Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98001) zetor2000


zetor2000
senior tag

Az EverGiven még Szuezben van, az egyiptomi hatóságok fogságában...
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98002) Grillo válasza npera (#97988) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezek bakker tényleg ennyire tufák? Hihetetlen. Helyi tréleres jól élhet...

(#98003) Jahno válasza Grillo (#98002) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk még a helyiek is ilyenek voltak, de azon felül amennyi egyszerű benszülött van, yajjj.

(#98004) npera válasza Jahno (#97994) üzenetére


npera
újonc

Hidrogént kivonja a vízből, aztán azzal hajtja magát. Utána csak vizet pufog ki. Ez a jövő :C

(#98005) npera válasza -NoVa- (#97999) üzenetére


npera
újonc

Ez vicces, sosem néztem meg a TH2 Freestyle tömegét. Most megnéztem.

* Frame
Wheelbase: 115mm
Dry Weight: 49g
All Up Weight: 79g with 2x 450mAh 1S battery
Frame Material: Carbon Fiber

Ez akkor közel van nagyon. Vicces, hogy ennyire más koncepció és ennyire közel kerülnek egymáshoz.

A TP3 és BabyTooth wheelbase is 115 mm elvileg, csak ott beleerőltettek 3"-os propot. Azért olyan furvinyek a "torony" középen. Ha picit is kilóg valami draut, akkor azt viszi a prop.

Még ha 79 grammra sikerül majd "landolnom" akkor is elégedett leszek... :B

(#98006) npera


npera
újonc

Boba, ez piszok jónak tűnik.

A CGI az elején nagyon durva :C

(#98007) Jahno


Jahno
őstag

Pénteken tekeregtem az Örs környékén. Ott sem sok minden van, de azért ügyeskedtem. Művészileg. Lassan be kell terveznem egy rendes esti Pestet...

(#98008) qnadam


qnadam
veterán

kameramozgató kerékpár

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98009) BobaHWSW válasza npera (#98006) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ozike meg a nyuszika? Pompas :DD

(#98010) npera


npera
újonc

Nova, FPV Cycle 1S AIO board első production batch megjött. Szerintem délután már nem lesz.

(#98011) npera válasza BobaHWSW (#98009) üzenetére


npera
újonc

Nagyon komoly CGI volt, picit lúdbőröztél remélem.... :D

(#98012) -NoVa- válasza npera (#98010) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na ezt hosszúkás kialakításban deadcat vázra kérném, és 2s-re :)

(#98013) npera válasza -NoVa- (#98012) üzenetére


npera
újonc

Az is egy eléggé niche applikáció... :B

(#98014) Jahno válasza Jahno (#97952) üzenetére


Jahno
őstag

Kellett emlegetnem. Zamárdi, kezdődik...

(#98015) WiZARD


WiZARD
addikt

Tesla Model 3 SR+ 1000 km challenge

Nem minden az akku méret. Jó fogyasztás, töltőhálózat sokat számít. (és még nem is maxolta ki a lehetőségeket, mert V2 SUC-en töltött, bezzeg az e-tron GT-vel ráment arra hogy csak Ionityn töltsön)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98016) Phülöp válasza WiZARD (#98015) üzenetére


Phülöp
addikt

plusz az akksikímélő üzemmód, amikor nem használod az indexet, minek fogyasszon

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98017) WiZARD válasza Phülöp (#98016) üzenetére


WiZARD
addikt

az index amúgy is egész akksikímélő a többi világításhoz képest, mert csak szakaszosan világít :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98018) npera válasza WiZARD (#98017) üzenetére


npera
újonc

Nem-nem-nem!!! Legrosszabb fajta tranziens terhelés, széthajtja az áramköröket..... :Y :DD

(#98019) Phülöp


Phülöp
addikt

#falusi blog

Amikor szegélynyítót/fűkaszát használsz, mindig legyen rajtad védőszemüveg! Nem jó, ha csiga megy a szemedbe...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98020) ezittketto válasza npera (#97955) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Közvetlenül az egyesült épülete mellett egy mokka csávó és egy svéd csaj nézegettek egy bringát az árokparton........
Először is egy nagy :R

És ezt a hatalmas segítséget ők természetesnek, magától értetődőnek vették? Vagy meghálálták/megköszönték Neked akkor,vagy később valahogy?

