Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71001) Gabibácsi válasza hobizoli (#71000) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert eddig is olyan sokat hazudtak. Ja nem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71002) Gabibácsi válasza Samott (#70999) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azt hittem a köcsögvonaglás miatt mindenképpen engednek mindent, mert akkor az eu rinyálna hogy itt nácizmus van. De most lehet az sem lesz.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71003) WiZARD


WiZARD
addikt

TLDR
Gyerek kórházban van, elsődlegesen láz miatt kezdték vizsgálni.
Covid-ra viszont nem tesztelték. :F
Vesemedence gyulladás, 1 hét intravénás antibiotikum, attól elvileg minden oké lesz.

hosszan:
Megkapta kötelező oltásokat csütörtökön. Mondták hogy lehet lázas utána. Persze estére lázas is lett, kúp levitte. Pénteken is volt kis hőemelkedés, de alapvetően úgy tűnt hogy jól van.
Szombat reggel kávézós ügyeket intéztem, amikor pánikolva hívott asszony, hogy gáz van lila a gyerek. Mondtam hívjon mentőt.
Mire hazaértem itt volt mentő+gyerekmentő, felértem lakásba addigra már nagyjából oké volt a gyerek. Mint kiderült csak félrenyelt. De ha már így alakult és a véroxigénje nem volt túl fényes, inkább beviszik rendesen megvizsgálni.
Ekkor is volt kis láza, vért vettek, abból kiderült hogy van valami baktérium fertőzése, meg valami gyulladás. Délutánra konkretizálódott, hogy vesemedence gyulladás.
Branül bekötés nem ment a csecsemősöknek, levitték intenzívre hogy inkább ők csinálják, antibiotikumhoz kell. Ha már levitték akkor ott is maradt, kapott kis plusz vért is. Ha holnap reggeli vérvétel eredményei jobbak, akkor mehet vissza a sima gyerek osztályra...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71004) Jahno válasza Samott (#70999) üzenetére


Jahno
őstag

Mi elmaradott vadkelet vagyunk, nekünk még ez sem jár.

(#71005) Gabibácsi válasza Jahno (#71004) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bertold elkapta lehet, szarul van és néha nem érez ízeket meg szagokat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71006) Sipi- válasza WiZARD (#71003) üzenetére


Sipi-
tag

Uhh, jobbulást! Mennyi időre fogják bent?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#71007) Gabibácsi válasza WiZARD (#71003) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jobbulást, akkor végülis nincs nagyobb baj, csak gondolom szívrohamot kaptatok közben.
egyszer gyerek nálam is félrenyelt almát, lila volt, Exasszony kikapta az etetőszékből és fejjel lefelé ráütótt a hátára, oszt rendben volt.
én közben kb elájultam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71008) WiZARD válasza Sipi- (#71006) üzenetére


WiZARD
addikt

Thx.

Elvileg 1 hét minimum. De ha meglesz a minták tenyésztése akkor derül ki.
Talán szerencsénk volt a felrenyelessel, mert különben valószínűleg csak pár nappal később jutottunk volna ide.

Az mondjuk eléggé meglepett, hogy itt a győri kórházban Herman Miller Aeron van a regisztrációnál ülő alatt... (Covid miatt a látogatóknak külön regisztráció van) Van itt pénz.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71009) FőDudu válasza Gabibácsi (#71002) üzenetére


FőDudu
addikt

Mar a nacizmust is betiltottak? :Y

FőDudu

(#71010) FőDudu válasza WiZARD (#71008) üzenetére


FőDudu
addikt

szerintetek az audi ki a tokomet tamogatna, ha nem a helyi korhazat?

Itt is ugy van, helyi korhazat tamogatjuk.
Gyereknek jobbulast.

