Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87001) WiZARD


WiZARD
addikt

Asszem ehhez combos betáp kell :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#87002) Jahno válasza Phülöp (#86994) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor jó ha nem ecetes de csíp!

És az előző felsorolástól meg tudok őrülni. Jöhet a telibe bőrös kocsonya, csak ne legyen benne túl sok száraz hús. Azt menet közben még sózom is, mert úgy kívánja. Anyós most füstölt húst tett bele, régebben szerintem nem szokott. Van ahol szétfőzik benne a répát teljesen, az bejön. Ha kicsit egyben van benne répa az is bejön, meg ha nincs benne akkor az is :-D Egyszer ettem főt tojással, az jó volt. Nyelv is jöhet meg a feje egyben, akár úgy frissen levágva, ki az abaléből, csak só rá és kész melegen. Lényeg, hogy levében azért legyen fokhagyma és más alap dolgok, akkor már nagy baj nem lehet.

(#87003) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kedden összefoglalják, mire jutottak a sportdrónozással kapcsolatban, ráugrott egy kupac jogász a témára. Addig ráfrissítettem a kicsikre, azok biztos repülhetnek, ha máshol nem, beltérben:

Downsizing

(#87004) Jahno válasza eattila (#87000) üzenetére


Jahno
őstag

Nekünk nem volt túl sikeres, de ezért elvertünk fél napot a jó levegőn.

Most amint jég és dér lesz, már megyünk is. Opciós pár hét pihi januárra, de kiderül. Haversrácnak úgy néz ki, hogy bejött a házi tákolt fényképező. Ma nem nagyon hajtottuk meg, de elég jól belemászott a témába. Én egyelőre sörözöm és mondom a lelkesítő dumákat :-D

Oldalán a ceruzavonalak azért vannak, hogy segítség a komponálást. Film-függően akkora szügben lát és akkor lehet lehasalva hunyorogni, majd nyom gomb, 30-50 másodpercet várunk, nyom gomb és profit :C Valamint a hátára rá van írva, hogy ne felejtsük el a filmet tovább tekerni, de még néha elfelejtjük. Később ezt a fajta kivitelezést nem "elfelejtettük"-nek hívjuk, hanem "ez volt a koncepció"-nak :DD

(#87005) eattila válasza Jahno (#87004) üzenetére


eattila
csendes tag

Olyat majd kiprobalok. Itt fagy es der meg nem volt sajnos. Ma pl 11 fok volt. Del korul.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87006) Grillo válasza -NoVa- (#87003) üzenetére


Grillo
senior tag

Én bementem két ünnep között még repültem egyet céges céllal, mert ha így marad, mint most, és ki tudja mikorra lesznek meg a regisztrációs meg oktatós dolgok, akkor szerintem március lesz, mire legálisan meg tudok mozdulni. Városban.

(#87007) npera válasza WiZARD (#86995) üzenetére


npera
újonc

Bámulatos, hogy néha milyen kis különbség van az ütközés és a semmi baj között. De persze, ha inkább odatolja a kocsi orrát, mint hogy akár csak elvenné a gázt, akkor utána már lehet szedegetni az üvegcserepeket....

(#87008) npera válasza WiZARD (#87001) üzenetére


npera
újonc

Csak egy elég nagy Caterpillar dízel generátor kell, aztán hadd szóljon.

(#87009) Samott válasza Grillo (#87006) üzenetére


Samott
addikt

Ezt kulon neked, bar te mar biztos lattad:

:D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87010) npera válasza -NoVa- (#87003) üzenetére


npera
újonc

Néztem a DRH-s srác vlogját, de közben itt van a lányom kedvenc barátnője is.

Reggel elmentünk a fiammal az optikushoz, hogy kérjünk új szemüveget. Ebéd után volt valami nagyobb zúzás és kuckózás, aztán megint leszakadt a szemüveg szára. Most már rutinból forrasztottam meg.

Délután fullos arconpörgés és zúzás. Meg etetjük őket.

