Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118401) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, egy kis szeles szlalom a mezőn. A hangot hazavágta a szél, de valamennyi hallatszik belőle szerencsére...

(#118402) Phülöp válasza eattila (#118396) üzenetére


Phülöp
addikt

Ne szomorkodj, majd lesz másik. Mindig van menteni való cica.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118403) eattila válasza Phülöp (#118402) üzenetére


eattila
csendes tag

Igazából nem vagyok szomorú, jobb ez így. A cicának is. A megmentő készült szemgéllel, hazavitte, evett a cicc, bújik, játszik a másik 6 macsekkal, stb. Szóval majd a következőt megmentjük :D (remélem soká :D )

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118404) Jahno válasza eattila (#118400) üzenetére


Jahno
őstag

Majd páran biztos elmennek dolgozni és azzal lehet nyálat verni, mert munkahelyeket teremtenek. Lassan abból is annyi lesz, hogy nem győzik szüretelni.

(#118405) zetor2000 válasza eattila (#118403) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha kellene cziczuska, asszem tudok segíteni.
Isminél van 1-2 hónapos alom, 5 macsek volt. 3 cirmos, 2 vöröses.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118406) hokuszpk válasza eattila (#118392) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nővéremnél van két anyától 8 kismacska, meg 1 vendég ( "migráns" ) anyucitól plusz 3 ; a felnőttlétszám úgy 20 körül, ha valakinek kell törzskönyvmentes macsek, szóljatok :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118407) Sipi- válasza vkp (#118376) üzenetére


Sipi-
tag

napisz@r is kirakta már :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118408) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#118380) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Semmibe nem gondoltam bele, ezt írta ki a telefonom, de lehet hogy tökéletlen égéssel számoltak és szénmonoxid is termelődik szerintük sok, de az nem üvegházhatású.

Vagy valami :D

(#118409) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#118385) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A Teslában sem, de cserében a BMW vezérigazgató nem is ígérget faszságokat. A robot taxi 2019 óta jön, de mint ahogy az Alice csodaországban is volt, soha nem lesz holnap, mindig csak ma van. Reggel felébredsz és látod megint ma és nem holnap, ilyen a jövőre is.

(#118410) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Metroban vettem smoker boxot, a forgácsnak:

Ilyen-e. 1db 2ezer, a másodikat viszont féláron kapja az ember. Utólag jutott eszembe, hogy a másodikat megvehettem volna Jahnonak, de a gyerekek miatt kb 3sec döntési idő jut minden olyan dologra, ami impulzusvásárlás és nem szerepel a listán.
Rozsdamentes acél, kb 5x10x22cm méretű, szóval elég nagy azért. Majd valamikor kirpóbálom. Az biztos, hogy fér bele töltet bőven.

(#118411) eattila


eattila
csendes tag

Koszi mindenkinek! Alapbol nincs tervben ujabb macs. Nyilvan ha meglatjuk es menteni kell akkor megmentjuk ha kell. Legalabbis a felesegem kijelentette, hogy ma annyit aggodott ezert, hogy legkozelebb azonnal megmentjuk…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118412) hokuszpk válasza eattila (#118411) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem azert fura ez, hogy a macskat menteni kell, eleg onalloak szoktak lenni, megoldjak ; nagyon fiatalnak kell lennie, amelyik nem, mondjuk anyja eltunt, de nalunk meg olyan is volt, hogy a masik anyacica siman orokbefogadta.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118413) eattila válasza hokuszpk (#118412) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy Spar parkoloban nyavogo kb 4 hetes, egyik szemén full csipás cica, a farkából is hiányzott. Reggel találtuk, ott volt még délben és 5-kor is. Szerintem menteni kellett. Mert az anyja nme vittel el. És éhes volt, mint állat. Befalt egy csomó párizsit. Éjjel tuti elvitték volna a baglyok.

2-3 héttel idősebb már megoldja. Én is sajnáltam. Meg ha ma nem jöttek volna érte, akkor elhozom. De láttam a feleségemen, hogy ezt a macskát ha menti nem meg senki, ő fogja. ha tetszik, ha nem :) De amúgyis gizscidztzaaaaa. :)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118414) Jahno válasza blueboi69 (#118410) üzenetére


Jahno
őstag

Érdekesen néz ki és nem is drága. Csőfélét már szereztem, egyelőre nem bírom használni, de majd kap egy fémbögrét a doboz, vagy nem is tudom. Így kicsit sok forgács fogy, de szerintem megbírom.

(#118415) WiZARD válasza NauTiLUS_HUN (#118409) üzenetére


WiZARD
addikt

Cserébe már a level2 vezetéstámogató rendszereknél is elég nagy különbség van (a Tesla javára).

