Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118751) Jahno válasza zetor2000 (#118744) üzenetére


Jahno
őstag

20 éve is ezt mondtuk és egy akkor összerakott Cat5 minőségi cuccokkal még mindig bőven jó. Aztán bejöttek a rézzel bevont acél kábelek, mert néha írtam, hogy van olyan Cat6 aminél egy minőségi szélessávú Cat5 is jobb, mert úgy vannak elbaszva a szabványok.

(#118752) Jahno válasza Sipi- (#118747) üzenetére


Jahno
őstag

"de az USB portok le vannak tiltva group policy-ból."

Ezért van nálunk csak az adathordozó letiltva, többire meg csoport, amit igényelsz és jut, nem csak gyagya menedzserektől.

(#118753) Phülöp válasza Jahno (#118751) üzenetére


Phülöp
addikt

Jóvan, ezek után akkor mit vegyek, ha elég 1giga, de az legyen stabil az idők végezetéig?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118754) JonesC válasza Phülöp (#118753) üzenetére


JonesC
csendes tag

Dinnyét

(#118755) Phülöp válasza JonesC (#118754) üzenetére


Phülöp
addikt

Az megvolt, jó kis észt dinnye aprópénzért.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118756) Jahno válasza Phülöp (#118753) üzenetére


Jahno
őstag

De hova, falba, szekrény mögé, aljzat, vagy lóg? Falikábel, Nexans, RDM, meg az a vonal aminek neve van az jó, meg hozzá való aljzatot/dugaszt.

Ugyanaz a vége ami Máltán ment a dobozba, az jó mindenre és mehet bele a patch kábel, van mindenféle amit szerszám nélkül is lehet szerelni, vagy minimál szerszámmal:

Amazonról vagy helyi bótból összelegózhatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#118757) Phülöp válasza Jahno (#118756) üzenetére


Phülöp
addikt

Kábelcsatornában falon kívül, csak dugó kell a kábelre, nem kell aljzat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118758) Jahno válasza Phülöp (#118702) üzenetére


Jahno
őstag

Visszatáplálós cuccal az a szívás, hogy ha karbantartás van az utcában akkor inverter ezt tudja és lekapcsol, hogy szerelőket meg ne bassza. Elvégre áramtalanítva van a fél utca. Ezért bentre sem termel.

(#118759) Sipi- válasza Jahno (#118758) üzenetére


Sipi-
tag

A visszatáplálásnál a frekvenciát is szinkronizálja a hálózati feszültséghez, ezért is kell neki bejövő hálózati áram. Azthiszem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118760) Jahno válasza Phülöp (#118757) üzenetére


Jahno
őstag

De, kell aljzat, olyan ami itt van a képen, még lehet csatornába is belefér, ebbe meg dugsz patch kábelt.

Ugye VKPval is pont így ismerkedtünk meg, hogy beugattam a helyi közértnek, hogy falikábelre más fajta dugó kell és adjon márkásat, adott valamit ami "ugyanolyan jó" el kell hinnem. Két nap múlva kontaktos lett, csak úgy állásában... Szóval fali kábelre ilyen aljzat vagy villás betűzős cucc és békével megy örökké meg tovább.

(#118761) Jahno


Jahno
őstag

Pénteken megjártuk a Tátrát. Tervben az volt, hogy valami átlag kocaturista módjára felmegyünk Chopokra, kerülünk egyet, aztán valami lesz, max. megnézzük milyen. Elvégre ha fotós móka, akkor elképzelhető az is, hogy 100 méternél messzebb nem jutunk, szóval nem a 15 kilométeres körtúrákat nézegettük :DD

Jó ideje tervezek valami hasonlót, volt is meglepetés mikor kiléptünk a felvonóból és már épületen belül is 40 km/h-s huzat süvített.

A kijárat meg ilyesmi volt, látótávolság néha verte az 1 métert is:

[link]

Egy ideig a teraszon lógtunk és ismerősöket riogattuk ködös képekkel, aztán mikor már pár méterre is lehetett látni, akkor nekilódultunk a hegynek. Végül túlteljesítettünk, majdnem 8 kilométert gyalogoltunk.

