Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101001) eattila válasza Bujdy81 (#100991) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondjuk felkapott túraútvonalon elvárnám, hogy pórázon legyen. Mert gyerek tényleg megijedhet egy hangosabb vagy nagyobb ebtől hirtelen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101002) Bujdy81 válasza ezittketto (#100997) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mindkettő?

Tudtommal póráz kell, de szájkosár csak bizonyos fajták esetén...

(#101003) Bujdy81 válasza eattila (#101001) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ezzel egyetértek!
Az itteni kutyások viszont igyekeznek nem a "felkapott túraútvonalon" kutyázni, ahogy tudom. Talán ez lehet a kompromisszum...

(#101004) blueboi69 válasza ezittketto (#101000) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az ott már nem lakott terület. Másrészt nekem pl szájkosaram sincs. Kisebbik kutyára asszony egy időben keresett, de nem talált olyat ami jó lenne rá, cserébe amikor bkv-n utaztak nagy ritkán akkor nem volt gond. Vonaton meg a kaller is inkább megsimogatta, miután észrevette, hogy van ott vele kutya is. :)

(#101005) eattila válasza Bujdy81 (#101003) üzenetére


eattila
csendes tag

Csak észrevétel volt. Volt beagle kutyám, én is elengedtem itt-ott. De csak ahol kontrollálni tudtam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101006) blueboi69 válasza eattila (#101001) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi számít felkapottnak? Ha mondjuk 10-20percig nem látsz más embert?
Eddig sikerült elkerülni azért a tömegeket.

(#101007) ezittketto válasza blueboi69 (#101004) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Másrészt nekem pl szájkosaram sincs
Nem is neked gondoltam :DDD

Amúgy nyilván az ilyen esetekben nem az ölebekre gondol az ember..
Gondolom a kissrác sem attól majrézott..

Meg amúgy sem kifejezetten rátok gondoltam, ti csak egy példa vagytok, hisz a veletek szembejövő nem tudhatja, hogy ti rendesen nevelitek vagy sem azokat a kutyákat.

[ Szerkesztve ]

(#101008) blueboi69 válasza ezittketto (#101007) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, teljesen oké. Alapvetően egyetértek a szabályzásokkal. Velünk nem volt még sosem konfliktus.

(#101009) eattila válasza blueboi69 (#101006) üzenetére


eattila
csendes tag

Az azért nem felkapott szerintem. De amúgy nem tudom, hogy mi a normális ilyen túraútvonalaknál. Nem járok ilyesmin általában.

Csak volt kutyám is, meg félek is tőlük még időnként :D Szóval mind a két igényt megértem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101010) Jahno válasza blueboi69 (#101006) üzenetére


Jahno
őstag

Normafánál meglepődtem, hogy az első pár kilométeren tök egyedül bóklásztam az erdőben, aztán jött 1-1 kósza alak. A lenti útról nagyobb zajt hallottam, idehaza néztem meg térképen, hogy az népszerűbb is, mert konkrétabban megy 2 látnivaló közt.

És király vagyok, mert valakiket láttam elmenni, majd pár perc múlva jöttek vissza és kérdezték, hogy merrefelé van a valamilyen völgy, én meg teljesen jól útba bírtam igazítani, holott nekem sem sok fogalmam volt az egészről, csak volt kb. 4 felesleges órám, aztán az első ösvényen bementem az erdőbe "valamerre".

Kezdek összeszokni a Locuccas is, de a Humap a hazai vizeken lehet jobban kézreáll.

(#101011) npera


npera
újonc

Megjött a levél a biztosítótól. Hát, nem ebből a pénzből megyek t(h)ájföldre. Miután levonták az 1800 SEK-es önrészt a kifizetett összeg 214 (!!!!) SEK lesz.

Ebből kijön egy kulacstartó asszem.

Áááá.... :legyintős: :U

(#101012) Samott válasza npera (#101011) üzenetére


Samott
addikt

Mi ertelme van egy olyan biztositasnak, ahol az onresz majdnem annyi, mint a targy erteke?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101013) hobizoli válasza Samott (#101012) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vmibol nekik is elni kell.... :DDD :U

több drón kell ;P

(#101014) npera válasza Samott (#101012) üzenetére


npera
újonc

Ugye?

