Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89001) eattila válasza Jahno (#88994) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, és nem fotózok JPG-be. :D Évek óta. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89002) Jahno válasza eattila (#88998) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem van. Kb. minden is van, mert mindig más gépet tahálok valakitől :-D Meglesem. FDvel óvatosan, nekem nagyon nem jött be.

A ritkább cuccaik jó, mittomén, a 85mm-es, de az meg drágább, mint egy értelmes modern obi. Az alap 2.8/28at és 50est meg se nézd. Főleg mert Te Nikkorhoz és egyébhez szoktál. Én úgy kiszórtam ezeket, hogy ihajj. Egy darab 24mm Sigma még akad a polcon, de lehet az is megy apróra. 35ös Takumar is ment a levesbe, mostanában sokat megy a 14-140 alap kit, oszt jóvanazúgy. Meg persze ND sort kellene vennem, de abból a kínai sem olyan olcsó. Legalábbis 8, 16, 64 kellene. Este az ezres már sok. Nappal meg kevés.

Tartozékokból most pld. a fordítógyűrűket pótoltam ki, hogy legyen sor. Egyszer majd tokba is rendezem jól.

(#89003) eattila válasza Jahno (#89002) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondjuk ha már MILC lesz, akkor lehet takumár is. Meg egyéb jóságok. Már csak ott kéne tartani. :D

Mondjuk lassan kéne akkor gyűjteni kreditet asszonynál is. Mert nem csak jelezte, de szóvá is tette, hogy igény vóna rá....

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89004) Jahno válasza eattila (#89003) üzenetére


Jahno
őstag

Takuból az 1.8/55 teljesen marha jó, néha ingadozik az ára, ellenben most az 1.4-es már nem megy annyira, mint 1-2 éve, néhányan eladják, vagy drágán akarják eladni.

MILCre pár éve emlegettem, hogy alternatív márkát is érdemes nézni, nem csak M42 van.A zóta azoknak is kúszik fel az ára. Én mondhatom, hogy mi az ami nekem van és bejött, mi az amit nem tudok eldönteni, vagy mi a takony szar. Jupiter 9ről pld. legendák mesélnek, de szerintem takony szar :-D Próbáltam pár Minoltát is, meg volt azoknak is a baja. Szóljak ha látok valamit? EXÁval meg mindenféle P6al is lehet menni vele, csak kérdés érdemes-e. Főleg ha annyi adaptert veszel, mint én. Meg elfogultnak kell lenned a Nikkor/37A vonalon, ott azért magas a léc :))

(#89005) eattila válasza Jahno (#89004) üzenetére


eattila
csendes tag

Perpill legyen gép. Aztán meg legalább egy manuál nikon adapter. Aztán majd kiderül :D
Nyugtával dícsérem a napot. Addig felesleges bármi is.

Kell majd valami 85, meg valami tele, vagy legalább félig üres. De szerintem 37a+helios kombóval is elleszek egy darabig :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89007) Samott


Samott
addikt

Mar rendelheto az uj Model S.

140e USD -> 1100 paci, 800Km hatotav, 300 feletti vegsebesseg, 2 masodperc alatt szazon, 9 masodperces negyedmerfold... :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#89008) hobizoli válasza Samott (#89007) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Dragtimes-s YT csatornas muki mar be is rendelte marciusi szallitasra a Plaid verziot:

[link]

több drón kell ;P

(#89009) hobizoli válasza Samott (#89007) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a regi ModelS a Ferrari F8 Tributo ellen is tesztelte

402m-n az S P100D 10.4-t ment, a Ferka F8T 10.2-t
a 3. sebesseget leforogva utol a lendulettel rajt utan 140kmh korul ~180m-nel, es 4.-ben megy el mellette

ezt az uj S mar meg fogja enni
foleg, hogy +200lo es -150kg ahogy olvastam

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#89010) blueboi69 válasza blueboi69 (#89006) üzenetére


blueboi69
csendes tag

azt irják, hogy nem opentx supportált, az majd későbbi verzióban lesz.. ez mennyire baj?

(#89011) npera válasza blueboi69 (#89006) üzenetére


npera
újonc

Jó lehet, de garancia persze semmire sincs. Nagyon kevés rivjú van még róla, de ilyenkor még lehet a komolyabban QC-zott darabok mennek ki, szóval semmit nem veszítesz ha örli adopter leszel.

Ez ilyen mindent vivős elvileg.

Internal Multi-protocol modul

Support Jumper 915 module (sell seperately) compatiable with Jumper R900 series receivers, Frsky R9 series receivers,full speed TBS NANO Crossfire supported

Az első sor, amit adnak vele. A beépített modul visz "mindent", tehát kábé 40-féle protokollt. Ezek közül az egyik nagy valószínűséggel a FrSky D8 (amin a TinyHawk II megy), meg a D16, amin a most kapható FrSky RX-ek 99%-a.

