Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118101) -NoVa- válasza Jahno (#118098) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mily véletlen hogy Pénztáros pont őrző-védő céget vett a napokban, mielőtt bejelentették, hogy a határőrzést biztonsági őrökkel képzelik el. Zseni ez az ember, na. Legyint, továbblép, úgysem lesz ebből se semmi se.

Zlotyi és Koronaárfolyam vs Forint szintén nem érdekli az egyszeri hülyét, elfogadták, megszavazták. Szerintem amúgy most jó lehet a jég egy koronázási ceremóniára a Dunán, érdemes lenne megpróbálni.

Hasznosabb, de fejvakarós, akkusztikai fáziskioltó szelepet méretezgetek, de ehhez már túl kicsi a nyomtatóm felbontása, hogy ez beleférjen 5mm átmérőbe. Csak a fele asszimetrikusan duplázott méretben szerintem még akár kijöhet:

(#118102) eattila válasza Sipi- (#118100) üzenetére


eattila
csendes tag

A lejtőn, a darálóba.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118103) blueboi69 válasza Jahno (#118098) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Áhh már felhős minden. :D

(#118104) Jahno válasza blueboi69 (#118103) üzenetére


Jahno
őstag

Valakinek azt is össze kell tákolni.

(#118105) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#118103) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

És mi a felhő? Másvalaki számítógépe... Ott is csavarozgat valaki.

(#118106) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

(#118107) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#118105) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul most sietni kell: [link]

(#118108) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#118105) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nahát... :)

(#118109) Phülöp válasza Grillo (#118090) üzenetére


Phülöp
addikt

Olyat vegyél, amit könnyű takarítani

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118110) Grillo válasza Phülöp (#118109) üzenetére


Grillo
senior tag

Pont láttam ezt délelőtt, azt hittem faszán kitörik a nyaka a bácsinak.
Megjöttek a bejciglik, ki kéne szednem az autóból, visszarakni az első kerekeket.
Meg menni egy tesztkört, de szerintem azzal várok kicsit, hűljön még a levegő.
Vázakat beregisztráltam +5 év garira, bár meglepődnék, ha ez akkor valami lenne.
Ajánlott kompjútert berendeltem, bár nem nagyon mozdul azóta.

Lehet veszek még pár bringát, hátha jobban tartja az árát, mint az arany.

(#118111) npera válasza Grillo (#118090) üzenetére


npera
újonc

Én leginkább arra megyek, hogy rámenjen a fejemre. 65-ös kell. De ha nem drágább sokkal 50 jurónál, akkor kábé jó.

(#118112) npera


npera
újonc

Jahno, légvédelmi rakétát szokás így hatástalanítani? Szerintem "picit" túl közelről csinálta az expert....

S-300 nem pici, cserébe elég nagy....

(#118113) Sipi- válasza Sipi- (#118076) üzenetére


Sipi-
tag

Megvettem a TL-MR6400-at. Eddig szépen megy, wifi is sokkal erősebb benne, mint a korábbi zsebrouterben. Azzal az is volt még a baj, hogy melegedett rendesen és emiatt belassult majd meg is fagyott időnként.
Az új routerben még vpn szerver lehetőség is van (pptp, ipsec, openvpn), mindent is tud :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118114) Phülöp válasza -NoVa- (#118082) üzenetére


Phülöp
addikt

Végül olyan mélyre nem hatoltunk be, de így is feltűnő volt a szőke svédek alulreprezentáltsága.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118115) npera


npera
újonc

(#118116) npera válasza Phülöp (#118080) üzenetére


npera
újonc

Most olvasom. Merrefelé?

Lehet enni kebabpizzát, meg adott esetben a napsütésben gyönyörködni vagy a vízszintes esőben. Ami akár pár percenként tudja váltogatni egymást.

(#118117) Jahno válasza npera (#118112) üzenetére


Jahno
őstag

Hatástalanítást mi a raktárban csináltuk, meg elméletben úgy semmisült volna meg, hogy vitte magával az ellent is :C De ilyesmit hókusz csinált igaziból, én csak kibickedtem mindenfelé.

Nagyon kamunak néz ki. Esetleg ultra mázlija volt, meg gazdaságosabb lelökni az alvázról és a teher még használható. Persze ki tudja mi járt a fejében.

