Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118551) Sipi- válasza Samott (#118545) üzenetére


Sipi-
tag

Nem tudom mit tudnék megmérni. Amivel lehetne spórolni, hogy nem használjuk a szárítógépet meg megtanulják a gyerekek (és feleségem) lekapcsolni a lámpákat. Bár van a kapcsolók mögött okosotthon relé, lekapcsolás időzítést tudok rajta állítani :DD (spájzban van is, mozgásérzékelő felkapcsolja, 5 perc múlva lekapcsol)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118552) Sipi- válasza Sipi- (#118551) üzenetére


Sipi-
tag

Még olyan lehetőség van, hogy keresek jobban fizető munkahelyet én is és asszony is. Mind a ketten 7 éve váltottunk, egyébként is kezd már unalmas lenni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118553) Grillo válasza eattila (#118509) üzenetére


Grillo
senior tag

Nos, elmentem gyerekekért a lovardába, mutatta közben a lassúságom, meg az időt sikerült belőni, de amúgy el kéne mélyednem a lelkében, mert bár úgy láttam, induláskor automatán elindította a rögzítést, de a telefonra végül nem szinkronizált fel semmit. Összekötöttem Stravaval is, de ott még nem nézegettem semmitsenem.

Jónak tűnik egyébként, kicsit a gombok esetlenek, de az anyaghasználat, meg az egész eléggé strapabírónak látszik. A konzol fasza, annyi fájdalmam van csak, hogy a kormányom miatt nem lehet pont középre rakni, így az autisztikus énem némán sikít mindig, mikor ránézek.
Napfényben is jó látszik, világítás nélkül is.
Majd még kipróbálom konzol nélkül is, lehet úgy jobb lesz az összhang, főleg most a lámpa sem volt fent.

(#118554) -NoVa- válasza Sipi- (#118551) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a jó, hogy ez is átgondolt. 1-2 fős kis lakás energiaátlagát egy 4+ fős háztartással esélytelen elérni, így eleve bukta. Megvédik a családokat ugye. Kérhetném hogy hagyjanak ki minden megvédésből? Meg már lassan az egész országot, hagyják a nyugati karvalytőke koloncának, és húzzanak családostól keletre lassan.

(#118555) qnadam válasza Grillo (#118553) üzenetére


qnadam
veterán

a mobilarénás teszt azt mondja, hogy a végén le kell menteni az utat egy gombnyomással.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118556) Phülöp válasza qnadam (#118555) üzenetére


Phülöp
addikt

Dá. Bal alsó gomb.

Mindeközben Matolcsy Ádám felkészül
link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118557) Samott válasza -NoVa- (#118554) üzenetére


Samott
addikt

Van valami kompenzacio a gyerekek utan. Tour befutot neztem, nem ertem ra kovetni ezt, mibe kerul a savon feluli fogyasztas? Ez letezhet? ->

15833 forint a gáznál és 7750 forint villanynál, havonta.
Ha csak 1.000 forinttal fizetsz többet most, mint az állítólagos átlag, akkor a jövőben a gáznál 23.833 forintot, a villanynál 13750 lesz havonta fizetendőd

Ha 5.000 forinttal lépted át eddig a havi határt, akkor 56.000 forintot kell majd a gázra és 37.500 forintot a villanyra fizetned.

Minden ezer forint, amivel most többet fizetsz az átlagnál 8 és 6 szoros szorzóval kell növelni

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118558) -NoVa- válasza Samott (#118557) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vidám lesz, 26k és 16k a gáz + villany, 4-6 fő home office miatti megtolt fogyasztás esetén azt hiszem ideje lesz átállni arra, hogy ártámogatott benzinel hajtott motor veszteséghővel fűtsek és ártámogatott dízelgenerátorral tápláljam meg a home office energiaigényét?

