Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92001) Sipi-


Sipi-
tag

Megjött az online órarend. 6-os gyereknek 12 online órája lesz (ebből 4 matek, mert a matektanár nagyon lelkes és jó is, úgy tűnik megtartja az összes órát onlineban is). És most jutott eszünkbe, hogy nincs rendes fülhallgatója, szóval valamit rendelni kell gyorsban :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92002) Jahno válasza zetor2000 (#91999) üzenetére


Jahno
őstag

Haver volt hasonlóval autómosóban, következő tag pislogott, hogy pfú, ha ezt mind le kell mosni, akkor nem várja meg. Haver közölte, hogy áá, már kész vagyok :-) Lenyomta a lámpát és a szélvédőt és kész is. :R

(#92003) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Kis seta. Felcaplattam tengerszintrol kb 600-650 meterre nagyjabol 6 kilometeren egy iranyba.

Ha meg mar vittem magammal fenykepezot gondoltam illene hasznalni is:

(#92004) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Én meg tegnap nem vártam az fpv szemüvegrendeléssel, hanem bekattintottam, hogy hétfőn már ott várja őket a megrendelés.
Erre ma már jött update, hogy a csomag tegnap összekészítve, GLS-nek átadva és már a GLS kínai kozpontjában van. Vagy legalábbis az egyikben.
Remélem nem küldenek rá áfát meg vámot. A féreglyukas EU prio line-t választottam.

(#92005) Sipi-


Sipi-
tag

Általános iskolásoknak is jár az ingyen net: [link]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92006) eattila válasza BobaHWSW (#92003) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez jo! Erre meg bem igazan zoldulsemmi :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92007) Grillo válasza Sipi- (#92005) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezt intézte már valaki? Bár nem sok havonta a net része, de ha két kattintás, akkor akár meg is léphetem.

(#92008) Sipi- válasza Grillo (#92007) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk általános sulisok a gyerekek. Megnézem, mert ha csak kicsit kattintgatni kell, az megér nekem 4ezer forintot :) Telekom oldalára már fel is került valamiféle tájékoztató. Az alapján úgy értem, hogy csak meg kell adni az MT azonosítót meg a gyerek OM azonosítóját és (az én szemszögemből) automatán jóváírják a havidíjat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92009) Phülöp válasza eattila (#92006) üzenetére


Phülöp
addikt

itt majdnem elkezdett tavaszodni a hét első felében, mostanra viszont hófúvás, meg közepesen kellemetlen mínuszok

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92010) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Egy kicseszett telefont azért megejthettek volna...

(#92011) Grillo válasza Sipi- (#92008) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, nálam is mindkettő. Én nem találom, de majd még ránézek. Ha csak ennyi, akkor kattintok.

(#92012) Jahno válasza -NoVa- (#92010) üzenetére


Jahno
őstag

Merrefelé? EUStocknál is várható volt, decemberben kicsit vergődtek, most már a levél is ideért, hogy becsukját a boltot.

(#92013) -NoVa- válasza Jahno (#92012) üzenetére


-NoVa-
őstag

Netpincér. Remegek az éhségtől, és gyűlölöm épp őket. Nagyon.

(#92014) zetor2000 válasza -NoVa- (#92013) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezért (is) tanultam meg főzni...
Utálom, amikor olyan van, hogy minden IS van, csak enni nem tudok. (étvágy, pénz stb.)
És ja, k.va kellemetlen, hogy ja, megrendelted, csak most épp nem nyert... Mindenesetre talán van valami, ami nyitva, és mégiscsak tudsz tőlük valamit.

Jóétvágyat majd hozzá!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92015) -NoVa- válasza zetor2000 (#92014) üzenetére


-NoVa-
őstag

Konyha van, kaja is akad, csak a tervezhetőségbe hangyányit beleszól, hogy hirtelen beesik egy órányi extra kajakészítés akkor, amikor már éhenszakad az ember. Meg a bizalom a szolgáltatásban. Az elmúlt. Pusztuljon az ilyen, nem szerencsejáték.

