Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95001) npera válasza blueboi69 (#94978) üzenetére


npera
újonc

Izgalmas!

Én most 1S F4 AIO FC-t keresek, alighanem megvárom a Dave_C által javasoltat. Még csak azt sem tudják mikor lesz elérhető, de beraktam alertet.

(#95002) Bujdy81 válasza Samott (#94998) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen, láttam én is. Szóval hétfőn reggel kell felfedezni a dolgot...

(#95003) Jahno válasza npera (#95001) üzenetére


Jahno
őstag

Ááá, dlágaszágaink heti rovatot inkább kihagynám, most kb. 1 sorra csökkent a beszerzős Ekcel táblázat, de arra ráérek megint, mert egy obi kellene, de azt évente 1-1 darabot látok használtan vagy német címet már szereztem Ebayhez, de ott is sokszor 200ezer fölé licitálják. Majd jövő nyárra tán meg lesz és anyagilag is összekaparom magam.

Ezt még nem bombáztam szét, kockás pléd nincs, napi beszerzés -270ezer a kasszából:

Meg ugye előtte volt a G9es 300+ért, aprólékok még 200-ért vagy többért, lassan kussolok rendesen, csak muszáj volt közértben új cuccokra költeni a pályázatos lóvét, nekem meg pár használt váz és Ebayes cucc gazdaságosabb lett volna.

Végül amit qnadammal dumáltam Canon obit azt nem vettem meg, de szemezek a Fujival és arra elég baráti a 12mm-es Samyang. Eddig ilyenek sem léteztek, szerintem télen majd nézegetem a listákat, aztán tavasszal lehet úgy leszek vele, mint a 12-32vel vagy a 12-60as obival, hogy évekig nézegetem és még nincs :C De van sok más :W

(#95004) Jahno válasza Bujdy81 (#95002) üzenetére


Jahno
őstag

És majd erre kapja meg odafentről, hogy a geciség társasjáték.

(#95005) Samott válasza Jahno (#95004) üzenetére


Samott
addikt

A hir pont errol szol, a diri megprobalta megvedeni a munkatarsait es a gyerekeket de fentrol jott az ukaz. A fideszes gcik minden szinten ott vannak mar.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95006) Grillo válasza Samott (#94945) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezt valamelyik nap már megkaptam. Úgy pörög a nyelve a néninek, egyből Scatman John jutott eszembe. :DDD

(#95007) eattila válasza A. Crowley (#94987) üzenetére


eattila
csendes tag

hogy nem 400 a napi halál. Az. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95008) Bujdy81 válasza Samott (#94996) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Egy Norvégiában dolgozó ismerőse azt mondta, hogy ott 15 százalékos a halálozási ráta az intenzíven. Svédországban még ennél is részletesebben, nemre és korra lebontva az állami televízió közli ezeket az adatokat."

@npera, tudnál linkelni ilyen statisztikát? Az sem baj, ha svédül van, elég lenne egy grafikon is, csak hitelesnek tűnjön.

Egyrészt rendkívül hihetetlen az eltérés az itteni 90+ százalékhoz képest, másrészt eléggé hihető a magyar egészség járvány előtti helyzete+március 1 utáni helyzet+világ viszonylatban is első terhelés alapján... :(

(#95009) Jahno válasza Bujdy81 (#95008) üzenetére


Jahno
őstag

Kanadában pld. azok el sem jutnak a lélegeztetőig, sokkal később kapnak oxigént is, mint nálunk, aki gépig jut annak sokkal több az esélye, pedig ránézésre szarul van. Alkalomadtán megfejtem én is. Svédek meg valami Löfvent szidtak, majd kikuglizom, hogy az kicsoda.

(#95010) Jahno válasza Bujdy81 (#95008) üzenetére


Jahno
őstag

Na, egyik északi népnél már azt hiszem találtam illetékest, össze lehet írni, hogy mire vagyunk kíváncsiak:

Úgy hirtelen nekifutásból ott sem tiszta rózsaszín az égbolt.

(#95011) npera válasza Jahno (#95003) üzenetére


npera
újonc

Hát itt aztán van minden IS!

Nem piskóta.

(#95012) npera válasza Bujdy81 (#95008) üzenetére


npera
újonc

Itt van statisztika, klikkelhető részletesebb grafikonokkal.

