Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77001) Sipi- válasza A. Crowley (#77000) üzenetére


Sipi-
tag

Lóháton vitték ki az értesítést Debrecenből Győrbe? Vagy miért tart ennyi ideig a kiértesítés?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#77002) Jahno válasza Sipi- (#77001) üzenetére


Jahno
őstag

Ritkán olvas emailt. Aki nem olvas, az nem tudja. Amit nem tudunk az nincs is :C

(#77003) FőDudu válasza Phülöp (#76996) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyugdijas. Mar regen.

Csak epp az (allami) ceg nem tud/akar meglenni nelkule, igy inkabb nyugdij mellett is visszafoglalkoztatjak.

Meg akkor is, ha nem dolgozhat 180 napnal tobbet egy huzamban (kulonben ugrana a nyugdij). Azaz 5 honap munka, 1 honap szabi. And 'isoraz'. Bevallaltak, mert epp o kell.

Nyilvan ha a fiatalok ellatnak a munkakoret a kello tapasztalattal, akkor nem lenne ra szukseg. Nem az 'olcsosaga' miatt foglalkoztatjak (mert nem dolgozik olcson), hanem a tudasa miatt. Meg szereti is csinalni.

FőDudu

(#77005) Jahno válasza FőDudu (#77003) üzenetére


Jahno
őstag

Anyám is évente háromszor elmondja, hogy most aztán már jövőre abba is hagyja, de nem bír a seggén maradni. Valamennyit lefaragott a melóból, de reménytelen, hogy csak így abba is hagyja. Pótcselekvésként sétál a határban mindenfelé, attól meg tesóm nyűgös mert jajj baj lesz.

(#77006) -NoVa- válasza npera (#77004) üzenetére


-NoVa-
őstag

LS3 swap, és jó lesz :)

(#77007) -NoVa- válasza npera (#77004) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt meg fikázzák, hogy milyen béna aránytalan ripoff, de nekem konkrétan jobban tetszik, mint az eredeti. Olyan kisvakond hangulatú esetlen, de emberi bigyó, amiből sokkal többet szeretnék az utakon látni.

(#77008) npera


npera
újonc

Meló menni másik opció, Lotus 311. Esőben kábé ugyanannyira áznék el, mint bringán, profit.

(#77009) Phülöp válasza FőDudu (#77003) üzenetére


Phülöp
addikt

Jahogy állami szféra, ez mindent megmagyaráz. A szaktudás és tapasztalat helyett inkább a kapcsolatai tartják pozícióban.
Nem hiszem el, hogy egy 50 éves szakember (aki mögött szintén évtizedekben mérhető a felgyűlt tapasztalat) az ő keze alatt ne tudná felszívni magát aránylag rövid idő alatt (hónapok) arra a szintre, hogy el tudja látni az ő munkakörét.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77010) eattila válasza FőDudu (#77003) üzenetére


eattila
csendes tag

Tapasztalatot át is lehet adni amúgy. Mert aki nem kap lehetőséget, az rutint sem szerez. Na mindegy.
Anyósom is visszament dolgozni félállásban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77011) eattila válasza -NoVa- (#77007) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem veszett jó. Kéne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77012) A. Crowley válasza Jahno (#77002) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Mai dátummal van a határozat keltezve.
Ahhoz képest gyors volt, mert még ma meg is kaptuk emailen.

[ Szerkesztve ]

(#77013) FőDudu válasza Phülöp (#77009) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem. Konyorogtek neki, hogy menjen vissza barmilyen konstrukcioban.

Utobbit nem tudom, lehet nincs felvetel, letszamstop stb. A korulmenyeket nem ismerem. Allam az furcsan tud mukodni.

Azert manapsag mar nem olyan egyszeru nagy tudassal rendelkezo, kozepkoru embereket felhajtani.
Ha az lenne, akkor tuti nem dolgozna. ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#77014) Phülöp válasza FőDudu (#77013) üzenetére


Phülöp
addikt

Úgy értem, hogy a cégnek szüksége van az ő kapcsolati tőkéjére.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77015) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Szombaton ne nagyon próbáljatok a Balaton parton autózni, Ultrabalaton lesz.
Pénteken az ultraverseny, 300 körüli egyéni és 100-100 kettő, illetve három fős csapattal.
Szombaton viszont a nagy létszámú és nagy mennyiségű csapatok (4-13 fő közöttiek) mennek, szóval a 71-esen csak lépésben, déli parton szigorúan a pályán menjetek!

(személyes véleményem, hogy a szombati napot be kellett volna tiltani, kb. 9-10.000 ember érintett, plusz a kísérők, iszonyat gócpont lehet majd.
A pénteki nap necces, 500 ember nagyjából eloszlik a 222 kilométeren, ráadásul három hullámban rajtolunk. 7:05-kor az egyéni, 8:00-kor a kettes, 8:30-kor a hármas váltók.)

