Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119501) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Na, NAS helyzet fokozódik...

A merevlemez állapotnál ez van:

Ezt írja:

Most akkor a disk döglött meg, vagy csak szétesett a tömb? Az alsó képből nekem az jön le, hogy ha kijelölöm a Disk1-et, akkor a rossz/üres lemezzel azt írja felül. Vagy csak a fordítás szar?

Ez egy Zyxel 326-os cucc, két lemezzel.

Van ötletetek?

Addig archiválok...

(#119502) eattila válasza Grillo (#119500) üzenetére


eattila
csendes tag

Én a héten már 2x ültem autóban. 1x elhoztam a burkolatváltókat (egyet már bevágtam küszöbnek zsírsárkány lett. Panel, flex, sípoló reszelő a teraszon :D ) Meg egyszer a gyereket hotam el anyámtól. Holnap meg Fótra megyek. De a tankom tele.
De a kúton itt is van némi sor. Pont rálátok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119503) eattila válasza Phülöp (#119499) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem átlagban 8-10K lápásem van egy hónapban / nap. Heti 4-5 futással, meg hogy melóba gyalok járok. Szóval NauTiLUS_HUN-nak maxi riszpekt!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119504) Grillo válasza eattila (#119502) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, én is 13 litert tankoltam, csak gondoltam egyszerűbb még egyedül, mint indulva anyaralásra, megrakva cuccal és kiccsaláddal. Benzinkútos csaj is csak röhögött kínjában, hogy miből gondolja bárki, hogy 11kor bejelentik, aztán 11.05kor már átálltak a kutak.

De közben ahogy nézem, nincs benzinemelés. Mármint azoknak, akik nem a cégre vette autóval járnak...

[ Szerkesztve ]

(#119505) eattila válasza Grillo (#119504) üzenetére


eattila
csendes tag

Nincs. De ha a tomeg pankiol akkor birka lesz. Ennyi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119506) Samott válasza Grillo (#119504) üzenetére


Samott
addikt

"Kizárólag személykocsikra, taxikra és mezőgazdaság gépekre marad a 480 forint."

Felnek a taxisoktol es a parasztoktol... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119507) Sipi- válasza Grillo (#119500) üzenetére


Sipi-
tag

Drágul, de csak cégeseknek. Déltől.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119508) -NoVa- válasza Samott (#119506) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem félnek a taxisoktól, ez csak illúzió. Ők a taxisok. Az már rég NER.

(#119509) Sipi- válasza Samott (#119506) üzenetére


Sipi-
tag

Tényleg úgy tűnik, hogy a taxisoktól tartanak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119510) qnadam


qnadam
veterán

ne csak nekem legyen rossz:

A pony walks into a bar and whispers to the bartender: "I'll have a beer."
The bartender pours a beer for the pony, then lowers his voice and says: "Here is your beer, but why do you whisper?"
The pony answers: "I'm a little hoarse."

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119511) qnadam válasza -NoVa- (#119508) üzenetére


qnadam
veterán

ez mondjuk megmagyarázza a taxiszolgáltatás minőségét.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119512) Phülöp válasza qnadam (#119510) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem ez teljesen rendben van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119513) Jahno válasza Bujdy81 (#119501) üzenetére


Jahno
őstag

Tömb attól szokott szétesni, ha döglik a lemez, de van benne állapotellenőrzés, ha minden igaz ilyen kicsinél is a storage manager, HDD / test vagy smart valami, ott már megtalálod. Másrészt ez lemezre is külön tud rinyálni, hogy mi baja van.

És már mondtam, hogy NASról is legyen mentés, kicsapod egy USBsre, aztán max. 2x4 terával újrakezded az egészet.

(#119514) zetor2000 válasza qnadam (#119510) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lyály...
:D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119515) zetor2000 válasza Jahno (#119513) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jól értem, ez zajlik most.

Én átállítanám a nyelvet angolra, mert ott általában nincs fordítási hiba. Mivel ennyire még megy az angol, én megértem, mit akar. Ezzel ezt a félrefordítós parát le lehet tudni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119516) Jahno válasza Phülöp (#119479) üzenetére


Jahno
őstag

Mindjárt túrok, akad pár.

(#119517) Jahno válasza zetor2000 (#119515) üzenetére


Jahno
őstag

Én is lehet megfejtettem, veszek a NASba egy 4 terást, akkor van ott kb. 10 tera kötetem. Szerverben a 18as fontosabb dolgait mentem szinkronban a 16ra. Van benne még elfekvő 8as és egy 2 tera alatti, az menthet a NASra. 8as sokat futottra átrakom a filmeket, azok úgyis cserélődnek és akkor NASról legalább le tudja játszani a CoreKodi csodadoboz.