(#101015) Samott válasza npera (#101014) üzenetére


Samott
addikt

De te kototted, nem? Nem nezted meg a felteteleket?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101016) Sipi- válasza blueboi69 (#100979) üzenetére


Sipi-
tag

Ismerős kutyával nincs bajuk. Egyik barátunknak van kutyája, túrakor szinte csak valamelyik gyerek kezében volt a póráza. De is ismeretlen, gazda nélküli kutya más szerintem. Persze van aki azt is megsimogatja fél perc múlva, de azok nem mi vagyunk :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101017) npera válasza Samott (#101015) üzenetére


npera
újonc

Nem külön bringás biztosítás, hanem a házra és kocsira kötött biztosítás kisebb ingóságokra kiterjedő része volt ez. A házra jól működött, amikor a fürdőszobát kellett újra rakni, ott konkrétan nulla volt az önrész. A nagy összeg (ingatlan) a rázós, ott jól működött.

(#101018) blueboi69 válasza Sipi- (#101016) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja jó, oké :)

(#101019) Samott válasza npera (#101017) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk ha draga bicoval jarsz lehet hogy erdemesebb lenne valami jobban passzolo biztositast kotni ra. Ez igy talalt penz, mert lakasbiztositas kell, de igazabol nem segitseg ha baj van a bicoval.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101020) -NoVa- válasza npera (#101011) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez emlékeztet a magánnyugdíjpénztáras mókára, amikor én is hasonló összeget kaptam vissza kamatként, csak ft-ban. Elfagyiztam. Aznap.

(#101021) Samott válasza -NoVa- (#101020) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom mara mar neked is millios tetel lenne ha maradtal volna benne. Es azota is barmikor vissza lehet lepni, ugyanugy megkapod a realhozamot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101022) Bujdy81 válasza Samott (#101021) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Es azota is barmikor vissza lehet lepni, ugyanugy megkapod a realhozamot."

Izé, ez mit jelent?

(#101023) Samott válasza Bujdy81 (#101022) üzenetére


Samott
addikt

Amit irtam. Ugye ott, akkor sokan visszaleptek az allami rendszerbe mert el kellett volna menni egyszer alairni egy hivatalban hogy maradnanak a penztarban. Meg mert megzsaroltak oket hogy nem kapnak allami nyugdijat. Meg jol jott az a nehany tiz-szazezer forint amit realhozamkent kifizettek nekik. De a visszaut az allamiba jelenleg is nyitva van, csak kozben szarnyaltak a tozsdek es nem annyi a realhozam mint akkor a valsag utan volt. + TB visszalépés

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101024) eattila válasza Samott (#101023) üzenetére


eattila
csendes tag

Először volt így. Aztán nem volt más választás.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101025) Samott válasza eattila (#101024) üzenetére


Samott
addikt

Mar hogy ne lett volna. Nekem meg mindig megvan a szamlam meg rajta a penzem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101026) npera válasza Samott (#101019) üzenetére


npera
újonc

Igen, amikor ellopták, akkor gondoltam, hogy megnézem lehet-e (tuti lehet) külön biztosítani a bringát.

(#101027) npera válasza -NoVa- (#101020) üzenetére


npera
újonc

Az kemény buli lehetett. Én is durván szét fogom csapni a 224 koronát. Még gondolkodom, hogy milyen fagyi lesz, de a LIDL-ben fogom venni, mert ott kapok legtöbb fagyit per kredit. Beng for dö bákk.

(#101028) Samott válasza npera (#101027) üzenetére


Samott
addikt

Ott a palcikas, etcsokis nagyon franko:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101029) npera válasza Samott (#101028) üzenetére


npera
újonc

Ó, vannak elég komoly cuccok. Megpróbálok visszaemlékezni az utóbbi pár hónap kiemelkedő termékeire:

- rebarbarás-málnás
- vörösboros-vaníliás
- pekán diós, karamellás, vaníliás
- joghurt alapú narancsos gyömbérrel
- wasabi
- zöld teás, mentholos
- vaníliás-diós

Ilyen "magnumos" cuccot a gyerekek szeretik, szokott lenni a hűtőben.

