Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) zetor2000 válasza FőDudu (#23997) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyet találtam még, de nem nétem, mi van benne, de elég régi...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24002) zetor2000 válasza eattila (#24000) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egen, csak amikor zárva a Bank (este ~10) akkor nem biztos, hogy azonnal teljesül a tranzakció, mert "megbízását bankunk befogadta, és a következő nyitvatartáskor végrehajtja" blabla. Az SMSsel meg kell / lehet kezdeni valamit. :)
Amikor ez volt, a nem hitelesért kellett fizetni egy ezrest, a hiteles meg valami 6-7E volt, de az kapott stemplit, meg nemzetiszínű valamit, hologrammos matricát, stb. Személyesen bemenve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24003) Jahno válasza zetor2000 (#23999) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy ismerős ügyvéddel megcsináltatja seperc alatt és már jön is emailban.

(#24004) Jahno válasza zetor2000 (#24002) üzenetére


Jahno
őstag

Már az utalás is átmegy pillanat alatt. Ráadásul bankkártyás fizetést írt.

(#24005) zetor2000 válasza Jahno (#24004) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mondom, hogy nem mostanában volt :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24006) zetor2000


zetor2000
senior tag

Lámpafelújításba fogtam... Kaptam egy ősrégi műhelylámpát. Asztara is szerelhető, de ez "tuningolás", nem gyári. A kérdésem az lenne, hogy a búra belső felét milyen festékkel érdemes festeni? Én valami féényvisszaverő felületre gondoltam, mert az praktikus, de ilyen terméket konkrétan nem láttam, ami mondjuk zománc, vagy hasonló bevonat. Vízbázusú modellező cuccot láttam, de attól félek, viszont a fényvisszaverő pigmenteket meg lakkba kell keverni, az meg érdekes, mert olyat se csináltam még. Meg ahhoz kéne lakk.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24007) FőDudu válasza zetor2000 (#24001) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi!

Itt fasza jegeso van....

FőDudu

(#24008) eattila válasza zetor2000 (#24002) üzenetére


eattila
csendes tag

Boltban is fizethetsz bank nyitvatartas utan kartyaval. Neten is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#24009) zetor2000 válasza eattila (#24008) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, de ott általában van némi átfutási idő, amíg a tranzakció lezárul. Ha a bank zárva van, a tranzakció úgy néz ki, hogy az ellenérték összege zárolódik, majd a nyitvatartás megkezdésekor a banki rendszer feldolgozza, és utána teljesül. Azaz az erre az időre se te, se a bolt nem tudja használni a pénzt. Ugyanez van a netes vásárláskor. Asszem. Talán ha ugyanahhoz a bankhoz tartozik mind a két fél, akkor gyorsul fel a dolog, vagy akkor lehet, hogy mindig feldolgozásra kerülnek a tranzakciók. Amíg "várakozó" tételként jelent meg icaka a bankomban a tranzakció, akár vissza is tudtam vonni. Volt, hogy elgépeltem az összeget, és akkor jól jött.
Bár egy ideje szorgalmazzák, hogy gyorsuljon fel a dolog, most nem tudom, merre jár a történet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24010) eattila válasza zetor2000 (#24009) üzenetére


eattila
csendes tag

De attol a tranzakcio lezarul es fizetettnek tekintik. Adott peldanal maradva megkapot a tullapot. Vagy eppen lekerdezel rendszam alapjan egy autot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#24011) Jahno válasza zetor2000 (#24009) üzenetére


Jahno
őstag

A tranzakcióü lezárul. Lásd Paypal és kártyás fizetések, SMSes autópálya fizetés, satöbbi. Ne lihegjük már túl.

(#24012) Jahno válasza eattila (#24010) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, hogy nem várjuk meg a papír alapú bizonylatot és faxoljuk el.

(#24013) Sipi- válasza zetor2000 (#24009) üzenetére


Sipi-
tag

Bankkártyás fizetés független a bank nyitvatartásától. Netes bankkártyás fizetés is.
Az 0-24-ben 5 másodperces belüli utalást június vagy július elejére ígérik a magyar bankok. Most banki munkaidőn belül 4 órás a határidő. Persze ez csak a magyar bankokra vonatkozik, külföld felé más.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#24014) Grillo válasza FőDudu (#23997) üzenetére


Grillo
senior tag

Budapest V., Szabadság tér 17., 24714 hrsz.
Műemlék I. bírság kategória
11/2006. (V. 9.) NKÖM ez a védési határozat

Még valami? :D

(#24015) qnadam válasza eattila (#24010) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk egy időben a tulajdoni lapokat kiadó rendszer szimplán nem működött munkaidőn kívül :DDD de általában rögtön megy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24016) Jahno válasza qnadam (#24015) üzenetére


Jahno
őstag

Lassan amúgy ez lesz a világban, spórolnak a lekapcsolással vagy ki tudja mit nem csinálnak, de k. nagy pénzügyes és autó ipart támogató cuccok állnak le este 6-8 körül, pénteken meg sokszor délután 4kor. Aztán csak lesek.