18 terásra átrakok 1+ terányi közös mappát ami más elrendezésben meg is van máshol, meg egy közös csoportmappa haver Syno NASán és kész, azt nem kell belevennem a mentésbe.

Gyárban is egész nap robocopy scripteket hegesztek, akkor itt az ideje magamnál is.

(#119518) Bujdy81 válasza Jahno (#119513) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A NAS-ról van mentés. Két példányban! ;)

Mert apám úgy csinált 2 TB helyet, hogy vett 4x2 TB HDD-t. :D

(#119519) Bujdy81 válasza Jahno (#119517) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez a S.M.A.R.T. mit mutat? Örülünk?

Ez az a diszk, ami kiesett a RAID-ből:

Ez pedig, amiről most archiváltam mindent:

Nem látok nagy eltéréseket...

Most így néz ki a helyzet:

Jól gondolom, hogy előbb helyre kellene hozni a Lemezcsoportot és utána lehetne helyrehozni a RAID-et? Mert a sima RAID javítás nem sikeres.

Viszont, ha kiveszem a Disk1 fiókból a "rosszat" és utána bekapcsolom, akkor szól, hogy "Szia, jó, hogy jöttél, csináljunk valami tömböt" mintha az lenne az első bekapcsolása a gépnek...

[ Szerkesztve ]

(#119520) eattila válasza Samott (#119506) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt hiszik igy nem dragul a gabona. De azt is szallitani kell. Meg az elelmiszert is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119521) Jahno válasza Bujdy81 (#119519) üzenetére


Jahno
őstag

Nagy eltérés nincs, csak nulla helyett 327 olvasós hiba, meg gondolom ha lapozol, akkor lehet hibás szektorok is lesznek. Mondjuk másképp nehéz tovább haladni, mint nem kicserélni a döglött lemezt.

(#119522) Bujdy81 válasza Jahno (#119521) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Áh, az első sort nem figyeltem, köszi! :D

Akkor alkalomadtán kicserélem a lemezt, aztán hátha vissza tudom építeni a tömböt...

(#119523) qnadam


qnadam
veterán

az autót bérlő magánszemélyek jártak még csúful az új szabállyal.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119524) eattila válasza qnadam (#119523) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem elenyésző a mennyiségük.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119525) Samott válasza eattila (#119524) üzenetére


Samott
addikt

Meg amugyis nemet rendszammal toljak ok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119526) qnadam válasza Samott (#119525) üzenetére


qnadam
veterán

te miről beszélsz?
ezt pont azok szívják meg, akik év közben nem tartanak fenn autót, nem foglalnak parkolóhelyet, de mondjuk nyaraláshoz évente kétszer autót bérelnek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119527) Samott válasza qnadam (#119526) üzenetére


Samott
addikt

Ja en a tartosberletre gondoltam, amit az adocsaloink hasznalnak nagy szeretettel. Evente ketszer ki fogjak birni a kicsit dragabb benzint az alkalmi berlok.

Igazabol a ceges auto dolgot se ertem, azt nem a vezeto fizeti hanem a cege ad benzinkartyat, nem? Haver kisfonok, kert, kapott ceges kocsit azt mondta jofajta juttatas mert a tankolas se neki faj.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119528) zetor2000 válasza Samott (#119527) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vannak lízingelt autók, amik asszem a lízingcég tulajdonában vannak, amíg a lízing időszak tart. Te csak amolyan felhasználója vagy. Ez is szopó... és asszem a cégek egy jelentős része ezt használta (eddig). Persze, ha fut a szekér, akkor ki lehet gazdálkodni, de most egy cseppet több "málna szökik" az állam felé.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119529) qnadam válasza zetor2000 (#119528) üzenetére


qnadam
veterán

lízingelni többnyire cégek szoktak, innen nézve teljesen mindegy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119530) Phülöp válasza zetor2000 (#119528) üzenetére


Phülöp
addikt

Okés, de a benzinkúton honnan tudják, hogy az autó céges, ha saját bankkártyávak fizetek?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119531) qnadam válasza Phülöp (#119530) üzenetére


qnadam
veterán

a forgalmiból, amit úgyis megnéznek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119532) Phülöp válasza qnadam (#119531) üzenetére