(#101030) zetor2000 válasza blueboi69 (#101004) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én nem hagynám a kellernak, hogy simogassa a párom/nejem. Még ha kutya van vele, akkor sem. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101031) zetor2000 válasza npera (#101029) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem a sós-karamellás is bejött. Bár az elfogyott idehaza.
Meg volt KVs, az is patent, de ugye az is elfogyott... most csokis és epres van, ezek is jók. Van valami "dark chocolate" az se rossz. Ez sötétebbszínre, mint a sima "chocolate" feliratos.
Meg vannak ezek a családi megoldások, hogy egy nagy tégely, de 3 féle van benne. Ebből most van valami mogyorós+X+Y, ezeket nem jegyeztem, de az lesz a következő áldozat, csak ki kell enni valamit a fagyóból, mert nincs hely...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101032) npera


npera
újonc

Ma igen hatékony voltam. A gyerekek délelőtt átmentek egy másik családhoz bandázni, én addig meg szorgoskodtam.

Először lefújtam "moszatölővel" a napellenzőt. Van egy kézi pumpálós permetezőm, amivel finoman lehet permetezni. 1/3 víz, 2/3 moszatölő ment bele. Aztán lefújtam a napellenzőt szépen. Hagytam dolgozni, aztán lefújtam vízzel is.

Utána a hátsó oldalon a nagy napellenzőt (az egész ház széltében elér, ki lehet tekerni a kiülő fölé teljesen) is megcsináltam. Annak a karjai is mohásak voltak, meg a végén a konzol, ami fogja a díszítő lelógó textilt. Meg persze a textil.

Le lett fújva 3x, aztán hoztam a magasnyomású mosót és azzal lecsapattam gyengéden. Mivel ma jön az eső, meg holnap is esni fog, így az eső ki tudja mosni a felesleges moszatölőt belőle.

Még timelapse is készült, ami valami elképesztően jól sikerült :C

(#101033) Jahno


Jahno
őstag

Ezek csak úgy állnak, most megeresztek egy kósza érdeklődő mailt a póóóóstának, aztán meglátjuk mi lesz.

Aztán megpróbálom kibírni rendelések nélkül.

(#101034) blueboi69 válasza npera (#101032) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jéé a mienk is ilyen szinű, csak motoros, nem kézi tekerős.
Szép lett, mi télen-nyáron nyitva tartjuk kb 1-1.5m-re, így eléggé retkes már

(#101035) zetor2000 válasza Jahno (#101033) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem hajnalban jött email, hogy valamim van a póstán, vegyem át. Persze nem jutottam el, meg asszem holnap se.
Ha minden igaz, kolegámnak valami led, de én azt nyomkövetéssel rendeltem, ez meg nem avval jön, a pósta szerint. Másom meg nincs úton, hacsak nem egy reklamált gázrugó, de az olyan, hogy vagyideérvagynem. Ebben nem is hiszek.

Pénzről nem írtak, hogy kéne, mert passz. Lehet, a kínai nyomkövetős átcsomagolta...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101036) Jahno válasza zetor2000 (#101035) üzenetére


Jahno
őstag

Átcsomagolásokat is már teljesen jól lehet követni, beestem ide PH-n az Alis meg egyéb csoportba, aztán kezdünk kikupálódni, hogy mi mivel jár. Bár most egy darabig az lesz, hogy minden kezdő beesik és nem érti miért kell ÁFÁt és plusz pénzt fizetni. Volt most egy csomagom, ami visszament Kínába és újra eljött, de most ezzel az állással megütöttk egy szintet, amit kezelni kellene.

De póósta oldala is. Ügyfélszolgálat: [link]

Lenézel a lap aljára, kapcsolat, ügyfélszolgálat, erre ide hoz vissza. Ok, akkor nyomkövetés menü, gyakori kérdések, amennyiben további kérdése van kattintson ide, bláblblá. Odaböksz és erre ide visszahoz a kezdőoldalra. Szerencsére találtam egy mailcímet, postafiókjuk sem telt be, most várok.

