Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#132001) -NoVa- válasza Phülöp (#132000) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az ugyanaz a VFX rágógumi, mint a Fast and Furolious sorozat. Kivéve talán a Galaxis őrzői a zenéi és a humora miatt, aminek a minőségéylt/menőségét csak a Thor - Love and Thunder tudta nálam megugrani, ahol mertek súlyt és sztorit csempészni bele. Egy végstádiumos betegről szóló drámát ritkán emlegetek emlékezetes filmként, talán a Dallas Buyers Club óta más nem ugrik be a kategóriából, ez a Thor epizód így a félkegyelmű kőlény szemszögéből ábrázolva nekem működött.
Valami hasonló a She Hulknál is bekattant, az is közelebb áll a fejemben a Better Call Saul minőségéhez, mint a legtöbb üres Marvel ponyvához.

Aztán a sok Marvel/DC/FnF/folytatás/spinoff között majd jön az Asteroid City, hogy legyen azért olyan film is, amit tényleg izgatottan várok, nem közönnyel letudom időtöltésként.

(#132002) Jahno


Jahno
őstag

Ez is dokumentum, ha valakit érdekel. Nem kevés kutatómunka, csávó a fél életét ilyen állatságokra tette fel, mindent is bejárt. Saját képekkel és 3D rajzokkal, 50+ oldalban:

Letölthető itt: [link]

És akkor Ő mondta azt az egyik kedvenc kommunikációs objektumomra, hogy igazából még nem sikerült kideríteni a funkcióját és valószínű homályban is marad, mert csak erős tippelgetések mennek....

(#132003) hobizoli válasza Jahno (#132002) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kis-Mockba

több drón kell ;P

(#132004) blueboi69 válasza Bujdy81 (#131978) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"A fehérvári Telekiben a 74 fős tanári karból nem több, mint 42 helyezte letétbe a felmondását"

Hogymi? :Y

Minket még nem érintenek ilyen dolgok (majd jövőre), de azért az nem gyenge....

(#132005) Samott


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#132006) Jahno válasza hobizoli (#132003) üzenetére


Jahno
őstag

Sejtem ám én ezt.

(#132007) eattila válasza Samott (#132005) üzenetére


eattila
csendes tag

Kell az. Hogy ne száradjon ki annyira megint sok folyó meg tó. Majd nyáron nem fog. :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#132008) Jahno válasza eattila (#132007) üzenetére


Jahno
őstag

Csak az olaszok morognak.

(#132009) eattila válasza Jahno (#132008) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, tőlük hamarabb lefolyik a tengerbe, mint tőlünk :D

Amúgy megértem, Giro-n is elé mostoha körülményeket látni néha.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#132010) eattila


eattila
csendes tag

Na holnap vihetem a gépet, komplett munkahenger csere lesz. olyan jó lenne, ha nem a szokásos Éliás szerencsétlenség lenne, hanem tényleg meg is lenne csinálva rendesen.

A gyerek is javul, már van, hogy nem fáj a hasa. Vagy ha fáj, akkor nem nagyon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#132011) A. Crowley válasza Jahno (#132008) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

És F1 futam se lesz.

(#132012) eattila válasza A. Crowley (#132011) üzenetére


eattila
csendes tag

Motorcsónakkal mehetnének.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#132013) qnadam válasza Phülöp (#131998) üzenetére


qnadam
veterán

megvolt, tetszett. nem tenném fel a polcra, de teljesen jó élmény volt, örülök hogy láttam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#132014) npera


npera
újonc

Összeraktam, nyomatékkulccsal meghúztam a meghúznivalókat. Nagyon könnyű a gép, a méret (61) jónak tűnik. Kell rá sárhányó és fel kell applikáljak rá kulacstartót is.

(#132015) eattila válasza npera (#132014) üzenetére


eattila
csendes tag

Szééép! Igen szép!

GRX van rajta?

Én nyomatékkulccsal csak 5-25-ig, meg 50-210-ig vagyok lefedve. 5 alatti nagyon ritkán kell. De a 40 az lehet gyakrabban fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#132016) Jahno válasza eattila (#132015) üzenetére


Jahno
őstag

GR IIIX kéne rá, ja.

(#132017) Phülöp válasza npera (#132014) üzenetére


Phülöp
addikt

Folyamatos hátszelet és két irányba lejtő lejtőt!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#132018) eattila válasza Jahno (#132016) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy honapja nem volt fenykepezo a kezemben. Szoval nem ertem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#132019) npera


npera
újonc

Méregettem és úgy tűnik, hogy az 55-ös variáns be kellene férjen a vázba. SKS 28" Basic.

