Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48001) Jahno válasza Phülöp (#47996) üzenetére


Jahno
őstag

Sziklákon kevésbé mászkálok, de látom azért érzed a szempontot mert ha néha kell, akkor az nagyon kell és nem papucs. Elindulok ezen a vonalon is, köszi!

(#48002) Phülöp válasza Samott (#48000) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem az autó, hanem a sofőr miatt történt a gyorshajtás.
Ha az üzembentartó tudja bizonyítani, hogy nem ő vezette az autót, bizony a rendőrségnek kellene utánajárnia, kit büntessen meg. Vagy ne járjon utána, de akkor ne is követeljen pénzt olyantól, aki bizonyítottan nem követte el a szabálysértést.
Mármint egy jobb, logikusabban működő világban valószínűleg így történne, ahol a hatóságok nem a legkönnyebb utat választják a büntetési tételek behajtására.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#48003) Jahno válasza -NoVa- (#47997) üzenetére


Jahno
őstag

Merrell nálam rövidebb ideig bírta. Akkor mentem el munkavédelmis boltba, azóta el vagyok olyasmikkal, de lehet mégis újítanom kellene.

(#48004) Samott válasza Phülöp (#48002) üzenetére


Samott
addikt

Dehat pont leirta az ugyved, hogy ha tudod hogy ki vezette az autod, akkor jelentsd be es ot buntetik. Es hat tudd hogy ki vezeti az autod, felelos vagy erte.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48005) Jahno válasza Phülöp (#48002) üzenetére


Jahno
őstag

Autó nem tudja megmondani ki vezette, de a tulaj aki ennek-annak ideadja, az simán. Nyomozati eljárás része a "nevezze meg" opció, de ha nem akarja, akkor mi legyen? Addig üssék, míg eszébe nem jut?

(#48006) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nekem van egy óccsó dakatlonos bakancsom, sziklakerti gyomláláshoz ideális. Remélem segítettem. :DD

(#48007) Bujdy81 válasza Phülöp (#48002) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ahogy a cikk is írja, nem mi találtuk fel az objektív felelősséget, hanem átvettük az EU-s jogot. Vagy pl. Ausztria sem egy jobb, logikusabban működő világ?

Azért vezették be anno az objektív felelősséget, mert az olyanok, mint a levélben panaszkodó kamionos, mikor megkapták a levelet, hogy mondják meg, hogy ki vezetett, akkor annyit válaszoltak, hogy mivel közvetlen hozzátartozó vezette, így nem köteles rá terhelő vallomást tenni. Ezzel kibújt a gyorshajtók 99%-a.

Amennyiben a gyorshajtás mérése után azonnal megállítanák az autókat, akkor az ilyen cikkírók azzal szórnák tele a médiát, hogy miért állít meg a rendőr olyan helyen, ahol veszélyes? Mert ha nem állítja meg, akkor elkanyarodik és elszökik.

Tetszik, nem tetszik, vannak - baromi lazán kezelt! - szabályok, azokat be kellene tartani. Ha valaki 60-as táblánál objektív büntit kapott, akkor GPS szerint 78-cal, óra szerint 80-81-gyel ment legalább. Ez nem véletlen. Ha nem látta a táblát, arra is van megoldás, optikus, vagy bérlet.

(#48008) Donki Hóte válasza Jahno (#48005) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Meg tudod nézni a gyorshajtásról készült képet. Ha a VÉDA rendszer készítette, akkor a kép minősége olyan, hogy pontosan beazonosíthatod az autót vezető személyt. Szóval nem kell ütni az autó tulajdonosát, mert a kép alapján bizonyosan fel tudja ismerni azt a rokonát, ismerősét, aki a kép készítésének időpontjában az autót vezette.