Ha ezek utan hasfajos lesz, akkor helicobacterre nezessetek meg. Ismeros gyereke majdnem rament, mert nagyeszu orvosok nem jottek ra, hogy nem hasfajos, hanem helicobacter fertozeses a csecsemo.
Minden etetes utan gorcsei voltak.
Es a rossz hir, hogy a korhazban kaphatta el.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#71011) Gabibácsi válasza FőDudu (#71009) üzenetére


Gabibácsi
tag

Már rég, most kötelező buzulás van, nem tudtad? :DDD Meg roma lifes matter meg ilyenek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71012) Jahno válasza Gabibácsi (#71011) üzenetére


Jahno
őstag

Mikor állunk ki az Amigások jogaiért?

(#71013) Gabibácsi válasza Jahno (#71012) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az emulátorosok buzik, azoknak a jogaiért kéne harcolni :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71014) Jahno válasza Gabibácsi (#71013) üzenetére


Jahno
őstag

Ki köpköd majd kire? Meg tojást is kellene dobálni, meg mittomén ezek miképpen működnek. Ezekt kellene még leosztani.

(#71015) Gabibácsi válasza Jahno (#71014) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én bringával megyek majd :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71016) zetor2000 válasza Gabibácsi (#71013) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem van '64esem, meg képes vagyok üzembe helyezni mindenféle emulátort is. Mondjuk Amigából csak valami csirkét, vagy ha van valami "egygombos", akkor azt.
Most akkor nekem több jogom van, vagy egyszerűen csak kimaradok a dobálásból? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71017) zetor2000 válasza FőDudu (#71010) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha igaz, hogy olyan szék van a betegfelvételen, akkor nem kéne, hogy baj legyen az egészségügyben. Vagy az nem túl nagy. A szék darabja ~400E HUF.
Persze lehet, hogy székbeszerzésre volt zsé, minden másra meg nem annyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71018) ncc1701 válasza zetor2000 (#71017) üzenetére


ncc1701
veterán

Biztos kifogtak egy jó akciót.

(#71019) eattila válasza WiZARD (#71003) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulast neki!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71020) Gabibácsi válasza zetor2000 (#71017) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem hinném , ezt hol láttad?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71021) Gabibácsi válasza zetor2000 (#71016) üzenetére


Gabibácsi
tag

Határeset :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71022) Bujdy81 válasza WiZARD (#71003) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kitartást mindkettőtöknek, reméljük, hamar túl lesztek rajta!

(#71023) npera válasza WiZARD (#71003) üzenetére


npera
újonc

Óóóó....

Mielőbbi gyógyulást!

(#71024) npera válasza Gabibácsi (#71013) üzenetére


npera
újonc

Csináljatok egy AAZ-t, Autonomous Amiga Zone. Aztán követeljetek minden földi jót a környező társadalomtól :C

(#71025) npera


npera
újonc

Ma elvittem a lányomat suliba, mármint előkészítő előtti napközibe. A kiscsaj teljesen izgalmi állapotban volt, hogy végre vége az ovinak és valami értelmes dolgokat is fognak csinálni. Már nagyon akar tanulni.

A kissrác meg újra ment oviba. Iszonyatos üvöltés reggel, hogy ő nem akar (az utóbbi másfél évben akármiről van szó, akkor nem akarja, szóval ez nem újdonság).

Most már össze sem tudom számolni, hogy hány hetet voltak itthon, meg Magyarországon, de most akkor vége a kifordult időrendnek. Reggel 7-kor legkésőbb felkelni, elkészülni, aztán gyí "suliba". Akkor szerintem este sem fognak még 10-kor kukorékolni.

(#71026) -NoVa- válasza npera (#71024) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én ott kiharcolnám a klasszikus Amiga cuccok X86 változatainak a rajongói kisegyházi sub-autonóm legkisebbségi nanoállami jogát, és békésen XComoznék tovább, opciósan néha a Syndicate-el kiegészítve a repertoárt.

(#71027) qnadam válasza FőDudu (#70956) üzenetére


qnadam
veterán

egyrészt benne is lehet a kulcs, másrészt autókereskedő cégeknél szoktak olyan megoldást használni, hogy van egy kis dobozka az ablakra akasztva, amit a cég kulcsával lehet nyitni, és abban van az autó kulcsa.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#71028) Bujdy81 válasza npera (#71025) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Augusztus elején kezdődik a tanév? És milyen szünetek vannak? Legalább a téli/tavaszi szünet hosszabb? Vagy a nyári kezdődik előbb? Mi még négy hetet héderezünk itthon, aztán kezdődik két hét suli, majd a digitális oktatás.

