Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#142001) Phülöp válasza Jahno (#142000) üzenetére


Phülöp
addikt

Rendes magyar háztartást tartottunk fenn, panellakás keretein belül.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#142002) Jahno válasza Phülöp (#142001) üzenetére


Jahno
őstag

Na most megint lekapcsolom a NASt, megnézem mennyit spórol, de pld, a TV elég sokat megy. Egyszer arra is kíváncsi lennék, hogy akkukba mennyit töltök bele egy combosabb héten.

(#142003) zetor2000 válasza Jahno (#142002) üzenetére


zetor2000
senior tag

A NAS szerintem nem tétel. 2x hajat szárítok, azt akkor ott vagyok, hogy akkor menjen inkább a NAS, a hajam megszárad. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#142004) -szabi- válasza Phülöp (#141988) üzenetére


-szabi-
őstag

Ahogy Sipi is írta a rendszerhasználati díj az itt is nagy üzlet a szolgáltatónak.

(#142005) Phülöp válasza Jahno (#142002) üzenetére


Phülöp
addikt

én a NAS-t már csak akkor kapcsolom be, ha onnan nézünk valami filmet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#142006) eattila válasza Samott (#141999) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha hazaert vele es nem kellett tolni :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#142007) Sipi- válasza Jahno (#142000) üzenetére


Sipi-
tag

Ti petróleumlámpával világítotok, miközben kézzel mossátok a ruhákat és melegszik a gázon a vacsora? :Y

Nekünk 400 kWh az átlag.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#142008) Jahno válasza Sipi- (#142007) üzenetére


Jahno
őstag

Egy jó ideje szárítógép is van. Meg havonta nyomok kb. 3-4 kávét, az fontos :-P

(#142009) WiZARD válasza Sipi- (#142007) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekünk ~350-400w az alapjárati fogyasztása a mindenféle standby/állandóan menő lófasznak. Ez magában ~290 kWh havonta.
HMV napi 5kWh 15-20 fok körüli külső hőmérséklet mellett. Télen nyilván több, nyáron kevesebb, szóval havi 150 kWh.
Mosás/szárítás 100 kWh.

+minden egyéb, hűtés/fűtés, autó töltés. havi 1500-1800 kWh simán megvan

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#142010) eattila válasza Sipi- (#142007) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha jól emlékszem panel félében lakik. Ahogy én. Nekem ehy 5k alatt van a havi villanyszámlám.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#142011) blueboi69 válasza eattila (#142010) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ezaz amikor összeérnek a dolgok. Hiába lakik 4 ember ugyanúgy, valahogy mégis többlet van. Nálunk ugye megy a flex is, mostmár a hegesztő is :D meg a nagynyomású mosó meg néha a vízszivattyú ha az esővizet slagolom szét vagy a medencekeringető meg ilyenek... De télen is 350-400kWh a fogyasztásunk, napelem mellett is.
Mondjuk ebből most elég sok lett az a fűtőpatron amit betettem a HMV víztartályba, az érezhetően megdobta a fogyasztást. A vezérlése még in progress.. szeptember óta :(

(#142012) blueboi69 válasza WiZARD (#142009) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt a kézmosási veszteségek miatt én 90%-ban elzártam a melegvíz sarokszelepet a csapoknál, egyedül a konyhai csapnál van melegvíz. Nem hiányzik, hogy percekig folyassák ki a vizet, hogy aztán 10másodperc alatt kezetmossanak, aztán meg 10-20liternyi melegvíz hüljön el a falban egy kézmosás miatt. Hidegívzben is lehet kezetmosni azt kész.

(#142013) Sipi- válasza blueboi69 (#142012) üzenetére


Sipi-
tag

Fogmosás is hideg vízben zajlik? :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#142014) WiZARD válasza blueboi69 (#142012) üzenetére


WiZARD
addikt

Én feladtam az ilyen küzdelmeket.
Van melegvíz cirkuláció, de mozgásérzékelőre kötöttem ne menjen feleslegesen egész nap, így ha valaki belép a fürdőbe akkor ~1 perc után van melegvíz. Ha nem csak kézmosás a cél, akkor azért kb jó így.

Sipi-: én csak hidegvízzel tudok fogatmosni (nyilván tudok meleggel is, de kifejezetten kellemetlen)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#142015) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Én csak egy 20 másodperces késleltetést raktam a melegvízre, ha valaki meggondolja magát. De cirkóról átállok idén hőszivattyús Ariston bojlerre. 53 fokig max 400wattot eszik, zuhanyzásra legyen elég 100 liter víz a három gyerekkel is.

(#142016) npera válasza blueboi69 (#142012) üzenetére


npera
újonc

Itt olyan hideg a hidegvíz, hogy fáj kezet mosni vele.

