Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52001) Samott válasza ncc1701 (#51997) üzenetére


Samott
addikt

Ez egyebkent jo gondolat, en is egy virtualboxban csinaltam VM-et es csak abba tettem fel a VPN cuccot. Altalaban a het elejen az irodaban vagyok es akkor bent szoktam hagyni a notit ejszakara es csak igy megyek be ra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#52002) ncc1701 válasza Samott (#52001) üzenetére


ncc1701
veterán

Virtualboxból elegem volt egy ideje, viszont a vmware player pont jó nekem erre. :)

(#52003) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Szerintem nálunk ma a kukások is HomeOffice-ban vannak.

(#52004) blueboi69 válasza halapidori (#51993) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kitartás. Menj el xanax-ot venni. Egyébként meg a volt főnököm utálatos mondását idézve: teher alatt nő a pálma. Szóval majd most fejlődik az oktatás és az eü :D

(#52005) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Lidliben zombiapokalipszis volt
Tescoban meg semmi, kivéve hogy liszt nem volt (olaj igen)
Nem baj, van itthon két kenyérre való még, az két hét

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52006) eattila válasza Gabibácsi (#52005) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt Spar-ban nem volt tömeg, meg hiány sem. Kivéve kézfertőtlenítőből. Az nincs az egész városban. Sehol.
Viszont reggel vásároltam. Nekünk egy csomag wcpapírt, mert mindjárt elfogy. Meg anyunak és a nagyszüleimnek 1-1 csomaggal. Lehurrogtak az utcán.

Úgy érzem ma veszek még gáz spray-t is....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52007) Gabibácsi válasza eattila (#52006) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kézfertőtlenítő hetek óta nincs, de elég a szappan.
Gázspray van a kocsiban :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52008) Samott válasza eattila (#52006) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#52009) eattila válasza Gabibácsi (#52007) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt múlt héten még volt a coop-ban. De már ott sincs.
Szappant is vettem kettőt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52010) eattila válasza Samott (#52008) üzenetére


eattila
csendes tag

Értem a célzást, de annyit csak vehetek, hogy legyen itthon, és elég legyen egy hétig :)
Meg anyámnak, nagymamánéknak jobb ha én veszem meg, mintha nekik kell rohangálni. Pláne, hogy jövő héttől anyám lesz a ygermek felügyelő.
nálunk nincs tervben home office ahogy a mai levélcsendből érzékelem....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52011) Phülöp válasza Gabibácsi (#52005) üzenetére


Phülöp
addikt

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#52012) Jahno válasza Gabibácsi (#52007) üzenetére


Jahno
őstag

Pinyóba tegnap is olyan koktélt dobtam be, hogy csöppet meglepődtem :-D

(#52013) ncc1701 válasza eattila (#52006) üzenetére


ncc1701
veterán

Hétvégén voltunk asszonnyal egy VR játékos helyen zombit irtani, a hegedűs gyula utcában. Ha a körúton elindulsz a margit sziget felé, jobbra lesz egy kínai. Na, az dugig volt szombaton kézfertőtlenítővel.

(#52014) Gabibácsi válasza Phülöp (#52011) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez szép, recept is van?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52015) npera


npera
újonc

Ma reggel nem volt túl sok gyerek az oviban, de még nyitva az ovi és megy az oktatás.

Melóban reggel KV rekvirálásakor találkoztam egy csoport diákmunkással, akik fertőtlenítős flakonokkal és rongyokkal rohangáltak. Lefújtak mindent, aztán törölgették. Meg is kérdeztem tőlük, hogy ti vagytok a likvidátorok? Mint Chernobilban? Nem értették...

De most likvidálnak szorgosan az irodában.

Még péntek délután megcsináltam, hogy a 2-lépéses autentikáció működjön a privát mobilomon is, eddig csak a céges volt beregisztrálva. Töltőm van otthon és headset is.

Ma hazafelé veszek pogácsának valót (tejföl és túró kell), aztán sütünk pogit. Az lesz kenyér helyett 3 napig.

2 kolléga már otthon van, teams meeting alatt durván köhögött az egyik. Szerinte csak sima megfázás :)

(#52016) eattila válasza ncc1701 (#52013) üzenetére


eattila
csendes tag

Csak azért nem megyek fel a fővárosba :D
Veresegyházon hugom szerint kifosztás van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52017) Jahno válasza Gabibácsi (#52005) üzenetére


Jahno
őstag

Két kenyér? Nem tudom mennyi a fogyasztásom.

(#52018) FőDudu


FőDudu
addikt

Fel nyolcra elmentem egy helyi boltba, akkor nyit.
En voltam az elso. Dolgozokon kesztyu/maszk, sietve takartigattak a bevasarlo kocsikat fertotlenitovel.

Uzletbe belepve szoltak, hogy vegyek fel gumikesztyut es fertotlenitsek is.
Ki volt rakva minden.

Persze rajtam mar volt maszk. Mogottem allokon sal, sapka, garbo felhuzva, stb.
Azaz kb en voltam az egyetlen aki maszkban volt. Meg a dolgozok.

