Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51001) A. Crowley válasza blueboi69 (#50937) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Mindent be lehet lakni.
Kezdtünk Bp-n 54 nm-rel. Majd Svájcban 104-gyel. Nem is értettük, hogyan fértünk el feleakkorán. Most 200 nm, és abszolút nem érezzük soknak.

(#51002) FőDudu válasza Sipi- (#51000) üzenetére


FőDudu
addikt

A kedvezmeny.
Az viszont szemelyenkent valtozik mekkora osszegnek 20e az ado vonzata.

Lehet 100e vagy epp 50e is. Gondolom a jovedelemtol fugg.

FőDudu

(#51003) eattila válasza Phülöp (#50973) üzenetére


eattila
csendes tag

Kinek mi :) De igazad van :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51004) eattila válasza npera (#50979) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem kell megverni. Nekem elég megkérdezni, mikor hisztiből sír, hogy adjak e okot a sírásra. Abbamarad. Pedig sosem bántottam.
Ha valamiért le van szidva, akkor van némi sírás. Ha sírt/elmélkedett kis ideig, akkor meg odamegyek, megölelem, elmagyarázom miért volt a keménykedés, ha nem volt világos, megnyugtatom, hogy szeretem, és megnyugszik. Igaz az enyém lány.
Ha olyan lenne, mint az egyik fiú unokatesója, akkor már nyakon hajítottam volna biztosan.

De büntetni verés nélkül is lehet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51005) blueboi69 válasza Phülöp (#50970) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezek közül a kocsibeálló még nem fedett, cserébe van fűtött garázs. Nincs szauna,amire igény sincs, cserébe van spájz és mosókonyha is. Többi pipa + 2gyerekszoba is.
Macska nincs, pedig igény volna rá. Megtalálták az egereket a garázsban a drága fűmagot...

(#51006) blueboi69 válasza A. Crowley (#51001) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó, de nálatok is van két gyerek. Mienk most 170, én még el tudnék képni nagyobbat is, amit belakunk, de van 2gyerek is. El nem tudnám képzelni ugyanezt 54nm-en, valszeg a szerszámok és barkácscuccok, alkatrészek nagyrészét el kéne adnom, stb.

Azért ha csak ketten lennénk asszonnyal, elég lenne 100-120nm és akkor mindkettőnknek van hobbyszobája is.

(#51007) Jahno válasza npera (#50979) üzenetére


Jahno
őstag

"én lecseszem és büntetést helyezek kilátásba, aztán odamegy az anyjához aki ad neki kis csokikát, mert szomorú a gyerek…"

Ez ismerős a családból, gyerek meg már direkt csinál valami fasságot, hogy foglalkozzanak vele és csokit kapjon.

(#51008) Jahno válasza FőDudu (#50997) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk van olyan cucc is, aminél fenn áll a veszélye, hogy idegen helyen a monitorodról figyelik le az adatot, így nincs sem RDP, sem semmi. Aztán harcolunk a cég másik felével, akik szerint ezt az ITnek kellene megoldania, hogy de mégis...

(#51009) Jahno válasza FőDudu (#50998) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy lebontja a házat.

(#51010) qnadam válasza Jahno (#50989) üzenetére


qnadam
veterán

az nem jó, ha a főnökség kijelenti, hogy a cégnél márpedig nem lesz vírus? más problémákat is így szoktak megoldani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51011) cyberde válasza eattila (#51004) üzenetére


cyberde
csendes tag

"büntetni verés nélkül is lehet."

Szerintem meg egy-ket saller belefer. Nem agyonverni kell es nem naponta haromszor, de van az a helyzet amelyik megkoveteli a foleny demonstralasat. Az, hogy nagyobb a szokincsed, a tudasod, meg a tapasztalatod, az egy gyerek szamara nem ertelmezheto.
Az embert 2 dolog kulonbozteti meg az allattol. Az ertelmes beszed es a tudatos munkavegzes. Azonkivul ugyanazok az onzo, neha kicsinyes osztonok motivaljak, mint barmelyik allatot. A dominanciat nem tudod a kanapen ulve, szepszoval elmagyarazni, mert nem erti az osztonvezerelt gyerek.

