Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#136001) Jahno válasza Bujdy81 (#136000) üzenetére


Jahno
őstag

Néha van, meg váratlan esemény és csoda katasztrófa esetén is megzúdulnak, utána nem látnak ki belőle, az mindig olyan a takarókkal és egyébbel. Vöröskereszt, Üdvhadsereg, Oltalom, most 1-2 ukránokat támogató csoport elég rendesen felnyalja, akad 1-2 anyaotthon ahol gyerekruhát korlátlan mennyiségben felnyalnak. Sipinek mondjuk nem esik útba de kb. itt is mindennek van gazdája: [link]

Azt nem tudom, hogy pld. a H&M meg hasonlók újrahasznosítós akciója még létezik-e vagy csak 2 hónapos fellángolás meg újsághír volt, de az is érdekes, elvileg leadod a boltban és kapsz érte levásárolható minimál kupont.

Szervezeteknek inkább az a bajuk, hogy sok hulladékot kapnak,válogatni, raktározni kell, utána szállítani és inkább egyszerűbb lenne ha valaki utal 800 forintot, amit ott és arra költenek, amire szeretnének és szükséges. Ruhás konténereket is széttúrják, belebasszák a sütőolajat aztán csodálkozunk, ha megszűnnek.

Faluban pld. van itt egy csajszi a civil szervezetével aki mindenhová beépült és mozgatja a szálakat, csak pislogok rendesen mikor egyik hétvégére ennyi ruha esett be és fél nap alatt szétválogatták, lerendezték a sorsát, jöhet a következő, mindenkit is meg szeretne menteni akkor is ha nincs rá szüksége:

Ha Sipinek nem megy, akkor ide elvihetek egy zsákkal, biztos befogadják és lesz helye mindennek.

(#136002) -NoVa- válasza Bujdy81 (#135997) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez is olyan, mint az itthoni helyzet, ahol a hangos egyharmad jó része is úgy van vele, hogy nem erre akart szavazni, csak nem tudja, de akkor már odahúzta az X-et, de rohadjanak meg. Ennek ellenére meg nyugat-európában megkapom a lenéző kezelést, ha épp olyan talál meg, aki egyetlen áruló Putyin-bábállam gócpontként látja az országot jelenleg. És ja, az én hibám is, hiszem ma sem gyújtottam fel semmit.

A másik lakásban meg már a sokadik menekültcsaládot ismertem meg, volt köztük Ukrán, kinti félig Magyarok, akiknek a férjeik a fronton, a nők/gyerekek meg idezavarva biztonságba, de voltak még a korai hullámban Oroszok is, akik a keleti, Oroszul beszélő régióban éltek, Ukránul nem beszélő, de magukat attól még Ukránnak valló családok. Mikor arra ébrednek, hogy Putyin rakétázza a városukat, nem éreztek túlzott rajongást meg vágyódást a nagy Szovjetúnió iránt, ellenben a nyelvük és a helyzet miatt hirtelen az Ukránok sem bíztak meg bennük, totális szívás. Mentek is egyenesen Kanadába tovább, ahogy összeálltak a papírjaik.
Közben meg a helyi minimagyarok verik a mellüket, hogy köcsög Ukránok betiltják a Magyar himnuszt a nyelvi iskolákban, és nem értik az összefüggést, hogy ha itt a háborús agresszort képviseljük, annak ott egyenes diplomáciai következménye, hogy romlik a viszony, és megerősödik az integrálás/elszakítás tempója, jogosan.

(#136003) Sipi- válasza Bujdy81 (#135999) üzenetére


Sipi-
tag

Bizonyos dolgokra van kereslet (pl. jó állapotú farmerok), de van ami rajtam marad, az tény. De már így is összegyűlt harminpárezer forint. Jó lesz tápegységre a srácok leendő PC-jébe :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#136004) Jahno válasza Sipi- (#136003) üzenetére


Jahno
őstag

Tesónál a gyerek ezt simán magának elintézte. Pár elfekvő cuccal felkereste a helyi bazárt, kilós ruha boltot aztán heló. Akkor még online nem ment ennyire, meg aztán falu is.

(#136005) -NoVa- válasza Sipi- (#136003) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jah, Fjällräven esőkabátokra, hasonlókra lelkesen lecsaptak hamar, a többi meg ment menekülteknek, stb, volt helye általában.