De tudom, level3 csak a Mercinek van. Nappal, eső nélkül, adott autópálya szakaszokon, 60km/h alatt :DD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118416) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#118415) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Jaja a Tesla már teljesen önvezető 2018 óta, mármint 2017ben volt az első ígéret. Hagyjuk ezeket.

(#118417) Jahno válasza WiZARD (#118415) üzenetére


Jahno
őstag

Úgy nehéz lesz eldönteni, hogy ha egyik cégnél egy adott funkciót hátránynak tekintünk, míg Teslánál ezt hangsúlyozzuk ki előnynek és igazából még akkor sem műxik.

Vagy megfelelő szinten kellene felvenni a kommunikációt, mondjuk estefelé beszívni, röhögni a világon, posztolni 1-2 kerekes kaktuszt aztán majd reggel vagy töröljük vagy nem.

(#118418) Samott válasza NauTiLUS_HUN (#118416) üzenetére


Samott
addikt

Az a vicces hogy mar megint az onvezetesen megy a vita, amiben bar mindenki elott jarnak valodi attorest valoban nem sikerult meg elerniuk. Mikozben a videoban gyonyoruen bemutatjak hogy villanyautoepitesben egy evtizeddel jarnak kb. a (vadonatuj) BMW elott. Az ugyanakkora kocsi konnyebb 440(!!!) kiloval, tobb a hely benne es az autoversenyzo is inkabb azt valasztana a BMW elleneben. Megalazo az egesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118419) Jahno válasza Samott (#118418) üzenetére


Jahno
őstag

"amiben bar mindenki elott jarnak"

Igen, tele van a világ Tesla robottaxikkal (:-

(#118420) Samott válasza Jahno (#118419) üzenetére


Samott
addikt

Millionyi kocsijuk roja a vilag utjait, nem csak egy-egy varos szuk teruleten boklaszik nehany tucat autojuk. Szoval igen, mindenki mas elott jarnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118421) Bujdy81 válasza eattila (#118400) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mert a lábon kihordott államcsőd állapotában vagyunk és _nagyon_ kell a pénz bárhonnan. A baj csak az, hogy ezen már kb. 3-6 hónapja tanakodnak és ennyit sikerült. Közben Gulyás Geri csütörtökön még letagadta, hogy készen van a szabály, cserébe megígérte, hogy lesz társadalmi egyeztetés, mert kell az EU-s pénz...

(#118422) Bujdy81 válasza eattila (#118413) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Macska fogyóeszköz, ez az élet rendje. Éjjel elkapja egy aranysakál és pipa, nem kell ezt túllihegni...

(#118423) eattila válasza Bujdy81 (#118421) üzenetére


eattila
csendes tag

Van egyeztetés. Ma délelőtt 10-11-ig. Lehet a tüntikézés miatt próbálják gyorsan átverni a rendszeren. Bár nem értem miért, mert úgyis azt csinálnak amit akarnak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118424) eattila válasza Bujdy81 (#118422) üzenetére


eattila
csendes tag

A kinti macska az. A benti nem annyira. Sakál itt nincs, de kutya, patkány (kicsi a macs), bagoly, varjú.... És reccs.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118425) Samott


Samott
addikt

#szakembor

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118426) blueboi69 válasza eattila (#118424) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A benti is, csak ritkábban. Bár vallásfüggő is lehet a gyakoriság :D

(#118427) Jahno válasza Samott (#118420) üzenetére


Jahno
őstag

Rója persze, van sávtartás, amit sokan mások is tudnak, meg ül benne sofőr. Waymo sokkal előbb kezdett tesztelni és mintha működne is.

Na jó, néha csinál valami blokádot, meg itt-ott leállnak és bezavarodnak egy zsákutcában, de ebből is látszik, hogy egy csomó olyan funkciót fel tud mutatni, amit a Tesla nem (:-

Cserébe nem tudom nagyobb számban nekimentek-e intézkedő tűzoltó- vagy rendőrautónak, de ha nem akkor sürgősen be kell pótolni, hogy a Tesla sarkában legyenek.

(#118428) Jahno válasza eattila (#118423) üzenetére


Jahno
őstag

Kíváncsi vagyok ebből a hirtelen felindulásból mára meg minden nap minden időpontjára is szerveződött tüntikézésből mi lehetett, legtöbben nyilván megmozdulni sem tudtak, mert termelni kell a GDP-t.

