Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#141001) Jahno válasza Phülöp (#140996) üzenetére


Jahno
őstag

Engem rögtön első nap eltiltottak, mert Gömbibának mondtam valami szokásos okosságot és azt mondták, hogy itten sértegetés esete forog fent, megkapom a magamét :-D

(#141002) Jahno válasza npera (#140999) üzenetére


Jahno
őstag

Látom nem csak én rázom a pofonfát :-D

(#141003) Jahno


Jahno
őstag

Jahh, ma fotós túra volt, 5+ éve gyúrok az "ojjektumra", mert annó a KGSTben ez Pest környéki rakétás dandárhoz tartozott (20+ éve szűnt meg, ahogy minden), csak kb. decemberig őrizték. Akkor odaküldtem havert, aki talált egy vasajtót, ami mögött van egy másik helyiségbe átjárós másik vasajtó, ahol le lehet menni a légvédelmi bunkerbe és az jó. Asszonyt kellőképpen ráparáztattam, hogy azért beszéljünk, mert ha valami hülye turista graffitisek ránk csapják a külső ajtót, akkor ott rohadunk meg. De persze nem lett semmi ilyesmi, fő a biztoság, így ma elég hamar bejártuk az első emeletet a föld alattmögött:


Ami érdekes, hogy akkori arcok meg téma után érdeklődők sem tudták, hogy odalent igazából nem is bunker van, ránézésre állandó jelleggel adtak szolgáltatot nem is kevesen, szóval a hely még igényel némi ráfordítáat.....

És perzse magát az ojjektumot is meg kellett találni egy adott területen belül, mivel ezt már 1980ban álcázták, azóta meg csak a gaz nőtte be, ezért a G műholdfelvételek sem sokat segítettek. El voltunk :-P

(#141004) Jahno válasza Phülöp (#140951) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet ezzel át kellene menni a gémer csoportba, mert lecsap a fatva.....

(#141005) eattila


eattila
csendes tag

Én tegnap toltam egy 30-as gurulást. Volt némi szél, meg is toltam, kicsit odavágott így 3. tekerésnek idén :D

A cycplus meg elkezdett megőrülni. Először kb 20-as tempónál azt mondta, hogy 35-el tépek. Aztán restart után ugyan arra azt mondta, hogy 5-el. még egy restart megoldotta. De azóta használt Garmin Edge 520-akat, meg Wahoo elemnt -eket nézek :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#141006) Sipi- válasza Jahno (#141000) üzenetére


Sipi-
tag

És nincs is itt Gabibácsi a p..a beírásaival.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#141008) PROHARDVER! válasza Jahno (#141000) üzenetére


PROHARDVER!

Hát ez nem így működik, hogy te kijelölsz magadnak valami topikot és ott bármiről beszélgetsz. A politikának megvan a maga helye, pont.

(#141009) Intruder2k5 válasza Phülöp (#140996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha csak ezen múlik, leírom neked én is, hogy itt, tilos a politika. És nem, az előző két posztot nem én írtam.

(#141010) PROHARDVER! válasza npera (#140999) üzenetére


PROHARDVER!

Számít ez? aki megkér rá, hogy normálisan fórumozz.

(#141011) Phülöp válasza eattila (#141005) üzenetére


Phülöp
addikt

Én vettem Garmin érzékelőket, a többit intézi az óra a csuklómon.
Csak épp bringára nem ülök, jeges-havas a minden. :(

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#141012) npera válasza PROHARDVER! (#141010) üzenetére


npera
újonc

Alap udvariasság lehetne. De mindegy akkor.

Szerintem elég normális a hangnem itt. Nincs anyázás, nincs káromkodás, nincsen obszcenitás. Nincsenek tiltott szimbólumok. Van egy rakás többnyire már szakállas középkorú illető, akik teljesen kötetlenül diskurálnak.

Nem emlékszem rá, hogy direkt politikai vita lett volna valaha is, amikor konkrét pártok és egyéb formációk zászlaja alatt ment volna a konkrét politizálás.

Van azonban egy olyan fogalom, hogy közélet, amiben vélhetően mindenki benne él. És ott észlel folyamatokat vagy direkt benyomások érik. Ezt el lehet mesélni kulturáltan és visszafogott keretek között. Itt a legdurvább eset kábé ennyi. Valaki megfogalmaz egy véleményt egy benyomásról vagy élményről. Nincsen semmi extrém ezen túl.