(egyik versenyen mondta egy versenybíró, hogy amíg tart a balatoni szezon, addig nem terjed a vírus, de a 09.13-as verseny necces, az októberieket meg komoly eséllyel el kell felejteni...)

Amúgy ez a digitális oktatás nem volt annyira rossz, mondjuk egy 2-3-4 hét még jöhet belőle két hét suli után. Október közepétől várhatóan már hideg lesz a víz a medencében, szóval akkor már mehetnek suliba a csibék! :)

(#71029) eattila válasza Bujdy81 (#71028) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekünk meg ovi kezdődik majd. Bár ha megint lesz ovizár, akkor az szívás lesz. március óta alig volt itthon a gyerek. Most hétvégén is 24-órát volt csak a közelemben. Mert nekünk nincs HO. Asszonynak volt, de az is olyan, hogy hetente x be kell menni. Szóval a lány anyámnál meg anyósomnál volt. Kicsit már tele a cipőm azzal, hogy alig látom a lányom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71030) Sipi- válasza Bujdy81 (#71028) üzenetére


Sipi-
tag

Asszony főnöke Indonéziában él és pont múlt héten mondta, hogy kezdődik a suli a gyerekének. A nyári szünet egy hónap volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#71031) Sipi- válasza Bujdy81 (#71028) üzenetére


Sipi-
tag

A digitális oktatás a fiaim sulijában egy vicc volt. Rossz vicc.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#71032) ncc1701 válasza eattila (#71029) üzenetére


ncc1701
veterán

Tiszta jó, h direkt mondták, h a gyereket ne a nagyihoz passzolják le a népek a vírus miatt. :)

(#71033) Bujdy81 válasza Sipi- (#71031) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekünk is kellett tanulni a csajokkal, ez nem kérdés.
Viszont suli előtt/után nem volt a rohanás, idegbaj, annyi minőségi időt kaptunk így, hogy bőven belefért.

Tény, hogy nekünk szerencsénk van, mert én itthon vagyok full time, sőt, március óta csak 3,5-4 napokat dolgozom egy héten (arányosnál picit kevesebb pénzért), de közben látjuk egymást, nem zombik a reggel 7 órás keléstől.

A fő baj nem is az, hogy a fiaid sulijában vicc volt a digitális oktatás, mert azon lehetne javítani, hanem hogy az országban a legszegényebb 1-300.000 gyerek így kb. kiesik az oktatásból, közétkeztetésből... :(

(#71034) Bujdy81 válasza ncc1701 (#71032) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hanem hova? ;)

(#71035) qnadam válasza ncc1701 (#71032) üzenetére


qnadam
veterán

mikor kezdett el így érdekelni, hogy mit mondtak mások vírusügyben?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#71036) Jahno válasza zetor2000 (#71017) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy egyszer jutott, ha már 24 órásban is ül ott valaki, de ebből akadnak olcsóbbak is. Mikor szépségiparban jó széket kaptam, akkor nézegettem körbe, mik a határok.