(#118762) vkp válasza Jahno (#118760) üzenetére


vkp
aktív tag

Cat6-tól felfelé már nincs dugózgatás...

(#118763) Phülöp válasza Jahno (#118760) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt mondod, hogy dugót a kábel végére nem érdemes felcsattintani, aljzatot viszont de?
Elég nagy baromságnak hangzik, már ne haragudj.
Mit tud a tűzött aljzat+ gyári kábel utána, amit egy helyben feltűzött dugó nem?
Annyira fosch lenne a technológia 2022-ben, hogy nincs stabil megoldás arra, hogy a kábel végére felrakjon az ember egy dugót?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118764) Jahno válasza Phülöp (#118763) üzenetére


Jahno
őstag

De van technológia, csak az más típusú kábel és sokszorosa az árfekvés.

(esetleg lásd ISO/IEC 11801 és EN 60173 2. része))

Egyik sodrott és a dugó tüskéi a sodort erek közé mennek be, másik merev és egy V alakú kés vágja be, hogy stabil legyen az érintkezés.

Erre utóbbira mondom, hogy szerszám nélküli egyszerű megoldások léteznek, összenyomod kézzel, vagy egy önzáró mechanikát tolsz rá és kész, insallációs, fix megoldás.

Dugózást meg mozgásra tervezték.

Persze csináltam ezret úgy is, hogy tömörre nem odavaló dugót tettünk, de nahh (jobb helyen akármilyen képesítéssel rendelkeztél, alapban nem fogadják el mert csak). És azóta elterjedtek az áthaladó dugók is, aminél legalább rendesen le lehet vágni a vezetéket méretre, mert ez sem triviális és odahaza azt sem tudod rendesen megmondani, hogy mennyire sikerült jól.

Elvileg lehet venni rá való mindent is, aminél a dugóban kések vannak és bevágják a fali kábelt, gyakorlatilag idehaza a legtöbb jó nevű kereskedőnek sem sikerült megugrania, vagy azt mondta, hogy jó lesz és nem lett jó. Gondolom nem kell ecsetelni, hogy itt pár mikronokon mi múlik és éppen ezért nem mindegy a Cat5-6 vagy a réz vastagsága sem. El se vágja, ne is lötyögjön, de érintkezzen is.

Legtöbb dugózás "működik", de mérhető is, hogy nem lett az igazi, ezért szoktam ajánlani a gyárilag sajtoltat, olcsóbb, egyszerűbb, biztos is. Készre gyártva tudsz már venni akár 50 méterest is, aztán nincs 10 Euró, még a mozgás is bírja.

Mellé még néha sodrott kábelt nem sokan taranak raktáron, 100-300 méteres tekercsben van, most meg tök tudja mennyi az árfekvése, meg kell néznem mert néha veszek 1-2 kilométert és "majd elfogy", de sokszor verte a 10-15szörös szorzót is a falihoz képest.

(#118765) Phülöp válasza Jahno (#118764) üzenetére


Phülöp
addikt

Nagyon nem szeretnék 50, de még csak 20 méteres kábelt se oda, ahová 11.5m kell. Fali aljzattal az a gond, hogy azzal se tudom pont eltalálni a kábelhosszt 2 külön helyiségben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118766) Samott válasza Sipi- (#118750) üzenetére


Samott
addikt

Oracseret nem kell fizetni, es egyeb koltsegekre se emlekszem mindent a ceg intezett, csak nekik kellett fizetnem, lassan egy eves a rendszerem nem hiszem hogy manapsag relavans annak az ara.

Ja meg egy, ugy nez ki lassan minden elfogy a raktarakbol, szoval nem tudom milyen invertert kapnak peldaul. Szaktopik

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118767) Jahno válasza Phülöp (#118765) üzenetére


Jahno
őstag

Fali aljzattal miért nem tudod eltalálni? Ugyanott kell méretre vágni, mint a többit.

