Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

10k.

(#10002) npera válasza Phülöp (#9985) üzenetére


npera
újonc

Amióta nézem a Zeos Pantera videóit eléggé megragadt az S.M.S.L., mint stabil kontender. Nem a legjobb, nem a legolcsóbb, de stabil közepes minőség. Arra a makettkodásra, amit én művelek zenehallgatás terén bőven jó. Most a következő hetekben valamikor elzarándokolok a Hifi Klubben nem közeli boltjába, aztán veszek következőket:

- valami közepesen jó szignál kábel (erősítő és DAC közé)
- valami közepesen jó hangszóró kábel az olcsóbb polcról
- valami közepesen jó banándugók az olcsóbb polcról
- egy pár Argon Alto5 hangfalpár
- asszonynak egy Sonos Connect, hogy a rendes hangszórókra tudjon streamelni.

A hosszabb távú terv az, hogy eszkábálok Sketchup alatt egy kis polcocskát, amit fából majd megcsinálok. Aztán abban lesz a DAC és az erősítő, a tetején pedig állhat a monitor talpa. Az nagyon nagy királyság lesz az én kis modellvalóságomban. Ha van eszem, akkor úgy csinálom meg, hogy beférjen majd egyszer a Schiit Jotunheim is.

(#10003) eattila válasza Sipi- (#10000) üzenetére


eattila
csendes tag

Ilyesmi ja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10004) Jahno válasza Sipi- (#10000) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, csak le kell menni a piacra és van minden. Bár ehhez is kéz kell, mindig ezzel vagyok bajban. Meg nem oda világít, ha felakasztom az ajtóba akkor tuti elé fogok állni.

Mondjuk nekem jó, akad jóféle videós lámpám, múltkor az udvarra raktam ki mikor este szereltünk kutyaólat, mostanában asszony is használja olvasni, mert oda állítjuk az állványt ahova akarjuk:

Aztán marokszám töltöm bele az akkukat :-D

(#10005) Jahno válasza npera (#10002) üzenetére


Jahno
őstag

Jajjtényleg. Toslink kábelt kell rendelnem.

(#10006) npera válasza Jahno (#9995) üzenetére


npera
újonc

Én szinte mindig hétvégén megyek egy vagy kettő gyerekkel az IKEA-ba. Az a rutin, hogy beállnak vagy ülnek a bevásárolókocsiba, aztán végigdöngetek vele a piactéren. Itt ráadásul lezárták (!) a huszárvágásokat és nem lehet célirányosan levágni a kis kerülőket, hanem végig kell menni az egészen.

Én már immunis vagyok a tömegre. Végigcikázok a sok andalgó között, aztán gyí haza. Opcionálisan kapnak a bunkók joghurtos fagyit a végén, de ott nagyon komoly tömegnyomor van.

(#10007) Jahno válasza BobaHWSW (#10001) üzenetére


Jahno
őstag

Bukta :wub:

(#10008) Jahno válasza npera (#10006) üzenetére


Jahno
őstag

Én naív azt hittem egy gyors kaját be lehet dobni, aztán ott is csilliárdan voltak. Itt sok szülő csak zombi tekintettel leül valami kanapéra, a kölkök meg rohangálnak és bontanak.

(#10009) npera


npera
újonc

Holnap nagyon óvatosan megyek majd. A terv az volt, hogy a vendégek elmenetele után kereket cserélek a bringán. Most mentek el, ebből már nem lesz kerékcsere. Holnap -1 fok lesz reggel. Tehát tutira fagy. Délután felmegy 4-ig talán. Ha lefagyott az út, akkor ott dönteni és fékezni nem érdemes. Holnap este mindenképpen kerékcserével kezdem.

A hétvége teljesen agyhalott volt. Pénteken pakoltunk, szombaton gyerekekkel séta, aztán etetés, aztán asszony eltűnt a kiscsajjal szülinapi zsúrra. Aztán ma délelőtt pakolás, takarítás és aztán asszony eltűnt szakdógát írni. Én addig a gyerekekkel nyomultam játszótéren és sétáltunk. Aztán ide jött hozzánk a kiscsaj egy barátnője és családja. Előtte még az új konyhai székeket raktam össze, amikhez az asztalt a DHL varázsolja valahol. A felét megtalálták a csomagnak, a másik felét elkeverték. Nem tudom, hogy a lábak vannak-e meg és az asztallapot vesztették el vagy fordítva. Királyság.

