Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113001) Vodike válasza blueboi69 (#112962) üzenetére


Vodike
tag

Akkor te meg nem foztel ilyenen. Nem 10 perc felfuteni es elegge oda kell figyelni, mert ugy jarsz ahogy az ilyen tulajok tobbsege: a belseje teljesen szet van egve.

Olcson csak olyan van aminek a beleseje mar kuka, esetleg szerencses esetben felujithato+samott csere. A platni hianyos vagy rozsdas, ereszti orran-szajan a fustot.

Szoval ne hidd, hogy regen ezt hasznaltak, akkor ezt most mindenki szare-hugye akarja neked eladni. Illetve gecinehez egy ilyen, nem rakod csak ugy arrebb. Nem veletlen nem mozgatjak :)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#113002) Vodike válasza blueboi69 (#112976) üzenetére


Vodike
tag

Villanykazan eseteben nezess ra szakival, engem nagyon lelombozott vagy nem talaltam meg a megfelelot es nem akart nekem eladni semmit :)

Hoszivattyu amit keresel…

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#113003) WiZARD válasza WiZARD (#112957) üzenetére


WiZARD
addikt

Nyilván semmit se ért a ragasztó :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113004) Phülöp válasza Vodike (#113001) üzenetére


Phülöp
addikt

Amikor a házat vettük, az előző tulaj kib.szkodott egy csomó mindent a szomszédos üres telekre. Többek közt egy kisebb sparhert is odakerült, de épp csak a telekhatárra. Tavaly nyáron próbáltam rásegíteni, hogy legalább a leendő kerítés vonalán túl legyen - bizony kellett hozzá egy cimbora pluszban, hogy odébbrakjuk. Pár centit be is volt süllyedve a talajba, szóval mindenképpen emelni is kellett
Azóta megjelent a szomszéd, pár hétvége alatt kitakarította a telket, már csak a sparhert van ott...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113005) Phülöp válasza WiZARD (#113003) üzenetére


Phülöp
addikt

Fúrd le a ketszibe.
Kap egy új menetet, elfér ott egy mérettel nagyobb is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113006) Bujdy81 válasza eattila (#112944) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Két nagy egyháziba jár, három nap sztrájk. Legkisebb államiba, onnan semmi hír. Fehérvári egyházi gimiben nincsen sztrájk, igaz ők most éppen a 4,3 milliárdos felújításban vannak...

(#113007) Bujdy81 válasza Samott (#112967) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Erről van valami link? Épp ma megyünk csőFideszes rokonokhoz, adnék nekik egy kis felvilágosító anyagot... ;)

(#113008) Bujdy81 válasza blueboi69 (#112976) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ti hány km-t mentek egy évben kocsival?

(#113009) NauTiLUS_HUN válasza Vodike (#113001) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Jaja, nekem csak a kisebb egy platnis volt, az is geci nehéz volt. Kétszer sütöttem vele vagy háromszor, nem voltam túl sikeres főzni lehet rajta könnyen, de ott is kellett plusz 30 perc mire kezdhettem a dolgokat.
Nem véletlen hogy ahogy lehetett mindenki lejött a sparhelt dologról.
Pedig akkor még nem csak dagadt voltam, hanem relatív erős is a lovas melók mellett.

[ Szerkesztve ]

(#113010) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Azok kedvéért, akik átállnának gázról elektromos fűtésre (meg magamnak is visszacsatolás):
Ha most x Ft a gázszámla, akkor annyi napelem kell, hogy x Ft villanyszámlát kompenzáljon. Ugyanis most kb. 4x olcsóbb az energia gázban, mint villanyban, és egy klíma kb. 4-es SCOP-pal fűt.

Tehát ha havi tízezer a gázszámla, akkor kb. 2,8-3 kWp napelem kell a kiváltásához.

Autózás: számolhatunk 18 kWh/100 km-rel? Ha igen, akkor havi 1000 km után évi 120x18=2160 kWh áram megy el, tehát kb havi 500 km-re elég az 1 kWp-s napelem rendszer.

Tehát ha most van egy havi nyolcezres villanyszámla, havi tizenötezres gázszámla és mellé havi ezerötszáz km autózás átlagban, akkor kb. 2,5+4,4+3=10 kWp napelem rendszer kellene.

Nagyon durvan becsülve csak!

