Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118201) zetor2000 válasza Samott (#118200) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, nem a háború, sokminden van, amitől most nekünk épp nem jó. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118202) Sipi- válasza npera (#118199) üzenetére


Sipi-
tag

Automata vészfék nem volt a tesztkocsiban? Vagy az nem ilyen helyzetek kivédésére van?
Egyébként meg jók a reflexeid, gondolom a tesztpályás vezetések sem ártanak :R

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118203) Jahno válasza zetor2000 (#118201) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul ha így húzódik a háború, akkor az ukránokat szép lassan felzabálják az oroszok, oszt jónapot.

(#118204) npera válasza Sipi- (#118202) üzenetére


npera
újonc

Van ebben minden, csak ilyen kis távolságban nem működik. A radar tutira jóval nagyobb távolságra van belőve, a szonár meg parkolási távolságokra. A kamerás rendszernek meg a látószögén kívül kezdte a manővert, mert majdnem oldalba vert ahogy megpróbálta bevágni a kocsit a gyorsforgalmira, miközben az energiaelnyelő akadályt is megpróbálta kikerülni.

Az egészben a leginkább komikus az, hogy ha lehajt a lehajtón, akkor utána gyakorlatilag egy kis hurkot téve vissza is tud jönni dedikát gyorsítósávon és mindenfajta kockázat nélkül be tud sorolni. De gondolom bepánikolt, mert eltévedt.

Utólag már nem haragszom rá, mert bocsánatot is kért, meg kivédtem. De akkor kábé szívdobogást kaptam.

Többnyire eléggé figyelek vezetés közben, folyamatosan próbálom a többiek térbeli helyzetét és vektorát figyelni. Alighanem a sok dashcam segített, abban van vitamin igazán :B :K

(#118205) zetor2000 válasza npera (#118204) üzenetére


zetor2000
senior tag

És mondhattad volna neki, hogy szukabljaty tü durák, jobtvajumaty, igyinahuj... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118206) hokuszpk válasza Jahno (#118117) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sajna aszondja a kontent nem elerheto, de felteszem ez volt az :

https://telex.hu/kulfold/2022/07/07/az-orosz-hadsereg-bemutatja-miert-nem-jo-otlet-geppuskaval-hatastalanitani-a-legvedelmi-raketarendszert

hatastalanitani sosem hatastalanitottam rakettat, loveszeten voltam, a Neva inditasakor azert kirohantunk a lokatorbol, mert aszittuk kitort valami vulkan. Oszt ez még egy kisebb konstrukcio.
A videon lehet a robbanotoltetet kapta telibe, a hajtomunek szvsz nehany geppuskalovest ki kellene birnia, kulonben indtoallvanyostul esne szet, amikor megnyomjak a nagy piros gombot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118207) Jahno válasza hokuszpk (#118206) üzenetére


Jahno
őstag

Nem a hajtóművet mondom, hanem az üzemanyagot. Annak nem kell sok és nem túl vastag lemez mögött van.

(#118208) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

1000 km a Super Socoval:

(#118209) blueboi69 válasza A. Crowley (#118208) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Várjálmár. Most az a motor amin múltkor ültel (képet tettél ide) az elektromos?
Ú, de kéne egy olyan akkor :) Kár, hogy 2 gyereket nem lehet rajta szállítani. :(

(#118210) -NoVa- válasza blueboi69 (#118209) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az, HAndras marketingelte egy időben. Jó cucc, de városban itt fölösleges vellanyroller elég. Mondjuk azt sem vettem még, nem járok mostanában annyit hogy indokolt legyen.

(#118211) eattila válasza -NoVa- (#118210) üzenetére


eattila
csendes tag

Én ma egy elektromos robogot toltam le a bringaúton....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118212) ezittketto válasza blueboi69 (#118142) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Kár, hogy pont mostanában tűnt el Bujdy a topicból.. :(
Én is teljesen tanácstalan vagyok abban a kérdésben, hogy az a kis megtakarításom, ami még maradt mibe kéne forint helyett tartanom..