Van egy fejezet: NYINSKRIVNA VÅRDTILLFÄLLEN MED CORONAVIRUS

Itt elvileg azokat mutatják, akik az IVA (intensivvård) nevű intenzív osztályt elhagyják és másik (már nem intenzív) osztályra transzferálják őket. Szerintem ez érdekes lehet, mert egy részhalmaz, aki nem meghal az intenzíven, hanem enyhébb ápolás is elég neki. Tehát kábé úgy értelmezem, hogy "felgyógyul" de nem lehet az intenzívről csak úgy hazaengedni, miután minden lyukból minden csövet kihúztak és felébredt a kómából.

(#95013) npera válasza Jahno (#95009) üzenetére


npera
újonc

Az egy hegesztő és szakszervezeti megmondóember volt. Aztán mivel jobbat nem találtak ő lett a szocdem miniszterelnök.

(#95014) Samott válasza npera (#95012) üzenetére


Samott
addikt

Uganez angolul: COVID-19 in Swedish intensive care

Itt egy masik szakmai cikk: COVID-19 intensive care mortality in Sweden lower than in many studies from other countries

Az eredeti cikk a szabadeuropan jelent meg es a sved koztevere hivatkozik. Egyik sem egy hazai pletykalap vagy random facebookos hozzaszolo szinvonalu.

Es igazabol nalunk se sokkal rosszabbak a szamok normalis esetben, csak most omlott ossze az ellatas teljesen. Rosszabb a helyzet mint tavaly Bergamoban. Mert az olaszonka is combosabb egeszsegugyi rendszeruk volt mint nekunk.

Nem a sved 20-50% a meglepo, hanem a magyar 90-95%.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95015) Phülöp válasza Bujdy81 (#95008) üzenetére


Phülöp
addikt

Meg van egy ilyen is

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95016) npera válasza Samott (#95014) üzenetére


npera
újonc

Nem tudtam keresgélni, mert éppen a reggeli gyerek ébresztés és öltöztetés indult, aztán vittem a lányomat suliba. Most reggeli nekem, aztán indul az első meeting 8-tól. Megnézem majd a linkeket.

(#95017) eattila válasza Samott (#95014) üzenetére


eattila
csendes tag

De volt valami orvosi levélíró, aki azt mondta, hogy a betegség maga az oka a 90-95%-os aránynak. De akkor máshol?

Tegnap amúgy minden flottul ment az oltásnál. A szúrást nem is éreztem, amit éreztem, hogy tolja belém a cuccot, de az se fájt. Utána vezettem még 4 órát. Valamikor hajnalban kezdtem érezni, hogy érzékeny a karom, kb minta megütöttem volna. Pfizer. Második időpont 5 hétre van, 05.18-án kell mennem.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95018) Bujdy81 válasza Phülöp (#95015) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Köszi, a John's Hopkins adatsora megvan egy ideje, abból csináltam már olyan kimutatásokat, ami nekem jobban tetszik, de abban nem találtam ilyen adatmezőt.

(#95019) Bujdy81 válasza eattila (#95017) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"De volt valami orvosi levélíró, aki azt mondta, hogy a betegség maga az oka a 90-95%-os aránynak. De akkor máshol?"

Egyrészt az emberek is felelősek. Orvos ismerős mondja, hogy azok, akik az intenzívre kerülés után 2-4-6 órán belül elmennek, azok ha 3 nappal előbb mennek orvoshoz, simán lehet, hogy túlélik. Jó, de miért nem mentek korábban orvoshoz?
- M1-ből jön, hogy "minden fasza, lassan nyitunk, aki beteg, azt Soros fertőzte meg"
- Teret adnak a hülyéknek a médiában, hiteltelen szakmaiatlan a járványkezelés
- NEM adnak teret a valóságnak, még árnyalva sem, pedig akkor sok ember észbe kapba, hogy "basszameg, ide nem akarok bekerülni"
- EÜ rendszer iszonyat túlterhelt, minek menjek be a kórházba, meg tudok halni itthon is...

Kiegészítés: pulmonológus forrás szerint teli pofával kellene mondani a TV-ben a légzőtornát reggel-este, mert egy enyhe-középsúlyos COVID tüdőgyulladás esetén nagyon sokat tud javítani a túlélési esélyeken! És kvázi "pénzbe sem kerül", mert az emberek otthon csinálnák.

A mortalitás felfutásában nagy szerepet játszhat, hogy ahogy terhelődik túl az EÜ rendszer, nincsen kapacitás arra, hogy a gépre tett beteget forgassák, mozgassák, pedig az elég világos tapasztalat, hogy a tüdő mozog, jobban az esélyek!

