Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75001) Jahno válasza FőDudu (#75000) üzenetére


Jahno
őstag

Hamarosan mindenkinek lesz ismerőse. Mondjuk ilyen lázadozós meg ellene tüntetős marharépáktól be lehetett volna gyűjteni a névsort és akkor menjenek szépen az ellátási lánc végére.

(#75002) Jahno válasza eattila (#74984) üzenetére


Jahno
őstag

Én egy adag képet töröltem, archívba küldtem, most este kiraktam a gépet csillagfotót tesztelni, mert múltkor olyan szemét hányós zajos cucc esett ki belőle, hogy nem is értettem. Lassan kipöcsölöm ezt is, hogy miképpen kell, meg főleg mikor kezdeni. Mert érdemes napnyugta után, hogy kicsit kékes legyen. El vagyok na :-D

Aztán itt kertek alatt indokolatlan mennyiségű tobozt és csigaházat képeztem le, amit nehezen törlök és válogatok. Éppen számoltam, hogy 2*13 forint/gigabyte kb. a képek ára, arra 270 darab kép fér ki. Nem érdemes túl sokat szopni aprólékosan :-D

Néha látsz tőlem ezt-azt, most éppen a váci kálvária színeivel szívok, de annyit az a kép sem ér és feladom a fenébe.

(#75003) qnadam válasza Jahno (#75002) üzenetére


qnadam
veterán

most éppen a váci kálvária színeivel szívok

feketefehér, oszt jóvan.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#75004) Jahno válasza qnadam (#75003) üzenetére


Jahno
őstag

Az lett nyilván, de nem néz ki jól. Erdőben sárgás cuccok, amit szép zöldesre derít a napsütés, takony az egész. Meg aztán amúgy is másképp kellett volna megcsinálnom.

(#75005) Gabibácsi válasza Grillo (#74997) üzenetére


Gabibácsi
tag

Olyan van nekem is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75006) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#74998) üzenetére


Gabibácsi
tag

A gyorsteszt gondolom nem megbízható, két normál teszt kell. Mondjuk akkor nem értem minek volt a gyorsteszt, miért nem karanténozták és kész.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75007) Gabibácsi válasza Jahno (#75001) üzenetére


Gabibácsi
tag

Görény meg társainak meg elvenni az engedélyét.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75008) Samott válasza Jahno (#75001) üzenetére


Samott
addikt

Ja, szerintem nalunk is lesz, mert b.sszak meg az egyetemet se lehet tavoktatasra kapcsolni. Jol vagyunk, ha beledoglunk is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#75009) FőDudu


FőDudu
addikt

Lehet tippelni, melyiket hasznalja fiu es melyiket lany.

FőDudu

(#75010) Sipi-


Sipi-
tag

Írtam pár napja, hogy a fiam egyik osztálytársának az anyukája pozitív. A gyereket nem tesztelik (egy háztartásban élnek), mert ez a protokoll. :Y 16 nap karantén és mehet suliba, jelenleg tünetmentes a gyerek.
Mennyi lehet, akkor a valós szám, ha nem is tesztelnek ilyen egyértelmű lehetőséget sem?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#75011) eattila válasza Jahno (#75002) üzenetére


eattila
csendes tag

Mostansag en is esetlegesen tolom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75012) JonesC válasza Sipi- (#75010) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mivel a teszt eredményétől függetlenül veszélyes lenne kiengedni a karanténból, ráadásul a teszt után két nappal is simán lehetne tünetmentes, de fertőző vírusgazda, így szerintem is fölöslegesnek tűnik tesztelni. Tizenhat nap alatt vagy átesik rajta enyhe, vagy semmi tünetekkel, vagy teszt nélkül is kiderül, hogy beteg.

(#75013) FőDudu válasza Sipi- (#75010) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez egy erdekes kerdeskor.

Ugye az utobbi adatok szerint a covid fertozott kozelebe kerulteknek minimum 10 nap karanten szukseges.

Namarmost, ha az egyik szulo az akivel ugye egy haztartasban el a gyerek, raadasul bizonyitottan covid fertozott es nem csak kontakt, akkor szerintem a gyerek karantenja a szulo masodik negativ tesztjetol szamitott 10 napig kellene hogy tartson, nem? Ha mar nem tesztelik le, akkor tartsak be a szabalyokat.

FőDudu

(#75014) FőDudu válasza Sipi- (#75010) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy ismerosnel a kovetkezo a helyzet.

A gyerek osztalyaban az egyik lany pozitiv. Az apja detto. Ennek ellenere az osztalyban sem tesztet nem csinaltak, sem karantent nem rendeltek el.

A gyerek termeszetesen szarul van (torok fajas es hasonlo tunetek, de nincs komoly laz csak 38 korul), de nem hajlandok tesztelni. Jelentkezzen 2 naponta emailben.