Annyira durva volt a hétvége, hogy még borotválkozni sem volt időm, úgy nézek ki mint egy jeti. Vagy csubakka.

(#10010) BobaHWSW válasza Jahno (#10007) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem az enyemre irtam, Sipiere. Meg ugy in general, a topicra. Hogy mennyit szemetelunk.

Olvasni tudok, sajnos lattam lecsusztam errol a pompas dologrol.

Az viszont zavar, hogy Sipi elvesztegette a lehetosegeg.

(#10011) zetor2000


zetor2000
senior tag

Sipinek ajánlgatunk itt ócsó vackokat, hogy vegyen valami hifit.
Bezzeg a Q8-ba 2.4M a hifi. Igaz, B&O, de akkor is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10012) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Ha mar autos tema... Bevagyunk jelentkezve kressz vizsgara. Jo moka lesz.

Tanulom, hogy kell mezitlab vezetni.

(#10013) chris-77 válasza Jahno (#9865) üzenetére


chris-77
újonc

Nem az 5.1-re csodálkoztam rá, hanem a mélynyomó hiányára.
El sem tudom képzelni, milyen lehet úgy filmet nézni pl..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#10014) -NoVa- válasza chris-77 (#10013) üzenetére


-NoVa-
őstag

Most akkor halkan írjam oda, hogy nekem simán a TV-ből szól a hang?

(#10015) chris-77 válasza -NoVa- (#10014) üzenetére


chris-77
újonc

pfejj.. :N

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#10016) Grillo válasza -NoVa- (#10014) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem oda van mellé rakva az 5.1, de a tavaszi klímaszerelés óta nem kötöttem vissza.
Gyerekkompatibilis dolgokhoz nem igény, este meg már hiába nézünk valami baszóspartraszállóst, nem mehet hangosan amúgy sem.

(#10017) Gabibácsi válasza -NoVa- (#10014) üzenetére


Gabibácsi
tag

te is ilyen retroarc vagy mint én?
Néha bekapcsolom az erősítőt, mert a gyerek szereti ha hangfalból jön a hang, de amúgy magamnak, csak a tv hangja elég

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10018) Gabibácsi válasza chris-77 (#10015) üzenetére


Gabibácsi
tag

te egyedül élsz, ugye? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10019) -NoVa- válasza Gabibácsi (#10018) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ráhajtasz egy vacak mélynyomóért? :)

(#10020) Gabibácsi válasza -NoVa- (#10019) üzenetére


Gabibácsi
tag

:D

csak a hz meg ilyenek szoktak ráérni ilyen huncutságokra hogy mélynyomó meg ilyesmik :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10021) chris-77 válasza Gabibácsi (#10020) üzenetére


chris-77
újonc

??
Bementem a boltba, vettem egy 5.1-es hangrendszert és összekötöttem a számítógéppel, tv-vel.
Azóta jöttek-mentek a lányok. Hol itt az összefüggés?! :F

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#10022) FőDudu válasza Gabibácsi (#10017) üzenetére


FőDudu
addikt

Milyen erosito? Hangfalba epitve oszt jovan' :)

Laptophoz van HK Soundsticks - erre meg keszulok venni egy BT vevot, ne kelljen a jacket duigdosni. Annal jobb hangot jelenleg csak fulesbol tudok kihozni - van par verzio...

Gyereknek az iPadhez kolcson adtam a HK Onyx BT hangszorot. Azota azzal partiznak kb mindenutt. Meg van egy Sony WL500-as fulese - amikor velunk akar lenni, de youtube-ot nez az Ipaden, akkor azt veszi fel. Igy mehet a TV a hatterben, senki nem zavarja a masikat.

Teveben meg van beepitett hangszoro. :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10023) -NoVa- válasza FőDudu (#10022) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fiio BTR3 -at nézd meg, az itt most népszerű ilyenekre. Nekem még Logitech BT kék kockám van hasonló célokra valami fiókban, annál lényegesen többet tud.

(#10024) Jahno válasza Gabibácsi (#10018) üzenetére


Jahno
őstag

Egyik havert mondjuk nem zavarja, lent üvölt az 5.1 durva erős cucc, fent meg CS-ben lövöldözik hasonlón. Nagy Onkyo és B&W mélyláda :-D Bammeg, éjjel asszony felébredt a TVre, pedig már annyira minimálisan volt, hogy nem mindig hallottam. Aztán mikor lőttek, akkor mást sem csináltam, csak hangerő fel/le/fel/le faszom és kikapcsoltam.

