Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119001) Grillo válasza -NoVa- (#118998) üzenetére


Grillo
senior tag

KP vagy számla? Igazából 1-2 milliót lehet érdemes lenne valahogy biztosítani, nincs is sokkal több.
Meg kéne ezt-azt venni most, amíg ér valamit.

Órát nem, épp most szóltak vissza a Samutól, hogy a S3 Frontier gombját 15k-ért cserélik, és akkor be is lehet majd kapcsolni.

(#119002) eattila válasza Bujdy81 (#118999) üzenetére


eattila
csendes tag

Kuplungfék. Én nem csapok el senkit. Mivel én is bringázok, és bringásként félek, hogy elcsapnak (ezért megyek ahol lehet bringaúton), eléggé figyelek.
Nem azért dudáltam le, mert majdnem elcsaptam. Hanem hogy jelezzem, nincs jó helyen.

És értem, hogy a bringás átkelő feléd nem jó megoldás, de ami itt van annyiból jobb, hogy nem mellettem húz el fittyet hányva a villogó indexemre, hanem olyan helyen, ahol látom, kanyarodás közben.
Tudom miről vakerolok, én is közlekedek ott bringával, ahol autóval is. Szóval ez igenis a bringás hibája esetemben. És mivel bringázok is, tudom, hogy a "dehát elsőbbségem volt van" -al kitörölhetem a seggem, ha elütnek, inkább odafigyelek. Ezt javasom másnak is. Mert legközelebb nem az olyan mint én fog rádudálni, hanem az olyan, mint más fogja elütni a g:cibe.

Bocs a hangnemért, de a feltételezésed nekem sértő volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119003) Jahno válasza eattila (#118996) üzenetére


Jahno
őstag

Mi csak ilyen nyugdíjasan adtuk elő megint, bár volt benne némi futás, most nagy hátizsákkal a guggolásokat nyomom erőteljesen. Meg Tátrán egy féloldalas csukaharás előről hátra bucskázást :-D

2022. júl. 15. 19:53:57leírásA statisztikát a rendszer az importált adatok alapján számolta ki

2022. július 15. 19:53 CEST
Távolság: 3,1 km
Időtartam: 1 óra, 17 perc és 52 másodperc
Átlagsebesség: 2,4 km/h
Minimális magasság: 161 m
Maximális magasság: 183 m
Teljes emelkedés: 70 m
Teljes ereszkedés: 67 m

(#119004) -NoVa- válasza Grillo (#119001) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fenetudja, utólag megmondom melyik lett volna jobb. Nekem kb 90-10% az eloszlás a számla-kp euro között, de abban benne van 1-2 hónap laza kp vésztartalék is, ha épp úgy kell nekiindulni a világnak, hogya bankot befagyasztják. Extrém edge case scenario, irreális, de megnyugtató.

Apropó világ, meg hőhullámok. Az ott a háttérben a Trieste melletti fenyőerdő:

Ilyenkor lehet jól fillérekért fogni lemondott szállásokat, régi jó szokásunk hogy nem foglalunk előre, most különösen spórolósra sikerült.

(#119005) qnadam válasza -NoVa- (#119000) üzenetére


qnadam
veterán

mi van ráírva?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119006) -NoVa- válasza qnadam (#119005) üzenetére


-NoVa-
őstag

Minden is, egy kreatív foglalkoztató napközi előtt parkolt Grazban. Jó esetben oda is tartozik :)

(#119007) Sipi- válasza Jahno (#118761) üzenetére


Sipi-
tag

Hogy tetszett a Chopok?
Nekem az volt meglepő, hogy amikor kiléptünk az épületből, akkor ott volt a nagy kijelzőn, hogy 13 fok van (a felvonó aljánál 25 volt legalább). És persze a felhők ahogy vonultak a hegygerincen át, baromi jól nézett ki. Kaptatok esőt?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119008) Jahno válasza -NoVa- (#119000) üzenetére


Jahno
őstag

Enyémről már szép lassan kezd lekopni, de azért ennyire nem volt telefirkálva.

