Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119701) -NoVa- válasza Vodike (#119697) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálam most komolyabb rezsicsökkentés volt, jópár napig kiesett a fél ház villanya. Az MVM draút feljön a házba a falon át, elindul 4 kék draút a lenti őskorszaki kátrányozott szerelődobozból 4 csövön. Felér egy nagy csőben 3 kék és egy fekete. Természetesen mivel a nullát szokták kékkel, a fázist feketével jelölni, így a 3 kék fázis és a fekete nulla. A kettő között meglepetésszerűen valahol a falban lehet egy szerelődoboz elásva, bevakolva és leszigetelve, juhé. Vagy nem, és átkötésestől behúzták a csőbe. A három fázisból kettőn megvan a rendes 234V, itt is a harmadikon 0.8V... 3.5 méterrel lejjebb még megvan mindhárom, csodás lesz.

Innentől jön a mókás rész, a padláson egy dobozban kettéágazik, és elmegy a szomszéd felé egy ág, a villanyóránk felé egy másik (padláson közös a fal). Ok, megspóroltak egy felágazást, minket szivatnak vele, de legalább a szomszéd most költözött ki, szereltek le mindenfélét, és majd jön egy másik felújítani. Most a két bejövő fázisból az egyiket kapjuk mi, a másikat a szomszéd, 64A ought to be enough for anybody... Pláne, hogy 3 16A-es draút jön a villanyórám felé, és nem tervezek villanyautót, részemről van benne elég tartalék. Az új szomszéd meg majd energiatakarékosan tolhatja a felújításkor a gépészetet, úgyis minden akkuról megy már.
Megpróbálhatom leverni az MVM-en, hogy azt ott javítsák már meg a picsába, ő drótjuk, ő felelősségük. Tapasztalatok szerint itt az MVM ellenáll, és megpróbálja hárítani a felelősséget, majd hónapokig huzavona. Gyakorlatban mostani megemelkedett árakkal valahogy 400k és 3x annyi között lehet a költségvonzat, amiből én pont semennyit nem szeretnék fizetni, ez itt a szolgáltató szara, de ez csak rózsaszín álom.

Fun fact, az égett fáziskábel egy dolog, gondolom egy ponton szakadt valahol, de a 3 fázishoz tartozó egyetlen nulla kábelsodrony törött volt, és egyetlen 3mm átmérőjű szál maradt benne vezetőképes. Ha az eddig elég volt a két háznak, hát jó. Azt meg már nem is akarom tudni, hogy miért nem ágazik el az én villanyórám felé a bejövő földkábel, csak a szomszéd felé, jelentéktelen részletkérdés :)
A légkábelhez való kötőelemeket és a szigszalagmúzeumot felszámoltuk, rendes csavarozós 128A-ra méretezett kötőelemeket kaptak a draútok, aztán átnéztük tűzvédelmi szempontból az egészet, világ végéig kitartó ideiglenes megoldásnak tűnik. Szerintem teszek alá valami betondarabot, hogy ne a porfödémen üljön, és a régi villanyászok által ledobált porban heverő kábeleken lévő wago-kat is beburkolom rendesen, elleszek ezzel is pár napot. És újra van melegvíz.

Mindez egyébként kb éjjel fél egyig elhúzódó gyorsjavítás volt, sikerült egy jó arc és extrém emberi módon működő villanyszerelő házaspárt találnom (aramgazda.hu). Mondta, hogy folyamatosan hívják mindenhonnan most rezsicsökkenteni, és sorra hajtják el őket, hogy épp elegen vannak áram nélkül akiken tényleg segíteni kell, és nem az a legnagyobb bajuk, hogy párezer ft-tal nő a kiadásuk. Külön jó, mert a többi akit hívtam, az épp az ellenkezőjével volt betáblázva sok hónapra.

(#119702) Jahno válasza Bujdy81 (#119696) üzenetére


Jahno
őstag

Teljes vertikum is érdekel, koncepció kérdése. Volt már olyan kivételes eset amikor Milka csokira cseréltem, haver adott érte sört és még haver felesége sem vert nyakon :-D

Valami szlovák-orosz rettenet?