FőDudu

(#75015) Samott válasza Sipi- (#75010) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudjuk a valos szamokat, kb. attol fugg a napi fertozes szam, hogy mennyit tesztelnek. Ha sok teszt van sok a fertozott, ha kevesebbet tesztelnek kevesebb a fertozott. De ez igy volt mar tavasszal is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#75016) Sipi- válasza JonesC (#75012) üzenetére


Sipi-
tag

Viszont ha pozitív, akkor azt a 25 gyereket plusz tanárt érdemes volna karanténba rakni akikkel együtt volt napokig a suliban, nem?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#75017) Samott válasza Sipi- (#75016) üzenetére


Samott
addikt

Es a tanar egyutt volt a kollegaival es azok a sajat osztajukkal. Es zarhatjuk is be a sulit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#75018) JonesC válasza Sipi- (#75016) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem tudok szakértő választ adni. Viszont így az egész ország napok alatt karanténban lenne.

(#75019) JonesC válasza Samott (#75017) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ha pontos j vel tanítják az osztályt, akkor amúgy is be kell csukni 😀

(#75020) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Annyit az eu és a világ védekezéséről , hogy van nekünk egy Irina nevű közös orosz barinőnk, aki két éve Lengyelországba költözött, ott is dolgozik, kb mint az én csajom csak ő bejár.
no, kiment oroszországba és most vissza kellett jönnie mindenképp, valami vízum vagy akármi miatt
nem tudott mashogy, csak Prágán át. Prágai követséget többször hivta, mindig mást mondtak. Szóval csináltatott két tesztet, negatív, és elrepült Prágába. Ott úgy van, hogy ha 12 órát maradsz jöhetsz. Leszállt, nem kérte senki a tesztet. Átvonult a Varsói járathoz, belépve az Eu-ba, aztán elrepült Varsóba. Leszállt. Senki nem kérte a tesztet.
Hát ennyire hatékony.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75021) Gabibácsi válasza Sipi- (#75010) üzenetére


Gabibácsi
tag

Inkább karantén legyen szerintem is.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75022) Gabibácsi válasza Samott (#75017) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lyullly már bocsmá

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75023) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#75024) FőDudu válasza Gabibácsi (#75020) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerbek is ezt csinaltak (amig lehetett).

Ugye Orban nem rakta oket vorosbe, igy gond nelkul belephettek Magyarorszagra (es az EU-ba is). Na ugye Szlovenia mar marciusban pirosra tette oket, igy ide nem johettek.
(most mar johetnenek, de kb 2 hete volt a valtas)

Probaltak a magyar/szloven hataron belogni (eleinte sikerrel) - amig meg nem elegeltek es a hatar szloven oldalan durvan ellenorizni nem kezdtek es minden szerbet visszaforditottak.

Amikor mar bent van az EU teruleten valaki, akkor nincs tovabbi ellenorzes.

Nem EU-s allampolgaroknal csak annyit kell ellenorizni, hogy a vizuma nem 1 belepesre jogositja-e fel. Ugyanis letezik olyan vizum ami csak egyszeri belepesre szol. Na az szivas.
Belep mondjuk Szloveniaban, elmegy hajokazni es azonnal kiutasitjak. Mert a hajozasnal a nemzetkozi vizekre torteno kilepes is kilepes az EU-bol, onnantol meg mar nem ervenyes a vizuma.

FőDudu

(#75025) Gabibácsi válasza FőDudu (#75024) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez is mindegy, sehol sem nézték. Legalább a reptéren nézhetnék, ott van azért lehetőség.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75026) Sipi- válasza JonesC (#75018) üzenetére


Sipi-
tag

Ha pozitív a gyerek, akkor logikus lenne az osztálytársaknak is a karantén + teszt szerintem. De mivel nem tesztelik, így ezek a problémák nem is léteznem. Most a szlogen az "Akkor sem állunk le, ha beledöglünk is!" és a "Csak akkor tesztelünk, ha muszáj, vagy akkor sem!" :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#75027) Samott válasza JonesC (#75019) üzenetére


Samott
addikt

Ez nekem sose ment, bocsi. Probalkozok, de neha belefutok ilyesmibe. :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#75028) Gabibácsi válasza Sipi- (#75026) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkor az egész cégünket karanténozni kéne? Mert nálunk van egy pozitív, akik érintkeztek vele azokat tesztelték, egyelőre úgy tudom negatív. Nem tudom, komolyan.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75029) eattila válasza Sipi- (#75026) üzenetére


eattila
csendes tag

Tavasszal is volt ilyen. Csaladbol egyik pozitiv lett. De asszem ferjet es gyereket nem teszteltek le.

