Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38001) eattila


eattila
csendes tag

Van itt valaki aki keni-vágja a swift-et? (Nem a kocsit, hanem a nyelvet). Mert helyzet van, ami már inkább szituáció :D Címszavak: MapKit, PolygonOverlay és egyedi színek

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#38002) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ma végignéztem, ahogy egy egyenes úton az út szélére odatett széket egy autós lassan haladva elüti, majd dudál. Bámulatos reflexek.

(#38003) Jahno válasza blueboi69 (#38000) üzenetére


Jahno
őstag

Kell pár év és kiderül. Azért 10 perc alatt több 10 kilowatt energiát kicsapolni nem egyszerű. És akkor még az akkuval a mambó, hogy felmelegít/hűt, amit hosszabb távon is tesztelni kellene, beépíteni a kocsiba és átszervezni az egészet. Minimum 15 év, ha most működőképes laborban asztalon a megoldás.

(#38004) -NoVa- válasza Jahno (#38003) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tartsuk az energiát műszálas szöszmöszben statikus töltésként, kész. Ha kell, kisütjük. Na, következő kérdés?

(#38005) Jahno válasza -NoVa- (#38004) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt analóg hifisbe egyszer bedobom a fólia/lemez vita közé. Műszálas, teljesen jó.

(#38006) npera válasza -NoVa- (#38002) üzenetére


npera
újonc

Várjál. Le volt betonozva a szék?

Mert ha el tudta ütni, akkor az nem volt lebetonozva. Még.

Remélem dízel Peugeot 206-al.....

(#38007) npera válasza -NoVa- (#38004) üzenetére


npera
újonc

Szuperkondenzátor!!!!! Csak egy pulcsi kell hozzá.

(#38008) Jahno


Jahno
őstag

Na, ma az agyam folyt ki a fülemen. És ha be kellene fejeznem a napot, akkor meg kellene 4-5 óra. Főnök itt nyüszített, hogy jajj fontos még ticket, ki sem nyitottam szinte semmit csak a júzerek adhoc kéréseinek ugráltam. Béketűrő arcok is kezdenek sorban megborulni, meg olyan keszekusza projektek vannak, amit senki nem ért, nincs kitalálva, csak a szopás van vele, de azért csinálni kell. Ráadásul holnap sok cégnél riport határidő, zárás, satöbbi, bent dolgozik a fél emelet.

(#38009) FőDudu válasza Jahno (#38003) üzenetére


FőDudu
addikt

Nagy Caterpillar generatorunk tudna tolteni vagy 10 Teslat egyszerre. Hol itt a gond?

Mindegy, hogy x liter per ora a fogyasztas, azt megujulobol nehez lesz fedezni egy ido utan...

Max a benzinkut gazolaj tartalyara direktben kotik ra a generatort.... :Y

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#38010) FőDudu válasza Jahno (#38008) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk csak a ledumalt HPFS szerzodesbe kerdeztek bele, megirtam, hogy 2 honapja megbeszeltuk. Jah, akkor hetfon alairjak.

Megirtam, hogy ma kell alairni, hogy folyamatos legyen a szerzodes, mivel ma jar le az elso 3 eves periodus.

Jah, akkor alairtuk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#38011) Jahno válasza FőDudu (#38010) üzenetére


Jahno
őstag

EU főnök teljesen szét van esve, hiába írok meg valamit, pár hét múlva anyázik, hogy nem csináltam meg. Még telepednek a noteszek amin hétfő reggel a világ másik végén dolgozni kellene és persze infó nincs, hogy mivel mit.

(#38012) ncc1701 válasza Jahno (#38008) üzenetére


ncc1701
veterán

Holnap péntek, piros betűs ünnep, és szabadnap.

Amúgy remélem, szigorúan munkaidőben dolgozol.

(#38013) npera válasza Jahno (#38008) üzenetére


npera
újonc

Én alacsonyabb szinten nyomom az ipart, úgy tűnik :B

Én reggel bevittem a gyerekeket oviba, aztán ott szembesültem vele, hogy halloween nap van :Y

Mindenki ki volt öltözve, az ambíciózusabb szülők ki is festették a gyerekeket. Én meg bevittem őket "civilben". A fiam letojta, ő autózni akart. A lányom nem kezdett el bőgni amíg el nem indultam haza a ruhákért. Asszonynak telefon, előkereste a ruhákat, aztán csak fel kellett vegyem őket az előszobából. Vissza az oviba, még reggeli előtt odaértem. A fiam megörült neki, mert a csontvázas cuccban tudott félelmetes lenni.