Nemelyik felnottnek sem artana neha egy alapos verés, mert akkora arca tud lenni egyiknek-masiknak a semmire, hogy azt elmagyarazni nekik komoly szelmaromharc. A terrort viszont elsore megertik. :D

(#51012) Gabibácsi válasza qnadam (#51010) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálunk majdnem működött, mondták hogy mégis biztonságos Italy, legyen ott a workshop,
Múlt héten.
De már elmúlt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51013) blueboi69 válasza cyberde (#51011) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi egyelőre elég jól kezeljük a hisztiket és azt amikor a határokat feszegeti. Általában ha úgy üvölt, hogy azt sem tudja hol van, akkor igyekszünk tudomást sem venni róla. Szerencsére ez itthon fordul elő néha, nem pl boltban. Megvárjuk amíg kicsit lehiggad, aztán elmagyarázzuk neki, hogy "most ez nem lehet, de..." és kínálunk neki alternatívát, valami feltételhez kötjük. Pl, ha elpakolja a játékait akkor utána nézheti meg a mesét, ilyesmi.
Hisztivel nem szokott elérni sokmindent és erre hamar rájön.

Viszont kulcsfontosságú, hogy asszonnyal összejátszunk. Tehát ha valamelyikünk nem enged valamit, akkor hiába rohan a másikhoz, egyikűnk sem engedi meg neki.

Aztán majd ha nagyobb lesz, majd meglátjuk kell-e neki észeheztérítő pofon.

(#51014) Jahno válasza qnadam (#51010) üzenetére


Jahno
őstag

Az túl egyszerű, itt előbb szétbonyolítunk mindent, aztán mire júniusra elül a járványosdi akkor nekiállunk még jobban kapkodni és kihirdetjük a céges karantént.

(#51015) Jahno válasza Gabibácsi (#51012) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk olasz irodán már 2 hete megy a nyüszítés, hogy az az 5 ember aki eddig is távolról dolgozott azt most nagy erőkkel le kellene teszteni, határozatot hozni, elrendelni, iktatni, megcsinálni és akkor hétfőtől távolról fognak dolgozni :C

(#51016) npera válasza FőDudu (#50998) üzenetére


npera
újonc

Nincs semmiféle "kvarcjáték" és konzol. TV-ben csak olyan meséket nézhetnek, amik értelmesek és beszélnek bennük és nem erőszakos/villódzós.

Olvasunk meséket velük, festegetnek, ragasztgatnak. Nem csak lekúrjuk őket az iPad elé, aztán ha lemerült az akksi akkor jöjjenek vissza.

Az unalom szerintem inkább destruktív ilyen esetben, foglalkozni kell vele.

(#51017) cyberde válasza blueboi69 (#51013) üzenetére


cyberde
csendes tag

"és kínálunk neki alternatívát, valami feltételhez kötjük."

Ezt ugy hivjak, hogy pozitiv megerosites. Jutiifali. :)
Kisgyereknel ez meg alkalmazhato. De majd ha olyan korba jut, vagy olyan kozossegbe kerul, amikor/amelyik mar kinotte ezt a fajta modszert, akkor kell kitalalni az okossagot.
Ismerek olyan csaladot, ahol nem, hogy nem verik, de meg csak le sem szidjak a gyereket uiszen o egy onallo individum es hagymi kell kiteljesedni. :U
Ja lattal mar neveletlen, szemtelen, kocsog, kis szarhazit az biztos gyenge kezdo sem lehetne emellett a kis gyoker mellett.

Szerintem a gyereknek is konnyebb/stresszmentesebb az elete, ha tudja hol a helye es hanyas a kabatja.

(#51018) npera válasza eattila (#51004) üzenetére


npera
újonc

Tudom, még sosem vertem meg gyereket. Bár kedvem néha lett volna hozzá.

Nagyon kicsit korában kapott a kezére, de az elég is volt. Tényleges csattanós pofon sem volt még. Én megpróbálok beszélni vele és hatni rá. Ha kell, akkor különféle büntetések kilátásba helyezésével.