Szerintem bárki is küldött megmondhatod nekik, hogy le lehet nyugodni, ezek nem azok a robotok, akiket keresnek.

(#141013) npera válasza Jahno (#141002) üzenetére


npera
újonc

Ja-ja, nagyon erősen elmentem adrenalin dzsánki irányba :B

(#141014) eattila válasza Phülöp (#141011) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy ideje nem hordok orat bringazaskor. Bizseregnek az ujjaim tole. Meg gyurut se. Rendeltem
olcso mellkaspantot, az kb azt tudja mint az oram pulzusilag.

Itt 13 fok volt. Az mar eleg barati a tekereshez.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#141015) Sipi- válasza eattila (#141005) üzenetére


Sipi-
tag

Én ma sem jutottam el tekerni, de sétáltunk kb. 5,5 km-t Törökbálint mellett egy kis túra során. Jó volt :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#141016) eattila válasza npera (#141012) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat, ha nem lehet nem lehet. A helyzet nem fog valtozni.

Bar az en hsz-em ment a levesbe, es szerintem egy keresztnev becezes adta az apropot erre (szerintem nem volt eros, de ez az en velemenyem ) inkabb engedjuk el.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#141017) eattila válasza Sipi- (#141015) üzenetére


eattila
csendes tag

En is erosen agyaltam, hogy elinduljak. Telezabaltam magam elotte, megozdulni nem volt kedvem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#141018) Samott válasza Intruder2k5 (#141009) üzenetére


Samott
addikt

Jo csak hat eddig nem volt tilos. Szoba kerult mar korabban is kozeleti kerdes itt, soha senki nem kotott bele kivulrol. Mi meg megbeszeltuk a magunk stilusaban. Miert faj annak, aki amugy nem ir ide? Eleve mit kivancsiskodik? ;) Nem bantunk mi senkit. Es tok jogos ha moderalnak ha elszabadulnak az indulatok, de pont politikai kerdesben nem szokott ilyen lenni.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#141019) MADcat válasza npera (#141013) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na végre egy izgalmas dzsánki topik. :))

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#141020) Sipi- válasza eattila (#141016) üzenetére


Sipi-
tag

Nem csak az, több másik is a szelekció áldozata lett. :Y Pedig lehet, hogy csak a gyerek egyik ovis/sulistársára gondoltál :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#141021) Sipi- válasza Samott (#141018) üzenetére


Sipi-
tag

Indulatok szerintem azóta nem voltak itt, hogy Gabibácsi és Fődudu kiszállt. Azóta max. HZ és Jahno pörög a bicikliseken, de abban sincs indulat, csak hosszúk :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#141022) Intruder2k5 válasza Samott (#141018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eddig is tilos volt, legfeljebb nem került látótérbe. :K

Amúgy őszintén mondom, nem tudom kinek és mi szúrta a szemét, én csak láttam a modik zárt topikjában, hogy ez is téma, így benéztem. De, hogy valaki jelentett-e valamit, arról nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#141023) Samott válasza Intruder2k5 (#141022) üzenetére


Samott
addikt

Akkor nyilvan te is tudod, hogy a cenzura miatt ezutan viragnyelven fogjuk megbeszelni ezeket. Hogy ne sertsuk a szabalyt. Hogy ettol ki lesz boldog azt nem tudom, de ez legyen a legnagyobb orome. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#141024) Phülöp válasza Intruder2k5 (#141009) üzenetére


Phülöp
addikt

Azért csak tisztább egy ismert nick-kel beszélgetni, köszönöm, hogy benéztél.
Amennyire emlékszem, a magyar internet hajnalán a szakfórumokon azért lett tiltólistás a politika (itt ugyanúgy, mint a HWSW fórumán), mert nagy indulatok feszültek egymásnak, aránylag hirtelen jutottak el a népek a megöllek, qrvanyád szintig, aztán csak az adminisztrációs teher nőtt a kelleténél vastagabbra.
Itt, ebben a topikban az a maximum, hogy lehülyézzük egymást - ehhez viszont nem kell a politika se. És nem csak a fotelből, hanem szemtől szemben is (általában valami sör/fröccs mellett).
Ahogy látod, a politikai szál el lett engedve, ahogy kértétek - de azt el akarom mondani, hogy itt, ebben a topikban, drámát, balhét, anyázást, fenyegetőzést nem fogsz látni, sem te, sem pedig az, aki idekérte a moderációt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#141025) Phülöp válasza eattila (#141014) üzenetére


