Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116001) A. Crowley válasza Jahno (#115996) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Az még elfogadható. Mondjuk mókás lesz este F1-et játszani kinn a kertben kormánnyal, babzsákkal :)

(#116002) A. Crowley válasza zetor2000 (#115998) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekem elég, amit mondotok. Elég nagy merítés van itt minden témából IS.

[ Szerkesztve ]

(#116003) A. Crowley válasza qnadam (#116000) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Körülbelül ez lesz, valamelyik este kiviszem, és rávetítek a kerítésre, aztán a továbbiakat meglátjuk. Hétvégén meg a galéria falára vetített Xbox lesz a teszt.

(#116004) Jahno válasza zetor2000 (#115998) üzenetére


Jahno
őstag

Nem csak két tábor lesz és a hifista meg egyéb csoportokat is pont ezért kerülöm :-D Házimozi bolt meg már erős lesz, elvégre rákérdez a vetítő típusára és kiröhög....

(#116005) Jahno válasza zetor2000 (#115997) üzenetére


Jahno
őstag

LEDes nem annyira, egy átlag filmes kompaktcső sokkal rosszabb bír lenni. Azt 1-2szer kipróbáltam, jön belőle valami olyan spektrum, amire rajzanak a dögök.

(#116006) Sipi-


Sipi-
tag

#vízszerelés

Vettem múlt héten a mosdóhoz csaptelepet és a kádhoz kádtöltő csaptelepet is. A héten be akartam szerelni. A mosdóban a szifon kettétört leszedés közben. Várható volt, néhány év alatt szétporlad a réz csőszifon. Sarokszelepet elzártam, csaptelepet lekötöttem, de mégis csepeg a hideg víz. Uhh, szerencse, nem a szelep ereszt, csak nem lehet elzárni rendesen, de rákötött csapteleppel együtt nem csepeg. Beraktam az új csaptelepet, bekötöttem. Raknám fel a szifont (találtam egy bontatlant), de rövid a csöve, nem ér fel a mosdókagylóig. A réginek a függőleges csöve is szét volt rohadva és kívülről is ronda volt. Vettem másik szifont (műanyagot), méretrevágtam, összeraktam. Kipróbálnám a csapot: csepeg a meleg vizes sarokszelep. De nem a csatlakozásnál, hanem maga a szelep. Sarokszelepet kiszedtem, vettem másikat, holnap beépítem, visszarakom a szifont, berakom a leeresztő dugót és elvileg kész is.
És a kádcsap cseréhez még hozzá sem kezdtem :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116007) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Pisilni már ne menj el... :)

Nálunk készül az öntözőrendszer:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#116008) eattila


eattila
csendes tag

Nekem meg megérkezett a kerékpáros sapkám. Lassan nagyon polgárpukkasztóan fogok festeni bringán :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116009) Bujdy81 válasza A. Crowley (#116007) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez milyen cső? miért nem KPE csőből készül?

(#116010) zetor2000 válasza Bujdy81 (#116009) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem ez kpe, csak ilyen szép fekete.
Tavaly ilyet használtunk védőcsőnek, csak még volt körülötte 110es lefolyócső is. 4-5 ilyen kpe belemegy, azt azt ástuk el. Egyelőre még üresek, majd 1x kerül bele valami gyá kábel is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116011) A. Crowley válasza Bujdy81 (#116009) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Kpe főág, és lpe leágazások, ahogy nézem.

(#116012) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Hangfal hangminőség próbálkozás: [link]
Tanulság: Semmilyen felvevőbigyóm nem adja át, hogy hogy szól, még az 1Dx is durván eltolja összezárt mono dobozhang irányába az összhatást, nem hasonlít. Erre npera céleszköze való.

(#116013) Jahno


Jahno
őstag

Na, megkaptuk a magunkét, én pont nem vagyok a képen, csak haversrác, de helyi csoportokban már úgy a vérünket kívánják, mint akik legalább három óvodáscsoportot lemészároltak:

Most meg már az is baj, hogy ilyen pólóban van, nem ért hozzá és állvány sincs nála. Hááát, gyerek elég pro arc a maga kategóriájában, szóval az minimum mellément.

(#116014) WiZARD


WiZARD
addikt

„Mindeközben az emelkedő kamatok és az emelkedő árak révén a bankok és nagy multicégek nagyobb haszonra, extraprofitra tesznek szert” :F :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#116015) eattila válasza Jahno (#116013) üzenetére


eattila
csendes tag

És az arra bóklászó szarkát, varjút, ölyvet, rókát, macskát, kutyát stbstb mikor posztolják ki?