A boltban kb minden volt - kiveve elesztot. Se szaritott, se normal.
Aztan beugrott, kulon van a bio reszleguk. Na ott talaltam bio szaritott elesztot, de csak 2 csomaggal. Megvettem mind.

Hus volt, kenyer volt, kb minden volt - kezfertotlenitot nem kerestem, mert az van boven a cegtol.

Ceghez bejottem, vendegek tavoznak. Amerikai par most probal jegyet intezni hazafele.
Fejenkent 2e dollar korul van business class jegy. Plusz egy ezres a berauto Frankfurti leadassal. 5e Es haza is ernek holnapra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#52019) FőDudu válasza npera (#52015) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem is arra jutott, hogy felelsleges kenyeret sutni. Zsomle vagy pogacsa. Egyszerubb, hamarabb megvan, nem szarad rank.

De meg nem tartunk ott, van eleg elelmiszer.

FőDudu

(#52020) Phülöp válasza npera (#52015) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk 2 tepsi sajtos pogácsa 2 napi adag 2 személyre. Pénteken toltam be képet arról is, nem volt rossz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#52021) Phülöp válasza Gabibácsi (#52014) üzenetére


Phülöp
addikt

Intézem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#52022) Gabibácsi válasza Jahno (#52017) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vika csak csipeget, én meg igyekszem nem sok kenyeret enni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52023) Gabibácsi válasza Phülöp (#52021) üzenetére


Gabibácsi
tag

köszi, bennetek bízom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52024) Gabibácsi válasza FőDudu (#52019) üzenetére


Gabibácsi
tag

amit sütök kenyeret, egy hétig jó (addig el is fogy, utána is lehet még jó lenne)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52025) Jahno válasza ncc1701 (#51996) üzenetére


Jahno
őstag

Mert meg kellene csinálni, aztán az idő és pénz. Még sok más.

(#52026) ncc1701 válasza Gabibácsi (#52022) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugyanez. Az esti rántottához eszek meg egy ilyen centis vékony valami szénhidrát csökkentett, teljes kiörlésű, fitnessz akármit. Azt is a fagyasztóból veszem elő, le van szeletelve. Asszony még ennyit sem eszik.

(#52027) ncc1701 válasza Jahno (#52025) üzenetére


ncc1701
veterán

Mit? Kiválasztani egy (x) jó tanárt, és rögzíteni az óráját? Tudom, a gyerekeknek is vannak jogaik, gondolom ez lenne vele gond.

(#52028) Phülöp válasza Gabibácsi (#52023) üzenetére


Phülöp
addikt

Tangzhong zsemle

Hozzavalok:
Tangzhong: 125 ml tej, 125 ml viz, 50 g liszt
A hozzavalokat osszekeverem egy kisebb edenyben es folyamatos keveres mellett addig melegitem, amig ossze nem zselesedik (ezt 65 fokon teszi amugy). Hamar kesz van, amikor az edeny aljara 'rajzol', amivel kevered, akkor mar jo. Ki kell huteni teljesen, emiatt erdemes elore elkesziteni, hutoben siman elvan egy-ket napot.
Zsemle: 100 ml langyos tej, bele 30 g cukor es 25 g friss eleszto, felfuttatni
500 g liszt, 1,5 tk so, 40 g vaj, 1 tojas
Tetejere: 1 tojas, pici tejszin
A zsemle hozzavaloit a tangzhonggal es a felfuttatott elesztovel egyutt kidagasztom, hagyom kb duplajara kelni, majd zsemleket formazok belole. A teszta elsore nagyon lagy, ragacsos, de nem kell bele tobb liszt, alapos dagasztassal szepen osszeall. En geppel kezdem, de kezzel fejezem be a dagasztast, a vegeredmeny egy rugalmas, jol kezelheto, konnyed teszta. Ebbol a mennyisegbol en 12 db-ot keszitek, kb 80 grammosak.
A zsemleket hagyom ujrakelni a sutopapiros vagy kivajazott tepsin (kb 20-30 perc), majd lekenem a tojas es tejszin keverekevel.
Izles szerint lehet ra rakni reszelt sajtot, magvakat, szezamot pl.
170 fokon 20-25 perc alatt sul meg.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#52029) npera válasza FőDudu (#52018) üzenetére


npera
újonc

Én meló után bringázok a boltba. Nem veszem majd le a sisakot, hogy védjen. Megpróbálok fotózni, hogy mi van.

(#52030) Samott válasza Phülöp (#52028) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, ezt a tesztat linkeltem korabban en is, nekem is nagyon bejott. Csak en formaban sutom es ugy alakra olyan mint a toast kenyer.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#52031) Jahno válasza ncc1701 (#52027) üzenetére


Jahno
őstag

Meg a körítés, hogy miképpen tárolod, indexeled, rendszerezed, ésatöbbi. Most milliók fogják ezt nyomkodni, az sem árt ha kibírja. De mondtam azt is, hogy akadnak már ilyesmik, foglalkoztak vele a múltban most legalább hirtelen szerepet kapott.