Nem kiszámítható és veszélyes. Lehet szórakozni, hogy nagyon megrakják C4el és esetleg felrobbantják, de ha elindul valamelyik fokozat, akkor bármerre repülhet. Itt legalább kettő volt a vason, az vízszintesen is repül pár 100 métert meg a csávónál látszik némi repeszhatás, az erősen olyan vagy olyanabb. Repülő mellett ha 100-200 méterrel pukkan el akkor is szétkapja. Sokan nem is tudják, hogy nem kell telibeverni a célt, de persze az hatásosabb.

Az alap üzemanyaga egyszerű lövéstől el sem indul. Rendes gyújtási fokozatai vannak, ebben egyben van és megy míg viszi. Amikkel mi rohangáltunk ott is többféle, én a külön üzemanyag+oxidálószeresből már kimaradtam ()jobb is) sima szilárd+folyékony, meg utánégető. Robbanótöltetnek van benne 80-100 kilogramm, ami önmagában oda bír baszni nem kicsit, többit Wikipédián ki kellene lesni, hogy hány kilogramm nitrocellulóz van benne, de nem kevés az ha elindul akkor nem ilyen kicsi történet. Közvetlen láng kell, azt fényjjelzős lőszer megoldja, nem ezzel van a baj.

Nézd meg ezt a 2 centis darabot és akkor ebből mire képes pár 100 kiló, főleg bedobozolva:

[link]

(#118118) npera válasza Jahno (#118117) üzenetére


npera
újonc

100-150 kg közé írják változattól függően a töltetet. Aztán ha tud 200 km hatótávot, akkor még ha az égési fázis nem is tart a teljes repülési pályá hosszáig, azért elég sokáig hajt a hajtóműve.

1,5-1,8t között van egy rakéta tömege, ebből gondolom kábé a 60-70% a hajtómű és hajtóanyag.

(#118119) Jahno válasza npera (#118118) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk voltak majdnem 2.5 tonnásak is, azok vannak közel ehhez a modellhez. Meg csumpi kis 1 tonna alattiak, az viszont jól és alacsonyan tudott manőverezni. Állítólag. Ha kell doksi akkor nálunk elég jól összeszedték, de nem sok adatot találok a hajtóanyagról. Biztos titkos :DD Még van egy sor YT videó is, nemzetközi szinten korrektek, mindent lefordítottak ezer nyelvre is.

Ez azért mérvadó lehet "Mindössze 3 másodpercig működött, max. 58 tonna tolóerejével 2000 km/h (1,8 Mach) sebességre gyorsította a rakétát." Ezek után kb. 40-50 másodpercet repült még tolóerővel és kormányozva, de volt amit azzal reklámoztak, hogy már az indítóállványt is hangsebesség felett hagyta el. Volt ebben erő, ha ez a másodperc tört része alatt szabadul ki a palackból, akkor az büntet.

(#118120) Phülöp válasza npera (#118116) üzenetére


Phülöp
addikt

Hyllie, Malmö.
Ha elfelejtünk leszállni a vonatról, akkor beköszöntünk volna.
3 évszak simán megvolt, a hófúvás ma elmaradt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118121) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Alakul a kert:

A füge idén belehúzott, bőven lesz még rajta:

(#118122) blueboi69 válasza -NoVa- (#118121) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálam a folytontermő málna még zöld, de sztem 1-2hét és beindul aztán szeptemberig lesz folyamatosan. Paradicsom már van, párat ettünk már, de ilyen napi 1-2 van még csak, nagyrésze zöld. Viszont van olyan nagy is, ami nagyobb mint az öklöm, majd lemérem éretten.
Fügét tavaly összel ültettem, egyelőre bokrodik, mint az állat, nőtt kb majdnem 1m-t mindkét bokor, de termés nincs. 1db volt az egyik bokron még tavasszal, de a kisebbik gyerek lerúgta labdával vagy repülővel, nemtudom már.
Ja a málnabokor magasabb mint én, pont szájmagasságban érik a málna rajta, legalább derékkímélő a szedése :)

(#118123) Samott


Samott
addikt

A tuzijatek nem jatek...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118124) blueboi69 válasza Samott (#118123) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Milyen jó lett volna!

Szilveszterkor mi is hasonlóan jártunk, az egyik rakéta nem fölfelé repült, hanem oldalra, pont felénk. Szerencsére az nem volt ilyen robbannós, nem is pukkant meg semmi, csak láttuk, hogy lángolva nem arra megy, mint amerre kéne. Persze kb 200m-en belül nem volt semmi.