Ha nem AKARJA felismerni, vagy megnevezni, akkor pedig ott az objektív felelősség jogintézménye, fizessen az autó tulajdonosa.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#48009) Gabibácsi válasza Donki Hóte (#48008) üzenetére


Gabibácsi
tag

rólam olyan kép készült , hogy nagy feketeség, és a két fényszóróm
menő kép, de még a kocsi típusa sem látszik, nemhogy az arcom :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48010) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

amúgy igen, megmondja ki vezetett, megkapja az illető a büntit és kész
nem értem a problémáját, ha az ő kocsija tudnia kell ki vezeti

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48011) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#48009) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"nagy feketeség"
Tehát simán felismerhető vagy! :P

(#48012) FőDudu


FőDudu
addikt

Elvittem a kutyakat setalni. Erre a fiatalabb visszajott egy iyennel a szajaban:

Igy most irany a gyogyszertar, K1 vitaminert.

FőDudu

(#48013) FőDudu válasza Bujdy81 (#48011) üzenetére


FőDudu
addikt

Te siman lePakoztad? :C

FőDudu

(#48014) qnadam válasza Phülöp (#48002) üzenetére


qnadam
veterán

ez sokáig így is volt, csak egy idő után túl sokan mondták azt, hogy nem én vezettem az autót, és nem tudom (/nemmondommeg), ki volt az, így nem volt kit büntetni. ezért bevezették, hogy te autód, te vagy érte felelős, ha nem mondod meg, ki vezette, akkor te fizetsz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48015) JonesC válasza Phülöp (#48002) üzenetére


JonesC
csendes tag

Hozzátartozik az autó felelős tartásához, hogy ne kövessen el vele senki szabálysértést, erről a tulaj felelőssége gondoskodni. Kicsit mint a fegyvertartásnál. De csak annyit kell tennie adott esetben, hogy prezentálja a tényleges elkövetőt.

(#48016) #09908736 válasza Jahno (#47842) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ja, nekem is kiderült, hogy jártam Düsseldorfban. Egyáltalán nincs meg, átszálltam a reptéren Bp-Zh utazás közben. Így volt olcsó a jegy. :)

(#48017) ncc1701 válasza FőDudu (#48012) üzenetére


ncc1701
veterán

Mondjuk fasza, h ráírják legalább.

(#48018) ncc1701 válasza JonesC (#48015) üzenetére


ncc1701
veterán

Nincs ezzel az ojjektív felelősség bigyóval semmi baj.

(#48019) Gabibácsi válasza FőDudu (#48012) üzenetére


Gabibácsi
tag

mi ez?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48020) FőDudu válasza ncc1701 (#48017) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. Csak K1 vitamint nem lehet venni.
Talan allatorvosnak van. Gyogyszertarban nincs.

K2+D3 olaj lenne, de ennyire nem vagyok biztos a K1 es K2 azonossagaban.
Net szerint mindketto jo verzekenysegre, K2 van is itthon tablettaban.

FőDudu

(#48021) -NoVa- válasza Gabibácsi (#48019) üzenetére


-NoVa-
őstag

Patkányméreg. Elvileg célspecifikusan rágcsálókra veszélyes, de jobb, ha orvos látja.

(#48022) FőDudu válasza Gabibácsi (#48019) üzenetére


FőDudu
addikt

Ragcsaloirto pepnek hivjak. Olyan mint egy teafilter es mereg van benne.
Verzekenyseget okoz, par nap utan elverzik a szerencsetlen.

FőDudu

(#48023) Gabibácsi válasza -NoVa- (#48021) üzenetére


Gabibácsi
tag

az durva

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48024) -NoVa- válasza Gabibácsi (#48023) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alapesetben etetőládában van, amihez nem fér hozzá nagyobb testű állat, csak a patkányoknak adnak kulcsot. Aztán vagy valaki csak úgy kiszórt, vagy a hanyag szlovén patkányok széthordták, mindkét esetben szívás.

(#48025) FőDudu válasza -NoVa- (#48024) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom hol talalta, elrohant. Allatorvos majd ad neki valami injekciot, attol baja nem lesz.
Ugyhogy most irany a doki.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#48026) qnadam


qnadam
veterán

asszem ki kell találnom valami backup kapcsolatot, lehetőleg minél havidíjmentesebbet, mert már egy órája nincs net anyóséknál.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48027) ncc1701 válasza qnadam (#48026) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez otthonra azért kicsit overkill dolog. Digi/Upc plö.

