Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119351) blueboi69 válasza Samott (#119350) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Vannak strandok amik még jók. Amik alapvetően mélyebbek. Pl Velencén az Északi strand vagy Agárdnál is jó.
De a strandok 90%-nál valóban ilyen szar a helyzet és ami nem csak a strand részét illet az is. Gondolok itt a madárrezervátumra. :(

(#119352) Jahno válasza Samott (#119350) üzenetére


Jahno
őstag

Ehh, nekem meg az jutott az eszembe, hogy Szilas is kiszáradt meg minden is, vajon van-e valakinek annyi esze, hogy az ilyenkor jól látszódó neleszórt traktorgumit, egyéb szemetet és szirszart most gyorsan/könnyen kialmolják, esetleg ahol szükséges ott kicsit kotorjanak és tereprendezzenek?

Tudom, álmodik a nyomor.

(#119353) Samott válasza Jahno (#119352) üzenetére


Samott
addikt

Ez jo elgondolas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119354) zetor2000 válasza eattila (#119345) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem van egy iPhone 12mini (czéges) és egy iPhone 13mini (saját), mindkettőn ugyanaz az acc a messengerben, és csiporog rendesen mind a kettő, ha kapok üzenetet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119355) zetor2000 válasza hokuszpk (#119340) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem egy ilyen balból szűken lezavart tenyeres lángosra gondolt :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119356) hobizoli válasza blueboi69 (#119351) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy Gárdony jaffas polgarmestere mit szol ehhez...?

mert gondolom a turizmusbol bearamlo bevetelt azert szereti :U


meg ki is a terulet orgy-i kepviseloje?

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#119357) eattila válasza zetor2000 (#119354) üzenetére


eattila
csendes tag

Delutanra nekem is megjavult.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119358) qnadam válasza WiZARD (#119294) üzenetére


qnadam
veterán

"találd ki"

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119359) qnadam válasza blueboi69 (#119342) üzenetére


qnadam
veterán

medence topik

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119360) blueboi69 válasza qnadam (#119359) üzenetére


blueboi69
csendes tag

oh, köszi.
Most látom, hogy Dudu ott aktív, nahát, akkor csak belőlünk lett elege.

(#119361) blueboi69 válasza hobizoli (#119356) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tessely.
Megy amúgy a pingvinezés erősen, ráadásul a sportcsarnokot építik ezerrel.
[link]

A vicc, hogy tavaly azt mondták, hogy kéne 40Mrd HUF, hogy a tó vizét megoldják, de nincs erre pénz. Erre elkezdtek egy 403Mrd HUF értékű sportcsarnok építésébe. Ezt úgy nem igazán veszi be a helyiek torka. Tavaly még azért lehetett fürdeni, most is látok embereket, a vízben, de én sztem ez alkalmatlan fürdésre. Majd ha eléri az eredeti vízszintet, majd akkor megyünk.
Már tavaly sem mentünk le fürdeni, idén sem fogunk. :( Pedig igény volna rá, gyerekeknek jobb lenne, én nekem kevésbé, mert macera meg drága minden IS.

Egyébként ezt egy-egy polgármester nem tudja megoldani, össze kéne fogni. Annyit tettek többet, hogy idén hamarabb kezték el a vízforgatást és ezáltal az oxigéndúsítást.
Próbálkoztak vizet hozni a Pátkai víztározóból, de annak nem volt megfelelő a vízminősége. Másik víztározó is szóba került, de problémák vannak.
Legjobb megoldás az lenne, ha a Dunából hoznának vizet, mert az egy stabil vízellátást biztosítana, de ahhoz kéne egy hosszú cső, meg néhány szivattyú is, szóval az is mind idő, meg pénz.
És itt most nem csak a nyaralóknak megy el a kedvük ettől, hanem ezzel az vendéglátóiparban dolgozókat is hazavágják.