(#118768) Phülöp válasza Jahno (#118767) üzenetére


Phülöp
addikt

Fali aljzat a legnagyobb öntökönlövés lenne. Kellene 3db, ha az egyik dupla.

-modem
- gyári kábel a modemtől a falialjzatig
- falialjzat (1)
- méretre szabott kábel a két aljzat között
- dupla falialjzat (2/1)
- gyári kábel a routerig
- router
- gyári kábel a dupla falialjzat másik lyukába
- falialjzat (2/2)
- méretre szabott kábel a falialjzatig
- falialjzat (3)
- gyári kábel a switchig
- switch
- gyári kábel a PC-ig
- PC

vs.

- modem
- szerelt kábel a routerig
- router
- szerelt kábel a switch-ig
- switch
- gyári kábel a PC-ig
-PC

link

És akkor még a nappali nincs is bedugva...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118769) Jahno válasza Phülöp (#118768) üzenetére


Jahno
őstag

PCbe meg főleg patchkábelt dugnék, mert időnként beleakad a takarítórobot, macska, vagy csak ide-oda sepregetsz alatta és szépen kimozog, aztán lehet szidni a szolgáltatót. És ha mégis megrágja a kutya akkor kihúz/bedug, utolsó X méter szerszám nélkül cserélhető és még rövidebb sem lesz az eredeti szakasz.

Routernél meg a merevsége miatt lesz bajod az univerzummal is mire azt odatekergeted rendesen. Az a lengő cucc amit beraktam még egy átlag csatornába is befér, ugyanott vagy, az installáció vége meg legalább sodrott.

(#118770) Phülöp válasza Jahno (#118769) üzenetére


Phülöp
addikt

.
/dufla

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118771) Phülöp válasza Phülöp (#118770) üzenetére


Phülöp
addikt

Sajnálom Jahno, jelen helyzetben túlzásba viszed a szakmát, nem egy 2000 fős irodaház a kiindulási alap. Szükségem van két darab kábelre, ami kábelcsatornában fut a falig, ott átmegy egy lukon, és mindkét kábel mindkét végén van egy-egy dugó. Ennyi kell, nem több. Nem beszélünk merevségről, nem beszélünk kutyáról, nem beszélünk robotporszívóról. A PC és a switch között természetesen gyári kábel megy, ahogy most is. Nem ez a szakasz a cinkes.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118772) Samott válasza Phülöp (#118771) üzenetére


Samott
addikt

Irtal valami kabelt korabban, az meg is van vagy ennyit kell majd venned? Veszel egy marek Cat6 dugaszt (toresgatlot ne feledd), annyi Cat6 kabelt ami kell, es egy ilyesmi fogot (3-4e huf kb.). Youtubeon van egy csomo oktatovideo. De ha odaerunk segitunk. Nem nagy ugy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118773) Phülöp válasza Samott (#118772) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi.
Egyelőre semmi nincs a kábelezéshez, most szedem össze, hogy mi kell egyáltalán.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118774) Jahno válasza Phülöp (#118771) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is 2ezer fős irodaházról beszélünk, hanem működőképességről (:- Patchre rakott dugasz sem lesz olyan tartós, de persze pár gyakorlás után meg lehet csinálni, jó fogó kell és nem árt tesztelni. Utóbbival szokott a nagyobb baj lenni.

(#118775) Jahno válasza Samott (#118772) üzenetére


Jahno
őstag

Na, itt kezdődik, hogy nem tudjuk, hogy ez a dugó milyen. Fogóból meg akkor már ilyet, ennyiért manapság ajándék: [link]

Igaz a pofa tájolása olyan, mint a kínai vackoknál, de rendesen függőlegesen nyomja meg a késeket.