(#24017) Jahno


Jahno
őstag

Nagy nehezen megtaláltam KÖKI tán egyetlen kocsmáját. Megpróbáljuk összehasonlítani a finn felhozatallal.

(#24018) qnadam válasza Jahno (#24017) üzenetére


qnadam
veterán

lehet, hogy finnországban is csak egy kocsma van nyitva a kökin.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24019) eattila válasza qnadam (#24015) üzenetére


eattila
csendes tag

Sosem probaltam munkaido utan....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#24020) FőDudu válasza Grillo (#24014) üzenetére


FőDudu
addikt

Köszi!

FőDudu

(#24021) npera válasza qnadam (#24018) üzenetére


npera
újonc

Annyit beszéltek itt különféle kocsmákról, hogy felébredt bennem a kíváncsiság.

Amikor a család elutazik Magyarországra, akkor én még itt leszek egy ideig "home alone". Szerintem akkor egy alkalommal ellátogatok a falu főterén (muhaha, egy tér van csak) levő helyiségbe. A neve Raffes Bar och Restaurang, nagyon komoly törzsvendégsereg vagy gárda jár oda. Finnek 90%-ban, meg pár egyéb vegyes népség. A finnek főleg gyalog és kerékpáron érkeznek, aztán többnyire négykézláb mennek haza.

Állítólag jó a menüs kaja ebédidőben, azt is ki kell próbálni. Meg a kerthelyiséget.

(#24022) Grillo válasza npera (#24021) üzenetére


Grillo
senior tag

Láttad? Leo árulja a házát

Fasza árú kapcsolás :DDD

(#24023) npera


npera
újonc

Nova, most eszembe jutott egy nagyszerű ötlet.

Az Avant X3 EVO quadhoz túl pici az akksi, a Tarot 110 pedig még jól nincsen megépítve, alighanem ősz előtt el sem kezdem, mert annyira jól állok az itthoni projektekkel. Viszont az 5"-os GepRC ripoff quad ott árválkodik, vannak hozzá gyémántos akksik is, 3 db. Miért nem gyakorlok azzal?

A kezdeti brown alert faktort kell letudni, egyébként ez is csak egy quad, ráadásul a tömege miatt lustább is picit. Ez mondjuk negatívum is lehet, mert nagyobb krátert üt és az erdő is nagyobb területen ég le, ha bek*rom a fák közé teljes gázon. De ameddig nem vágok 10-centi sebeket magamon vele, addig kábé okék vagyunk.

Ha pedig közepesen keményen odavágom, de nem ég le egyből az egész, akkor tudok venni valami tetszetős vázat és átmenteni az alkatrészeket. Ez egy jó projekt lesz szerintem :C

(#24024) npera válasza Grillo (#24022) üzenetére


npera
újonc

Nem láttam, de azt tudtam hogy vettek telket valahol a "közelben", ami Norvégiát és az ottani távolságokat ismerve nem feltétlenül egy kőhajításnyira van.

(#24025) zetor2000 válasza Grillo (#24022) üzenetére


zetor2000
senior tag

1:30nál az a moziszoba kellemes. Nem tudom, milyen az a két front sugárzó, de a méretéből és atüskéiből ítélve biztos valami "gagyi" :). Az a vászon is milyen kicsi már... Mondjuk a projektort igényesebben is bekábelezhették volna.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24026) zetor2000 válasza npera (#24021) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kiváló alkalom, hogy az idős(ebb) ismerősöd, akit ápoltál a balesete után meghívjon ide egy(-két) sörre.
Tényleg, jobban van az illető?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24027) -NoVa- válasza npera (#24023) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából könnyebb a nagyvassal gyakorolni, közben ha berendelsz az X3-hoz nagyobb akkukat, az meg kb stresszmentesebb lesz, és már nem rutintalanul állsz neki. Én idén még csak a pénzérmén elférő szobagépemmel repültem, szóval átérzem.