Extra kiegészítés: szerinted mennyire lesz romon az EÜ humán oldala a járvány végére, mikor azzal szembesülnek, hogy bekerült x ezer ember, ők 0-24-ben kidolgozták a belüket, így sikerült megmenteni 20%-ot? Más országokban meg sokkal többet. Hányan fogják feltenni a kérdést, a maradók közül, hogy "miért csináljam?"...

(#95020) eattila válasza Bujdy81 (#95019) üzenetére


eattila
csendes tag

Én nem nézek M1-et. Petőfit hallgatok reggelente, de az 10 perc max. És én spec mindenhonnan azt hallom, hogy túlterheltek, meghalnak, stb.

De nem tudom miért nem mennek orvoshoz. 2 köhögéssel Te se mennél szerintem. És ez meg gyorsan tud romlani.

De tény, hogy ha a valós helyzet lenne kommunikálva, jobban félnének az emberek. Mert még most is belemásznak a nyakamba a boltban, nem hordják rendesen a maszkot stb.

Az EÜ ezután elmegy borért. Most is úton van még, de hamarosan oda is ér. Szerintem. Tegnap az oltó orvos/ápoló faszinak csak a szemét láttam. De azon is látszott, hogy baromira kész van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95021) blueboi69 válasza A. Crowley (#94987) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, a többiek minden olyat leírtak, amit én is leírtam volna :)

(#95022) Jahno válasza Bujdy81 (#95019) üzenetére


Jahno
őstag

" Jó, de miért nem mentek korábban orvoshoz?"

Nem is érzi, hogy baja van. Ezt magyarázza a világ, de ismerősi körben is akadt már olyan, akinek semmi baja nem volt, 3 óra múlva meg intenzíven kötött ki. Nem köhögött, sem volt lázas, működött rendesen. Néha iszonyat gyorsan romlik az állapot.

Persze akadnak kemények, akik odahaza majd kiheverik, legalábbis azt gondolják, meg mindenféle más halmaz.

(#95023) Jahno


Jahno
őstag

No, svéd napi: [link]

Ez az összesített. [Fertőzöttek - Intenzíven - Elhunyt]: [link]

EÜ minisztérium oldala: [link]

Lapozva lehet látni a betegek és elhunytak életkor-eloszlását, itt is a középkorúak és a fiatalok vannak most felívelőben, részben, mert nagyon sok idős elhunyt a november-januári pokolban (szörnyű időszak volt), másrészt, mert az idősek java már itt is oltott.

Némi sallang: "Szóval az intenzív túlélési esélyei itt is rémesek. Nem tudnék százalékot mondani, mert nem minden nap dolgozom ott, de IRDATLANUL sokan halnak meg gépi lélegeztetés közben. Ez sajnos a betegség sajátossága, nagyon rosszul hat rá a szedálás, de gép nélkül meg kínok között halnának meg, fuldokolva. Én főleg a pre-intenzíven vagyok, mi addig lélegeztetjük non-invazív módszerrel (OptiFlow, Vapotherm -> Nagymennyiségű oxigénfolyam rögzített maszkon keresztül) a betegeket, ameddig van működőképes tüdejük, utána sajnos csak az intenzív marad. Sokaknak segít a Vapotherm, de sajnos nem mindenkinek és őket elég gyakran el kell engednünk. Természetesen vannak, akik túlélik az intenzívet, átlagosan 3 hetet töltenek ott, de sajnos szignifikánsan kevesebben, mint akik nem, ezért igyekszünk az abszolút végsőkig húzni a non-invazív terápiát.Favipiravir nincs, Ivermectin nincs, Remdesivirt tudunk adni, de azt se mi, hanem a covid-bel, mert az csak a betegség kezdetén hatásos."

"Szerintem viszonylag nyugodt nyarunk lesz, de ősszel megint eljön a Ragnarök, mert az itteni oltási program olyan, mintha nem létezne. A százévesek vannak oltva, meg az egészségügyben azok, akik közvetlenül betegekkel dolgoznak (így én is) és így ennyi. Most kezdik el az idősek regisztrációját, ebből idén nem lesz tömeg. "

Értelmes csajszi, néha kérdezgethetek de akad pár hasonló ismerős.