(#119703) -NoVa- válasza blueboi69 (#119699) üzenetére


-NoVa-
őstag

Most ránéztem a gázszámlára, 1900 köbméter megy el évente nálunk. Egy jobb hatásfokú kazán pont elférne, de akár hőcserélős padlófűtéses felújítás is lehetne, vagy most kell eladni az egészet a fenébe és venni belőle 4-5 Olasz apartmant. Dilemmák :)

(#119704) Jahno válasza -NoVa- (#119701) üzenetére


Jahno
őstag

"de a 3 fázishoz tartozó egyetlen nulla kábelsodrony törött volt,"

Ez bír lenni a legnagyobb szopolás mert ugyae ha elmegy borért akkor mindent visz.

(#119705) Bujdy81 válasza -NoVa- (#119703) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hol lehet ilyen olcsón olasz apartmant venni? :F

(#119706) Phülöp


Phülöp
addikt

Meglepetésszerűn letámadtak az elmüsök, óracsere. Csak remélni merem, hogy a napelem eddigi termelését nem fizettetik ki velünk - mostanra közel 600kWh összejött.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119707) Vodike válasza blueboi69 (#119699) üzenetére


Vodike
tag

1 szint, 102 m2 a futott terulet, 38-as porotherm tegla, 20 cm grafit szigeteles, padlason 40 cm szigeteles, hotukros foliaval, 5 kamras ablak, kondenzacios kazan rendesen opentherm-el vezerelve (30-35) fokos eloremenovel potyog a futes amit sajat maga lott be a haz futesi igenyere 24 fokban, minden radiatoron aztomata szelep amit szinten az okosotthon vezerel. Furdo melegviz 40 fokos, atfojos, ejjel kikapcsolva.

exTiga

(#119708) Vodike válasza blueboi69 (#119700) üzenetére


Vodike
tag

Ariston Velis Evo Wifi 80-at vettunk nekik. 2 kamras, takarekos ugy nez ki par nap hasznalat utan. 5 nap alatt fogyasztott annyi energiat, mint a regi 1 nap alatt

exTiga

(#119709) qnadam válasza Jahno (#119692) üzenetére


qnadam
veterán

milyen fuji az?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119710) -NoVa- válasza Bujdy81 (#119705) üzenetére


-NoVa-
őstag

Chioggia, Caorle, 100-110k környékén már értelmes választék van, beleborítva némi megtakarítást. A kaja minőségbeli és választékbeli növekedését határozottan meg bírnám szokni, és nem vegyszeres ízű a bolti zöldség. Az angol nyelvű iskolák hiánya a gond inkább, amiért még nem léptem erre :)

(#119711) Vodike válasza Vodike (#119708) üzenetére


Vodike
tag

Ja, egyebkent azt vettuk amit lehetett kapni. Azt mondta az elado, hogy mint ahogy a szuleim is mindenki panikszeruen csereli le a 120 lityos, vizkoves, 15 eves energiazabalo Hajdut ami 60 fokra allitva tudta azt a melegvizet produkalni, mint egy modern 40 fokon a kivalo bimetal miatt. Arrol nem beszelve, hogy azt az egesz indokolatlan 120 lityot probalja melegen tartani, a modernek meg van 80 lityis tartaja ami 40-40 literre van osztva es igeny szerint futi fel (ertsd valamennyire megtanulja a furdesi szokasaidat) a masodik tartajt. Ja es valami 30p alatt 40 fokos a viz benne.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#119712) Jahno válasza qnadam (#119709) üzenetére


Jahno
őstag

E2. De már Novától tarháltam fényképezőt is, hogy majd alkalomadtán kipróbálom :DD

(#119713) eattila


eattila
csendes tag

Csak, hogy Novának legyen konkurenciája a Subaru terén, erre eladó egy Audi a4 sline kombi. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119714) -NoVa- válasza eattila (#119713) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ó, vegyél mellé egy jó Subarut, akkor tudod páros kedvezménnyel hirdetni a kettőt, biztos kelendőbb lesz. Pont tudok egy eladót!