(#118776) zetor2000 válasza Samott (#118772) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt a törésgátlót egyesével dugnám fel annak, aki tervezte, és gyártásba engedte.
Több baja is van, amiből 2 elég sok szopófaktort ad:
-idővel merevvé válik, és a dugót nem tudod összenyomni, csak nagy erővel
-sűrű portkiosztásnál (2-3+ port) a csatlakozó nyakánál lévő résztől nem megy be csak nagy erővel. Olyasmi lesz, mint egy legyező, amit még bővíteni is szeretnél. Házi switch/routernél még OK, de egy patch tálcánál, ahol 6-8-12-24-48 port van egymás mellett / fölött, ott adódnak bajok az ilyen dugó köré menő törésgátlókkal.
Ez szerintem jobb, és tetszetősebb:

Ez csak a drót végére megy, és nem megy rá a dugó köré, azaz sűrűbb portoknál sem okoz fennakadást, a színnel meg jelölhetsz dolgokat, ha kéne. Pl. sárga a router, kék switch-switch felfűző, lila az IPTV, vagy ilyesmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118777) Jahno válasza zetor2000 (#118776) üzenetére


Jahno
őstag

Dugót is nézd meg mit ajánlott, román csoda címkézőipar kínai terméke, ilyen-olyan hullámzó minőségben. Kábelei sokszor hasonlítanak az Ugreenre. Aztán sokszor meg nem. És csak néha esnek félbe a csatlakozók. Ha a dugasza is olyan, akkor yajj... Vagy milyen más lenne? RDM, Nexans, Panduit (:wub :) van egy csomó amit így név szerint meg lehet venni és legalább rendben lesz.

Fenti 3B pld. tök jó cég, de tele van noname dugókkal mindenfélével, pedig akad késes is falikábelre, de Gembird, meg Ansmann, meg szokásos 12 egy tucat kivitel, ááááá. Régi szép idők, mikor még a Roline is egész jó volt és működött, most meg gyanús, hogy sok helyen csak a nevét használják vagy bevételezéskor "nincs ilyen a gépben, szóval jó lesz azon a néven is" opciókat fogtam ki.

Mondjuk Igu lehet nem sűrűn húzkodná ki-be, de abban a törésgátlóban még az a nem mókás, mikor nem tudod annyira lenyomni, hogy kiakadjon a pöcök. Ááááááá. Kétszer. Ezért is utáltam világ életemben és már inkább nem használtam, viszont a funkciója meg hasznos.

Agendának is mondtam, hogy vaze, itt most tényleg 40 forint/darabon múlik a minőség, de nincs raktáron csak a szopás megy? Ezekre van igény a piacon.

Annó megbodogult HWSW-n nem olvastad a sulis rendszergazdát aki beszívott vele egy komplett felújítást? Ott is emlegettük, hogy mi lesz. Aztán kicsit olcsósított.

(#118778) zetor2000 válasza Phülöp (#118773) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ami általánosan kell kábelre dugózáshoz:
Kábel - jól tippelek, neked elég lesz a Cat5E, nem kell bonyolítani. Lehetőleg "merev" vezetővel vedd, praktikusabb a dugózásnál, háztartásban még az "UTP" (árnyékolatlan sodrott érpár) is okés lesz, ilyen 50m alatti távokon.
Dugó - random átlátszó csatlakozó, ~50Ft egy darab
Megfelelő eszköz a csatlakozó szereléséhez - pár képet láttál fentebb krimpelő fogókról, azok okésak 1-2 csatlakozó legyártásához, a Jahno féle talán jobb, de olyasmit válassz, amin van 8P felirat a csatlakozót befogadó rész táján - ez jelzi, hogy 8 eret tudsz ott krimpelni 4P-6P is van, ezek keskenyebb csatlakozók... Van, ami univerzális, és krimpel mindent is.
Csípőfogó, valami pici, nem valami nagy izé... ami lehetőleg oldalcsípő és van éle - levágni a drót hosszát és megblankolni a kábelt. Olyan kell, ami képes átvágni egyszerre a kábelt és nem csorbul ki az éle, de egyes ereket is képes vágni...
Barkácskés, ami lehet akár egy törhető pengés legolcsóbb valami - ha van valami huncutság a kábelben, pl. árnyékolás, akkor ezzel lehet visszavágni méretre.
Kis csavarhúzó piszkálni esetleg. - a visszavágott árnyékolást, esetleg, de ez nem jellemző.
Kínai szar teszter, ami erenként jelzi, hogy minden oké e?. Ez ilyen mindkét végére felpattintod dolog, és 1-8 vagy 1-8+'S' (néha 'G'...) jellel lecsekkolja a vezetékeket. Azaz minden érhez van egy led, és sorban 1..2..3......8-ig "számol", és ha nincs probléma, akkor 1-8ig szépen sorban látod a ledeket kigyulladni majd elaludni. "S" akkor lehet, ha van árnyékolás a kábelen, és a dugód is képes ezt átvinni (ezek a dugók oldalt egy fémlemezzel vannak körbevéve, nem átlagos csatlakozók, külön ki kell ilyesmire térni a boltban, ha kéne, de neked nem fog kelleni)