(#24028) Phülöp válasza Jahno (#24017) üzenetére


Phülöp
addikt

Jártam Mordorban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24029) Jahno válasza Phülöp (#24028) üzenetére


Jahno
őstag

Én is elindultam Mordor felé, csak fél útnál leragadtam valami kocsmában. Ja, lógok még valami grafikonnal. Karácsonykor meg dumálunk a képekről.

(#24030) Jahno válasza qnadam (#24018) üzenetére


Jahno
őstag

Viszont teljesen rendben van a hely. Extrább rumot ne kérj, de nem pacsolja a bort és akad rendes csapolt sör. Több fajta is. És ha kérsz lájmot a dühítődbe, akkor lehet meglepődsz :-D Sokkal durvábbra számítottam, főleg mert 0-24 a hely és érdekes értékelések is voltak.

(#24031) BobaHWSW válasza Phülöp (#24028) üzenetére


BobaHWSW
újonc

(#24032) qnadam


qnadam
veterán

nabazmeg, pár hete kidöglött a raidből az egyik vinyó, most meg a nem tükrözött torrentezősre közölte a nas, hogy amúgy mostantól read only, és igen hamar mentsem le róla a cuccaim.
mondjuk elég cuki a jelzés, előlapon van négy hdd led, a nyűgös meg pirosan világít.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24033) FőDudu válasza qnadam (#24032) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is kehes egy WD ami USB portos volt. Raadasul valami titkositott szar. Marmint az elektronika titkositja ha keresne ha nem. Mindegy, nem volt rajta letfontossagu adat, meg amugy is valami linuxos megoldassal le lehet menteni.

Bar monitorom pont nincs, falon levo TV meg pont ugy van, hogy kene egy derekszogu fordito, mert sylvan megtori a kabelt. 100 euros Extron kabelt nincs szivem kinyirni.... Szoval kell egy derekszogu VGA fordito ami eleg vekonyka. Lehet forrasztok egyet, az a tuti.
Ugyis van egy doglott kabelem a cegnel Ami meg hangot is atvisz. Kontaktos veget levagom, kap ra egy szep VGA es 3.5 mm jacket, mehet a TV hataba.

FőDudu

(#24034) FőDudu válasza qnadam (#24032) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezert nem vettem eddig NAS-t. Van ugye az oreg Freenas gepem (4*2TB es 2 SSD cache), van WD My cloud Home. Elobbi adattar, utobbi meg TVhez PLEX.

Elobbinel biztosan tudom, hogy az adatok visszanyerhetok egy masik (akar tok mas konfiguracioju) gepen.

Utobbi meg nem tartalmaz olyat Ami a netrol nem letoltheto.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#24035) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Hinnye ez a Volvo ez tetszetős :O

https://totalcar.hu/tesztek/2019/04/29/hasznaltteszt_volvo_v60_phev/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

(#24036) npera válasza zetor2000 (#24026) üzenetére


npera
újonc

Jobban van a csóka, de még mindig kell gyógytornára járnia és ha táskát hord akkor zavarja a ropira tört kulccsont a pánt alatt. Nem maradt adós a jóember, kaptam tőle saját főzésű seritalt. Mondjuk ha nem kaptam volna semmit, akkor is segítettem volna neki, mert nagyon szüksége volt egy kis asszisztanciára.

(#24037) npera válasza qnadam (#24032) üzenetére


npera
újonc

Nekem 2011 novembere óta megy 7/24-ben a NAS 2 db 3-terás Hitachi vinyóval. Kezdjek lassan gondolkodni a vinyók cseréjén? Még van pár év amíg 10-évesek lesznek, egy jubileumot talán meg kellene várjak.....

(#24038) Jahno válasza npera (#24037) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is érdems lenne egy 60-100ezer pénzes beruházást tolni rá, de nincs hozzá kedvem :-D Van egy gyanúm, hogy a NASban is konyulnak lefelé a lemezek, csak a doboz nem tud róla. Én szeretek veszélyesen élni, eddigi négy lemezt egyre csökkentettem és azon van minden, NAS meg a mentés.

(#24039) Jahno válasza FőDudu (#24033) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg nagy nehezen begyűjtöttem egy csomó pipa alakú kábelt, aztán nem kellett semmire. Most sürgősen kellett VGA kábel monitorhoz, erre csak ez akadt a kezembe és persze egy átlagos monitorba pont nem megy bele, ááááááá. De legalább most egy helyen van minden, szomszéddal elég rendesen átválogattunk 1/3 pincét.

(#24040) JonesC válasza blueboi69 (#24035) üzenetére


JonesC
csendes tag

Csettegő.

Lolvo amúgy is kapgya be.