(#118429) eattila válasza Jahno (#118428) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt én se értettem, hogy munkaidőben ki tud elmenni. De lehet csak én vagyok szolgalelkű.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118430) Samott válasza Jahno (#118427) üzenetére


Samott
addikt

Ez az ul benne sofor nagyon beragadt neked. Nem az a lenyeg amig blokadot rendeznek meg nehany tucat kocsi koroz egy varos jol behatarolt reszen addig ez igazabol nem tobb mint egy okosabb lift. Ami kvazi zartpalyan elvisz A-bol B-be.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118431) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#118418) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Önvezetésre ott a Waymo élő példának, de még van egy csomó cég aki előrébb van. És még autót sem gyártanak.

(#118432) Samott válasza eattila (#118429) üzenetére


Samott
addikt

Katas vallalkozo, akkor dolgozik amikor akar, nem? Az alkalmazottnak van kotott munkaideje. Persze, hirtelen szerveztek, de ha jol ertem ezt ma mar meg is akarjak szavazni... ez is olyan demokratikus, mint ok. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118434) Samott válasza Sipi- (#118433) üzenetére


Samott
addikt

Ebben igazabol a dollar-euro paritas a fontos. Lesz megint kamatdonto ules az MNB-ben, de amig meg nem adjak magukat az EU-nak addig ugyis sz*poagon leszunk.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118435) eattila válasza Samott (#118432) üzenetére


eattila
csendes tag

Van mellette főállásom, szóval :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118436) Jahno válasza Samott (#118432) üzenetére


Jahno
őstag

Alkalmazottnak sem biztos, hogy kötött a munkaideje.

Mondjuk nálunk egyik részlegnek abszolút rugalmas volt, csak minden reggel 9re beraktak 1-1 megbeszélést, meg rendszeresen délre és még délután 13-14 óra környékére és kész is, rögtön másképp mutatott, hogy ki mire gondol kötetlenrugalmas címszó alatt :-D

(#118437) Samott válasza Jahno (#118436) üzenetére


Samott
addikt

Latom megint sikerult megragadni a lenyeget. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118438) blueboi69 válasza Jahno (#118436) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Közte csinálhatsz mást, másrészt ha olyan a meeting, hogy nem kell sokat beszélni, akkor lehet autóból is hallgatni.
Ha végképp a realitásban akarsz élni, akkor egy önvezető teslában hátradőlve is csatlakozhatsz a meetingbe. :C

(#118439) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#118438) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

De azért biztos ami biztos ne indulj el a Teslával akkor nem lehet semmi baj :D

(#118440) Sipi- válasza Samott (#118434) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, eléggé feljött a dollár...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118441) Jahno válasza Samott (#118430) üzenetére


Jahno
őstag

Ha jól sejtem akkor pont a Tesla megy zárt pályán. Mármint ami lett a Hyperloopos ötletből, amit meg fog csinálni, csak más nem hitte el. Kicsit savanyúbb, de jó lesz az.

Vegyük már ketté az autókat meg "liftet" és társait, mert lassan másnban ülés sem lesz a sofőr részére, ahhez képest merre van a Tesla?

Ezt zárt pályát 10+ éve megugrották már egy csomó reptéren meg egyetemi kampuszok és egyebek közt, kár idekeverni. Igaz volt ami csak 10 km/h-val ment, vagy kicsit kötöttebb pályán, túl sok koncepció is van, hogy foglalkozzunk vele, míg idehaza akár a 4es metrót is hívhatjuk annak.

Nyilván nem erről beszélünk, hanem a Waymo/Baidu és társairól, akiknek működő robottaxi szolgáltatása van az univerzum valamelyik szegletében. Ezt valaki lassan 7 évvel ezelőtt "majd jövőre" ígérte és mások a tesztelésben is előbbre jutottak.

Ja, tesztelés és egyéb adatok.

Arról mondjuk nem találtam hírt, hogy Teslát merre tesztelték de valahol biztos. Többiek legalább a sajtót televerték ezzel, míg máshol ugye nincs marketing- és egyéb osztály, nyomják az influencerek a mindent is, közben már ott tartunk, hogy nem tudjuk mi igaz vagy mi nem, de mintha Teslának tesztelése sem lett volna és/vagy engedélye rá. Elég a sok YT vlog meg nyáladzás és 10 emberből 9.5 azt sem tudja merre tart a Baidu, a Tesláról meg tudja, hogy önvezető TAXI.

A különféle közlekedési hatóságoknál még külön baleseti statisztikák és egyéb riportok is vannak a különféle autonóm járművek kapcsán, csak Teslát nem találni. A válasz lehet túl egyszerű és azért van, mert nem autonóm.