Egy sör és egy KV se szokott ártani. :D

A fentieket el lehet bonyolítani mindenféle szerszámokkal, de amit vázoltál, hogy 2-3 kábel és 4-6 csatlakozó, nem ruháznék be többre. Szerintem a fele meg van is odahaza, mert ezek alap dolgok.

A dugó elkészítéséhez tuti van egy YT videó, amin egy indiai elmagyarázza ékes angolságával, hogy hogyan mit-miért. :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118779) zetor2000 válasza Jahno (#118777) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt a rendszergazdást nem :D

A dugókkal nekem általában nincs bajom, amennyit kell, annyit ki szoktak bírni... Igaz, régen csináltam kábelt, mert melóban készre szerelve érkezik. Fali aljzatot viszont csináltam párat nem is olyan nagyon rég, meg patch tálcában is szerelvényeztem, még valamikor a tavasszal.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118780) blueboi69 válasza Sipi- (#118759) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jól mondod, de eleve nem értem ezt miért próbálják felhozni ellenérvnek.
1. ha nincs napelemed és karbantartás van az utcában (elég ritka esemény) akkor sincs áramod
2. ha erre akarsz lőni, akkor rásegítéses szigetüzemű invertert raksz fel és akkor van áramod áramszünet esetén is, viszont nem táplálsz vissza
3. ha igazán penge akarsz lenni (én is erre csorgatom a nyálam) akkor felrakod a visszatáplálós invertert ÉS a rásegítőset is. Így van minden.
3. ha penge akarsz lenni és sok pénzed van, akkor mindezek mellé még odabaszol egy LiFePo4 akksit is, így ha éjjel van karbantartás, nálad akkor is mehet a TV-ben a máúnikasó.

Másrészt szerintem megéri. Pláne ha ilyen drága lesz a villany, akkor gyakorlatilag néhány év alatt behozza az árát.
Az óracsere ingyenes.
Kelleni fog nekik a kiépített 3fázis. Ismerősnél pont nincs, csak azért jutott eszembe.

(#118781) Jahno válasza zetor2000 (#118779) üzenetére


Jahno
őstag

Szegény csávónak még az Ekcel mazzag is drága volt, nem is nagyon értett hozzá, de csinálja, majd belejön míg van a kábelen tartalék, addig újra lehet építeni. Dobálta a hálózatot, semmi nem működött, ment a magas szintű fórumos megfejtés aztán arra senki nem gondolt, hogy valami tré kábelt kapott. Ő is csak ismételgette, hogy de hát Cat5 meg minden. Gyafi is fogta a fejét nem kicsit.

Hát ja, azt ígérték, vagy X. Elcseszte az aljzatokat is, mindent hatszor újrakötött, vacak szerszám is csak nyúzott rajta, hetekig szenvedett. Kereskedő meg benyögte, hogy ha visszaviszi a kábelt akár darabokban is, akkor kicserélik és ennyit tudnak hozzátenni. Még KLIKK előtti időkből ráadásul finnaszírozta a sulinak, hogy ha majd működik akkor leadja a KP-s számlákat és kifizetik, mert ugye rendes ajánlatok alapján senki nem akarta vállalni.