(#48028) qnadam válasza ncc1701 (#48027) üzenetére


qnadam
veterán

ott van a nas, meg még egy gép ami kvázi nas is, és egy digi ftth. viszont nem érek el semmit, ami most pont nem gond, de néha lehet, hogy nem ideális. persze az is lehet, hogy áram nincs, azzal nem nagyon tudok mit kezdeni hosszabb távon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48029) ncc1701 válasza qnadam (#48028) üzenetére


ncc1701
veterán

Elég idióta idő van, marhára fúj a szél. Nem csoda, ha leszakad valami, nálunk jött-ment a fellany reggel. Nem érdekelt, mert ups van, ha lemerül, majd lekapcsolja a szerót.

(#48030) qnadam válasza ncc1701 (#48029) üzenetére


qnadam
veterán

közben távirányítással kiderült, hogy a router térdelt le... újraindítva jó. nem annyira örülök, eddig 50+ nap uptime-ok voltak (most közelében se voltunk), és amióta ott van, még nem csinált ilyet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48031) Jahno válasza Donki Hóte (#48008) üzenetére


Jahno
őstag

"Ha a VÉDA rendszer készítette, akkor a kép minősége olyan, hogy pontosan beazonosíthatod az autót vezető személyt." Ha félig ismered. Szerencsére nem a saját képeim nézegetem, de tökre nem lehet felismerni, mert szinte bárki lehet. Sötétben meg főleg.

(#48032) Jahno válasza qnadam (#48026) üzenetére


Jahno
őstag

Majd mentesz később.

(#48033) Jahno válasza qnadam (#48030) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy előtte a kábelmodem dobta el magát és a router felvett valami nem létező IPt, majd nem akarta újrakérni, csak kihúzbedugnál.

(#48034) FőDudu válasza Jahno (#48033) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamelyik ejjel felebredtem. Raneztem mobilra, szemet szurt a felkialtojel a wifi ikon mellett.
Nem volt net.

Neztem, ramentem ftth routerre, irja hogy disconnected.
At is taktam on demandbol fixen kapcsolodottba.
Pedig regebben tuti, hogy ezt mar allitottam.
Lehet firmware update megmasitotta.

FőDudu

(#48035) FőDudu válasza FőDudu (#48025) üzenetére


FőDudu
addikt

Kutya kapott K vitamin injekciot.
Konakion - ugyanaz a cucc amibol nemreg hiany volt es ezt adjak a csecsmoknek szuletes utan.

Nover szerint kurvara eget, es a hatasa is olyan mint a tetanusznak (fajos vegtag).
Raadasul elg nagy adagot kapott, izomba, hosszu tuvel.

Meg kapott tablettaban 10 napra valo K vitamint, valamit egy allat detoxikalo zselet 3 napra.
Ha 1 oran belul visszuk, akkor csak meghanytatjak, igy inkabb biztosra mentek.
Jo latni, hogy tudjak mit tegyenek ha gond van.

Meg vissza kell vinni par nap mulva kontrollra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#48036) qnadam válasza Jahno (#48033) üzenetére


qnadam
veterán

a router csak ramba logol, ezért sose fogjuk megtudni. de egy watchcat fut rajta, ha 5 percig nincs netkapcsolat, rebootol, szóval szerintem nem az ont volt hülye.
egyébként addig jó, mert apósnak a router hátán az on-off gombot még el tudtam magyarázni, de a minden mélyére rejtett ont már necces lett volna :) egyszer rendet kell ott rakni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48037) FőDudu válasza qnadam (#48036) üzenetére


FőDudu
addikt

Automatic Router rebooter.
Speci sonoff firmware es kesz.

FőDudu

(#48038) FőDudu válasza qnadam (#48036) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem meg a Plex adta meg magat.
Nejem filmet nezett, megszakadt.

Eloszor az tunt fel, hogy valamiert a TV-n nincs net. OK, atdugtam masik portba, jo lett.
Aztan ettol meg nem lett jo a Plex. Pedig a WD MyHome elerheto volt. Tavolrol is, ahogy reg.
Na mindegy, azt is reseteltem, semmi javulas.