(#113011) Vodike válasza Bujdy81 (#113010) üzenetére


Vodike
tag

Akkor ertem mar miutan atbeszeltuk az energetikussal a dolgokat, miert jott ki neki a 20 kWp napelem rendszer :)

exTiga

(#113012) Sipi- válasza Bujdy81 (#113010) üzenetére


Sipi-
tag

És a havi 40ezer forintos benzint (480 forintos) mennyi villanyórás árammal lehet kiváltani 8,5 literes fogyasztást feltételezve, napelem nélkül? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113013) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#113000) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó igen, este nekem is ez jutott eszembe, hogy azért egy épített konyhában milyen jól mutatna egy indukciós lap :)

A villanykazán COP értéke 1. Nálunk sajnos nem játszik a hőszivattyú, onnan indultam én is, hogy az kéne...
Azért hőszivattyúval sem fenékig tejfel az élet, 0fok alatt annak is van egy fűtőpatronja amit használ erőteljesen. Összeségében hatékonyabb sokkal.
Ha lehetne akkor klímával oldalék meg mindent, és hőfilmmel a padlóban, de már a vizes minden van kiépítve.

(#113014) Samott válasza Bujdy81 (#113007) üzenetére


Samott
addikt

Persze, klikk a kepre.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113015) zetor2000 válasza blueboi69 (#113013) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szép az indukciós lap, csak akkor vége az olcsó edényeknek, nincs 2000ért Lidlből palacsintasütő, meg Tefal akármi edény. Tapasztalatból beszélek...

Nekem indukciós főzőlap van, valami Electrolux izé. 4 zónás, "alsó-felső" zónák párban összeköthetők, és minden zónához van időzítő, mást nem tud, illetve jelzi 3 csíkkal, hogy mennyire maradt meleg. Ja, "kraft" fokozat (P) van, akkor összemegy a vezeték a falban, de hamar meleg a czucc. Ennek húztak 2 vezetéket, mert akkora a teljesítményfelvétele, hogy 2300/3200W, összesen ~7,4kW. 2 kismegszakítóval... Együtt a 4et még nem használtam, de párban 2-t igen, akkor elfér rajta egy Bonyhádi hosszúkás tepsi, abban elfér egy (kisebb) hal, vagy akár kettő is, úgy, hogy nem lóg ki. Vagy pár szelet marhafelsalá.

Szóval az indukciós lapok elve, hogy egy tekercsben áram kering, efölé odateszel egy mágnesezhető edényt. Az indukált mágneses mező hatására a vazsedényben indukciós veszteség lesz, és jól felmelegedik, és csak ez, mert a főzőlap nem mágneses. Az is meleg lesz, persze, de az edénytől melegedik fel.
Innen következik, hogy csak kellően mágneses edények jöhetnek szóba, alu serpenyők nem használhatók (a bevonatosak zöme ilyen), pedig palacsintasütőben az a tuti, mert jó könnyű. Nem használhatóak továbbá az olyan edények, amikben kevés a vazs, mert nem delejezi meg az áram. Alu kukta, réz pálinkafőző is felejtős - sajnos. (Ez utóbbi azért megoldható, egy nagy fazék vízbe mártva egy rézüstöt, delta té idő alatt áthevül. Ezt csak mesélték...)
Előnye, hogy az edényszett az indukciós főzőlap hatására rendkívül rövid idő alatt megújul, és igen nívós és minőségi edényekkel. (A meglévőkkel jellemzően nem tudtam főzni.) Ezekben van kellő mennyiségű vazs, és szépek, mert még újak. :) IKEA árul patent palacsintasütőt, 32centis, azzal lehet varázsolni. Lidlben is akad azért olyan edény, ami megy indukcióson, csak az nem 2-3 pénz, hanem inkább 8+. Olyan edényeket kell nézni, aminek az aljában egy "rugó" van, az az indukciós edények jele:

És a beépítési mélységét is nézd meg, mert nekem belelóg az alatta lévő szekrény oldalába - ott ki kellett vágni az oldallapot. A legtöbb cca. akkora, hogy elfér egy vaskos konyhai munkalapban, de nem mind. Meg nem mindegy, mi van alatta. Legjobb egy meglévő 60 centis alsószekrény 2 oldala közé tenni. Igaz, vannak szélesebb indukciós főzőlappok, azokat akkor szélesebb alsószekrény fölé kéne tenni, ha nagyon mélyen lelógnak.