(#92016) eattila válasza Phülöp (#92009) üzenetére


eattila
csendes tag

A nap itt sut perpill, de azert csipos az ido reggel. Meg este. Amugy 8 fok volt ma.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92017) zetor2000


zetor2000
senior tag

#humoros videó (de a háttere azért annyira nem vicces)
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92018) Phülöp válasza -NoVa- (#92015) üzenetére


Phülöp
addikt

Mindamellett, hogy teljesen igazad van, hozzátenném - főleg okulásként későbbre - hogy igazad van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92019) zetor2000 válasza -NoVa- (#92015) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát igen, amikor betervezi az ember, hogy eszik egy ...-t (ide a megrendelt ételt helyettesítsük be), és akkor neki kell állni valami tök másnak, hogy legyen vmi a gyomorban, az szar ügy. És akkor még várni, meg megcsinálni, meg. Tökre együttérzek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92020) Phülöp válasza eattila (#92016) üzenetére


Phülöp
addikt

Letoltam a második pár centi havat is a bejáróról, meg akkor már kiraktam némi eleséget is a madaraknak. Szerencsére jók vagyunk, egy elhúzódó tél se okoz fennforgást madáretetésileg.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92021) eattila válasza zetor2000 (#92019) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt csak olyan van, hogy megrendelem a pizzát, és mondja a lány, hogy 2 óra, mert a futár a berekben van (fél óra bringával!, 9km) akkor azért én is tudok csúnyán nézni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92022) eattila válasza Phülöp (#92020) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi nem állunk jól madárilag. hiába volt kint kaja, itt hédereztek a varjak amíg igazán hideg volt. Alig volt madárka.

De tegnap én leszedtem a szakadt kábelű km órát a bringáról. Feltettem a vezeték nélkülit. (A vázra került az óra és nem a kormányra). Tisztítottam szenzort is. Meg a család nő tagjainak szereztem virágot, meg fotóztam, stb. jó nap volt. Még délutáni alvás is sikerült.

Ma meg hazahoztam a gyereket. Közben leteszteltem Tiszafüreden a Fapuma gyorsbüfét. A torilla és a gyros erősen javallott! Miskolcon meg szereztünk növényt az elhalálozott kaktusz helyére. Hazafelé meg Poroszlón a rétesből vásároltunk be. Most béke van :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92023) npera válasza BobaHWSW (#92003) üzenetére


npera
újonc

Az uralkodó szélirány jobbról balra?

(#92024) npera válasza blueboi69 (#92004) üzenetére


npera
újonc

Húha! Izgalmas!

(#92025) Samott válasza zetor2000 (#92017) üzenetére


Samott
addikt

"...legvégül pedig a nők." :DDD

Annyira pontos az egesz, teljes fejetlenseg van minden fronton.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#92026) eattila


eattila
csendes tag

Makka

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92027) Phülöp válasza eattila (#92026) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez jobb, mint a tulipános művészkedés.
És nem csak a macska miatt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92028) Frawly válasza Phülöp (#91955) üzenetére


Frawly
veterán

Nálam is ez megy már évek óta, hajnyírógép. Szarok az itteni fodrászok, ráadásul a covid miatt már egy éve nincsenek lényegében nyitva. Szóval marad az igénytelenül tüsire nyírt bilifej, amúgy sincs sok hajam. Egy jó fodrász ma már érték, főleg, ha házhoz jön, főleg ha covid-időszakban.

(#92029) eattila válasza Phülöp (#92027) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem az is bejon. Mikor milyen kedvem van :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92030) Grillo válasza -NoVa- (#92013) üzenetére


Grillo
senior tag

Tegnap nekem a Pizza Hut játszotta el, hogy app szerint ide kellett volna érnie délben. Egy órával később hívtam őket, nem vették fel. Írtam panaszt a felületre, 5 perc múlva csöngetett. Mondjuk borravalót pont nem adtam.

(#92031) Jahno válasza zetor2000 (#92014) üzenetére


Jahno
őstag

Szerencsére van tegnapról kínai. Hoztam haza egy iparibb mennyiséget, direkt két evésre tervezve. És csomó sütemény a helyi cukiból és ha minden kudarcba fulladna, akkor van idehaza 5 perces leves és konzervek. Ma már +2szer be is aludtam, most keltem fel :-D

(#92032) Grillo válasza Jahno (#92031) üzenetére


Grillo
senior tag

A héten el akartam menni a Fotoplusba venni tokot az objektívhez, meg lenspent, meg esetleg valami táskát, de mindegy, max rendelek.