Délután sikerült átforrasztanom az iCharger betáp oldalát is XT60-ra, így most már a csoda pigtail működik azzal is. Fix banándugó volt rajta, de hát nincs az, amit a csípőfogó nem tud megoldani :)

Majd még nézem az helyzet alakulását, mert ha majd egyszer normalizálódik a helyzet, akkor jó lenne Magyarországon repülni. Nem tudom mikor, majd...

(#87011) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Bújék. Nem olvasok vissza, sajna kimaradt kb 1hét vagy nemtudom már.
Hétfőtől már megint leszek, mert akkortól már kezdődik a meló, így lesz időm fórumozni is :)

Közben töprengtem sokat a mondeo-ról. Az marad, hogy a bömbit egyelőre rendberakjuk, de valszeg SMax lesz belőle.
És valszeg dízel :Y Év meglepetése mi? Ennyi idénre, már nem jövök elő ennél extrémebb dologgal. :C

(#87012) WiZARD válasza npera (#87008) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez csak 4000 kW-t tud.
Bár ha jól rémlik V2-nél a 120kW az 2 felé oszlik, szóval neccesen, de elég lehet :D

1040 liter/óra a fogyasztása.
4000 kWh-ból 20as fogyasztással számítva 20k km-t megy el egy Tesla flotta. 5,2l/100km dízel fogyasztás az egész jó, átlag 300-600 lovas dízel autó többet eszik :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#87013) Phülöp válasza eattila (#87000) üzenetére


Phülöp
addikt

nincs ezekkel semmi baj
magam is a hasonló kompozíciókat szeretem, de csak telefonnal kattintgatok

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87014) npera válasza WiZARD (#87012) üzenetére


npera
újonc

Nem mondtam, hogy egy kell ;)

A bevásárlóközpont mögött elfér. Az sem baj, ha elvész pár watt a kábeleken, akkor több kell belőle :C

(#87015) Grillo válasza Samott (#87009) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja köszi, az eredeti hírt már láttam, a bejegyzést meg küldték haverok. Mondtam is nekik, hogy bakker lebuktunk, Gyuri bácsi szomorú lesz. :D

(#87016) npera válasza blueboi69 (#87011) üzenetére


npera
újonc

Ó, most akkor egy dízel FWD buszlimuzinról beszélünk??? :Y

Elég hosszú utat tettél meg az RWD benzines sederintőstől, de szerintem azért a fenti gépben is lehet örömöd. Nem feltétlenül a sederintés, de amikor csendben suhan a "hintó", a család pedig békésen alszik egy arconpörgős nap után azért az sem teljesen rossz érzés... :)

(#87017) Phülöp válasza eattila (#87005) üzenetére


Phülöp
addikt

most jöttünk be a hógolyózásból - pedig havat lapátolni mentünk ki, csak elfajult

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87018) eattila válasza Phülöp (#87013) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi!

Annyi ilyesmi gomba volt, hogy na. Csak nem volt fény, és csomó életlen lett, mert bemozdult. Ez van. Meg van még amit nem dolgoztam ki.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87019) eattila válasza Phülöp (#87017) üzenetére


eattila
csendes tag

Picit most irígy vagyok. Lányom szánkózna, de....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87020) zetor2000 válasza WiZARD (#87012) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a kicsit bő köbméter/óra általában csak tájékoztató jellegű adat, hogy tudj készülni tanker kocsikkal. :) Picit valami is nem olyan, akkor benyakal pár tízliterrel többet. Ha menet közben tankolni kell, akkor 1-2 autó full tank nem gond :)

Ekkorka a hajtókar, meg a hengerfejecske :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87021) Phülöp válasza eattila (#87018) üzenetére


Phülöp
addikt

pedig a gombát még a szél se rángatja annyira...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87022) eattila válasza Phülöp (#87021) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem. De a hosszú záridő nem a barátom állvány nélkül. Nehezítésként rohangált körülöttem egy felspanolt border collie :D

Ez viszont jóság :) : https://www.artstation.com/artwork/k4kbYy?fbclid=IwAR16Pk7ZcQdj5G6U-BfO7RjgDBRCTPrxloLaRy2jUEEZ8bD4i7ZfaZX2ULQ

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87023) npera válasza Phülöp (#87017) üzenetére


npera
újonc

Úgy érted, hogy szó szót követett????? :Y :C

(#87024) npera válasza -NoVa- (#87003) üzenetére


npera
újonc

Átgondoltam és eldöntöttem. Megnyomtam a gombot:

- Emax TinyHawk II
- Foxeer Toothless 2 Nano kamera

A kamera megy majd a gépben figyelő RunCam Nano 2 helyére, az elképesztő kásás képet ad hozzá képest még nappal is. Picit is sötétebben pedig csak zaj jön belőle.

