Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100001) ezittketto válasza Bujdy81 (#100000) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Gratula!! :R :C

(#100002) Jahno válasza Sipi- (#99998) üzenetére


Jahno
őstag

Alakul: "A munkavégzés mozgalmas és változatos, hiszen nem ugyanazon a zárt helyen történik."

Sofőr munkakörben is tetszik az emelő működtetése: "A szállítandó postai küldemények károsodásmentes szállítása; a küldemények átadása, illetve átvétele; a gépjárműre felszerelt emelő működtetése; a gépjármű műszaki állapotának ellenőrzése." :C

Kampó duma azért megy itt is: "Szeretnél egy nagy múltra visszatekintő, magyar nagyvállalatnál dolgozni? Ha inkább hivatást szeretnél, és nem csak egy munkát, jelentkezz hozzánk."

(#100003) Jahno válasza Bujdy81 (#100000) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is mondtam, ismerős megkeresett egy elég jóféle munkahelyről, hogy kellenék Neki az üzemeltetésen gombokat nyomkodni.

(#100004) eattila válasza Jahno (#100003) üzenetére


eattila
csendes tag

Csod szagot erzek :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100005) Phülöp válasza Bujdy81 (#100000) üzenetére


Phülöp
addikt

Apicsaba, pont lemaradtam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100006) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

enkerekelnezest

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100007) Samott


Samott
addikt

Tegnap ezt dobta fel a youtube algoritmusa, dereng mintha lattam volna mar: Ray Manzarek - Riders on the Storm (hogyan keszult elsokezbol)

Ugy tunik ha kiismer akkor jo dolgokat talal es nem szemetet tol eled.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100008) Phülöp válasza Samott (#100007) üzenetére


Phülöp
addikt

99%-ban nem vagyok bejelentkezve, amikor YouTube-on nézek valamit. Nehogy már könnyű dolga legyen...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100009) Samott


Samott
addikt

#dlagaszaaagaink topic

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100010) Phülöp válasza Samott (#100009) üzenetére


Phülöp
addikt

:up:
:C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100011) eattila válasza Samott (#100009) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100012) qnadam válasza Samott (#100009) üzenetére


qnadam
veterán

menő!
kettő még elfért volna :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100013) npera válasza Samott (#100009) üzenetére


npera
újonc

Nájsz!

(#100014) Samott válasza qnadam (#100012) üzenetére


Samott
addikt

Nem, szaktopikban irtam is miert. A szarufakhoz lehet berakni tartot es az ablak melle nem lehet olyan szorosan rakni. Egy napelem meg odafert volna, de elcsusztatva, sok kilogo tartoszerkezettel. Raadasul annak az oszlopnak az arnyeka pon azon a feluleleten megy korbe napkozben, azt se szeretik a napelemek. Igy is eggyel tobb lett felrakva mint terveztem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100015) npera válasza -NoVa- (#99984) üzenetére


npera
újonc

Ez DAC-olva (érted!!!!??? :-) ) elég jó hír :C

Ma gondolkodtam. Ami tipikusan veszélyes.

Ha az AmaxInno (németh) deadcat vázat választanám, akkor mehet bele 19 mm-es kamera és vagy 20x20-as vagy whoop board. És csak 3 grammal nehezebb, mint a Meffie váz, cserébe a képben alig vagy nincs is prop. Hmmmm.....

Azon a freestyle szinten, ahol én vagyok a nem annyira koncentrált tömeg és nem teljesen szimmetrikus elrendezés vélhetően nem annyira kritikus faktor, hogy azonnal mennék embrionális pózba az asztal alá hiperventilálni.

Meg kell nézni mekkora stack fér a deadcat vázba, ha belemegy a Zeez 4-in-1 ESC, akkor örülünk, Vincent.

Ez belemegy az adatlap szerint:

A kérdés ez....

(#100016) WiZARD válasza Samott (#100009) üzenetére


WiZARD
addikt

Grat.

Nekem is tervben van, tavasszal már kértem árajánlatokat, gondoltam majd a sok jó közül kiválasztom azt aki tetszik, de hamar elment az egésztől a kedvem amilyen válaszokat kaptam. Leírtam hogy adott lapostetőre a maximum mennyiség kell ami elfér. Többség ki se számolta, csak küldött valami standard ajánlatot, volt amiben nem is volt lapostetőre való rögzítés. Akik kiszámolták azoknak mindenféle szám kijött 15-26 db panel között...
A hülye marketing szövegekről nem is beszélve. (hiába árnyékmentes lapostető, mindenképp érdemes SolarEdge rendszert telepítenem, mert mi van ha elrepül fölötte egy madár és árnyékol. Volt aki 17kW invertert tenne fel, mert szerinte (szerintem nem :D) annyiért adja mint más a 10est és akkor tudok a jövőben bővíteni. Hiába mondtam, hogy nem fog tovább nőni a tetőm, szerinte akár 1-2 év múlva 1000W panelek lesznek a mostani 380asok helyett.)

