Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110001) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#109998) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Jaja, meg akkor van para ha valamiért invertert kell cserélni. Mert az megint egy új szerződés lesz. Ráadásul nekem tavaly nem voltak hajlandóak zárt helyre telepíteni a cuccost. Remélem azért jó pár évig kitart.

(#110002) Grillo válasza Sipi- (#109930) üzenetére


Grillo
senior tag

Lányomék ma 3an voltak bent. Az égvilágon semmi értelme ennek így.

(#110003) Bujdy81 válasza NauTiLUS_HUN (#110001) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha invertert kell cserélni, az még nem para. Ha nagyobb teljesítményűt szeretnél, akkor van para.

Nekem most az irodában van az inverter. Nem tudom, hogy ide eleve fel akarták-e tenni, de tény, hogy mikor szerelték, még garász volt... :D

(#110004) zetor2000


zetor2000
senior tag

Volt már?
Tesla Model S Plaid vs Lucid Air
2 elég jó dodgem :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110005) hobizoli válasza zetor2000 (#110004) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a 2. menetnel a 402m vege elott mar fekeznek
a 1000ft-s sebesseg nagyobb a Pléd-ben merve, mint a 402m/1320feet

több drón kell ;P

(#110006) Sipi-


Sipi-
tag

Konyhában a pult és hátfal között elvált a szilo (?). Ezt szeretném cserélni, mert így rosszul is néz ki és a víz, kosz is alámegy.
Ez szilikon vagy szilopaszt vagy mit szoktak odarakni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110007) eattila válasza Sipi- (#110006) üzenetére


eattila
csendes tag

A ketto ua by definition. A masik az akril, az festheto is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110008) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#109997) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaaaa ezt most tavasszal le akarom tudni, nem tologatom évekig.

(#110009) JonesC


JonesC
csendes tag

Nem ezt kell purhabbal kifújni? :D

(#110010) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#110001) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem vagy köteles bejelenteni az invertercserét. A szaldós elszámolásnál is ez van, hogy ha lejár a szaldós elszámolási időszak és invertert cserélsz -akár ugyanolyan teljesítményűre- akkor átkerülsz bruttoba. Erre írták sokan, hogy hát senki nem tud róla, hogyha invertercsere történik.... nemtudom ez a gyakorlatban is működik-e, vagy megvan nekik az inverter gyári száma vagy akármi.
Bővítésnél az invertercsere számít egyébként, nem a panelek teljesítménye. Én most 8kW-os invertert tervezek rakni, hogy ha csak egy tetősík lesz lefedve, akkoris későbbi fedésnél ne kelljen invertert cserélni.

(#110011) blueboi69 válasza Bujdy81 (#110003) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem egyértelműen mondták, hogy kintre rakják. Tető alatt lesz, nap nem éri, de viszonylag közel van a klíma kültérije is. Sztem fázni nem fog gondolom és nyáron ott meg tud állni a meleg, dehát ők tudják.

(#110012) blueboi69 válasza Sipi- (#110006) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt mindenképp kapard is le. Van szilikoneltávolító, nekem az bevált, de bútorlapon nem használtam még, azt nem tudom, hogy nem e marja meg a szinezést. Viszont szépen lehoz mindent.

(#110013) zetor2000 válasza Sipi- (#110006) üzenetére


zetor2000
senior tag

Munkalap és a fal közé "vízvetőt" illik tenni. Ez egy háromszög profilú, 2-2,5méter hosszú, jellemzően műanyag. Alja-teteje gumírozott, illeszkedik mindkét síkra, és ott nem engedi, hogy bemenjen a víz. Olyan, mint egy kábelcsatorna, hogy az alját rögzíted, a tetjét meg rápattintod.
Ilyesmi:

Színben van kismillió, IKEÁban plusszos-mínuszos elemek és végzáró is van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110014) zetor2000 válasza blueboi69 (#110012) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jaja, Lidlben pont most láttam, hogy van mindenféle eltávolító, szilikon is. Én persze ragasztónyom ellenit vettem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110015) Jahno válasza Sipi- (#110006) üzenetére