(#119009) Jahno válasza Sipi- (#119007) üzenetére


Jahno
őstag

A nagy kijelző 2-3 fokot mutatott meg 5ös fokozat hájdanger emergency sára táblákat raktak ki mindenfelé. Persze a felvonó belement a ködbe és nekiállt löködni a szél, ott sejtettük, hogy valami lesz. Először ugye orrbavert a köd, de felszívtuk magunkat és kész, nem vagyok ijedős.

Eléggé bejött, de most már megborultam és lehet megnézem a magasabbat, hogy nem a tetejére felmenni (az csak idő és dréga), de ne mi legyünk legmagasabban és legyenek körben hegyek meg valami a semmin kívül.

Eső nem volt, lehet nap végén azt sem bántam volna, legalább változatos és meglepő volt. Folyamatosan jött a köd egyik nyílásban, mire kimondtam, hogy pfúdejólnézki, arra el is tűnt. Felhő, hideg. Eltűnik, 2 másodpercig rögtön melegnek éreztél mindent is.

Itt jobbról a völgyből jött fel a felhő nagyon, de akad 1-2 mini videóm

Amúgy már azért jó volt, hogy ott csendben a semmi tetején kisütött a tavasz és nézted fűből a semmit. És zabáltad a rántotthúsos szendvicset, meg fotóztam egy átlagos darazsat, amilyen idehaza biztos nincs ám 5millió :-D

Gondolom Neked nem ismeretlen ahogy száll a köd: [link]

De két hülye turista, minden sarkon telefonnal timelapse videó, viszont ezt legalább meg tudtam mutatni idehaza.

(#119010) Bujdy81 válasza eattila (#119002) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az egyes szám második személy a magyar nyelvtan szerint általános alany is lehet, nem direkt neked dedikáltam a feltételezést! ;)

Amúgy pedig nem azért írtam, hogy a kerékpárút a baleseti gócpont, mert feszkót akarok szítani, hanem azért, mert tény! ;)

Ha Te ott és akkor úgy érezted, hogy nincsen jó helyen, elfogadom, nem ismerem a helyet/szitut. Csak abból indultam ki, amit itt látok, amerre én járok.

Viszont ebbe belekötök:
"bringásként félek, hogy elcsapnak (ezért megyek ahol lehet bringaúton)"
Tényleg a legnagyobb eséllyel a kerékpárút/közút kereszteződésben fognak elcsapni, szóval nem az "ahol lehet bringaúton" a legbiztonságosabb megoldás...

(#119011) Jahno válasza Bujdy81 (#119010) üzenetére


Jahno
őstag

Kreszteződés kontra egész út hosszát kicsit nehéz összehasonlítani.

(#119012) eattila válasza Bujdy81 (#119010) üzenetére


eattila
csendes tag

Gócpontnál figyelek, ahogy gyalogosként is. Mert kell. De gócpontnál is a bringaút a biztonságosabb. Legalábbis itt.

Ha ugyan ezt gyalog csinálta volna, az is veszélyes lenne. Csak a közlekedési mód más. Szerintem.

Errefelé a felfestett bringasáv lemegy az útról a járda mellé, és a zebra mellett halad át az úton. Ahol a gyalogosok. (a belvárosi, újabb részeken) Tényleg ott ütnek el legnagyobb eséllyel, elszeparált bringaúton durva is lenne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119013) Jahno válasza eattila (#119012) üzenetére


Jahno
őstag

Mióta a Tátrában ténfergek és nem a Lánchídon, azóta sokkal kevesebb bajom van a bicajosokkal.

(#119014) Samott válasza Jahno (#119013) üzenetére


Samott
addikt

Hat a hegyre csak a bicajosok legjava jut el. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119015) Jahno válasza Samott (#119014) üzenetére


Jahno
őstag

Volt olyan is, pedig azt hittem tilos.

