Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#120001) Bujdy81 válasza WiZARD (#120000) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én sima vídiával fúrtam a csempét, NEM ütvefúró módban. Alacsony fordulaton, mint a vasat, nehogy túlhevüljön a helye. Meg nehogy elszúrjam a sógornőm fürdőszobáját... :D

(#120002) WiZARD válasza Bujdy81 (#120001) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem tudom mivel fúrták, de nagyon küzdöttek vele, pedig az egyik még külön el is ment közben új fúró szárat/fejet venni, de azzal se lett sokkal jobb.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120003) Phülöp válasza Bujdy81 (#120001) üzenetére


Phülöp
addikt

Widia bírja a hőt, nem kell aggódnod. Viszont ha már meleg, akkor nem szabad hűteni, mert képes szilánkosan robbanni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120004) npera válasza WiZARD (#120000) üzenetére


npera
újonc

142k HUF?

(#120005) zetor2000 válasza Bujdy81 (#120001) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is így szoktam. Annyira szoktam extrázni, hogy a csempe legfelső 0,5mm-ét egy pontozóval megütöm, ilyenkor egy icipici darab máz megpattan, de legalább látni, hogy fajansz... és lehet könnyebben fúrni. Nem táncol a fúró, és a g*ci kemény mázat se kell már 100%ig átfúrnia, mert van egy pici pont, ami már átment.
Persze a konyhai greslap, ami csempe helyett került fel, az azért kemény, mint Tarzan sarka meg mint a 6napos teszkós kifli :D.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120006) qnadam válasza npera (#120004) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem öccá. legalább.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120007) zetor2000 válasza WiZARD (#120000) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sztem félmilla körül...

Pár napja hallgattam egy TotalCar podcastet, abban volt, hogy valami Hunyadi Ájonikot megtörtek elöl, de csak egy kicsit, és 4M+ lett a szla vége. (A Podcast eleje...)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120008) npera


npera
újonc

Ma kicseréltem a mosógatógépet. Mint egy igazi amatőr. Asszony elhúzott dolgozni, közben a gyerekek itt trappoltak, már agybajt kaptam tőlük.

Kiszereltem a régi gépet, bekészítettem törölközőket és felmosóvödröt. Lezártam a vizet a házban, kieresztettem a nyomást a csapokból.

Utána lecsatlakoztattam a régi gépet. Készültem új szorítókkal és tömítésekkel. De arra nem készültem, hogy kell egy két oldalt 3/4"-os menetes adapter, ami a víz betáp és a gép közé kell. A régi gépen csak rá volt csavarva hátul-alul egy csőcsonkra és kész.

Nézem a neten, aztán találtam végül Biltemában (vasedény, Phülöp ismeri). Odahajtottam, előtte a gyerekek megkapták az ukázt, hogy pisit nem húzni le, kakát lehúzni, aztán kézmosás helyett nedves törlőkendő. Szerszámokhoz nem nyúlni.

Az úton mindenki 35-40 körül lassúzott az 50-es táblánál, nem tudom milyen lassítót szedtek be, de működött. Adapter megvesz, vissza haza.

A géphez volt egy A4-es lap a szerelési útmutatóval, de olyan mütyűrke ábrák voltak rajta, hogy nagyítóval néztem.... :(

Végül rájöttem, hogy mit akar a leírás mutatni. 3 különféle géphez csináltak egyet, aztán össze kellett belőle mazsolázni, hogy milyen szerelvények járnak hozzá és mit lehet hova csavarni.

A kifolyó tömlőt elvileg fel kellene emelni fordított U-alakban, hogy legyen egy extra szifon a visszafolyást megakadályozandó. Ehhez volt a géphez egy műanyag konzol, de annyira kevés hely votl a gép betolása után, hogy oda képtelen voltam felakasztani a cuccot.

Aztán rájöttem, hogy a mosogatótálca csöpögtető részén a munkapult alulról elérhető és van egy csomó furat a fém tálca alsó peremén. Oda már fel tudtam akasztani gumipókot, amit 3-4x körbetekertem a slagon. Így nem törik meg kis rádiusz mentén, de rugalmasan fel van akasztva magasra, valamint a gépet kihúzva nem tépi le az egész miskulanciát az ember azonnal, mert a gumipók enged...