(#118559) eattila válasza Grillo (#118553) üzenetére


eattila
csendes tag

A rogzitest el kell inditani. Aztan meg elmenteni elvileg. Ugy lattam vidokban. Start a bal felso gomb, a save-et nem tudom. Majd ha kell en is lovok ra valami garmin kompatibilis tartot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118560) eattila válasza Samott (#118557) üzenetére


eattila
csendes tag

Elvileg a tulfogyasztason feluli resz a piaci aras csak. Lehet ezt irtad csak mar nem ugy jar az agyam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118561) -NoVa- válasza -NoVa- (#118558) üzenetére


-NoVa-
őstag

Továbbszámolva egy 16k-s villanyszámlából elég nagy rész az áfa meg a rendszerhasználati díj, 5k a valódi energiafogyasztás. Nettó. Az átlagosnak mondott 210kW az 8k-s villanyszámla, amiból az energiadíj nettó 2.6k. A kettő közti különbözetre, azaz 2400ft-ra nincs támogatás.

Ugyanakkor 210kW nappali áramnál a kedvezményes ár 7.4k, a normál 7.8k, szóval valaki ott valamit nagyon elszámolt a 6-8x szorzóval. Párezer ft többlet jön, de nem 100k-s havi nagyságrend.

(#118562) -NoVa- válasza -NoVa- (#118561) üzenetére


-NoVa-
őstag

E.On kalkulátorral csináltam 360kW támogatott vs normál ár számolást, ott nem érte el az 1000ft-ot a támogatás mértéke. + áfa a végén. Akkor nem ledesítem a terrárium fűtőlámpáját egyelőre... Olvasok jókat fb kommentekben, 35nm 1 fős lakás kb a határértékeket feszegeti havi átlagra.

(#118563) Samott


Samott
addikt

Egy ilyet talaltam:

"Az átlagfogyasztás évente 2523 kilowattóra az áramnál, a gáznál 1729 köbméter. Most rezsivédetten 7750 forintot fizet egy ember havonta, enélkül 50 830 forint lenne a villanyszámla. A gáznál 15 800 forint helyett most 131 441 forintot kellene fizetni." (rezsiszilard, szoval a kormany szajabol jon)

Szoval ilyen arannyal lehet szamolni a tulfogyasztasnal. Es igen, csak az atlagfogyasztason feluli resznel kell a piaci arral szamolni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118564) Grillo válasza qnadam (#118555) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, át kell olvasnom megint, köszi.

(#118565) -NoVa- válasza Samott (#118563) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt a felét értem is, csak sehogy nem jön ki a szám. A támogatott 36-37ft/kw körüli alapösszeg kijön, de az ijesztgetős 50k az még a vállalati 153ft-os árnál sem közelít, szóval valamit valahol nagyon elkavarnak.

(#118566) NauTiLUS_HUN válasza -NoVa- (#118554) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Egyáltalán nem lehetlen, a relatíve gazdagoknak. Nekem tavaly februárban került fel 15cm szigetelés és már belül vagyok a gázban. Már több mint két éve van napelem, tehát a villanyba is beleférek.

Ja és lehet(etett) kérni nagycsaládos gáztámogatást is eddig. 3 gyermektől.

[ Szerkesztve ]

(#118567) -NoVa- válasza NauTiLUS_HUN (#118566) üzenetére


-NoVa-
őstag

Házfalon van szigetelés, a tetőn a vastag cserepek alatti záróréteg is fog valamit, de a padló alá egy 100+ éves klasszikus nagypolgári műemlékvédett házban esélytelen rendesen alászigetelni. Napelemre úgy néz ki ez "végre" reális lökés lesz, csak félek tőle hogy később a karbantartás/szerelés terén pont annyira nem lesz ember, mint az árnyékoló megjavítására és egyéb ház körüli megcsinálandó melókra, amik végül rám maradnak. És szintén a ház korából adódóan az elektromos hálózat egy részéhez nehézkes/lehetetlen hozzáférni.