(#118213) eattila válasza ezittketto (#118212) üzenetére


eattila
csendes tag

Bármi másban? :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118214) Samott válasza ezittketto (#118212) üzenetére


Samott
addikt

– Miben látszik engedékenyebbnek a magyar kormány?
– Mindenben.
– Mindenben?
– Tulajdonképpen mindenben.
A fenti kérdéseimre a válaszokat egy brüsszeli szakember adta, aki elég jól rálát az Európai Bizottság és a magyar kormány közti tárgyalásokra, amelyek az újjáépítési alap (RRF) pénzeiről szólnak.
Nagyon sok pénzről van szó, aminek a megszerzésére nagyon kevés idő maradt.
5,8 milliárd euró támogatás van függőben, és további 9,6 milliárd euró kedvezményes hitel. A támogatás 70 százaléka elvész, ha az év végéig az Európai Tanács nem hagyja jóvá a magyar kormány tervét a pénz elköltéséről. A Tanácsnak négy hete lesz elfogadni a magyar tervet, ha előtte a Bizottság jóváhagyja azt. Ez azt jelenti, hogy legkésőbb novemberben mindenképpen el kell fogadnia a Bizottságnak tervet, amit Magyarország még le sem adott.

Vége a keménykedésnek, a magyar kormány egyre több brüsszeli igényt kész teljesíteni

Erre kell majd figyelni, ha itt lemennek kutyaba akkor lesz penz es javulnak a dolgok. Ha nem akkor meg barmi is lehet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118215) Sipi- válasza Samott (#118214) üzenetére


Sipi-
tag

Ha jól értettem a cikket, akkor eléggé vissza kell venni az arcból, ha meg akarjuk kapni a pénzt.

Tényleg nem értek hozzá, de az EU-s pénzek honnan vannak? Ki/kik adják bele ezt a nagy mennyiségű pénzt?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118216) Samott válasza Sipi- (#118215) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom az EU budzsebol, ilyen beveteleik vannak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118217) blueboi69 válasza Sipi- (#118215) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A többi tagország, Austria, Németország, Franciaország, azt hiszem ők netto befizetők. Azért durva, egyébként, hogy mennyi pénzt elő tudnak teremteni extra célre. Micsoda jó lét lehet ott! Szerintem még a kerítés is kolbászból van!

(#118218) Sipi- válasza Samott (#118216) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, így már világosabb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118219) Jahno válasza Samott (#118214) üzenetére


Jahno
őstag

Ez úgy lesz, hogy ott majd nyalnak kicsit, itthonra a gyagyásoknak meg nyomják tovább a háborúzunk Brüsszellel típusú mantrát. Mást nehéz lesz, bár aztán lehet még akármi.

(#118220) blueboi69 válasza Jahno (#118219) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Teljesen tökmindegy. Aki híthű fideszes az bármit elhisz és elnéz nekik, a többiek meg eddig is átláttak a szitán. A maradék hitvesztett meg nem ment el szavazni, azt nem érdekli a világ, elvan a szatyorban.

(#118221) Samott válasza blueboi69 (#118220) üzenetére


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118222) npera válasza A. Crowley (#118208) üzenetére


npera
újonc

1000 km-t megy 100-tól 99% SoC-ig??? :Y :C

(#118223) Bujdy81 válasza ezittketto (#118212) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem tűntem el! :D

Amúgy nekem nincsen ötletem erre, mert nem nagyon van mit forgatni! :(

Szerintem most bármi jó, ami nem forint! Mi pl. a napelem bővítésére locsolunk rá sokat, mert jövőre 30-40%-kal drágább lenne és 2023.12.31-ig meg kell csinálni, hogy legyen szaldó elszámolás rá.

De ha az megvan, akkor lakást újítunk fel, szóval az első 15 milliónak megvan a helye, pedig a zsé még nincs is meg! :D

(#118224) A. Crowley válasza blueboi69 (#118209) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Igen, az, 1 akksival. Nagyon jó itt a városban bóklászni vele, pont elég.