(#119715) qnadam válasza -NoVa- (#119714) üzenetére


qnadam
veterán

cseréljetek!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119716) qnadam válasza Jahno (#119712) üzenetére


qnadam
veterán

aszittem, valami f bajonettes dslr :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119717) -NoVa- válasza qnadam (#119715) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem jó, az Audira jönnének érdeklődők, jobb a Subaru. Csöndben van, és nem füstöl a gyerekszoba ablaka alá.

(#119718) Jahno válasza qnadam (#119716) üzenetére


Jahno
őstag

Volt egy olyan is, de még időben megszabadultam tőle. Bár sírás, hogy mennyiért. Igazából fizettek 1 ezrest, hogy béreljem kb. 2 évig :-D

Néha eltájolom magam árban, vagy kivitelben is, pld. valamelyik Kodak nyomgomb masináért is összetörték egymást annyi jelentkező volt, most meg pár PK-s obi itt lóg évek óta és kutyának sem kell. Fostaliga Helios most közepesen menő, de legalább egyre drágább.

(#119719) eattila válasza -NoVa- (#119717) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez se. Mert nem használjuk :) Apámé volt, most anyámé, neki meg nem kell. Illik a mai magyar szar helyzetbe, mert barna. :))

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119720) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119721) blueboi69 válasza Vodike (#119707) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Korrekt! :R

(#119722) blueboi69 válasza Phülöp (#119706) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem kérdezted meg? :U

(#119723) blueboi69 válasza -NoVa- (#119703) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekünk is 19xx-ről szól az éves elszámolás, de sztem tavaly 2100 körül fogyasztottunk, szóval émmá nem tudom.
Nálunk hőcserélős padlófűtés vanik, ha ez valamit is javít a helyzeten. Én már a gázkazánt nem cserélem le, az tuti zsákutca.

(#119724) npera


npera
újonc

Csináltam egy hevenyészett grafikont. Van rajta alábbi:

- WD és Seagate diszkek
- 4, 6, 8T méret
- WD-ből valami NAS Plus (asszem ez a "sima" jelenleg) meg a PRO
- Seagateből a plebejus Ironwolf és a picit jobb Ironwolf PRO
- árak
- egy Tera per SEK (millióval szorozva, mert csak) arányszám

Úgy nézem, hogy ha 4 diszkből akarnék ZFS tömböt csinálni, akkor a 4 terás pont jó nekem. A 6T persze több, de jóval drágább. És mivel most 3 terán bohóckodom, ezért a közel 16T nem rögtön jelent akadályt.

Másik meglátás. Sima (nem pró) diszket venni pocsékolás, mert picivel drágább csak, de kábé mindenben IS jobb.

Hol tévedek és nagyon sokat?

(#119725) Phülöp válasza blueboi69 (#119722) üzenetére


Phülöp
addikt

melóban voltam épp, Amea is
még csak véletlenül se szóltak ide előtte
első számlát meg nem kaptuk még meg
év végén lejár a szerződésünk, most nézelődünk, melyik elmü-t válasszuk a továbbiakra

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119726) npera válasza Jahno (#119692) üzenetére


npera
újonc

Mosogatógép. Rendszeresen tisztítottam citromsavval és néha a LIDL mosogatógéptisztítóval is megküldtem. Itt elég lágy a víz amúgy is. Ettől függetlenül bármi lehet persze.

Toyota ugyanúgy. Majdnem beleugrottam egy céges tesztflotta lízing Volvo V60 b4-be, de amióta a félvezetők megkergültek csak a külső vevőknek gyártanak és a dolgozók nem kapnak. Karvaj és töke....

Felmerült, hogy asszonynak néha kellene tudnia vezetni, de a mostani manuál. Ezért a következő nem manuál. Egy Toyota Corolla Touring Sports (gyakorlatilag a korábban Auris kombi, a sportos szót nem tudom miként álmodták bele....) bugyikék színben a gyengébb 1,8-as hibrid hajtáslánccal. Vonóhorog, bugyikék szín és tecnikai pakét benne.

Ilyesmi:

A vicc az, hogy van az 1,8-as cucc gyakorlatilag Prius teljesítménnyel, meg a 2-literes aminek a rendszerteljesítménye valami 174 ló vagy mi. Azzal naponta 5x veszíteném el a jogosítványomat és a 2023-ban érkező gépjárműadó is magasabb lesz rá. Szóval a gyengébb is teljesen elég.