Később szerintem ugyanez volt akik megtalálták haveromat, hogy építsünk mindenfélét aztán mentem én bele pár meredek dologba, de innen speciel inkább menekültem.

(#118782) Jahno válasza blueboi69 (#118780) üzenetére


Jahno
őstag

4. + mágneskapcsoló és kétirányú betáp az aggregátor felől, ha az akkupakk lemerülne akkor is menjen a Máúnikasó :-P

(#118783) Jahno válasza zetor2000 (#118778) üzenetére


Jahno
őstag

"a Jahno féle talán jobb"

Azon kívül, hogy van pár fostaliga fogóm, az nem csak "jobb" hanem kb. elvárt műszaki tartalom, hogy egyformán és párhuzamosan nyomja meg a késeket. Vackokat telefonra/ISDNre vagy nyúl dobásra szoktam használni, de szerintem a nagyon kicsiket ki is szórtam.

(#118784) Samott válasza zetor2000 (#118776) üzenetére


Samott
addikt

Nyilvan nem konkretan azt ajanlottam, csak egy pelda volt es nyilvan nem az emagrol fogja megvenni ezeket, hanem bemegy egy helyi boltba es a kezebe nyomjak, csak pelda volt ra hogy mire lesz szuksege. Es persze lehet 4x annyiert minosegi fogot is venni, de max egy tucat csatlakozo felrakasahoz a legegyszerubb is eleg szerintem.

Mondjuk ez a toresgatlo franko, nem volt meg szerencsem hozza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118785) Sipi-


Sipi-
tag

Revolut már nem középárfolyamon vált EUR-t?
Az app-ban írt összeghez képest 0.9 forinttal drágábban veszi és 0.9 forinttal olcsóbb adja el az EUR-t.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118786) Phülöp válasza Sipi- (#118785) üzenetére


Phülöp
addikt

Hétvége okán esetleg?

"Exchange fees on weekends (between 17:00 New York time on Friday and 18:00 New York time on Sunday): a 1% fee applies for exchanging common currencies, a 2% fee applies for exchanging rare currencies, such as THB."

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118787) Sipi- válasza Phülöp (#118786) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem nem amiatt, ha most rányomok a kedvencekben a vételre, akkor is 0,9 forinttal magasabbat ír ott, ahol beírom, hogy mennyit akarok venni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118788) Samott


Samott
addikt

#enkerekelnezest

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118789) blueboi69 válasza Samott (#118788) üzenetére


blueboi69
csendes tag

No description available.

(#118790) Phülöp válasza zetor2000 (#118778) üzenetére


Phülöp
addikt

És ha veszek 15m-es gyári kábelt, aminek az egyik vége maradna gyári csatlakozó, a másik vége meg kapna a falon átbújtatás és méretre vágás után egy lengő aljzatot? Feleannyi hibalehetőség, kábel is puha, Jahno is megnyugszik. Win-win, ahogy NoVa szokta volt mondani.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118791) blueboi69 válasza Phülöp (#118790) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerint a gyárilag szerelt dugó is van olyan jó, mint a kézzel összerakott :)
Néhány rackszekrényt felépítettem már kázi gyártású kábelekkel, ahol azért voltak olyan jelentéktelen szerverek, mint takarékbank webszervere meg ilyenek és évekig nem volt gond.

És érdemes ezt is elolvasni: https://www.equicom.hu/tomoren-a-sodrott-utp-kabelekrol/
Van falikábel is utp-ből :)

Csakhogy bonyolítsam a helyzetet az utp cat5 és cat6-on felül.

(#118792) Jahno válasza Phülöp (#118790) üzenetére


Jahno
őstag

Majdnem jó azt néha szoktam, de még mindig kell egy jó dugó meg jó fogó.

Ott hibás, hogy Helyi közértből össze tudjuk legózni, de még mindig nem lesz olyan 100%ig biztos megoldás, mint a gyárilag préselt. Az van, hogy levágod az egyik dugót, átfűzögeted, megdugózod. Erre a típusú kábelre bonyolultabb az aljzat és ugyanott vagyunk.