(#118568) WiZARD


WiZARD
addikt

A rezsicsökkentés tarthatatlan volt az eddigi formában.
Szerintem ez egy értelmes döntés, még ha fáj is, és nem is tökéletes.
Aki villannyal fűt, az jól meg van szivatva és jobban járna ha gázzal fűtene, pont akkor amikor a gázból van kevés. :F

Már csak a benzinre kellene valami hasonló, persze azt nehezebb megoldani. (Én mondjuk kapásból kizártam volna a cégeket, tehát aki áfás számlát kér)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118569) WiZARD válasza WiZARD (#118568) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah meg a benzinre is marad a csökkentés, de az elektromos autók mostantól nem kapnak kedvezményes áron áramot. Ott is érdemes visszaváltani?
Végülis csak a benzinből/dízelből riogatnak hiánnyal.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118570) Sipi- válasza WiZARD (#118569) üzenetére


Sipi-
tag

Ha valami rendkívüli történik, a kormány reagálhat, átgondolhatják az október 1-jéig meghosszabbított benzinárstopot is.

Ebben eléggé benne van az, hogy délelőtt 9-kor bejelentik, hogy aznap déltől megszűnik az üzemanyag árstop és 11:59-kor meg is jelenik a Közlönyben.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118571) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#118568) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A gazerőművek kb 27%os hatékonyságúak. Ha gázból jön az áram akkor egy infrapanel, ha a hálózati veszteségeket nem számolod, 27% hatásfokú.
Egy jól beállított kondenzációs kazán meg közel 100% hatásfokú. A modern hőszivattyús eszközök érik csak utól a gázkazánt hatásfokban, amennyiben gázból jön az áram.

(#118572) zetor2000 válasza qnadam (#118528) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha szerencséd van, nem olvadnak el, hanem csak leold a kismegszakító. Az elviekben lakásonként is megtalálható a lépcsőházban. Ott 1db, relatíve nagy áramot elviselő kismegszakító van. Lakáson belül meg jó eséllyel helységenként és felhasználásonként 1-1. Pl. világítás, konnektorok, fix fogyasztók.

Amúgy ha olvadnak a vezetékek, akkor ott nem fogsz fázni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118573) qnadam válasza zetor2000 (#118572) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván költői túlzás :) minden lakásba 3x16 A megy, de nem hiszem, hogy a 63 lakás át tud szívni a vezetékeken háromszor ezer ampert :D de nem tudom, hogy a fővezetékek előtt mekkora biztosítékok vannak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118574) Samott


Samott
addikt

Mennyit fogok fizetni a rezsiért? Példán mutatjuk, mennyire szállnak el a számlák - Portfolio, de ok is csak tippelgetnek, matekoznak.

A példában szereplő család havi áramfogyasztása 9171 forint, azaz 246 kWh a havi átalánydíj alapján. Ez havonta 36 kWh-val magasabb a rezsicsökkentett határnál. A 7750 forintos rezsicsökkentett fogyasztás feletti 36 kwh havi fogyasztás további 9085 forintot jelent, azaz az eddigi 9171 forint helyett ez a család 16 836 forintot fog fizetni havonta.

A példában szereplő család átalánya 192 köbméteres földgázfogyasztás, ami 21 552 forintos átalánydíjat jelent a szolgáltatónál. A 144 köbméteres rezsicsökkentett fogyasztáshoz képest ez 48 köbméteres "túlfogyasztást" jelent, vagyis a 15 840 forintos rezsicsökkentett 144 köbméter melletti 48 köbméterért további 43 680 forintot fizetnek havonta, azaz az eddigi 21 552 forint helyett összesen 59 520 forintra nő a havi gázszámla.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118575) eattila válasza Samott (#118574) üzenetére


eattila
csendes tag

De igy hogy vedik meg a rezsicsokkentest ami miatt megszavaztak oket?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118576) NauTiLUS_HUN válasza eattila (#118575) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Csökkentették a rezsicsökkentést.