(#132020) npera válasza eattila (#132015) üzenetére


npera
újonc

GRX600 1x11 van rajta. Eddig annyit csináltam vele, hogy leváltottam 4-ből 3-ba, aztán azóta ott van. Most vittem ki asszonyt reptérre, 1 hét a gyerekekkel mostantól. Holnap mennek napközibe, addig majd grillezek, meg elhozom a fiam új bringáját is a DHL-től, mert megérkezett. Kinőtte a 20"-ost, most kapott asszonytól egy 24"-os agyváltós gépet.

(#132021) npera válasza Phülöp (#132017) üzenetére


npera
újonc

:C köszi! :R

(#132022) -NoVa- válasza npera (#132014) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez igen szép.

Kis stresszoldó építgetős, még csak előzetes. Jövő héten beesnek az új driverek, lehet tuningolgatni. Az első kettő "csúcsmodell" már úton van az USA-ba, abból megtérült az MR vizsgálatok ára. Aztán reviewfüggően lesz még egy batch a nyáron, ha nagy az igény.

(#132023) npera válasza -NoVa- (#132022) üzenetére


npera
újonc

Húúúú, akkor nem csak te merülsz le a rabbithólba, hanem húzod le az örvénybe a kíváncsiakat? Gratula!!!

Ha lesznek rivjúk fenn, akkor linket mindenképpen küldjél :K

(#132024) eattila válasza npera (#132020) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyem 2x9, de elol ankicsire csak azert valtottam meg, hogy mukodik e a valto :D Hatul tobbnyira 5-ben van. Neha 4 es 6. Majd ha megyek a mezokovedi turara akkor kelleni fog tobb is. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#132025) npera válasza eattila (#132024) üzenetére


npera
újonc

Én még teljes homályban vagyok, hogy milyen a kiosztás. Élőben a hátsó nagy lánckerék valami bizarr módon nagynak tűnik, elöl meg kis furvinyek lánckerék figyel.... :B

A fékek egy igazán régen várt plusz lesznek. Végre újra van rendes fékerő.

(#132026) Jahno válasza eattila (#132018) üzenetére


Jahno
őstag

Á, azt nem adom fel. Valamit mindig sikerül csinálni. Még akkor is, ha ma agyam folyt ki a fülemen, vagy jó kép nem készül akkor is adott a lehetőség, jó társaság és útközben friss kávé.

Ma délután 4kor elindultam egy polcért, mert raktározós stabil rend kellene idehaza, ezért kettőt is gyártattam méretre két külön haverral. Saját kocsival szopok, haver elvitt volna (nagy amcsi basz, minden is belefér) de eltörte az ablaktörlőjét így vettem egyet Unixban, mert ebben az időjárásban az nem árt. Eltörtük az újat is, megkendácsoltuk, csak a kocsi nem indult, mert az akku merült le... Szereztünk beindítós embert. Útközben keci nagy balesetbe futás, most esek haza és reggelre össze kell pakolnom Quixoticra. Holnap meg házat kell szétkapnom mert szombat dél felé legalább 1 fordulónyi cuccot kell vinnem külsős raktárba.

Unixos mellékszál, hogy a vállalati kajáldába külsős is bemehet. Sült csirkemell + köret 4200 pénz, így nem volt hozzá kedvem. Lehet direkt azért ilyen, hogy mégse menjenek külsősök. Kértem egy csokit meg Fantát, az is 1700 lett :-D

Gyárba visszaérve lenéztem a szomszéd kávézóból is ki volt fosztva a leves és egyéb ehető dolog, szóval kértem egészséges ebédnek sütit, kólát és kész, az is egy vagyon volt. De most van polcom, majd haladunk....

(#132027) eattila válasza Jahno (#132026) üzenetére


eattila
csendes tag

En se feladtam. Csak nem volt ra ido/kedv.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#132028) eattila válasza npera (#132025) üzenetére


eattila
csendes tag

Fekhatasom remelem nekem is lesz ma mar.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#132029) Samott


Samott
addikt

Van aki ezt betartja? Es miert tartottak fontosnak erre emlekezteni az emberket most: Használtcikk értékesítése magánszemélyként

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#132030) npera válasza Jahno (#132026) üzenetére


npera
újonc

:Y

Ez a menza svéd ár. Nálunk portán drágább a menza, mint a belvárosban, mert van nekik egy kartell és olyan árat kérnek, amit csak akarnak (mert ugye hova máshova mennél enni, ha nem oda). Az "olcsóbb" menza 110 SEK, a drágább meg 115 SEK. Ebben van egy kaja, meg egy kis tányérnyi saláta, kenyér, vaj és víz. Ha KV-t akarsz, akkor az még 5 SEK, de ugyanolyan főtt kávé, mint az irodában a gépből, szóval egyszerűbb utána fenn inni egy csészével.