Mondják, hogy a mágnes megmondja, melyik edény a jó az indukciós főzőlapra. Nos, a tapasztalatom azt mutatta, hogy az a főzőlap mutatja meg igazán... néha vissza kellett vinni 1-1et, de nem vészes mennyiséget. Ez a vacak egy F-et villogtat, ha nem oké. Mágneses volt az edény, de nem volt benne a hurka rugó jel.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113016) Jahno válasza qnadam (#112998) üzenetére


Jahno
őstag

Voyager a bolygóktól függ és ottani pályán van, 100 kilométereket téved és csak korrigál a pályán, mert úgy húzza a garvitáció, akkor az pont jó, ennek függvényében kb. egyszerűbb irányítani. Ennél a drónnál kb. kilométereket még tán lehet tévedni és mi van ha fúj a szél?

(#113017) Jahno válasza WiZARD (#113003) üzenetére


Jahno
őstag

Lefúrod és nagyobb csavar. Ha nekem a motorblokkban működik, akkor itt is :DD

(#113018) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#113000) üzenetére


Jahno
őstag

Ha már ennyire villanyos, akkor miért nem rezsó :-D Az van legközelebb a sparhelt technológiájához, bár lekapcsolni még mindig egyszerűbb.

(#113019) npera válasza blueboi69 (#113013) üzenetére


npera
újonc

Mielőtt nekiugranál sima elektromos fűtést einstandolni érdemes gondolni az áram árára is.

Egy sima elektromos olajos radiátoros fűtés durva villanyszámlát tud generálni. Ehhez képest egy hőszivattyűs levegő alapú (gyakorlatilag klíma) kábé 3,5-4x-es megtakarítást jelent a helyi skandináv viszonyok között. Ehhez képest a fúrt kútból vagy tóból dolgozó variáns még húz vagy 20%-ot.

Ha van egy nagyon komoly akksipakkos rendszered kötve a napelemes farmodra és abból szipókázik az elektromos fűtés, akkor lehet kijön valami egyenlet, de akkor sütnie kell a Napnak eléggé. Máskülönben fázol vagy leeszi a gatyádat is a sima elektromos fűtés.

(#113020) hobizoli válasza npera (#113019) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egyik kollegam Isaszegen lakik es villannyal futenek

ablakok mar ki lettek cserelve, de a haz szigetelse az mar varat magara

200k a havi villanyszamlajuk lenne telen, de egesz evre elosztva "csak" 80k per ho


mondjuk szerintem az mar boven az a kategoria, ahol megerne szaldo elszamolasban napelemzni

több drón kell ;P

(#113021) zetor2000 válasza hobizoli (#113020) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nyugtassa a tudat, hogy a villanyos fűtés hatásfoka egész jó... :)
80K... az nem semmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113022) hobizoli válasza zetor2000 (#113021) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, el akartak adni, 60+ millioert
....a vevojelolt meghallotta havi rezsit es ugy menekult, hogy Usain Bolt se erte volna utol

mondjuk el lehetne adni, olyan aron, hogy komplett futes rendszer csere vmi epkezlababbra + kulso szigeteles, ezt vagy megcsinaltatjak ok, vagy annyival occsobb (de az ááááá)



de legalabb tuti franko elektromos betap lehet mar kiepitve egy BEV-nek, ;]

több drón kell ;P

(#113023) Jahno válasza zetor2000 (#113021) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, tudjuk mekkora, egy családi házra lehet nem is vészes.

(#113024) hobizoli válasza Jahno (#113023) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, 2 szintes

több drón kell ;P

(#113025) WiZARD válasza Phülöp (#113005) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem annyira fér el a nagyobb :(

kb 2mm lyuk van most a csavar fejében, ekkora kiszedő kellene.
Usaban $9, ebayről társairól 10+ezer ft, meg a 2 hét szállítás... Itthon nem találok sehol :(

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113026) Jahno válasza WiZARD (#113025) üzenetére


Jahno
őstag

Én azért a 2.5mm-essel neki mernék menni.

(#113027) WiZARD


WiZARD
addikt

Rájöttem, hogy M3as a csavar. Ehhez való kiszedő akad itthoni webshopokban is. Majd kiderül mire megyek vele. Egyelőre inkább ebből az irányból próbálkozok, mint új, nagyobb menettel...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113028) eattila válasza WiZARD (#113027) üzenetére


eattila
csendes tag

Wd40 volt mar rajta?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113029) Jahno válasza WiZARD (#113027) üzenetére


Jahno
őstag

2es is van idehaza.... Csak azért mondtam a 3.5est mert az minden sarkon is van, még megrendelni sem kell.

