Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#114001) Jahno válasza eattila (#114000) üzenetére


Jahno
őstag

Ha nem lenne ilyen idő, akkor kint feküdnék a krókuszok előtt én is. Így meg PS2est hegesztek, de ááá, kimaradt 1-2 USB kábel, mert haver szop a MACjével és odaadtam mindent, hogy mentse a melóit, ennél meg a szoftver kényes az egészre, nem kezeli a 3.5 dokkolót. Fénypuskához meg persze az AV kábelt nem dobtam be, mert úgy emlékeztem itt már van másik puska, minek ennyi vacak. Erre sok vacakot hoztam hétvégére tanyára szakérteni, csak a sok kis kimaradt bigyó miatt nem halad. Vicc, hogy PS2 ennyire alulértékelt értéktelen cucc a piacon, cserébe egy használt kontroller 4ezer pénz és nincs hozzá.... Van három felesleges, azt akarom összekalapálni, hogy HDDről menjenenek, mellé pár egyéb retró játék és eltüntetni itthonról occsóért.

(#114002) Jahno válasza qnadam (#113997) üzenetére


Jahno
őstag

De :C

(#114003) Phülöp válasza eattila (#114000) üzenetére


Phülöp
addikt

Kivittem én is a vasakat, de a keréknyomást optimalizáltam csak. Meglepő módon nem porosodtak be a láncok a téli állás alatt, pedig készültem arra is.
Kellemes napsütés volt kint, bár árnyalta mögöttem a fél méteres, jéggé fagyott hó...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114004) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Választások előtt teljesített ígéretek rovat:

És le is fizettek:

(#114005) Jahno válasza -NoVa- (#114004) üzenetére


Jahno
őstag

Én sokkal olcsóbban adtam magam :DD Ellenben megígérték, hogy ha Rájuk szavazok, akkor a szavazójuk leszek és jár az örök élet.

(#114006) eattila válasza -NoVa- (#114004) üzenetére


eattila
csendes tag

Te ceda! :DD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114007) eattila válasza Phülöp (#114003) üzenetére


eattila
csendes tag

En a teraszon kovettem el. Az elso kerek gumicsereje maceras volt. A masodik mar jobban ment :)

Egyszer lecsuszott az abroncs leszedo. A 3.-rol :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114008) Samott válasza -NoVa- (#114004) üzenetére


Samott
addikt

Eladtad magad, mi? ;)

Erre is lehet költeni a kampánypénzt: 8 millió forint értékű adományt vittünk a Beregszászi Kórházba

Nem hiszem hogy listan meg lesz az 5%, de azert megprobaljuk... :) Az egyeni korzetek fogjak eldonteni a valasztast, de ott ugyse nyerhetnek.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114009) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Szerintetek Vitya azért nem ment Kijivbe, mert félt, hogy nem ő fogja kiosztani a kokikat és sallerokat? :D

Lehet, hogy egy kép erről: 2 ember, álló emberek és belső tér

(#114010) Samott válasza Bujdy81 (#114009) üzenetére


Samott
addikt

Vitya oda megy ahova Putyin kuldi. Nem tudom milyen kompromatot tartanak rola, de magatol nem lehet ennyire hulye.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114011) npera


npera
újonc

Nova,

Ezt ajánlom kipróbálni. Egyszerűen csak le kellett pattintani a lemezről és már lehetett is tekerni.

(#114012) npera


npera
újonc

Elkezdtem utánaolvasni, hogy milyen jó hangminőségű kézi felvevők léteznek. A cél jó hangminőséget rakni a kwados megőrülések alá. Specifikusan jó legyen a közeli hang, de amikor a "gázfröccsök" hangja visszaverődik az erdősávról, akkor az is szépen benne legyen a felvételben. És lehessen a szél "döngését" minimalizálni akár low-cut filterrel, akár rárakható macskaszőrrel.

Az alap no-brainer cucc a Zoom H1n.

Ez tud 24-biten 96 kHz-el is venni. Akár a saját mikrofonjaival, vagy line-in.

"Picivel" többért van a H5, amin már moduláris a vevő és alul van rajta 2 db XLR input. Hűűűűű...