(#142017) npera


npera
újonc

Tegnap délután repültem 4 akksit a ház mögött. Az 1S 3"-os gép a 60 grammjával nem túl zajos, gyakorlatilag pár méter után a hangja csak egy halk hümmögés. Egy 5"-os gép egyrészt baromi veszélyes, másrészt az összes szomszéd kijönne nézni, hogy mi a zaj oka. Erre rá sem bagóznak. Most kezd végre elkezdeni tavaszodni, eddig gyakorlatilag vagy erős szél volt, vagy erős szél és eső.

(#142018) Jahno válasza WiZARD (#142014) üzenetére


Jahno
őstag

És így a vezérlés meg az egész körítés legalább többet fogyaszt, mint ami spórolsz?

(#142019) Jahno válasza blueboi69 (#142012) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet, csak mittomén. Ez nekem ilyen fura vallásos dolognak tűnik.

Annak ellenére, hogy ez a legtöbb helyen nyűg, de itt a panelban nincs annyi veszteség, anyámnál meg teljesen jól volt építve a rendszer.

(#142020) Jahno


Jahno
őstag

No, megérkeztem.

550 pénz, az aprólékokra én mondtam, hogy azon már sok nem múlik, amit lehet rakjon össze ha már hetek óta áll a kocsi és ha halogatom, akkor csak torlódik és szopolok. Van ilyesmiből éppen elég, legalább valamit haladtunk. Ha defekt miatt nem kellett gumikat cserélni, akkor verjünk el másra 100ast:

Mellé meglestem, hogy egy alap új Suzuki kb. drága autó a piacon, legkisebb Daciára (és érdekes papírból van a csomagtartó ajtó az nem tudom mennyire tartós) ha lerakok 2 millió kp-t, akkor 5 évig havi 100ezres a törlesztője. Akkor is ha a 3. évben már lehet bele önteni a garin kívüli szervíz költséget, szóval nekem nagyon nem adja ki az egyenleg.

Igaz az új autó modern lenne, nem ültük ki az üléseket, jók a zárak, teljesen más komfort és nehezen összehasonlítható a 15 ezer helyetti 30ezres szervíz intervallummal, nekem ennyit nagyon nem ér és nem látom a végét. Max. később valami elektronyosnak, de az meg 15millió, amennyi pénz a világon nincs. Az átlag digitális tabletes kijelzős középkonzolok meg egyenesen ótvarok.

Most a következő kis olajszivárgás lesz mókás történet, komplett vezérlés cserével jár, amiben kb. 40ezer kilométer van :-/

És eszembe jutott, itt basztam le nagyon az alját csak G nézeten már le van marva a púp teteje, itt kaptam egy jó nagyot:

(#142021) zetor2000 válasza Jahno (#142020) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nna, nem tévedtem sokat: [link]
550 lett a 600am ellenében.

"Most a következő kis olajszivárgás lesz mókás történet, komplett vezérlés cserével jár, amiben kb. 40ezer kilométer van :-/ "
Ha most volt szervízben a verda, akkor ez nem volt benne? Vagy most derült rá fény, és az ajánlat erre nem terjedt ki?
Igazából mindegy, sajna semmit nem olcsó fenntartani.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#142022) cs.zs. válasza Sipi- (#142007) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nálunk is.
Átlagos vidéki családi ház, külső méret 104m², belső hasznos 87m².
400kwh áram/hó, (~21000 Ft)
144 m³ gáz/hó (~15000 Ft)
Éves energiaszükséglet ~ 400.000 Ft

2x 3,4kW klíma, mosógép, szárítógép, villanytűzhely, 3 laptop, 1 TV,
kerti szivattyú, melléképület, stb stb stb
(napelem nincs)

[ Szerkesztve ]

...

(#142023) Jahno válasza zetor2000 (#142021) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt már előbb tudtuk, csak más soreendbe raktuk és szintén lóvét kell rá gyűjtenem meg összevonni egy kuplung cserével.

(#142024) Sipi- válasza Jahno (#142020) üzenetére


Sipi-
tag

Szép. :Y Kocsit meg el tudnád adni 4-500ezerért?
De ez ilyen, kinek mi a hobbija. Van aki félkarú rablóra költi, van aki kocsmában, van aki fogorvosra, más pedig kocsira. :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#142025) -NoVa- válasza Sipi- (#142024) üzenetére


-NoVa-
őstag

De ő amortizációra nem költött semmit ezer éve, azt vedd hozzá.

