyeztem meg a legegyszerűbben, mert 1 méterig van a skála és nem sokkal felette már a végtelen ha jól tudom :-D

Alapvetően kb. igen, de azért a Hortobágyról elég beteg dolgokkal estem haza, ott a göncölszekresen látszik is némi végtelen- és objektív hiba, mikor a szélén lévő cuccok már lencse alakúra torzulnak. És akkor az FF obi volt MFT vázon.

(#15043) qnadam válasza Frawly (#15010) üzenetére


qnadam
veterán

meg a bálnában van a földi központ, amihez viszont az etyeki stúdiók kapuján át vezet az út, a kínai űrhivatal pedig a müpa. hülyék ezek mind.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15044) qnadam válasza Sipi- (#14987) üzenetére


qnadam
veterán

_ ;] _

és persze boldog 2019-et mindenkibe :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15045) BobaHWSW válasza qnadam (#15043) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nomeg ott a parom a stablistan vfx alatt.:)

(#15046) JonesC válasza qnadam (#15044) üzenetére


JonesC
csendes tag

Idáig jó :)

(#15047) Gabibácsi válasza ncc1701 (#15031) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jó, de ez mégiscsak egy szórakoztató sci-fi regény, na

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15048) Gabibácsi válasza qnadam (#15043) üzenetére


Gabibácsi
tag

és kínában van egy ugyanolyan híd mint a lágymányosi, látszik az ablakból

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15049) ncc1701


ncc1701
veterán

Ahogy elnézem, másnak is eszébe jutott, h a héten kivegye a 3 nap szabit, csak ők tovább mentek, és ki is vették. Kb akkora a forgalom, mint a két ünnep között volt.

(#15050) Jahno válasza Frawly (#15010) üzenetére


Jahno
őstag

Gravityt láttam, megszenvedtem azt is, sok értelme nem volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.