A H5 hangja jóval részletesebb, egyszerűen jobb mikrofonok vannak rajta már alapból is. Most erősen nézek rivjúkat, mert ez egy megoldandó probléma... :B :Y

(#114013) zetor2000


zetor2000
senior tag

Konyhai robotgép vásárlás előtt állok, és egy álló mixer a kigondolt, de pontos típus / márka nincs.
A képhez hozzátartozik, hogy van egy Sencor STM45RD nevű konyhagép, aminek két kihajtása van, ebből az egyik kakukk. Az eleje. Sajna nem szerette, hogy a húsdarálóba fene tudja hogy, beesett egy szilikon tömítés, ami elakadt, az első kihajtásnál egy ferde fogaskerék 3ba tört, és kinyomta a mechanika burkolatát. Ez előtt egyszer ugyanígy megadta magát, akkor fene tudja, mi volt vele, akkor gariban cserélték az egész gépet. De mivel a javításkor nem adtam le a tartozékokat, így van 2 szett mindenből.
Azaz van/volt ilyen tálas keverő/dagasztó, meg előre kilógó daráló/húsdaráló feltét. Ezeket használnám is.
Amit néztem az a Kitchenaid lenne, de az izé... g*ci drága, és alapban csak kavar.

A Sencornak van emberi áron olyan (is), ami nagyon sokmindent tud, csak a tál befogatása műanyag, ami masszívabb tésztáknál - pláne ha volumen is van - képes kitörni a helyéről. (Az enyémnek ez is a baja.) A legkomolyabbnak 3 kihajtása van, egy üveg turmixot is fel lehet rá tenni, meg van előre húsdaráló/kolbásztöltő/keksznyomó, de a tál befogatása ugyanolyan tré műanyag, mint a legolcsóbbé.
Az Electroluxnak is van ilyenje, ott a tál rögzítése valami fémes megoldás, nem fog kitörni, de ahhoz mindent külön kell megvenni, ami jelentős többletktg.
A Lidlben most van valami 40 ropiért, csak az nem darál húst...

Van esetleg látókörötökben valami ilyesmi értelmes gép ~150ig, ami tud tésztát dagasztani, meg húst is darál?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114014) zetor2000 válasza npera (#114012) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyesmi cuccot csinál a Tascam is, meg az Olympusnak is volt ilyesmije. Lehet, érdemes azok közt is szétnézni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114015) qnadam válasza npera (#114012) üzenetére


qnadam
veterán

túlgondolod, vegyél telefonra egy korrekt mikrofont 'sztjóvan

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114016) npera válasza zetor2000 (#114014) üzenetére


npera
újonc

Nézem a Tascam cuccokat is, abból az egyik durván gerjedt valami frekvenciára az éterben.

(#114017) npera válasza qnadam (#114015) üzenetére


npera
újonc

Az milyen? Mutatsz példát?

(#114018) NauTiLUS_HUN válasza zetor2000 (#114013) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Szia, Bosch MUM5xxxx.

(#114019) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi. Most, hogy nagyobb akksikat tesztelek (1 Ah felett) már használok nagyobb áramokat is a töltőkön. 1,3A vagy 2,2A. És 2 töltő egyszerre, tehát duplázom. Ilyenkor a csodálatos Modellbau Lindinger 20A-es táp ventije elkezd zúgni elég rendesen.

Ma megmértem és valami 40 x 40 mm-es furatmintájú venti van benne. Szétszedem majd és megnézem, mert ez így nem kóser.

Már látom is magam előtt, hogy valami csodálatos diffúzort kell rajzoljak oda, amire egy 92 mm-es Noctua fel tud férni, aztán akkor sok levegőt halkan ki tud szívni a házból.

(#114020) qnadam válasza npera (#114017) üzenetére


qnadam
veterán

valami ilyesmi. persze vehetsz külön felvevőt, de szerintem felesleges.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114021) npera válasza qnadam (#114020) üzenetére


npera
újonc

Ez majdnem 800 kori, míg a Zoom H1n éppen 1000 alatt van.
Ott akkor van állítható gain, 24-bit és 96 kHz és független a mobiltól.

Még nézegetem a többi Rode cuccot is, de ez nekem nem igazán meggyőző sajnos.

(#114022) Jahno válasza npera (#114012) üzenetére


Jahno
őstag

Zoomot én bojkottálom (MERCSAK!), de ha tényleg hangot szeretnél felvenni akkor bőven elég egy mikrofon a telefonra. Ami érdekes, hogy a Tascamnak van ilyen mikrofonja (gondolom a többinek is), ami annyiba kerül, mint ha felvevővel együtt vennéd.