A biztonság kedvéért tesztvezettem (asszony és lányom is ott volt, a fiam meg valami szülinapi zsúron waltzolt), mindenki imádta. Nekem tökmindegy, a mai autók totál hidegen hagynak. Elférek, van rajta vonóhorog, van benne rádió és elképesztően csendes és finoman siklik.

(#119727) blueboi69 válasza npera (#119726) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én ültem ilyen 1-3éves Aurisban, szerintem borzalmasan szarul látni ki belőle előre. Nekem nagyon rossz helyen van az A oszlop, meg a tükör meg a mindenféle szenzorok. Rémálomnak tűnt. Pedig tetszetős családi autónak tűnik, de utána totális megnyugvás volt visszaülni az smaxba és gyönyörködni abban, hogy kilátok rendesen.

(#119728) Samott válasza npera (#119726) üzenetére


Samott
addikt

A ketliteresnek szarabb a csomagtartoja. Bar ez a kombi, ott tobb hely van, de a csapotthatu vicces.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119729) zetor2000 válasza npera (#119724) üzenetére


zetor2000
senior tag

Seagate-nak van olyanja, hogy Exos E / X sorozat. Nem tudom, mennyire hozzáférhető ott, de ez ilyen nagyvállalati szintű izé, elvileg bírja ez is a 24/7et. WDnek meg van olyanja, hogy "gold", az meg elvben mindent is kéne, hogy tudjon.
Árban nem tudom, hogy melyik az olcsó / drága. Én azt gondolom, hogyha most kéne otthonra valami nagyobb kapacitású tároló, akkor szó nélkül vennék egy QNAP / Synology NAS-t. Mert nem kell makettkodni semmivel. Kicsomagolod, benyomkodod a meghajtókat, és működik. Kicsit kell konfigurálni, de tuti megbízható. Inteles modellt vennék (vagy olyat, amiben x86-os architektúra van), mert erre van sok hobbi projekt, amik működnek.
Ezekhez van mindenféle okostelefonra írt alkalmazás, ami pl. a fotóidat tölti fel automatikusan. Vagy zenét játszik le. Vagy filmet...
Ha sok pénzem lenne, olyat vennék, ami virtualizálni is tud, és akkor megoldott a teljeskörű távfelügyelete is... a lakásnak is.

Nyilván jók azok a megoldások is, hogy összeépíted, mert akkor olyan, amilyennek szeretnéd, meg lehet, olcsóbb is, és jobb benne a hw, csak ha nem megy valami, akkor nincs más, körbe kell nézni a neten, és vagy lesz megoldás, vagy nem. Tanulni tökéletes.

Merevlemeznek meg olyat vennék, ami belefér a költségvetésbe, és minél nagyobb kapacitásút.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119730) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, ha már Subaru eladó, kicsit megmozgattam:

(#119731) eattila válasza -NoVa- (#119730) üzenetére


eattila
csendes tag

hiszi aa piszi. Itt áll.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119732) npera válasza zetor2000 (#119729) üzenetére


npera
újonc

Van a hallban egy TS-419P II :B

Érdekel a TrueNAS és a ZFS. 4 diszk szoftveres RAID-el ZFS alatt... Hmmm.... :wub:

(#119733) -NoVa- válasza eattila (#119731) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez a sorminta azért szép. Akadt benne pár érdekes játékszer.

(#119734) eattila válasza -NoVa- (#119733) üzenetére


eattila
csendes tag

Az biztos :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119735) Jahno válasza zetor2000 (#119729) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem Exos van, furán hangosan zörög. Aztán pár év múlva megmondom, hogy hány évet élt (:-

(#119736) Jahno válasza npera (#119724) üzenetére


Jahno
őstag

Jók ezek a pro dolgok, de nekem eddig sosem adta ki sehol, hogy tovább élt volna vagy valamiben jobb lenne. Ugrálunk a CMR/SMR-en is, aztán még mindig a forint/gigabyte hányados alapján döntenék, akkor kevésbé lehet túllogikázni.