(#118577) Sipi- válasza eattila (#118575) üzenetére


Sipi-
tag

Közel 4 év múlva lesz újra választás, majd 3-3,5 év múlva elkezdik megint szórni a pénzt a népnek és meglesz megint a 2/3-ad. :( :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118578) blueboi69 válasza Grillo (#118553) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez igen hamar megjött. Reméltem, hogy megveszed, rámondod, hogy szarfos és akkor elégedetten hátradőlök, hogy nem kell megvennem. Ez nem jött be, most mégjobban szeretnék egy ilyet én is :D

(#118579) Sipi- válasza Bujdy81 (#118549) üzenetére


Sipi-
tag

Van/lesz támogatott napelemes beruházás még? Szüleim családi házban laknak, nyugdíjasok és nekik is 10-15ezer forint körül szokott lenni a villanyszámlájuk. Alföldön termelne is rendesen a napelem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118580) blueboi69 válasza -NoVa- (#118554) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha minden megvédésből kihagynának, akkor a teljes villany és gázszámlád lenne pöppet drágább, így meg most csak az általuk meghatározott átlagon felüli rész.

Egyébként most a rezsivel történik ugyanaz mint a katásokkal. Azok eddig minimálisan adóztak, most közepesen szar lesz nekik az átalányadóval.
Az eddigi rezsihez képest közepesen szar lesz. Lesz ez még rosszabb is, ne aggódj.
Eltoltják még kicsit a háborút a fűtési szezonig, aztán hamar kiűrülnek a gáztárolók.

Ahol a fűtés valami átalánydíjas vagy hőmennyiségmérős ott ezt hogy számolják ki? Mert, hogy a télen 28fokos panelban nem spórolnak a gázzal az kurvaélet. Engem meg szopatnának, mikor 22fokkal is kb 2100köbméter fogy el évente.

(#118581) Sipi- válasza Grillo (#118553) üzenetére


Sipi-
tag

Nagyon komolyan néz ki :) A váltó az ilyen "megnyomom és vált pontos pozícióra"?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118582) blueboi69 válasza WiZARD (#118568) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Aki villannyal fűt, az jól meg van szivatva és jobban járna ha gázzal fűtene, pont akkor amikor a gázból van kevés. "

Totál igazad van. Az egész irány rossz. Pont, hogy az áram felé kéne tolni a lakosságot, mind közlekésben, mind fűtésben, nem a fogytán lévő és dráguló gáz és benzin felé :(

(#118583) blueboi69 válasza Sipi- (#118579) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekik most sincs. Szerintem néhány éven belül lesz még rá eu-s támogatás, hacsak ki nem zárnak minket.

A héten már voltam egy másik telket megnézni, ami mellett már erdő van, végülis néha kicsit tovább ér a láncfűrész akkor lesz több tüzifám, azzal rezsicsökkenthetek. :sóhaj:

Előrébb fog kerülni a napkollektor projekt is, kár, hogy hiába kapok most több fizut, ha annyit drágult minden. Már simán elmegy 300k kajára, pedig szinte nem is rendelünk csak főzünk itthon. Mondjuk ebben benne van, hogy a nagyobbik gyerknek több gluténmentes és vegán cucc kell, de bakker abból is csak alapanyogat veszünk. :(

Ma leszedtük az első kajszibaracktermésünket. Mézédes, isteni finom, 1kg lett, 2éves a fa :) Viszont idén a fa kb megduplázta a méretét, tehát jövőre több termést várok. Szőlővel rogyásig leszünk, és nemsokára érik a paradicsom is, az egyik valami csernobili mutáns fajta, már most zölden is nagyobbak mint az öklöm.

(#118584) -NoVa- válasza blueboi69 (#118582) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyel távolabbról nézve a háztartások 40%-a eddig is kimaradt a fűtés támogatásból, ugyanis ennyire sokan fűtenek fával/szénnel/hulladékkal. Az ország gazdagabbik fele kapta eddig is, de most már csak az újépítésűben lakóknak jár majd kimaxolva. Ügyes.

(#118585) Grillo válasza Sipi- (#118581) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, a felső fül fel, az alsó le.