A lányom egy sarokban bőgött, hogy neki nincs jelmeze. Gyorsan feladtam rá egy kis rucit, aminek a felső része egy póló csontvázzal, alul pedig kis tüll szirmokból áll. Az egyik legjobb barátnőnek pont ilyen volt, így hirtelen kisütött a nap és öröm volt.

Az óvónők szétröhögték magukat.

Utána be melóba, szendó, fogmosás, aztán rohantam a gyár mellé a mini kórházba, ahol magasfeszültségű életmentés gyakorlat volt. Aztán vissza és kezdhettem dolgozni.

Most meg jön a sok halloweenes gyerek cukorkáért.

(#38014) Jahno válasza ncc1701 (#38012) üzenetére


Jahno
őstag

Holnap csak kicsit megyek be. Többiek rendesen egész naposan vannak, mert az olyan.

(#38015) Samott válasza npera (#38013) üzenetére


Samott
addikt

Békanyomda megvolt? ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#38016) FőDudu


FőDudu
addikt

Szegelyes teknos a gyereknek beszerezve.
CITES papirokkal, mert csak exportaljuk.

Melle a szokasos UVB lampa, infra lampa, alginatos fold, stb. Otthon varja a terrarium, jelenleg ciposdoboz a lakhelye.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#38017) npera


npera
újonc

Megnéztem az új pici Mavic Minit. Egész pofás.

Látom, hogy le van olcsósítva erősen, de aztán összevetettem a Mavic Pro 2-vel és utána megértettem, hogy ez tényleg olcsó.

A Mavic 2 Pro a mobilt összecsiptető kontrollerrel 1499 EUR. A "rendes" képernyős kontrollerrel már 1999 EUR.

Ekkor hirtelen nagyon-nagyon olcsónak tűnik a Mavic Mini Fly More Combo 499 EUR-ért.

És most rájöttem, hogy a Mavic Air még létezik és az még sokkal jobban tetszik, de rögtön dupla áron van a Minihez képest... Ááááááá...

Inkább megépítem a long range trikoptert, akkor legalább az alkotás öröme is benne lesz.

(#38018) Sipi-


Sipi-
tag

Kell valakinek ingyen álmennyezet készítéshez való U lemez? Az U szárai kb. 2 centisek, az U alja meg kb. 2,5-3 centis. Maradt egy 4 méteres szál, meg jópár 1-2 méteres. X. kerületből elvihető. Hét elején szétdarabolom és megy a kukába :)
Nálunk ilyenre van rakva az álmennyezet meg a led szalag is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#38019) npera válasza Samott (#38015) üzenetére


npera
újonc

Hát talicskával még nem mentünk, ez igaz.

(#38020) BobaHWSW válasza npera (#38017) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Mavic airem van elado... Tok jo, hogy elobb vettem es csak utana esett le, hogy sehol fasza helyen nem repulhetek vele ujzelandon.

Wellington az nofly zone es minden department of conservation terulet szinten nofly zone. Es minden ami ujzelandon szep taj es franko, az department of conservation szoval a kor be is zarult.

(#38021) FőDudu válasza BobaHWSW (#38020) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor mi a f...nak van DJI bolt?

Hogy a sok hulye otthon nezze a dronjat a lakasban? :C

FőDudu

(#38022) FőDudu válasza Jahno (#38014) üzenetére


FőDudu
addikt

Holnap megyunk valami belga etterembe.
Ma csak ledesnel voltam (ujabb adag izzot venni), aztan Veresegyhazon lakoparki lakast nezni (valami gyerekliget vagy mifene).

Na ott konkretan bent laknak a keszpenzzel fizetok, de nincs atadva az egesz, a folyoson bojlerek vannak es onnan kapjak a melegvizet.
Villanyora sincs, az epitteto ad ipari aramot.

Majd talan jovore a nevukre kerul amit mar kifizettek. Eszem megall mindenkit hulyenek neznek....

Amugy nem rossz hely, meg a lakas is jonak tunt.

FőDudu

(#38023) npera válasza BobaHWSW (#38020) üzenetére


npera
újonc

Én is kontrollzónában vagyok, az engedélymentes maximális magasság 50 méter, ha a drón könnyebb 7 kg-nál és nem gyorsabb 90 km/h-nál.