Most fut az első tényleges mosogatás, elsőre csak egy szivárgási ellenőrzést nyomtam és küldtem csak úgy üresen egy 1-órás legrövidebb programot. A gép be sem volt tolva, a lehetséges szivárgási pontok alá raktam konyhai törlőpapírt.

Semmi gond eddig.

Még kell emelni a masinán kábé 15-20 mm-t, aztán meg is vagyunk. Meg beljebb kell toljam a tálcát, hogy a gép mögött a slagok abba tekeredjenek bele és ha "ízzadna" a slag vagy a szimmering, akkor oda folyik le a nedvesség és lehet észlelni.

Mivel még sosem csináltam ilyet, ezért mindent kábé 5x néztem át és minden lehetséges beugratós kérdést beszoptam. De most már akkor tudom, hogy mi kellhet legközelebb... :B

(#120009) npera válasza zetor2000 (#120007) üzenetére


npera
újonc

Bezzeg az Urál. Azzal ha picit meglöksz valami városi szaladgálós kocsit, akkor semmi baja nem lesz....

(#120010) zetor2000 válasza npera (#120009) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vagy ha lesz, hát kit érdekel? :D

Volt régen egy #vicces kép, hogy ne állj a kocsikijáró elé, mert a Kraz akkor is kiáll :D


(meg is lett...)

Az Ural is ilyen. 100/100, és ez a fogyasztása :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120011) Phülöp válasza npera (#120008) üzenetére


Phülöp
addikt

Férfias mulatságnak tűnik :R

Biltema meg persze, sok cuccom, van onnan. Hófogó lesz a következő pörcséz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120012) Jahno válasza npera (#120009) üzenetére


Jahno
őstag

Ural?

(#120013) blueboi69 válasza WiZARD (#120000) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Asszép....
Greslap? Nálam olyannal van a kazánház csempézve kb 150cm magasságig, egyszer akartam fúrni bele.... gyémántfejes fúró kell vagy mi.

(#120014) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#googlehomemini

Régebben használtam egy google home mini-t, már régóta csak porosodott a polcon, most gondoltam felélesztem. Namost bekapcsol szépen, meg minden, de nem akar csatlakozni a netre. Az applikáció azt írja, hogy próbálkozik, közben nézem a tűzfalon (mini ki van engedve) hogy szép kis hálózati forgalmat generál, majd kb 5p után az app közli, hogy nem sikerült a wifihez kapcsolódni. 'nyád.
Próbáltam szolgáltatói modemen is, ott sikerül kb 10edjére. Ilyenkor wtf? :U
Lehet valami tűzfal baszakodás, de akkor sem értem.

(#120015) WiZARD válasza blueboi69 (#120013) üzenetére


WiZARD
addikt

Greslap. Nekem csempe mind :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120016) hokuszpk válasza zetor2000 (#120010) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

és ez milyen igaz, "vasutas" kollega ( ő volt a gk-s a vezszázadban ) imádta.
eccer én is beültem mellé, a kanyarbevétel az ugy volt necces, hogy ne vigyuk el a buszfordulobol a tablat,mert ugyan kis karcolas, de onnantol a temp buszvezető nemtudja hol kellene felvenni az utast.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#120017) qnadam válasza blueboi69 (#120013) üzenetére


qnadam
veterán

bezzeg a szimpla fehér házgyári csempét pár másodperc átlukasztani :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120018) Sipi- válasza WiZARD (#120000) üzenetére


Sipi-
tag

Teslára: 255ezer forint.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120019) Bujdy81 válasza Bujdy81 (#119518) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

NAS helyzet update:

Vettem egy WD Red Plust a WD Red hellyett. Mindent lementettem x alkalommal, sok x óra alatt.
Aztán, egy életem, egy halálom alapon rányomtam a szerintem nem egyértelműen fogalmazó képernyőn A gombra, és annyi történt, hogy szólt a gép, hogy akkor építi a tömböt. Eltelt kb. négy óra és szólt, hogy kész. Azóta minden faja... :D

(#120020) zetor2000 válasza Bujdy81 (#120019) üzenetére


zetor2000
senior tag

Zsír.. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120021) Jahno válasza Bujdy81 (#120019) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem még 5 nap, míg átmegy a mentés, aztán HDD-k formázódnak és mehet tovább a logisztika.