Kemény fizikai erőszakban nem hiszek, az csak további problémákat okoz és rettentő aránytalan. Én vagyok 190 cm és 95 kg, ő pedig a combomig ér és nincs 30 kg sem. Nem nagy dicsőség megverni ilyen feltételek mellett.

(#51019) npera válasza cyberde (#51011) üzenetére


npera
újonc

+1, érteni vélem erősen.

Ha idejekorán le vannak fektetve a feltételek a dominancia körül, akkor a mindenkiben jelen levő állati ösztönök által diktált viselkedésminta a megfelelő parancsvonalra tud rendeződni.

Nem a gyerek diktál, hanem a szülő. Figyelembe lehet venni a gyerek szempontjait indokolt esetben, de alapvetően a szülőnek kell felnevelnie a gyereket és ehhez kell valamennyi auktoritás. Bármennyire is divat jelenleg a nagy liberalizmusban ettől eltekinteni.

(#51020) Gabibácsi válasza npera (#51016) üzenetére


Gabibácsi
tag

TV-ben letöltött mesék mennek nálunk, illetve mancsőrjárat meg tűzoltószem.
Meg youtubeon MR-Bean, azon bepisil a röhögéstől, az jó.
Mesét meg olvasok neki mindig amikor itt van, mostanában Csukás István meséiből.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51021) eattila válasza cyberde (#51011) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha nincs szükség rá, minek a saller? Az én lányomnál nem kell. Szerencsére. Nem szókincs és tudás hatja meg. Megbüntetem (szidás, no mese, no játék, stb.) és aztán magyarázom el. Mert értelmes lényként kezelem. Mert tudom úgy kezelni.
És de, tudom a dominanciát kanapéról is. Verés nélkül. Szerintem az ver, akinek nincs más eszköze.

Amelyik felnőttnek verésre lenne szüksége, azt veréssel tanították. Nem ésszel. Én maradok az észnél.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51022) -NoVa- válasza npera (#51018) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hasonlóképpen vélekedek. Sokkal magabiztosabb az ökölhasználata, és a női kick-box világbajnokság 2. helyezettje edzi, teljesen aránytalan lenne összeverekednem a kicsivel!

(#51023) eattila válasza npera (#51018) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván tudod, neked kettő is van :D Nekem csak 1, és nem nehéz eset szerencsére :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51024) blueboi69 válasza cyberde (#51017) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, a nagyobbik is csak 2.5éves múlt, szóval még kezelhető. Később meglátjuk. Kamaszkor majd vicces lesz. Annyit felkészültem, hogy a most épített gyerekszobáknál az ajtótoknál dupla annyi acél oszlop van, mint az előírt és az ajtókba tettem nyitásérzékelőt :DDD

De egyébként igen, kamaszkor+rossz társaság az veszélyes kombináció. Mindenestre ahogy enpera írja, korán le kell fektetni a szabályokat és megtanulja, hogy mit jelent a szabály. Nagyon minimálisan rugalmasak vagyunk. Ha nagyon ellenkezik és sír, mert még alig tud beszélni, akkoris inkább leülünk mellé, megmondjuk, hogy nincs semmi baj és mondja el, hogy mi bántja. Nyilván még nem tudja elmondani, de szoktunk segíteni, hogy "most azért nem jó már semmi sem, mert nagyon fáradt vagy és ezért kell lefeküdni aludni."

Általában asszony türelmesebb nálunk. Én vagy, hogy leüvöltöm a gyerek fejét, főleg, mikor a másik az 110dB-el sír már hosszú percek óta + némi alváshiány + akkor a nagyobbik is elkezd vmin drámázni. Főleg amikor rossz napja van és egész nap csak a hiszi megy.
De egyébként az idő 90%-ban egy angyali kisgyerek. De amikor már 100adjára mondjuk, hogy ne ugráljon a kanapén, akkor azért néha a seggére csapok egyet, az kizökkenti.