Szóval ha beregisztrálom a DJI terméket és repülök vele 50 méter felett itt a környéken, akkor az valami logban feltűnik. Aztán lehet sosem nézik meg, de akkor elkezdem kihívni magam ellen a sorsot szépen apránként.

(#38024) blueboi69 válasza BobaHWSW (#38020) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mennyire olcsón adod?

(#38025) BobaHWSW válasza blueboi69 (#38024) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Mittomen, ha komolyan erdekel elagyalok rajta.1400-1500 dollar? Asszem ujonan 1.9k volt az extra akku packokkal es 2szer volt hasznalva.

(#38026) hobizoli válasza FőDudu (#38022) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja azt tom, volt rola vmi TV-s riport is

beruhazot mar basznam is a boribe ahogy van
kettot pattanna a betonon, pedig az nem egy rugalmas dolog

több drón kell ;P

(#38027) Sipi-


Sipi-
tag

Hogyan kell windows-os ssh szervernél a kulcsos authoz a jogokat beállítani?
Egy ilyen gépet kell használnom jumphostnak: "Microsoft Windows [Version 6.3.9600]"
Kulcsos auth menne rajta elvileg (bekéri a kulcsom jelszavát a gépem), de végül mégis jelszóval kell belépjek. Remote desktop hozzáférésem nincs a géphez, csak ez az ssh :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#38028) Jahno válasza FőDudu (#38022) üzenetére


Jahno
őstag

Holnap gyertek játszóházba, az jó buli lesz. Én gyúrok az 50+ éves mechanikus vackokra is, de lesz pár beülős szimulátor, meg ami szemszájnak való.

(#38029) Jahno válasza npera (#38013) üzenetére


Jahno
őstag

Ázsia centerben voltunk, egész jól beöltöztek a népek, némi díszítés, szabadon össze lehetett kenni művérrel mindent és a lufit is ingyen adták. Aztán színpadon mindenféle jelmezverseny, előadás, egy mérnökcsaj próbált érdekes dolgokat mutogatni, csak eleinte nem sikerült a kölkök nyelvén beszélni és belecsavart az inert gázokba nem éppen óvodás szinten, de aztán kikavarodott belőle. Volt folyékony nitrogén, abban a szokásos fagyasztás, kézre öntözés, aztán belecsapott egy kancsó forró vizet. Előtte 10 éves forma gyereknek megengedte, hogy "felgyújtsa" meg a kiscsajok markolhattak bele a mágikus fürdőhabba ami aztán jól kigyulladt. Előtte meg Van de graaff generátor, csak sajna a szíj keskeny volt benne és nem termelt annyit, hogy minden rövid idő alatt bemutatódjon. De szikrázott, villámlott, kisült, taszított. És ettem hupikék fagyit, mert az jó. Érdekes módon elég sokan voltak kutyával. Ja, kölköknek persze matricagyűjtős nyereménykedés, amit az áruházak területén töknek öltözött arcoktól kellett tarhálni és füzetbe rakni.

(#38030) Gabibácsi válasza -NoVa- (#38002) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lehet haragudott a székre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#38031) Jahno válasza Gabibácsi (#38030) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, holnapra előástam a retró laptopot. Meg a mittomén, pár dolgot még rakok rá.

(#38032) ncc1701 válasza npera (#38017) üzenetére


ncc1701
veterán

Vegyél ilyet, ne buziskodj. :)

(#38033) FőDudu válasza Jahno (#38028) üzenetére


FőDudu
addikt

Holmikor? :)

FőDudu

(#38034) FőDudu válasza Sipi- (#38027) üzenetére


FőDudu
addikt

OpenSSH-nal kb ugyanugy mint Linuxon.
C:\users\user\.ssh alatt van a felhasznalo specifikus resz.
authorised_keys.txt-t kell atnevezni authorised_keys-re es abba megy az id_rsa.pub.
sshd_config meg valahol az programdata\ssh alatt lesz. Ott varialod meg, hogy kulcsos legyen (PubKeyAuthentication yes, PasswordAuthentication no).

Vagy valami ilyesmi. De ezt sima SSH hozzaferessel nehez lesz beallitani ;)

FőDudu

(#38035) Gabibácsi válasza Jahno (#38031) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi. Kész a 600-asom, legközelebb viszem partyzn.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#38036) Gabibácsi válasza FőDudu (#38033) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ti ma fogtok bandázni?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#38037) FőDudu válasza Gabibácsi (#38036) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom. Jelenleg ebredesi fazis van, aztan valami belga etterem lesz ebedre, delutan/este tan ra is erek...

