Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93001) npera válasza Samott (#92993) üzenetére


npera
újonc

Ha ez a legjobb szöge, akkor milyen lehet egy rosszabb szögből??? :Y

Az eleje iszonyatos. A durván benyomott szoknyák a kerékjáratnál picit Aztec-jellegűek. A felni iszonyatos. A hátsó ajtó mögötti rész lehetne egy Kia Picanto is akár.

A fekete rész alul próbálja elfedni az akksik miatti magasságnövekedést, gondolom.

(#93002) npera válasza -NoVa- (#92991) üzenetére


npera
újonc

Király!

(#93003) eattila válasza Phülöp (#92999) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt meg a tél olyan, mint ott a nyár :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93004) npera


npera
újonc

Nem tudom hogy megy Finnországban, de ma megnyitották az adóbevallás időkapuját. Még a múlt héten jött elektronikus doksiként az előzetes számítás. Most át lehetett nézni a végleges elszámolást, aztán elektronikusan aláírni.

Kapok vissza egy kwadnyi monétát majd, ha minden igaz, akkor április 7-9 között.

Du som deklarerar digitalt senast den 30 mars utan att ändra eller lägga till något.
» Skattepengar i april
April
7–9 april 2021

Hogy csináljuk? TP3 vagy Long Range 4"? Vagy Prusa Mini 3D-printer? :C

(#93005) eattila válasza npera (#93004) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is ma kaptam értesítést a navtól, hogy megvan a tervezetem. De még nem vitt rá a lélek.
Ma és hétfőn is meeting a főnivel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93006) Bujdy81 válasza qnadam (#92977) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"de szerintem te se örülnél, ha egy egyéni teljesítő nézné mosolyogva, amint te pironkodsz, hogy áá csak háromfős csapatban csináltuk"

Nos én a helyemen kezelem magamat, szóval nem pironkodnék, hogy csak három fős váltóban indultam. Amúgy én szavaztam anno a felületen, hogy az egyéniknek legyen egyedi póló.

Abban viszont igazad van, hogy ha a szervező azt kommunikálja, amit, akkor miért ne induljon boldog-boldogtalan 10+ fős csapatban...

(#93007) blueboi69 válasza npera (#93001) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De most komolyan, ki volt az az idióta, aki jóváhagyta, hogy ez így nézzen ki? Ez még a multiplanál meg az előbb linkelt bmw-nél is rondább.

(#93008) -NoVa- válasza npera (#93004) üzenetére


-NoVa-
őstag

Természetesen Prusa, némi gumimaci összeszereléshez, onnantól pedig nyersanyag bele végtelensok.

(#93009) blueboi69 válasza npera (#93004) üzenetére


blueboi69
csendes tag

LR4 LR4 LR4 LR4 LR4 LR4 LRNÉÉÉGY!!! ELERNÉÉ44GGYY!!!!négy!! :DD

(#93010) Samott válasza Bujdy81 (#93006) üzenetére


Samott
addikt

Ezen a logikan haladva a 10+ fos csapatban indulok is siman a helyukon kezelhetik magukat. Akkor az eredeti felvetes is ertelmet veszti.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93011) -NoVa- válasza blueboi69 (#93009) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondjuk azt elhagyja a fjordok felé egyszer, onnantól családi béke. A printerrel meg elszüttyög hónapokig, és közben nem valami olyat csinál, ami feleséglogikával fontos és előremutató. Szóval ja, LR4 mellett is akad érv :D

(#93012) Phülöp válasza npera (#93004) üzenetére


Phülöp
addikt

Év elején befizettem a tavalyelőtt adóhátralékomat (kezdő finnként benéztem, nagyon durván megb.sztak, szárazon), azóta csak a ház éves adójáról jött értesítés. Azt még nem fizettem be...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93013) npera válasza -NoVa- (#93008) üzenetére


npera
újonc

Ja, most hajlok a Prusára. Azzal lehet mindenféle háztáji cuccot nyomtatni, meg gyerekeknek játékokat is. A lányom például tudna figurákat kifesteni, imád kis mütyűrke méretben rajzolni. Múltkor csinált egy kis miniatűrt 7 cm-es papírra. Egy családi nyaralás volt strandolással meglepően sok részlettel 7 cm-en. Jó, tudom hogy van aki rízsszemre ír szöveget, de apa büszke volt akkor is.... :B

A BabyTooth és a TinyHawk mellé most nehezen tudok megindokolni valamit, amit ki is repülök. Inkább fejlődni szeretnék mindkettővel először. Inkább több repülés, aztán ha már végképp nem bírok magammal, akkor új gép.