Egyszer kell venni pár szettet, ezt most speciel mindenki is árulja:

[link]

(#113030) WiZARD válasza Jahno (#113029) üzenetére


WiZARD
addikt

Törtcsavar kihajtóra egész sok találat van
Én eddig törtcsavar kiszedőt kerestem :DDD

Már csak meg kell tippelni, hogy a különböző konstrukciók közül melyik amivel hozzáférek és müxik is...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113031) WiZARD válasza Sipi- (#113012) üzenetére


WiZARD
addikt

Havi 40k 480 forintos 8,5 fogyasztással az ~1000 km
A 480 forintos benzinhez hasonló rezsicsökkentett lakossági árammal (~38Ft) 18kWh/100km fogyasztással ez havi 6840 ft áram.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113032) Jahno válasza WiZARD (#113031) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor nézzük meg jelenlegi árfekvés alapján, hogy azt a 6-7 milliós különbözetet hányszor 33ezer pénzből lehet megspórolni és persze +/-, ha benya ára felfelé megy, meg a villanyost sem odahaza tankolom vagy Lidl töltőn ingyé, hanem valami fizetős mókával. Szomszédban amit néztem az speciel 100 forintért megy, ami majdnem 3x annyi. És akkor hiába nézné az ember a plugshare-t, míg kevés töltő volt addig legalább az ár ki volt írva és friss infók, most annyira szaporodnak, jönnek-mennek, szűnnek meg és alakulnak át, hogy egy részét nem tudja követni.

Utána gondolom a hazai bürokrácia miatt vannak olyan opciók, hogy a töltés ingyenes, de kérnek egyszeri 2ezer pénz/nap parkolási díjat.
Van itt még sok más matek, de évről évre jobb a helyzet, nekem még mindig zűr lenne ha lepattanok egy elvileg 24 órás töltőről valahol, aztán inkább biztonságra gyúrva 30-50%osmerülés után meg inkább teleraknám, mert nem kiszámolható, hogy 50 km-en belül van nyitvatartó kút, mint a benyásoknál.

(#113033) hobizoli válasza Jahno (#113032) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a baj, hogy igazabol azonos meretu autot veve, nincs 6-7millio diffi se

egy M3 SR meretu ICE vas is siman 12-13misi ma mar beugroban, ulesfutessel tetoablakkal stb, hogy azonos szintre hozzuk legalabb

egy nem is tul magasan felszerelt 3er 25i is van konnyen 15 megaforint
attol meg nem sokkal tobb ez mar, amit ne lehetne par ev alatt kinullazni

több drón kell ;P

(#113034) WiZARD válasza Jahno (#113032) üzenetére


WiZARD
addikt

Kezdjük ott, hogy hogyan jön ki a 6-7 milliós különbözet?
Melyik benzines olcsóbb ennyivel egy hasonló elektromosnál?

Ha csak racionálisan, excel táblázat alapján veszünk autót, akkor nyilván semmi se tud megverni egy párszázezres megbízható használt japánt. Ha egyéb szempontok is jönnek, akkor meg ki kell dobni a táblázatot...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113035) Jahno válasza WiZARD (#113034) üzenetére


Jahno
őstag

Mivel pont ugyanaz a kivitel nincs benyásban és elektromosban is egyszerre így már nehéz lesz, mert annó max. az NV200at ismertem ami ilyen, a többit meg elfelejtettem. Nézzük meg, nekem mindegy melyiket, amíg 6-10 millióért megy egy Kiahunyadi használt, addig nehéz lesz.

(#113036) npera


npera
újonc

(#113037) zetor2000 válasza Jahno (#113023) üzenetére


zetor2000
senior tag

De.
Éves szinten ~1M villanyra az sok, szerintem.Ha csak a téli 3-4 hónap lenne ilyen drága, akkor oké, de egy klímás élettér szerintem megáll ~25-30ból, per hó, és akkor mondjuk a fűtésen / melegvízen kívül minden mehet villanyról.
Mondjuk, ha a melegvíz is benne van, akkor már talán nem annyira vészesen drága, mert a bennlakók száma ismeretlen. Egy 3-5 tagú családra vetítve még talán épp vállalható.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113038) Bujdy81 válasza zetor2000 (#113015) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi az IKEAban vettünk edény szettet az indukciós laphoz.
Utána BÁRMIvel főzni sokkal lassabb, nekünk nagyon bejött! Palacsintát kb. 3x gyorsabban sütöm, mint a gázon a régi serpenyővel.