(#118586) blueboi69 válasza -NoVa- (#118584) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pedig az újépítésűekben CSOK-os lakókat ha megszivatják, akkor azok hamar menekülnének vissza valami panellakásba és zuhanna az ingatlanpiac. Viszont ha a pénztelenség miatt nem vállalják be a gyerekeket, akkor is brutál kamatokkal kéne visszafizetni a CSOK-ot.

Szóval lehet itt még szivatni az embereket.

Én amúgy hiába agyalok ezen, akkoris sok sok millió forint lenne szigetelni, mert akkor ablakokat is kéne cserélni. Vagy vmi prolibb megoldással csak a külső felületet szigetelni, kockáztatva, hogy az ablakoknál hőhíd lesz, ha nem fordul be a szigetelés az ablakkeretnél.
Inkább telerakom a falakat fával, mint Igu, az is szigetel.... :U

(#118587) Jahno válasza blueboi69 (#118580) üzenetére


Jahno
őstag

Nem közepesen szar lesz, mert a legtöbb KATÁs másodállással meg összevissza nyomta, azt is átkavarják és egyáltalán ilyet egyik napról a másikra csöppet erős, de ezek szerint még annyira sincs lóvé a kasszában, mint azt nem régen még gondolták.

(#118588) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#118582) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

"Az energia 38,7 százaléka volt nukleáris eredetű, 36,9 százalékát biztosította földgáz, 8,1 százalékát szén- és széntermékek, 15,1 százalékát megújuló energia és 1,1 százaléka egyéb forrásból származott. Az országos primerenergia-termelés a tavalyi év utolsó előtti hónapjában 36,06 petajoule (PJ) volt, amely 1,61 PJ-lal alacsonyabb az előző év azonos időszakánál."

Továbbra is: az elektromos fűtés ha nem hőszivattyú, akkor több gázt fogyaszt mint egy kondenzációs kazán. Lehet az infrapanel vagy olajradiátor vagy sima villanykazán. Ráadásul, ha most mindenki villanyra állna át akkor az újabb költség a szolgáltatónak, mert követnie kell a hálózatkiépítéssel is.

(#118589) Phülöp válasza blueboi69 (#118586) üzenetére


Phülöp
addikt

ööö... az a fa nincs rátolva a falra, van mögötte hely szellőzni - idei vágás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118590) WiZARD


WiZARD
addikt

Istenem, ennyi barmot. Kb ilyen a kommentek 90%-a.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118591) Phülöp válasza WiZARD (#118590) üzenetére


Phülöp
addikt

És persze az az intézkedés, hogy leállítják a rendszert, ahelyett, hogy elővennék azokat, akik arculnak. Életveszélyes fenyegetésnek van büntetési tétele is, ha jól tudom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118592) Samott válasza WiZARD (#118590) üzenetére


Samott
addikt

Par napja a bochkorek is kaptak az ivet a sok idiotatol amikor ez szobakerult. Pedig ha jol ertem ezt a cuccot kozpontilag vezerlik es akkor mukodik ha jegeso lenne. Az hogy esik vagy sem nem ezen mulik, csak az hogy van-e benne jeg is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118593) Jahno válasza Samott (#118592) üzenetére


Jahno
őstag

Központilag úgy, hogy kezelőjét értesítik aki beizzítja. Jég is lesz benne, csak kisebb.

(#118594) JonesC válasza blueboi69 (#118580) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem közepesen szar lesz általánosan, nyilván olyan is lesz, de egy csomó minden szürkülni/feketülni fog. Persze nem volt az sem jó, mert nyilván ne 5%-ot adózzón már, bár amellett még öngondoskodni is kell, de nyilván lehetett volna ezt értelmesen csinálni, és az egyszerű adminisztráció mellett maradni

(#118595) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Nah, távhőt lehet pazarolni, jön a kármentés/átgondolatlan részletek foltozása. Kiváncsi leszek ezt hogy magyarázzák meg, hogy mitől lesz ebből 50+ ezres számla:

(#118596) Samott


Samott
addikt

Amugy a napelemesekkel is kib*sztak, csak sunyiban: Mi lett az áramárral?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118597) Bujdy81 válasza Samott (#118539) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az a helyzet, hogy pont a "tisztességes, alsó középréteget" nyírják ki, a szüleim generációja, azaz a Ratkó gyerekek pont ilyenek. És elsöprő többségben Fideszesek!