(#119016) eattila válasza Samott (#119014) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet csak kitartó. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119017) Samott válasza eattila (#119016) üzenetére


Samott
addikt

Nagy a buli pont most a tour de france-on, nehez hegyi szakasz a pireneusokban, az utolso hegyre lassan mar csak a ket legerosebb marad.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119018) eattila válasza Samott (#119017) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom. :) Nézem ha tudom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119019) Sipi-


Sipi-
tag

A Miniszterelnökséget vezető miniszter elkezdett spórolni az energiával, pedig 2-3 hete ez még nem jutott eszébe. Nem tudja még, mennyivel fog nőni a rezsije, de szerinte ki fogja tudni fizetni. A miniszter a rezsicsökkentés visszavágása után nagyobb népszerűségre számít A politikus szerint az, aki a választások előtt látta, hogy ennyire elszaladnak az energiaárak, az jós.
Ezt valahogy sejtettem...
Interjú Gulyás Gergellyel

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119020) Samott


Samott
addikt

Na ez odab.sz: Nirvana - Egy Jó Asszony Mindent Megbocsájt :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119021) Phülöp válasza Samott (#119020) üzenetére


Phülöp
addikt

Hát köszi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119022) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#119019) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ezeket inkább reggel érdemes nézni, kávé helyett :D

(#119023) Sipi- válasza Samott (#119020) üzenetére


Sipi-
tag

Ez ütött. A zene és a klipp is. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119024) eattila válasza Sipi- (#119019) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem ez a baj, hanem hogy benyelik, mint kacsa a nokedlit. Mert 3-4 nap a politikai memória.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119025) Jahno válasza eattila (#119024) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs az olyan sok. Meg igazából ha egy rendes hívet arcon köpnek az is max. fél percre felejti el, hogy háború van.

(#119026) eattila válasza Jahno (#119025) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez mar vallas amugy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119027) Phülöp


Phülöp
addikt

Mi most a legfájdalommentesebb útja egy közepes raklapnyi forint euróra váltásának?
Németországban élő cimbora eladta a Magyarországon lévő ingatlanát, forint és euró számla rendelkezésre áll.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119029) Samott


Samott
addikt

Kijott a kozlony.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119030) Samott válasza Sipi- (#119028) üzenetére


Samott
addikt

A gaz az eddig 2,4-2,7 volt, szoval ott kozel egy nagysagrendnyi az emeles. A villanyt csak megduplaztak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119031) eattila válasza Sipi- (#119028) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert jelen pillanatban ez mennyi?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119032) JonesC válasza Samott (#119030) üzenetére


JonesC
csendes tag

Akkor rezsiszilárd mi a kurva annyáról beszélt 240-ről

(#119033) Jahno válasza Sipi- (#119028) üzenetére


Jahno
őstag

Navaze, jönnek itt a piaci meg egyéb sokszoros szorzókkal és akkor ez még olcsóbb, mint amire tippeltem.

(#119034) JonesC válasza Jahno (#119033) üzenetére


JonesC
csendes tag

Lehet ez a trükk benne :D

(#119035) Sipi- válasza eattila (#119031) üzenetére


Sipi-
tag

Én csak az áramot tudom: 37,567 Ft/kWh (végösszeg / fogyasztott áram képlettel számolva, tehát ebben benne van az elosztói alapdíj is, forgalmi díj is, meg még kitudja mi)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119036) Grillo válasza JonesC (#119034) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, most mindenki megnyugszik, hogy ez nem is olyan nagy gebasz, milyen jól megoldották tényleg.

(#119037) Sipi- válasza JonesC (#119034) üzenetére


Sipi-
tag

Pontosan, és így örülsz, hogy csak 10ezerrel lett több a számlád és nem 40ezerrel. Ezt már mondtam egy hete is, hogy ezért nem mondták meg egyből, hogy mennyire fog változni. Volt egy heted izgulni, számolgatni és amikor megjelenik, akkor szinte örülsz is neki, hogy csak ennyivel emelkedett. :W

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119038) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ezek szerint gázból a többletfogyi az 10x áron van? Akkor jó, hogy megvettem a fát.

Viszont az index és telex cikkeiből kb semmi változás nem derül ki, csak pontosították a számokat. De az, hogy akik csak árammal fűtenek, azokkal mi lesz, az nem derül ki, illetve a házközponti fűtéses társasházaknál mi lesz?