[ Szerkesztve ]

(#118225) A. Crowley válasza ezittketto (#118212) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Balogh Levente (Szentkirályi) volt múlt héten a rádióban, azt mondta, ő biztos luxuscikkekbe tenné. Ha mondjuk 5M-et kéne befektessen, venne márkás női táskákat. Kicsit többért már órákba szállna bele, Rolex-szel nem lő senki mellé.

(#118226) blueboi69 válasza ezittketto (#118212) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, mi most ismét telket nézünk. Van egy ígéretes itt a közeli hegyoldalban, semmi nincs ott, mezőgazdasági terület, de körülötte vannak szőlők, egyéb növényeg, a telken 1-2 barackfa, elég finom a rajta lévő termés. Áram jövőre lesz várhatóan, az majd megdobja az értékét. Ha más nem teleszórom napelemmel, de azt nem tudom, hogy ahhoz kell-e külön engedély.
Ha más nem, lesz rajta akácerdő, aztán már csak láncfűrész kell, meg egy elektromos lada niva.

(#118227) Samott válasza A. Crowley (#118225) üzenetére


Samott
addikt

Ja, ha milliardjaid vannak lehet ilyesmivel jatszani. De ha 5 millad van ne egy meno taskat vegyel belole... :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118228) -NoVa- válasza blueboi69 (#118226) üzenetére


-NoVa-
őstag

Guga, te vagy az? Gerillalélekvándorlás?

(#118229) blueboi69 válasza A. Crowley (#118225) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Najó,de ezeket szerintem csak hatalmas bukóval tudod eladni. Mármint érted, melyik az a másik milliárdos, aki utána a marketplace-n fog keresni Rolex órát? Vagy érted, utána hogyan adod el akár drágábban? Őrizgeted otthon a fiókban?

(#118230) Samott válasza blueboi69 (#118229) üzenetére


Samott
addikt

Oraknal elofordul hogy hasznaltan dragabb mint az uj. Mert az ujra 2-3 evet kell varni. Vagy mert egyszeru halandonak el se adjak. De van itt olyan aki ehhez jobban ert.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118231) blueboi69 válasza -NoVa- (#118228) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaja, jól csinálta :) Csakhát neki nem volt elég esze okosnak lenni és másokra hallgatni! :D
De amúgy igen, ha ezt sikerül elindítani, akkor egy hosszabb áramszünet esetén sem fagyunk meg.
Meg különbenis elég pozitiv löketet ad az embernek ha független tud lenni valamiben.

(#118232) Jahno válasza blueboi69 (#118229) üzenetére


Jahno
őstag

Én is ezen gondolkoztam, hogy ki az aki ilyet Jófogáson keresne, de meg van ám ezeknek a külön piactere. Néha láttam ismerőst aki csinálta, ahogy nézem valami működhetett Nála és rakott ki 1-2milliós órákat marketre is. Ami még nem is drága, csak nekem :DD

Ránéztem, most éppen egy ilyet hirdet akciósan: [link] Nem tudom mi ez, de akinek ilyenek maradnak a nyakán és folyamatosan tolja ki occsón, ott sem lehet túl nagy probléma.

Mindenki másképp matekozik, most fotós cuccoknál lehet sok pénzt nem tud belőle csinálni, de látni, hogy kik azok akik 1-1 típusnak/cuccnak/márkának belövik az árát és folyamatosan seftelnek vele.

Másik haverom addig gondolkozott, hogy mibe tegye a lóvéját, míg az összes pénzén SSD/HDD/egyebet vásárolt és majd fél év múlva kiárulja jó drágán :-D

Autóra szokták mondani, hogy amint kihozod a szalonból az X%-al kevesebbet ér. No, ez már pont úgy van, hogy kihozod és akkor többet ér, mert van.

Én meg nem tudom, mert ki van zárva.