Phülöp
addikt

Ah, I see.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119533) zetor2000 válasza qnadam (#119529) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah, jobban belegondolva, annak a magánszemélynek nem mindegy, aki épp lízingelt verdában ül. Cégnek tulképp valóban mindegy, max a könyvelésben egy-két soron más összegek szerepelnek majd, mint eddig.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119534) zetor2000 válasza Phülöp (#119530) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hátttööö... nekem eszembe nem jutna cégautót saját zsebből tankolni, csak végszükség esetén.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119535) Samott válasza zetor2000 (#119533) üzenetére


Samott
addikt

Igazabol ott kellett volna megfogni ezt a dolgot, hogy nem adhato afas szamla tamogatott benzinre. Mert csak maganszaemely tankolhat olyat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119536) WiZARD válasza Samott (#119527) üzenetére


WiZARD
addikt

Gondolom benzinkártyánál is van/lesz korlát.
Ha eddig volt korlát, akkor mostantól "kevesebbet tudja használni", ha meg korlátlan akkor majd eldöntik mennyire fér bele a cégnek a nagyobb költség.
Ha juttatás akkor gondolom nem fogják növelni, legalábbis nem ilyen mértékben. Ha tényleges munkához használat, akkor meg majd gyorsan megjelennek az árakban a növekvő költségek.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119537) Phülöp válasza zetor2000 (#119534) üzenetére


Phülöp
addikt

Jah, csak hó végén meg hozzácsapják a fizetésedhez. Csak mint lehetőség.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119538) Phülöp


Phülöp
addikt

Mindeközben egy párhuzamos valóságban

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119539) eattila válasza Phülöp (#119538) üzenetére


eattila
csendes tag

Öööö kapjákbe?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119540) eattila


eattila
csendes tag

Ma volt vihar (nyitott teraszajtó előtt tök jót aludtam), utána felbuzdultam és fotóztam. Szóval fotós és amcskás kontent jön.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119541) zetor2000 válasza Samott (#119535) üzenetére


zetor2000
senior tag

A könyvelők meg a "k*cs*g sajtósok" persze elővették, hogy magánszemély használhatja a verdát a vállalkozása számára, erről ráadásul a NAV rendelkezik is. Azaz Pista bá beül a verdájába, ami a sajátja, mint magánember. De kap egy telefonhívást, hogy "feladat van", megtankolja a verdát, kér a vállalkozásának a nevére számlát, elmegy elvégezni a feladatot, a számlát meg leadja a könyvelőjének. És ez teljesen szabályozott... kérdés: milyen árat kell fizessen.
Mert nem mindegy, hogy a magánember Pista bá veszi magának, vagy a vállalkozó Pista bá veszi. Ugyanazt az üzemanyagot, ugyanabba a verdába, ugyanott... :D
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119542) npera válasza qnadam (#119510) üzenetére


npera
újonc

- I have seen a baguette in a cage
- they are bred in captivity...

(L-nézést kérek)

(#119543) Jahno válasza zetor2000 (#119541) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kell számla, norma alapján számolnak el.

(#119544) Jahno válasza zetor2000 (#119534) üzenetére


Jahno
őstag

Ha elhasználod magán útra, akkor nem mindegy?

(#119545) Phülöp válasza eattila (#119540) üzenetére


Phülöp
addikt

Mostanában nekem is ilyen homályosak a képeim, szerintem elengedte magát a Galaxy Note 9.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119546) Sipi- válasza zetor2000 (#119534) üzenetére


Sipi-
tag

Van ismerős aki céges magánverdában ül. Cég lízingeli az autót, de a fizujából vonják a lízingdíjat és zsebből tankolja. Ezután 700 forintos áron...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119547) eattila válasza Phülöp (#119545) üzenetére


eattila
csendes tag

Az elso ketto kezbol makro, szoval ott jogos. De a macs az eles ahol kell. Es kb csak ott :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119548) zetor2000 válasza Sipi- (#119546) üzenetére


zetor2000
senior tag

Neki rosszul jött a mai bejelentés, valószínű.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119549) Vodike válasza Sipi- (#119546) üzenetére


Vodike
tag

Tesóméknál is így van. Ráadásul olyan okosak voltak pár hónapjam hogy cserélték az autójukat és nem ám plug-in-t vagy elektomosat kértek, hanem a vőlegénye egy benzines Kia Sportage-t, tesóm meg egy dízel BMW-t :F

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#119550) -NoVa- válasza Sipi- (#119546) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sajátban ülök, eddig 760-780 körül tankoltam. Most is olyasmi áron fogok legközelebb. Fogadjuk el hogy ennyi, aztán kész, az egész üzemanyagtámogatás adópazarlás. Pazarlástámogatás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.