Na ezutan a konfigjaban ki/bekapcsoltam a Plex-et, de az meg nem futott vegig.
Varni kellett, aztan mar vegig is ment. Majd 1 nap volt mire ujra vegignyalta az osszes IMDB meg egyeb forrasokat a rajta levo cuccok megtagelesehez. Azota jo.

Ugy tunik, maga a Plex site lokte le a beregisztralt eszkozt, es ujra kellett futtatni az egesz regisztralasi procedurat. Semmi nem veszett el, semmi nem doglott meg, de a cuccot ujra hozza kellett adni a mukodeshez....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#48039) ncc1701 válasza FőDudu (#48037) üzenetére


ncc1701
veterán

Vagy áttetetni a szolgáltatóét sima bridge módba, és mögé tenni egy mikrotikot, abban van watchdog. Ha nem tudja pingelni mondjuk a 8.8.8.8-at, akkor reboot 5 percenként.

(#48040) Jahno válasza -NoVa- (#48021) üzenetére


Jahno
őstag

Cégnél szórtak szét ilyesmiket. Pislogtam is, hogy nem a TSZ magtárban vagyunk, mi lenne itt a 3. emeleten. Kérdeztem az arcot, hogy én ismerem, kezet is mostam és kész, de toljanak már róla valami téjékoztatót az irodának is, hogy tudjunk róla. Nem is értette, hogy ez miért kell. Mondom akadnak itt kiskölkök, egyéb állatok, de ha nem, akkor nem. Ennyiben maradtunk, hogy nem.

(#48041) qnadam válasza ncc1701 (#48039) üzenetére


qnadam
veterán

a watchcat openwrt-n pontosan ezt csinálja, eddig nem is volt gond vele.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48042) qnadam válasza FőDudu (#48037) üzenetére


qnadam
veterán

nem rossz, köszi :) valami sonoff van is itthon.
bár lehet, hogy túlzás, az ont-t például felesleges újraindítani, ha csak valamelyik ap állt meg (mondjuk azok pont nem szoktak... igaz az ont se)
még az is lehet, hogy lesz egy mobilnet, amin csak a sonoff lóg, és azzal távolról tudok resetelni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48043) qnadam válasza FőDudu (#48038) üzenetére


qnadam
veterán

plexszel még ismerkedés van, anyóséknak az lesz a filmtár, itthon viszont jobban tetszik, hogy a kodi helyben épít adatbázist, és csak a filmek jönnek ftp-n.
így ha össze is dőlne az adatbánya, a tartalom elérhető bárhogyan is.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48044) Phülöp válasza Jahno (#48001) üzenetére


Phülöp
addikt

Ilyet sikerült szereznem kb. 110 euró értékű bankkártyahasználat során.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#48045) Grillo válasza Bujdy81 (#47991) üzenetére


Grillo
senior tag

OK, ha odáig jutok, akkor bemegyek hozzájuk.

Nem hiszem, hogy most azonnal beállok, és 1 hónap alatt lenyomom a kéktúrát, de menni szeretnék sokat idén, mert muszáj valami.

(#48046) -NoVa- válasza Jahno (#48040) üzenetére


-NoVa-
őstag

1-2 éve fogtunk meg céges egeret 3.-on befőttesüveggel.

(#48047) JonesC válasza FőDudu (#48020) üzenetére


JonesC
csendes tag

K2-nek nem sok köze van a véralvadáshoz.
Net szerint minden jó mindenre IS.

(#48048) Jahno válasza JonesC (#48047) üzenetére


Jahno
őstag

Mérnöki szórás, K1 +/-1 :C

(#48049) Grillo válasza -NoVa- (#47997) üzenetére


Grillo
senior tag

És akkor ebbe milyen zokni dukál? Vagy anélkül? Bocs, full láma vagyok ehhez.

(#48050) -NoVa- válasza Grillo (#48049) üzenetére


-NoVa-
őstag

Is. Én sokszor anélkül. Antibakter bele van, nem büdösödik be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.