(#120022) npera válasza Jahno (#120012) üzenetére


npera
újonc

Ez valami mechatronikus memóriamodul? Amikor egy vékony drótok által manőverezett mechanikus mátrix a memória? Apukám látott olyat a KFKI-ban még....

(#120023) npera


npera
újonc

Nálam a NAS-helyzet változatlan.

Viszont be lett lőve a mosogatógép magassága (most fut szépen a tömítés körben és felül). És a csöpögőtálcát betoltam falig és elrendeztem a tömlőket, hogy ha csöpög is, akkor a tálcába vezesse a nedvességet és akkor látom alul benézve.

Most fut megint egy 1-órás gyorsprogram, aztán periódikusan nézem az interfészeket, hogy kóser-e minden.

Egyébként ezek a modern gépek elképesztőek, a processzidő nevetségesen hosszú már. Anyósom mosogatója még valami 25 perc alatt elmosogat talán, mai mércével gondolom az F-en is túl van fogyasztásban.

Mi most egy D-kategóriás gépet vettünk. A deklaráció szerint 100 ekó ciklusra húz 84 kWh-t, tehát egy komolyabb BEV-et merít le.

44 dB-es hangja van.

Ez ekó program 5 perc híján 5 órás! :K
Ezt tipikusan éjszakára kell indítani, mert napközben nincs értelme.

Van valami adaptív program, ami kábé 2-2,5 órát fut. A gyors program is 1:05 :Y

(#120024) blueboi69 válasza Bujdy81 (#120019) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mármint leszinkronizálta a tömböt és rajta vannak az adatok?

(#120025) zetor2000 válasza npera (#120023) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem egy 12 éve vásárolt Vérpúl for IKEA mosogatógépem van. Nem tudom az energia besorolását, talán B vagy C lehetett, de a leghosszabb program az másfélóra. Nincs túlbonyolítva, 50 /60 / 70 fokos programok vannak. 3. Összesen. A 70 fokos az cca másfélóra, az 50 fokos az gyors, cca 30 perc, a 60 fokos meg asszem a kettő közt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120026) npera válasza blueboi69 (#120024) üzenetére


npera
újonc

Két lehetőség van. Vagy csinált egy tömböt és a régi adatokat ráhúzta. Vagy az üres tömböt ráhúzta a telire és most van két üres tömb. Ha Bujdy sokáig hallgat, akkor sajnos az utóbbi.... :B :Y :C

(#120027) Sipi- válasza zetor2000 (#120025) üzenetére


Sipi-
tag

Nekünk 3 éves Bosch van. Nagyrészt ECO programon használjuk, mert akkor elszórakozik 3 órát, viszont amikor végez, akkor kinyitja az ajtót :CAddig .eg írja a padlóra vetítve, hogy mennyi idő van még a programból :)
Minden éjszaka megy egy mosogatás vele, napközben is általában megy egy.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120028) blueboi69 válasza npera (#120026) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hehe. Mint ahogy az ősi IT mondás tartja, a raid nem mentés. Szerencsére ott volt rendes backup is a NAS-ról, csak időbe tellett usb2-n átcibálni az adatokat

(#120029) Jahno válasza zetor2000 (#120005) üzenetére


Jahno
őstag

Pontozó az nagy jóság, főleg mikor elugrik a kerámián és odabaszol :C Azt kb. 5 éves koromban megtanultam, hogy határozottnak kell lenni.

(#120030) Bujdy81 válasza blueboi69 (#120024) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen. :)

(#120031) Bujdy81 válasza blueboi69 (#120028) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem is adatmennyiséggel volt gond, mert csak 730 GB volt, amit archiválni kellett, de ugye ennek elsöprő része már korábban archiválva volt. Tehát a Total Commanderben egyszer megnyomtam, hogy "régebbit felülírja minden esetben" és utána csak várni kellett. Csak kismillió fájl, és HDD-ról HDD-re másolásnál az durván belassítja.