Vagy felétek mindenki ennyire jó arc?

(#98021) Jahno válasza Phülöp (#98019) üzenetére


Jahno
őstag

Úri huncutság. Köszörülni is szemüveg nélkül kell, hunyorogva, mert pattog és szikravédő is teljesen felesleges rá, mert minek. Hegeszteni is kötelezően pajzs nélkül kell. Estére már jajjgatunk, de elmúlik és következő alkalommal megint le lehet futni ugyanezt a kört.

(#98022) npera válasza ezittketto (#98020) üzenetére


npera
újonc

Eléggé meg voltak döbbenve, meg hálálkodtak. A tipikus helyi az alapvetően tartózkodó, de ha tényleg bajban van valaki akkor szoktak segíteni a másikon. Úgy értem életveszély és hasonlók.

Ha a bringád tojt be, akkor inkább a "mindenki oldja meg magának" reakció az alapvető default.

(#98023) Bujdy81 válasza Phülöp (#98019) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Csiga MENT a szemedbe, vagy csiga FRÖCCSENT a szemedbe? ;)

Amúgy ez az egy dolog, amit bemákolnak a szemüvegesek. Mikor összejövünk építkezni, akkor van egy, azaz egy db srác, aki mindig húz védőszemüveget (neki vannak kesztyűi, hosszú ruhája, burkolat a flexen, stb). Rajta kívül csak a szemüvegesek. Jött már jól nekem is! :)

#hegesztés, 0. tanóra

A frissen hegesztett csavaranya pont úgy néz ki, mint a két órája hegesztett, csak más a fogása! Mivel 10-es menetre kellett anyát hegeszteni, ezért - satupad híján - egyik kézben fogtam kesztyúvel a hegesztű test csatlakozójába fogott menetes szálat, másik kézzel pedig az elektróda fogót. Csak kőműves kesztyűm volt itthon, így az elektróda fogót puszta kézzel fogtam. Ezzel nem is lett volna baj, csak a csavar ki akart esni a test fogóból, ezért megigazítottam... :DDD

Olyat már átéltem, hogy éreztem az égett bőr/szőr szagát, de most volt az első, hogy hallottam, ahogy sistereg! Bő hete történt, már felold a telefonom az ujjlenyomatra... :DDD

(#98024) Bujdy81 válasza Jahno (#98021) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nagyon kezdő hegesztőként azt kell mondjam, hogy el nem tudom képzelni, mennyi szopás lehetett régen megtanulni trafóval és kézi pajzzsal hegeszteni!

Az inverteres gépen van mindenféle "bénasegítő" elektronika, mégis sokszor nem sikerül ívet húzni vele, miközben a pajzzsal nem kell bajlódnom, hiszen automata a sisak. Utóbbi nagyon nagy találmány! :)

(#98025) ezittketto válasza npera (#98022) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Na akkor megnyugodtam ez is ugyanolyan,mint itt nálunk :)

(#98026) Jahno válasza Bujdy81 (#98024) üzenetére


Jahno
őstag

Kézi pajzsot én sem értettem, hogy miképpen ne legyen szabad az ember másik keze is, de felénk hamar jöttek a komolyabb cuccok (tán a Flashdanceben is felhajtotta a csaj 198x-ben).

Most meg hegesztő havernál elég korrekt pajzsokat látok, külön szűrt levegővel, ami a háta mögül szív és egyéb újdonságok. Bármilyen grafikával, szem előtt fényérzékelős átlátszó LCDvel, nem 2 filléres verzióban:

Lestem csöppet mikor mondta, hogy sisak+alap ruházat olyan 1500 Eurótól működik.