(#119362) eattila válasza blueboi69 (#119361) üzenetére


eattila
csendes tag

Lassul be, a Velencei to kornyeke to nelkul…. Nem tul sok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119363) blueboi69 válasza eattila (#119362) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Attól függ mi a környék. Dombságok/erdők vannak, nagyon jó túraútvonalakkal. Tavaly nyáron minden héten voltunk voltunk valahol a környéken, úgy, hogy a tóban nem is voltunk fürdeni. Tény, hogy egy környékbeli hegyről megpillantani a tavat az külön szép vagy a tóparton sétálni is kifejezetten jó dolog, de attól még ez alapvetően egy nagyon szép vidék. Ország szégyene lenne (ez is) ha hagynák tönkremenni.

(#119364) zetor2000


zetor2000
senior tag

Új (? már egy jó hónapos...) Little Big nóta. Némi háborúellenesség a description mezőben...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119365) Jahno válasza eattila (#119362) üzenetére


Jahno
őstag

Majd megoldódik, volt ilyen a múltban is, aztán X.

(#119366) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Hanyatló nyugat:

(#119367) blueboi69 válasza -NoVa- (#119366) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jól néz ki. Mondjuk ilyen kaja után lehet megettem volna az utolsó képről a csirkét. :C

(#119368) zetor2000 válasza -NoVa- (#119366) üzenetére


zetor2000
senior tag

És az ott a hanyatló nyugatiaknak az utolsó vacsora? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119369) Jahno válasza -NoVa- (#119366) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyesmi kaják voltak a mai egységben is ahova véletlenül beestem. Majd megyek arrafelé és akkor írok riportot, de mindenféle pácban úszó kanemberek, meg egyéb sajtfalatkák, olíva, szirszarok, ezekkel töltött kaliforniai paprikát meg minden ami egy átlag spanyol kocsmában.

(#119370) -NoVa- válasza zetor2000 (#119368) üzenetére


-NoVa-
őstag

Átlagos vacsora inkább az utóbbi hetekben. Friss a tonhal, és nincs túlsütve. Kis mangóval, bivalymozzarellával, proscuttoval. Csak kéne erre valami lakást venni, jó környék szezonon kívül is.

(#119371) hobizoli válasza blueboi69 (#119361) üzenetére


hobizoli
nagyúr

403? 43....

majd 2 ev mulva meg kell koszonni a polgarmesterelvtarsnak

de tuti lesznek akkora birkak, hogy visszaszavazzak
ugyanaz a szitu lesz, mint a solymariakkal is, akiknek 20+ eve ugyanaz a jaffas az orgyi kepviseloje, meg a 16 eve polgimestere is, de masszivan szopnak vizzel nyaranta.es akkrois visszaszavazzak ugyanazokat
az meg minek csinaljon barmit is, ha tok kenyelmes nyugdijas pozija van igy semmit csinalva is

nem csak ok, hanem az egesz kornyek is ugyanez

több drón kell ;P

(#119372) blueboi69 válasza hobizoli (#119371) üzenetére


blueboi69
csendes tag

43, bocs elgépeltem.

Nálunk most nemfideszes van. Nagyon korrekt csávó, csak kicsit töketlen is. Túl korrekten akar játszani, a többi aljas maffiózó meg keresztbe lenyeli őt. Itt a korzó körül ne akard tudni micsoda adok-kapok cicaharc megy folyamatosan. :U

[ Szerkesztve ]

(#119373) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

(#119374) hobizoli válasza blueboi69 (#119372) üzenetére


hobizoli
nagyúr

milyen?