Közben a tetőszigetelést várom még mindig. Majd ha az kész akkor nagy levegőt veszek és futok még 1 kört.

"szaktopicban" választ se kaptam, amikor érdeklődtem.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100017) npera


npera
újonc

Ahogy nézem nem fér be :(

(#100018) npera


npera
újonc

Nagyon jó, Rotorama oldalán van 3D-s model is, ami egy Autodesk pluginnal átvált 3D-s nézőbe és mérni is lehet. Simán le lehet mérni mekkora hely van a függőleges ketrec lábai között, hogy milyen ESC fér be. Me like this....

Zeez ESC 38,6 mm hosszú, a hely pedig 35,9 mm :U

[ Szerkesztve ]

(#100019) -NoVa- válasza npera (#100017) üzenetére


-NoVa-
őstag

Forgasd a táppal oldalra, máris jó lesz az. Arrafelé akad hely, és a propellerek szeléből is jobban kap.

(#100020) Samott válasza WiZARD (#100016) üzenetére


Samott
addikt

Borzaszto amit muvelnek, az uzletkotoknek semmi koze az egeszhez (ugy ertem fogalmuk sincs mit csinalnak), en igyekeztem beletanulni, de itt ket nap alatt jo par uj szempont merult fel, peldaul a fent emlitett szarufas elosztos dolog. Senki, de tenyleg senki nem mondta hogy nem lehet az ablak melle rakni. Az a mazli hogy elfert az a sor felul, mert maskent nem tudtak volna felrakni.

Nekem az A1 solar csinalta, de meg itt is a szakik lattak eloszor szakerto szemmel a tetot.

Viszont: kollegano a SolarKit-et bizta meg ott frankon, dronnal fotoztak, bemereteztek, terveztek az egeszet. Es elfogadhato arat mondtak ott is.

Panelbol annyit rakj fel ami felfer (ne szamolj azzal hogy kesobb bovited, egy ev mulva nem fogsz ugyanolyan paneleket kapni mar), es az invertert lehet kb. 20%-al alameretezni. Igy hatekonyabb, gazdasagosabb az egesz. Ugyanis a napelem a legnagyobb napsutesben termel a legjobban, de a magasabb homersekleten kevesebbet tud. Szoval csak a huvos, felhotlen, keso tavaszi idoszakban kozeliti meg a nevleges teljesitmenyet. Es akkor is csak egy rovid idore a csucsidoszakban vag az inverter, de az egesz napos gorbe igy is nagyobb teljesitmenyt ad ki.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100021) npera válasza -NoVa- (#100019) üzenetére


npera
újonc

És akkor húzzam be a tápot az FC alatt? Mert ha oldalra viszem ki, akkor nagyon közel kerül a propokhoz.

Lehet inkább 10"-os vázat kell építsek, akkor van hely bőven...

(#100022) blueboi69 válasza npera (#100015) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Engem kifejezetten irritál, ha látom a kamerában a propokat. Ezért is választottam deadcat vázat, nem lóg a képbe semmi.

(#100023) zetor2000 válasza Samott (#100009) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez eléggé húzós lehetett kifizetni. Respekt...
Gondolom osztottál-szoroztál, hogy megéri e / visszajön e, és lassan-lassan, de megtérül.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100024) Samott válasza zetor2000 (#100023) üzenetére


Samott
addikt

Kethavi fizu, talan meg annyi se. Ugy szamoltam ha kocsit vennek ennyiert az csak vinne a penzt ez meg csak hozza. :) Az aram ara se ennyi lesz hosszutavon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100025) WiZARD válasza Samott (#100020) üzenetére


WiZARD
addikt

Persze, az a célom hogy a max mennyiséget rakjam ami elfér (kb 70m^2 a tető). Erre jött 15-26 db között minden.
Pedig egy méretezett rajz alapján gondolom nem nehéz kiszámolni, de laikusként fogalmam sincs mekkora hely kell köztük, hogy jön ki, milyen dőléssel érdemes számolni, stb.