(#118793) Phülöp válasza Jahno (#118792) üzenetére


Phülöp
addikt

Abba a falba nem tudok nagyobb lukat fúrni, ezzel a 10-es átmérővel is erősen megszenvedtem. Dugóval nem megy át a kábel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118794) Jahno válasza Phülöp (#118793) üzenetére


Jahno
őstag

Fali kábel és amit fent mutattam, minimális szerszámmal vagy nélküle szerelhető, akkor 6os
luk is elég, mehet bele a patchkábel*, így van kitalálva az univerzum:

Ezt Panduitból ismered, de helyi közértből / Amazonról biztos tudunk válogatni mindenféle márkából.

*mármint a bolti készkábel ebbe a fehér-kék betétbe.

[ Szerkesztve ]

(#118795) Sipi- válasza Jahno (#118792) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem túlgondolod egy házi kábelezés fontosságát. Koleszban évekig ment úgy a netünk, hogy a két összekötendő kábel erei szét voltak hajtva virágcsokorban és az erek összesodorva egyesével. 100 Mbit igaz, de azt tudta :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118796) Phülöp válasza Jahno (#118794) üzenetére


Phülöp
addikt

Alakulunk, köszi.
Holnap megyek a városba, kerítek vmi sarki közértet.

Mindenki másnak szintén köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118797) Jahno válasza Sipi- (#118795) üzenetére


Jahno
őstag

Ment jahh, meg olyan ügyfelem is akinél alig hagytam el a sarkot már ráhúzta a fotelt és elcseszte amin hasonlóképpen vitatkoztunk előtte :-D VKP is tudna mit mesélni, hogy milyen állapotú kábelezéseket látott itt-ott a tanyavilágban, aztán lehetett fejet vakarni, de nem abból kellene kiindulni, hogy mi az ami még éppen kibírja, akár szétsodorva, akár forrasztva és tákolva, ameddig rajta fekszik a macska addig éppen működik, vagy éppen addig nem.

Simán csinál egy tonna CRC hibát és olyan eszközöm is volt ami bizonyos darabszám után annyira megállt, hogy az újraindítás sem segített. Igaz az túl okos volt :C Zsigabyte router csak megállt és hetekig vakaróztunk mire rájöttünk, hogy ott éppen miért nem megy. Pedig kis híján ment 100 megán az is. Persze mindenki azt dug a 4 dolláros kínai MP3 lejátszóba, amit csak szeretne csak aztán ne sírjon, de miért ne lehetne normálisan megoldani, ha nem fáj és nem sokkal drágább?

(#118798) Jahno válasza Phülöp (#118796) üzenetére


Jahno
őstag

Webbolt is jó az.

Dugaszból olyat kellenenézni, hogy "pass through", azt könnyebb megoldani, kihúzod elején az ereket, levágod, megnyomod:

Csak ugyanazt tudom mondani, ha neve van, akkor már nagy baj nem lehet. Azért hirtelen megtanulni, hogy pont mekkorára kell levágni és mennyire dugd bele, az kicsit pöcsölős tud lenni. Mert ugye nem párhuzamosan megy bele az egész, így nem pont egyforma a hosszuk sem.

(#118799) Phülöp válasza Jahno (#118798) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem m arról volt szó, hogy dugasz nem? Lengőaljzat a szerelt vég.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118800) Jahno válasza Phülöp (#118799) üzenetére


Jahno
őstag

Na, megjön kendnek az esze, de mittomén. Akkor szokásos, Panduit, Nexans, RDM, Keystone, AMP... Felétek lehet még Gira a sima elektronyos boltban is, de az mocskos drága. Legrand van, annak meg az alakja buzi, hogy csatornába beleférjen, vagy alá értelmesen kilógasd. Lesz ebből még vésés :DD Pld. Legrandból a 6 327 06, az masszív fém (elvileg az árnyékoláshoz kell, de én a masszív kivitel miatt szeretem), forgácsolónak biztos tetszetős és ha rendesen rányomod a kábelre akkor a macska is bátran játszhat vele, nem esik a sebesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.