(#93014) npera válasza blueboi69 (#93009) üzenetére


npera
újonc

Kaszkót akarok :C

(#93015) blueboi69 válasza -NoVa- (#93011) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kell rá gps modul és nem hagyja el! Meg vízálló tok... Aztán mehet mágnespecázni drónt a jeges vizen. Ehhez kell valami motorcsónak is, kiváló apa-fia program.
Hogy kell mondani? Profit?

(#93016) npera válasza Phülöp (#93012) üzenetére


npera
újonc

Ja, amikor nem az van a papíron, hogy kifizetés, hanem befizetés, akkor az nem vicces.
Amikor a konzultcégtől átvettek alkalmazottnak, akkor ott a csodás szuperbruttós gyűjtőszámlájukról 3 hónap után kifizettek egy valami mesés összeget szuperbruttóban, ami nettóban egyáltalán nem volt annyira mesés. Kábé 3,5x-ös váltószám van közöttük a sok járulék és adó miatt.

De mivel a normál fizun felül egy összegben jött, ezért ott beleestem valami még combosabb adósávba abban a hónapban, ami aztán a következő évi adóbevallásnál durván visszajött bumerángként. Asszem egy szép novemberi napon jött a levél, amiben valami 18k SEK-es befizetésről értesítettek. Akkor még vastagon egy bérből éltünk asszonnyal, mert semmiféle munkát nem kapott. Az a karácsony nem túl sok ajándékkal kecsegtetett... :Y

(#93017) npera válasza blueboi69 (#93015) üzenetére


npera
újonc

Egy nagy pattogós labdába kell építeni, ami csak pattog tovább ha leesik. Akkor látom, hogy ott pattog, csak odamegyek és visszahozom. Win-win szituésün.

(#93018) blueboi69 válasza npera (#93017) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ami mégjobb ha a drón egyben kétéltű is. Sőt, akkor már hároméltű. Egy repülő kerekescsónak! Gps modullal hazatalál, akár vízre esik, akár földre. Mondjuk ha valami fenyőn fennakad, akkor ott valami kilógó miniláncfűrésszel körbevágja magát, leesik a földre és hazamegy. Google maps-el megtalálja az utat, csak kiülsz a kertbe sörözni és várod, hogy hazajöjjön.

(#93019) -NoVa- válasza blueboi69 (#93015) üzenetére


-NoVa-
őstag

És akkor már csak valami láncfűrész kell, amivel a lombkoronát lehozza elérhető magasságba, vagy valami emelőkosaras darus Hilux. Az igazán indokoltnak tűnik.

(#93020) -NoVa- válasza blueboi69 (#93018) üzenetére


-NoVa-
őstag

Lassan definiálsz egy macskát. Elmegy, bejárja az útját, hazajön, és általában nincs vele gondod. Bekamerázod, és HD macska FPV felvételekkel tömöd a youtubeot, a GPDR-t tiszteletben tartva valahogy.

(#93021) npera válasza -NoVa- (#93020) üzenetére


npera
újonc

BBC megcsinálta.


Once we had processed the GPS and activity data for the cats, we began to visualise it. Specially designed computer software overlaid the cat tracks on aerial photographs, allowing us to present the activity data on big screens. These maps also helped us to explain the findings to the owners.