Ezt a közlönyből kiszámoltam, akkor lakásokra lesz leosztva az éves limit. Hmmm

[ Szerkesztve ]

(#119039) Grillo válasza blueboi69 (#119038) üzenetére


Grillo
senior tag

Írja a végén, hogy Sziszi azt mondta bálványoson, hogy még extra kivételeket/kedvezményeket fognak kitalálni bizonyos esetekre.
Bár szerintem a csak villannyal fűtők beszopták simán.

(#119040) Sipi- válasza blueboi69 (#119038) üzenetére


Sipi-
tag

Társasházakról van valami a pdf-ben, de még nem bírtam felfogni a körmondatokat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119041) Jahno válasza Sipi- (#119037) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem 1 hete fogalmuknem volt, bemondta a barom ezt a piaci ár szorzót, ami nem úgy van és nem azt jelenti, csak egyszerűen nem értett hozzá. Megszoktuk, hogy néha azt sem tudja mit beszél :-D Valaki meg kikuglizott egy árfekvést, ami akkor éppen magas volt és már terjedt is az a hülye táblázat.

(#119042) Jahno válasza Grillo (#119039) üzenetére


Jahno
őstag

Én már nem merem emlegetni itt is, hogy igazából ezeket úgy akár előre is ki lehetett volna pöcsölni, de ez már többször nem volt ez erősségük. Haver is magyarázza, hogy hát majd lehet igazítanak rajta. Ok, de ennyit? Lesz itt még kavarás mikor mikor kiderül, hogy ország nagy része biza határérték felett van. Én is persze most kezdek el 18 terákat USB-n mozgatni ide-oda :-D

(#119043) blueboi69 válasza Grillo (#119039) üzenetére


blueboi69
csendes tag

B GEO tarifára nem vonatkozik, ha arra van kötve a hőszivattyú.
3 ismerősöm van akik villannyal fűtenek, szerintem egyiknek sincs B GEO se hőszivattyú

(#119044) blueboi69


blueboi69
csendes tag

A 70Ft-os áramárnál kíváncsi lennék, hogy miképp alakul az áram-rendszerhasználati díj aránya. Csakhogy tudjam mennyit fognak fizetni majd a túltermelésért.

(#119045) Vodike válasza blueboi69 (#119044) üzenetére


Vodike
tag

10Ft korul, nem?

exTiga

(#119046) blueboi69 válasza Vodike (#119045) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tavaly a 37ft-os áramárból 13 ft volt a tényleges áram, amit idén levittek 6ft-ra, úgyhogy a végösszeg nem változott.

Nemtudom mostmár mi lesz ebből, simán kinézem belőlük, hogy továbbra is 6ft az áram ár, a többi 64ft rendszerhasználati díj lesz :((

(#119047) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Érdekes, hogy a közlöny szerint ez a rendelet addig érvényes amíg a szomszédos országban háborús események vannak.
Utána mégdrágább lesz? :D

(#119048) eattila válasza Grillo (#119036) üzenetére


eattila
csendes tag

Cycplus-on be tudtad állítani az órát? Mert hiába állítom (a percet amúgy is csak 15-ös léptékben adja, az órát meg csak 12-ig) teljesen mást mutat a dög :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119049) Jahno válasza blueboi69 (#119043) üzenetére


Jahno
őstag

Most úgy vagyok vele, hogy lehet jobb is így egy normál villanyórával a hátamon, mert most ezekhez a H tarifás ismerősök akiknek esetleg még valami vezérelt meg egyéb cuccuk is van, azok mi alapján kapják majd? Két óra, összesen, átlagban? Akinél 1 óra van ott sem értem, hogy havi vagy éves vagy mit néznek. Valami majd jön és max. bazmegelek, de ha ezt geo, H tarifával meg visszatermeléssel kellene kiötletelni, akkor erős tipp lenne minden.

Főleg mert most megszaladtak a napelem igénylések, mindenki kapkod és kavar, közben szomszéd faluban már duzzognak ismerősök, hogy túltermelés volt és akadt 2 hónap amikor nem vették át a termelést. Ez szerintem szintén egyre gyakoribb lesz és sokan nem számoltak vele, most meglepődnek...

(#119050) eattila válasza eattila (#119048) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, hogy time zone +- .... :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.