(#98027) Samott válasza Bujdy81 (#98023) üzenetére


Samott
addikt

Ha mar a bőr szoba kerult, akkor azt se felejtsuk hogy szepen le lehet egni is hegesztes kozben. Szoval nem csak kesztyu hanem hosszuszaru ruhazat se art.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98028) eattila válasza Bujdy81 (#98023) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem ezt nagyapám mondogatta mindig. Kovács volt. Azt mondta, hogy sötét fémhez ne nyúljak csak fogóval. Mert beleragad a bőrömbe ha forró. Az izó fémre azt mondta, hogy az nem ragad bele :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98029) Phülöp válasza Bujdy81 (#98023) üzenetére


Phülöp
addikt

Fröccsent, de csak egy fél, és a szemüveg megfogta. 30 éve dolgozom átlagosnál veszélyesebb körülmények között, láttam már csúnya dolgokat. Nem nagyon kell győzködni, ha munkavédelmi eszközök használatáról van szó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98030) Jahno válasza Samott (#98027) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, nem látható fény az ilyen. Jobb helyeken tanítják. Kicsiben meg mit számít, jó a rövidgatya/strandpapucs.

(#98031) Sipi- válasza Bujdy81 (#98024) üzenetére


Sipi-
tag

Apukám úgy hegesztett, nem keveset. A anyagot vagy rögzítve volt egymáshoz vagy volt segéd aki megtartotta (időnként én). Én csak egyszer próbáltam hegeszteni, kb. 10-15 centi varrat nekem elég volt, nem jött meg rá a vágyam :)
Az automata sisak milyen? Megrántod a fejed és lecsukódik eléd vagy valami automatán sötétedő üveg?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98032) Samott válasza Sipi- (#98031) üzenetére


Samott
addikt

Fotocellas, automatan sotetedik a fenyre. En is nezegetem mar ezeket egy ideje, fahoz mar megvan minden eszkozom, ideje lenne a femhezvalokat is aktualizalni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98033) Bujdy81 válasza Sipi- (#98031) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Automata fejpajzs ilyen:

[link]

Konkrétan ilyet és itt vettem. Rosszul emlékeztem az árára, a pajzs+ [inverter] összesen nem volt még 50 ezer sem! :)

Én olyan 75 ampernél erősebb árammal nem hegesztettem, de azért jó a 170-es inverter, mert egyrészt a 120-as csak 8 ezerrel olcsóbb és a maximális áram kb. 60%-ával már folyamatos üzemet lehet csinálni. Tehát ezzel pl. 110 amperrel lehetne hegeszteni elvileg folyamatosan, túlmelegedés veszélye nélkül! :)

Sima 46-16-os rutilos pálcát használok, semmi extrát nem tudok, még normál vasat hegeszteni is csak kicsit! :)

Ha savállót, vagy bármi extrát kellene hegeszteni, akkor úgyis van a baráti körben kicsit komolyabb gép. Meg szakértelem is! :D

Amúgy a sima hegesztésben (pl. a kétszárnyú kapu vázát alkotó zártszelvény keret esetén) az tetszik, hogy ha szarul csinálod, az kiderül akkor, mikor síkba flexeled és akkor lehet kezdeni előlről. Próbáltam! :D

(#98034) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Mostanában vásárolt valaki ingatlant? Ismerős, családtag? Magyarországon?
Mekkora ügyvédi költség volt az adásvételi szerződésnél?

(#98035) Jahno válasza A. Crowley (#98034) üzenetére


Jahno
őstag

Legtöbb haverom éppen vásárolni szeretne, csak nem bír venni. Egyik ügyvéd is :-D Megkérdezem. Pedig már betájolta a közös fotóstúdiót és mindent is az egyik nagyobb szobában :-/ Mondanám, hogy jó lett volna, de eléggé szív most mindenki mindennel. Körbekérdezek.