Jahno
őstag

A Google keresőnek beírható dolog amit keresel az a "munkalap vízzáró"

(#110016) Sipi- válasza Jahno (#110015) üzenetére


Sipi-
tag

Nah, pont ilyen vízzárót nem akarok rakni. Kinyomom pur habbal szilóval és bírja megint.
Tudom, hogy a meglévőt le kell szedni és zsírtalanítani is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110017) npera


npera
újonc

Blueboi, ha akarsz KISS szoftveres FETtec G4 FC-t és ESC-t, akkor Franc(h)iában még van.


Az ESC fogad kondit a betáp padokon, de minden "sarokban" is, így lehet mondjuk egy 1000-est rakni a betápra, meg 470-est a sarkokba, hogy mindegyik ESC ág kapjon még több filtert.

Álomszép a cucc, picit lúdbőrödzöm jelenleg .....

(#110018) npera válasza blueboi69 (#110012) üzenetére


npera
újonc

Ha a babák popsijára való nedves törlőkendő nem hozza le, akkor lehozza a 95%-os denaturált szesz. Ha az sem hozza le, akkor flexelni kell. Ha az sem hozza le, akkor C4...

Nálam ez a process flow :C

(#110019) npera


npera
újonc

Blueboi, ha kinövitek az S-Maxot, akkor ilyen kell nektek.

(#110020) blueboi69 válasza npera (#110017) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ennyire engem nem hat meg a dolog :) Nekem maximálisan bevált amit vettem cucc. Majd akkor nyúlok hozzá, ha valami tönkremegy.
Esetleg a gps-t fogom egyszer upgradelni, meg kéne rá egy kicsi olcsó jó HD kamera és ennyi. :)
Pedig azt hittem nagy építgetések lesznek, de eddig nem is volt rá szükség.

(#110021) blueboi69 válasza npera (#110018) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, igen, nedvestörlő az musthave.

(#110022) blueboi69 válasza npera (#110019) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tetszik :C

Tisztán elektromos változatban kérném szépen. Ajándékba elfogadnám :)

(#110023) Samott válasza blueboi69 (#110022) üzenetére


Samott
addikt

Tisztan elektromos Toyota. Izlelgessuk ezt egy kicsit. (mintha mar lenne nekik valami, de ok foglalkoznak ezzel a legkevesebbet)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110024) npera válasza blueboi69 (#110022) üzenetére


npera
újonc

Ez a Rivian hajtásláncával elég pöpec lenne. Asszem 5,5 tonnát tud a Rivian húzni, de a szűk keresztmetszet nem a hajtáslánc volt, hanem nem akartak még durvább hátsó felfüggesztést rittyenteni a vonóhorognak.

(#110025) npera


npera
újonc

Vettem egy sima villanykapcsolót (billenős 2-állású) egy megmellyedt dimmer helyett a kisvécébe. Lehet megpróbálom kicserélni majd egyik délelőtt. Előtte olvasok manuált. Meg lekapcsolom azt az ágat a hálózatról.

(#110026) npera


npera
újonc

Most jut eszembe, hogy a 45-fokos orientációjú FC-hez kell egy ugyanilyen orientációjú kanopi TPU-ból. Akkor Fusion alatt egy újabb projekt fog készülni egyik este.

(#110027) npera


npera
újonc

Blueboi, DIY inverter? A forrasztás alaposságától felsírt bennem a gyermek, de vicces ötlet végső soron.

(#110028) blueboi69 válasza npera (#110025) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez már majdnem olyan bonyolult, mint egy napelem bekötés :)

Én meg most frászt kaptam, mert amit vállaltam volna, kisebb felület, ami 4kW-os, annak a ft/kWp aránya igen magas, 540,000, ami több, mint a pályázat által megengedett 450,000. :(

(#110029) blueboi69 válasza npera (#110027) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemsemmi. Nem annyira vészes az a forrasztás, inkább a nyák hiánya. De amúgy zseniális én totál elégedett lennék magammal, ha ilyet csinálnák fejből, from scratch.