Most, hogy 22ezresért vettem egy 4 terásat, megmenekült a NAS és felszabadult egy 8 terás kötet, annak meg lett mentése a NASra.

(#119737) Phülöp válasza Jahno (#119735) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálam az új villanyóra zörög, de durván.
Szerintem ennek nem kellene ennyire zúgnia...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119738) zetor2000 válasza Jahno (#119736) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha az alapján dőlne el, hogy Ft/GB, akkor szerintem WD Greent kéne venni :D Az jó olcsó, és van belőle nagy is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119739) zetor2000 válasza npera (#119732) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor hajrá :D
Tanulni biztos jó lesz, csak a 4 lemezes hót-swapp megoldás lesz körülményes.
Vannak ilyen olcsóbb megoldások, én egybe be is neveztem, de eléggé negatív tapasztalás van vele.
Full alu a cucc, ahol lehet. A merevlemez fészkek legalábbis azok. De totál zárt. A hátlap olyan, hogy egy nagy zöld nyák, amin a megfelelő pozícióban vannak a SATA csatlakozók, oda csúszik a fiók. A táp a panel egy másik pontján van. A panel teli. Mindezeket hátulról zörgeti egy 80as venti... Hátt... nem épp a legjobbabb. Szóval ez melegedős.
Másikakat még nem láttam közelről. A QNAPé annyiból jobb, hogy ott nincs nagyon hátlapi panel, és a merevlemezek közt is van némi rés, meg a kerete is "csak" lemez, nem alu extrudálmány. több levegő fér át, és nem 80as, hanem 92es a venti (ez biztos számít... :D).

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119740) NauTiLUS_HUN válasza Phülöp (#119737) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

lőjj mán egy képet róla :) nálunk semmi hangja nincs, főleg hogy szerintem nincs benne mozgó alkatrész.

(#119741) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#119740) üzenetére


Phülöp
addikt

A képen nem jön át a hang, esetleg videón.
Délután megteszem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119742) Samott válasza Samott (#119569) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119743) hokuszpk válasza Samott (#119742) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Célbenőkör hédereg,
Mácsul gondorásznak.
Hibra gindő... Léderek
Szunnya ferte nyászlag."

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#119744) hokuszpk válasza zetor2000 (#119729) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elfekvo alaplapra aggattam 5x2TB diszket linux ra, raid6 megalkot ; ext4 formáz ; dobtam ra egy sambat ; windows alol sima \\ip ; linux alatt mount -t cifs ; tarolokerdes megoldva.
kesobb vettem egy Supermicro CSE-M35T -t, -- ahogy nezem idokozben ezek arai elszalltak -- valami 25 eft korul 4 adag kerettel ; most van 4 tombom, rc.localba beturtam, uuid alapjan az mountolodik fel, amelyik épp bennevan. nem epp urtudomany, mukodik jól; igenyeket lefedi, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#119745) Jahno válasza Phülöp (#119737) üzenetére


Jahno
őstag

Óra nem szokott. Inverter a zúgós.

(#119746) Samott válasza Jahno (#119745) üzenetére


Samott
addikt

Mar amelyik, Huawei pl. passziv hutesu.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119747) Jahno válasza Samott (#119746) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is feltétlen a hűtés miatt zúg.

(#119748) Jahno válasza zetor2000 (#119738) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a greenek teljesen jól vannak. Ezer éve vettem nem is keveset, amire rálátásom van azok még mindig mennek. A redre szoktam írni, hogy ha százalékosan nézem akkor elég szarul teljesít, de mivel nem járt nálam túl sok, így az a pár darab döglött elhúzná a statisztikát. Mindkét menő WDvel így voltam, első pár Raptorom is rögtön megdöglött, utána reddel ugyanaz :W

(#119749) Samott válasza Jahno (#119747) üzenetére


Samott
addikt

A tekercseknek nincs ertelmezheto hangjuk. Itt van a bejarati ajto mellett, fejmagassagban. Soha nem hallottam meg a hangjat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119750) eattila válasza Samott (#119749) üzenetére


eattila
csendes tag

Előző kecónál a gázóra kattogása kergetett az őrületbe.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.