ACCESS nem fog menni rajta egy ideig, mert a FrSky pont azért csinálta az ACCESS-t, hogy akik visszafejtették a protokollját és árulják a multimodul cuccokat (lásd Jumper) azok szívjanak.

Ettől függetlenül még jó ideig fogsz tudni repülni vele, mert nem csak a FrSky csinál modulokat, hanem vannak Jumper modulok is, meg FlySky meg sokféle amivel fut a rádió.

(#89012) npera válasza Samott (#89007) üzenetére


npera
újonc

Ez már hónapok óta rendelhető. A vágóhíd az elsők között rendelt, szóval már várom én is a szállítást... :B

(#89013) blueboi69 válasza npera (#89011) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De ha jól sejtem, akkor a rádiónak az a része ami a drónon van, az átrakható másikra. Tehát ha van egy működő adó-vevő páros, akkor az vándorolhat is, nem?

(#89014) npera válasza blueboi69 (#89010) üzenetére


npera
újonc

Ezt szokták csinálni, hogy az OpenTX egy branchét fejlesztik, aztán amikor készen vannak, akkor beillesztik a fő OpenTX buildbe.

A Jumpernek volt a JumperTX, a Team Black Sheep pedig a Tango esetén a FreedomTX-et kreálta. Aztán idővel lesz belőle OpenTX. Tipikusan tök ugyanúgy néz ki, csak a splash screen más.

Röviden: nem baj.

(#89015) Samott válasza npera (#89012) üzenetére


Samott
addikt

Fura, elvileg tegnap elesitettek az uj oldalt, tele a youtube ilyen videokkal. Eleg eros rancfelvarras mondjuk az az uj kormany peldaul nem nagyon tetszik nekem.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#89016) blueboi69 válasza npera (#89014) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor lehet, hogy meg is van amit kerestem, mert ez kielégiti minden igényemet.

Lehet bármi oka, hogy ezt később lecseréljem? Amugy a gamepad jellegű távoknak megvan az előnye, hogy természetes kézállásban kell őket fogni, nem pedig egy kis téglalpot kell szorongatni. Szóval igazából ez tetszik!

(#89017) npera válasza blueboi69 (#89013) üzenetére


npera
újonc

Végső soron átrakható, de kisebb gépeken forrasztani szokták, hogy a csatlakozó tömegét megspórold és rövidebb legyen a kábel.

Mondjuk lehet dugóval is csinálni, de ezek nem arra vannak, hogy gyakran cserélgesd, mert valami elfárad egy idő után.

Kábé 120-150 SEK egy vevő, nem az a drága.

(#89018) npera válasza Samott (#89015) üzenetére


npera
újonc

Ja, hogy te az új tophatre gondolsz. A régi Model S Plaid kapható már régen. Én arra gondolok.

(#89019) npera válasza blueboi69 (#89016) üzenetére


npera
újonc

Hacsak nem elképesztően kényelmetlen vagy rettentő hülye bug van benne, amit sosem javítanak ki vagy valami nagyon drága főelem megy tönkre benne, akkor sok indok nincs lecserélni.

Aztán úgyis az van, hogy megtetszik egy másik és elkezdesz vágyakozni.... been there, done that....

(#89020) npera


npera
újonc

Nova, jön a csomag benggúdról. Ebben van a goggle, az antennák, meg pár antennaszerelvény és egy fordított csipesz. EU prio line csomag, meg tariff insurance és package insurance. Remélem féreglyukon jön és a vámhivatal csak annyit mond, hogy nincs itt semmi látnivaló.

(#89021) Samott válasza npera (#89018) üzenetére


Samott
addikt

Lehet hogy kaphato, de azt se szallitjak meg. A faceliftet se mutattak meg eddig. Gondolom ugy kaphato mint a cybertruck meg a roadster. Beszedik az eloleget. Ez is csak az ev vegen jon.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#89022) blueboi69 válasza npera (#89019) üzenetére


blueboi69
csendes tag

(#89023) zetor2000 válasza -NoVa- (#88988) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem NAS van, az oda tolja, ami a torrent infóban van. RSS-t én nem használok / nem olvasok.
Egyelőre rPI-m sincs. De ja, jó ha az erre használt cuccokban átírja az ember, amit kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89024) zetor2000 válasza qnadam (#88989) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én DC++ akármin (HUB nak hívták) voltam "op", torrenten már nem.
Ilyen kérdéseket ne nekem tessék feltenni...