(#136006) eattila válasza Samott (#135995) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt igazából az eredetivel is megcsinálhatta volna. És akkor puhább. Ha már bőrözés.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#136007) Jahno


Jahno
őstag

Hatékony büntetés ez a lakhelyelhagyási tilalom:

[link]

(#136008) eattila válasza Jahno (#136007) üzenetére


eattila
csendes tag

Amúgy annak nem úgy kéne működni, hogy elhagyja a területet akko visít? A nyomkövető és a rendszer is...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#136009) Jahno válasza eattila (#136008) üzenetére


Jahno
őstag

De úgy, csak a terület általában Budapest meg hasonló szokott lenni az enyhébb büntetéseknél.

(#136010) eattila válasza Jahno (#136009) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor nincs értelme...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#136011) Sipi-


Sipi-
tag

(#136012) eattila válasza Sipi- (#136011) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem eleve médiahekk volt. Most majd verhetik a mellüket, hogy háhá! A Büdös Brüsszel... Bezzeg mi!....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#136013) -NoVa- válasza eattila (#136012) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, mérték a hatást, aztán ez túl sok fontos, másokat befolyásoló embert érintett fájdalmasan. Meg eleve abból a közegből, ahol több a támogatott külső belső kör, a jólértesültek, haverok haverjai, stb, szóval szavazatarányvesztés lett volna. Márpedig ha nincs meg az egyharmad, akkor nem lehet kétharmadot hazudni.

(#136014) eattila válasza -NoVa- (#136013) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy. De szerintem eleve keltették a hangulatot. Bármi lehet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#136015) Sipi- válasza eattila (#136014) üzenetére


Sipi-
tag

Biztos benne volt a hangulatkeltés is, "de mi most megmutattuk Brüsszelnek, hogy megvédjük az embereinket". Azt persze nem hangoztatják, hogy az EU előírás csak az új szerződésekre vonatkozik, nem a már meglévőkre.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#136016) eattila válasza Sipi- (#136015) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem hát. Csak hogy a pici ország nagy vezére bártan nyelvet öltött a Brüsszeli Betyárok Bandájának.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#136017) Jahno


Jahno
őstag

Érdekességnek itt hagyom: [link]

(#136018) Samott válasza -NoVa- (#136013) üzenetére


Samott
addikt

Meg mint a komcsik, belengetnek valami sulyosat es mindenki orul, hogy vegul csak felig lett kirabolva, amikor konnyitenek rajta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#136019) -NoVa- válasza Samott (#136018) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mint a? Nem azok?

(#136020) Samott válasza -NoVa- (#136019) üzenetére


Samott
addikt

Azert azok szerenyebben toltak. Ok ott is volt helikopterrol vadaszo fof.sz, de na. A kadarvilla nem volt egy hatvanpuszta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#136021) Samott


Samott
addikt

Oh bakker, ez necces volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#136022) Phülöp válasza Samott (#136021) üzenetére


Phülöp
addikt

Az első busz sofőrje elég vagányan vette az életet. De nem csak a sajátját.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#136023) Sipi- válasza Phülöp (#136022) üzenetére


Sipi-
tag

Másodiknak meg jó volt a reflexe. De mindkettő egy idióta.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#136024) npera


npera
újonc

Kábé egy hétig állt a telefon a dobozában, mire sikerült odáig eljutni, hogy legyen kábé 2 órám beállítani a dolgokat. Most a legtöbb "kötelező" app fenn van és fut. Elképesztő mennyi keresztbe-kasul beállítás kell. A BankID app például a svéd útlevelet használja és van benne alighanem valami RfID is, mert a legvégén be kellett pittyenteni az útlevelet vele egy megadott helyre tartva a telefont.

Jó nagy és nehéz a készülék, Pixel 4a után mostantól akkor 7a van. Szép a kijelző, a képernyőn levő ujjlenyomatos móka elég jól működik eddig.