(#142026) Sipi- válasza -NoVa- (#142025) üzenetére


Sipi-
tag

Szervízköltségre viszont sokkal többet.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#142027) WiZARD válasza Sipi- (#141768) üzenetére


WiZARD
addikt

Nézd meg az akciós Leaf árakat. 6m kedvezmény listaárból.
6.5-ért adnak 0km Visia-t.

Mondjuk ezzel a használt árak is szépek lesznek...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#142028) WiZARD válasza Jahno (#142018) üzenetére


WiZARD
addikt

Van a 2 fürdőben a 2 db mozgásérzékelő, ezekben 1.5 év után cserés volt a gombelem.
A wifis konnektor nem hiszem hogy nagyon sokat fogyaszt.

A Home Assistant ettől függetlenül is menne.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#142029) -NoVa- válasza Sipi- (#142026) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azaz? Buksz egy fél milliót kb évente az áron, ő meg pár évente önt bele ekkora szervizköltséget, de...
Ne felejtsd el, hogy melós, terepre kivivős nem féltős felhasználásra van a cucc, mennyit veri oda random dolgokhoz. Az picit megpörgeti az amortizációs áresést.
Én is beleöntök néha 3-4-500k-t, ha épp elfogyott pl a kettőstömegű/kuplung/kinyomócsapágy trio, vagy a fék, futómű, aztán tizenév alatt félmilliót esett az autó értéke használtpiacon. Most ráköltős lesz, de azt a biztosító előre kifizette kb. Szerintem durva spórolás volt ahhoz képest, mintha újat vettem volna.

(#142030) eattila válasza npera (#142017) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, szél az itt még van. Tegnap mentem gurultam egyet, Odafelé 30-as átlag, vissza 18-as.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#142031) A. Crowley válasza WiZARD (#142009) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Az kibeba* sok. És még azt hittem, mi fogyasztunk sok villanyt. Ha jól rémlik, 400 kWh-t fizetünk havonta, és nagyjából be is takarja a fogyasztást.

(#142032) eattila válasza -NoVa- (#142025) üzenetére


eattila
csendes tag

De. Nemrég volt neki egy ilyesmi listája. Amortizálódik az. Szóval szimplán Das auto :)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#142033) blueboi69 válasza Sipi- (#142013) üzenetére


blueboi69
csendes tag

El sem tudnám képzelni melegvízben.

(#142034) Bujdy81 válasza Phülöp (#141971) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Lehet, hogy az itthoni éves szaldó elférne ott, ellenben ott van más, aki meg elférne itt. Pl. az, hogy nem nyúlják le komcsi módszerrel mostmár a gimiket is... :(

(#142035) blueboi69 válasza npera (#142017) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én már kb 1 éve nem tudtam repülni :(
Viszont valamelyik nap nézegettem vitorlázókat, meg olyat amin van propeller is, de elég nagy, tehát tud siklani. Nem mintha arra lenne időm, de nagyon szép.
[link]

(#142036) Bujdy81 válasza Sipi- (#142026) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

ööö, nem biztos. Nagy átlagban, ha nincsen nagy kilengés, akkor 15%-os éves amortizációval számolhatsz.
Tehát egy év után 85%-ot ér, kettő után 72,25%-ot, három után 61%-ot és így tovább.

Nekünk a Rifter 7.5 millió volt (támogatás nélkül). Az öt év után érne kb. 3.3 milliót (nyilván többért mennek a Rifterek, mert egyrészt volt infláció, másrészt piaic vihar van). Amortizáció az 4.2 millió. Az havi 70 ezer Ft átlagban. Annál többet Jahno nem költött szervízre, az tuti. És ez csak egy 7.5 millió új árú autó a példában!

(ha öt év alatt belemegy 120.000 km, akkor 35 Ft/km az amortizáció, miközben 45 Ft/km a gázolaj kb.)

(#142037) Bujdy81 válasza blueboi69 (#142035) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én lassan 43 éve nem tudok repülni. Sosem tanultam meg, kicsik a szárnyaim és kacskák! :D

(#142038) blueboi69 válasza Jahno (#142019) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt is azt gondolná az ember. A HMV tartály a ház közepén van, szerintem légvonalban nincs is 4-5m-nél több távolság, persze a csövek tekergnek valamerre.
Annyiból jó, hogy a hidegvíz csövei átmelegszenek a falban, tehát nem teljesen jéghideg víz folyik. Illetve ha nincs vízfolyás, akkor a HMV tartályból is jut el meleg a csőbe.

Viszont pl zuhanykabinban kell kb 20sec mire használható melegvíz jön. Kézmosásnál ez pont pazarlás, mert mire odaérne a melegvíz már meg is mostad a kezed.

Panelban a hidegvíz is langyos, legalábbis ahol én járok vendégeskedni abban a 4 lakásban összesen. Ott pl utálom, hogy kifolyatni sem lehet a csapból a vizet ha szeretnék egy pohár hideg vizet inni, mindig langyosnak érzem.