A szüleim építettek egy házat 1979-81 között, az akkori legkorszerűbb anyagból (gázszilikát). Bele mentek a szar fa helyett az alu nyílászárók.

Ezek ma már nem korszerűek, de amikor váltani/korszerűsíteni kellett/lehetett volna, mert fiatal felnőttek lettek, akkor jött a '90-es évek és a munkanélküliség, recesszió, stb. Nem volt pénz korszerűsíteni.

Az utóbbi 10 évben kicsit megszaladt, de akkor Apu azért spórolt, hogy legyen zseton öregkorukra, EU-s pályázat nem volt olyan, amin indulhattak volna (hiszen már nincsen gyerekük).

Most Anyu egyedül él egy korszerűtlen házban, amit szerettünk volna korszerűsíteni, de mondták, hogy a 100%-os támogatású pályázaton előnyt élveznek a gyerekesek -> egyedülálló nyugdíjasnak esélye sincs. Aztán UTÓLAG módosították, hogy mégis a beadási sorrend számít csak, de akkor már késő volt -> Anyu ezt is bukta.

3025 kWh/év a villanyfogyasztása, 2583 m3 gáz ment el tavaly egy év alatt.
Ez tavaly éves szinten volt neki bő 100.000 a villany és szűk 300.000 a gáz. Ehelyett, ha nem csinálunk semmit, akkor lesz a villany durván 100.000 Ft plusz és durván 700.000 plusz a gáz. Ez éves szinten 1 milliós gázszámla, a nyugdíja fele kb.

És nem ő az egyetlen. Sokan vannak. Egy komoly társadalmi csoport, akik bizony az útszélén lettek hagyva...

Szerencsére a napelem, amit csináltatott (holnap jön kötni az E-on az oda-vissa mérő órát) nem ehhez a villany fogyasztáshoz van méretezve, hanem a tetőhöz (nagyobb a napelem rendszer, mint a szükséges), ezért lesz neki hűtő-fűtő klíma és akkor azzal tud gázt spórolni.

De tudnám sorolni az alföldi rokonokat, akiket ez most nagyon megüt. Térhetnek vissza a fával/szeméttel fűtésre, hogy spóroljanak a gázzal.

Én csak azt nem értem, hogy ha februárban az volt a duma, hogy olcsó a gáz, akkor miért kell most emelni? (költői, tudom, hogy hazudtak februárban)

(#118598) Bujdy81 válasza Sipi- (#118579) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szerintem nem lesz. Nincsen pénz, az EU akkor akar adni, ha nem lopják el, azt meg a vezetők nem akarják aláírni...

(#118599) Phülöp válasza Bujdy81 (#118597) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk nem cseréltek órát, remélem, nem fogyasztasnak veszi a rendszer a termelést...
Abból nagy kiabálás lenne.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118600) Sipi- válasza -NoVa- (#118595) üzenetére


Sipi-
tag

Erősen megy a riogatás mindenhol. Megnéztem a májusi fogyasztásról a villanyszámlámat:
Fizetendő összeg: 13.599 Ft
A rezsidíj csökkentése nélkül Önt ebben az elszámolási időszakban a következő fizetési kötelezettség terhelte volna: 18.059 Ft
A rezsidíj csökkentésének eredményeképpen az Ön megtakarítása
- ebben az elszámolási időszakban: 4.460 Ft

A 13599 forintos összeg pedig 5912 Ft energiadíjból és 7687 forint rendszerhasználati díjból jött össze.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.