(#118233) Jahno válasza blueboi69 (#118226) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt úgy Kulcson kell kezdeni aztán Nógrád felé nem befejezni. Zsuk vagy Barkas-e meg van már?

Ismerős ment el pár éve valamerre Vértesbe hasonlót csinálni azért ott az sem egyszerű, hogy 1-2 kölökkel folyóvíz nélküli házba állandóra...

(#118234) Phülöp válasza Jahno (#118233) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha Kulcson jársz, be tudsz köszönni egy közös ismerősünknek, kivéve, ha hétvége.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118235) Jahno válasza blueboi69 (#118231) üzenetére


Jahno
őstag

Bezzegrégen mikor odahaza kilukadt a kazán. Inkább felöltöztem, mint elszívja előlem a levegőt a Szieszta. NAS menjen, többi nem számít :-D

(#118236) WiZARD válasza A. Crowley (#118225) üzenetére


WiZARD
addikt

Én órát befektetésnek nem vennék. Szerintem rohadt nagy lufifújás zajlik.
Persze ha nem ezt mondanám/gondolnám 2-3 éve, akkor már csomót nyertem volna rajta :D

Bár most elmúlt 3 hónapban volt némi korrekció (~10%), de én továbbra is lufinak gondolom.

Igen, vannak órák amikre sok év várólista van, az árukon is látni (23k CHF listaárú APRO ami 100k körül megy a másodpiacon), van ahova feliratkozni is reménytelen.

Egyszerűbb Rolexekre fel lehet iratkozni, akár az Andrássy úti butikban, utcáról beesve, vásárlási előzmény meg hasonlók nélkül. Szerintem érdemes is, pénzbe nem kerül, amikor szólnak hogy megjött az óra, akkor vagy bemész és kifizeted, vagy megmondod, hogy sorry mégse érdekel.
Tavaly év elején iratkoztam fel 1re, idén tavasszal hívtak. 3x felvettem, aztán amikor meghirdettem akkor 2 napon belül elvitték, 2x annyiért mint amennyibe nekem került (~10k EUR)...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118237) blueboi69 válasza Jahno (#118233) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Áhh dehogy, zsuk-barkas nemvan nem is lesz :)
Mondjuk én nem azt mondom, hogy oda költöznénk, bár a panoráma elég jóság.
Földbe rakott hobbitházzal igen paradás lenne, aztán lehet ott majd a fiúknak bulizni meg csajokat felvinni.
2x voltam ott, eddig mindkét alkalommal őz szaladt át a telken, legutóbb vadnyúl is. Igazából, ezeket mind látom a házunkból is szinte, ha kinéznék hajnalban, de azért az más.

Meg mittudomén, valami kis faház terasszal, aztán lehet görbébb estéket csapni. Igazából, grill, bogrács van itthon is, azért nem szükséges elmenni 2km-rel arrébb, ahol meg semmi nincs. Tökömtudja, még agyalok rajta. Nem ártana akkor valami benyás rotakapa sem és valami amivel tudom szállítani. Szóval fenetudja. Cserébe lehet 10-20év múlva többet ér.

(#118238) Jahno válasza blueboi69 (#118237) üzenetére


Jahno
őstag

"Nem ártana akkor valami benyás rotakapa sem és valami amivel tudom szállítani. "

Csepel bicaj?

(#118239) blueboi69 válasza Jahno (#118235) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, de a terv, hogy arra tendáljunk, hogy ne használjunk gázt. Áramszünet meg gyakrabban van, mint gázszünet. Persze amíg a rezsicsökkentett gázár van, addig marad a kazán, ha más nem backupnak, de a terv, hogy idén már a klímákkal fűtsünk.
Fel is hívom a klímás embert, hogy mitaszond.

(#118240) blueboi69 válasza WiZARD (#118236) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Tavaly év elején iratkoztam fel 1re, idén tavasszal hívtak. 3x felvettem, aztán amikor meghirdettem akkor 2 napon belül elvitték, 2x annyiért mint amennyibe nekem került (~10k EUR)..."
:Y

(#118241) blueboi69 válasza Jahno (#118238) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Elektromos kvad kéne, csak nemértem mitől olyan drágák.