Mondjuk cimbi sztem rosszabb, az néha a 2-3éves gyereknek olyan taslikat ad, van, hogy a gyerek elesik és persze, hogy sír. Ez sem túl jó, elvégre nehogymár felnőtt emberként ez legyen az egyetlen dolog amivel uralni tud egy gyereket... vagyhát igazából így se. :U

(#51025) FőDudu válasza npera (#51016) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig a legdurvabb bunti a TV es szeretet megvonas.

FőDudu

(#51026) cyberde válasza eattila (#51021) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ha nem kell, akkor nem kell.

Sehol nem irtam, hogy onceluan gyomrosokat kell adni a gyereknek. Sot.

Viszont egy nyilvan osztongyenge (es ez nem negativ) lannyal valszeg konnyebb dolgod van mint N/A-nak egy osztoneros (ami nem feltetlenul pozitiv) fiuval.

(#51027) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Sorozatajánló következik. 3 rész után azt mondom, nagyon király.
Love, Death & Robots
[link]

[ Szerkesztve ]

(#51028) FőDudu válasza cyberde (#51017) üzenetére


FőDudu
addikt

Lattam ilyen csaladot, a szulo inkabb haver.
Pont ugy is kezelik a gyerekek, semmi tekintelye nincs, lehulyezi es lekurvazza az anyjat siman.

Meg tan felsos sincs a gyerek, de 3-4 targybol bukott.
Persze kineziologushoz meg pszichiaterhez jar, suliba mar kevesbe.
Mert jajj biztos lelkibeteg.

A liberalis neveles csodje.

Valoszinuleg egy rendes veressel tobbre mennenek - mondom ezt ugy, hogy soha nem utottem meg a fiamat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51029) Phülöp válasza A. Crowley (#51027) üzenetére


Phülöp
addikt

Én kicsit előrébb tartok, ajánlom én is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#51030) eattila válasza FőDudu (#51025) üzenetére


eattila
csendes tag

Szeretetet nem vonunk meg soha. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51031) cyberde válasza FőDudu (#51028) üzenetére


cyberde
csendes tag

Egy olyan gyerek, aki nincs nevelve (legalabb a minimal kozossegi elvarasi szintre felhozva) akinek a szulei a sajat rabszolgai, kikerul a nagybetus eletbe, olyan hatasokkal szembesul, hogy orulhet, ha egy massziv depresszioval megussza es nem ter ra a suicid vonalra.

(#51032) Gabibácsi válasza eattila (#51030) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem bizony. Ha bünti is van, megbeszéltük hogy ugyanúgy szeretem csak szomorú vagyok mert rossz volt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51033) FőDudu válasza eattila (#51030) üzenetére


FőDudu
addikt

Dehogynem. Az valoszinuleg az utolso lehetoseg sok esetben.
Ha mar az sem mukodik akkor a gyerek egy ontorvenyu kis gyoker, pszichopata, stb.
Legalabb tudjak, hogy mi a helyzet...

FőDudu

(#51034) eattila válasza cyberde (#51026) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem mindenkinek ismernie kell, hogy mivel tud hatni a gyerekére verés nélkül. És szerintem minden valamire való szülő ismeri ennyire a saját gyerekét. Ha nem, akkor eleve >/dev/null

De enpera sztorijában is az a fő lényeg, hogy a neveléshez kell egy partner, aki szintén következetes. Anélkül széllel szemben hugyozás esete foroghat fent.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51035) eattila válasza A. Crowley (#51027) üzenetére


eattila
csendes tag

Na ezt nem tudtam nézni valamiért. De a Peaky Blinders az király. Meg az Altered Carbon. Bár annak a 2. évada kissé gyenge. Meg volt még pár netflixes ami nem volt rossz. Mind hunters pl.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51036) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Az Aqua visszamondta egy rendelésem koronavírusra hivatkozva, hogy Aprilis végére talán ha tudnának szállítani. A bolt adatbázis 2 napos szállítást ígért:)

(#51037) eattila válasza Gabibácsi (#51032) üzenetére


eattila
csendes tag

Pontosan. Az alap, és tudnia kell, hogy bármi szart is csinál, attól szeretjük. Ez kell ahhoz szerintem, hogy ha akármekkora bajt csinál, el merje mondani.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51038) eattila válasza FőDudu (#51033) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem, azt nem. Mert akkor még nagyobb gyökér lesz. De ez az én véleményem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51039) FőDudu válasza eattila (#51038) üzenetére


FőDudu
addikt

ha a kis gyokerre mas nem hat, akkor ez az utolso lehetoseg.

