Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) Jahno válasza Gabibácsi (#19999) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mondtam Neki, hogy szoktunk itt-ott céges vasakat is kiosztani, ottani embereket és mennyiséget nem ismerem, de felénk az utólagos rinya miatt előző cégeim is leszokott a házon belüli értékesítésről/egyébről.

Leírásban: "bontott szirszar szerver, táp nélkül, IT-n megnézheted". Ember elviszi, majd 1 hónap múlva jön, hogy "ebben nincs táp". És különben is gyenge meg hangos.... Nahááááát, ez ilyen. És állítsuk be odahaza a nyomtatót. Cserébe mi meg szoptunk, engem nem kellett volna támogatni, tudom mit lehet és nekem mi kell, de cég még ingyen sem merte odaadni a szemetet, mert végül nem volt rá kialakítható szabály. Pedig volt működőképes 486os laptop is :-/ Tuti nem reklamáltam volna a mono kijelző miatt és mert nics kisfloppys PhotoShop meg 4k videó.

(#20002) Phülöp válasza zetor2000 (#19831) üzenetére


Phülöp
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20003) -NoVa- válasza FőDudu (#20000) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 2W-os low power idléből 5 wattot spórolva igazából mégiscsak kéne, szigetüzemű PI tápnak külső HDD-vel pont jó az a 3 watt termelés.

(#20004) Sipi- válasza Gabibácsi (#19999) üzenetére


Sipi-
tag

Te sem értelmezed az olvasottakat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#20005) Gabibácsi válasza Sipi- (#20004) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dehogynem, Dudu már az elején belinkelte a táv linkjét.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20006) Jahno válasza Gabibácsi (#20005) üzenetére


Jahno
őstag

És típust is, aminek ott van a leírásában, amit én már akkor meg is rendeltem. És szerintem holnap is megvilágosodik majd valaki, hogy mi kell hozzá :-D

(#20007) qnadam válasza -NoVa- (#20003) üzenetére


qnadam
veterán

sajnos nem, 1,2-re esett le a standby, a bekapcsolt meg nem nagyon változott. a kártya meg magán visel egy sm@rtstb2 l04 feliratot (amiről internetszerte semmi infó), 32 mb ramot, egy powerpc procit, 5 voltos csatlakozót meg analóg videó- és hangkimenetet, szóval egészen nem értem, hogy mit is csinál.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20008) -NoVa- válasza qnadam (#20007) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fogyaszt.

(#20009) qnadam válasza -NoVa- (#20008) üzenetére


qnadam
veterán

és nem. a tévé elején a kicsi óra eszik 0,8 wattot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20010) FőDudu válasza qnadam (#20007) üzenetére


FőDudu
addikt

Amino 110 vagy 120.

FőDudu

(#20011) Sipi- válasza Gabibácsi (#20005) üzenetére


Sipi-
tag

Fuss neki mégegyszer.
Segítek kicsit: azért kerestem gyorsan elérhető távirányítót (és linkeltem be), mert nem tudtam képet csiholni a tv-n. Utána elolvastam a manualt és rájöttem hogyan kell valójában bekapcsolni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#20012) FőDudu válasza qnadam (#20007) üzenetére


FőDudu
addikt

1,2W az semmi. Annyit az ujak is megesznek kb...

FőDudu

(#20013) Jahno válasza FőDudu (#20012) üzenetére


Jahno
őstag

Sőt, ez kb. mérési hiba lesz. És az üzemi fogyasztás sem annyira durva, mint az elején saccoltam.

(#20014) FőDudu válasza Jahno (#20013) üzenetére


FőDudu
addikt

Van valami energia takarekos mod is bennuk - gondolom a fenyerovel varial.

FőDudu

(#20015) Jahno válasza FőDudu (#20014) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ECOs csoda. 100 watt alattkörül lesz. Majd tesztelem, az elmélet nagy vonalakban ismerős, mert már láttam ehhez hasonló megoldásokat a múltban is :-D Én majd akkor kezdek aggódni ha megjött a távrinya, nem bírja el az univerzális talp és amúgy is elfelejtettem lemérni anyósnál a szekrényt és majd nem fér bele :-D De oda qnadamnak van egy Sharpja mindennel megáldva. Többek közt kis hibával is :-D

Csepel és család környékén az LCD TV részvények világpiaci ára most nagyott esett az biztos.

(#20016) npera


npera
újonc

Kellene egy kis segítség. A csodás Karrimor hátizsákom elfoszlott, az összes csattja letörött. Esőben úgyis beázott, néznék valami mást.

A következő dolgoknak kell beférni:

- egy 14"-os lapos
- egy nadrág
- egy ing
- egy póló
- sampon
- törölköző
- pumpa (pici ToPeak HP Rocket)
- extra belső
- céges teló
- pénztárca
- karóra
- ebédláda (IKEA alap cucc)
- egy szendó

Néztem az Ortlieb Velocity táskát, ami 24-literes.

height 50 cm | 19 inch
width 30 cm | 11 inch
depth 16 cm | 6 inch
volume 24 L | 1464.6 cu inch

Egy 14"-os HP laptop kábé 24x35x3 cm-es. Akkor elvileg be tudok tömködni mindent.