(#118242) Samott válasza blueboi69 (#118240) üzenetére


Samott
addikt

Ugyes a srac, azt eddig is tudtuk. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118243) -NoVa- válasza blueboi69 (#118241) üzenetére


-NoVa-
őstag

Érteni értem, csak túl sok ismeretlenes egyenlet a nemzetközi kereskedelem meg a hazai marketing és főleg a konkurrencia ellen uszított hatóságok húzásai ahhoz, hogy beleugorjak az efféle divatbigyók importálásába. Eléggé sokmindent lehet túlárazva lenyomni a hazai közönség torkán, a legtöbb hazai bót saját logoval szitázott aliexpress dropshippinget tol 900%-os árréssel. A fogyasztóvédelem meg néha utólag betiltja az egészet.

(#118244) Phülöp


Phülöp
addikt

Jelentem, ma ünnepélyes keretek közt beröffentettük a napelemes rendszerünket. Rögtön be is borult az ég...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118245) ezittketto válasza Bujdy81 (#118223) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hát igen. Sajnos én is erre jutottam, hogy mihamarabb el kell költeni a forint megtakarításokat, ameddig mg érnek valamit.. :(

(#118246) ezittketto válasza A. Crowley (#118225) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jaja ezt hallottam én is.
Vicces volt, mert pont azért kérdezték meg őt, mert mondták, hogy egy banki emberke a banki megtakarításokat javasolná, egy ingatlanos azt mondaná, hogy vegyél ingatlant, egy tőzsdeügynök meg részvényeket vetetne veled és ezt ők nem akarnák.
Erre mit mondott egy márkát képviselő ember. Fektess márkába! :D
Minden szentnek kicsit maga felé hajlik..

(#118247) Jahno válasza ezittketto (#118246) üzenetére


Jahno
őstag

És ha megnézzük, hogy a srác mikor miben látott fantáziát, még olyan is lesz közte ami nem jött be.

(#118248) ezittketto válasza Jahno (#118232) üzenetére


ezittketto
csendes tag

"Másik haverom addig gondolkozott, hogy mibe tegye a lóvéját, míg az összes pénzén SSD/HDD/egyebet vásárolt és majd fél év múlva kiárulja jó drágán :-D"
- És miből gondolja, hogy pont ezeknek az ára fog emelkedni ráadásul már egy féléven belül?
- És azt, hogy az a fél év múltán forintban kifejezett érték, amit kapni fog érte az infláció okán reálértékben az akkori forintárfolyamon mennyit fog érni?
Mert ugye lehet, hogy mondjuk a ma 1M-ért megvett SSD fél év múlva 1,5M forintért megy el, de addigra már valójában feleződik a forint értéke. Akkor kapásból bukó a dolog...
- Meg akkor honnan tudja, hogy két év múlva nem lesz-e tízszer jobb üzlet eladnia? :F

(#118249) Jahno válasza ezittketto (#118248) üzenetére


Jahno
őstag

2 év múlva nem jobb, mert lejár a gari avul a cucc.

(#118250) ezittketto válasza Jahno (#118249) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Most csak egy példát mondtam.
Akkor legyen egy év és két év garis SSD...
Tök mindegy. Lényeg, hogy mi alapján választja meg, hogy mikor fogja eladni?! :F
Mert így azt is kéne folyamatosan figyelnie és tudnia, hogy a majdani forintban kapott ellenérték a megvásárlási időben számított forintértékhez képest reálértékében (más eszközök, amiket majd akkor tud érte venni (1kiló kenyér pl. )), hogyan áll pariban.
Nem vagyok gazdasági szakember :B remélem érthető, amit próbálok itt megfogalmazni.. :B

szerk.:
és persze annál mindenképp jobb ha a cihában tartja a forintot (legalább is nagy valószínűséggel..)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.