Az is mókás, mikor az online fizetésnél sikeres fizetés esetén 404re jön vissza az oldal, de kapsz egy mailt aminek az a tárgya, hogy "subject". És persze két különböző címről jön, hogy mindent megbízhatóra tudjak állítani a spamszűrőben.

(#101037) eattila válasza Jahno (#101036) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt mondtam, siekeres fizetés után 404-re dobott engem is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101038) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Squatting slavs in tracksuits, avagy a mai napom összefoglalva:

(#101039) zetor2000


zetor2000
senior tag

Mit érdemel az a bűnös (?), aki összerak egy szkriptet, ami kitölt egy űrlapot random adatokkal? És az, amelyik nem védi le valamilyen módon ilyen kitöltések ellen?
(költői kérdések)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101040) hobizoli válasza zetor2000 (#101039) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kb ezt is azok fejlesztettek, de a 486SX16-t allitottak be a szervernek....

több drón kell ;P

(#101041) Samott válasza hobizoli (#101040) üzenetére


Samott
addikt

Azt irtam valahol tegnap hogy igazabol mindegy is, hiszen azok osszesitik a kerdoivet akik kitalaltak, szoval olyan eredmenyt adnak ki vegul amit csak akarnak. Semmi ertelme az egesznek azon kivul hogy nyilvan ebbol is lehet lopni. Akkor miert koltenenek ra, hogy jo is legyen?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101042) Sipi- válasza Samott (#101041) üzenetére


Sipi-
tag

Nem tudom miért nem mondta a konzultációs oldal fejlesztőinek vezetője, hogy inkább csináljuk meg normálisan, a kamuadatokat meg majd betoljuk az adatbázisba közvetlenül :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101043) Samott válasza Sipi- (#101042) üzenetére


Samott
addikt

Mert olyan aki ert is hozza az dragabb es igy vegul kevesebbet lehet lopni. Meg hat most oszinten, ki dolgozna ezeknek, ha talal becsuletes melot is a piacon?

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101044) eattila válasza Samott (#101043) üzenetére


eattila
csendes tag

Hidd el, hogy sokan. Akár meggyőződésből. Akár érdekből/félelemből. Szerinted a 2/3 miből van?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101045) Phülöp válasza Samott (#101043) üzenetére


Phülöp
addikt

Jahno

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101046) Jahno válasza Phülöp (#101045) üzenetére


Jahno
őstag

Ki mit hív becsületes melónak. Tőlem általában megrendeltek valamit, megcsináltuk, kifizették. Na jó, néha ment a pöcsölés, mint minden más hasonló privát cégnél, hogy ezt kellene meg amazt kellene, de ez ilyen.

Azért ha megnézzük felvételi pontok kihirdetése pont működött és valami mellé mehetett, mert csakazértsem omlott össze minden is (:-

(#101047) cyberde válasza eattila (#101044) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...Szerinted a 2/3 miből van?"

Komolyan kérdezed??? :O

Az átírt választási törvényből, a román és ukrán "magyar" szavazókból, a megfélemlített kistelepülési választópolgárokból, a választás közben letérdelő számítógépes rendszerbő, stb....

(#101048) eattila válasza cyberde (#101047) üzenetére


eattila
csendes tag

Én úgy látom, hogy ez mind csak túlbiztosítás. Az agymosás működik. Sajnos. De remélem én tévedek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101049) cyberde válasza Bujdy81 (#101002) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...csak bizonyos fajták esetén..."

Nincs ilyen kötelezően betartandó jogszabály, csak ajánlás!

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról
17. §

Hobbikutyák számára a póráz mindenhol kötelező, (értsd! erdőn, mezőn, faluban, városban, mindenhol) kivétel a kutyafuttatásra kijelölt területen. Szájkosár viszont csak közforgalmú járműveken, -kvázi tömegközlekedési eszközön- kötelező, kivétel a segítő kutya, ill a megengedett méretű dobozban szállított kutya számára.

2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről
193. §

(#101050) Sipi- válasza cyberde (#101047) üzenetére


Sipi-
tag

Vidéki emberhülyítő plakátokból és tv adásokból is szerintem.
Kíváncsi leszek a jövő nyári választásra, nagyon megy már a kampány-pénzosztás :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.