(#136025) Phülöp válasza npera (#136024) üzenetére


Phülöp
addikt

lassan nekem is le kéne már cserélnem a telefonomat, 4 és fél éves
annyira nem is látszik rajta a kor egyébként, ahogy az se, milyen környezetben használom
legnagyobb gondja az, hogy folyamatosan tokban hordom, és az alákerülő porszemek szépen felcsikarták a felületet
na majd a következő telefonomnak nem lesz tokja

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#136026) zetor2000 válasza npera (#136024) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most, hogy jön a 8as? [link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#136027) -NoVa- válasza Phülöp (#136025) üzenetére


-NoVa-
őstag

2 év S21 tok/fólia nélkül:


A hátlapon akad némi karc, az üvegen semmi. Mondjuk nem fémreszelékek között tölti a munkanapot, de azért volt már vízesés tövében tófenéken, esett sokat, szóval a Gorilla glass sokgenerációs fejlődését kezdem elhinni.

(#136028) WiZARD válasza Phülöp (#136025) üzenetére


WiZARD
addikt

Tok-nemtok örök dilemma. Ha tokban hordom akkor legvékonyabb tok is sokat vastagít és csúnya, de sose ejtem le.
Ha nincs tok akkor garantáltan leesik 1-2x és sose ússza meg kozmetikai sérülés nélkül, ami onnan kezdve engem zavar.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#136029) JonesC válasza npera (#136024) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ezért jó a szifon. Kijön a 15 odarakom a mostani telóm mellé átköltözik szőröstűl bőröstűl egy óra alatt, és jóidő

(#136030) eattila válasza JonesC (#136029) üzenetére


eattila
csendes tag

Amugy ezt nekem most a rededmi note 12 is felajanlotta.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#136031) Samott válasza WiZARD (#136028) üzenetére


Samott
addikt

Pitaka se nem vastag se nem csunya. Es a kocsiban csak oda kell rakni a magneses tartohoz nem kell a rogzitessel vacakolni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#136032) Grillo válasza JonesC (#136029) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezt a Samuk is megoldják, de lehet úgy általában az android? S10e-A53s gond nélkül átköltözött.

(#136033) WiZARD válasza Samott (#136031) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah, pitaka van egy ideje, meg annak kínai másolata amikor épp hülyén néz ki a pitaka és nincs sima fekete.

töltő+tartó az van a kocsiban ;) (ezt a többi gyártó lemásolhatná, a sok béna megoldás helyett, na meg arra se szoktak gondolni hogy elöl 2 ülés van akkor 2 telefont lehessen tölteni)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#136034) Jahno válasza eattila (#136030) üzenetére


Jahno
őstag

Felm.A szifonhoz képest még sehol nincs, csomó adatot nem visz át, appok beállításait fiókokat meg pláne. Almánál meg észre sem veszed, hogy készüléket cseréltél.

(#136035) Samott válasza Grillo (#136032) üzenetére


Samott
addikt

Sot, Sony -> Samu valtaskor se volt semmi gondom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#136036) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Nekem most a fold4en elvált a belső fólia, nagyon gáz, és csak at Oktogonnál cserélik, úgy, hogy felküldik. Persze nem lehet felhívni, hogy ha beesek az utcáról, akkor feltesznek-e egyet, mert nem akarom nélkülözni napokig a telefont.

Kicsit ujjlenyomatos

[ Szerkesztve ]

(#136037) -NoVa- válasza A. Crowley (#136036) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meggyőző érv, miért nem akartam ilyet még.

(#136038) WiZARD válasza A. Crowley (#136036) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem november óta bírja, remélem még kitart egy darabig, mert nem tudom és nem is akarom nélkülözni pár óránál tovább.
Kiváncsi leszek sikerül-e elintézned, hogy megvárható legyen a csere. (ami nyilván nem több egy pár perces műveletnél)

Innen nem nagyon tudom elképzelni hogy olyan telefonra váltsak, aminek nincs ekkora kijelzője...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#136039) Grillo válasza A. Crowley (#136036) üzenetére


Grillo
senior tag

Én beszéltem telefonon az Oktogon szervízzel az órám miatt, most már nem lehet?