több drón kell ;P

(#119375) blueboi69 válasza hobizoli (#119374) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Röviden, a korzót még a fityeszes banda álmodta meg, hogy majd egy cégnek ki lesz adva az üzemeltetés, akiknek közük van a megépítéshez. Nekik ez nyilván üzlet. Úgy volt, hogy 4-5évig kötelesek fenntartani a korzó állapotát, amit marhára nem sikerült nekik, az égvilágon semmit nem költöttek. A fideszes polgit elkergették, egy független muki jött, aki nem politikus.
Na ő rögtön érdekellentétbe került az üzemeltető céggel, mert volt is róla szó, hogy a korzó tetején lakások lesznek. A jelenlegi polginak meg pont a korzónál van a háza, tóra néző kecóval, amit végképp bukott volna. Sikerült elérni, hogy ne építsenek oda semmit, sikerült megnyernie a választásokat.
Azóta havonta van vmi műsor. Pl tavaly körbekerítették a korzót, éjjel, suttyomba felhúztak kerítést, a büfések sem tudtak bemenni kinyitni.
Persze jött az önkori, hogy egy szabálytalan, jogellenes, feljelentik ésatöbbi. Szépen szabályosan, ahogy te tennéd. És ahogyan egy ilyen esetben téged is szopat az igaszágszolgtálatás, így őt is. Hiába önkormányzat... Hetekbe telt mire sikerült bírói végzéssel lebontatni a kerítést.
Aztán jött, hogy a semmiből elkezdtek odarakni egy óráskereket a tópartra, szó szerint néhány méterre a víztől, mindenféle talalyvizsgálat nélkül. Persze pont a polgi háza elé :D
Na akkor azt is áthelyeztették.
Idén felraktak sorompókat, hogy az eredeti szeződés szerint eddig voltak kötelesek ingyen adni a parkolót, mostantól fizetős lesz. Ezzel nem tudtak mit kezdeni.
Aztán az onköri összeírt egy szép nagy listát, hogy a cégnek milyen kötelezettségei lettek volna üzemeltetés címszóval, amiknek nem tett eleget, ezért azonnali hatállyal felbontja velük a szerződést.
Namost ez volt fél éve, azóta is ez a cég üzemeltet, ennyit erről.
Kb 1 hónapja a korzó belsőbb részén a strand egy részét lekerítették, szintén kerítéssel és kiírták, hogy ez VIP strand. Semmiben nem tud többet, csak a filléres cigányok nem oda mennek, hanem a kerítés mások oldalán. Kb 1.5-2hónapba telt, mire született valami gyorsított eljárásban valami bírói határozat, hogy az ott jogtalan és bontsák le.
Mondanom sem kell, ennek már kb 2 hete, azóta is áll a kerítés és szedik a pénzt.
Mindeközben az üzemeltető a FB oldalán adja elő a hattyú halálát.
Én már párszor kérdeztem, hogy ha már ennyi mindent tettek a korzóért, akkor valami felújítási számlákat mutassanak már, hogy mégis lássa mindenki, hogy mennyit költöttek értünk, de ilyen persze nincs.
Aztán a parkoló mellett a korzóval prhuzamos utcára is kitettek fizető automatákat és parkolótáblákat, hogy fizetős a parkolás.
1hónap telt el, mire az önkori jelezte Fb-on, hogy azon a szakaszon nincs joguk semmilyen parkolódíjat szedni. Ééééérted ennyi erővel te is kirakhatnál automatát a lakótelepen, aki fizet az így járt, azt zsebrerakod, aki nem fizet, azzal meg nem csinálsz semmit :W És bakker akik idejönnek hétvégére nem tudják mi a szitu, nyilván kifizetik, megkezdett óránként 500 huf.
Nyilván a cégnek az lenne érdeke, ha csak szednék a pénzt a korzón lévő boltoktól, meg a parkolásért meg a strandért meg a napernyőkért, aztán csak hátradőlnek és annyi dolguk van összesen, hogy a pénzt számolják. Egy fideszes polginak meg jutna némi pénz, hogy ne basztassa őket ezért, de most fáj nekik, hogy a mostanit nem tudják megkenni, sőt el akarja őket kergetni.
Lakosság meg szív ezek miatt, mert erre megy el az energia. Dióhéjban ilyenek mennek.

(#119376) hobizoli válasza blueboi69 (#119375) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a jegyzo miert nem szunteti meg a mukodesi engedelyuket hatosagilag

rendorseg ki, tervezett tereprendezes onkioris hataskorben szabalytalan akarmi miatt, dozerral letolni mindent a gecibe' onnan



aztan mehetnek isten hirevel a sohivatalba sipakolni

több drón kell ;P

(#119377) hobizoli


hobizoli
nagyúr

.....ja meg melle kiqrni rajuk egy 50+ millios buntit

per nagypofaju afkorz

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#119378) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Mára épp köztéri opera volt, minőségi klasszikus jó hangosítással.