(#98036) eattila válasza A. Crowley (#98034) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez ugyved fuggo. Legalabbis itt elegge az. Szoval nincs egy altalanos ara.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98037) deathtania válasza A. Crowley (#98034) üzenetére


deathtania
senior tag

Én vagyok az, aki ügyvédként szívok a lakásvétellel, és a bankokkal manapság, nem is kicsit. :W

Az ügyvédi költséget nehéz betájolni, embere válogatja, mennyit kér. Ahogy a piacon látom az árakat, azt tudom neked mondani, hogy az ügy bonyolultságától függően (hitelek, csok, tehermentesítés, függőben tartás, szocpol leszedés, haszonélvezet alapítás, stb.) az ingatlan értékéne 0,2-1% között szokott mozogni az ügyvédi munkadíj mértéke (+áfa, ha van), + 1.000 Ft tulajdoni kap lekérés, +6.600 Ft földhivatali eljárási díj, amivel lehet számolni.

Én mondjuk sávos árazást szoktam mondani, illetve úgy vagyok vele, ha már egyszer nálam hagysz egy szabad szemmel is jól látható összeget, az ilyen "apróságokat" nem szoktam külön elkérni, mert nem is érzem korrektnek, hogy egy ezer forintos tullapon rugózzak, és nem a földhivatali eljárási díjon fog múlni a boldogságom.

Persze mindig találsz olyat is, aki 20 ezerért mindent is elvállal, de azt azért érdemes megnézni, nehogy szívj vele a végén. :)

Nyilván a másik oldal, hogy "soknak" tűnik az ügyvédi munkadíj, mégis 1% alatt kérnek általában, aztán minden felelősség rajtuk van, hogy rendben legyen az adásvétel. Az ingatlanosnak meg röhögve kifizet mindenki 4-5% jutalékot, aztán rajtuk meg semmi felelősség nincs, ha esetleg nem úgy alakulnak a dolgok az ingatlannal.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#98038) Jahno válasza deathtania (#98037) üzenetére


Jahno
őstag

Na, hát Te meg valami új vagy itt, vagy mi?

Szóval ha már itt kukkolsz, mint valami 20 Ft-os peep show-ban, elmondhatnád, hogy ez meg ez vagyok, innen meg innen jöttem. (c) guga

(#98039) Phülöp válasza deathtania (#98037) üzenetére


Phülöp
addikt

Örülök, hogy a végén jól hoztad ki az aprópénzes témát, rettentően irritál a kicsinyeskedés, és a takarózás.
A máltai lakásunk felújításakor is jött a vizes ember, hogy hát egy csatlakozó másfél euró, a cső métere meg vmi 90 cent... Baszod, elkérsz néhány ezrest, de ilyenekkel idoklod?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98040) deathtania válasza Phülöp (#98039) üzenetére


deathtania
senior tag

Én sem értem ezeket az embereket, akik filléreken képesek vitatkozni és leállni.

Igaz a másik oldal meg az önbecsapó emberek, akik akkor örülnek, ha levezetem nekik, hogy az ügyvédi munkadíj az 30 ezer forint, és van tullap, van földhivatali díj, van iratelőkészítési díj, jübölési díj, iratnyomtatási költség, tárgyalóhasználati díj, bankkal történő egyeztetés díja, földhivatali személyes megjelenés díja, telefonálási díj, 5% költségátalány a készkiadásokra stb-stb, akkor a seggét csapkodja a földhöz, hogy ő mennyire jól járt, mert az ügyvédi munkadíj az CSAK 30 ezer forint volt, bezzeg a hülye szomszéd meg 100-200 ezret kiadott ügyvédre, és csak azon spórolt, hogy ő vitte be az iratot a földhivatalba (én ezt nem bízom másra...). :DDD Ezekkel sem tudok mit kezdeni.

Néha azért tapasztaltam, ha meg be mertem mondani a magasabb díjat, mindenféle részletezés nélkül, akkor meg én vagyok a mázas cserépedény, hogy milyen pofátlanul sokat kérek, meg különben is az ügyvédek aljadék, gerinctelen népség (sajnos fáj a gerincem, így érzem, hogy nekem még megvan...), meg különben is, amúgy gazdag mind, nincs is szükségük pénzre, kirabolják a kisembert, blablabla... :))