(#114023) Jahno válasza Bujdy81 (#114009) üzenetére


Jahno
őstag

Ő csak nyugat felé háborúzik, másik irányba folyton a békét mantrázza.

(#114024) npera válasza Jahno (#114022) üzenetére


npera
újonc

Lehet, hogy most teljesen belenéztem egy "nyúllyukba" (rabbithole), de azon gondolkodom, hogy:

- lehetőleg valami "térben" (vagyis 2.0) kiterjesztéssel jöjjön a hang
- lehetőleg tudjak gaint állítani
- lehetőleg legyen valamiféle filter, amivel a szelet és az esetlegesen elhaladó kocsik zaját ki tudjam szűrni
- legyen lossless felvétel, ne kelljen mp3-al szopni
- lehetőleg ne mobilról kelljen "tapogatni", hanem legyen valamiféle gomb és/vagy tekerő (!)

A H1n közvetlen konkurrenciája a Tascam DR-05, ami durván tud gerjedni RF-zajra.
A Tascam DR-40X is tud 2 XLR bemenetet, de nincs tekerő és nem moduláris a mikrofon rajta.

Alighanem egy "döglött macskás" szélvédővel felszerelt Zoom H1N vagy egy Tascam DR-05 (ha nem gerjed) is minden tekintetben felülmúlja az általam eddig feltérképezett audiós tartományt, szóval most részben csak mérnökös megőrülés van és készül a virtuális Excel tábla a fejemben.... :B

(#114025) npera


npera
újonc

Photoshop????

(#114026) Phülöp válasza npera (#114025) üzenetére


Phülöp
addikt

ha PS lenne, akkor a lánc hátsó körívének a középpontja beleesne a villapapucs szimmetriatengelyébe

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114027) qnadam válasza npera (#114024) üzenetére


qnadam
veterán

ha mindenképp eszköz kell gombokkal és potméterekkel, az persze más :D
szélzajt nem fogsz tudni jó minőségben szűrni, azt úgy kell felvenni, hogy ne kerüljön bele. autót se fogsz szűrni, akkor úgy kell mikrofont elhelyezni, hogy a hasznos hang sokkal erősebben jöjjön, azaz mondjuk felcsippented magadra, így a szádhoz sokkal közelebb lesz, mint az autóhoz. a deglett macska szél ellen jó, autó ellen ilyesmi nincs...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114028) Jahno válasza qnadam (#114027) üzenetére


Jahno
őstag

Meg hát most mekkora területen kellene hangot felvenni? Ezek azért nem lesznek túl hasznosak egy pár méteren túli drónhoz.

(#114029) qnadam válasza Jahno (#114028) üzenetére


qnadam
veterán

rendes méretű koptert kell építeni, annak jó messzire elmegy a hangja. meg el is bírja a hangrögzítőt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114030) npera


npera
újonc

Fontos a forrás kritikus kezelése. Lásd:

(#114031) npera válasza qnadam (#114027) üzenetére


npera
újonc

Ja, a szélzajra a döglött macska lenne. Ha kinn vagyok a nagyobb mezőn, akkor a kocsik egy töltés mögött mennek, ott nem gond.

Ami hang érdekel az a közeli elhúzásoknál a hangja, meg ahogy fordulok és gázt adok a propeller zaja. És az erdőről visszaverődő visszhang.

Még agyalok rajta persze, mert nem akarok teljesen megőrülni, csak részben.

(#114032) npera válasza Phülöp (#114026) üzenetére


npera
újonc

Ugye, hogy valóság? Egy belső udvarban fotóztam. Az arcomon ott volt a D-betű.

(#114033) npera válasza Jahno (#114028) üzenetére


npera
újonc

Az igazi egy multimikrofonos array lenne, amiből aztán Dolby Athmos hangot tudnék keverni.... :Y :C

Igazából már annak is örülök, ha:

- a rajta levő mikrofon tud elég jó S/N-t
- szélzajt tudom iminálni L
- ha rajta levő 90-fokos vagy 120-fokos tartományt ki tudom egészíteni egy "félgömb" mikrofonnal, akkor lehet több tracket is keverni a kép alá.