(#118125) blueboi69


blueboi69
csendes tag

(#118126) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of 3 people and text that says ""Money doesn't matter" -Rich People "Looks don't matter" -Attractive People "Nothing really matters" -People who just killed a man"

(#118127) npera válasza blueboi69 (#118125) üzenetére


npera
újonc

Nem értem mi a probléma. Lehet szocializálódni, beszélgetni a legújabb SW-frissítésekről. Egy boldog család :C

On di ádör hend. Ha értelmesen navigálsz és töltesz, akkor vélhetően el tudod kerülni a töltősort, mert még azt is írja a rendszer, hogy mennyi oszlop szabad és milyen teljesítménnyel tudsz tölteni. Szóval júzer errorra gyanakszom..... :B

(#118128) Phülöp válasza npera (#118127) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt mondjad meg nekem, hogy a kis családdal szoktatok Koldskål-t enni?

Igazából azt akarom felmérni, hogy mennyire távolodtál el a civilizációtól. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118129) Phülöp válasza blueboi69 (#118125) üzenetére


Phülöp
addikt

link

Így azért kicsit más a történet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118130) qnadam válasza npera (#118116) üzenetére


qnadam
veterán

kebabpizza felváltva esővel és napsütéssel, ez jól hangzik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118131) npera


npera
újonc

Nova, ma voltam a RISE Research Institutes of Sweden egyik telepén és az additív gyártással kapcsolatos fejlesztési műhelyüket néztük meg. Az ABB robotkaron levő "printer" simán kinyomott egy kenut 3 mm-es rétegvastagsággal. Aztán persze azt még megmunkálták, festették és lakkozták, de működik.

Itt a cucc....

Van mindenféle fémporból lézerrel nyomtató cucc is, meg kémiai elven működő is. Phülöp szerintem a megmunkálóállomásoktól is lúdbőrözne, elég jól felszerelt kis műhely.

(#118132) npera válasza Phülöp (#118128) üzenetére


npera
újonc

Ilyet tejbe nem rakok, mert akkor megszotyósodik, de csak úgy tudom fogyasztani, aztán iszom hozzá tejet.

Cserébe küldök egy finnes mémet, hátha kedveled :B

(#118133) -NoVa- válasza npera (#118131) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, mindent is lehet nyomtatni, de 0.2mm alatti falvastagságot a slicer nem hajlandó elfogadni a fene enné meg :)

Kijövő hang nyomását felhasználó fáziskioltást próbálnék varázsolni, de ezt még újra ki kell találni.

(#118134) npera válasza qnadam (#118130) üzenetére


npera
újonc

Csináltam felvételeket egy kellemes vidéki útról a tesztpályáról hazafelé jövet. Felváltva volt napsütés, meg özönvízhez hasonlatos zápor. Dimbes-dombos kanyargós út, komoly teherforgalommal, padka nélkül. Ahol végetér az aszfalt ott kezdődik a susnyás. Többnyire záróvonal van, meg beláthatatlan bukkanók és kanyarok.

Cserébe két oldalt erdő, elképesztően zöld minden és igazi belassult vidéki élet van.

Még le kell szedjem a telefonról, meg össze kell rakjam a részeket egybe, aztán belinkelem.

Vannak szép részei az országnak, a nagyvárosok számomra nem részei ennek mondjuk. A falusias-vidékies részek elég jók tudnak lenni. Főleg nyáron, amikor kábé sosem megy le a Nap és minden IS zöld... :C

(#118135) npera válasza -NoVa- (#118133) üzenetére


npera
újonc

Tuti? Elvileg lehetne 50 mikronos rétegvastagságot is kérni. Esetleg finomabb dűzni kell hozzá mondjuk.

(#118136) -NoVa- válasza npera (#118135) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálam 0.12mm a minimum, aztán extrudercserével mehetnék lejjebb, de itt valami advanced setting zavar be mert a külső falait kihagyná. Még próbálkozok holnap.

(#118137) Phülöp válasza npera (#118132) üzenetére


Phülöp
addikt

A kérdéses cucc az a jobboldali, ami akár tej is lehetne. Mindenesetre, ha összefutsz vele, óvatosan kóstoljad.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118138) npera válasza Phülöp (#118114) üzenetére


npera
újonc

Most olvasok vissza. Malmö az eléggé multikulti, gyakorlatilag csak az maradt ott aki nem tudott onnan elmenekülni normális helyekre. Kábé mint Birmingham, az is vicces hely.