Én még az elődökre regeltem, az Endless-re és a Skyline-ra. Amikor összebútoroztak, akkor valahogy átkerültem, valami oldal segített ebben, még az arányokat is valahogy rendezte.
15éve és 48 hete ennek, hogy azt az oldalt megnéztem. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89025) -NoVa- válasza zetor2000 (#89023) üzenetére


-NoVa-
őstag

Flexget + Transmission, a Flexget tud feedet nézni. Azaz nem kell letölteni a torrentet, csak bedobni az NCoreon lévő + ikonnal az ottani kedvencek közé, teljesen mindegy, honnan, milyen eszközről, aztán otthon a PI meg nekiáll, és letölti. Tud még durvábban automatikus dolgokat is, pl nézze meg a sorozatok RSS-ét úgy generál, és ha X nevű valamiből kijön új rész, és 720p, akkor azt szedje.

Szóval automatizálok, mint úgy általában mindent, de ezt nem csak én szoktam. Vagy de. Programozó.

(#89026) Samott válasza zetor2000 (#89024) üzenetére


Samott
addikt

Valoszinuleg a regi oldalak reg idejet hoztak at, mert az ncore meg nem olyan regi. En is ott vagyok az elso nap ota, igy ugyanannyinak kellene lennie a "korunknak".

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#89027) qnadam válasza zetor2000 (#89024) üzenetére


qnadam
veterán

a kérdés költői volt, általános morgás :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89028) qnadam válasza Samott (#89026) üzenetére


qnadam
veterán

úgy emlékszem, hogy az endless-skyline oldalra kellett újraregelni (én asszem az endlessről jöttem), és onnantól számolódik, vagy valami ilyesmi. de elég hamar lehetett ez, mert a userid-m is az első százban van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89029) hobizoli válasza npera (#89018) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a "Raven" neven fut

több drón kell ;P

(#89030) hobizoli válasza npera (#89012) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A megrendelon amugy mi a nev ilyenkor?

Olvo AG Sverige? :DDD

több drón kell ;P

(#89031) -NoVa- válasza blueboi69 (#89016) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az egyetlen olyan lehetséges igény, amit ez a táv nem tud, a kockák meg igen, a monitorkonzol. Extrém rétegigény, én pl értékeltem, ha a gyerekekre is rálátok repülés közben, meg nem is nagyon repültem úgy, hogy járulékosan épp ne rohangáltak volna körülöttem, úgy tudok repülésidőt nyerni, ha őket is lefoglalom. Na épp ezért a szemüvegem akkuit nem a sűrű töltögetés fogja elfogyasztani egyelőre, igen keveset használtam.

De amúgy tetszik, BG wishlistemen már régebben beraktam, hogy legyen róla nyom, hogy létezik. Amíg nincs végleges dróntörvény, nem költök előre fölöslegesen egy kriminalizált hobbira, a mostani cuccaim is teljesen jók játszani.

(#89032) npera válasza blueboi69 (#89022) üzenetére


npera
újonc

Egy csomó rivjúer kapja Banggoodról a cuccot, aztán illik dícsérni. Vannak, akik már megengedhetik maguknak, hogy ne minden terméket dícsérjenek.

De ha a sorok között olvasol, akkor ki lehet azért vonni belőle a lényeget. A fogását nézd, meg a funkciókat. Ahogy nézem 18650-es hajtása van, ami jó, mert lehet cserélni egyszerűen. A multiprotokoll igen jó, aztán a szimulátor menjen még vele és kábé meg is érkeztél.

(#89033) npera válasza hobizoli (#89030) üzenetére


npera
újonc

Simán lehet. Beszéltem a csókával, aki rendelte.

(#89034) -NoVa- válasza npera (#89032) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igen, dícsérő reviewt bármiről lehet találni. De dícsérő reviewt, saját pénzből vásárolt termékre, részesedést nem tartalmazó linkkel, vagy simán link nélkül, na az priceless :)

(#89035) Jahno válasza zetor2000 (#89024) üzenetére


Jahno
őstag

Azóta nem mentem Borzzzal sörözni. Utólag ki is derült, hogy a szemben lépcsőházban lakott :U

(#89036) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Amikor a részvények és az audiohobbim találkozik rovat... Mi a fene történt a Koss-al?

(#89037) npera válasza -NoVa- (#89031) üzenetére


npera
újonc

Itt van egy whoop board, ami nem alapfokon overkill, de sok UART van rajta.

Kabab elemezte, ott említi, hogy akadnak akik 7"-os gépet hajtanak róla, mert azt is bírja. Akkor egy 4"-os LR gépbe is elég kell legyen.

alt="" title=""

Van rajta barométer is, ami LR esetén jó.

[ Szerkesztve ]

(#89038) WiZARD válasza -NoVa- (#89036) üzenetére


WiZARD
addikt

Megtalálta ugyanaz a redditről induló troll "csapat", aki a GME, BB, NOK, stb részvényeket ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#89039) -NoVa- válasza WiZARD (#89038) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azóta megtaláltam én is első tipp alapján, koss reddit stock szavakra keresve :)

A kísértés adott, hogy játékpénzzel elkezdjem követni az ilyesmiket, de az önvédelmi reflex is megvan, ha eddig nem tettem, valószínűleg én lennék A balek, akinek a pénzén lehet az ilyeneket szponzorálni.

