Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118451) WiZARD válasza Phülöp (#118450) üzenetére


WiZARD
addikt

Valahol biztos fel van sorolva név szerint az összes :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118452) -NoVa- válasza Phülöp (#118450) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én. Asszony is. Meg még néhányan, akiknek nem NER cégnél vagy NER cégfüggésből van bevétele, de sajnos kevés. Nagyjából ennyi. Túszul van ejtve a nagyobbik fél ország.

(#118453) Samott válasza -NoVa- (#118452) üzenetére


Samott
addikt

Ezt hivjak feudalizmusnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118454) Jahno válasza Samott (#118447) üzenetére


Jahno
őstag

De mit is tanul? Az nem teszt, nincs visszacsatolás. Tanul (ha tanul). Ha kihagy egy STOP táblát, akkor tudjuk, hogy kihagyta? Ott egy sofőr, vagy mond rá valamit vagy nem, vagy megvonja a vállát, vagy nem. Lehet sosevót és megjelenik előtte egy Fekete Pákó utca.

Erre írtam fentebb, ott van egy csomó XY másik vas, ami gyűjt és tanul. Akkor meg az volt a bajotok (:-

De nem, azok már nem üresen gurulnak, eltelt ám 1-2 év és pont azt mondom, hogy azt csinálja amit valaki sok évvel ezelőtt ígér, csak ugye vannak fokozatok. Meg kellene nézni melyik merre tart, zárt körben asszem 2 évvel ezelőtt már appból rendelhettél magadnak autót. Nézzük meg.

A teszteléseknek mérhetőnek és reprodukálhatónak kell lenni és ez az ami van ahol működik, van aki legyint ilyesmikkel, hogy van egy csomó autó és megy és tanul. És, mire jut, hol tartunk? Gyűjti az adatokat, tartja a sávot és a sebességet amit mások már 10 éve tudtak.

Nem tesztelés.

Tesla tud magától közlekedni akár csak egy adott kerületen belül, "zárt pályán" (bár ezek szerint a zárt pályát másképp értelmezzük), jó látási viszonyok közt? Fel tud mutatni olyan teszt-eredményeket amiket itt enpera szokott mutatni a Volvóról, vagy bármiről, hogy szakemberek felügyelik, adott feladatot kell kivitelezni 500szor és még ezerszer, szarrá dokumentálva? De annyira szarrá, hogy ha más cégnél a sofőrnek be kell avatkozni, akár kormányzással, gázpedállal, bármivel, akkor arról papírt kell kitölteni. Minden koccanásról papírt kell kitölteni, akkor is ha áll a kocsi és egy gyalogos ráejti a fagylaltot a 2. emeleti erkélyről. És ennek nagy része sem reprodukálható, de tesztelés. Ebből a Tesla annyit tud, hogy évek óta csak gyűjti az adatokat, amivel majd lesz valami és nem tudjuk hány százalékos eséllyel ismer fel egy STOP táblát, mert nincs rá szám, nem foglalkoztak vele.

Nem teszt, mert nem tesztel, közúti forgalomban van és marketingelnek a homályzónás megfogalmazással. Ennyi erővel én is tesztelem a minden nap a Combinót, csak nehéz a világpiacon érvényesülni az eredményekkel.

Aztán néha meg ilyesmik bukkannak elő: [link]

Összefoglalva:

"Unlike other companies doing autonomous vehicle testing in the state, Tesla is using its own customers, rather than trained safety drivers, to monitor the technology. Tesla owners have to pay $12,000 for the FSD option, up from $10,000 as of last month. Tesla recently disclosed that there are 60,000 customers using its FSD beta software in their vehicles. Tesla does have 32 vehicles registered with the DMV, but once again, it did not submit a report this year."

(#118455) ezittketto válasza npera (#118401) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Azok az orbitok!! :Y
Meg ahogy hirtelen egyszercsak megküldöd felfelé :up: :R

(#118456) WiZARD válasza -NoVa- (#118452) üzenetére


WiZARD
addikt

Túszul van ejtve mégis tapsikol hozzá és újra erre szavazna. Talán Stockholm-szindróma

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118457) WiZARD válasza Jahno (#118454) üzenetére


WiZARD
addikt

Pontosan, ahogy hasonló már többször bebizonyosodott :DDD
Hányszor hallottuk, hogy a Tesla nem is tud autótgyártani, nincs tapasztalata, nem tud darabszámot, ha belendülnek a nagy öregek akkor vége az egésznek és röhögve lekőrözik, stb.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118458) Jahno válasza WiZARD (#118457) üzenetére


Jahno
őstag

Most egyelőre maradjunk a robottaxinál, mert elaprózódik a témakör.