Phülöp
addikt

Tavaly én is átálltam mellkaspántra (Decathlon), az óra néha kihagyott.
A kezem nem zsibbad az órától, ellenben a kesztyű ügyesen tudja ki-be kapcsolgatni a funkciókat, kénytelen voltam a másik kezemre rakni, hogy a gombok a "jó oldalra" kerüljenek.
Menet közben nem nagyon szoktam nézegetni, így nem zavar, hogy nincs folyamatosan szem előtt a kijelző. Öreg vagyok én már ahhoz, hogy a teljesítményre menjek. Ehelyett inkább felkelek hajnalban, hátha látok jávorszarvast a ködben. Az nekem többet ér, mint faragni az átlagsebességen.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#141026) eattila válasza Sipi- (#141020) üzenetére


eattila
csendes tag

Oh. Leszednenek a kutyak erte ha elmondanam :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#141027) eattila válasza Phülöp (#141024) üzenetére


eattila
csendes tag

A tuggyukkik voltak. Akikrol nemtuggyukkik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#141028) Intruder2k5 válasza Phülöp (#141024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól látod, az oka nyilván mindig ez. Az meg tök jó, hogy nektek ez itt eddig ment kulturáltan, tényleg örülök neki, csak ha ezt valaki jelenti, akkor azt törölnünk kell, szélsőséges esetben moderálni kell, mert ugye a szabály az szabály. Azt mégse válaszolhatom a jelentőnek, hogy itt maradhat, mert nincs balhé.

itt, ebben a topikban, drámát, balhét, anyázást, fenyegetőzést nem fogsz látni
Nem is azért jöttem, hogy ilyet lássak. :N

[ Szerkesztve ]

(#141029) Intruder2k5 válasza eattila (#141027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor te többet tudsz mint én. :D

(#141030) npera válasza Intruder2k5 (#141028) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm a tényleges információcserét :R

Kábé ilyesmi kommunikációt vártam, ha már moderáció kellett legyen a topikban. Phülöppel értek egyet maximálisan, ez a topik nagyon veszélyes/ingoványos talaj, itt maximum azon megy a vita, hogy kell-e hall-effect gimbal egy nintendo kontrollerbe vagy milyen mosógép a jó (a tisztíthatóság nagyon is fontos pont!), esetleg valaki éppen routert kell vegyen és fogalma nincs a port forwardingról vagy DHCP-ről.

Az összes modnak: igyekszünk viselkedni és nem szégyent hozni a portálra, szerintem ezt valamennyi kommentelő elmondhatja.

[ Szerkesztve ]

(#141031) sutszi válasza npera (#141030) üzenetére


sutszi
veterán

Én csak azt nem értem, hogy kinek szúrta ez annyira a szemét, hogy egyenesen jelentette... :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#141032) Intruder2k5 válasza npera (#141030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Naccerű, ezt köszönjük szépen! :R

Visszanézve a történteket szerintem a moderáció részéről sem történt semmi drasztikus lépés, csupán törölve lett néhány poszt és a rá érkező válaszok, illetve egy emlékeztető lett beírva, hogy tilos a politika. De nem kapott senki semmit, és ha itt megállt a dolog, akkor nem is fog.

(#141033) Sipi- válasza Intruder2k5 (#141028) üzenetére


Sipi-
tag

Viszont ha már így benéztél, akkor mond meg, hogy ittál-e már Jahno-val? Ha nem, akkor mikor fogsz? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#141034) eattila válasza Intruder2k5 (#141029) üzenetére


eattila
csendes tag

Kiirtuk, ertunk mindenhez is! ;)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#141035) eattila válasza Sipi- (#141033) üzenetére


eattila
csendes tag

:DDD :DDD :DDD :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#141036) npera válasza Intruder2k5 (#141032) üzenetére


npera
újonc

Akkor ez teljesen patent, ahogy vidéken mondanák (furcsa vidéken járok néha). Még nem volt dolgom moderátorral a portálon és nem is tervezem kivívni a megkülönböztető figyelmet.

