Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78001) eattila válasza Grillo (#77999) üzenetére


eattila
csendes tag

Az annyira ritka? Mennyire talp? Csak a talp lemeze?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78002) Samott


Samott
addikt

Jajistenem. :)

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78003) Samott válasza FőDudu (#78000) üzenetére


Samott
addikt

Maceras a beton hozza. Hogy eleg hamar kosson, ne legyen tul folyos meg ilyenek. Ajtok, ablakok kerete se egyszeru.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78004) eattila válasza Samott (#78002) üzenetére


eattila
csendes tag

:DDD :DD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78005) Phülöp válasza Grillo (#77999) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi az a helyzet, ami miatt nem mehetnek a tévések?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78006) zetor2000 válasza FőDudu (#78000) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja. Azt régebben néztem.
Orosz masina is volt köztük, asszem -25 fokig nem okozott gondot. Kellett a gép köré valami sátor, gondolom, hogy a betony meg ne kössön/fagyjon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#78007) cyberde válasza Samott (#78002) üzenetére


cyberde
csendes tag

Úgy látszik ezeket a mémeket külföldön is diszgráfiás/funkcionális analfabéták gyártják. :(

(#78008) Grillo válasza Phülöp (#78005) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, jöhetnek, de ha csak egy alkatrész, és nem maga az ágyú, akkor ez a többségnek nem hír.
Hadtörténetisek meg sorolták, hogy milyen szakfórumokon fognak elszabadulni az érzelmek.

(#78009) Grillo válasza eattila (#78001) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, azt mondta a szaki, hogy nem nagyon találnak II. vh előtti dolgokat, főleg nem ekkorát, az egykori helyén.
Ilyen, a kerek alap. A felépítmény nincs meg. Még.

(#78010) Jahno válasza Sipi- (#77700) üzenetére


Jahno
őstag

Na, egyik haver írt:

"A legtöbb szervizben nincs is fékpad. Ahol van, ott is ritka, hogy fekcsere után mérnek. Szóval jó helyre jársz.
Amúgy ja, valamit kell rajta koptatni, a 100 km lehet túlzás, de van, hogy összerakod és tök szar az első pár tíz húsz km en. Oké, ha vilagvége és nem varos, és soaem fekezel mert orszaguton mész 5 faluval arrébb, akkor kell 100km

Függ amúgy autótól a tácsa gyartmanyatól a betét gyartmanyatól higy milyen alaposan tisztogattál el mindent, hogy mennyire lesz szar elsőnek az a fék.
Meg ugye a próbaut az szentírás, ott azért céltudatosan fékezgetnek vele, hogy kivsit össze kopjon, az is sokat számít ám.
Aki meg próbaut nelkül visszaad autót, az hülye.oké izzócsere nem, na de érted"

Az 1es számú szerelőm próbaút nélkül adta vissza, az szinte biztos.

(#78011) eattila válasza cyberde (#78007) üzenetére


eattila
csendes tag

Jaja. Kodak bear :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78012) eattila válasza Grillo (#78009) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nem semmi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78013) Jahno válasza Phülöp (#78005) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom egy szép nagy darab vas nem túl érdekes sztori a híradóban, csak a haladó kategóriás kattantaknak. És még weben sem találtam róla képet, pedig megmásztam párat. Grillo úgyis szakszerűbben elmondja és tudja mire kell keresni :-D

Jatélleg, akartam írni. Ha már kattantak. Egyik kolléga mondja, hogy családból felgyűlt Neki egy komplett szerszámgyártó műhely vagy mi. Esztergák, marók, meg állványos és mindenféle cuccok és most kitalálta, hogy ne herdálják el, mert lehet a végén még valamit kezdene vele.

Erre mondja a másik srác, hogy Ő is hasonlóban utazik, ezer éve abból él, hogy tengelyeket, fogaskerekeket, léceket meg a fene tudja miket gyárt, csak kicsit kisebb méretben mert felé a legnagyobb eszterga 300 mm-es.

(#78014) blueboi69 válasza Jahno (#78013) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lassan olvasok vissza, kimaradt fél nap.
A 8hónapos sikeresen kiesett a hintából, kb 1.5m magasról a járólapra, valszeg fejjel, mert csak a két szemöldöke között volt egy piros folt. Azonnal nagy sírás (nem volt eszméletvesztés) majd kb 5-10p után meg is nyugodott.
Látszólag nem volt baja, de azért elvittem a kórházba, biztos ami biztos.
Koponya rtg, megtapogatták, bent akarták tartani 24órára, mert ez az előírás, de nem hagytam ott, mivel az égvilágon semmilyen tünete nem volt, ugyanolyan kis vidám maradt.
Szóval most itthon figyelgetjük pár napig tüzetesen.
Hosszú egy nap volt, merthát a kórházban nem siették el a dolgot, 3órát voltam ott a kicsivel.