(#95024) Phülöp válasza Jahno (#95022) üzenetére


Phülöp
addikt

Meg mert az orvos a harmadik hullám kellős közepén a negatív teszt okán az egyértelmű tünetekre is csak antibiotikumot ír fel (ugyanabban a családban 2 pozitív teszt ugyanabban az időben).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95025) Sipi- válasza Jahno (#95022) üzenetére


Sipi-
tag

lesli-re azért kíváncsi lennék, hogy mi a véleménye mostanság...

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95026) Jahno válasza Phülöp (#95024) üzenetére


Jahno
őstag

Háááátja, csak meddig egyértelmű a tünet, de volt ismerős akit arcüreggyulladásra próbáltak rábeszélni hasonló problámkkal, ott volt cicis aki pár hetet fetrengett, orvosig sem jutott el meg ezek az ütköző- és homályzónák a telefonos diagnózisokkal és a nem létező háziorvosi ellátással.

Egy ismerős most írt 2 oldalnyi blogot, mert egyéb zűrös baja van, el kellene jutni az ambulanciára csak éppen covidosan fekszik odahaza a karanténban és ezt a gordiuszi csomót nem bírja leküzdeninapok óta. Lassan lesz ismerősi körből olyan akit régebben oltottak és beviszi valamelyik kórházba, ha egyáltalán fogadják... Így csak a karantén szabályokat sérti meg, mert autója nincs, tömegközlekedni nagyon nem illik ha lakást elhagyni sem illik...

(#95027) Jahno válasza Sipi- (#95025) üzenetére


Jahno
őstag

Szedi a D vitamint és fogy. Eddig két ismerős volt aki azt szívta be, hogy túl erős volt az immunrendszere.

(#95028) Bujdy81 válasza Phülöp (#95024) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Meg mert sógornőm ki van akadva, hogy ki vagyunk akadva, hogy a férje miért jött el locsolni, miközben 9 napja náthás, kapar a torka és nem érez szagokat...

(#95029) Phülöp válasza Jahno (#95026) üzenetére


Phülöp
addikt

Teljesen egyértelműek voltak a tünetek. Teljesen. Plusz a háztartásban volt mellette a 2 pozitív teszt ugyanakkor. De jah, biztos csak megfázott. Ne legyél már megint hülye, Jánoskérem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95030) Jahno válasza Phülöp (#95029) üzenetére


Jahno
őstag

Értem na, itt arra gondolok, hogy volt aki nem lázas, de minden más stimmelt és ezzel már kidumálták magukat, vagy folyt az orra és jaaaaaj akkor nem covid mert az száraz köhögős. De bammeg, majd megdöglök, minden fáj, szagokat sem érzek, kollégák már rég feldőltek, ebben az időszakban mégis mi más lenne....

"Plusz a háztartásban volt mellette a 2 pozitív teszt ugyanakkor."

Na, ez is érdekes, eleinte ugye ilyenkor még a szomszédot is tesztre küldték, majd később ha kell ha nem kell akkor karantén. Kollégákat szintén, és zaklattak kivel találkoztál. Aztán jött egy összevissza hektikus időszak a legkülönfélébb intézkedésekkel, hogy mikor ki marad otthon, miért tesztelik és mikor menjen dokihoz vagy sem. Ezeken szerintem senki nem igazodik ki, annyira nem volt két egyformának kinéző dologra két egyforma nem megoldás.

(#95031) eattila válasza Bujdy81 (#95028) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezen én is kiakadtam volna. Mikor a gyerek volt megfázva, vagy valami akkor látatlanban volt kezelve, telefonon.

De sok helyen hallom, hogy háziorvos csak telefonon van. Főleg gyerekorvos.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95032) Jahno válasza Bujdy81 (#95028) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor aki svéd modellt emleget az nem érti, hogy ilyenek ott Covid előtt sem voltak, hát még most.

(#95033) npera válasza Jahno (#95023) üzenetére


npera
újonc

Még annyit tennék hozzá, hogy itt a "stratégia" az volt, hogy az idősek otthonába levő időseket nem lehetett látogatni, de az oda beosztott leginkább harmadik világból menesztett alsegédek az alapvető higiéniai követelményekkel sem voltak tisztában és mindent IS lesz@rtak, aztán az idősek között tarolt a fertőzés.

A nagy "stratégia" az volt, hogy egyszerűen hagyták az időseket megfulladni lassan a saját ágyukban. A család nem látogathatta őket, egyszerűen hagyták őket megfulladni. Ha 2 hétig hörgött, akkor 2 hétig hörgött. Aztán kész.