A kamerából a sima lencsés volt csak, nem a starlight. Ennek szélesebb a látószöge, kábé 15 fokkal. A rikító zöld színű lett, mert a kínai raktárban az volt.

Az a jó, hogy nincs rajta konnektor, hanem szép vaskos padok, amire lehet a kábelt forrasztani direktben.

A RunCam Nano 2 tömege 3,2 gramm kábel nélkül, a Toothless 2 Nano 3,1 gramm. Így akkor nem terhelem le feleslegesen a gépet.

(#87025) Jahno válasza blueboi69 (#87011) üzenetére


Jahno
őstag

Én most két autós őrülttel és pár szerelővel kódorogtam a mezőn, ahol nem volt birkaszar így inkább nem mondok semmit :(

(#87026) npera


npera
újonc

Úgy nézem ismét public beta teszt folyik a Teslánál. Az új 82 kWh-s akksi pakkok a Model 3 Performance modellekben túl hűvösek lesznek a hőelvonó funkció miatt (amivel magasabb lesz a range), de a kalibráció még finoman szólva nincsen készen. Annyira túlhűti az akksit, hogy már fél akksinál is komoly derating van, de kábé 25%-től érezhetően ellustul a kocsi. Aztán 10% körül már traktor nyuszi tempót lehet hajtani egy Performance (!) kocsival.

Biztos vagyok benne, hogy amint lesz elég fizető vendég által végrehajtott közúti tesztadat szépen adaptálják a kalibrációt, aztán sokkal jobb lesz 2-3 hónap múlva. De aki early adopter az most szépen elvégezheti a házifeladatot a cég számára.

Vicces dolgok ezek :C

(#87027) Phülöp válasza eattila (#87022) üzenetére


Phülöp
addikt

Az utolso kepnel jottem ra, hogy melyik mese

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87028) Sipi-


Sipi-
tag

Holnap lehet venni valahol szivarkát vagy szivart? Normál dohányboltban lehet ilyet kapni vagy nem? Ajándékba lenne, én nem füstölök :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87029) Jahno válasza Sipi- (#87028) üzenetére


Jahno
őstag

Sima trafikban minden is van, néha elég komolyak is. Dobozos szivarka sima ügy, de kapsz 8ezresért is 1 szálat, ha olyan a bolt.

(#87030) Piftuka válasza Phülöp (#86984) üzenetére


Piftuka
veterán

No, az még egy igazán megosztó eledel. :)

Én mondjuk megeszem, ha más nincsen, kifejezetten jót is tudok készíteni belőle, de ha soha nem kell ennem, úgy is tökéletesen megvagyok.

Van egy-két ismerősöm, aki időről-időre felkerekedik az ország különböző pontjaira, hogy egyen az "ország legjobb pacaljából". Mindig ott, ahol éppen annak tartják. :P (Valószínű több település képviselője veszne össze azon, hogy melyikük készíti azt.)

"Aquila non captat muscas."

(#87031) npera


npera
újonc

Ruszkik. Rögtön a második klipp elég erős. Csávókám nincs bekötve, egy piroson áthajtó teherautó elnyomja és a kinyíló ajtón át perdületből katapultálódik. Gyengéden vesére veszi a padkát, aztán szerintem kábé kórház jobb esetben....

(#87032) Jahno válasza Piftuka (#87030) üzenetére


Jahno
őstag

Eleve a pörköltes, a csülkös, a leveses meg az ésatöbbi külön szint. Mint a hallé. Amit szintén megeszek tészta nélkül és Baján is. Mind más, csak legyen jó. Ami egy szint, de új sógor az halász és mittomén még micsoda, olyat tekert bográcsban, hogy ihajja. Én csak pislogtam és kértem még egy tányérral.