(#89040) eattila


eattila
csendes tag

Szombat délután megnézem az A7s-t. Valszleg el is hozom :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89041) zetor2000 válasza npera (#88974) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itthon valahogy fene tudja, nem szólnak érte, vagy nincs buzerálás. 600E+ felhasználó van, szóval 4 tagú családonként ez 2.5M ember. Azaz kábé az ország negyede használja.

VPN szolgáltatók közül a NordVPN-t elég sok helyen reklámozzák, gondolom nem véletlen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89042) zetor2000 válasza qnadam (#89028) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, olyan is volt, abból lett az nCore. Csak qrva régen volt, és nem minden ragad meg a memóriámban...
Szóval valóban, amikor összeborultak, akkor lett endless-skyline, és abból lett nCore. Ide -az endless-skyline oldalra - kellett átregelni vagy innen, vagy onnan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89043) zetor2000 válasza -NoVa- (#89025) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ilyenekhez nem értek, és nincs is nagy igényem rá.
Biztos jó dolog, de nem vagyok sorozat rajongó sem. Általában ha valami érdekel, annak nézek utána, honnan lehet olyan kiadást utolérni, amit én is tudok hasznosítani. Legyen az film, sorozat (néha nézek, de nem vagyok nagy filmbubus, nincs kedvenc sorozat, meg ilyenek), alkalmazás vagy bármi más.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89044) zetor2000 válasza qnadam (#88989) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem ketszi sok torrentet mutat a profil oldal.
Az aktivitás csak azokkal foglalkozik, amiket még nem osztottál vissza eléggé. Ha nem itt láttad, akkor nem tudom, miért csak 1et jelez.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89045) npera válasza -NoVa- (#89034) üzenetére


npera
újonc

Nova, kez alakulni az Excel táblázat. Megvárom, hogy lesz-e bónusz, de akkor lehet veszek.

Diatone Roma f4 LR váz, 47g
GepRC 1404 2750 kv motor, 4 db 39,2g
iFlight Beast 55A AIO, 8,8g
Runcam Phoenix 2 Joshua Bardwell Edition (lehet OSD-n programozni), 9g
TBS Unify Pro Race, 5g
Lumenier AXII 2 VTX antenna, 7,8g
Crossfire Nano RX, 0,5g
Immortal T RX antenna, 3,4g
GNB 4S 1100 mAh XT30, 88g
Gemfan 4023 3-blade, 4 db 8,4g

Totál tömeg 217 gramm. Erre még rájön a motorok csavarjai, a propok csavarjai, a kábelek, meg adott esetben a GPS, ha találok valami jót, ami nem 10 perc alatt talál holdat.....

Nem lehetetlen 250 gramm alá szorítani.

(#89046) -NoVa- válasza zetor2000 (#89043) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó, én hardcore user vagyok, megnézem Netflixen, meghallgatom Spotifyon, vagy Tidalon, aztán a gyerekeknek meg ha nincs szinkronizált, egyelőre akkor nyúlok ilyesmikhez. Aztán a nagyobbiknak már elég natívközeli a kiejtése, és folyamatosan bővül a szókincse, valamire jó azért, hogy akad olyan tanárja is, aki nem is beszél magyarul.

(#89047) Grillo válasza blueboi69 (#88981) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért ezeknek a nagy része csak szimplán fasz.
Pl. a hökye, aki belenyúl a Mavic propellereibe... Jó hogy nem az Inspire-t akarta úgy leszedni.

(#89048) blueboi69 válasza -NoVa- (#89031) üzenetére


blueboi69
csendes tag

DE bizony van neki előkészítés monitor konzolra! Azt mondják később lesz hozzá konzol is, amit a kijelzővel rá lehet hajtani majd középre. A furatok és menet megvan már most!

(#89049) npera


npera
újonc

Blueboi, ezt a rivjút nézd meg mindenképpen. A csávó elég objektív, és igen sok részletről beszél. Például arról, hogy nem egyféle ilyen rádió van, hanem többféle és meg kell nézni, hogy melyik protokollt akarod használni. Tehát a legolcsóbb lehet nem lesz jó.

(#89050) -NoVa- válasza npera (#89045) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kábelek meglepően nehezek tudnak lenni, pont mostanában néztem fülestémában futáshoz a mérlegen, hogy azonos jellegű cuccok közül van 13 grammos karbon vékony kábeles bigyóm is, az YBF-ed 23 gramm.

Aztán ott a planar a komolyabb amperigényeivel, és a hozzá tartozó rézköteggel, 50 gramm.

De oda a TWS a nyerő, a BT súlytalan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.