Igazából mindenkinek csak azt tudom javasolni, hogy csináljunk úgy, mint a svéd király egy incidens után és lapozzunk. Tessék előre nézni, és megfontolni, ami a szabályokat illeti. Ahogy a helyi vidéki emberek mondanák: "szabadság felelősséggel" :R

(#141037) Intruder2k5 válasza Sipi- (#141033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem ittam, és nem tudom mikor fogok. :N Mert amúgy ez a belépő a topikba? :F :D

(#141038) Phülöp válasza Intruder2k5 (#141037) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, van a fórumozásnak ilyen mélysége is.
Egyszer lemerülsz, rá is szoktál.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#141039) Intruder2k5 válasza npera (#141036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még nem volt dolgom moderátorral a portálon
Pedig nem harapunk, sőt mi is szeretünk jókat beszélgetni egy jó hangulatú topikban. :K

(#141040) Jahno válasza Phülöp (#141025) üzenetére


Jahno
őstag

Én is vettem mellkaspántot, hogy ilyen helyeken világítást tegyek rá, csak természetesen most nem raktam össze és egyáltalán már azt sem tudom, hogy hova tettem :DD Haladó szint.

(#141041) Sipi- válasza Intruder2k5 (#141037) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem az ebben a topikban aktívan hozzászólók közül kevesen vannak akik ne találkoztak és/vagy ittak volna Jahnoval az elmúlt 20-22 évben legalább egyszer :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#141042) Sipi- válasza Jahno (#141040) üzenetére


Sipi-
tag

Mi gyengébben toljuk, csak fejlámpát vittünk magunkkal. Múlt héten és ma is majdnem szükség volt rá. Csak azért nem kellett, mert az utolsó 1-1,5 km-t már faluban tettük meg ahol már volt közvilágítás. :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#141043) Jahno válasza Sipi- (#141041) üzenetére


Jahno
őstag

Azt mondod, hogy van az a szint mikor még Dext is küldött sört akkor jár a strigula?

(#141044) Jahno válasza Sipi- (#141042) üzenetére


Jahno
őstag

Lámpával is túl szoktam méretezni magam, ha egyenként összeadom akkor legalább 9 órányi világítás az volt nálam, ha összekaparom a táska alját, akkor még valamennyi. Így is, hogy fele néha lemerül mire odaérek, mert feszt bekapcsolnak a táskámban :W

Fele RGBt is tud, csak mikor megszalad a művészvonal mert azt hiszed, hogy jó lesz akkor úgysem lesz jó:

Még feldolgozom a napot.

(#141045) WiZARD


WiZARD
addikt

Novoth Tibi letesztelte hogy a Shell v-power hogyan tisztítja a motort, ha mindig azt tankolja.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#141046) Grillo válasza eattila (#141014) üzenetére


Grillo
senior tag

Gondolkodtam, hogy kimegyek én is, de egyrész kiscsalád megoldotta, még Jahno titkos bunkerét is bebuktam, másrészt pénteken mentem 16 km-t a Bükkben, ami igen jelentős szintváltásokkal járt, jórészt inkább felfelé (legalábbis úgy éreztem). Mindezt full fotós és geodéta felszereléssel. Persze nosztalgikus volt, mert a volt témavezetőmnek mentem segíteni, és ő mindig is olyan volt, hogy akkor még arra a hegyre azért még felmegyünk, nem baj, ha fél óra múlva lemegy a nap. Csak 20 éve könnyebben ment...

(#141047) Samott válasza WiZARD (#141045) üzenetére


Samott
addikt

Novoth Tibi tobb oranyi videot csinalt errol, kinek van ideje azt megnezni? Mire jutott?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#141048) eattila válasza Grillo (#141046) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja hogy gyalog :) De ha tekernel a Bukkben szolj, en is tervezek itt-ott gurulni majd :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#141049) npera válasza Intruder2k5 (#141039) üzenetére


npera
újonc

Azt elhiszem :)

(#141050) npera


npera
újonc

Good nyúvz! Most máshogy csináltam a bordát. 2 órát futott fólia alatt 100-fokos sütőben, aztán 1 óra 180-fokon még mindig fólia alatt. Aztán levettem a fóliát, megfordítottam őket és kapott még kábé 15 percet pirulni.

Asszony és a lányom tesztelte és szépen jön le a cucc a csontról.

Azt persze megint elfelejtettem, hogy lehúzzam a hártyát alulról, majd legközelebb... :W
O tempora, o mores....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.