Valakinek van tapasztalata ilyennel?

(#20017) zetor2000 válasza Sipi- (#19982) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lófszt... googleba beírod, töltheted. 4.2 az új, nekem az még nincs, de van jó régi. Azzal is megy, valami 3-4ik group. Tuti

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20018) zetor2000 válasza Sipi- (#19995) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem a Galaxy-n van rá gomb... Elvben van input, csak arrébb kell lapozni... a TVt tesóm elvitte (a kicsit) a nagy meg lenn van a pinyóban, mert még lusta voltam felszenvedni. Ma tuti nem hozom fel, mert hulla vagyok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20019) zetor2000 válasza zetor2000 (#20017) üzenetére


zetor2000
senior tag

Annyit csináltam vele, hogy a ki/bekapcs ment, a hang fel/le ment, meg a csatornaváltó működött. Aztán késő este lett, kajáltam, és lefeküdtem. De a Redmi Note 4em irányította ezt a TVt is. A kisebbik Philipset.

Ma kényelmi okokból rendelek 2 olyat, ami 4juró, és Dudu linkelt. Tesóm ki is fizette az övét, azt hurrá. Várunk, amíg meggyön, és ennyi.
Tesóm hazavitte, 2x küldött SMS-t, hogy mimerre, aztán valami lejött neki is :) pedig ő valamit ért a beléhez is, nekem csak próbálták tanítani, de nem hatott. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20020) qnadam válasza FőDudu (#20010) üzenetére


qnadam
veterán

sose jöttem volna rá a panelből. megnéztem, mpeg2-t tud, akkor nem lesz belőle médialejátszó :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20021) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#19964) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nagyon helyes. Az itt keszul tolunk par kilometerre. Ha csokit veszunk mi is mindig whittakersre megyunk, hogy legalabb hazai legyen

(#20022) Phülöp válasza npera (#20016) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem ez a zsák tetszik
lehetne kicsit kisebb

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20023) npera válasza Phülöp (#20022) üzenetére


npera
újonc

Közben találtam egy Craft Cadence táskát is, ami picit nagyobb (30-literes), de azt már nem kapni sehol. Szerintem ebből Oertlieb lesz.....

(#20024) Phülöp válasza npera (#20023) üzenetére


Phülöp
addikt

ebbe sok minden belefér

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20025) zetor2000 válasza npera (#20023) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én Rivacase-t néztem, abból van szép kék-fekete. Van nem drónnak való, de az sztem nagy neked, 17" notihoz, meg 13.3" hoz. Ez utóbbi viszont nem két vállas, csak egy, ami tekerés közben nagyon nem ideális.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20026) FőDudu válasza npera (#20016) üzenetére


FőDudu
addikt

https://www.amazon.com/Thule-Accent-Backpack-23L-TACBP116/dp/B07588P2VL?th=1&tag=wiredamp-20

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B07C3VSTHH/ref=sspa_mb_hqp_detail_mobile_aax_0?ie=UTF8&psc=1

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#20027) zetor2000


zetor2000
senior tag

Tesóm talált valami Lidlis SilverCrest távirányítót, most "örülünk, Vincent". :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20028) Sipi- válasza zetor2000 (#20027) üzenetére


Sipi-
tag

És azzal megy? Vagy csak örül, hogy megtalálta?

Én megtaláltam végre a multiméterem. Kár, hogy éppen múlt csütörtökön vettem egy másikat.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#20029) zetor2000


zetor2000
senior tag

Eközben Oroszhonban:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20030) zetor2000 válasza Sipi- (#20028) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam, aszongya. Valami szervíz menüt emlegetett, hogy kavarni kellett benne, mert szeret állítgatni, de megoldotta. Neked nem megy, amit linkeltem, azzal?

Egy jó multiméter mindig öröm a háznál.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20031) npera válasza zetor2000 (#20025) üzenetére


npera
újonc

Majd idővel tutira meg tudom indokolni, hogy miért kell drónos hátizsák is. De olyanra csak akkor vetemedem, ha van Taranis X9D távirányítóm és Fatshark Dominator HD3 szemüvegem is hozzá. Meg mondjuk tudok repülni is normálisan.

Most berakom a Turnigy távirányítót csak úgy parasztosan a kis hátizsákba, amiben az úszócuccot viszem többek között. Az akksikat beszórom a kis zsebébe, a drónt pedig az akksirögzítő tépőzárral felkötöm a hátuljára, aztán ott lötyög. Az FPV-képernyő megy a táv mellé a zsákba. Ennyi. Ahogy mondtam: parasztosan .....