(#77016) eattila válasza Bujdy81 (#77015) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha nem jartok Debrecen fele, jo vagyok :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77017) Jahno válasza FőDudu (#77013) üzenetére


Jahno
őstag

Hozzánk most jött egy új arc, sokkal idősebb, mint én. Aztán jó ég tudja mi lesz, mert kb. muszájból melózik, mert család elzavarta, amúgy maszek hobbijából van pénze. És kisfőnöktől 10 perc alatt kiborult, már emlegeti, hogy szerencsére próbaidő alatt bármikor beinthet. Szép kilátások :-D No még nem nagyon bírja a kötöttséget, mert életében nem volt fix melója, ilyen Gugabót féle, odahaza a műhely és kész, jól is csinálja. Mondjuk nem informatika, azt jól is lehet csinálni :C

(#77018) Jahno


Jahno
őstag

Szerdán viszem a kocsit szervizbe. Holnap műszaki...

(#77019) Jahno válasza npera (#77008) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem egy Elizt egyszer kölcsön akartak adni, de nem tudtam mit kezdeni vele. Később modell csajok kicsit irigykedtek, én meg vonogattam a vállam.

(#77020) BobaHWSW válasza Jahno (#77018) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En ma viszem a motror. Szokasos feleves 6k km szerviz es kap uj papucsokat. Nem tul kopottak, de mar tobb mint 5eves a hatso es motoroknal az kezd annyira nem idealis lenni.

(#77021) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#76999) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ez azért lehet, mert a D vitamint NE vagy IUban adják nem mg-ben :)

(#77022) Jahno válasza BobaHWSW (#77020) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam is kötelező, némi fogyó cucc, meg amit előző szerelő benézett. Elsőre örültem, mert olcsó volt, spóroltam vagy egy 100ast és többet. Ellenben csinált kb.300ezres kárt :O Az sem volt túl vicces mikor elment a fék, de hamar megoldottam. Egy neccesebb városi tempó és mindent lebontok. Pályán ha úgy adja kirakom leállóba, többi már nehezebb.

(#77023) hobizoli válasza Jahno (#76999) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a "D vitamin" valojaban vmi hormon inkabb
par eve hallottam egy eloadason, ahol ezekkel foglalkoztak


nekem a NICS-s 4000NE-s termek van itthon

több drón kell ;P

(#77024) cyberde válasza Bujdy81 (#76991) üzenetére


cyberde
csendes tag

Én azt gondolom, hogy egy egészséges felnőtt ember, átlagos fizikai aktivitással, kielégítő és változatos táplálkozással megfelelő mennyiségű vitamint, makro- és mikronutrienst visz be a szervezetébe. Mint ahogy volt ez az elmúlt pár százezer év alatt is.
És még egy akut d vitamin hiányt is, 100szoros alkalmi dózissal pótolni nem túl szerencsés, ráadásul biztos nem gyógyít meg hipp-hopp se egy covid fertőzést, se semmilyen vírusfertőzést.

(#77025) Jahno válasza cyberde (#77024) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk lezlinél nem biztos, hogy annyira változatos és mintha a tojással is bajok lennének. Nem is mindig értem a dolgokat. D vitaminnak meg kell némi zsírt, még ha az egyenest az ördögtől származik akkor is.

(#77026) -NoVa- válasza cyberde (#77024) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az egyetlen komolyabb változás a gyorstermesztett zöldségek csökkent vitamintartalma, nem egyszerű már jót enni.
Amúgy egyetértek.

(#77027) zetor2000 válasza Jahno (#77025) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért ezt nem mondanám, hogy a zsír az ördögtől való. Én pl. szeretek olyan ételeket enni, amiben nem feltétlen mindenféle növényolaj helyettesíti a zsírt. Pl. egy akármi alá nem feltétlen sertészsírt, hanem kacsa, libazsírt teszek. Vagy szalonnát / kolbászt, és az abból kinyert cucc az alap.
És azt azért lássuk be, hogy egy zsírjában lappangó hideg sült azért az oda tud bszni még a másnapos gyomornak is, hamar rendbejön. :)

D vitamin bevitelnek esetleg egy kis élesztő fogyasztása is jót tehet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77028) halapidori válasza Jahno (#77019) üzenetére


halapidori
csendes tag

Fú az Eliseről mindig az jut eszembe, hogy kb. 8-9 éve az akkori barátom fantáziálgatott ilyen autóról... Családi beszélgettünk róla, az anyukája pont mellettem ült, ő azt mondta, hogy "egy olyan kocsihoz kellene egy dekoratív barátnő" :)
Nem volt igazán kibékülve velem, na. De legalább vannak anyósos sztorijaim...