(#93022) blueboi69 válasza -NoVa- (#93020) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez nem is rossz ötlet! Először egy gps-t kötök rá, hogy lássam merre szokott menni. Megszokja a pluszsúlyt és hogy jönni kell időnként tölteni.
Aztán jöhet a gopro. Ha elhagyja akkor az elmentett útvonalakon megpróbálom felderíteni. Vagy macskára kötött gopro-ra kötöm a gps-t. Mekkora ötlet!

Szerk:
https://www.youtube.com/results?search_query=gopro+on+a+cat
picsába, van aki sas-ra kötött gopro-t. Basszameg ezt nehézt lesz überelni.

[ Szerkesztve ]

(#93023) npera válasza -NoVa- (#93019) üzenetére


npera
újonc

Az északi kalifátusban a Hilux lassan standard lesz. Különféle felépítményekkel...

(#93024) npera válasza blueboi69 (#93022) üzenetére


npera
újonc

RED Komodo alatt minden más csak bohóckodás. Ha pedig nem bírja el a macska, akkor tartsál tigrist... :C

(#93025) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Átolvastam az internetet JESC firmware ügyben, és egyelőre az is az XT30 sorsára jutott, nincs rá szükségem :)
Kisebb motorral még komoly haszna van, a 11xx-nél már elhanyagolható, mérhetetlen fogyasztáskülönbség. Többet nyerek azzal, hogy nem térek el a stock BF-től, és a későbbi javításokat könnyen át tudom emelni.

(#93026) blueboi69 válasza npera (#93024) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aztaaaaa, mik vannak. Mások meg bohóckodnak mindenféle vacak fényképezővel.

(#93027) -NoVa- válasza npera (#93024) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#93028) Jahno válasza npera (#93024) üzenetére


Jahno
őstag

2 misi. Csak azért nem kellene, mert vacak 20 megapixel és CF kártya kell, pföjjj. Ja és fostaliga Canonos.

Azért a pocket cinema is királyság. Na meg a micro cinema, micro studio, ááááá. Kéne minden is.

(#93029) eattila válasza blueboi69 (#93022) üzenetére


eattila
csendes tag

Kössél sünre vagy csigára ilyesmit. Olyat még tuti nem csináltak. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93030) blueboi69 válasza eattila (#93029) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De a sün nem jön vissza olyan gyakran, mint a macska! Csigát meg megeszi a gólya vagy a tökömtudja micsoda goproval együtt. Vagy felmegy vele az autopályára, aztán csodálatos felvételek lesznek majd :D

(#93031) eattila válasza blueboi69 (#93030) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem a gopro megakad a gólya csőrében. Máris 250g feletti drón felvétel :D :D
És a macskát is elcsaphatja az autó, megölheti a nyest, kutya....

Ha már kutya. Poroszló után 3 akkora dög kergette a kocsit az úton, hogy csak pislogtam. 1 kau, 1 komondor, meg volt még valami. A kau túl közel is jött. Az ilyet mondjuk erősen büntetném. Mert ha valaki bringával megy arra (Tiszató környékén nem ördögtől való) akkor annak kb reccs.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93032) blueboi69 válasza eattila (#93031) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Elnézve a guglit, sokminden nyelt már le gopro camerát. :D

(#93033) npera válasza Jahno (#93028) üzenetére


npera
újonc

Néztem Sony oldalát és van valami Alpha 1 most. Ilyet sem veszek. 77k SEK a váz.

(#93034) npera válasza eattila (#93029) üzenetére


npera
újonc

Csigával nagyon durva hyperlapse felvételt lehet csinálni.

(#93035) qnadam válasza Bujdy81 (#93006) üzenetére


qnadam
veterán

én kheci büszke lennék magamra akkor is, ha 10 fős csapatban csinálnám meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93036) Jahno válasza qnadam (#93035) üzenetére


Jahno
őstag

9 fut, egy sörözik?