(#10025) chris-77 válasza Jahno (#10024) üzenetére


chris-77
újonc

Nekem szabályozható az 5.1-en a hangerő IS :U ...

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#10026) Jahno válasza Grillo (#10016) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is van 5.1 vagy 10 éve, de sosem raktam össze rendesen, ki kell taláni a kábelezést, dugdosást, áááááá. Aztán mindig úgy marad. Első hangszórók is valahova beborultak a kupacba, le kellene porolni.

(#10027) Bujdy81 válasza blueboi69 (#9873) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szerintem vannak szerszámok is.
De itt elég ritkán vagyok fenn, ha tényleg csacsogni akarsz, hívj nyugodtan!

(#10028) Jahno válasza -NoVa- (#10014) üzenetére


Jahno
őstag

Azért a laposTV kicsit furcsább és egyszerűbb hangzású lett, mint az előző, amiben beépített nagy hangszórók voltak, de BKra így pont elég.

(#10029) -NoVa- válasza Jahno (#10026) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem kb 2004 óta áll szétszedve az 5.1, igazából lakhatna benne mókus is, az legalább néha szórakoztató.

(#10030) chris-77 válasza -NoVa- (#9971) üzenetére


chris-77
újonc

Ezt a Bűnös filmet moziban láttad, vagy beszerezhető valahol?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#10031) FőDudu válasza -NoVa- (#10029) üzenetére


FőDudu
addikt

Mokus?
Lattunk mostanaban azt is - pedig eddig nem tunt fel, hogy erre oshonos lenne.

Nekem itt a macska nyavog reggelente - olyan hangerovel, hogy mar azon gondolkodom elviszem megnemittatni. Csak el tudjak vagni a hangszalat valahogy....

Kurva kovetelozos egy genya. Meglatja a fenyt, aztan olyan hangerovel nyavog, hogy a tobbretegu Kommerling teraszajton at is zavaroan hangos :)

De nehogy mar a macska egyen eloszor... raeresztem a tacskokat, azok lefoglaljak:)

Van a kornyeken egy olyan makka, aminek annyi hangja sincs mint egy nemakacsanak. Na az tetszik nekem. :)
Tenyeszteni kene... Nincs nyavogas, nincs vernyakolas :)

:)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10032) -NoVa- válasza Jahno (#10028) üzenetére


-NoVa-
őstag

TVfüggő, meg általában lefelé nyomja a hangot, és onnan hogyan mi verődik hová, környezetfüggő. Falikonzollal magasabra téve pl rengeteget lehet ezeken rontani, úgyhogy csodálom is, mennyien rakják falra.

Az újakban az egész képernyőt membránként használó cuccok is viccesek, de nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy 3-4 év után szétrezonál az LCDpanel.

(#10033) FőDudu válasza -NoVa- (#10023) üzenetére


FőDudu
addikt

Meglesem, celom a teljes kabeltelenites. Mar csak egy TB dokkolo kell :)

Most ugyanis egyik USB-be megy a gigabit lan, masikba opcionalisan pendrive/WD Elements/WD Mybook.
Es be van ugye dugva a HK soundtracks II is.

Meg a tap. Tiszta kabel dszungel.

FőDudu

(#10034) FőDudu válasza -NoVa- (#10032) üzenetére


FőDudu
addikt

55"-os Sony tevenek is lefele nezo hangsugarzoi vannak.
Mivel jelenleg a TV szekrenyen all, igy meg jol is szol.

Meglepoen jol.

FőDudu

(#10035) -NoVa- válasza chris-77 (#10030) üzenetére


-NoVa-
őstag

Moziban, valamiből Bobának is ennie kell, meg gumit venni a kocsikra.

(#10036) chris-77 válasza zetor2000 (#9988) üzenetére


chris-77
újonc

Köszi a tippet. Pont ilyet kerestem mostanság! ;) :R

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#10037) chris-77 válasza chris-77 (#10036) üzenetére


chris-77
újonc

Mondjuk korai volt az öröm, mert ahogy látom csak baromi hosszú darabban lehet kapni, úgy meg egy kicsit drága lenne.. :(
Kéne 10-15 ember, akinek csak 1-1,5 méternyi is elég lenne..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#10038) FőDudu válasza -NoVa- (#10023) üzenetére


FőDudu
addikt

Megnezem. Koszi a tippet.
Az a lenyeg, hogy ne susogjon...