(#24041) npera válasza Jahno (#24038) üzenetére


npera
újonc

NAS leokézza rendszeresen, hogy jó, de azért sejtem én hogy van alsóbb szintű diagnózis is, amit a doboz nem feltétlenül olvas ki vagy lát egyáltalán.

Egyelőre nem tapasztalok furcsa hangot vagy problémát másolás esetén, de az alighanem már a végső-végső fázis vagy el sem jut odáig az ember.

Ha nekilátok, akkor le kell mentsem az egészet egy külön diszkre, az alighanem egy 4T valami WD külső vinyó lesz. Aztán az új vinyók az aktuális "töréspont" alatt lesznek, amikor a méret/ár arány még nem száll el nagyon. Most talán a 6-terás cuccok vannak ott, de nem néztem egy ideje. Legfontosabb, hogy a támogatott vinyók listájából válasszak, akkor nagyon nagy marhaságot nem tudok csinálni.

Nagyon szívesen építenék egy NAS-t, aztán FreeNAS rá és ZFS, de akkor valami elképesztő sokat kellene olvassak és leginkább kérdezzek itt. Mondjuk akkor valami komolyabb cuccra is kellene lőni, hogy egyáltalán értelme legyen. Makettkodni 2 diszkkel és kevés memóriával csak a saját magam lábonlövése lenne, arra jó a már meglévő doboz.

(#24042) qnadam válasza npera (#24041) üzenetére


qnadam
veterán

viszonylag jó esélyed van arra, hogy nem egy pillanat alatt pessed fel, szóval ha szól a nas, akkor majd kicseréled, osztjóvan. meg ha valami raid, akkor ha feldől az egyik, akkor sincs dráma.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24043) ncc1701 válasza qnadam (#24042) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem a raid véd a drámától, hanem a mentés.

(#24044) npera válasza qnadam (#24042) üzenetére


npera
újonc

Mirror van rajta, semmiféle alaplapra kódolt varázslat (RAID-5 és ilyesmi) nincsen. Igazából itt kezd nálam behúzni a rinyarelé, amikor olvastam a különféle RAID-hibákat. Ha megmurdal az alaplapi cucc és dől be a tömb, akkor nézek mint hal a szatyorban.

Szóval ha kinövöm a NAS-t valamikor, akkor tutira egy épített cucc lesz FreeNAS-al és ZFS-el csak szoftveresen kódolt tömbbel.

Még egy életciklust szerintem meg tud élni a NAS, mert mehet bele elég nagy vinyó. A listában vannak 6-, 8- és 10-terás cuccok is, végig sem görgettem teljesen. Kettőt tennék bele, mirrorban ugyanúgy. Ameddig nincs épített cucc addig marad a mirror és a 2 db diszk.

(#24045) Jahno


Jahno
őstag

Felixble working policy. Ajajjjj.

(#24046) -NoVa- válasza Jahno (#24045) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bármerre bármeddig elnyúlhat?

(#24047) Jahno


Jahno
őstag

Ja, irodai túlélőkészlet sztori.

Kocsmában mondja szerencsétlen zavarodott tekintetű infós csoportvezető, hogy más ágaknál a cégtől nagy az elvándorlás, aztán mindig kilépéskor derül ki, hogy kinek mi a baja. Csoportvezetők nem hallgatják meg, nem is beszélnek, nem foglalkoznak a niggerekkel, igazából azt sem tudják ki mit dolgozik, vagy már próbaidő alatt sem kérdeznek semmit, hogy na milyen volt, mire gondolsz, szép-e itt az élet, satöbbi. Csak ül és dolgozik. Erre a problémára most a sokadik vezetői értekezlet megszülte A Megoldást. Miszerint úgy kellene, hogy az IT erre csináljon egy szoftvert vagy valamit, de gyorsan...

(#24048) Jahno válasza -NoVa- (#24046) üzenetére


Jahno
őstag

Nyárra pld. boldog órák vannak péntekre, ami azt jelenti, hogy ha hét közben kicsit többet melózol, akkor pénteken előbb hazahúzhatsz, kivéve, ha... Namármostahogynézem, elég sok pont van itten kéremszépen...

(#24049) Gabibácsi válasza Jahno (#24047) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mi a kérdés? Csináljátok meg A SZOFTVERT AMI MINDENT MEGOLD.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24050) Gabibácsi válasza Jahno (#24048) üzenetére


Gabibácsi
tag

amúgy akartam mondani hogy áthozhatod a monitorokat, és átnézhetjük gyorsan mindet amigával és c64-gyel

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.