(#93037) qnadam válasza blueboi69 (#93022) üzenetére


qnadam
veterán

nem nagy dolog, csak össze kell barátkozni a sassal, akkor simán engedi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93038) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ne szopasd a BKVs köcsöggött...
A buszban 2,5 M a kár, a verdában 14... :D Megérte? Én a buszt lehet, meg se javíttatnám, hacsak nem üzemképtelen, vagy esetleg közúti forgalomra nem alkalmas. Azaz ha tud járni, csak mondjuk esztétikai baja lett, hát na...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93039) qnadam válasza Jahno (#93028) üzenetére


qnadam
veterán

szépen megy lefelé ezeknek a szutykoknak az ára, bár a rednél van hajlam arra, hogy jóval többe kerüljön a történet, mire tényleg használni is lehet valamire a cuccot.
na meg a lencsék, sok értelme nincs az egésznek, ha a kétmillás kamerára csak egy kitobit tudsz feltekerni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93040) npera válasza qnadam (#93039) üzenetére


npera
újonc

Helios 58 mm meg smafu? :U

(#93041) Jahno válasza npera (#93033) üzenetére


Jahno
őstag

Itt is előrendelhető, amúgy a 7C még megfordult a fejemben, de majd inkább egyszer.

Vidéken teljesen beteg a piac, német csoportokban olyanok veszik és cserélik a fél éves pld. A7-III cuccaikat ilyesmire, akik 1 hónapja még azt kérdezték milyen objektív kell olyan portréhoz, amivel homályos lesz a háttér meg mivel fotózzak villamost. Nem is érdemes már magyarázni, hogy amúgy olyan ott van a táskádban majom, most vettem azt is 1500 euróért akciósan, csak használni kellene. Adja el, vegyen mást, legyen tele a használtpiac jó cuccokkal és kész.

(#93042) qnadam válasza Jahno (#93041) üzenetére


qnadam
veterán

akkor már azt is tudod, hogy miért jó ebayről vásárolni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93043) qnadam válasza Jahno (#93036) üzenetére


qnadam
veterán

az akkor kilencfős.. vagy egy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93044) Jahno válasza qnadam (#93042) üzenetére


Jahno
őstag

100-300nak mindig felverik az árát, de majd akkor 2 hónap múlva megint ránézek. Esetleg benyomom Jessopsban, az legalább biztos. Szereztem német címet is, biztos ami biztos.

(#93045) JonesC válasza zetor2000 (#93038) üzenetére


JonesC
csendes tag

A legviccesebb az lesz, ha még egy kis szanatóriumot is megszavaz neki a bíróság.

Mondjuk ilyen után minimum egy évre vigyázni kellene a jogsijára, hogy el ne vesszen.

(#93046) Jahno válasza zetor2000 (#93038) üzenetére


Jahno
őstag

Aprópénz, hírnév, amúgy ez szerintem van annyira hülye, hogy fel sem fogta, hogy hülye volt.

Amikor a "bármit megtehetek" típusú arcot keresztbe szopatja Gipsz Kisember Jakab buszsöfőr. Tiszta Lúdas Matyi.

(#93047) zetor2000 válasza JonesC (#93045) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja. Szerintem megérdemelné.
Nem csak emiatt, hanem csak úgy. Ránézésre 10 év Csillag.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93048) zetor2000 válasza Jahno (#93046) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a baj, hogy a BKVnál ez a buszos kiesés biztos fejfájás, mert járatkiesés, nincs másik, blablabla.
Neki meg nem tétel egy másik hasonló verda, csak idő, mire megérkezik. Vagy amíg ezt kiklopfolja egy karosszéria lakatos. Ja, az ritka...

Azért a letöltendő nem vicces.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93049) -NoVa- válasza zetor2000 (#93048) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Neki meg nem tétel egy másik hasonló verda, csak idő, mire megérkezik."

Ezen a látszaton nagyon dolgozik, de valójában csak egy átlagos médiakarakter, aki a látszatba forgatja a pénzének a nagy részét.

(#93050) Samott


Samott
addikt

Azert az valahol gyalazat hogy az ember nem repulhet ugy a karanten alatt a magangepen dubaiba, hogy ne irnak meg az ujsagok. Csak egy hosszuhetveget akartak egy kicsit delebbre. Hat olyan nagy dolog ez?


Ejj, de ki fognak ezert rugni valakit...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.