(#92033) Sipi- válasza Grillo (#92030) üzenetére


Sipi-
tag

Régen, bőven Covid előtt rendeltünk 3 pizzát. Kb. 2 óra múlva ért ki és az egyik pizza helyett más fajtát hozott. Pont a sonkás helyett, pedig a kisebbik gyerek csak azt eszi meg. Végül mást vacsorázott.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92034) Sipi- válasza Sipi- (#92033) üzenetére


Sipi-
tag

Egyébként mostanában Aldiban veszünk pizzatésztát, van hozzácsomagolva pizzaszósz is. Van reszelt mozzarella sajt is az Aldiban. Olyan feltétet rakunk rá amilyet akarunk, 12 perc alatt megsül.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92035) Jahno válasza Sipi- (#92034) üzenetére


Jahno
őstag

Valamelyik fagyasztott pizza nekünk is bejött. Meg néha havernál szoktam kapni, néha megszórjuk valamivel, néha nem.

(#92036) zetor2000 válasza Jahno (#92031) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én szoktam tartani idehaza ilyen mirelit megúszós dolgokat, ha olyan a szitu, hogy nincs bolt nyitva úgy érek haza, vagy kedvem nincs koltvákolni, vagy akármi. Ez általában ilyen pizzakenyér féle, 10-15 perc a sütőben, utána nyugi van.
Kínai kajákért nem rajongok, pedig biztos finomak, de én valahogy nem komálom az itteni ázsiai ízeket. A kintit nem ismerem, de ha ott lennék, tuti megkedvelném - azaz nem lennék ott McDonalds fan.

Viszont meglepő, hogy 20-30 perc alatt milyen tuti ételeket lehet összerakni idehaza. Ha van alapanyag, és kedv, akkor tényleg nem kell sokkal több, mint egy fagyasztott pizza készre sütéséhez szükséges idő. Tegnap pl. czigánypecsenye volt (élőzene elmaradt), és sokat mondok, ha 25 percnél több volt. Ebben benne van a sültkrumpli is, pucolva, kockázva, meg a kakastaréj kisütése is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92037) Phülöp válasza zetor2000 (#92036) üzenetére


Phülöp
addikt

Ilyen esetekben nekem elég szétnézni a fagyasztóban: marhapörkölt, csirketorta, gulyásleves, lecsó és bolognai mindig van bent (utóbbi mellett sajt is).
Ezek pont olyan kaják, amiket nem tudok 2 személyre elkészíteni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92038) BobaHWSW válasza Grillo (#92030) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ha, ha van pozitivum ujzelandon akkor az a borravalotlansag. Helyek 99%an nincs borravalo csak az ilyen legbenabb turistahajhasz helyek.

(#92039) Grillo válasza BobaHWSW (#92038) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, mondjuk ha azt nézem, itthon sem ezt érzem a legnagyobb bajnak. :D

(#92040) Jahno válasza zetor2000 (#92036) üzenetére


Jahno
őstag

"em komálom az itteni ázsiai ízeket. "

Ebben az a jó, hogy csak levesből van vagy 4 féle, de ugyanaz a neve. Sima gombás csirke meg akár magyarosnak is elmenne egy csomó helyen, de jahh, alap szószos cuccaik eléggé egyenmegoldások, az amerikai meg mézes nekem egy időben nem jött be, most meg időnként rákapok. Tésztájuk is kifejezetten jó, max. teszel rá cípőszt.

(#92041) BobaHWSW válasza Sipi- (#92034) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En pizzat tortilla lappal csinalom. Kb felezodik a teszta mennyiseg. Sok kicsi sokra megy alapon.

(#92042) BobaHWSW válasza Grillo (#92039) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Otthon nem, de pl Usaban es Kanadaban nem tudsz nem borravalot adni. Nyujtjak az eftpos gepet es 10-20% kozotti tipet kell valassz elsore es nemlehet opt-outolni legtobb helyen.