Ezzel "megoldottak" egy csomó kezelési költséget és munkát, mivel aki megfulladt azzal már nem kellett törődni.

Szóval a skandináv laza modellnek voltak ám árnyoldalai.

Az oltás gyakorlatilag szimbólikus itt. Szerintem én még 2022-ben sem kapok semmit, mert utolsó vagyok a sorban.

(#95034) eattila


eattila
csendes tag

A backspace mióta nem működik vissza gombként a foxban? :O Chromeban sem. Beszarás.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95035) qnadam válasza eattila (#95034) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, jobb helyeken erre egy háromujjas jobbrahúzást ésvagy dedikált egérgombot, esetleg a görgő balra billentését használják ;]

To prevent user data loss when filling out forms, we’ve disabled the Backspace key as a navigation shortcut for the back navigation button. To re-enable the Backspace keyboard shortcut, you can change the about:config preference browser.backspace_action to 0.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95036) eattila válasza qnadam (#95035) üzenetére


eattila
csendes tag

Közben meglett. De nem olvasok ilyesmit, főleg ha frissül magától. De a durva anyjukat. data loss, hát persze.

Amúgy köszi az infót. Nekem ez van izommemóriában.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95037) Jahno válasza eattila (#95036) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig de. Ráadásul mióta összeborult az OTP, azóta FireFoxból lassú a felület. Én meg tegnap is kis híjánmég az OPT-t anyáztam. Ezt is meg kellene fejtenem mi futhat végtelenségig, vagy cache törlés segít-e. Ehhh.

(#95038) Sipi-


Sipi-
tag

Allianz kétszer is meglepetést okozott. Első, hogy megjött a Yaris KGFB-re az ajánlatuk és csökkent a tavalyihoz képest (kb. 1,5ezer forintot), így lett 27720 Ft B9-ben (asszony nevén). A levélben benne volt, hogy adjam meg az autó jelenlegi km óra állását az adott url-en. Megadtam, hogy már nem 189500, hanem 196500 km van benne és erre az éves díj lecsökkent 24ezer forintra. Ez volt a második, pozitív meglepetés :)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95039) eattila válasza Jahno (#95037) üzenetére


eattila
csendes tag

Mostanság nem néztem otp felületet foxban. Adblock esetleg? Monbjuk ha browser függő a lassulás, akkor js környékén kutakodnék.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95040) A. Crowley válasza npera (#95033) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ismerősömnek most szóltak, hogy mehet Modernáért. Igaz, 60+.

(#95041) Sipi-


Sipi-
tag

Banggood-ról rendeltem Blitzwolf töltőt 8-án, ma hozta meg ajtóhoz Expressone futár, pedig a szállítási költség csak $1.54 volt (+ $0.42 biztosítás). :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95042) Phülöp válasza Sipi- (#95041) üzenetére


Phülöp
addikt

Melyiket?
Dudu ajánlott pár hónapja BW töltőt, de pont nem jegyeztem meg. Igaz, a régi még teljesen jól szolgál...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95043) blueboi69 válasza Sipi- (#95041) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hozzám ma jöttek a drón akksik. Bazz ezek akkorák mint nova drónja és legalább olyan nehezek is. Asszem szintlépés lesz :D

(#95044) Bujdy81 válasza A. Crowley (#95040) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Akkor meg is van, hogy hova lett A Moderna vakcina... :D

(#95045) -NoVa- válasza Phülöp (#95042) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#95046) npera válasza -NoVa- (#95045) üzenetére


npera
újonc

Csak a kelet-európai piac kedvéért? :-)

(#95047) Sipi- válasza Phülöp (#95042) üzenetére


Sipi-
tag

BW-S15
De én 22.95-öt fizettem szállítással.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95048) A. Crowley válasza Bujdy81 (#95044) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Npera-nak válaszoltam, de valóban, nem jött le, hogy Svédországról beszélek. :)

(#95049) Phülöp válasza Sipi- (#95047) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi. Alatta megjelent a Dudu-féle is, az S16.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95050) npera válasza A. Crowley (#95048) üzenetére


npera
újonc

Már várom, hogy mikor szól be az egész világnak valami svéd politikus, hogy Svédország a COVID elleni harc nagyhatalma és hogy az oltás tekintetében is élen járnak :C :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.