Pont ma mutattam a gyerekeknek, hogy van itt az asztalon egy 40 MB-os 3,5"-os HDD, egy 6500 MB-os és egy 2000000 MB-os. Utóbbi a legkisebb fizikailag... :D

(#120032) Bujdy81 válasza Bujdy81 (#120031) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Banyek!

A 40-es HDD egy WD darab, ilyen:

1991 júliusi gyártás, ezen a fejmozgató motor tengelye kilóg a burkolatból!


Viszont 30-70 USD között hirdetik az eBay-en. El kellene adnom? Csak előtte leformázom... :D

(#120033) Jahno válasza Bujdy81 (#120032) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor ha kapacitást/sebességet/áramfelvételt is belevesszük, akkor mutatsz egy sok gigás pendriveot, amiből eleve 128 megásnál kisebb nekem már nincs is, de ott vannak sorban a körömnyi 64-128as méretűek, ahogy a micro SD-k is. És egy körömnyi cuccon egyből 3-5x annyi adat fér el :-O

(#120034) zetor2000 válasza Jahno (#120029) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát egy biztos Unicum kéz az kell, hogy ne mozogjon el a pontozó, de nem kell nagyot ráverni, csak hogy a legfelső 1-2 tized mm mázas kerámia réteg beszakadjon. Egy pontozó okoz akkora sérülést, hogy ne látszódjon, de a fúrónak legyen mibe megkapaszkodnia.
Nyilván minimális gyakorlás kell, de 1-2 lyuknál nem igényel többet megtanulni, azt a tudást meg nem a saját lakásban kell megszerezni, hanem haveroknál / rokonoknál :D.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120035) zetor2000 válasza Bujdy81 (#120032) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én úgy igazán nem bánom, hogy ez a sok sz..r fejlődik.
Igaz, egy hatalmas iparágat szüntet meg / csökkent, hogy SSDket használunk, de azok kisebbek, könnyebbek, gyorsabbak és nagyobb kapacitásúak is tudnak lenni. Cserébe még nem olcsóbbak.
Ezt a 40 megást még talán lehetett is javítani, egy mai sokterást meg sem próbál senki sem.
Talán az a 2-3 speciálisan erre szagosodott (mikro)vállalkozás, aki valódi adatmentéssel foglalkozik, és rettenetes pénzt kérnek el a lementett adatokért (is).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120036) Jahno válasza zetor2000 (#120035) üzenetére


Jahno
őstag

Bezzegrégen nekem 80asban még leszakadt fejet is cseréltek, mikor a Kürt még nem csak auditált. Egy ideje javításnak nincs értelme, akkor még gazdaságos is volt.

(#120037) npera


npera
újonc

Néha elmegy a desktop gépen a kép (jelet veszít a monitor). DP kábellel fut, valami nevenincs kábel. Geforce 1050Ti kártya. Ha kihúzom a kábelt és bedugom, akkor feltámad.

Home office ugyanezen a monitoron HDMI kábelen fut laposról, azzal nem csinálja. DP kábellel megy a 2560x1440, HDMI-vel csak az 1080p, ezért fut a deszktop DP-ről. DELL monitor nyavajája.

Lehet, hogy kellene vegyek jobb kábelt? 1,5-méter simán elégnek tűnik. Deltaco vagy legyen más?