Úgy se tudok annyi áramot termelni ami ne fogyna el az elektromos fűtés/hűtés/autó mellett ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100026) Phülöp válasza Samott (#100014) üzenetére


Phülöp
addikt

teljesen jó ez így

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100027) Sipi- válasza Samott (#100009) üzenetére


Sipi-
tag

:C
Mekkora átlagosan a havi villanyszámla? Kb. milyen megtérülésre számítassz?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100028) Samott válasza Sipi- (#100027) üzenetére


Samott
addikt

Hat ez ennel bonyolultabb lett. :) Eredetileg ugy terveztem hogy egy 13e huf szamlat valtson ki, de az eleg kicsi rendszer lett volna. 9-10 eves megterulessel. Az meg nem gazdasagos, mert az inverter, szereles, munkadij ugyanannyi egy nagyobb meg egy kisebb rendszernel is. Ha az ember a szaldoban akar maradni akkor nem szabad kesobb invertert cserelni, szoval ujraterveztem es az lett a szempont hogy a leheto legnagyobb rendszert rakjuk fel. Igy ez most kb. egy 22e forintos villanyszamlara eleg. Majd ki kell talalni mire hasznaljam a "felesleget". Plusz ezeken van optimalizalo, ami miatt kb. egy evvel hosszabb lesz a megterules (dragabb lett miatta, de nyilvan kocka vagyok, szoval panel szinten szeretnem monitorozni). :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100029) zetor2000 válasza Samott (#100028) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akksit tölteni :)
Persze az drága móka, és igazából a szigetszerű cuccoknál van igazán értelme, ahol nincs lehetőség normális áramvételezésre. Pl. mindentől is messze lévő tanyán, vagy ténylegesen egy szigeten, ahol nincs erőmű.
Ezekkel meg az van, hogy az akkukat csereberélni kell időnként.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100030) Samott válasza zetor2000 (#100029) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell akksi, szaldo van, a halozat az akksi. :) Plugin hibridben gondolkozom, de nem hasznalom annyit a kocsit hogy megerje. Lehet hogy kriptot banyaszok majd vele... :) Talan egy hoszivattyus boilert erdemes lenne es akkor a melegvizet kivaltanank azzal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100031) Phülöp válasza Samott (#100030) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy jó fúrt kút, és napelemről megtolni a szivattyút a locsoláshoz?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100032) A. Crowley válasza Samott (#100028) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Én csak azért gondolkozom rajta, hogy megtámogassam vele majd a medence fűtését.

(#100033) Samott válasza Phülöp (#100031) üzenetére


Samott
addikt

Igen, asott kutunk van "hazi vizmuvel" hasznaljuk a vizet locsolasra. De az mar benne van a megszokott fogyasztasunkban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100034) Samott válasza A. Crowley (#100032) üzenetére


Samott
addikt

Arra nem jobb lenne egy napkollektor?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100035) A. Crowley válasza Samott (#100034) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Tudod, ha áram van, bármit tudsz vele csinálni, míg ha csak melegvized van, akkor csak melegvized van.
Árammal lehet majd fűteni, ha olyan, vizet melegíteni, ha kell, pluginhibridet tölteni, ha kell.
Meglátjuk mi lesz, egyelőre jussunk el odáig.
Babonából nem mondtam eddig, de talán már végigmegy az ügy, hogy ha minden igaz, vettünk egy házat, úgyhogy sokmindenen kell majd a jövőben gondolkozni.

(#100036) Jahno válasza A. Crowley (#100032) üzenetére


Jahno
őstag

Azt villanyossal érdemes? Főleg ha nagy felület sem kell hozzá és melegít.

(#100037) A. Crowley válasza Jahno (#100036) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Villannyal sokoldalúbb vagy.

(#100038) Phülöp válasza A. Crowley (#100035) üzenetére


Phülöp
addikt

Kockás pléd?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100039) A. Crowley válasza Phülöp (#100038) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Majd amikor a kardinális pontokon túl vagyunk, piszok bonyolult az ügy, nagy mákunk van az eladóval, hogy türelmes és nyitott volt.
Húsvét óta húzódik, és még mindig normálisak velünk. :)
Igazából idén nem volt tervbe véve a házvásárlás, csak szembejött a hirdetés. El se akartunk menni, mert tényleg nem terveztük. Végül 1 hét vacillálás után megnéztük, és azonnal mondtuk, hogy meg kell oldani.
Egy 5 éve felújított ház, nem hatalmas, de élhető kerttel, pincegarázzsal - igaz, csak 1 autónyi.