UKban is erosen megkovetelt, Ausztraliaban is ahogy hallottam.

En Magyarorszagon is mindig adtam borravalot de zavart.

(#92043) zetor2000 válasza Phülöp (#92037) üzenetére


zetor2000
senior tag

Izé.
Hullafáradtan, este10 után nem biztos (általában biztos nem), hogy marhapörit melegítenék. Megúszósnak nem rossz, de általában olyanra csinálom, hogy "valahogy" mindig elfogy. :)
Csirketortát nem csináltam még. Gulyáslevest és lecsót nem fagyasztottam le még sosem. Ellenben lecsót tettünk már el, többször is. De ez megint olyan, hogy ha hullán hazaesek, akkor nem ezért nyúlok. Inkább egy valami, amin nem kell meditálni.
Az ilyesmi dolgok inkább a megúszós hétvégékre lennének, amikor nincs sok kedvem főzni, de olyankor meg inkább hideget eszem. Ha csinálok valami ilyesmi táposabb dolgot, akkor igyekszem a végére járni.

Holnap lehet, valami szték lesz, mert kaptam valami ír husit a boltban. Legalábbis annak adták, de ránézésre jól néz ki, és igen megkérték az árát. Utána a hétrn meg valami tarja néz ki, mert találtam YTn egy pácolós videót, és elkövettem, lassan beérik, és el kell készíteni. Nem nagy etwas, de hátha. A tarját ráadásul sokféleképp lehet elkészíteni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92044) Jahno válasza zetor2000 (#92043) üzenetére


Jahno
őstag

Marhapörkölt melegítésben az a 2.5 perc olyan bonyolult?

Bár én még durvább vagyok, fogok 2-3 virslit ahogy van, vagy magában vagy valami sajttal és piros arannyal lenyomom, rá egy pohár valami szörp és jónapot.

(#92045) Sipi- válasza Jahno (#92035) üzenetére


Sipi-
tag

Abból én is találtam már két jót a Lidl-ben. Az egyik tonhalas a másik valami prosciuto talán :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92046) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Én egy szendvicset bármikor összedobok 2p alatt és azzal túlélem.

Legutóbb KFC-ben vettünk vmit, APP-on keresztül. Egyébként kurvajó az app, az elv az, hogy bekattintod mi kell, kifizeted online, kiírják mikorra van kész, csak bemész érte, mondod a rendelésszámot és már viheted is. Ugyebár jó a covid alatt is, hogy ne legyen bent tömeg.
Na az egyik alkalommal homok csúszott a gépezetbe és valami nem sült ki időben. 35percet kellett szobrozonom bent, kb 20másik emberrel. Asszony meg kint a kocsiban a gyerekekkel. Én is éhes voltam, ők is kint. Vártuk, hogy elmúljon, de nem jött össze, mert ők is a kfc-t várták. Szóval akkor valahogy nem zártam a szívembe az alkalmazottakat.

(#92047) blueboi69 válasza Phülöp (#92027) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez a makkás nekem is jobban bejön. És nem a makka miatt nekem sem.

(#92048) blueboi69 válasza Jahno (#92044) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is simán megeszek 1-2virslit csak úgy. Lapkasajtot körétekerek azt kész.
Asszony is amúgy totál problémázik, múltkor mondja, hogy már szédül az éhségtől. Én meg lebasztam, hogy bazzeg akkor mégis eddig mire vártál? :U

(#92049) Phülöp válasza zetor2000 (#92043) üzenetére


Phülöp
addikt

Az már egy másik szint, amikor félig kómában kell valami táp. Olyankor jahno vagyok, hideget eszem.
Ha van itthon kenyér (általában van), akkor egy paradicsomos hallal pont kibekkelem.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92050) zetor2000 válasza Jahno (#92044) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja. Egy akkorka hűtőben kitúrni, mint ami van... és utána még meg is kell enni :D
Virsliből, ahogy egy ideje kell bele "hús" is, hogy virsli lehessen a neve is, akadnak elég használhatóak. Ennek ellenére én nem nagyon vagyok a híve. Inkább valami nívósabb füstölt kolbász, mert az megmentette az életem, ahogy a Belga megénekelte. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.