(#119379) zetor2000 válasza blueboi69 (#119375) üzenetére


zetor2000
senior tag

100 éve egy bizonyos Rejtő Jenő írta:
"- És... téged... uram, nem lehet megvesztegetni?...
A köpcös szeme villant egyet, és szembefordult Baluzzal.
- Azt próbáld meg!!
- É... én nem tettem még ilyet...
- Mindegy. Azért csak próbáld meg. Menni fog.
És ment..."
:D
(A Három testőr Afrikában c. műből való az idézet.)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119380) eattila válasza blueboi69 (#119363) üzenetére


eattila
csendes tag

Turizmusról beszélek. Szerintem sokan a tó miatt mennek oda. Balaton se lenne annyira népszerű víz nélkül. Meg a Tisza-tó sem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119381) zetor2000 válasza eattila (#119380) üzenetére


zetor2000
senior tag

Balaton északi oldala még csak-csak, ott pl. Badacsony, eléggé jó borvidék, de ez relatív kevés turistát vonz.
A másik kettőnél szerintem ennyi vonzerő sincs...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119382) blueboi69 válasza zetor2000 (#119381) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt is van helyi borászat, a vidék felén szőlő van, csak gondolom nem annyira népszerű vagy nemtudom. Beleivódott az emberekbe, hogy a Velencei tónál csak fürdeni lehet.

(#119383) Jahno válasza blueboi69 (#119382) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet beleivódott, de mikor olyan vidéki, mint én leszédül arrafelé és meg szeretné találni a helyi borászatot, akkor az már nem olyan egyszerű. Feldebrőn sikerült és ezer éve Hajóson, bár utóbbi elég ismert és népszerű, ott sem az volt, hogy csak odamegy az ember és talál valakit. Balatoni bortúrát szintén 3 éve halasztgatjuk, de majd ráérünk arra még :DD

(#119384) Sipi-


Sipi-
tag

visszatérünk a kincskereső kisködmön világába, ahol majd a gyerekeknek kell fát hordaniuk az iskolába.

Fel kell mérniük az iskoláknak, hogy át tudnak-e állni fatüzelésre

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119385) Sipi- válasza A. Crowley (#119373) üzenetére


Sipi-
tag

F1?
Nem fogtok fázni a betonon :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119386) blueboi69 válasza Jahno (#119383) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Van jópár plakát/tábla, és gugli is segít
[KATT

Mondjuk én nem voltam ezek közül sehol, én megveszem a bort a spar-ban és akkor iszunk belőle, amikor a gyerekek már alszanak. Évente néhány alkalommal. :U

(#119387) Jahno válasza blueboi69 (#119386) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, én is plakát meg tábla alapján mentem errefelé véletlenszerű helyeken, nem mindig mókás :DD Próbáld ki, aztán beszélhetünk megint, mert mikor valami erdő széléről egy lehetetlen földútról fordulsz vissza, esetleg ott egy bezárt pince és pislogsz, vagy a kiírt telefonszámon sincs előfizető, akkor hagyod a fenébe az egészet.

Gtérkép alapján 1-2 ilyesmi helyen előfordultam, ami vagy a cég bejegyzett telephelye volt, vagy inkább időszakosan nyitvatartó rendezvényes hely, előre bejelentkezéssel, nagyüzemmel. Tartályok és kivitel alapján valóban borban utaznak, csak ott hümmögsz 2 percet egy zárt kapus telephely előtt és ismét hagyod a fenébe (utoljára ezt néztem be hasonlóképpen a falu szélén):


És marad majd Szépasszonyvölgy pincesor, amiért minden haver megköpköd, mert jajj turistáknak való lehúzás :-D

Most voltam arrafelé Velence körül párszor, pont emlegettem havernak, hogy olyan 2+ éve nem próbálkoztam be a helyi borokkal és ideje újra kezdeni ha már föl-le mászkálunk a Velencei-hegységben. Majd beszámolok, bár most meg csak erősen meló után mennék, az megint más. Addig marad a sarki diszkont és a Borháló.