FőDudu

(#51040) eattila válasza FőDudu (#51039) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem szállok vitába.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51041) qnadam válasza FőDudu (#51028) üzenetére


qnadam
veterán

a liberális nevelés nem az, hogy mindent lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51042) FőDudu válasza eattila (#51040) üzenetére


FőDudu
addikt

Orulj, hogy nem kell alkalmaznod, mert normalis gyereked van!
En sem szeretnem, de tudom, hogy letezik ilyen modszer is.

FőDudu

(#51043) Gabibácsi válasza qnadam (#51041) üzenetére


Gabibácsi
tag

van akinél az, van akinél nem
mindenfélét IS láttam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51044) Gabibácsi válasza -NoVa- (#51036) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én kb két hónapja rendeltem witcher-t magyarul a switchre, és ma hívtak hogy megjött, küldhetik-e
sikersztori :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51045) FőDudu válasza qnadam (#51041) üzenetére


FőDudu
addikt

Sokaknal inkabb a beleszaras a baj...

A gyerek azt csinal amit akar, nem szolnak bele, nem uvoltik le a fejet, hadd fejlodjon amive csak tud. Aztan ha nincs szerencsejuk, akkor rossz iranyba fejlodik.

Szerintem jobb egyengetni az utjat, bizonyos dolgokat jobban tud a szulo.
Es akkor ismet eljutottunk oda, hogy a szulo dont. Mindenben.
Meg lehet kerdezni a gyereket, de nem o dont...

Kellenek a szabalyok, kulonben egy kis zsarnok lesz belole akinek a szolgai a szulei.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51046) npera válasza eattila (#51037) üzenetére


npera
újonc

+1

Ha a gyerek a haverjaihoz megy tanácsért helyetted, akkor baj van.

(#51047) npera válasza cyberde (#51026) üzenetére


npera
újonc

A kissrác eléggé szeretne dominálni, ez valóban így van. És jelenleg nem tudja még a határokat és az arányokat. Ez vélhetően a teljesen rosszul szinkronizált nevelési elvek miatt jutott el idáig, ez a mi sarunk erősen.

Ahogy más írta: számomra a gyerek nevelése széllel szemben pisálás amíg asszony gyakorlatilag ellenem neveli.

(#51048) JonesC válasza eattila (#51035) üzenetére


JonesC
csendes tag

Altered Carbont nagyon vártam, de sehol nem volt sajna az első évadhoz képest.

(#51049) Gabibácsi válasza JonesC (#51048) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mi megnéztük a Trónok Harcát asszonnyal egyben (angolul, angol felirattal)
most az Aranyéletet nyomjuk le magyarul, angol felirattal, így tanul magyarul legalább :)
tetszik/tetszett neki mindkettő

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51050) FőDudu válasza npera (#51047) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan nem ellened, csak a te nevelesi elveiddel ellentetesen.
Ilyen mindenutt elofordul.

Sajnos nem lehet mindent szeretettel elintezni!
Neha buntetes is kell, es rossz ha valaki pont nem erti meg es felulbiral...

Nekem is kepes lenne a gyerek egesz nap jatszani az ipaden - ha hagynank.

A rendszer nagyon fontos egy gyerek eleteben.
Hogy nem maradunk fent ejfeleig, nem indulas elott 5 perccel maszunk ki az agybol, stb..
Idoben le kell fekudni, idoben fel kell kelni, reggelizni kell, stb...
Alap dolgok, de ha ezek nincsenek berogzulve, akkor az egesz rendszer gyenge labakon all.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.