A kihuzott kabel antennakent fiunkcional - igy kicsit 'susog'...
Gepbe bedugva total csonben van... foldelni nem lehet, HK Soundsticks II az adapterrel megy.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10039) eattila válasza Jahno (#10024) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez valahogy mostanság így van reklámokkkal is. Meg a filmekben a beszéd bromi halk, de ha lőnek, auót megy, vagy valami egyéb zaj van, az baromi hangos...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10040) -NoVa- válasza FőDudu (#10038) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából ha úgyis akarsz TB dokkolót, akkor vagy van azon is hangkeltő izé, vagy külső DAC rá (amire megintcsak jó a kis Fiio), és abba dugod a HK-t.

(#10041) -NoVa- válasza eattila (#10039) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem tudom, jártál-e már lőtéren, de pont ez a része még így is nagyon visszafogott.
<<Fegyverhangerő témában a Walking Deaf kiváló tananyag>>

(#10042) npera válasza BobaHWSW (#10012) üzenetére


npera
újonc

Mad Max vonatkozó részét idézzem?

(#10043) npera válasza chris-77 (#10013) üzenetére


npera
újonc

Sok Hűhó Semmiért valahogy nem kívánja a mélynyomót. Mégis film és lehet nézni is :Y

(#10044) Jahno válasza eattila (#10039) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis a pinyóban pakolódok, lassan megoldom ezt is. Csak be kell csomagolni valami kartondobozba, mert szabályozza ahangot, de villog is, mint állat.

(#10045) FőDudu válasza -NoVa- (#10040) üzenetére


FőDudu
addikt

A dilemma a regi. TB2 dokkolo es megmarad a regi MBP ami boven eleg - vagy minden cserelodik es USB-C dokkolo kell (vagy TB3 es USB-C). Elobbi eladhatatlan vacak lesz, utobbi most kerul sokba :)

A regi gepben eleg az SSD sebessege, Mojave most ment fel ra, mukodik rendesen.
Ha nagyobb SSD kellene, akkor arra is van megoldas (akar a leggyorsabb SSD is belemegy kis adapterrel).

Akkuidoben meg mindig kb 6-7 orat bir (149 ciklusnal jar e 3 eves a gep). Szoval a megtartas lenne a logikus.

FőDudu

(#10046) -NoVa- válasza FőDudu (#10045) üzenetére


-NoVa-
őstag

Asszonyéknál USB-C dokkoló van, de van rajta klasszik USB3 converter dugó a végén, ha netán valami nem C-s dugós Delles ül le az asztalhoz. És mielőtt asszony elkezdett ott dolgozni, mindenki rinyált, hogy de szar ez a dokkoló, hogy külön töltőt kell kérni, és a kettőt együtt bedugni a gépbe. Asszony meg csak lehúzta a csatlakozó végéről az adatptert. Pislogtak.

(#10047) Jahno válasza -NoVa- (#10046) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam most almának az dilije, hogy ha bedugom a c-s hubos mindenfélét, akkor lekapcsolja a wifit. Remélem Google első találat a megoldás és ez pont így jó, mert azért vakartam a fejem rendesen.

(#10048) Grillo válasza Jahno (#10026) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem még egy ilyen fadobozos Genius szett van, még PChez vettem vagy 15 éve. Aztán azóta a géphez lett egy 2.0-ás egyszerűbb, mert úgysem használtam a hátsókat, meg sok helyet foglalt.
Olcsó optikai átalakítóval érzékelhetően jobban szól, mint a TV beépített vacka, meg ugye van mély is, de gyerekeknek még nincs rá igénye, nekem meg lehetőségem használni.

(#10049) chris-77 válasza npera (#10043) üzenetére


chris-77
újonc

Jól van na.. Én ilyen rájenközlegényes dolgokra gondoltam akkor épp,,

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#10050) -NoVa- válasza Grillo (#10048) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha rátesszük az én fadobozos nem használt Genius szettemet, akkor kétszer olyan jó lesz. Lehetőleg nálad tegyük rá, mert akkor háromszorosan javul, ha nem nálam foglal helyet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.