(#71037) Sipi- válasza Bujdy81 (#71033) üzenetére


Sipi-
tag

Persze, voltak/vannak előnyök is. Én is, a gyerekek is sokkal kipihentebbek, nincs rohanás, nyugodtabbak. Én már elég rég óta, asszony március közepe óta otthonról dolgozunk.
Viszont a srácoknak hiányzik a heti 3 karate, 2 úszás plusz a tesiórák. Valamint a digitális oktatás a 3-os fiamnak annyiból állt, hogy kiadták, hogy könyvből mettől-meddig vegye át, a munkafüzet melyik feladatait küldje vissza. Néha 1-2 ppt prezentációt kaptak (amit más tanár csinált, csak gondolom tanáros facebook csoportban megosztotta). Online óra egy darab volt összesen.
Az 5-es fiamnál volt heti 2 matek óra, de azt nem a saját tanára tartotta. A saját matektanár csak kiadott hetente 20-30 oldal tankönyvi anyagot meg hozzá a munkafüzetet, de vissza nem kellett semmit sem küldeni. Magyar online óra (heti egyszer) az utolsó 1-1,5 hónapban volt csak.
Számonkérés nem volt normális (küldjél be házidolgozatot tesiből és énekből is, feladatlap megoldásra van 2 napod, stb.) Jah, és júniusban már nem is kaptak új anyagot, vége lett az évnek.
Persze mi is tanultunk velük, de ez a félév elveszett szerintem az első félévhez képest.
Ezzel szemben tesóm szintén 3-os fiának volt mindennap online órája, házi feladattal, amit aznap vissza kellett küldeni, számonkérés online (zoom meeting közben), versmondás online, stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#71038) eattila válasza ncc1701 (#71032) üzenetére


eattila
csendes tag

És mégis hova a francba passzoljam? Csak kérdezem. Én dolgozok. Asszony dolgozik. Munkahelyen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71039) ncc1701 válasza qnadam (#71035) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha megnézed, gyakorlatilag az öregek fáradtak el 90%-ban tőle. Ez tény, ebben sosem kételkedtem. Innen matekozhatsz, h pont hozzájuk qrvára nem érdemes vinni. Már feltéve, h törődsz velük.
És még jöttök a képmutató maszkos savazással, bmeg. :)

(#71040) ncc1701 válasza eattila (#71038) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát ilyenkor egyik akkor nem dolgozik.

(#71041) eattila válasza ncc1701 (#71040) üzenetére


eattila
csendes tag

És mégis kinek van 5 hónap szabadsága?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71042) Sipi- válasza ncc1701 (#71040) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt könnyű kijelenteni, és általában nehéz (anyagilag) kivitelezni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#71043) -NoVa- válasza ncc1701 (#71032) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy eleve hetek óta karanténban lógó gyereknél, aki játszótérre nem mehetett, boltba nem jár, erősen 0 felé csökken a kockázat. Aztán lehet mérlegelni az egyéni lehetőségeket. Általánosan azt el lehet mondani, hogy aki váltogatja a táborokat a nagyszülőkkel, az idióta.

(#71044) WiZARD


WiZARD
addikt

Gyerkőc jobban van (mondjuk rajta annyira eddig se látszott, hogy baja lenne), leletei jobbak ;)

Bjorn féle 1000 challenge füstössel
Lényeg: füstössel 9.5 óra az út és 80 EUR a benzin, Teslával 10 óra és 50 EUR az áram.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71045) eattila válasza -NoVa- (#71043) üzenetére


eattila
csendes tag

Az igen. Mondjuk az enyém kb fixen anyunál volt. Meg 2x anyósomnál. De a gyerekem nem jelent nagyobb kockázatot, mint a svédből hazajárkáló apám.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71046) eattila válasza WiZARD (#71044) üzenetére


eattila
csendes tag

Az a lényeg, hogy jobban van :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71047) ncc1701 válasza eattila (#71041) üzenetére


ncc1701
veterán

Senkinek. Ezért alapvető fontosságú, h menjenek az óvodák/sulik iskola kezdéstől, h a szülők tudjanak melózni. És szerintem ezért nem fognak lezárni mindent úgy, mint tavasszal volt, csak ha már tényleg orbitális nagy a gáz.

(#71048) qnadam válasza ncc1701 (#71039) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, olvastad-e, amit Bujdy írt neked ezzel az üggyel kapcsolatban 1-2 hete.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#71049) ncc1701 válasza qnadam (#71048) üzenetére


ncc1701
veterán

Fene tudja, van, h napokat kihagyok a fórumozgatással, és nem olvasok vissza.

(#71050) -NoVa- válasza WiZARD (#71044) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tehát 10k huf elétérés 1000km-en. Akkor ha a Model 3 22 millió, a Volvo meg 2 millió volt, 2000 ekkora út alatt már meg is térül. Többet kell lejárni Olaszországba, és máris indokolt lesz vennem egyet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.