(#77029) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Advanced tippelos jatek johet?

Motor szerviz? 3 munkaora, fek folyadekok, lanc csere, olaj es szurok... a munkadijban a gumifelrakas is bennevan. Arra is johet tipp :D michelin pilot road 5, 17inches papucsok.

(#77030) cyberde válasza Jahno (#77025) üzenetére


cyberde
csendes tag

(#77031) Gabibácsi válasza zetor2000 (#77027) üzenetére


Gabibácsi
tag

én tegnap zsíroskenyeret ettem hagymával, a zsírt meg az oldalasból sütöttem ki a hétvégén :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77032) Gabibácsi válasza halapidori (#77028) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tök kedves

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77033) eattila válasza halapidori (#77028) üzenetére


eattila
csendes tag

A dekoratív az nézőpont kérdése. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77034) eattila válasza BobaHWSW (#77029) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát ezt nem tudom. Nekem az olajcsere meglesz anyagárban, annyit tudok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77035) Gabibácsi válasza eattila (#77033) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hát igen. Pl fekve, vagy guggolva egész más.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77036) Gabibácsi válasza cyberde (#77030) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azt hittük hogy most is a fénykorodban vagy :F

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77037) eattila válasza Gabibácsi (#77035) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, teljesen :D Meg környezet függő is :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77038) Jahno válasza cyberde (#77030) üzenetére


Jahno
őstag

Jóvanna, óvastam, de hát kabbe is. Még meg kell fejteni az információt. Nekem túl nagy listám nincs, még baromi régen Zana Zolival ittam sört. És vili Bácsival a BKból :C

(#77039) Gabibácsi válasza Jahno (#77038) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vili bácsi nagy sztár, egyszer egy sorban álltam vele az óbudai intersparban :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77040) FőDudu


FőDudu
addikt

An ugy tunik Trump is koronas. :Y

Eleg durva lenne, ha sulyos lefolyasu lenne nala es emiatt mas venne at ideiglenesen az orszag iranyitasat...

Az felerne egy valasztasi vereseggel. Ugyanis azt hireszteltenemreg, hogy a korona lecsengoben van, ulonben is csak az idoseket es betegeket fertozi meg...

FőDudu

(#77041) Sipi- válasza FőDudu (#77040) üzenetére


Sipi-
tag

Év elején még azt is mondta, hogy nincs is semmilyen vírus. Ehhez képest...

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#77042) eattila válasza FőDudu (#77040) üzenetére


eattila
csendes tag

Trump se fiatal. Nem is fitt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77043) blueboi69 válasza -NoVa- (#77026) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ebben teljesen igazad van. Idén is termett pár paradicsom itthon. A boltinak ezekhez az égivlágon semmi köze nincs, csak max küllemre. Egy ilyen házi paradicsom után én már a boltit nem tudom megenni, annyira ízetlen fos :( Gyanítom vitaminok terén és lesz eltérés.

(#77044) blueboi69 válasza halapidori (#77028) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, kedves asszony lehetett :U

(#77045) Jahno válasza blueboi69 (#77043) üzenetére


Jahno
őstag

Más meg a boltit szereti, azon meglepődtem, de azért ott is nagy a szórás. Vettünk mi már ott igen jókat. Az a másik érdekesség, mikor az íze semmilyen összefüggésben nincs a tartalmával.

(#77046) Jahno válasza halapidori (#77028) üzenetére


Jahno
őstag

És mondta az ember, hogy az már van, ezért kellene hozzá egy kocsi is?

(#77047) Gabibácsi válasza Sipi- (#77041) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pataky is azt mondta...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77048) blueboi69 válasza Jahno (#77045) üzenetére


blueboi69
csendes tag

El nem tudom képzelni a bolti ízetlent, hogyan lehet szeretni. Jó az amit vmi déli országból hoznak és már hónapok óta nem errél friss paradicsomot.

Viszont sztem növelni fogom a veteményest, mert lassan annyiba kerül bármelyik zöldség vagy gyümölcs kilója mint 1kg disznóhús.

(#77049) Gabibácsi válasza blueboi69 (#77043) üzenetére


Gabibácsi
tag

Attól függ, a boltban van veresi paradicsom is, ami mézédes, finom
ha nem éretlenül szedik le, lehet jó, de ha külföldi akkor sosem jó, az mindig kényszerérlelt...
nálunk a termelői piacon viszont nagyon fasza paradicsom van, mondjuk nem is olcsó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77050) Jahno válasza blueboi69 (#77048) üzenetére


Jahno
őstag

Mert nem mindegyik íztelen. Meg ha úgy adja ki, akkor olyat odahaza is össze lehet hozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.