(#136040) zetor2000 válasza WiZARD (#136038) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csináltam már pár kijelzőcserét, némi rálátásom van erre. Random Androidos / Apple telefonon valóban, 15-20 perc, de ez a kihajtom-behajtom szerintem nem annyira triviális. Szerintem egy félóra-40 perc is lehet, mire kicserélésre kerül.
És lehet annak függvénye, hogy melyik kijelző ment tropára, mert ha a külső, akkor az talán egyszerűbb, de ha a belső, akkor az tuti macerásabb, 2 felet kell nyitni majd vízhatlanul zárni. És lehet, hogy mechanikát is cserélnek, akkor meg még drágább is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#136041) npera válasza JonesC (#136029) üzenetére


npera
újonc

Ezt tudja a Pixel is, csak semmi kedvem nem volt minden felesleges appot áthúzni rá csak úgy. Most egy eléggé redukált szet van csak felrakva és akkor rakok fel valamit, ha tényleg kell.

A BankID akkor is új validációt követelt volna, azt nem lehet csak úgy átmásolni. Jó lesz ez, most van egy lájtos install, aztán ha tényleg kell valami app, akkor felrakom.

(#136042) WiZARD válasza zetor2000 (#136040) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez nem kijelző csere.
egyszerű fólia csere a kijelzőn ;) (csak a foldnál ez user által nem cserélhető a gari miatt)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#136043) eattila válasza Jahno (#136034) üzenetére


eattila
csendes tag

Szifon szifon kozott is volt hiany. Csak mondom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#136044) A. Crowley válasza Grillo (#136039) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

20x hívtuk őket, elérhetetlenek.

(#136045) A. Crowley válasza zetor2000 (#136040) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Csak fólia.

(#136046) A. Crowley válasza WiZARD (#136038) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekem tavaly decemberi

(#136047) Sipi- válasza Sipi- (#135981) üzenetére


Sipi-
tag

Sejtésem beigazolódott. Ma autókázni akartam egy órát, hogy töltsön az akku. Központi zár nyitott, belső világítás működött, műszerfal is működött, de indítani már nem tudta a kocsit. Bezártam a kocsit, kiszedtem az akkut, lemértem és rendeltem egyet. Eddig 44Ah 360A-es volt benne, most kap egy 53Ah 540A-s változatot és 1-2 hetente majd ezzel megyek reggelente (20 km, egy óra).
Banner akku volt benne, több, mint 6 éve vettük a kocsit már ezzel az akkuval. De idén nyárig majdnem minden nap mentünk vele, volt használva.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#136048) npera


npera
újonc

Nova, Kawasaki ZX-4RR motorkerékpárt láttad már? 4-hengeres 400-köbcentis kis méregzsák. 16k RPM-ig pörög és valami 77-lovas az EU-s modell. Az amcsiknál viszont durván lefojtják valami 55-re. Itt a csávó kiprogramozza belőle a fojtást, a dyno görbék nem kis különbséget mutatnak... :Y

(#136049) npera válasza Sipi- (#136047) üzenetére


npera
újonc

Én amióta a gyerekek 5-ből 4 nap mennek edzésre mondhatni rendszeresen nyektetem a kocsit. A miénkben a 12V-os akksi kábé annyit csinál, hogy feléleszti azokat a nódokat, amik a magasfeszültségű rendszert kezelik és először lefut az izolációs teszt (kábé 1 másodperc), majd zárja a kontaktorokat a kocsi (kattan az ülés alatt hátul). Onnantól a HV-akksi táplálja a CISG-t, ami felrántja a motort alapjáratra hőmérséklet és SoC függvényében. Nyáron az esetek nagy részében simán ki tudtam hajtani a főútig a kis utcából csak akksin hajtva, aztán a főúton beröffenti a motort is.

Múltkor kábé 75-80% SoC volt az akksiban, úgy indultam el gyerekkel edzésre és 2,5 km-t tettem meg csak akksin, utána indult csak be a motor. És mindezt 50-es úton haladva. Oké, lejtős odafelé, tehát picit csaltam, de nem végig lejt és nem lehet csak gurulni üresben sem.

Jelenleg 4,5 litert ír a GoM, de ennél 1-2 decivel kevesebb szokott lenni a fogyi kúton mérve. Mondjuk ahogy jön a tél és kell majd fűteni úgy fel fog menni a fogyasztás 6-7 liter közé. Ó irgalom atyja ne hagyj el.... :Y

(#136050) Phülöp válasza npera (#136049) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem a 6-7 liter közé befér a 23 éves Nissan Micra ugyanúgy, mint a 12 éves Toyota Avesnis kombi.
Ehhez nem kell nagy varázsolás a hibrid rendszerekkel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.