(#87033) Piftuka válasza Grillo (#86986) üzenetére


Piftuka
veterán

Értelek. :K

Számomra is megszokott mindez, mert születésemtől sok-sok évig (amíg be nem tiltották az állattartást a kertvárosban) nálunk is volt mindenféle jószág a háznál. Nagyszülőknél, más rokonoknál is...

Jó az, ha az ember saját húsárut tud készíteni. Bár állatokat már nem tartunk, veszünk húst, és továbbra is készítünk mindenféle jót. A régi nagy kertből is megtartottunk egy akkora darabot, amelyen terem több féle zöldség, gyümölcs.

Elnézve, hogy milyen ára van a zöldségeknek... No, és éppen a múltkor néztem... 600-700 forint 10 dkg felvágott... elképesztő!

És persze ezeknek a minősége még kósza gondolat szintjén sem említhető egy lapon azzal a sok finomsággal, amit magunknak készítünk. ;) Persze... van vele munka bőven, de megéri. :K

"Aquila non captat muscas."

(#87034) Piftuka válasza npera (#86989) üzenetére


Piftuka
veterán

Megértelek. Én is ezért nézek rá ezekre a videókra időről-időre.

Egyszerűen még óvatosabbá teszi az embert. Jól jön az extrém passzivitás, ha az ember járművet vezet. :)

"Aquila non captat muscas."

(#87035) Piftuka válasza hobizoli (#86993) üzenetére


Piftuka
veterán

Én a töpörtyűt leginkább lilahagymával, vagy újhagymával szeretem fogyasztani, de maximálisan megértelek téged is. :K

Mondjuk a felsorolásodból a pacalt kivéve szívesen fogyasztom mindet. Nagy kár, hogy nálunk a hentesüzletekben nem lehet kapni friss vért! (A briteknél ez nagy divat.)

Évente több alkalommal készítenék véreshurkát. :) Sajnos ahhoz csak minden szökőévben jutok hozzá!

"Aquila non captat muscas."

(#87036) Piftuka válasza eattila (#87000) üzenetére


Piftuka
veterán

Szépek a színek! ;)

Milyen gomba látható az első képen?

"Aquila non captat muscas."

(#87037) Jahno válasza Piftuka (#87035) üzenetére


Jahno
őstag

Lila- és egyéb hagymával bármit lehet fogyasztani. Másik sógor mutatta be a trükköt, hogy hagyma, vagy esetleg két hagyma keverve pár csepp ecettel és sóval igazából ugyanúgy jó bármihez.

Véreshurkát itt-ott meg lehet venni, aztán jójaz. Lehet jövő hétvégén kérek is anyóstól, ha van még a múltkori beszerzéstől. Most meg diszkósajtot fogok vacsorázni, mert a végén még megdöglik...

(#87038) zetor2000 válasza Sipi- (#87028) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet.
Ha nyitva a trafik, valami szivarka lesz benne. Nekem a "Moods" féle "Bahia" jött be.
Ezt a Dannemann csinálja. Asszem füstszűrő mentes, csak dohányból álló termék (de lehet, hogy tévedek). Árban van olcsóbb és drágább is, annak függvényében, hogy mennyit szeretnél venni, kisebb / nagyobb csomagokban, 10-20 szál van bennük, asszem, és nem vészes az ára sem.
A Bahia valami ízesített féle, de nem rossz - ez lehet, hogy szűrős(idehaza most csak egy üres doboz van, az meg egy 20 szálas originalé, ez mentes). Reltíve kicsi, akkora, minnt egy szál cigaretta. A csomagon valami felirat jelzi, hogy szűrős, meg hogy ez "original"' vagy valami ízesített. Ebben egy jól képzett trafikos talán tud segíteni, de a hosszúműkörmös Mancika, aki nem dohányzik, az nem...
Volt még valami Henry Winterman's féle, abból a cseresznyés faszipkás tetszett. Esetleg vaníliás. :) Ez persze preferencia. Ez nagyobb szivarka, szipókával spékelve, kisebb kiszerelésben - 5-6 szál per csomag - ergo magasabb fajlagos ár, de hosszabb élvezet / szál.