Amúgy szégyelljétek magatokat. Ja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116016) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#116014) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Sebaj, majd ránk tolják az adót.

(#116017) Grillo válasza Jahno (#116013) üzenetére


Grillo
senior tag

Egyrészt éreztem én, hogy nem jó veletek bandázni ott :DDD

Másrészt mi köze van ennek a Börzsönyhöz?

Vázammal mi legyen, jössz erre, vagy találkozzunk a városban?

(#116018) Jahno válasza eattila (#116015) üzenetére


Jahno
őstag

Főleg mert mellette víztározót építettek és nyilván mi sem mindig vagyunk matyóhímzés, ennyire eszetlenül azért nem csináljuk és esténként ott még crossmotorosok is előfordulnak, azokkal már nincs ekkora arca, csak lesből fotóz és gerjeszti a feszkót.

(#116019) Grillo válasza -NoVa- (#116012) üzenetére


Grillo
senior tag

A zene azmiaz?

(#116020) -NoVa- válasza Grillo (#116019) üzenetére


-NoVa-
őstag

Agnes Obel.

Mellé hasonlóan jó mithallgatszmost.

(#116021) zetor2000 válasza WiZARD (#116014) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt valaki megmondhatná, mi az az extra, ami a profiton van...
Veszek valamit, eladom, a közte lévő árrés a hasznom meg némi adó.
Szolgáltatok valamit, kapok érte pénzt, itt is ennek egy része a haszon (profit). Mi ezen az extra? Ha ugyanis megüt a mértéke egy szintet, akkor az ügyfelek máshoz mennek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116022) Jahno válasza zetor2000 (#116021) üzenetére


Jahno
őstag

Extraprofit címszó alatt lehet az egybites majmokat hergelni a multik ellen.

(#116023) Grillo válasza -NoVa- (#116020) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi, akkor azért volt ismerős a hang.

(#116024) Samott válasza Jahno (#116022) üzenetére


Samott
addikt

Nem olyan bonyolult ez, de ugyse jut el a nepekhez az info:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116025) zetor2000


zetor2000
senior tag

Cserébe 400Ft körül lehet venni egy €-t... mindenki most menne nyaralni, hurrá!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116026) WiZARD válasza zetor2000 (#116021) üzenetére


WiZARD
addikt

Na meg az emelkedő árakon és kamaton nem keres többet senki. Talán egyedül az MNB (meg a spekulánsok) a forint gyengülésen.
Ezzel ma is 3%-ot gyengült a forint. A hívők nem fogják felfogni, hogy ez nem azt jelenti, hogy 3%al többet keres a gonosz multi, hanem azt jelenti hogy az ő pénzük ennyivel kevesebbet ér mostantól és ennyivel csóróbbak.

Nekem nem fáj, a fix kamatozású forint hiteleimmel és USD bevételemmel ennél jobban nem is járhatok.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#116027) Phülöp válasza zetor2000 (#116025) üzenetére


Phülöp
addikt

van euróm, de nem eladó
egyébként pont lehet belföldön is nyaralni
mi is ezt fogjuk tenni hamarost

készülök is, bedobozolva vár a garázsban egy

+drágaszágaink

THULE Velocompact 2 (925)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116028) -NoVa- válasza zetor2000 (#116025) üzenetére


-NoVa-
őstag

Előrelátóan kb mindenem Euro-ban van régóta, asszonynak is eléggé. Attól még nem örülök, mert a fizetésem még nem. De a lelkes győztesek vakon zengik majd a következő kulcsszót, amit a szájukba adnak, a propagandaúthenger stabilan működik.

(#116029) Jahno válasza Samott (#116024) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk az üzemanyagnál eddig is sokkal nagyobb adótartalom volt, mint sok máson, most azt támogatjuk, a kutas bukik, ezt berakjuk a rezsialapba amiből támogatjuk a fenntartás fenntartóinak a... Elvesztettem a fonalat na.

Pórnép meg hülye, már a netadónál sem bírtuk megmagyarázni, mindenki fújta a mantrát, hogy "nem Te fizeted, hanem a szolgáltató". Azt sem értette, hogy annak az ügyfelekből van pénze, szóval árat fog emelni.