(#78015) Samott válasza eattila (#78011) üzenetére


Samott
addikt

A szokepes olvasas elonye, nem akadsz fenn ilyen aprosagokon. :) Nem lehet hogy szandekos? Mint a rosszul helyesiro macsakas memek?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78016) BobaHWSW válasza Samott (#78015) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem mert a macska vicces es aranyos a kodak bear pedig halalos!

(#78017) Sipi- válasza blueboi69 (#78014) üzenetére


Sipi-
tag

Uhh, szerencse, hogy nem lett komolyabb baj. "Jó program" egy ilyen kicsit 3 órán át a rendelőben lekötni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78018) zetor2000 válasza blueboi69 (#78014) üzenetére


zetor2000
senior tag

A kisgyerekekre és a részeg emberekre a Jóisten (vagy más, hasonló vallási méltóság) vigyáz. :)
De látod, tényleg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#78019) Grillo válasza Jahno (#78013) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez valami Skoda 8 cm-es légvédelmi löveg, vagy a magyar másolata. Előbbi a múzeumosok, a második a NATO és egyéb mindenféle hadviselt ismerős, tűzszerész meghatározása.

Az egyéb régész végzettséggel is rendelkező hadtörténetis szerint valamikor a Tanácsköztársaság idején kerülhetett ide.

(#78020) eattila válasza Samott (#78015) üzenetére


eattila
csendes tag

Neeeeem tudom.

De ha azt nézzük, hogy az .556-os NATO kaliber is kvázi .22-es, akkor rossz helyre is lődözött a főhős.

Bár egy Kodak mintás medve engem is megzavarna :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78021) Jahno válasza BobaHWSW (#78016) üzenetére


Jahno
őstag

Kodakból nekem max. a Color 200 jut eszembe :DD

(#78022) FőDudu


FőDudu
addikt

Gyerek sulijaban is van mar koronas.
Hetedikes. Egesz osztaly karantenba kerult.

FőDudu

(#78023) blueboi69 válasza Sipi- (#78017) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Meglepően jó volt. Előtte aludt egy nagyot és evett is. Készültem tápszerrel. Szerencsére annyira tetszett neki a kórház, hogy meg sem mukkant végig, csak nézelődött. Aztán kicsit sirt, elaludt rajtam, akkor betettem a hordozóba, majd ott is aludt fél órát, ez pont elég volt neki, hogy ne legyen rossz kedve. Itthon azért már megjött a hangja. Sosem örültem még úgy az örömteli visítozásának mint ma este. :)

(#78024) blueboi69 válasza zetor2000 (#78018) üzenetére


blueboi69
csendes tag

jaja..

(#78025) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Más táma.

Rézcső roppantógyűrűs kötésben ki jártas?

Adott itt nálunk két radiátor, amiről kiderítettem, hogy krómozott réz radiátorbekötő cső jön ki a falból, ezen van egy sima radiátorszelep.
Ezt cserélném thermo szelepre. A thermo szelep és fej megvan. A szelep pontosan ugyanolyan méretű mint a mostani, tehát a radiátor poziciója nem változna, márkájuk is ugyanaz. (Herz)
Namost a falból jövő cső, az megy a szelepre, a szelepnek ez a része belső menetes!
Van belül egy roppantógyűrű, viszont ilyet még sosem szereltem.
Vettem szaGboltan új roppantógyűrűt, ehhez a csőmérethez, ott azt mondták, hogy a régit valahogy varázsoljam le úgy, hogy ne sérüljön a rézcső. Miért érzem azt, hogy egy sima hollanderes kötés az gyerekjáték ehhez képest?
Szóval valaki szerelt már ilyet? Mik a buktatók?

Mivel a ház fűtési és melegvíz rendszere, nem szeretnék abba belefutni, hogy csöpög a radiátor és nincs fűtés/melegvíz napokig.

Első körben nem hívnék szerelőt, mert bátor vagyok és vakmerő, másodkörben azért mert egy szelepcseréért basznak kijönni, ha meg igen, azt is horror pénzért. :U

(#78026) FőDudu válasza blueboi69 (#78025) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerekjatek.
[link]

FőDudu

(#78027) blueboi69 válasza FőDudu (#78026) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt már én is láttam. Pár apró dolog hibádzik.
- Ez 5rétegű műanyag cső
- ez szűz cső, tehát nincs benne a levétel, csak az új felrakása
- külső menetes a fitting ami rákerül.

(#78028) Jahno válasza FőDudu (#78026) üzenetére


Jahno
őstag

Ez 5 rétegű és tök más :-D Én a réznél ott álltam meg a fejlődésben, hogy ránézésre 2 tök egyforma cucchoz más fajta szerszám kell, vagy van sima csavaros is, amit roppantásnak hívnak és két ellendarabot csavarnak össze. Néha tesznek bele pöcköt, néha meg nem. És akkor ugyannál az embernél láttam, mi lett volna ha többen melóznak többféle technológiával vagy igazából ugyanaz a szerszám más gyártótól és azért nem ismerem meg :-D

És Blubesz szerintem leszedni szeretné. Közben a videó végig ment, nézte a fene, de végén felhívhatta volna a figyelmet arra, hogy meg kell tépni, mint a picsa, mert azért roppantós.