Én sem vagyok valami nagy dohányos, évente egy doboz talán elmegy ilyenekből, azaz 20-30 szál, talán. Erősen hangulatfüggő, meg ital is kell ám hozzá nekem, meg talán társaság is, de az nem annyira.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87039) eattila válasza Piftuka (#87036) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi! Fogalmam sincs. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87040) Jahno válasza zetor2000 (#87038) üzenetére


Jahno
őstag

Faszipkás édesből csakis a King Edward.

Évente nem tudom mennyi, majd egyszer megszámolom. Tavaly eléggé toltam a dohányzást, 1 csomag pipadohány és 3+ szál szivar is elment.

(#87041) Jahno válasza eattila (#87039) üzenetére


Jahno
őstag

Havercsajt idézve: "szerelmes vagyok a nyálkagombába" :-D

Rá lehet képkereső kuglizni, tényleg jól néz ki és ezer+1 verziója van. Mondjuk Neki könnyű, biológus, meg phd nemtommi, meg gombaszakértő és mellé minden szar is érdekli, ami él és mozog, de főleg az érdekes hidegvérűek :W

(#87042) zetor2000 válasza zetor2000 (#87038) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó lehet még a CaféCream. Az szép fémdobozban van.
És volt egy KVzó a Bartók Béla úton, amit gyorsan átcímkéztek, mert eléggé adta magát a logó, és gondolom, valaki szólt, hogy nem kéne. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87043) Jahno válasza zetor2000 (#87042) üzenetére


Jahno
őstag

Azt még én is nyomtam kezdő koromban, csak azóta nem látom sehol.

Inkább azzal van a baj, hogy eddig elémtették a dobozt, kiszedtem ár/kinézet alapján pár szálat és kész, most meg mivel napi áras így az eladó sem tudja mifene, nem is nagyon ismeri mert nem sokan veszik és ott megy a barkóbázás, hogy azért sok ezresért azt éppen nem kérem. Neveket és márkákat meg nem jegyzek, néha a nagy is olcsó, néha a kicsi is márkás, a Cohiba persze egy szint, de azt csak ajándékba fogadom el, pénzt nem adnék érte (:-

Társaság nekem is kell, ma pld. rákészültem, de aztán győzött a jó levegő. Maradjon is így (:-

(#87044) Phülöp


Phülöp
addikt

A frissen esett hó a kertben:

link

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87045) npera


npera
újonc

Észak-keleti gettóban a nyughatatlanok felgyújtottak két autót egy garázsban. Komolyabb tűz volt, 9 egység 3 tűzoltóállomásról érkezve próbálta oltani. A nyughatatlan fiatalok közben tüzijátékrakétákkal lőtték a dolgozó tűzoltókat. Álomszép a multikulti.

(#87047) Sipi- válasza blueboi69 (#87011) üzenetére


Sipi-
tag

Kispolák, E30, 5-ös, dízel S-Max? Elég szép fejlődési pálya. Az utána következő meg egy elektromos kisbusz lesz :DD
Az S-Max egyébként jó döntésnek tűnik, de azért nézz szét más márkák között is szerintem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87048) npera válasza Sipi- (#87047) üzenetére


npera
újonc

Csak a partvonalról tudok beszélni, de egy megkímélt Verso sem feltétlenül hülyeség. 3 gyerekülés röhögve befér, mert hátul 3 külön ülés van. Blueboi kábé akkora, mint én csak többet gyurmázik. Az ülés nem túl sportos, ezért szerintem a háta is elférne. A lábam elfér benne, a térdemet tudom kényelmesen támasztani.

Mikor levezettem a Göteborg-Törökbálint távot (nem egy menetben, de jó kazi volt), akkor nem akartam egyből csontkovácshoz menni.

(#87049) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Mi 11nap alatt tettunk meg picit tobb mint 3k kilometert. Ez rav4ben jobb volt mint anno a London-Kaposvar-London az rx8ban. Ami maga volt a szenvedes es mai napig nem ertem miert csinaltam. Ego.

(#87050) -NoVa-


-NoVa-
őstag

BP - Chamonix - Monaco - BP Jazzben ér? Kényelmes tágas, és a CVT autópályán végig 4500-on igazán felemelő :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.