Ez például mehet az egyik XLR bemenetre, aztán félgömb mentén vesz. Megfelelően irányítva elég jól lefedi az előttem levő légteret, aztán erre mehet valamilyen gain. Ahol túlerősítem, ott lejjebb tudom keverni (akár némára is utólag) és ott a rajta levő kisebb cucc hangját át tudom venni.

(#114034) npera


npera
újonc

A ruhája!!!!

(#114035) Sipi- válasza npera (#114033) üzenetére


Sipi-
tag

Ha csinálod, akkor csináld jól. Olyan kell amit lehet wireless mikrofonokkal bővíteni. Egyik a drónra másik párat pedig fix pontokra lerakni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114036) zetor2000 válasza npera (#114033) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha nagyon messze van, de még látod, akkor egy ilyen is jól jöhet:

Ez elvileg kevéssé érzékeny a környező szélzajra, ami a kopter előtt van, arra inkább. Cserébe asszem nem túl pénztárcabarát.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114037) npera válasza Sipi- (#114035) üzenetére


npera
újonc

Ja, ja, először telepítek egy mátrixot ilyenekből, aztán szinkronizálom őket, aztán utána Dolby Athmos a rettenetes 640x480-as videóm alá, amit 47x néz meg az egész internet és abból 33 én vagyok :B :K :Y

(#114038) zetor2000 válasza Phülöp (#114026) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy lehetőség van még, hogy Photoshop baleset :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114039) npera válasza zetor2000 (#114036) üzenetére


npera
újonc

Feleségemet megkérem, hogy álljon mellettem a szántóföldön és folyamatosan a quadra irányítsa a mikrofont, de közben ne picsogjon, mert akkor elrontja a hangot. Szerintem instant válóper... :C :Y

(#114040) eattila válasza npera (#114039) üzenetére


eattila
csendes tag

Eddigi tapasztalataim szerint a feleségek ritkán lelkesednek a férjük hobbija iránt :D Az enyém pl se bringázni nem szeret, se az erdőben caplatni fotós téma után :D
néha modellt ült nekem, lengébb öltözetben is, de elmúlt :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114041) Samott


Samott
addikt

Voltunk szavazni, ti is menjetek. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114042) eattila válasza Samott (#114041) üzenetére


eattila
csendes tag

Én majd dél körül megyek. Asszonnyal. Csak ő meg jegyzőkönyv vezető egy másik körzetben, ezért megvárom amíg szünete lesz :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114043) qnadam válasza Samott (#114041) üzenetére


qnadam
veterán

majd. most még nagyon korán van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114044) hokuszpk válasza eattila (#114042) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

olvastam, hogy a pedofilok predikaltak a buzik ellen, most tok tanacstalan vagyok.

merugye

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114045) Samott válasza hokuszpk (#114044) üzenetére


Samott
addikt

Az elvileg egy a valasztastol teljesen fuggetlen nepszavazas, de kerdes nelkul nyomtak a kezunkbe. 8 jo valasz van ra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114046) eattila válasza hokuszpk (#114044) üzenetére


eattila
csendes tag

En inkabb lennek tanacsos.

Mondjuk a gyerekem vedve van. Az oviban megvaltoztattak a nem-er igenre csomo kajaval kapcsolatban. Szoval okafogyottnak itelen a torvenyt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114047) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

formattalt hfs+ motyora tud valaki valami okossagot ?
( mekibol lett kiszedve, a tulaj elvitte szervizbe a masinat, mert kohogni kezdett a diszk, csak ugye laikus ; aszitte beszart az egesz ( vegulis... ) aztan ott keres/kerdes nelkul leformaztak neki )
az a fura, hogy ugy unblokk ( whole disk vagyhogyhivja ) vegigzavartam rajta a photorecet, de egy árva jpeg filet nemtalalt pedig allitolag a csaladi fotoalbum nagyresze rajtavolt.
letezik, hogy eredetiben titkositott volt a particio ? mikortol van a mekiben tpm ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114048) hokuszpk válasza Samott (#114045) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor valahol felreolvastam, mert aszondja a cim, hogy a "Fidesz tamogatasara biztat".

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114049) Jahno válasza hokuszpk (#114047) üzenetére


Jahno
őstag

Photorecből remélem a testdisket indítottad el. Mekk meg amúgy hülye, örülj ha az SSDnek nem saját lábkiosztása van.

(#114050) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.