(#113039) Samott válasza npera (#113036) üzenetére


Samott
addikt

Ez jo. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113040) Sipi- válasza WiZARD (#113031) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi.
Tehát jelenlegi benzinárakon 33e/hó a spórolás, ha csak otthon töltöm.
Viszont a Yaris ér most kb. 1 milliót, 600ezerért kötik le az olcsó töltőt, tehát 400ezer kezdőtőkéből és a havi 33ezerből kellene egy elektromos városi kocsit kihoznom :Y Naponta maximum 60-70 km-t megy a kocsi, de jellemzően inkább 30-40 km-t.
Azt hiszem, hogy nagyobb tőkét kellene beleraknom, hogy kijöjjön a matek nekem.
Napelemmel, drágább kocsi cserelehetőséggel másnak kijöhet persze.
Mondeo csere nehézkesebb volna, mert ott már méretigény is felmerül, nem elég egy 300 literes csomagtartó. Ott nagyobb kezdőtőkével lehetne számolnom. Piaci ára most 2,2-2,4m mínusz 600k a töltő, tehát 1,8m mondjuk. A fogyasztás viszont nem 8,5 hanem 10-12 liter használat függvényében...
Még gondolkoznom és számolnom kell :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113041) Sipi- válasza hobizoli (#113033) üzenetére


Sipi-
tag

Használtnál jobban meglátszik az árkülönbség.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113042) Bujdy81 válasza npera (#113036) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Doppler effektus?

(#113043) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Blueboj, ha hőszivattyú nem játszik, akkor inverteres, hűtő-fűtő klíma? Mínusz 15-ig elvileg tudja a négyes SCOPot, annyi legyen elég. ;)

(#113044) Jahno válasza Sipi- (#113040) üzenetére


Jahno
őstag

Napelemet miért számolod olcsóbbnak, ha annál nem sokkal drágább az energia, ha veszed? Folyamatában úgysem bírsz termelni, vagy pont nem adja ki, így inkább olcsón eladod, akkor miért nem azt számolod amennyiért megvásárlod, vagy a különbözetet? Főleg ha a napelem is X millió, de ez meg persze bedolgozik másba is nem csak a kocsiba.

(#113045) zetor2000 válasza Bujdy81 (#113038) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt próbáltam vázolni... :)
JÓ edényszetted lesz / lett, elég hamar. :)
Már nekem is van jópár cucc, 1-2 az IKEA-ból, de van pár cucc Bonyhádról, mert azokat is szereti az indukciós lap. Van a Lidlből is, de az is ~10E Ft, ilyen "nyelesg*ci",valami serpenyőféle, csak magas az oldalfala, meg egy kétfüles ugyanez, csak krómban, üvegfedéllel, tapadásmentes bevonattal mind2. Imádom.
Van mindenféle alátétlemez, de szerintem az eléggé erodálja a hatásfokot, bár még nem használtam. Csak úgy elképzelem, hogy 2 izével bénázok... 2-3E megtakarításért... áh, nem.
Mindenesetre megéri az edények minőségéért is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113046) WiZARD válasza Sipi- (#113040) üzenetére


WiZARD
addikt

npera-val ellentétben én nem látom ördögtől valónak a PHEV-ket, azzal a feltétellel, ha valaki otthon tud tölteni.
Bár nincs semmi tapasztalatom velük, nem tudom melyiket mennyire lehet kizárólag EV módban használni. De pl Amperát elég sokan használnak kizárólag EV-ként.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113047) WiZARD válasza Sipi- (#113040) üzenetére


WiZARD
addikt

milyen töltő az 600ért? :Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113048) Sipi- válasza WiZARD (#113047) üzenetére


Sipi-
tag

Társasházban. Pont múlt héten kábeleztek és a szerelők 5-800ezret mondtak kompletten (töltővel együtt). Az 6. emelet-->mélygarázs volt, plusz 3x16 Amper miatt terhelésfigyelés, hogy a töltőt nyomja le, ha kevés az amper.
Nekünk a 3. emeletről kellene vinni, ezért tippeltem be a 600at.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113049) WiZARD válasza Sipi- (#113048) üzenetére


WiZARD
addikt

jah, az úgy szívás :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113050) hobizoli válasza Sipi- (#113048) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de bazze... a pinceben nincs egy lehetoseg ahonna le lehetne venni a kakaot egy kulon oraval?

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.