De nyaron apamekkal az volt, hogy neki karanten. De anyam siman maszkalhatott barmerre. Pedig egy hazban laktak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#75030) Sipi- válasza -NoVa- (#75023) üzenetére


Sipi-
tag

Ipari konzernyitó.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#75031) Gabibácsi válasza -NoVa- (#75023) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezt nem értettem. Mármint hogy mi a cél. A hidat ledönteni, vagont kinyitni?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75032) FőDudu


FőDudu
addikt

"
2024-től csak olyan film kaphat Oscar díjat, amelyben legalább egy ázsiai, latin, fekete afrikai, alaszkai, közel-keleti hawaii, csendes óceáni, vagy más, alulreprezentált kisebbséghez tartozó színész szerepel fő-, vagy fontos mellékszereplőként."

A vilag sokszinu, de ugye a feherek kisebbsegben vannak.Es pont a feherekre nincs kitetel? :C

Amugy semmi bajom ezekkel a PC marhasagokkal, de ilyen alapon a megfilmesites soran olyan szereplok kerul(het)nek be a tortenetekbe amiknek semmi keresni valojuk nem lenne ott.

A vilag megerett a pusztulasra....

FőDudu

(#75033) Gabibácsi válasza FőDudu (#75032) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem van bajom a túltolt pc-vel.
Amúgy az oscar régóta politika csak, és tematikusan kapják, holokauszt, buzis, négeres, stb. A film maga tökmindegy. Vannak filmek amiket direkt oscarra készítenek.

ja és a főgonosz egy fehér heteró, nincs mese

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75034) zetor2000 válasza FőDudu (#75032) üzenetére


zetor2000
senior tag

Dikk...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#75035) Gabibácsi válasza zetor2000 (#75034) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tegnap végigmentem milyen csatornáim vannak, mert nemsokára frissítik a csomagot. Bennevan a cigányadó, még a címét se értettem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75036) JonesC válasza Samott (#75027) üzenetére


JonesC
csendes tag

Jól van, ne vedd magadra nagyon csak egy kis csipkelődés :)

(#75037) hobizoli válasza Gabibácsi (#75035) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a dikkhá TV? :DDD

több drón kell ;P

(#75038) Jahno válasza Gabibácsi (#75020) üzenetére


Jahno
őstag

Valaki ismeretlen ismerős múltkor finnektől nem tudott hazajönni, aztán hasonló valami karikával két átszállással kimatekozta köztes országon keresztül, hogy végül szépen ide EUba érkezett Bécsbe, onnan meg már simán besétált és kész is.

(#75039) Samott válasza JonesC (#75036) üzenetére


Samott
addikt

Semmi gond, csak tudni kell hozza a hatteret. Igyekszem, de nekem ez mindig rosszul ment. Irodalom dogaim allandoan kulalak, helyesiras elegtelen, tartalom jeles volt. Erettsegin ugy mentem at, hogy a tanarno nem "vette eszre" a hatodik sulyos hibat. :) A tartalom ott is jeles volt. :) Biztos valami defekt, de amikor en suliba jaram meg nem voltak ilyen hulyesegek hogy diszlexia, diszgrafia meg egyebek. Engem elvertek ezert.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#75040) hobizoli válasza Samott (#75039) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nalunk altanaos iskolaban a tanar volt olyan, hogy 4 helyesirasi hiba akkor 1-s a dolgozat nyelvtanbol
kozepsuliban 5-st kaptam mindig erre, mert 2-3 helyesirasi hibaval irtam meg mindent :DDD
egyik dolgozatnal kiakadt az egyik osztalytarsam, hogy hat de miert kapott egyest erre, amikor a 4 oldalon csak 27 hibaja volt
jaaaa :DDD

több drón kell ;P

(#75041) Phülöp


Phülöp
addikt

#vágj jó képet hozzá

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75042) JonesC válasza hobizoli (#75040) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ne kamuzz már 😀

Két-három helyesírási hibád max akkor lehetett válaszonként, ha egymondatos válaszokat írtál 😀

(#75043) Jahno válasza Phülöp (#75041) üzenetére


Jahno
őstag

Ez még jobbról kikerülhető.

(#75044) Phülöp válasza Jahno (#75043) üzenetére


Phülöp
addikt

Nézz tovább

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75045) zetor2000 válasza Gabibácsi (#75035) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mert nem szokerálod rendesen a lovárit.
Ennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#75046) Sipi- válasza Phülöp (#75041) üzenetére


Sipi-
tag

Triatlon?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#75047) Phülöp válasza Sipi- (#75046) üzenetére


Phülöp
addikt

Lehetett volna, de inkább kerültünk a sínek mentén.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75048) Jahno válasza Phülöp (#75044) üzenetére


Jahno
őstag

Van rá dukomentáció:

https://youtu.be/K_7k3fnxPq0?t=162

Úgy 2:40től, ha nem ugrik oda: [link]

(#75049) Phülöp válasza Jahno (#75048) üzenetére


Phülöp
addikt

:C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75050) npera válasza -NoVa- (#75023) üzenetére


npera
újonc

A híd alighanem kapott egy extra átvizsgálást ezek után. Picit mozgott az egész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.