(#110030) Phülöp válasza npera (#110025) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálatok is brutálisan túl van árazva a dimmer kapcsoló?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110031) npera válasza Phülöp (#110030) üzenetére


npera
újonc

Fogalmam sincs, meg kell nézni az árlistát.

A sloziban levő dimmert én kifejezetten gyűlölöm, asszony állandóan tekergeti, aztán sosem lehet tudni, hogy hol van éppen. És már eléggé el volt használódva amúgy is, szóval bizonytalan volt a kapcsolási érzete egy ideje.

A villanyásszal első menetben a földelésre koncentráltunk és nem minden kapcsolót cseréltünk még le. Ez asszem a 2012-es vagy a 2017-es restaurációból van, szóval már van mögötte pár kapcsolás.

Most megnéztem :Y

485 pezeta az egyik német márkájú dimmer.
Egy sima kapcsoló meg 70 kredit...

(#110032) npera válasza blueboi69 (#110020) üzenetére


npera
újonc

Neked Diatone Roma L4 van, ugye?

Ahogy nézem azon 1404 motor van, ami hasonló ahhoz, amit én most próbálok 3,5"-ra applikálni.

140 gramm a gép akksi nélkül?

(#110033) npera


npera
újonc

(#110034) Phülöp


Phülöp
addikt

Feltoltam az új vasra egy Win10-et... hát... Win7 után erős a visszaesés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110035) Jahno válasza Phülöp (#110034) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig nem kellene.

(#110036) Phülöp válasza Jahno (#110035) üzenetére


Phülöp
addikt

nem kellene, de mégis

Tisztára, mint az android Samsung telefonon - egy csomó felesleges és zavaró dolgot nem lehet kigyepálni, amit meg lehet, annak a használatát ugyanúgy felajánlja jobb klikre. Pedig.
Edge tipikus felhasználása: letöltök egy normális böngészőt. Az új böngészővel le akartam tölteni egy jelszókezelőt, aminek a Win10-es verziójára kattintva átirányít a Microsoft Store-ba.
Kijelentem, hogy ejnyeno...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110037) zetor2000 válasza Phülöp (#110036) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha még nem laktad be nagyon, akkor cserélj Windows10et a Windows 10 pro for workstation -ra. Megéri. Amit szeretnél kigyepálni, az ebben sokkal kevesebb. Ja, Edge az olyan, hogy valami értelmes böngészőért kiált.
A telepítés után egy ninite.com látogatás, a jelszókezelőt nem is értem... nekem azok fejben vannak. Amúgy lehet, hogy a jelszókezelő már beköltözött a store-ba, sokan így tettek.Van előnye (nem sok) meg hátránya is, biztos.

A W10 Pro for WS az olyan, hogy jellemzően munkagépekre teszik, ide nem feltétlen kell a Candy Crush meg a többi. Xbox akármi van benne, mert ezeken fejlesztik azokat is. De csak minimális szemét van.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110038) Phülöp válasza zetor2000 (#110037) üzenetére


Phülöp
addikt

nincs még belakva, azt majd hétvégén
pro van, de nem workstation
ms oldalán ezt leltem, és vettem a hardveraprón hozzá kulcsot
jelszó meg 80+ darab, min. 12 karakteres random, azt nem jegyzem meg fejben

a legjobb dolog benne, hogy a háttérkép ugyanaz, mint eddig

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110039) blueboi69 válasza npera (#110032) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ilyen van!
Nemtudom, egyszer lemértem akksival, de jóval több volt, mint 250g, így innentől már nem érdekelt :D
Én még az égvilágon semmit nem állítottam rajta, ahogy a dobozból kibontottam, bekapcsoltam és használom. Najó az OSD-ről leszedtem mindent, maradt kb 2-3információ és ennyi.