Még ezt a havi autópályamatricát ki kell használnom :-P

(#119388) blueboi69 válasza Sipi- (#119384) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fát vagy gázpalackot. Azok a gyerekek előnyben részesülnek a felvételinél, akik szülőinek van erdőjük vagy gázkitermelő vállalatuk :D

(#119389) Jahno válasza Sipi- (#119384) üzenetére


Jahno
őstag

Én ennek még felét nem értem, majd megnézem mi mennyire hivatalos vagy mit ferdít az Inderigo, de egy nagyobb suliban nem is értem, most majd valami ideiglenes kéményt kitámasztanak az ablakon és én sulimból kiindulva majd vesznek 40 kályhát, focipálya meg tüzelőanyag raktár lesz?

(#119390) blueboi69 válasza Jahno (#119387) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ahova google streeview nem vezet, oda fenntartásokkal megyek :D
Én csak itt local közelekedés kapcsán látok táblákat, meg pincészeteket, de sosem voltam még.

(#119391) Jahno válasza blueboi69 (#119390) üzenetére


Jahno
őstag

Fenti kép is Googléból van, mert egyszerűbb volt onnan összekapni, mint előszedni az archívból. ide még vezetett. Aztán van ahova egyszer csak nem vezet :DD

És pont ezt csináltam, főút mellett ott egy tábla, X borászat, Sáfrány pince jobbra, akkor lecsavartam jobbra és kódoroghattam vissza az erdő széléről. Párszor benéztem. Nyilván a gazda sem ücsörög ott a pincénél egy gyenge júniusi délután, mert csak, vagy kint van a szőlőben, elment Teszkóba vagy a mittomén... Viszont megtaláltam merrefelé gyártják a Traubit a Rizling utcában :DD

(#119392) Sipi- válasza Jahno (#119389) üzenetére


Sipi-
tag

Vissza a 80-90-es évekbe. A gyerekek majd az udvar szélén lévő szénkupacból dobálják egymást (engem fejen talált egy alsós koromban), lesz pedellus, aki bemegy 6-ra, hogy befűtsön. Majd a főispán kitünteti tavasszal a vármegyék legjobb fűtőit :W
Nesze neked környezetvédelem. Vidéken "csodás" levegőminőség lesz, amikor elégetik az udvaron található összes szemetet (műanyag, fa, gumi, bármi ami befér a kazánajtón és tud égni).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119393) eattila válasza blueboi69 (#119382) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha magamból indulok ki, akkor a tó nélkül nem mentünk volna Velencére soha. És szerintem vannak még így ezzel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119394) hokuszpk válasza zetor2000 (#119355) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na erre ijedtemben iszom egy kerékpáros vegyest. // tour-mix //

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#119395) Jahno válasza eattila (#119393) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván ha a Tisza-tó egy Kiskunság-szerű préri lenne, akkor szintúgy nem lenne ennyire népszerű ez nekem nem kérdés egyiknél sem.

(#119396) hokuszpk válasza Sipi- (#119384) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

de milessz igy a nemzet gázszerelőjével ???

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#119397) Sipi- válasza Jahno (#119395) üzenetére


Sipi-
tag

Mi sem mentünk volna Ausztriába, ha nem lennének ott olyan hegyek, mint amik vannak :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119398) Sipi- válasza hokuszpk (#119396) üzenetére


Sipi-
tag

Megcsinál egy OKJ-s vegyestüzelésű kazánszerelői tanfolyamot. :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119399) Jahno válasza Sipi- (#119397) üzenetére


Jahno
őstag

Innenső felét nézegetem egy ideje (3+ éve), de maradunk a Tátránál. Már mindenkinek mondom, hogy mi oda "szoktunk" járni csavarogni :DD

(#119400) Samott válasza blueboi69 (#119382) üzenetére


Samott
addikt

Boraszatrol meg vizhianyrol jut eszembe: Az életéért küzdő Tarnából szivattyúzta ki a vizet egy borászat

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.