(#118139) Samott válasza -NoVa- (#118136) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom a finomabb nyomtatashoz inkabb a rezines megoldas valo. Itt ugye muanyag szalakat ragasztunk egymashoz, egy ket-reteg amugyse lenne eleg eros barmi is a celja.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118140) -NoVa- válasza Samott (#118139) üzenetére


-NoVa-
őstag

Resin nyomtatót nem akartam, némi nem lakás/emberbarát gázok szivárognak belőle, max jól szellőző műhelybe/garázsba érdemes olyat.

Nem teherviselő elem, akkusztikai. Simán irányított, átmérőben változó furatokat könnyedén nyomtatok, csak továbbvittem az alapötletemet és megpróbálok egy-egy frekvenciatartományt célzottabban kontrollálni. Már így is ott tartunk, hogy az én V3-as műanyagdugómmal megtuningolt alap némi konvolúciós szűrővel megtámogatva simán felemeli az olcsó planart az 1000$-os ligába, szóval jó játék.


(#118141) Samott válasza -NoVa- (#118140) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, az maceras cucc, mosogatni is kell mindent is korulotte meg kezelgetni. De az ilyen finom dolgokhoz jobb a nagyobb felbontasaval.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118142) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#pénzügy #euro

Az a helyzet, hogy eddig halogattuk, volt az smax eladásból kp-nk, mint megtakarítás, a többit feléltük a napelemkkel, kandallóval, egyéb használati tárgyakkal.

A kérdés az, hogy most még megéri-e euroba átrakni forintot (ehhez bankba kell menni, ezért is halogattam), vagy mostmár innen nem lesz lejjebb? :U

(#118143) Samott válasza blueboi69 (#118142) üzenetére


Samott
addikt

Sokat lehetne ezzel keresni ha tudnank. 2% alapkamat emeles volt de pont ott tartunk mint tegnap, es ki tudja hol all meg. Orbaneknak iszonyat arcvesztes kellene ahhoz hogy ezt megoldjak (feltetel nelkuli kiegyezes az EU-val, hogy vegre jojjenek a penzek).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118144) blueboi69 válasza Samott (#118143) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, nem keresni akarnék vele, meg nem spekulálok ezzel sokat. Viszont ha tegyük fel kitalálnak valamit, akkor van arra esély, hogy visszamászik a forint és mondjuk erősödik 30-40forintot? Mert akkor az már bukta lenne, egy átváltáskor.

(#118145) eattila válasza Samott (#118143) üzenetére


eattila
csendes tag

Legalább megint harcolhat valakivel virtuálisan. Van egy tippem, hogy ők f_snak ebbe bele magasról, és hígat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118146) Phülöp válasza blueboi69 (#118144) üzenetére


Phülöp
addikt

ATH-n vásárolni sose jó üzlet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118147) blueboi69 válasza Phülöp (#118146) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miazaz ATH? :U

Közben megtaláltam, nemhinném, hogy ott vennék bármit is

[ Szerkesztve ]

(#118148) Sipi- válasza Samott (#118143) üzenetére


Sipi-
tag

Az ispánok és vármegyék mellé be kellene vezetni a réz-, ezüst- és aranypénzt is és elfelejteni a forinttal és euro-val való bohóckodást. Mindegyiken tisztelt királyunk arcképe lenne. :W

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118149) Jahno válasza blueboi69 (#118142) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, összes hívő haverom magyarázza, hogy őszre majd meglátjuk és újra jó lesz minden (ha csak le nem hullanak a levelek, mert akkor már rá lehet fogni), de egyrészt fene tudja, meg szerintem itt már nem nagyon van előre. Matekoztam én is némi Eurón, de amint belevágnék tuti az dőlne össze valami miatt. Ha körbenézel, akkor év elején majdnem Rubelbe vagy Hrivnyába kellett volna tenni, ki gondolta volna?

Aztán amit itt EUban az oroszok/olaj/gáz minden marhasággal vizionálunk, végén még az Euró lesz szarabb a dollárhoz vagy a fonthoz képest. Romlik vagy sem, tök tudja, papírokhoz nem értek, de amilyen ütemben tudnék forintot gyűjteni, annál gyorsabban romlik az értéke.

(#118150) Jahno válasza blueboi69 (#118147) üzenetére


Jahno
őstag

AudioTecHnika! Jó cuccai vannak, hívő vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.