(#142039) blueboi69 válasza Bujdy81 (#142037) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És akkor még ott van az a fránya gravitáció is.... :D

(#142040) Sipi- válasza WiZARD (#142027) üzenetére


Sipi-
tag

És mire jár a 6m kedvezmény? Így azért elég durván odavágnak a piacnak. 6-6,5 millió egy Corsa, kis benzinmotorral. A 40-es akkuval a Leaf is már használható távokat tud, Corsa-t sem München-Szecsőre vesznek általában az emberek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#142041) Jahno válasza Sipi- (#142026) üzenetére


Jahno
őstag

Az meg elvileg minden autónak van már csak a futott kilométerek és évek alapján is. Meg ami még fogy.

(#142042) Jahno válasza Sipi- (#142024) üzenetére


Jahno
őstag

Nem régen még valami 800ezresre értékelték, de igazából az mambójambó meg egy szám és semmit nem számít az állapota. Félig szétrohadva is kb. annyit mondanak, mint karbantartva és frissen szervízelten.

(#142043) WiZARD válasza A. Crowley (#142031) üzenetére


WiZARD
addikt

Februári 1450 kWh így nézett ki:
~500 kWh autó töltés
335 kWh fűtés/HMV
105 kWh mosógép+szárítógép
35 kWh hűtőgépek
~280 kWh standby/állandó cuccok

maradék 200kWh főzés/sütés/világítás/szórakozás/munka
Gondoltam már, hogy minden kismegszakítót külön mérjek, de igazából tök8, úgysincs semmi amin lényegében lehetne faragni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#142044) WiZARD válasza Sipi- (#142040) üzenetére


WiZARD
addikt

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#142045) npera válasza blueboi69 (#142035) üzenetére


npera
újonc

Én régen repültem Multiplex Easystar géppel. Az egy hibrid, 1,4 méteres fesztávval és toló propellerrel a hátán. Nagyon szépen vitorlázik, lehet kézből dobva startolni és fűben hasra leszállni.

Ami nekem volt az még csak oldalkormánnyal és magassági kormánnyal készült, de építettem rá csűrőt is. A modernek már tudnak csűrőt alapból, aztán tudsz mixelni ívelőlapot, szpoilert és mindenféle kombót is, ha az a móka.

Még 2022-ben vettem egy Multiplex Funnystar kitet, amit "majd ha lesz időm" megépítek. A terv az, hogy legyen rajta FPV és GPS és iNav flight controller. Mindezt 250 gramm alatt persze.

Multiplex nagyon erős vitorlázóban is. Vannak egyszerűbb vitorlások és vannak gyakorlatilag korlátlanul műrepülhető powergliderek is, amiket durván lehet G-vel húzni.

Funray például elég komoly cucc.

DLG cuccokat nézted? Úgy dobod el, mint egy diszkoszt, aztán levitorlázol vele. Nagyon látványos a start.

(#142046) Sipi- válasza WiZARD (#142044) üzenetére


Sipi-
tag

:Y Elég erős árangedmény.
Yarist volna érdemes lecserélnünk, de semmi értelme a benzinkártyás Ceed mellé egy új autó. Yaris-t kéthavonta tankolom, közben megy 300 km-t. Vagyis most nézem, utoljára december 28-án tankoltam és azóta mentünk vele kb. 180 km-t.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#142047) WiZARD válasza WiZARD (#142044) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha meg cégre megveszed és a 6.5-ből még kapsz 2.8 állami támogatást akkor végképp bonba jó ár.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#142048) Jahno válasza eattila (#142032) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem 1 éve volt hasonló, akkor volt olajcsere periódus, meg előtte ugye akadt olyan is amit az előző szerelő gányolásai után rendbe kellett tenni. De legalább kipróbáltam, hogy mi van ha alternatív helyre viszem vagy megpróbálom vinni. Így már erre is van összehasonlítási alap az Ekcel táblázatban, bár nem tudom, hogy merrefelé lehet súlyozni ha futómű és fék hibájával kaptam vissza a kocsit, szervóra meg valami 250ezreskedvezményes baráti ajánlatot úgy, hogy igazából semmi baja nem volt. De legalább erőből oldottak meg egy csomó mindent és elfeszegették a vízpunepát, az sem volt vicces.

(#142049) Jahno válasza blueboi69 (#142035) üzenetére


Jahno
őstag

Év végén megjártam Koppenhágát, de csak úgy futtában egy nap alatt.

(#142050) A. Crowley válasza WiZARD (#142043) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

~280 kWh standby/állandó cuccok - ez kissé durván hangzik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.