Ezek a zsákok picit más szinthez tartoznak, mint ahol én vagyok jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#20032) npera válasza zetor2000 (#20029) üzenetére


npera
újonc

Így működik a váltó, nem? Egyikről a másikra.

(#20033) FőDudu válasza npera (#20031) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerek most epp erre porog:
https://www.youtube.com/watch?v=B_xOgjoCKZM

FőDudu

(#20034) FőDudu válasza zetor2000 (#20029) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig ez tok ugy nez ki mint a hev vonal Dunaharaszti fele...

FőDudu

(#20035) zetor2000 válasza npera (#20031) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, ez attól drónos, hogy azt is lehet tenni bele. De ha a drón helyett az ikea ételhordót, a többi helyre meg mondjuk a váltócuccot, stb. teszed... :) Csak úgy, "parasztosan"... :) Elölre mehet a laptop, meg a mobil. Persze ez csak egy opció, nekem tetszik, ha mások az igények, olyannak megfelelőt kell venni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20036) qnadam válasza npera (#20032) üzenetére


qnadam
veterán

ki akarták próbálni a monorailt, de csak egy rövid szakaszon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20037) npera válasza FőDudu (#20033) üzenetére


npera
újonc

Kezdésnek biztos jó, aztán továbblép az Inspire 2-re :C

(#20038) zetor2000 válasza qnadam (#20036) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vagy rosszul fordították a "fonódó villamost" :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20039) zetor2000 válasza npera (#20037) üzenetére


zetor2000
senior tag

Dulva ez a 6K kamera :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20040) Sipi- válasza qnadam (#20036) üzenetére


Sipi-
tag

Vagy csak Photoshop. Ez sem valódi, pedig nagyon úgy néz ki.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#20041) eattila válasza Sipi- (#20040) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem úgy néz ki :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20042) Jahno válasza FőDudu (#20033) üzenetére


Jahno
őstag

Kösd fela gatyád. Bár kisebbel is jót lehet gyártani. Itt a külső felvételek sem egyszerűek. Gyorsan belenézve ki van ez találva. Nem mindig szeretem mondani, mert a technika azért fontos, kell, bárminek hamar ki tudod nőni a korlátait vagy az sem mindegy, hogy mennyi szopással csinálsz meg valamit. Nyilván 8 éves gyereknél más a szitu, de azért mikor Szipál Marci meglátta a gépemet akkor egyből nagy haverok lettünk (10 percre :-P), kis híján ócskavasnak hívta. A többi közt az is volt, ellenben Neki is ez a vas volt a szériája, használtan 30-50ezer forint, 1-1 jó objektív és nettó 40 perces fotózás 500 dollár, csókolom.

Néha én is csodálkozom mit össze lehet rakni, aztán kevés fény, csillagfotózás, csiribirinél meg sokszor csak harapdálom a szám szélét, hogy rohadna meg...

"Van két közép formátumú gépem, két Nikonom egy Fujim és két Hasselbladom meg egy Leicám, és én mégis ezt a kis Lumixot használom, immár öt éve. Így kezdi a beszélgetést Szipál Márton,"

"Milyen géppel fotózol, milyen márkák fordultak meg a kezed alatt?

Van Leica-m, két Hasselblad-om, két Nikon-om, de tudod, mivel fényképezek? Egy Lumix-al! Az a világ legjobb gépe! Nem tükörreflexes"

Oszt ennyi (:- Bár nálam most a Sony/Oly felé megy a mérleg. Csak zsebbe nyúlós. Kicsit. Izééé, nagyon :-D Apicsába, kabbe :-D

(#20043) qnadam válasza FőDudu (#20033) üzenetére


qnadam
veterán

most mondanám, hogy előbb a kicsi gépek, de én is rögtön a phantommal kezdtem. ettől függetlenül a mavic 2 játéknak kicsit drága :) a spark még jó kompromisszum lehet, annak elég jó képe van, és nem akkora horror az ára. mondjuk azért nem is annyi, mint a tello.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20044) qnadam


qnadam
veterán

és ezért jó az üvegtető:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20045) Gabibácsi válasza Sipi- (#20011) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem futok neki semminek, az egész bagázsról szóltam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20046) Gabibácsi válasza zetor2000 (#20027) üzenetére


Gabibácsi
tag

Olyanom van a sufniban szülőknél, háttérvilágításos.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20047) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#20021) üzenetére


Gabibácsi
tag

Finom volt, már az illata is meggyőzött. Fejlesztési vezető most volt nálatok nyaralni, hozott pár táblával a csapatnak.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20048) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Az mit jelent ha egy elo patkanyt hoz be a macska?

Halott egeret is kaptunk mar tole.

(#20049) Sipi- válasza BobaHWSW (#20048) üzenetére


Sipi-
tag

Azt jelenti, hogy hívni kellene a rágcsálóírtókat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#20050) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#20021) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kolléganők azt üzenik hogy kűggyé akkó csokit :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.