(#118442) Jahno válasza blueboi69 (#118438) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, jó is az mikor a többiek így gondolják, nekem meg infóra lenne szükségem, mert valamire mindig nem figyelnek, valami infó kimarad, jajj akkor megismételnéd?

Hallgatni lehet, odafigyelni nem lehet, jegyzetelni meg aztán végképp nem, így sok értelme van az egésznek és az szopik aki komolyan venné.

(#118443) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of 4 people, people standing and text

(#118444) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of text that says "Mostmár tudjuk, hogy miért is szereti annyi pasi az audit: hát mert ez is nÅbő‘l van"

(#118445) WiZARD válasza Jahno (#118428) üzenetére


WiZARD
addikt

Semmi nem lesz, ahogy egyik tüntetésből se, amíg mindenki csak a sajátjával foglalkozik.
Hány mostani KATA érintett volt korábban tüntetni a tanárok, ápolók, rendvédelmisek, tűzoltók stb mellett? És azok egymás tüntetésein? Akkor a mostanira bárki el fog menni, aki nem érintett?
Egyedül el fognak érni bármit? Nem.

Taxisok 1x csináltak blokádot 30 éve, azóta fél tőlük mindenki. Uberrel szemben is mellé állt a kormány, most a KATA témát is megússzák, elérik amit akarnak.

Egyedül a netadós téma volt, amire tényleges tömeg bírt együtt mozdulni. Az az egy volt, ami el is ért valamit.

Különben is 2/3 erre szavazott, felhatalmazást adott, mert tudják hogy a kormány az ő érdekükben hoz jó döntéseket. Szóval biztos így a jó :W

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118446) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#118439) üzenetére


Jahno
őstag

Pont ráérek mert gyagya scripteket reszelek már egy hete. Van egy 3 terás adatmennyiség aminél véletlenszerű adatokhoz és alkönyvtárakhoz nincs jogosultságom, először nem ártana menteni és átmásolni másik vasra, aztán majd ha már hozzáférek akkor rendbetenni.

Addig lehet satisztikákat nézni, míg az újabb errort képembe nem vágja ez a cucc, de azon meglepődtem, hogy elején még az Atlas Roboosok is beszálltak a buliba, csak nagyon minimális kilométert futottak. Vagy éppen sok évvel ezelőtt teljesen ismeretlen cégek is szerepeltek a listában vagy pár év múlva nevet változtattak. Nyilván minden sarki egynyári startupcsodát nem ismerhetünk, de ezért vannak a gyűjtőoldalak :-D

Az első 5 cég futott kilométere majdnem veri a 3 milliót, amit a Waymo/Cruise húz fel 2+ millióval. Erős. Mondjuk ott vidéken is jó fejek, töltsd le a .csv-t és azt hámozol ki belőle magadnak amit csak szeretnél. Én addig eljutottam, hogy a sokat emlegetett Teslának a neve sem szerepel sehol. Mint ami nem is létezik :Y

(#118447) Samott válasza Jahno (#118441) üzenetére


Samott
addikt

Istenem, mint az ovodaban.

A Waymo/Baidu es tarsai mennek zart palyan, egy-egy varos bizonyos reszeiben gurulgatnak, benazgatnak.

Ezt hasonlitod millionyi Teslahoz, ami a valos utakon, barhol gyujti az adatokat es tanul. Ebbol 100e korul mar az FSD betaval magatol is gurulgathat. Igen, ul benne egy pilota, de legalabb nem benitanak meg varosokat ha velemi bug becsuszik. Meg hat amugyis auto arra valo hogy utazzon benne valaki.

Ezzel all szemben az altalad istenitett robottaxi, ami uresen gurul, kizarolag jo latasi viszonyok kozt, tokeletesen felterkepezett, jol behatarolt utcakon. Mint egy lift kerekeken.

Es persze megint az onvezetesen megy a hiszti, mikozben ahogy irtam a BMW tiz ev lemardasban van a Teslahoz kepest. Tomegben, helykinalatban, mindenben ami igazan fontos egy villanyautoban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118448) Samott válasza WiZARD (#118445) üzenetére


Samott
addikt

Lezartak a Margit hidat, de csak par szaz ember, nem lesz ebbol semmi szerintem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118449) WiZARD válasza Jahno (#118427) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, sokan mások is tudnak sávtartást, meg távolságtartást, egyszerű Level2.

A sose elfogult :DDD Euro NCAP tesztjein azért egyedül a Model3 ami max pontot kapott a sávtartásra és távolságtartásra egyszerre.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118450) Phülöp válasza WiZARD (#118445) üzenetére


Phülöp
addikt

Tanárok tüntetésére hány szülő ment ki? Pedig nekik még fontosabb lenne...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.