(#118459) Samott válasza Jahno (#118454) üzenetére


Samott
addikt

Hosszan irod hogy fogalmad sincs az egeszrol. Mi ertelme ennek? Google elso ket talalata: Artificial Intelligence & Autopilot, Tesla’s Deep Learning at Scale: Using Billions of Miles to Train Neural Networks (ez amugy egy harom eves cikk, mar akkor itt tartottak)

Zart palya: egy varos, vagy eppen varosresz. Ennyit tud manapsag a Waymo meg a tobbiek, mint nem lehet ezen megerteni? Tesla mindenhol is onvezet, meg akkor is ha a pilota forgatja a kormanyt mert osszehasonlitja a szitut azza hogy o maga mit csinalt volna az adott helyzetben.

Összefoglalva: - ez is csak azt mutatja hogy nincsenek raszorulva arra amiert mas cegeknek fizetni kell.

Es ujra: megint az onvezetesen megy a hiszteria, mikozben a fenti tesztben a bmw egy evtizedes lemaradasban van a teslahoz kepest villanyauto epitesben. Ez a lenyeg, nem a gittrágás.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118460) -NoVa- válasza WiZARD (#118456) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha egy hazugságot ezerszer elmondanak, a többség azt kezdi tényként kezelni. Meg aztán pár hülye még csak-csak tájékozódik több forrásból, több szemszögből, de kinek van erre ideje meg energiája?

(#118461) Samott válasza Jahno (#118458) üzenetére


Samott
addikt

Nem, pont ez a lenyeg: engedd el a robottaxit, es nezzuk az autogyartast. Ja hogy ott mar mindenki mas elott jarnak vitan felul? Kinos lenne beismerni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118462) WiZARD válasza WiZARD (#118457) üzenetére


WiZARD
addikt

lekörözik :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118463) Samott


Samott
addikt

Ugy nez ki a kormany a taxisokkal szamolt, de a kajafutarokkal nem. Nem baj, mennek lezarnak meg egy hidat. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118464) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Hagyhatnátok már ezt a Tesla-önvezetés dolgot, mert elbeszéltek egymás mellett és unalmas. Köszi.

(#118465) Samott válasza blueboi69 (#118464) üzenetére


Samott
addikt

Nem en eroltetem, en csak javitom a hulyesegeit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118466) blueboi69 válasza Samott (#118463) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Majd még szeptemberig módosítják, néhány célcsoportot még kivesznek a listából.
Mindig ez van, eleinte belengetnek valami oltári nagy szopatást, utána engednek belőle, mert mégiscsak demokrácia van, a nép örül, és az eredeti szopatás felét viszik végbe. Persze lehet ez volt az eredeti terv, amit nem publikus, de így mégiscsak jobban hangzik és örülsz, hogy csak félig kell bevenni a brét. Mennyivel, jobb, ugye? :U

(#118467) WiZARD válasza Samott (#118463) üzenetére


WiZARD
addikt

Ők 11en? :D
Hány napra?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118468) Samott válasza blueboi69 (#118466) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, klasszikus komcsi metodologia. Belengetik hogy felemelik a sor arat 10 forinttal, aztan mindenki orul hogy csak 5-el emeltek. Ebben nottek fel, ennyit tudnak. Ezek ugyanazok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118469) Jahno válasza WiZARD (#118445) üzenetére


Jahno
őstag

Itt az a zűrös, hogy ezeket be kell jelenteni, jóváhagyják és egyéb szervezés kellene. Így most mindenki csinált valami posztot, eseményt, ide-oda verődtek, amit éppen láttak azzal próbálnak optimalizálni és már ez széthúzza a még nem létező tömeget időben és térben.

Azért így adhoc jelleggel a Parlament környékén lézengenek pár ezren, meglátjuk mi lesz belőle.

(#118470) Jahno válasza Samott (#118461) üzenetére


Jahno
őstag

De most robottaxiról volt szó meg önvezetésről.

(#118471) Samott válasza Jahno (#118470) üzenetére


Samott
addikt

Nem, eredetileg egy BMW i4 vs. Tesla Model 3 osszehasonlito teszt volt a tema. Csak te kezdtel el gorcsolni az onvezetesen.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118472) Jahno válasza Samott (#118471) üzenetére


Jahno
őstag

Csak kiigazítottam: [link]

(#118473) Samott válasza Jahno (#118472) üzenetére


Samott
addikt

Megprobaltad elterelni a helyes kifejezes. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118474) Jahno válasza blueboi69 (#118464) üzenetére


Jahno
őstag

Kihagysz 1.5 órát és vége lesz (:-

(#118475) Jahno


Jahno
őstag

KATA egyperces:

"Tudósítónk beszámolója szerint több elhaladó autó is dudált a tüntetőknek szolidaritásképp."

Kinek mit jelent a dudálás az Erzsébet hídon :-D

(#118476) blueboi69 válasza Jahno (#118474) üzenetére


blueboi69
csendes tag

na vége?

(#118477) Jahno válasza blueboi69 (#118476) üzenetére


Jahno
őstag

Dehogy, már az Erzsébet hídnál is lökdösődnek.