Én amikor csak tudok hordok otthonról kaját, mert nem vagyok krőzus hogy menzán egyek. Mondjuk sejtem, hogy jön az az idő, amikor nem tudunk majd eleget főzni ahhoz, hogy maradjon másnapra, mert a gyerekek megesznek mindent is. A lányom már most valami elképesztő mennyiséget tol be és csak nyúlik tőle. A fiam még csak csipeget, de be fog indulni ő is, aztán akkor vélhetően kis maradékok jutnak csak, ha sikerült valahova elrejteni. Ha megtalálják, akkor azt is megeszik.... :C

(#132031) Samott válasza npera (#132030) üzenetére


Samott
addikt

A spanyolt par napja linkeltem, olyat ennyi penzert itthon se kapsz. Megint a déliek jarnak jol. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#132032) Jahno válasza Samott (#132029) üzenetére


Jahno
őstag

Kell a pénz. Időnként eddig is emlegettek hasonlókat, csak elmúlt években még nagyobb lett a seftes piac. Ebben meg igazuk van, fél ország üzletszerűen nyomja, mindenféle illeték befizetése vagy adózás nélkül.

(#132033) Jahno válasza npera (#132030) üzenetére


Jahno
őstag

Anyós és asszony is főz. Általában az van, hogy hétfőn behozok egy Teszkós szatyornyi kaját, atzán tart míg kitart. Pénteken meg viszem haza az üres ételhordókat. Néha előbb elfogy, vagy csak más főztjét kívánom meg, de olyan is van, hogy a szemben menüztetőből én viszek haza valami kuriózum kaját mert néha van minestrone vagy mehikói leves, azokat elég jól csinálják.

Most például kolléga hozott nekem jóféle kaját, mert odahaza 30 éve nem fogják fel, hogy azt éppen nem szereti, aztán behozta és rám hagyományozta, hogy ne menjen kárba. Szerintem ott is jól főznek, jöhet máskor is :DD

(#132034) blueboi69 válasza -NoVa- (#132022) üzenetére


blueboi69
csendes tag

gigariszpekt!!!! :R

(#132035) blueboi69 válasza npera (#132030) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Erről jut eszembe, nálad a fiú gyermek volt agresszív viselkedésű ha jól emlékszem. Kinőtte ezt végül? Mert az nyilván kevésbé érdekes és nem írod le, vagy nem is olyan szembetűnő. Nálunk már egész jól játszanak együtt a fiúk, csak aztán elég hamar eszkalálódik néha egy-egy helyzet :D

(#132036) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Mi meg elkezdtük szervezni a nyári kalandot. Cég rábólintott, hogy mehet részükről, úgyhogy jöhetek a részletek.

[ Szerkesztve ]

(#132037) Samott válasza A. Crowley (#132036) üzenetére


Samott
addikt

Azt en is, atveszem a francia piacot meg csapatot is. Egy perc szabadidom nem lesz... es a spanyolok meg nem is sejtik hogy ott hatrebblepek es csak felereszben leszek az ovek. :) Meg jo hogy az ottani csaptom mar kezd onjaro lenni. Mar benyujottam a szamlat a cegnek... ilyenkor kell fizuemelest kerni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#132038) Vodike


Vodike
tag

Akkor ez egy ilyen időszak. Tegnap felkért a főnököm a delivery csapat vezetésére az IT projektek mellett. 10 évig head of voltam, aztán két év szünet sima szakértőként és most újra head of.

Itt nem kellett fizetés emelést kérni, mert azzal együtt ajánlotta fel. Illetve bónusz ugrás 35%-ról 45%-ra.

+ mai hír, hogy 05.26-án vehetem át a céges MY-t.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#132039) npera


npera
újonc

Ukrán FPV quad vs BMP-2. A "sofőr" majdnem le tudja húzni a fejét, de vélhetően nem volt annyira sikeres a bújócska....

Még egyet ráküldenek, aztán el is kezd elműködni valami lőszer.