Jelentem Csepelen a fodrász emelt, ki is van írva a kirakatba, csak úgy elegáns módszerrel egy A3as lapra filccel. Tavaly t25%-ot emelt, idén még +20%-at. Így sem túl drága. Sarki kajások is megtolják rendesen a mindent, 2x zöldségleves, amiben csak karfiol és répa volt, sztrapacska és egy székelykáposzta. Szóval nem a híres csepeli wagyu marha vagy valami kurrens cucc. Ez 6600 lett.... Kicsit pislogtam, tavaly kb. feléért számolta. De nincs emelés és jól vagyunk.

És nem, nem az emeléssel van bajom, hanem amivel magyarázzák, mert egyik fele az, hogy EU-t köpködik meg Soros, másik fele amikor azzal próbálnak takarózni, hogy nincs itt semmi probléma, de azért rezsicsökkentünk.

(#116030) zetor2000 válasza Jahno (#116029) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kollegák beszélgettek ebédnél valami "annyit eszel amennyi belédfér" helyről. (Nem a Trófea, hanem vmi más)
H-Cs napközben/ebédidőben 3 óra intervallum 7500/fő, este 8500. Péntek ugyanez 8000/9000. Szombat ebédidő 10000, este 11500. Vasárnapra nem emlékszem, de az is hasonló. Forint. Amit kiemeltek, hogy van garnéla... De elmegy a 4 fős családjával, ~40-50 ropi. Ennyiből esznek 4en egy hétig. Vagy kettőig.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116031) zetor2000 válasza -NoVa- (#116028) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most erősen én is elgondolkodtam, hogy amim van, azt átváltom...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116032) npera válasza -NoVa- (#116012) üzenetére


npera
újonc

Lehet, hogy a hangfelvétel valamennyire limitált, de a kész hangszóró valami elképesztően patent lett és engem erősen emlékeztet a B&W cuccokra a sárga perem miatt. Piszok szép munka lett :R

(#116033) Sipi- válasza Samott (#116024) üzenetére


Sipi-
tag

Pontosan. Inkább fizetnék dupla villanyszámlát, mint a kb. 2 hetente konstans 50-100 forinttal emelkedő árucikkeket a boltban. Rohadt jól hangzik, hogy gonosz multik és bankok, de csak a hülye nem fogja fel, hogy úgyis mi fogjuk megfizetni az Ő adóikat is :O Bár látszik, hogy sok a hülye, nem kell csak alig 1,5 hónappal visszanézni :(
Nálunk észrevehető százalékot elvisz a havi rezsi, így észrevesszük a folyamatos élelmiszeráremelkedést :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116034) -NoVa- válasza Sipi- (#116033) üzenetére


-NoVa-
őstag

Komoly bajom, hogy a rezsi drágaságát magamnak fizetem vagy spórolom, de most a medencefűtéseket, túlhűtött/fűtött dolgokat és az otthoni villanyautótöltéseket is kell fizetnem, mert rám is átlagolódik. Beteg aki ezt a megoldást védi.

(#116035) Jahno válasza zetor2000 (#116030) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, azért egy svédasztalos mindenféle amiben ital is van meg kiszolgálás, azt nem mindig illdomos összehasonlítani azzal, ami odahaza előállítható. Más a koncepció is.

Lehet a Royal Campus votl vagy hasonló. Van pár. Nyugati mellett is akad egy ebédezős, csak ott elég vacak a sör :-D

(#116036) Jahno válasza -NoVa- (#116034) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kell aggódni, hetek kérdése és 1 Euró lesz a benzin. Megcsináltuk? Ezt csinálja utánunk Európa :U

(#116037) -NoVa- válasza npera (#116032) üzenetére


-NoVa-
őstag


B&W 800 stílusú felső tweeterházon erősen gondolkozom a tetejére, kissé hozzáigazítva a designt az aktuálishoz. Még a hangszóró előlapon is módosítok, kell bele egy belógó gyűrű ami kitakarja a hangfaltest fehér peremét.