Holnap szulinap, vasarnap utazunk vissza.

FőDudu

(#38038) Gabibácsi válasza FőDudu (#38037) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkó most se látlak, mer mi megyünk somogyba nemsokára

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#38039) Sipi- válasza FőDudu (#38034) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, akkor olyan, mint a linuxos, én is erre jutottam. Majd rákérdezek az adminnál van-e valami trükk benne.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#38040) npera válasza ncc1701 (#38032) üzenetére


npera
újonc

Szép!

(#38041) eattila


eattila
csendes tag

Felraktam a madáretetőt, meg a golyókat, meg ami még volt. Megreszeltem egy kés fokát, hogy szép legyen. Amúgy döglés van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#38042) npera válasza Jahno (#38029) üzenetére


npera
újonc

Tudományos? Jól hangzik.

Asszony viszi gyakran a purgyékat a helyi természettudományos múzeumba, piszok jó programjaik vannak mindenféle tárgyban. A két mókamaki egész érdeklődő a kémiával kapcsolatban, ott kotyvasztanak mindenfélét.

(#38043) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Lassan irány haza. Az eleje egyszerű, busz, repülő, de Debrecebtől lesz izgalmas. Fél órával az utolsó vonat előtt száll le a gép, a helyi taxitársaságok a időpontra foglalás gondolatára is meglepődtek, hogy ilyen létezhet, és ellenálltak az efféle nagyvárosi hülyeségeknek.
Vonatügyben meg végképp káosz, ha lekéssük. De magában is többet megy, mint innen addig az út, csodás lesz.

(#38044) Sipi-


Sipi-
tag

Kaptam tegnap Vodafone előfizetői szerződést, ma már köszöntöttek az E-számla rendszerben is. A probléma, hogy én nem kötöttem szerőzédst a Vodafone-al. De a szerencsétlen minden adatai megvan nekem, mert a voda elküldte a szerződést és a telefon adatait is. Várok, hátha észreveszi a lúzer, hogy nem jó email címet adott meg (vagy az ügyintéző rosszul írta be). Legkésőbb akkor feltűnik neki, amikor letiltják a számát, mert nem fizette be a számlát :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#38045) Phülöp válasza -NoVa- (#38043) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem mindig egyszerű az eleje se...

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#38046) Gabibácsi válasza -NoVa- (#38043) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mondanám hogy elmegyek értetek, de somogyban leszünk vasárnap estig

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#38047) qnadam válasza FőDudu (#38022) üzenetére


qnadam
veterán

volt erről több cikk is. csodaszép sztori.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38048) Gabibácsi válasza Sipi- (#38044) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hehh, hány ilyenem van, van egy telekomos barom, egy cetelemes, meg egy mol kártyás pöcsömöccse. Közös az, hogy egyiket sem tudtam lemondani, csak jeleztem, de azt mondtám nem tudnak mit tenni.

de rendszeresen beregisztrálna valaki instagramra meg mindenféle rendelés is szokott jönni, Hortobágyra

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#38049) FőDudu válasza qnadam (#38047) üzenetére


FőDudu
addikt

Eszembe sem jutna ott venni. Viszont ismerek olyat aki ott lakik. Meg hisznek a csodaban....

Vegulis aramuk van, futesuk van, meleg viz is van. Csak semmi nincs a nevukon egy lakas kifizetese utan 3 evvel.

FőDudu

(#38050) -NoVa- válasza Phülöp (#38045) üzenetére


-NoVa-
őstag

Így szezonon kívül egészen működik a busz, többnyire jön valamikor, viszonylag keveset láttam csápoló embereknek nem megálló esetet, meg nagyjából a fontosabb megállók felé még érintik is az útvonalukat. Igyekeztem sok currys "Bombay mix" fantázianevű buszsofőr-száraztápot enni, az idevonzza őket. A kínai sofőrökre pucér nős telefonháttérképpel lehet hatni, legalábbis eddig csak olyat láttam náluk. Mindenképpen jobb élmény, mint a reptéri autóbérlős cégeknél hónapokig hiába telefonálni, hogy ha már leadtad a szarjukat szalonállapotban, az 1100Euro depositodat kéred vissza.
Legalábbis egy hétre ez rendben van, állandó szigetüzemben nem kéne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.