(#52032) Gabibácsi válasza Phülöp (#52028) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi

Akkor ez olyan foszlós inkább, kalácsszerű, édes, gondolom.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52033) Samott válasza Gabibácsi (#52032) üzenetére


Samott
addikt

Az a kis cukor csak az elesztonek kell, nem edes teszta. De foszlosnak foszlos es mivel magas a nedvessegtartalma sokaig friss marad.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#52034) Phülöp válasza Gabibácsi (#52032) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem édes, de foszlós. És nincs felfújva, mint a bolti.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#52035) halapidori válasza halapidori (#51993) üzenetére


halapidori
csendes tag

Elmondták, hogy innentől otthonról dolgozunk, a KRÉTA lesz a kommunikációs csatorna, hogy le legyünk védve és nyoma legyen a munkánknak. Asszisztensek munkáját is mi értékeljük.
Az óvodai értekezlet most konkrétan arról szól, hogy milyen pónit és ugrálóvárat rendeljünk majd gyereknapra, hány órakor kezdődjön a ballagás. Szerintem ez egy párhuzamos világ.

(#52036) ncc1701 válasza halapidori (#52035) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor mégsem sikerült megugraniuk a szintet. Nem vagy gondolom nagyon meglepve.

(#52037) qnadam


qnadam
veterán

online kvízre tud valaki jó felületet? ismerős lányzó csinált már élőt (Jahno szerintem látta már), tervben van a következő is, de most nem annyira kellene személyesen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#52038) FőDudu válasza qnadam (#52037) üzenetére


FőDudu
addikt

kahoot

FőDudu

(#52039) Jahno válasza qnadam (#52037) üzenetére


Jahno
őstag

Ma este 8kor úgyis kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a kvízzel. Többi passz. Addig remélem azért hazaérek.

(#52040) Jahno válasza halapidori (#52035) üzenetére


Jahno
őstag

Nemtom, keressek valahol igazolást, hogy nem kötelező a KRÉTA?

(#52041) Gabibácsi válasza Phülöp (#52034) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52042) Phülöp válasza Gabibácsi (#52041) üzenetére


Phülöp
addikt

Ameanak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#52043) qnadam


qnadam
veterán

m5-ön már oktatás megy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#52044) cyberde válasza Gabibácsi (#51913) üzenetére


cyberde
csendes tag

Valszeg te sem adnál kölcsön senkinek fedezet nélkül. Vagy ha igen akkor én megkezdeném a sort. :D

Az, hogy mennyi a fizetésed, kvázi a bérjövedelmed, az egy nagyon időszakos dolog. A pénzügyi szférában senki nem hatódik meg tőle. Ma jól keresel, holnap nem. Általános/szakmaspecifikus recesszió, világjárvány :D , betegség/baleset/halál, stb és volt magas fizetés-nincs magas fizetés. Ha van magas tőkejövedelmed, akkor annak az alapja, már lehet fedezet.
Ami fedezet tud lenni, az csak az értéktartó, könnyen értékesíthető, fizikai vagyon. Értékpapír, ingatlan, műtárgy, nemesfém.
Fektesd be -vagyontárgyba- a magas fizetésedet és amikor már nincs szükséged hitelre bármelyik bank/hitelintézet vigyorogva ad bármennyit.

(#52045) Gabibácsi válasza cyberde (#52044) üzenetére


Gabibácsi
tag

ebben igazad van, csak annyi a hiba, hogy a bank ajánlja mégis ezt a személyi hitelt , és nav-os meg fizuigazolás kell, és elvileg sokkal jobb is vagyok a feltételeknél

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52046) Jahno válasza ncc1701 (#52036) üzenetére


Jahno
őstag

Összeomlik úgyis, ekkora méretben egy normál menetet nehezen bír ki.

(#52047) cyberde válasza Gabibácsi (#52045) üzenetére


cyberde
csendes tag

Az, hogy ajánlja az egy szép ígéret. Az viszont, hogy nem adja az meg a realitás. :D

Minden bank ki tud találni -és ki is talál- ilyen jól hangzó tevékenységet, amivel -szépen kifejezve- a szolgáltatási portfolióját bőviti, ami gyakorlatilag semmi másra nem szolgál csak, hogy a befektetőik/tulajdonosaik, esetleg a felügyeleti szervek előtt tudjanak azzal menőzni, hogy ők mennyire ügyfélbarát pénzitézet.
Közben pedig az átlag ügyfelet nem leszarják, hanem lefossák. :U

(#52048) Jahno válasza npera (#52029) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem jó ez a karantén, ma több emberrel találkoztam, mint szerintem előző héten összesen.

(#52049) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

https://koronavirus.gov.hu/
Additional uncaught exception thrown while handling exception.Original
PDOException: SQLSTATE[HY000] [1040] Too many connections in lock_may_be_available() (line 167 of /var/www/html/includes/lock.inc).
Additional
PDOException: SQLSTATE[HY000] [2006] MySQL server has gone away in lock_may_be_available() (line 167 of /var/www/html/includes/lock.inc).

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52050) Gabibácsi válasza cyberde (#52047) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, jól leírtad, bekapom :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.