www.brczart.hu

(#98041) hobizoli válasza deathtania (#98040) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez olyan mint rokon
azon van leakadva 10+ eve hogy gyurcsanynal 300Ft volt a vizitdij, es rohattyon meg
az, hogy vikicsunaj 1.5% TB levonas emelese egy atlagkeresetnel ennek a 20-25x-t eri per ho, es ez akkor is fixen levonodik, ha doki kozelebe se volt egy evig, azt nem kepes felfogni
szerinte csak az a kiadas, amit a nettobol kifizet a sajat kezevel
amit bruttobol levonva eleve meg sem kap, az ugyalatszik nem szamit elvonasnak

erre alapozva nemtom mit szolna 90% lenne az SZJA, mert ezen csucslogikaja alapjan akkor se noveltek az elvonast tole, mert nem kp-ban adja ki a kezebol

:DDD

több drón kell ;P

(#98042) zetor2000 válasza hobizoli (#98041) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fizet TB-t?
Vállalkozóként asszem nem feltétlen kell fizetni (el lehet kerülni), persze ennek vannak következményei, de nem feltétlen kell befizetni. Ha meg nem fizeti, akkor lehet emelni az abból való levonást, nem fogja befizetni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98043) hobizoli válasza zetor2000 (#98042) üzenetére


hobizoli
nagyúr

alkalmazott, ugyhogy fizet
de a 8.5% helyett 10% TB az egy atlag keresetnel siman 6-7k per ho, kicsit jobban keresonel mar 8-9k
es ez csak az TB emeles, nem ennyi az egesz osszeg
azaz evente plusz 80-100k-t kohhint be a doki 1x meglatogatasa nelkul is

de neki csak az a plusz, amit a ket kezebol kiad fizikailag :DDD

több drón kell ;P

(#98044) Grillo válasza Phülöp (#98019) üzenetére


Grillo
senior tag

Házas vagy kágyiló?

(#98045) Phülöp válasza Grillo (#98044) üzenetére


Phülöp
addikt

Amikor fröccsen, akkor már mindegy. Mármint neki.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98046) Grillo válasza Phülöp (#98045) üzenetére


Grillo
senior tag

Mondjuk még mindig jobb, mint valami fasza kemény bogár.

Én tegnap éltem meg eddigi életem legrövidebb munkavédelmi oktatását. Elmondta, hogy mellény-bakancs-sisak, géptől 2 métert tartani, nem elesni. Ha valami történik, szóljunk. Pá.

(#98047) WiZARD


WiZARD
addikt

Ez a villanyos egész jól megy még egy Ferrari SF90 mellett is :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98048) Samott válasza WiZARD (#98047) üzenetére


Samott
addikt

Ebben az a durva hogy akkor gyorsul el igazan ahol amugy a villanyosokra fel szoktak zarkozni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98049) Bujdy81 válasza deathtania (#98037) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Egyrészt tök igazad van az ingatlanos vs. ügyvéd témában, másrészt pedig van egy minimum ár, amit mindenképpen ki kell fizetni, mert valakinek meg KELL írni a szerződést és rá kell tenni az ügyvédi pecsétet (meg a bal heréjét, ha elcseszte).

Erre jönnek rá az ilyen faktorok:
- mennyire rugalmas,
- ismered? Tuti megbízható?

Mi lakást veszünk mostanában és találtam egy weboldalt, ahol lehet kérni ajánlatot egyszerre több ügyvédtől. 0,4% lett a legolcsóbb, miközben a faluban elő ügyvéd ismerős, akinek a gyereke a gyerekem csoporttársa volt az oviban, 0,5%-ot kér. Mivel ez nem egy sok milliárdos téma, ennyi felárat megér a pedigré.

(#98050) zetor2000 válasza Bujdy81 (#98049) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én sok ilyesmit direkt nem ismerőssel, haverral csináltatok, mert ha valami félremegy, akkor maradjon meg köztünk a barátság / ne legyen rossz szájíz. Nyilván van, amikor PRO a haver, akkor megkérem, hogy segítsen, de rám inkább jellemző, hogy megyek a fejem után, és nem keresem a "spanokat", hanem amit így muszáj, azt rábízom valakire.
Ha le kell köpni valamiért, ne a haveromat kelljen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.