(#120038) -NoVa- válasza npera (#120037) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálam is Dell, bár nem ilyen urizálós felbontású cucc, sima 1920x1200-ból 2 db... És abból is csak 1 megy általában, mégiscsak 30W-ot nem ajándékozok a cégnek home office ide vagy oda :)

És a DP kezelése szar. Rendszeresen kell újraindítani a dokkolót, hogy kapjon képet DP-ről, ennyire elkefélt szabványt rég sikerült összehozniuk (habár a HDMI HDR vonalon lévő töketlenkedés komoly versenyző)

(#120039) qnadam válasza -NoVa- (#120038) üzenetére


qnadam
veterán

néha nekem is eszembe jutnak a régi szép analóg idők, amikor a kábelben ott volt a jel (ráadásul olyan jel, amilyet én mondtam), a rádugott eszköz meg vagy kezdett vele valamit, vagy nem, ahelyett hogy mindenféle egyezkedésekbe meg kézfogásokba kezdtek volna.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120040) Bujdy81 válasza qnadam (#120039) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Apám nem sírta vissza azokat az időket, amikor az RS232-es porton 9200 bauddal kellett megoldani az adattovábbítást, meg azt sem, hogy 4 kB RAM volt egy vezérlő kártyában.

Mikor már egy 386-osról ment a fehérvári stadionban az eredményjelző vezérlése, az volt a Kánaán.

Ez egy jó kép az eredményjelzőről:


Az egy dolog, hogy a "nagy" órában, a körbefutóban és a lenti stopperben is volt _mindig_ kiégett izzó, de az alapos szemlélő láthatja, hogy a meccs 7:0-ra áll, miközben a gólszerzők felsorolásánál csak öt gól van. Ennek oka, hogy a tábla fel volt bontva 10 sorra, minden sorhoz tartozott egy sorvezérlő és időnként 1-1 sor "nem vette a jelet". Akkor ki kellett írni újra a teljes tábla tartalmat.

A szögletarány azért néz ki úgy, ahogy, mert a 4-es utáni betűmező évek óta halott volt, tehát mindig úgy kellett szerkeszteni a tartalmat, hogy ott szóköz legyen! :D

Egyébként pedig nem standard betűmezők voltak, hanem csak 5x7 pixelesek, ezért olyan furák pl. a 'g' betűk.

Ja, és olyan volt a tábla áramfelvétele, hogy ha _egyszer_ sikerült életet lehelni bele, pl. meccs előtt 2-3 órával az esőben, akkor már csak járatni kellett és az sem volt baj, ha úgy fújt a szél, hogy a tábla felé verte az esőt, mert ment úgyis, ha folyt a víz a kártyákon, áramkörökön...
Már 1978-ban feltalálták a vízhatlan csatlkozást, ami két dolgon alapult: áramfelvétel (vele hődisszipáció) és hajlakk! :D

Van még pár sztori, meséljek? ;)

(#120041) WiZARD válasza Sipi- (#120018) üzenetére


WiZARD
addikt

Bruttó ~760k.

Részletek majd valamikor, ha lesz időm elmenni az autóért. Talán csütörtök vagy péntek.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120042) blueboi69 válasza Bujdy81 (#120040) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azta.... ezek voltak ám a szép idők :)

Jöhet még story!

(#120043) qnadam válasza Bujdy81 (#120040) üzenetére


qnadam
veterán

jöhet, nyilván :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120044) Jahno válasza blueboi69 (#120042) üzenetére


Jahno
őstag

Nyáron kikapcsolva is meleg van bent, mert süti a nap és egy rühes doboz az egész.

(#120045) eattila válasza WiZARD (#120041) üzenetére


eattila
csendes tag

Aaaaaz szép!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120046) hokuszpk válasza Bujdy81 (#120040) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez valami modernkori kép, mert 1817-ben még nem Otp bank ligának hívták az NB1 -et, de emléxem a győzelmi jelentésre, szintén Fehérváron avatták az új táblát, valami olyat mondtak, hogy pixelenként egy 100-as izzó van beépítve :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#120047) hobizoli válasza hokuszpk (#120046) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Superbalux-bol eleg lett volna 60-s is :P

ami amugy ennyi db-nal mar lenyeges fogyi diffit jelenthetett volna

több drón kell ;P

(#120048) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#120032) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

De ez nem 5.25"ös?

(#120049) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#120048) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem nem, hanem 3,5", "normál" merevlemez méretű, csak dupla magas.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120050) Sipi- válasza WiZARD (#120041) üzenetére


Sipi-
tag

Hmm... Értem miért termel profitot a Tesla. Már elég autót eladtak, hogy biztosítós eseményeken is tudnak keresni rendesen.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.