(#118478) blueboi69 válasza Jahno (#118477) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A teslás témára kérdeztem. Vagy te nem arra írtad? :)

(#118479) Jahno válasza blueboi69 (#118478) üzenetére


Jahno
őstag

Hol van az már :F Azóta nekem itt megfejtették, hogy pénteken mennem kellene SysAdminnap valamire. És fotós haverok már újabb másik mindenféle kiállítást szeretnének meg cégeknek képeket eladni, én meg inkább kussban maradni egy darabig, de azért ha bejelentenek valamit akkor jól megkritizálom, max. JonesC jön és megkapom a magamét, hogy tudja mit csinál és meg is oldja :-D Repülős filmecskét is folytatni akarja haver, ott sem lesz megállás.

(#118480) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118481) Jahno válasza qnadam (#118480) üzenetére


Jahno
őstag

Nos igen, érzek némi analógiát azzal párhuzamban mikor annó mindenki csak úgy véletlenül a Kossuth téren járt és felháborodtak, hogy nem lehetett kempingezni, ezért zokniba csomagolva hordták a grill brikettet és magyarázták a mindenféle olyan jogaikat ami sosem volt.

Itt meg éppen lekonyult egy bicaj, nahát. És 17ezer másik, nahát. Esély mindenre van. Ésszerűbb indokolás, mint a kempingezés, amit

(#118482) WiZARD válasza Jahno (#118481) üzenetére


WiZARD
addikt

14:30ra vége is lett.
Hát nem tartott addig mint egy taxis blokád, gondolom arányaiban az eredménye is hasonló lesz, mint a hossza.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118483) Jahno válasza WiZARD (#118482) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván akadt akinek dolga volt, mások meg simán csak kifogást kerestek (vagy még azt sem), hogy miért nem voltak.

(#118484) Grillo


Grillo
senior tag

(#118485) Jahno válasza WiZARD (#118482) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ennek nem lett vége, még bőven tart.

(#118486) Phülöp


Phülöp
addikt

Észtországban se a 95-ös, se a 98-as benzinbe nem tolnak etanolt, mindkettő E0.
Ráadásul 2.04-ért tudtam tankolni - nem is emlékszem, mikor volt utoljára így.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118487) WiZARD válasza Jahno (#118485) üzenetére


WiZARD
addikt

Az Erzsébet hídról mentek el 14:30kor állítólag.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118488) Jahno válasza WiZARD (#118487) üzenetére


Jahno
őstag

Ár is csoportosultak máshova.

(#118489) blueboi69


blueboi69
csendes tag

(#118490) Jahno


Jahno
őstag

Ejjj, tegnap már erősen úgy voltam, hogy valakit megverek a BKV-n, de lehet holnap engem már végképp nem kellene emberek közé engedni.

Járatok össze-vissza, aztán tippeljek itt is, hogy most az az X mit jelent, megáll-e a metró, vagy csak valami imaközpont:

Most már hazaestem, aztán csak Káposztásig kellene elmennem meg kocsiból kipakolni, de hogy holnap este tuti ellógok otthonról az hótzicher.

(#118491) Phülöp válasza -NoVa- (#118452) üzenetére


Phülöp
addikt

Van ellenszél rendesen

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118493) Jahno


Jahno
őstag

Na, futtában körbenéztem, este 8 körül kezdték a maradék pár 10 fős csoportosulásokat elzavarni a rendőrök. Előtte még látványosan nagyobb volt a tömeg a Jászai körül, de villamos már járt és inkább a járdán álltak tömött sorban.

Holnap estére szerveződik a következő.

(#118494) blueboi69 válasza Jahno (#118493) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Te neked nem ma volt eleged a bkv utazásokból? Minek mentél vissza még este a város másik végébe?

(#118495) Jahno válasza blueboi69 (#118494) üzenetére


Jahno
őstag

Szemben szomszédnak ígértem víz alatti kamerát mert nyaralni mennek, csak dátumot nem mondtak időben, ami most hétvégére esett. Aztán azzal futkorásztam... De legalább visszafelé meglestem a Holdat, ebből megint fotós agybaj lesz :DD

(#118496) eattila


eattila
csendes tag

En ma azt a cycplus m2-t neztem nagyon. Egyik helyrol atszamolva 5 korul meg lehetne loni elvileg de paypalos nem tudom hogy valt. Aliexpressrol meg annyival dragabb, hogy tudjafene.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118497) Jahno válasza eattila (#118496) üzenetére


Jahno
őstag

5ezrsért nem gondolkoznék, annyiért csak mindenféle más vackok vannak.

Elsőre meg azt hittem Cyclop :-D Azzal szerencsére jó ideje nem volt dolgom fotós csoportban, mert többnyire nem értenek hozzá, oszt akkor meg anyázásba megy.

(#118498) Sipi- válasza eattila (#118496) üzenetére


Sipi-
tag

5ezerért nehezen hiszem, hogy nem átvágás. Pár helyen ránéztem, 13-17ezer forint körül van.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118499) Jahno válasza Sipi- (#118498) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ilyen van occsóért. Valaki írta, hogy jó, aztán megvártam míg nagyon akciós lesz. Nyilván fel sem raktam: [link]

(#118500) eattila válasza Sipi- (#118498) üzenetére


eattila
csendes tag

Elirtam. 15.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.