[ Szerkesztve ]

(#100040) Jahno válasza A. Crowley (#100035) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, csak áramnál sok a lesz a veszteség a kilowattok ide-oda konverziójával. Meg medencéhez akkor 3F fűtés, mazzag, gépészet, hát tudja a fene. Persze a két megoldás sem zárja ki egymást, de egy kollektor-szerű egyszerűbb, viszont novemberben már nem olyan hatékony.

(#100041) A. Crowley válasza Jahno (#100040) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Egyelőre minden képlékeny.
Már eleve az, hogy süllyesztett medencét szeretnék, ki kell mérjem, mi az, ami elfér, használható és nem nyomja agyon a teret. Aztán kitalálni, milyen technikával legyen. Mennyibe kerül. Aztán, ha meglátom az árakat, hagyom az egészet a francba. :D

[ Szerkesztve ]

(#100042) Phülöp válasza A. Crowley (#100039) üzenetére


Phülöp
addikt

Máltai lakáspiacon szocializálódottként nem is értem, mi a gond ezzel a pár hónappal... ott 8 hónap volt a vásárlás, 7 az eladás. Utóbbi csak azért volt rövidebb, mert korábban minden papírt lerendeztünk/kikértünk a vásárlás során.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100043) Jahno válasza A. Crowley (#100041) üzenetére


Jahno
őstag

Konyhanyelven az alap fűtésnek a doboza kb. 300 küvecs. Nem ezzel lesz a baj. Kollektort el kell rakni valamerre és kicsit nagyobb, a hőszívattyúhoz jobbban kell érteni, elektromos fűtésből meg lehet nem vennék 1 fázisút, akkor meg beépítés, dobozolás, mazzagolás, csiribiri és persze nem megy 24 órásban, de pár kilowattot belecsavar az órába. Szép hosszú lesz az Ekcel táblázat :-D

(#100044) npera válasza -NoVa- (#100019) üzenetére


npera
újonc

Most fogok csinálni egy fület az Excelben, ahol kielemzem mekkora méretűek a 20X20-as felfogatású 4:1 ESC-k és melyik fér be melyik vázba.

Ha lehet könnyű vázat szeretnék 19 mm-es kamerával. A prop ha belóg az mindegy nekem, persze ne a kép felét foglalja el.

Aztán lehet a végén csak whoop board lesz, akkor még könnyebb lesz a cucc.

(#100045) Jahno válasza npera (#100044) üzenetére


Jahno
őstag

Vázakat ne emlegesd, teljesen rányáladzottam a G9re, csak kár, hogy egy van belőle és most párhuzamosan az a bajom, hogy mikor mire használjam a gyengébb gépeim. Kellene még egy, néhány prémium obival. Igaz a héten megint ellátnak kölcsöncumókkal és ráér visszaadom. Ajajj, véletlenül megnéztem és felhő sincs:

(#100046) -NoVa- válasza npera (#100044) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én deadcat párti vagyok általában, és az eretnek rögzítések úttörője. Kb a fele gépemen nincs csavarozva az FC, szigszalag, kábelkötegelő, kétoldalú ragasztó vagy simán beszorított szendvics, az mindegy is. Stabil legyen, és kész, működik. ESC-ből is csak az 5" csavarozott, szóval bármi működik.

(#100047) eattila válasza npera (#100044) üzenetére


eattila
csendes tag

Én kinéztem egy országúti kerót..... Az a baj, hogy már akkor kinéztem, mikor a mostanit megvettem, de azt hittem, hogy nagyon drága. De alig drágább az enyémnél (gyári állapotban). És a probléma, hogy szerelmes lettem bele.... Jajjj.... A mostanitól akkor meg kéne szabadulni.... Pedig most kezdek vele összeszokni rendesen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100048) Samott válasza eattila (#100047) üzenetére


Samott
addikt

A mostanitol eleg egyszeru megszabadulni, hagyd ott lakat nelkul a bolt elott amig bemesz par dologert. Vagy csak a haz elott a teraszon ejszaakara. Nekunk ket bringatol is sikerult igy megszabadulni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100049) eattila válasza Samott (#100048) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez elég drasztikus módja lenne. Inkább cserélném KP-ra. :)
A bringáitok miatt meg részvét. :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100050) ezittketto válasza zetor2000 (#99931) üzenetére


ezittketto
csendes tag

[Valami remegés van az erőben a Póstánál...]

Lehet hogy mótvá erről elmélkedés, de segítsetek!

A konkrét két példánál, hogy jött ki a matek? :F

Mert az áfa összege nekem sehogy sem jön nekem össze, még akkor sem ha küldemény árához hozzáadom a 'postai szolgáltatási díj'at és azzal együtt számolom.. :F :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.