(#78029) hobizoli válasza Jahno (#77996) üzenetére


hobizoli
nagyúr

passz
de szerintem az elso 1-2 ora utan a humanoid verzio lendulete mar megtorik

több drón kell ;P

(#78030) Jahno


Jahno
őstag

BMW-s román svéd:

[link]

(#78031) eattila válasza blueboi69 (#78025) üzenetére


eattila
csendes tag

Roppantógyűrűhöz szerszám is kell nem? Én zserelőt hívnék, akkor is ha drága. Mert ha napokig nincs fűtés, az rögtön drágább.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78032) csemberlen válasza blueboi69 (#78025) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia. A héten cseréltük 10 radiátornál. A régi gyűrűket hagytuk meg alsó torló is cserélve lett. Sajnos van 4 hely ahol más megoldást kell majd csinálni, mert nedvedzik, nem csöpög, de hiába törüljük szárazra megjlenik ujra a víz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78033) Sipi- válasza blueboi69 (#78027) üzenetére


Sipi-
tag

Én nem hétvégén állnék ennek a mókának neki, mert a boltok is korlátozottabban vannak nyitva és (ha kell esetleg) szakit is nehezebb hívni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78034) Samott válasza blueboi69 (#78025) üzenetére


Samott
addikt

En ilyen roppantos dologgal meg nem dolgoztam, de tegnap volt nalunk egy szaki mert egy radiator szelepcsere miatt elengedett egy rez forrasztas. Ahhoz meg se eszkozom se tudasom nem volt. 14e forintba fajt, de szepen megcsinalta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78035) FőDudu válasza blueboi69 (#78027) üzenetére


FőDudu
addikt

ugyanez pepitaban.

Csak epp nem belso menetes, hanem kulso menetes roppantogyurus csatlakozo megy a rez csore. Abba meg beletekered a belso menetes termo szelepet.

Netan maga a termo szelep tartalmazza a roppantogyurus csatlakozot?
Mert akkor meg valoszinuleg adnak mindent az uj szeleppel.

Persze a kerdes az, hogy a csorol hogyan tavolitod el a regi roppantogyurut serules nelkul.

De a legjobb, ha szakit hivsz, kitanulod es legkozelebb mar nem szivsz vele. :C

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#78036) FőDudu


FőDudu
addikt

Megyek megnezek egy Corolla TS-t.
Nem Team Sport, Touring Sport ;)
Hibrid. Bar lehet a hibridsege csak atveres es az akku karcsu benne.
Ha jol latom 122 loero meg meg 90? (bar 53KW amit irnak az meg nincs annyi) elekromos.
De hogy mire eleg a full elektromos, azt most nem tudom.

Meglatjuk. Meg raerek autot venni, ugysem megyunk sehova ezen a telen ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#78037) Sipi-


Sipi-
tag

Powerline-t el is adtam 20 óra alatt :C
Remélem jövő héten a GTX1060 és a GTX1050Ti is gyorsan elmegy. Kell a pénz, sokba volt a Yaris (értékének 20-25%-át költöttem most rá :Y ).

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78038) Gabibácsi válasza Sipi- (#78037) üzenetére


Gabibácsi
tag

Le kéne cserélned egy subarura, vagy venned egy donort :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78039) -NoVa- válasza Gabibácsi (#78038) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Subaru univerzális donor :)

(#78040) Samott


Samott
addikt

Ez milyen menet lehet? 10mm-en 10-et emelkedik, es 25mm az atmeroje.

Egy regi kazan homeroje csatlakozik hozza. Finomabb annal mint ami a fel meg colos szerelvenyeken van.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78041) Gabibácsi válasza Samott (#78040) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ugyanilyen lidlis tolómérőm van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78042) Samott válasza Gabibácsi (#78041) üzenetére


Samott
addikt

Ez valami szabvany lesz, mert ez speciel az aliexpresszrol jott. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78043) Sipi- válasza Gabibácsi (#78038) üzenetére


Sipi-
tag

Subaruval nem tudok akkora helyre beparkolni, mint a Yarissal :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78044) qnadam válasza Jahno (#77647) üzenetére


qnadam
veterán

focimeccs, távolságtartás :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78045) -NoVa- válasza Sipi- (#78043) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elsőre nehéz, lendület kell.

(#78046) qnadam válasza Jahno (#77692) üzenetére


qnadam
veterán

hogyne lenne, eleve nem tükörsima felületekről beszélünk, amíg nem kopnak egymáshoz, addig sokkal kisebb felületen érintkeznek csak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78047) eattila válasza qnadam (#78044) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát na. Mint a bótba.... :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78048) hobizoli válasza Sipi- (#78043) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nincs szuk hely, csak keves lendulet ;] ;]

több drón kell ;P

(#78049) qnadam válasza Samott (#78015) üzenetére


qnadam
veterán

szent meggyőződésem, hogy a szóképes módszer ellenére tanultam meg rendesen olvasni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78050) Gabibácsi válasza qnadam (#78049) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jelen, én is.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.