Mostanában alsó árszegmensben is előkerült a sárga driver, de ez is gigantikus 4":

(#116038) eattila válasza Phülöp (#116027) üzenetére


eattila
csendes tag

Az jo cucc. Es is nezek egy sokkal gyazerubb vonohorgos szallitot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116039) Phülöp válasza Jahno (#116036) üzenetére


Phülöp
addikt

bár úgy lenne.
a 98-as beállt 2.5-re

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116040) Phülöp válasza zetor2000 (#116031) üzenetére


Phülöp
addikt

most pont nem lenne annyira jó bolt... aztán lehet, hogy mostantól csak még rosszabb lesz a helyzet, ki tudja

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116041) Samott válasza -NoVa- (#116034) üzenetére


Samott
addikt

Kicsit tendenciozus, de van igazsag benne: A rezsicsökkentés igazi nyerteseit nem a szegények között, hanem a luxusvillákban kell keresni

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116042) sutszi válasza zetor2000 (#116030) üzenetére


sutszi
veterán

Sose próbáltam ilyen all you can eat megoldást. Viszont emlékszem régen nagyon el voltam tőle ájulva, hogy fú milyen jól jöhet ki árban... de nem...abszolút nem.
Az amennyit manapság képes vagyok megenni és elég is...az sokkal olcsóbban kijön a la carte...
De ha már elköltenék ennyit /fő, akkor eszem egy jó steaket a Pampasban egy csoki szufléval, és jól laktam. Kényelmesen...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116043) Phülöp válasza sutszi (#116042) üzenetére


Phülöp
addikt

Trófea nekem arra volt jó, hogy egységnyi forintért nagyjából bármit ehettem. Akár 10-15 féle cuccot is meg tudtam kóstolni. Mindenből egy kicsit.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116044) Samott válasza sutszi (#116042) üzenetére


Samott
addikt

Attol fugg mennyit tudsz zabalni, nem enni, zabalni. Mi is voltunk ilyenen, nekem is olcsobb lett volna ha csak azt fizetem amit meg is ettem. De volt olyan kollega aki 3x annyit zabalt fel mint en...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116045) Jahno válasza sutszi (#116042) üzenetére


Jahno
őstag

A fentebb amlített Royalban pld. bőven jól jöttünk ki, bár azóta ott is erősen árat emeltek. Inkább arra jó, hogy van ezer féle cucc, én is ettem levest, több főételt, desszertet, meg ebből-abból 1-1 kicsit.

Aztán majd jöttök megint azzal, hogy 80% és nem kell hülyére zabálni magunkat, közben csak egy ebéd volt, mikor városban mászkáltunk.

Pampasba csak cégesen mentem, nem teljesen nekem való. Jó meg minden, de irreális is és amit ott alapban ki bírok fizetni az ebéd után csak egy laza desszert.

(#116046) blueboi69 válasza Jahno (#115945) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Ugye annó tán Blubesz fogadta el a felajánlott összeget és jól kijött belőle, meg én is az Opellal."

Ó igen, több alkalommal is. De azok öregebb vasak voltak, egy vadiuj Teslanal, sztem nem izelnék.

(#116047) blueboi69 válasza Phülöp (#116043) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, erre való. Vagy arra, hogy mindenből annyit egyél amennyit akarsz :D
Rájöttem, hogy régen sokkal többet bírtam zabálni mint most.

(#116048) blueboi69 válasza Sipi- (#116033) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja gyakran eszembe jut,hogy nemrég hobizoli ki volt borulva, hogy a 700at vagy mennyit kereső kollégája panaszkodik, hogy nem jönnek ki.
Már akkoris vázoltuk, hogy ez simán valid, és mostmár méginkább.

Nagy mázli, hogy pont most váltok melóhelyet, ha maradna a mostani fizum akkor kezdenénk izzadni, hogy faragni kell a megszokott életszínvonalból.

(#116049) Samott válasza blueboi69 (#116048) üzenetére


Samott
addikt

Egyebkent ez koltes kerdese is, van kollegam aki meg nalam is tobbet keres (ugyes srac, vezeto fejleszto, architect) de keptelen kijonni a fizujabol. Felvett ceges hitelt, vontak a fizujabol, buszken ujsagolta hogy az utolso honap, visszatorlesztette. Kerdeztem hogy megvolt mindenunk a torlesztessel egyutt is? Mondta hogy igen, mondom akkor ezt az osszeget el kellene kezdeni megtakaritani hogy ne kelljen hitel legkozelebb. Ket honappal kesobb ujra kert eloleget a fizujara...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116050) Sipi- válasza Samott (#116049) üzenetére


Sipi-
tag

Nekünk a fix havi kiadásunk kb. 500e forint, a benzin, kaja még ezen felül jön. Mellette gyerekeknek ruha, cipő, szandál, mindenféle ünnepek (születésnapok, névnapok, karácsony, húsvét, gyereknap, stb.), stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.