(#110040) Phülöp válasza Phülöp (#109031) üzenetére


Phülöp
addikt

az imént megérkezett a csereasztal, a régit elvitték

ez az új:

ez már nem csak penészesen rohad, de a szú is benne lakik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110041) Jahno válasza Phülöp (#110040) üzenetére


Jahno
őstag

Vidd jó messze a háztól, hogy be ne szokjon a dög... Kemény lesz, jön a 3. forduló?

(#110042) npera


npera
újonc

Kész a 45-fokkal elfordított furatkiosztásra felrakható whoop canopy, ami fogad 14 mm-es nagy obis kamerákat.

Még totál alpha iteráció, csak fejből "méreteztem". A kamera dobozkáját alighanem jobban meg kell fogni, meg a rádiuszokat is csak rádobáltam, le kell tisztázni.

Alul a 3,5"-os karbon váz van, középen meg a 15A-es FETtec AIO.

Kezdem a lúdbőrözést, ez a 1404-es motorokkal és vélhetően kábé 150 grammos tömeggel elég komolyat fog lépni kanyarban. Egyenesen nem lesz túl gyors, de egyenesen nem is izgalmas gyorsan menni :C

Ugyanitt főleg Novának elmélkedős kérdés.

Mi a jobb?

1. Ha van kábé 1,8 kg vonóerő egy sarokban és kábé 35,4 gramm tömeg?
2. Ha van kábé 1,4 kg vonóerő egy sarokban és kábé 29,8 gramm tömeg?

Ha fordulni akarok, akkor a kisebb tömeg agilisebb gépet ad. Ha kigyorsítani akarok, akkor a nagyobb vonóerő jobb.

Kicsit elbizonytalanodtam az adatlapokon megadott és általam átszámolt adatokban. Ha lineáris aránylással a menetemelkedés tekintetében és négyzetes (felület) aránylással a prop átmérő tekintetében átszámolom a megadott propokat harmonizálva az adatokat, akkor a versenymotor XNOVA Lite Racing majdnem azonos kv-vel 1,2 kg-ot tudna csak. Mondjuk akkor 3,65-ös pitchre vetítek, nem 4,8"-os pitchre.

Az XNOVA racsing motor harapós 4,8"-os proppal 1,6 kg-ot tud, ami már jóval közelebb van a Wasp Major motorhoz.

Szóval lehet mégiscsak kábé közeli adatokat hoztam ki az extrapolációval.

Az lesz a vége, hogy veszek elsőre egyik szettet, aztán később egy másikat is és átrakom kipróbálni... :U

Még egy mentő ötletem támadt. Keresek független thrust test videókat, aztán azokkal korrelálom tovább a modellemet. Hmmm.... újabb projekt.... :C

(#110043) npera válasza Phülöp (#110040) üzenetére


npera
újonc

Ó, basszus. Pénz vissza szerintem.

(#110044) npera válasza Phülöp (#110034) üzenetére


npera
újonc

Én teljesen elégedett vagyok. Mondjuk a Windows felületével addig foglalkozom, amíg el nem indítok valamit. Kábé mintha ott sem lenne. Semmiféle "produktív" funkciót nem használok, felőlem akár NT4 SP6a is lehetne igazából.

(#110045) Phülöp válasza Jahno (#110041) üzenetére


Phülöp
addikt

Kiraktuk a hidegre, hadd szokja

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110046) eattila válasza Phülöp (#110040) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem semmi! :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110047) eattila válasza Phülöp (#110034) üzenetére


eattila
csendes tag

En kb 7 eve telepitettem gepet utoljara. Ma feltoltam egy dell izere egy 10-et. Nem rohan de megy.

Mit akarsz kigyakni belole? Nekem mondjuk mar 11 van fent, de dolgozni kb mindegy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110048) qnadam válasza Phülöp (#110040) üzenetére


qnadam
veterán

ijj báz.
érdekelne, a következő cserénél mit kapnál :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110049) Jahno válasza eattila (#110047) üzenetére


Jahno
őstag

Ma csak 4et, bár azok szerverek.

(#110050) eattila válasza qnadam (#110048) üzenetére


eattila
csendes tag

Fureszport :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.