(#132040) npera válasza blueboi69 (#132035) üzenetére


npera
újonc

Kifejezetten agresszív nem volt. A kissráccal még most is nagyon sok gond van sajnos, őszülök is rendesen. Egy hosszabb litargia lenne leírni részletesen, de pár dolog:

- hülyének tetteti magát a suliban, mert tudja, hogy akkor inkább a "szájába adják" a feladatot és nem kell csinálnia semmit
- otthon tanulásnál is próbálja a fenti kerülőutat, de itthon nincs menekvés, tanulnia kell
- a volt osztálytársától eltanult pár elég alamuszi és gerinctelen fogást, amit gátlástalanul próbál a nővére ellen használni
- ha nem figyelsz oda, akkor nem eszik rendesen, csak mímeli az evést és fogy tőle

Viszont nagyon sok korábbi problémás témát sikerült kinevelni már belőle, amit az óvodában 3 különösen hülye csoporttársától tanult el. Azok valami mérhetetlen módon tönkretették a gyereket, előtte egy igazi kis jófiú volt.

Asszony is, meg én is nagyon rajta vagyunk, hogy egy gerinces és stabil gyereket neveljünk belőle, de valami elképesztő hegymenet onnan felhozni, ahova az óvoda levitte :(

(#132041) Samott válasza Vodike (#132038) üzenetére


Samott
addikt

Vilag eletemben rugtostam le magamrol a vezetoi feladatkoroket, mindig, mindenki annak szant de ugy voltam vele hogy a szakertelemmel is elboldogulok, nem kell a kolonc a nyakamba. De sose usztam meg, szakmailag ugyan iranyitottam, de ezt most kicsit mas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#132042) npera


npera
újonc

Phülöp, ilyet láttál már? Valami CNC-s ügymenet volt..

(#132043) -NoVa- válasza Samott (#132041) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valami ilyen. Ha Jahno nem átkozza meg a hárombetűst, ott már kaptam volna egy álompozíciót, a beosztottak és túlzott kötöttségek nélküli önállóan működő technical lead, azaz olyan szakrétő, akiről tudják hogy hasznos, és jobb ha hagyják motiváltan alkotni, nem égetik ki valami agyhalott politikai szerepkörrel, vagy agyhalott politikai lead pórázán lekötve. De a napi széndioxidmérgezés adag annyira nem tetszett, ami az épülethez járt.

(#132044) Samott válasza -NoVa- (#132043) üzenetére


Samott
addikt

Ne tudd meg milyen konfliktusok vannak mert nem hagyom a mellebeszelest meg a sumakolast. Nagyon nem illeszkedem a hagyomanyos menedzseri strukturaba. De nincs mas valasztasuk, az ugyfel csak bennem bizik. Vagy legfeljebb koltozok Madridba vagy Parizsba mert atvesznek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#132045) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Na, én meg rohadtul nem vagyok vezető alkat. Mondjuk még sosem akart senki rámsózni ilyen feladatot. Nagyon jól elvagyok a saját feladataimmal. Igaz, nem is adnak céges autót, meg bónuszt, meg ilyeneket.

(#132046) Vodike válasza A. Crowley (#132045) üzenetére


Vodike
tag

Nem vezetőként is jár a bonusz meg a céges kocsi egy bizonyos szint felett. Legalábbis nálunk.

Nekem a vezetői létben alapvetően az utánpótlás nevelése tetszik, főleg nálunk ahol fiatalos a csapat. A tipikus menedzseri mivoltot én sem szeretem, úgy nem is vállalom el, ha a klasszikus tankönyvibe kell beálljak. De szerencsére mi nem így működünk.

exTiga

(#132047) A. Crowley válasza Vodike (#132046) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nemtom, engem mindig elkerültek az ilyen pozik, ahol a pénz mellég más juttatás is járt. Cafeteria volt 1-2 helyen, de semmi több.
Én vagyok a juttatások Jahno-ja. :D

[ Szerkesztve ]

(#132048) Vodike válasza A. Crowley (#132047) üzenetére


Vodike
tag

Nálunk van minden, én nem kerülöm el ezeket a cégeket :D

exTiga

(#132049) Phülöp válasza A. Crowley (#132047) üzenetére


Phülöp
addikt

Én 30+ év alatt egyszer kaptam 300 euró bónuszt, de vastagon volt mögötte vállalás, amit a CEO ember orra alá dörgöltem, mert magától inkább csak kussolt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#132050) A. Crowley válasza Phülöp (#132049) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Oké, nyertél.
Amíg alkalmazott voltam, addig azért csurrant-cseppent szemmel messziről is látható bónusz. Aztán ez 2019ben megszűnt, mikor hazajöttünk és napidíjas lettem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.